Neg vrij voor winkelcentrum W Heerlijk eenzaam in de woestijn 'ZC Dief ziet uitweg in doktertje spelen ZC Middelburg brengt eigen tijdschrift uit J9 Renovatie sportpark Kruitmolen kan nu echt doorgaan ,11 emeente Middelburg neemt bezwaren tegen complex op Veerse Poort weg r bands bij tlrde aflevering n Hooikoorts Middelburger mag niet bouwen Dronken automobilist opgepakt Tweetal met harddrugs opgepakt Verkeerscontroles in Middelburg Diefstal jas uit Zeeuwse Bibliotheek Boeken te koop uit bibliotheek Vlissingen Workshop over koken GOESE RESTANTEN 3 daagse 26 - 27 - 28 januari prNadia Berkelder vrijdag 27 januari 2006 ai DDELBURG - Valt er eigen- wel iets te beleven in Middel- li? Ook als het regent? En kun je slapen in en om de Op die vragen moet het 2 ü,Ve Middelburg Magazine antwoord geven. wordt binnenkort ver lid onder bezoekers van de Het tijdschrift is ook be- als lokkertje. Op pagina drie kleeft een pasje, waarmee mensen bij ruim twintig bedrij ven voordeeltjes kunnen halen. Met zijn tweeën naar de sauna voor de prijs van één bijvoor beeld, of korting op een tochtje met de rondvaartboot. Drie jaar geleden presenteerde de gemeente nog vol trots een ambitieus promotieplan dat Middelburg meer onder de aan dacht moest brengen. Er moes ten nieuwe bezoekers, nieuwe bewoners en nieuwe bedrijven worden gelokt. De ambities wer den bijgesteld vanwege geldge brek. Het magazine is dan ook mede door ondernemers be taald. De slogan die toen werd verzonnen voor de stad - 'Mid- delburg verleidelijk anders' - wordt nog wel gebruikt, maar niet heel erg nadrukkelijk, zei wethouder H. Kool-Blokland (CDA) gisteren. Behalve het nieuwe tijdschrift, heeft de stad andere manieren om bezoekers en inwoners ter wille te zijn. Er is een maande lijkse evenementenkalender en bij de toegangswegen van de stad staan borden met informa tie. „Eerst stonden er tijdelijke kleine borden", vertelde Kool-Blokland. „Nu zijn ze zo groot dat ieder een kan zien wat er te doen is. Mensen worden nadrukkelijk welkom geheten." Het nieuwe blad wordt niet huis-aan-huis verspreid. Er is geen geld om 22.000 magazines te laten drukken. Nieuwe inwo ners krijgen er wel allemaal één. Bovendien zijn ze af te halen bij de deelnemende bedrijven. Voor één euro, staat op de voorpagi na, maar de prijs is volgens Kool-Blokland vooral bedoeld om het enthousiasme af te rem men. „Zodat mensen er niet vijf exemplaren van meenemen om ze vervolgens in de prullebak te gooien." n, Nadia Berkelder IDELBURG - Binnen een r weken kan een bouwver- "Ni ïing worden afgegeven voor nieuwe winkelcentrum in de rse Poort in Middelburg. De èente is tegemoetgekomen een aantal bezwaren van fonenden. gebouw wordt op het hoog- iunt bijvoorbeeld een etage dan eerst de bedoeling Op het kruispunt met de ;eweg wordt het pand ze- ien in plaats van twintig me- oog. Het gebouw wordt bre- jemaakt om toch hetzelfde i al woningen te kunnen reali- n. De hoogte was niet alleen 3n'f omwonenden een pro- n. De Zeeuwse en de lande- verenigingen voor het be- van windmolens vreesden de molen aan de Veerseweg voldoende wind meer zou enda -fRËEKACTIVITEITEN IHof, 9.00 I oweryoga; imolen, 13.00 - 16.00 uu g gerestaureerde bunker. zorgklachten: D0-0231231 maandag t/m vrijdag ge rende de openingstijden; erdagstot 12.00 uur D ACTIE ALCHEREN