Ster treedt op met Young Ones BHSH TUINCENTRUM VERSTRATEN EN WALHOUT PZC Huiselijk geweld is heimelijk geweld Onder wij scomplex in kerk Koudekerke Nieuw plan voor informatiecentrum LEEGVERKOOP TUINMEUBEL SHOWROOM Maike Boerdam uit Sluis even terug bij de oma's Nieuwe bond voor ouderen in Middelburg weekenddiensten Bedrijfsinbraak Miss Nederland verkoopt fruit Nu met 30% KORTING BLOKHUTTEN: Diverse showmodellen met zeer hoge korting „fUUI.LllktllilJ Kussens en restanten meubelen Nu met 50% KORTING vrijdag 27 januari 2006 vl2 door Wilma Valk SLUIS - Maike Boerdam (29) uit Sluis viert momenteel triom fen in Duitsland. Nadat ze eer der doorbrak in België en Neder land heeft de musicalster ook Duitsland veroverd. Ze vertolkt er de hoofdrol in de musical Eli sabeth over het leven van de Oostenrijkse keizerin Sissi. De carrière van Maike raakte al tijdens haar opleiding óp het conservatorium in Gent in een stroomversnelling. Ze werd ge vraagd voor de hoofdrol in Asse poester, was te zien in een groot aantal kleinere producties en in de musical Sound of Music in Antwerpen. In België speelde ze in de jeugdserie Big en Betsy en als advocate in de tv-reeks De wereld volgens Milo. De rol van Elisabeth, die ze sinds het voor jaar van 2005 in Stuttgart speelt, was niet nieuw voor Mai ke. „Ik heb Elisabeth al vanaf 2002 anderhalf jaar in Essen ge speeld. Misschien was ik toen nog te jong voor die rol. Ik speel Elizabeth toch van haar vijftien de tot haar 61e levensjaar. Het lijkt alsof ik de keizerin nu be ter versta. Haar doen en den ken. Ik heb me heel erg in de per soon verdiept. Op dit moment lees ik gedichten van de Duitse dichter Heinrich Heine, omdat ik weet dat Elisabeth ze ook las en prachtig vond. Het is een heel omvangrijk stuk met vele kanten. Gelukkig hebben we een heel goede Abendspielleiter. Iemand die iedere avond kri tisch ons spel beoordeelt en op merkingen maakt. Daardoor blijven we aan de personen wer ken. Juist omdat-het een histori sche figuur is, iemand die echt heeft geleefd, is het spelen van deze rol zo interessant, al blijft het zwaar. Ik hoop Elisabeth nog te kunnen spelen tot de voor stellingenreeks in Stuttgart stopt. Het einde is gepland op 17 september 2006, al maak ik straks een pauze van drie maan den." Tour Een pauze, maar zeker geen va kantie. Van februari tot april maakt ze een theatertour langs zeven Duitse steden en Wenen: „Onder de titel Best of Musical doen we met deze productie ie der weekeinde een andere stad aan. In mei mag ik dan meedoen aan Musicals in Ahoy, mijn eer ste grote optreden in eigen land." Het lijkt Maike niet moeilijk om daarna weer in de rol van de kei zerin van Oostenrijk te kruipen: „Die afwisseling is juist wel kom. Ik kan dan nieuwe ideeën opdoen." Voordat het zover is, staat eerst haar huwelijk met verloofde Mi chael Strober in de agenda. Vo rig jaar was er voor Maike niets anders dan haar carrière: „Het is allemaal anders gelopen. Ik zag ineens de goede persoon. Ik leerde Michael - hij speelt gi taar in een Duitse rockband - kennen via zijn broer, die bij ons in het theater werkt. Het ging heel snel. Ik had direct een heel helder beeld van ons bei den in m'n hoofd. Zoiets plan je niet. We hebben nu gelukkig één woning en, ook heel belang rijk, een gezamenlijke agenda. Michael reist door heel Europa door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Zeeland is als koploper in de aanpak van hui selijk geweld bij uitstek ge schikt om een interventieteam te vormen dat ingrijpt bij ver moedens van huiselijk geweld. Liefst nog voor het aanstaande parlementaire fiat om de dader van huiselijk geweld (tijdelijk) MIDDELBURG - In Middel burg wordt een afdeling van de Katholieke Bond voor Ouderen opgericht. De bond wil de belangen van ouderen op lokaal niveau behar tigen. Verder wil de afdeling ouderen van informatie voor zien en wil ze activiteiten orga niseren. De oprichtingsvergade ring is op 2 februari om 19.00 in het Palet. Niet-leden zijn wel kom vanaf 20.00 uur voor infor matie