zich bezint De Meijer PZC Jan Kruis ziet zijn strip tot leven komen woensdag 25 januari 2006 De Wetten van Kepler De voorstelling C'est qa? Oui, C'est ca is gebaseerd op de film la vie revée des anges. Een mooi, tragisch verhaal over twee jonge vrouwen. Eve mogen ze genieten van 'samen zijn we sterk'. Maar hoe die bij mag iemand komen? Vestzak 99, Vlissingen, 20.15 uur Jaap Dekker en Band Met Improvvisata keert Dekker terug naar de bron van zija carrière; het muzikale cabaret. Alles wat hij de afgelopen dertig jaar heeft gedaan komtsa men. Cabaret, boogie woogie, jazz, anekdotes, klassieken piano-romantiek Ledeltheater, Oostburg, 20.15 uur Zeeuwse Nachten Zie donderdag. Podium 't Beest, Goes, 20.30 uur Terry Lee Hall De Amerikaanse liedjesschrijver en gitarist Terry Lee Hall komt naar Zeeland. Zijn grote voorbeelden zijn Reverend Gary Davis, Dylan, Joni Mitchell, Blind Blake en Tampa Red en vele ande ren. Theater De Wegwijzer, Nieuw- en St. Joosland, 20.30 uw N Green Lizard Green Lizard speelt in de Piek. De band maakt een tournee ter promotie van het nieuwe al bum Las Armas del Silencio. In het voorprogramma staat One in a Million. De Piek, Vlissingen, 22.00 uur alee ZATERDAG Wolfgang Amadeus Mozart Leerlingen van Rien Balkenende verzorgen een huiskamer concert. De jonge pianisten spelen muziek van Mozart, van eerstee; nuetten tot en met de briljante sonates. Zeeuwse Biblitheek, Middelburg, 10.30 uur Troubadour Piet Brakman treedt op. De troubadour zingt liedjes in het Zeeuws-Vlaamse dialect Ef,| •Dorpshuis, Biervliet, 14.30 uur Spanky Zoof Spanky Zoof is een coverband di nummers speelt uit deafjt lopen decennia van de popmuziek. David Boegheim, Bert Hoogerheijde, Han Ducrot en Wend Meulmeester proberen de nummers zo te spelen dat ze hun f karakter behouden, maar wel een stempel van de eigen ba meekrijgen. De Drukkery, Middelburg, 15.00 uur Continental Kids De Continental Kids geven een concert met het programm (enl Afspraak is afspraak. P*-5 De Kids brengen een verhaal met woord en muziek, onder steund door dans en een lichtshow. Bethelkerk, Goes, 16.00 uur Koorvereniging Asaf Koorvereniging Asaf geeft een concert aan de Kerkdreef, Onder leiding van dirigent Anton de Kort zal het koorstó- ken uit verschillende eeuwen voordragen. Gereformeerde Kerk, Axel, 20.00 uur It m sini 1999 sien' cate ed v :ine Den Dullaert De Camere van Rhetorica Sint Jan ten Steene geeft eenthca tervoorstelling. Het gezelschap zal Begot, begot, vrouwen op uw kot opvoe ren. Den Dullaert, Hulst, 20.00 uur De Keilanders Zie vrijdag. Dorpshuis Luctor et Emergo, Rilland, 20.00 uur Nehalennia Zie donderdag. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Dr. Quinn, Medicine Woman De Nederlandstalige musical Dr. Quinn is gebaseerd op de gelijknamige populaire televisieserie. Michaela Quinn is een ambitieuze vrouwelijke huisartstffl tijde van de Amerikaanse burgeroorlog, die probeert een'K staan op te bouwen in een pioniersdorpje in het Wilde We ten. Haar leven wordt er niet gemakkelijker op als ze onver wachts pleegmoeder wordt van drie kinderen. Bovendien wordt ze tegen beter weten in verliefd... Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Het Dikke Schrift Het Dikke Schrift geeft een verslag van twee broertjes in d oorlog. Wegens voedselgebrek in de grote stad worden ze onderg bracht bij hun wrede grootmoeder op het platteland. De voorstelling laat zien wat oorlog met mensen kan doen, Vestzak 99, Vlissingen, 20.15 uur Jan Kruis gniffelde op premiè re wat af. De bedenker van de 35-jarige Libelle-strip Jan, Jans en de kinderen hoorde zijn personages op het toneel drielet terwoorden gebruiken die nooit de achterpagina van het vrou wenblad zullen halen. Om over het dreigende overspel van Jans, de leeract van Jan en de wilde fantasieën van teckel Lotje, die met een zwaar Frans accent fan taseert dat hij Napoleon Bo naparte zelve is, maar te zwij gen. Een goedmoedige, tikje oubolli ge strip - dat Jan, Jans en de kin deren. Kruis verbeeldt er voor ie der gezin herkenbare situaties in. Eerder sfeertekeningen zijn het - voorzichtig gekruid met een snufje maatschappelijke ac tualiteit - dan strips met een sterke pointe. Hoe maak je daar een snelle komedie van? Scriptschrijver Niek Barendsen voorzag het ouderpaar en de kin deren Catootje, Karlijn en Jeroentje van stiekeme dromen. Als Jan in zijn lichtbruine bur gerkloffie naar kantoor is en ook de kinderen eindelijk het huis zijn uitgewerkt, droomt Jans voor de tv weg bij de man nenrollen in haar favoriete soap. Totdat de nieuwe, aantrek kelijke buurman haar fantasie ën wel enige fysieke inhoud wil geven. Uiteraard wimpelt ze de gladjakker ten langen leste af. Anders zou het contrast met de keurige Libelle-strip wel erg groot worden. Plien van Bennekom maakt van Jans een nijvere juffrouw Mier, en draait haar hand ook niet om voor de Siamese kat die het hoofd van de Rode Kater (Niek Barendsen) op hol brengt. Wil van der Meer speelt Jan in al zijn suffigheid, en kan alleen als basgitarist (zijn droom) even uit de ban springen. Alex Klaasen mag zijn bij Kopspijkers opgeda ne typetjes-ervaring etaleren in een bonte stoet vrijers van Kar lijn. Ook de Napoleon-teckel en Jeroentje zijn bij hem in prima handen. Martin Hendriksma Jan, Jans en de kinderen, de musical. TekstNiek Barendsen, regie: Gijs de Lange, muziekHenny Vrienten. Te zien in Terneuzen op 27 januari (men sen mei de namen Jan of Jans hebben gratis entree), in Bergen op Zoom op 14 en 15 februari en in Goes op 22 en 23 februari. ANTWERPEN Volk: Theaterstuk in regie van Josse De Pauw, met tekst van Peter Ver- helst, verzonnen verhalen over de pas serende mens, het volk, en in hoever re deze verzinsels juist zijn door To neelhuis i.s.m. vzw zang en dans. wo. t/m zo. en di. Bourla 20.00 uur. De Bruidsvlucht: Komisch existen tieel theaterstuk van de Franse au teur Daniel Boulanger, gespeeld door Jeanine Bischops en Johny Voners. do. vr. en za. Het klokhuis 20.30 uur, zo. 15.00 uur. Verhalen: Twee verhalen van Dario Fo, Het eerste Mirakel van 't Kindeke Jezus en De Tijger, gebracht door ac teur Stijn Van Haecke. wo. do. vr. en za. Fakkeltheater - zwarte zaal 20.30 uur, do. za. en zo. 15.00 uur. Boter bij de vis: Blijspel van Michael Cooney over een man, die ontslagen is en fraudeert met fictieve huurders, vr. en za. Noordtheater 20.15 uur, zo. 15.00 uur. Vakantie zonder zorgen: Klucht van Francis Joffo met persoons- en situa tieverwisselingen in een chalet in de Ardennen, do. vr. en za. E.W.T. 20.30 uur, zo. 15.00 uur. Voorstellingen in de Arenberg: Terug Normaal, theatershow van en door Els De Schepper, voor het eerst gezongen in het Nederlands, begeleid door vier muzikanten, wo. t/m zo. 20.15 uur; Puta Madre, theatervoor stelling in een ouderwetse cabaret sfeer door Lady Angelina (Trijn Jans- sens), vr. t/m zo. 20.30 uur. Voorstellingen in Rataplan: Electric Barbarian, jazzconcert door Kain uit de USA, vr. 20.30 uur; De prijs van de passie, concert door vijf muzikanten van Mörg met Hautekiet, de Bruxelles, Faes, Engels en Vloe mans, za. 20.30 uur. Voorstellingen in het Zuiderpershuis: Roland (van Campenhout/BE) Yu- nasi (groep uit Kenia) met het con cert The Great Atomic Power, een mix van gospel, countryblues en Afri kaanse grooves, Amerikaanse stan dards en originele Rolandnummers, wo. 20.30 uur; Aaron Bebe LOcal Dimension met West-Afrikaanse pop, do. 20.30 uur; Cuncordu E Tenore De Orosei, keelzangconcert met religieu ze en wereldlijke polyfonie uit Sardi nië, vr. 20.30 uur; Roetesfestival, cul tureel project rond Zuid-Afrika met film en concert: de documentaire Mzansi van beeldend kunstenaar Bart Van Dijck en optreden van Zuid-Afrikaans hiphopfenomeen Waddy Jones, vergezeld van dj Fuck en vj Neon Demon, za. 20.30 uur; Kat- taikkuttu met The Eighteenth Day, sterk ingekorte vorm van traditioneel muziektheater uit de Zuid-Indiase deelstaat Tamil Nadu, waarin delen uit de Mahabharata-oorlog worden nagespeeld, zo. 13.30 uur - 16.00 uur. Concerten en voorstellingen in De Singel: De nachten#ll, do. vr. en za. Euro pees festival met met dichters, perfor mers, muzikanten en cineasten; met Punk en Poetry Petrol, uitsmijter van de Gedichtendag, do. Petrol D'Herbouvillekaai 19.00 uur; After party Petrol, za. Petrol D'Herbou villekaai 23.00 um-. Viool en Piano II: Lunchconcert met de Eerste vioolsonates van Schu mann en Brahms, wo. Elzenveld 12.30 uur. Concerten in de Kon. Elisabethzaal: Cofenaconcert, door Het Nationaal Orkest van België o.l.v. Eri Klas m.m.v. Jean-Claude Vanden Eynden met werken van Brahms en Proko fiev, do. 20.00 uur; 50 Jaar Defilhar- monie, jubileumconcert met werken van Von Weber, Mozart en Schu mann door Defilharmonie o.l.v. Phi lippe Herreweghe, vr. 20.00 uur; Ko- do - On Earth Tour 2006, slagwerk concert, zo. ma. en di. 20.00 uur. Romeo et Juliette: Dansvoorstelling in een mix van hedendaags en klas siek, naar theaterstuk van Shakes peare en muziek van Prokofiev in een nieuwe setting van choreograaf Jean Christohe Maillot, door les Ballets de Monte Carlo, do. vr. en za. Stads schouwburg 20.00 uur, zo. 14.30 uur. Concerten in het Sportpaleis: Natalia meets the Pointers Sisters, dubbelconcert door vier ladies of soul, di. 20.30 uur. GENT Amadeus: Theaterstuk van Peter Shaffer: fictief verhaal over de strijd om talent, over middelmatigheid en het duel tussen Mozart en Salieri, ge speeld door Ai'on Wade en Herbert Flack, met muziek van beide compo nisten door live orkest; start van het Mozartjaar 2006. za. Capitole 20.00 uur, zo. 15.00 uur. Maria Eeuwigdurende Bijstand: Thea terstuk