itenruststraat 18 stbus 8070 30 EB MIDDELBURG 1:0118-493000 0118-493009 nail: redwalch@pzc.nl lurits Sep (chef) lia Berkelder ïth Ramakers riam van den Broek |ma Osman indy van den Hurk ,1 lende Vries (sport) NTRALE REDACTIE ionspark 28 stbus 31 AA GOES (0113)315500 (0113)315669 I'jnail: redactie@pzc.nl ERNET ;ontfw-Pzc-nl nail: web@pzc.nl bouw kon beginnen, vindt wet houder A. de Vries. „Er spelen zoveel belangen, er zijn zoveel spelers betrokken bij dit pro ject. We hebben heel veel ge praat. Inmiddels wonen er een heleboel mensen in de Veerse Poort. Het is zaak dat er nu ook voorzieningen' komen." Het bouwplan is tussentijds aange past. Dat leverde weer nieuwe reacties van omwonenden op. „Al met al vonden we dat een aantal argumenten hout sneed." Woongebouw Het winkelcentrum komt op het terrein tussen de Veerse Poort en de wijk Nieuw Middelburg. Bovenop en naast het winkelcen trum komen 132 woningen. In het woongebouw boven de win kels komt ook een zorgcomplex en er worden 24 huizen ge bouwd voor mensen die zorg no dig hebben. In het winkelcen trum komt een supermarkt, waarschijnlijk een Albert Heijn, maar in ieder geval geen 'prijs vechter'. Met andere winkeliers wordt nog onderhandeld. Het bouwplan bestaat uit twee delen: het winkelcentrum met woningen en een apart woon blok dat dwars op de Nassau- laan staat. Daar tussenin komt een parkeerterrein voor bezoe kers. Bewoners kunnen hun auto in een parkeergarage zet ten. In de kelder van het winkel centrum wordt een nieuw jeugd honk gebouwd. Het tijdelijke jeugdhonk dat nu op het veld aan de Nassaulaan staat kan tijdens de bouw blijven staan. Het winkelcentrum gaat als al les goed gaat eind 2007 open, verwacht L. Suylen van de ge meente. „We moeten afwachten of er nog mensen bezwaar ma ken tegen de bouwvergunning. Als dat niet gebeurt en als het niet gaat vriezen, dan kunnen we binnen anderhalf jaar klaar zijn." heeft lang geduurd voor de ELBURG - Stadsschouwburg, 'Roma', musical door Scho- meenschap Nehalennia i.s.m. jazz- SoWhat; SINGEIM - Coosje Buskenstraat/ deplein, 8.00 - 16.00 uur: Week- Hatha yoga; 10.35 Open- OOSKERKE (W) - Van- el treden in De Zandput in t hi oskerke vier bands en twee groepen op. Ze doen mee de talentenjacht Hooi- Is. bands Sense Forward, indix, Dark Ritual en The ax doen een gooi naar een eplaats. Ook de dansgroe- livrant Thing en Do-it pro- de volgende ronde te be lli n vond is er bovendien een iden van de Walcherse reg- and The Uprights. Zij ston- forig jaar in de finale. Hooi- ts begint om 20.00 uur. De mg en het vervoer per bus d( de Zandput zijn gratis. Samuel Jobse met een kaartje van de door hem afgelegde route van Aagtekerke naar Bamako. doorSelma Osman AAGTEKERKE - Hij doorkruiste vijf tien landen, brak twintig spaken en leg de op eigen spierkracht 13.525 kilome ter af. Voor Samuel Jobse bestaat er geen mooier vervoermiddel dan de fiets. In zes maanden tijd fietste hij vanuit zijn woonplaats Aagtekerke naar Bama ko in Afrika. In de hoofdstad van Mali kwam aan zijn reis een maand geleden een abrupt einde, toen hij vernam dat zijn dertienjarig zusje Jacolien bij een verkeersongeval om het leven was geko- De tocht had verder moeten gaan, door Burkina Faso naar Ghana. Samuel hoopte in maart weer terug te zijn. „Dan zou ik de winter in Nederland hebben ontlopen." Met