over de bond. het huis uit te zetten. Gemeen ten en de verantwoordelijken voor openbare orde, de burge meesters, kunnen zich daar maar beter op voorbereiden, want die taak hoort bij hen. Die voorzet gaf H. Jansen, tot voor kort projectleider huiselijk geweld van het ministerie van Justitie, gisteren bij het debat over huiselijk geweld bij Scoop in Middelburg. Die wet om mis handelaars in een gezin een huis verbod te geven, komt er, voor spelde hij. Huiselijk geweld schuilt achter één op de vijf voordeuren. Heimelijk geweld is een betere term, vond gedepu teerde zorg G. van Heukelom, „want er is niks huiselijks aan. Geen geweldsvorm maakt zo veel slachtoffers." Maar zo hei melijk blijft het niet, beaamden hulpverleners. Veelal merken de buren het wel. De enige burgemeester in het ge zelschap, S. Kramer van Kapel- Ie, vergeleek de wet die op sta pel staat met de In Bewaring Stelling, die burgemeesters kun nen opleggen als mensen een di rect gevaar voor zichzelf of hun omgeving zijn. Hij maakte dui delijk er niets voor te voelen. „Het is een verregaande ingreep in iemands leven, je moet direct rechtsbijstand regelen en je ziet de persoon vaak na twee dagen alweer rondwandelen." Hij mis te de rechtvaardiging van een huisverbod in zaken waarin wei nig hard te maken lijkt. „Wij doen liever te veel dan dat achteraf blijkt dat we te weinig deden, met dramatische gevol gen", bracht portefeuillehouder huiselijk geweld van de Politie Zeeland J. Dalenbout in. De po litie is blij met een nieuw mid del om in te grijpen, maakte hij duidelijk. Zeker een middel dat, voor de tweederde van de geval len waarin politie niets kan be wijzen maar wel weet dat het niet pluis is, geweld kan voorko men. Politie en hulpverlening zijn zeer goed in staat om crite ria voor een huisverbod op te stellen, wist coördinator R. Teeuwsen al één maand na op richting van het nieuwe Zeeuw se Advies- en Meldpunt Huise lijk Geweld. Kramers bezwaren stuitten ook jeugdzorgers tegen de borst. „Ga nou eens niet uit van de rechten van de dader, maar van zaterdag 27 en zondag 28 januari 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Van der Male. vrij. 17.30-zon. 23.00 uur: R. v. Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271. zon. 23.00-ma. 8.00 uur:F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. (0118) 571234. Tandartsen Walcheren J. M. Jansen, J. van Hoofkwartier 90, Middelburg, tel. (0118) 615595. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen, don. 20.00-vrij. 20.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. de Pundert, tel. (0118) 471140 Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: J. Drijdijk, tel. (0118) 626045. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: E. v. d. Akker en M. de Bruijn, Kanaal straat 3, Oost-Souburg, tel. (0118) Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. met zijn band. Hij is net terug uit Zwitserland, moet straks naar Denemarken en Engeland en Frankrijk staan ook nog op het programma. Hij is gelukkig meestal maar een paar dagen weg en we plannen zoveel moge lijk vrije tijd met elkaar." Gastoptreden Deze week waren ze samen even in Sluis. Net als in november 2004 is Maike overgekomen voor een gastoptreden met de Young Ones, zaterdagavond in het Ledeltheater. Destijds moest Maike speciaal overvlie gen uit Los Angeles, waar ze een masterclass film en televisie volgde. Toen ze voor de rol van Elisabeth werd gevraagd, keer de ze terug en maakte de oplei ding niet af. Ze compenseert het met een enorme dosis bühne-er- varing, opgedaan in de praktijk. Tijdens haar bezoek aan Sluis regelde ze alvast wat dingen voor haar bruiloft. „Het echte huwelijk, de kerkelijke inzege ning, is op 24 april in een klein barok kerkje in de buurt van Stuttgart en daar geven we ook een feest. We trouwen voor de wet in Sluis omdat dan mijn bei de oma's erbij kunnen zijn. Hart stikke leuk!" door Rinus Antonisse NEELTJE JANS - Het dagelijks bestuur van het Nationaal Park Oosterschelde (NPO) bekijkt op nieuw de kansen