over de gewone mens met al zijn eigenaardigheden en tekortko mingen door Das Theater/Zuidpool, wo. tm za. Minard 20.00 uur. Voorstellingen van NTGent: Zus van, monoloog over een vrouw, die altijd in de schaduw heeft geleefd van haar heldhaftige en wereldbe roemde zus, tekst van Nederlandse theatergroep MAM, gespeeld door El sie De Brauw, wo. NTGent Area 20.30 uur; Origine, theatervoorstel ling van Peter Verhelst en proloog op bewerking van de Bacchanten, i.s.m. danseres Liesbeth Gruwez en theater maakster Sanne Van Rijn, wo. t/m za. en di. NTGent schouwburg 21.00 uur. Voorstellingen in de Tinnenpot: Apologie van Socrates, verdedigings rede van Plato, in het Afrikaans ge speeld door Prof. Aldo Behram van de Universiteit van Namibië, wo. en do. 20.00 uur; Schrijf vaker, schrijf meer: liefdesbrieven van bekende per sonen, gebracht door Tine Ruysschae- rt en Bart Cafmeijer met intermezzo's op piano door Arnold Sercu, wo. en do. 20.00 uur; Larkin Grimm, concert New Folk door zangeres uit USA, vr. 20.00 uur; Hoop, een Afrikaans thea terstuk door Aldo Behrens, za. 20.00 uur; Cabaret-Fier, voorstelling door Oswald versyp, Jo De Meyere en Mar griet Bruggeman, za. 20.00 uur;Vin- cent van Gogh, concept van Jo gevers en Jo Decaluwé, gebaseerd op de brie ven van Vincent aan zijn broer Theo, zijn moeder, Paul Gaug'uin, Pissarro e.a., ma. 20.00 uur. Voorstellingen in Vooruit: Beginnings/Endings, dansvoorstel ling, choreografie van Charlotte Van den Eynde, door Kwaad Bloed, wo. en do. 20.00 uur; Urban jazzconcert Electric Barbarians (BE/NL/US) wo. 20.00 uur. Concerten in de Rode Pomp: Wonderlijke Virtuozen: pianoconcert door Katia Veekman met werk van Bach, Schumann en Bartok, do. 20.30 uur; Quartet, première theatercon cert van Ronald Harwood door 4 be jaarde operazangers, die het kwartet uit Verdi's Rigoletto dialogeren en zingen, vr. 20.30 uur; Hongaarse Soi ree, concert met werk van Hongaarse componisten door het Rode Pomp En semble o.l.v. Arman Simonian, za. 20.30 uur. Viool en Piano II: Lunchconcert met de Eerste vioolsonates van Schu mann en Brahms, vr. Vlaamse Opera 12.30 uur. Oorverblindend: Fagottenconcert met werk van Beethoven tot Joplin. vr. Kapel Oude Abdij 20.00 uur. Energigantica: Slagwerkconcert door Slagerij van Kampen, za. Groenzaal - Sint-Bavo 20.30 uur. Concerten in de Handelsbeurs: Silje Nergaard, concert met pop en melodische jazz door zangeres uit Noorwegen, do. 20.15 uur; Sol Gabet- ta Henri Sigfridsson, recital met werk Sjostakovitsj, Ginastera, Vasks en Rachmaninov door celliste uit Ar gentinië en pianist uit Finland, vr. 20.15 uur; Bob Mould, gitaarconcert met mix van elektronica, song en pop door zanger uit USA, zo. 20.15 uur. Featured: Dansvoorstelling: concept van choreografe en danseres Krysti- na Lhotakova Ladislav Soukup, met fictieve en reële elementen. Bel gische première, do. vr. en za. Monty 20.30 uur. Lala 3: Cocomotel: Theaterproduc tie met dans, fotografie en video in een concept van Laure Dever en Lau ra Vanbom o.l.v. Lies Pauwels. vr. en za. Victoria 20.30 uur. BRUGGE Voorstellingen in De Werf: Het uur van de waarheid, theaterstuk waarin twee acteurs op zoek zijn naar de ultieme waarheid, door