pzc Nieuwe Jaspers is nog niet in zicht Bel€ompaiuy MÈ(?A t lJ gratis! Klaasen en Van Barneveld present op Zeeuws dartsgala 19/ Ockenburgh mist finale na thriller r:VIMI =1 11'M =111 U geldigtm zondag! kom snel,wamt op=op! Berry Dallinga maaktp overuren in w Christ van der Smissen schaaft aan talent .WERELDBEKER SLUISKIL J> 2006 Wigan verrast Arsenal Piet Maljaars pakt libretitel uitslagen FM Sranang in zwaar weer agenda 20,- ™or IOjT I 129 99 79fs woensdag 25 januari 2006 wbljj door Frits Bakker SLUISKIL - De driftige gebaar tjes van Thérèse Klompenhou wer zeggen de bondscoach al ge noeg. „Ik zie al aan de mimiek dat ze de partij nooit meer kan winnen", kijkt Christ van der Smissen van een afstandje mee op de worldcup driebanden in Sluiskil. Christ van der Smissen, waker over driebandentalent bij de bond, werkt hard aan de ontdek king van de nieuwe Jaspers. „Wie de top wil halen, moet het zelf doen", beseft hij niettemin. Maar de bondscoach zal de ont wikkeling van talent blijven sti muleren. De 51-jarige Sint Willebrorder vult vanaf zijn jonge jaren de da gen met twee hobby's. „Voor bil jarten en vissen, moet je zijn bij Van der Smissen", kondigt hij zichzelf aan. In de Sluiskilse bil jartarena, waar wordt gespeeld voor de wereldbeker, duikt hij af en toe achter een beeld scherm. „Kijk eens naar deze fo to's", roept hij dan opgetogen. „Hier, dat ben ik, met een snoek van één meter vijf en tien kilo." Den Christ, zoals zijn Brabantse fans en vrienden zeggen, is half biljarter en half visser. „Ik heb als kleine jongen nog wel voor mijn vader op de markt gestaan met dameskleding, maar eigen lijk wilde ik liever vrij zijn en trainen op het biljart. Dat heeft mijn vader al snel ingezien. Toen ik uit militaire dienst kwam, zei hij: Christ, jongen, gij moet maar eens gaan biljarten, zo veel als ge kunt." En dat heeft hij gedaan, zijn hele leven lang al. Het heeft in ruim dertig jaar 35 titels opgeleverd in alle spelsoor- ten. „De mooiste heb ik op het EK vijfkamp gehaald in Frank rijk. Ik versloeg Ceulemans en Dielis allebei met 6-4, in de ja ren dat ze nog wereldtop waren. De toernooien waren in die tijd een slijtageslag. Ik heb het mee gemaakt dat we in vier dagen veertig uur aan het biljart ston den." Dat zit hij nu soms op de tribu ne, vertelt hij in Sluiskil, waar hij maandag met zes spelers uit zijn selectie is neergestreken. De biljartbond heeft hem in 1998 gevraagd als trainer en coach van de jonge driebanden spelers. Twee subtoppers heeft Van der Smissen al afgeleverd: Berry van Beers en^Jean van Erp. Maar een nieuwe Jaspers? „Daar is nog geen zicht op", geeft hij grif toe. „Het zal ook geen tweede Jaspers of een twee de Ceulemans worden, als we weer een topspeler krijgen. Zo als er in het voetbal ook nooit een tweede Cruijff zal komen." Gedrevenheid Topsporters worden niet ge maakt, ze worden geboren. Met die filosofie heeft Van der Smis sen al lang leren leven. Hij wil zich nog niet uitspreken over Glen Hofman, vijftien jaar pas en gisteren nog in het toernooi in Sluiskil. „Glen heeft heel snel progressie gemaakt", stelt de bondscoach vast. „Het wordt al leen nog een lange weg naar de top. Bij veel van de jonge spe lers mis ik de gedrevenheid van toen wij jong waren. Ik trainde soms meer dan tien uur per dag, net als Dick Jaspers later heeft gedaan. Glen heeft me verteld dat hij net twintig uur per week haalt." De selectiespelers van de bond (elf jongens en Thérèse Klompenhouwer) geeft hij één keer in de drie weken training op de matchtafels van het bonds- bureau in Nieuwegein. De jong ste spelers neemt hij twee uur onder handen, de oudsten vier uur op een dag. Jordy Biemans is met dertien jaar de jongste in de groep, Da