op aanleg van een informatiecentrum op Neel- tje Jans. Geen dure voorziening in en om de reservepijler van de stormvloedkering, maar een een voudig gebouwtje op land. Dat moet dan komen in de buurt van de zogeheten getijde poelen (waarin het onderwater leven in de Oosterschelde te zien is). De beheerders van deze poelen, stichting Het Zeeuwse Landschap en Vereniging Na tuurmonumenten, hadden zelf al het plan om daar een eenvou dige voorziening voor bezoekers te maken. Die kan nu wellicht gecombineerd worden met het informatiecentrum van het Na tionaal Park. Eerder richtte voorzitter J. Lili- paly van het NPO zich op een vrij groot informatiecentrum in de reservepijler, die in het Oos- terscheldewater bij Neeltje Jans staat. Daarvoor maakte het ate lier van de rijksbouwmeester een fraai plan. Bouw en beheer bleken te duur te zijn en het idee verdween in een la. Het bestuur van het NPO wil echter toch graag een informa tievoorziening op Neeltje Jans van de grond krijgen. In combi natie met de getijdepoelen lijkt dat nu kansrijk te zijn. De be doeling is het gebouwtje aan de buitenzijde te voorzien van pa nelen en folderautomaten, zodat bezoekers daar altijd informatie kunnen halen. Toezichthouder De binnenkant is alleen toegan kelijk als er een toezichthouder beschikbaar is. Bijvoorbeeld wanneer excursies naar de getij depoelen en het duingebied op Neeltje Jans worden georgani seerd. Om te beoordelen of het haal baar is, moet eerst overlegd wor den met de gemeente Veere (waaronder Neeltje Jans valt) en Rijkswaterstaat. Ook de natuur organisaties die het Oosterschel- degebied actief zijn (naast Het Zeeuwse Landschap en Natuur monumenten ook Staatsbosbe heer) worden erbij betrokken. door Maurits Sep KOUDEKERKE - De Immanuel- kerk in Koudekerke wordt een onderwijscomplex. Basisschool 't Klinket, de kinderopvang, de peuterspeelzaal en de Vereni ging voor Protestants-Christe lijk Onderwijs worden begin vol gend jaar samengevoegd in de verbouwde kerk. De gemeente Veere heeft over eenstemming bereikt met het kerkbestuur over de koop van de Immanuelkerk. Wethouder W. van Tatenhove heeft de ge meenteraad van Veere daarvan gisteravond tijdens de raadsver gadering over ingelicht. De raad ontving een voorstel om de kerk te kopen en te verbouwen voor de diverse onderwijsvoorzienin gen. Dat hoefde gisteren nog niet besproken te worden, de raad moet op 9 februari laten weten of de kerk gekocht mag worden. Het kerkbestuur blijft de kerk tot eind april gebruiken. De ge meente kan er vanaf 1 mei over beschikken. Van Tatenhove gaat ervan uit dat dan onmiddel lijk begonnen kan worden met de interne verbouwing. „Het ge bouw blijft van buiten hetzelf de, maar binnen wordt een twee de vloer gelegd. Dat kan goed, volgens de deskundigen. Ik hoop stiekem dat het complex begin 2007, dus net na de kerst vakantie, kan worden opgele verd. Misschien zelfs wat eer der, maar daar durf ik niet op vooruit te lopen." In de Immanuelkerk komen lo kalen voor basisschool 't Klin ket. Die kampt met ruimtege brek. Uitbreiden op de huidige plek zou in de nabije toekomst tot nieuwe problemen leiden, al dus Van Tatenhove. Daarom is uitbreiding in de kerk een bete re oplossing. Ook voor de huisvestingsproble men van de peuterspeelzaal en de kinderopvang is de koop van de kerk de beste uitkomst. Bo vendien kan de Vereniging voor Protestants-Christelijk Onder wijs (VPCO) voor Walcheren en Noord-Beveland er een kantoor inrichten. Ook als al dezeor^. saties hun eigen ruimte hebbes blijft de pastorie naast de Itgjj g over. De gemeente laat onder^ jii ken of die ook gebruikt kan% 31 den voor onderwijs, of dat (fv pen andere bestemming gevte. jc den kan worden. Daarbij worfi iri gedacht aan bijzondere W vormen voor gehandicapten^ bijvoorbeeld Arduin of Gors. Verkoop van de past;-^ o: is ook een optie, maar Van tenhove vindt dat eigenlijk cc- A verstandig. „Als je dat pand kwijt b® krijg je het nooit meer terug.Zo iets komt één keer fc baar." Dat gold ook voor de Immanud kerk. Daarom