Lazarus/De Onderneming, za. 20.30 uur; De sjeik is rijk, sprookje van Ka- mil Vanhole over een Nederlandse schaatser die op uitnodiging van de emir belandt in het rijk der sjeiks, ge speeld door Artemis in regie van Floor Huygen; familievoorstelling (7+), zo. 15.00 uur. Concerten en voorstelling in de Stads schouwburg: Au nom du père, theaterstuk en ver volg op Het laatste avondmaal van Eric De Volder, over een man en een vrouw tijdens een romantisch diner, met levensgrote poppen, die gemani puleerd worden door acteurs van Het Toneelhuis en Toneelgroep Ceremo- nia, do. 20.00 uur; 40 Jaar Vagantes, jubileumconcert door het koor Vagan tes Morborum, kamerorkest Papage- no m.m.v. sopraan Inge Zutterman en tenor Stefaan Vandenbroucke, vr. 20.00 uur; Grand, theatertournee en concert door Monza, za. 20.00 uur. Après Noël: Tragikomische voorstel ling vol kerstimpressies van het gezel schap Jenny, rond schrijfster Gerda Den Doven. vr. Biekorf 20.00 uur. Koken met Elvis: Gitzwarte komedie van Lee Hall. di. De Dijk 20.00 uur. Concerten en voorstellingen in het Concertgebouw in het kader Mo- zart06: Mozartfestival Openingsconcert: verjaarsconcert door Anima Eterna o.l.v. Jos Van Im- merseel m.mv. sopraan Anna Kristii- na Kaapola en fluitist Frank Theuns, vr. 20.00 uur; Mozart-Ma chine, con cert met canons van Mozart door Bllndman, met literaire teksten door sopranen en contratenor, za. 20.00 uur; Harmonie des Cham- ps-Elysees/Marcel Ponselee, matinee- concert met hoogtepunt uit de 18deeeuwse harmoniemuziek: de 7-delige Gran Partita KV 361 voor 12 blazers en contrabas en een bewer king van de Zauberflote-ouverture voor 8 blazers en contrabas, zo. 11.30 uur; Quator Turner Jerome Hantai, concert en pianokwartet met de com binatie van pianoforte en drie strij kers, zo. 15.00 uur; Mozart/Materiaal - Film van Ana Torfs Jurgen Per- si jn, verslag van de dansvoorstelling Mozart/Concertaria's Un Moto di Gioia, zo. 17.00 uur; Orchestre des Champs-Elysees Bruno Weil, afsluit- concert van het openingsweekend met de Posthoorn-serenade KV 320, zo. 20.00 uur. meer bij het gerenommeerde in ternationale label Acoustic Mu sic Records uitkomen. „Ze maken twee albums met je en dan moet je economische ba lans positief zijn. Zij bepalen uiteindelijk de keuze van de nummers en de volgorde. Ik vond het heel aantrekkelijk om dat helemaal zelf te kunnen be palen. De cd is nu uit in eigen beheer en ik zie wel of er nog een label komt." Spirit of the turtle werd in fa sen opgenomen in de geluids studio Op Handen BV van Pas- kal Jakobsen en Sjak Zwier. De laatste produceerde het al bum en bouwde ook een van de Gitarist Gert de Meijer presenteert zondag zijn nieuwe cd. speciale gitaren voor de Meijer. „Die studiokeuze is een bewus te. Ik wilde de echte klank uit de gitaar halen. Er zijn weinig studiotechnieken als galm en toonregeling gebruikt. Wat je hoort is vrijwel de echte sound van de gitaar." De totstandkoming van The spi rit of the turtle duurde in totaal drie jaar. „Ik wilde niet meer van het zelfde. De eerste opna mesessies heb ik kritisch beluis terd. Een aantal hebben we be werkt. Daar zijn recentere opna men van nieuwe composities aan toegevoegd. Ik heb gewacht