zijn tocht heeft de Aagtekerkenaar ongeveer zevenduizend euro bij elkaar gefietst voor de aids-bestrijding in Afri ka. Het houden van een sponsortocht was niet zijn eerste doel. „Ik wilde voor al iets van de wereld zien." Het was een kleine moeite om de sponsoring erbij te doen, vertelt hij. De 21-jarige hovenier ging op reis om te genieten van de prachtige natuur. In Afrika kwam hij erachter dat cultuur ook ontzettend in teressant kan zijn. Hij zag zo veel ver schillende volken, met elk zijn eigen ge bruiken. „In Mali heb je bijvoorbeeld een heel begroetingsritueel: 'Hoe gaat het met u, hoe gaat het met uw moeder, uw vader enzovoort. De ander ant woordt altijd: Ja, 't gaat goed, zelfs als dat niet zo is. Pas als dat begroeten ach ter de rug is, beginnen ze een echt ge sprek." Het is moeilijk kiezen uit de bijzondere indrukken die hij de afgelopen maan den heeft opgedaan. „Elke dag was een grote belevenis", vertelt hij. Het gevoel van vrijheid, is hem het meest bijgeble ven. „Je bent elke dag onderweg, zon der dat je aan tijd gebonden bent." Dat voelde hij het sterkst in de Sahara. „Daar in de uitgestrektheid van de woestijn, zo groot en leeg, is het heer lijk om alleen te zijn." Momenten van afzien waren er ook, maar niet zo vaak. Samuel denkt terug aan vier dagen tegenwind in Maurita nië. „Als het in de woestijn waait, dan waait het ook echt hard. Het zand striemt langs je benen en waait in je ge zicht." Op zijn website www.jietsvooraids.nl deed hij verslag van zijn belevenissen. „De meeste mensen verklaren je voor gek als je zegt dat je naar Afrika fietst", merkt hij op. Samuel heeft zich nooit iets aangetrokken van de gevaren die hem werden voorspeld zoals oorlog, be roving, droogte en wilde dieren. „Als je dat wel doet, kun je beter thuisblijven", antwoordt hij nuchter. Hij heeft zich er wel op voorbereid. Zo had hij voor bero vingen een extra portemonneetje op zak met een paar verlopen pasjes en wat Duitse marken. Het liefst kampeerde foto Lex de Meester hij in de rimboe. Daar zette hij zijn tent je uit het zicht en voelde zich veilig. Contact met het thuisfront was niet al tijd eenvoudig. „Een computer kom je in kleine dorpjes niet tegen en elektrici teit werkt er vaker niet dan wel." In Ba- mato hoorde hij een dag voor kerst dat zijn zusje op 14 december was overle den. „Dan wil je meteen naar huis." De dood van Jacolien, die op de Koe- koeksweg door een auto werd aangere den, werpt een ander licht op zijn tocht naar Afrika. „Iedereen denkt dat zó'n reis gevaarlijk is. Maar een paar kilome ter bij zo'n dorp als Aagtekerke kun je ook aangereden worden." Zijn volgende reis wordt zonder twijfel weer een fietstocht. „Lopen gaat mij te langzaam en met de auto gaat het veel te snel. Bovendien maak je op de fiets makkelijker contacten en geeft het een ontzettende voldoening om op spier kracht zo'n reis te maken." Samuel Jobse houdt op zaterdag 11 fe bruari (20.00 uur) in het dorpshuis van Aagtekerke een dialezing over zijn fiets-sponsortocht naar Mali. door Edith Ramakers VEERE - Toneelvereniging Tot Leringhe ende Vermaeck uit Veere voert van februari tot april het stuk Doktertje Spelen op. De klucht is geschreven door Carl Slotboom en de regie is in handen van Hans Boon. De eerste voorstelling is 3 februari bij Oranjevereniging