heeft de gemeen! a veel moeite gedaan het gebons P te verwerven. De onderhandelt gen hebben driekwart jaar gj duurd. „Het is lastig gewest' ai zegt Van Tatenhove, „maar-, coi hebben volgehouden, want dit; si van belang voor Kouderkerke' ;e De gemeente moet ruim eeniüij "A miljoen euro betalen voor 0 iei kerk. De verbouwing en inrich- ting kosten bijna een miljoen. GOES - In een bedrijfspandaa w de Stanieyweg in Goes is in in nacht van woensdag op donds. A dag ingebroken. Het pand werd doorzocht en 3 werden enkele computers wegg nomen. De waarde is niet b- at kend. MIDDELBURG - Miranda Slab ber, nog even Miss Nederlan staat vanmiddag vanaf 14.1 uur fruit van Max Havelaar: iti verkopen op de Markt in Middd h burg. De sinaasappelen, dmg ven, avocado's, bananen, as üi nassen en mango's die zij re in koopt komen uit ontwikkeling landen. De boeren die ze tela m krijgen van Max Havelaar ea ing lijk loon, waardoor zij aan hu toekomst kunnen timmeren, Laatst trad Maike Boerdam op bij het afscheid van directeur Joop de Rechter van de stichting Woongoed, ook in het Ledeltheater. foto Wim Kooyman diverse showmodellen de betrokken kinderen", maan de L. Smit van Bureau Jeugd zorg Zeeland. Jeugdreclassering weet dat zeventig procent van de jonge daders van ernstige misdaden een achtergrond van geweld in het gezin heeft. Het huisverbod is het eerste juridi sche middel om slachtoffers in bescherming te nemen, beaam de officier van justitie J. Zonder van. Een gecombineerde aanpak van hulpverlening voor zowel kinde ren, partner als dader moet ge koppeld zijn aan een huisver bod. En er moet werk worden ge maakt van preventie van huise lijk geweld. Geweld melden moet gewoon worden, huisartsen moeten er naar durven vragen, scholen kunnen kinderen sociale vaar digheden aanleren. De cursussen Let op de Klein tjes, waarbij kinderen die getui ge of slachtoffer waren van ge weld leren dat het ook anders kan, krijgen in elk geval nieuwe financiering van de Zeeuwse ge meenten, wist Van Heukelom te melden. „De wethouders heb ben het beloofd." Daar volgde applaus op. 1Ierland 2. Tuinvisie 3. Madeira 4. Prieel 280x280 cm hoekblokhut 250x250 cm hoekblokhut doorsnede 275 cm met rieten kap 290x290 cm van £4949:0(7 van £4299700 van £-3895700 van £—988700 voor 995,00 voor 795,00 voor 1650,00 voor 389,00 Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissïngen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: Apotheek De Singel, Singel 9, Vlissin gen, tel. (0118) 412730. 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Hummelen, Markt 69, Middel burg, tel. (0118)612134. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tei. 0118-684000. Spelregels Zelf afbreken en afvoeren. Wie eerst betaald is koper. Afbreken binnen vier weken. Aanbieding Bankiray tuinschermen. Zware kwaliteit recht of toog Nu 99,00 Hollgard plankenscherm, 180x180 cm. Recht of toog Nu 99,50 Verlichting: Diverse modellen Komplete tuinsets met zeer hoge korting o.a.: Hartman Albion (wit) 4 stoelen, 4 kussen en grote ovale tafel van 549^)0 voor Hartman Country (grijs) 4 stoelen met kussen en tafel 120 cm van 586700 voor Hartman CONCEPT aluminium. Schitterend set van 999t60 voor Sol teaktafel 200x100 cm 6 stoelen teak met textilene zwart van £8496^0 voor Hartman Alesia 4 stapelstoelen met grote concepttafel van £4854700 voor Aquarius 4 stoelen (antr.) tafel rond 120 cm en 4 kussen van 42-I7OO voor Hartman Palmyra (blauw) ovale tafel 4 stoelen met kussen van 54970Ü voor Persoon, teak/alu. tafel 80x80 cm en 4 stapelstoelen van S424:00 voor Hartman Palmyra (groen) tafel rond 100 cm 4 stoelen met kussen van 459^0 voor Aquarius Gemini (blauw) tafel 160x90 4 stoelen met kussen van 364700 voor 3I< 355,00 375,00 750,00 1200,00 1200,00 261,00 t 325,00 275,00 325,00 235,00 Breng ook eens een bezoek aan onze website: www.verstratenenwalhout.nl Veerseweg 124a - Middelburg - Tel. 0118-612380 -www.verstratenenwalhout.nl - info@verstratenenwalhout.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 12