tot het goede gevoel weer terug kwam, tot ik het idee had, hier durf ik mee naar buiten ko men." Kenmerkend voor het spel van de gitaarwizard waren vooral ritmische patronen, dynamiek en drive. De nieuwere composi ties van de Meijer vallen eerder op door een sterkere melodiege richtheid. „Mijn composities Marius Roeting Gert de Meijer presenteert zijn nieu we cd The spirit of the turtle zondag vanaf 15.00 uur in het Grand café van het Spiegeltheater in Middelburg. he spirit of the turtle heet de nieuwe cd van gitarist Gert de Meijer. De cryptische titel verwijst naar een periode van bezinning in de afgelopen tweeëneenhalf jaar. Gert de Meijer presenteert zijn nieuwe cd zondag van af 15.00 uur officieel in het Grand café van het Spiegelthea ter in Middelburg. In een soort minifestival zijn naast de gita rist ook Champaign Charlie, To ny van den Buuse Anoushka Koppelaar en BDM entertain ment als gasten uitgenodigd. Er is nogal wat veranderd in het privé- en muzikale leven van de Vlissingse snarenvirtuoos. Het album werd in tegenstelling tot de voorgaande cd's Behind the dunes en Acousticled in eigen beheer uitgebracht en verpakt in een opvallend blikken doosje. Hij wilde een niet orthodoxe ver pakking voor zijn cd. De keuze voor het blikken doosje is sym bolisch. Het staat voor degelijk heid, maar het refereert ook aan de schildpad: een prehistorisch dier dat desondanks voor ver nieuwing staat. Het draagt al tijd zijn huis mee en is symbool voor het aardse en soberheid. „In feite is het een eerbetoon aan mijn eigen proces." De Meijer schetst de ontwikke ling die hij ruwweg na het uitko men van zijn laatste cd Acousti cled doormaakte. Hij raakte me de door persoonlijke omstandig heden in een dip. Ook artistiek. „Ik kan best leuk gitaarspelen.. Ik had het gevoel mezelf nog wel te kunnen verbeteren, maar dan niet alleen in technisch op zicht. Vroeger was die gitaar al les voor me, een centraal punt in mijn leven. Maar waar deed ik het allemaal voor? Ik wilde ook wat te zeggen hebben. Vooral op compositorisch vlak." Ondanks de twijfel over het nut van gitaarspelen, begon hij toch aan de voorbereidingen voor een nieuwe cd. Die zou niet zijn zeker toegankelijker gewor den. Ik speel instrumentaal, maar wil wel een lied brengen. Met kop en staart, waarbij de klanken en de noten een verhaal vertellen. De output is een cd ge worden van een proces van een persoonlijk introspectief." Knijn Knijn is een bekende groep in Zeeland. Zes muzikanten die op akoestische wijze, Iers, Schotsen Scheve muziek maken. Bijna 25 jaar geleden is KNIJN (Kwartet Nooitgedagt uit IJlst Natuurlijk) opgericht. Dorpshuis De Schutse, Burgh-Haamstede, 20.00 uur Younff Ones The Young Ones brengen hits uit de pop- en musicahvereli Samen met zangeres Maike Boerdam en een zestigkoppig0-' kest verzorgen ze een programma met bekende muziek uit het pop-, musical- en filmgenre. Ledeltheater, Oostburg, 20.15 uur Wintercircus Martin Hanson Alle ingrediënten voor een circus in het theater zijn aanfft- zig. 3 Met optredens van grote en kleine dieren, topacrobaten, clowns en een circusorkest. De Mythe, Goes, 13.00 en 16.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 50