Arnemui- den in de Arne (aanvang 20.00 uur). Het blijspel gaat over een man die van bankroof wordt ver dacht. Hij wordt achternage zeten door de politie en rent het eerste gebouw binnen dat hij tegenkomt: een ziekenhuis. Hij krijgt een ingenieuze inval als hij een witte jas ziet hangen in een kast. Hij schiet de dok ters jas aan en verlaat het ge bouw. De pseudo-dokter wordt aan gezien voor een plaatsvervan gend arts. Met de politie op de hielen, kiest hij voor doktertje spelen. De overige speeldata zijn 4 fe bruari, eigen uitvoering dorps huis in Nieuw- en Sint Joos- land, 10 februari Oranjevereni ging Biggekerke in café Juliana in Biggekerke, 17 februari Oran jevereniging Oostkapelle in de Halve Maan, 11 maart Dorpsver eniging Koudekerke in de Cou- burg, 17 maart buurtsociëteit ter Gapinge in de Spil (aanvang 20.00 uur) 31 maait in Vereni gingsgebouw Vrouwenpolder en 1 april in verenigingsgebouw Veere (aanvang beide laatste voorstellingen 19.45 uur). DEN HAAG - Middelburger J. Geurts kan zijn apparte mentenplan aan de Frans den Hollanderlaan in Goes waar momenteel een voormalige doktersvilla staat defini tief vergeten. De Raad van State in Den Haag is niet inge gaan op zijn verzoek in te grijpen in het voorbereidingsbe- sluit dat de gemeenteraad van Goes met spoed nam voor de locatie. De Middelburger stapte 3 februari naar het ge meentehuis met de vraag of het mogelijk was aan de Frans den Hollanderlaan een appartementengebouw neer te zetten. Op 9 februari keerde hij terug met een impres sie van het 14 eenheden tellende gebouw dat hij in gedach ten had. Er was op dat moment geen belemmering voor het gebouw omdat voor de locatie geen bestemmingsplan gold. Op 17 februari bleek de gemeenteraad een voorberei- dingsbesluit genomen te hebben dat een dag later in wer king trad. Vanaf dat moment kon de gemeente bouwaan- vragen tegenhouden die niet passen in de toekomstvisie voor de locatie. Geurts had al die tijd geen bouwaanvraag ingediend. Dat deed hij pas in mei maar toen was het ruimschoots te laat. De aanvraag is door de gemeente aan gehouden. Geurts vroeg eerder deze maand de Raad van State het voorbereidingsbesluit terug te draaien. Zijn ver zoek is afgewezen. De Goese gemeenteraad heeft een gro te beleidsvrijheid waar de rechter nauwelijks aan kan ko men, aldus de Raad van State. VLISSINGEN - De Koninklijke Marechaussee heeft woensdagavond een dronken 56-jarige automobilist aan gehouden. De man trok de aandacht toen hij in Vlissin- gen-Oost al slingerend op de Frankrijkweg markerings- blokken aanreed. Na onderzoek bleek de bestuurder vijf maal de maximum toegestane hoeveelheid alcohol gedron ken te hebben. Ook had hij geen geldig rijbewijs. VLISSINGEN - In de Bonedijkestraat in Vlissingen zijn gisteravond rond kwart voor acht twee mannen (19 en 38 jaar) uit die plaats aangehouden. De politie zag dat de 19-jarige een bolletje met, vermoedelijk, harddrugs aan de 38-jarige man overhandigde. Bij controle bleek de 19-jarige in het bezit van meerdere bolletjes. Bij fouille ring van de 38-jarig'e werd ook bij hem een bolletje aange troffen. MIDDELBURG - Op de Punt, in de Koestraat en de Gort straat in Middelburg werden gisteravond alcoholcontro les gehouden. Er werden in totaal 123 blaastesten afgeno men, geen van de bestuurders overschreed de alcoholli miet. Verder werd er een bromfiets uit het verkeer geno men voor technisch onderzoek, kregen twee fietsers een bekeuring voor het niet hebben van verlichting en kreeg een bromfietser een bekeuring omdat hij geen bromfiets certificaat had. MIDDELBURG - In de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kou- steensedijk in Middelburg is gisteren tussen 9.30 en 16.00 uur de jas van een bezoeker gestolen. houder A. de Vries de verschui vingen. Jong Ambon krijgt alsnog ruim ere kleedkamers en een tegelpad rond het voetbalveld. Volgens De Vries waren dat 'redelijke wensen'. Verlichting bij het hoofdveld komt er echter niet. Die was nodig om 's avonds op het veld te kunnen trainen, maar dat vindt hij onverstandig omdat dat veld dan te snel slijt. „Bovendien staat alleen op het sportpark in de Veerse Poort ver lichting rond het hoofdveld, de andere parken hebben dat ook niet." Jong Ambon moet nog wel een kleine huurschuld inlopen voor dat de gemeente de wensen van de club uitvoert. De Vries heeft er alle vertrouwen in dat dat goed komt. door Maurits Sep MIDDELBURG - De verbou wing van sportpark De Kruitmo len in Middelburg is nu echt na bij. Het college van B en W is er in geslaagd voldoende geld te vinden om de duurdere kunst grasvelden te betalen en enkele wensen van voetbalclub Jong Ambon te honoreren. Het com plex moet met ingang van het voetbalseizoen 2007/2008 klaar zijn. Over de renovatie van het sport park wordt al vele jaren gespro ken. In 2002 en ook vorig jaar heeft de gemeenteraad besluiten genomen over onder megr nieu we velden, wedstrijd- en trai ningsvelden van kunstgras, nieu we en verbouwde kleedkamers en verhax-ding rond een veld. In totaal werd anderhalf miljoen euro beschikbaar gesteld. Dat bedrag bleek niet voldoen de. Vooral de aanleg van kunst- grasvelden valt duurder uit door de gestegen prijs voor kunststof. Bovendien is de bere- geningsinstallatie voor die vel den duurder dan gedacht. Daar komt bij dat een aantal wensen van voetbalclub Jong Ambon wordt ingewilligd, waardoor de kosten verder oplopen. Het gaat dan om de verharding rond een voetbalveld en de uitbreiding van de kleedkamers. Geld gezocht Het college heeft binnen de sportbegroting geld gezocht en gevonden om het tekort te dek ken. Zo is geld over van de op knapbeurt van sportpark Voor- borch en wordt bezuinigd op het onderhoud van de atletiek baan op het sportpark Nassau laan. Dat geld is niet nodig in verband met de aanleg van de sportboulevard tussen Middel burg en Vlissingen. „Je moet creatief zijn binnen de sportbegroting", verdedigt wet- VLISSINGEN - De bibliotheek in Vlissingen verkoopt haar afge schreven boeken. Donderdag 2 tot en met zater dag 4 februari staan daar tien tallen dozen vol boeken, vanaf 50 eurocent per boek. Donderdag en vrijdag is de bieb open van 10.00 tot 18.00 uur, za terdag van 10.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt dinsdag 7 maart een kookworkshop. Op het menu staat lamsvlees en couscous. De workshop duurt van 18.30 tot 21.30 uur en de volksuniversiteit zit aan de Spanjaardstraat in Middelburg. Opgeven kan via telefoonnum mer 0118-634800. (Advertentie) Toneelvereniging Tot Leringhe ende Vermaeck uit Veere. foto Ruben Oreel door de hele goese binnenstad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11