ve Christiani (27) de oudste. „We hebben eigenlijk geen gren zen gesteld. Voor Christiani is een uitzondering gemaakt, om dat hij heel laat met driebanden is begonnen en nog hard vooruit gaat." De bond betaalt de trainer (voor twintig uur per week), de trai ningen en de optredens op toer nooien zoals in Sluiskil. De zes spelers in de worldcup krijgen hotel, eten en een dagvergoe ding. „Ik kies zelf de spelers uit met wie we naar een toernooi gaan. We doen er een paar per seizoen, één keer zijn we zelfs in Las Vegas geweest." Techniek, systemen, houding, afstoot, alle aspecten worden tijdens de trai ningen behandeld door de trai- door Joop van den Oudenhoven GOES - Zo dichtbij en toch zo ver weg. Dat is het verhaal van de bekerthriller tussen Delta/ Ockenburgh en Kaleidoscoop. Niemand geloofde nog echt in plaatsing na de zware nederlaag een dag eerder in Daarlerveen. De wederopstanding van de Zeeuwse driebanders was ech ter fenomenaal. Het verlies daar door des te zwaarder te dragen. Een thriller was het vanaf de eerste minuut. Delta/ Ocken burgh moest een 8-0-achter- stand goedmaken en als dat zou lukken, ook nog minimaal zeven tien caramboles meer maken dan de tegenstanders. In een ter gend traag duel tussen Koore- vaar en Eddy Siemens trok Ko- revaar met 2-1 aan het langste eind en hield een saldo over van plus acht. Al veel eerder had Ro land Forthomme met dezelfde cijfers Adnan Yuksel verslagen en evenveel punten in de plus toegevoegd aan het totaal. De pauze ging in met exact de zelfde cijfers als de dag tevoren in Twente. Er volgde een bloed stollende tweede helft. Jean Paul de Bruijn had in de eerste set nog moeite met Jelle Pijl, maar haalde de punten wel bin nen. De tweede set werd een ner. „Ik probeer mijn spelers ook mentaal te trainen", legt hij uit. „Hoe belangrijk dat is, heb ik weer gezien vandaag met Thérèse Klompenhouwer. Ze gaf de partij weg, omdat ze on besuisd was en zichzelf niet on der controle had. Met die wilde gebaartjes maak je een tegen stander alleen maar sterker." Houding Zo heeft hij in zijn observatie in Sluiskil meer gezien. „Mijn spe lers kan ik er zo uithalen", ver zekert hij. „De houding aan het biljart, de techniek, de concen tratie, daar hecht ik veel waar de aan. Van Jens van Dam (uit Sas van Gent) zeggen ze dat hij een talent is, maar hij loopt ver achter op onze spelers. Hij schijnt les te hebben gehad. Daarom snap ik niet dat hij zo ongecontroleerd speelt. Hij loopt naar de biljart, legt aan en geeft een hengst tegen de bal. Daar gruwel ik van, als ik dat Christ van der Smissen (links) geeft Glen Hofman uitleg. foto Peter Nicolai zie." Hij zou de Zeeuwse speler wel eens een paar weken onder handen willen nemen. „Zo op het oog heeft hij wel aanleg." Mathieu Vlerick uit Gent, die in het team van Jens van Dam speelt, zou hij zelfs wel bij de se lectie willen halen. „Die jongen heeft stijl en een goeie afstoot. Hij is alleen Belg, dus ik mag hem niet selecteren." Met wat hij wel in huis heeft aan talent, was de bondscoach gisteren ver uitgespeeld in het toernooi. „Ze zijn ook nog te jong en onerva ren om in zo'n groot toernooi te schitteren", beseft hij. „Dat moet nog groeien, daar moet ik nog hard aan werken. Maar die jongens krijgen wat ik al speler nooit heb gehad. Ik heb één keer een week les gekregen van Ceu lemans. Dat werd betaald door mijn supportersclub. Verder heb ik alles van biljarten zelf moeten leren. Dan zijn ze nu, met een echte bondscoach, toch veel beter af." walk-over voor De Bruijn: 15-10. De derde set was een for maliteit, maar die leverde ook nog winst op. Winst was toen voor Spoormans op de andere tafel voldoende voor plaatsing voor de bekerfi nale. De strijd tegen Brands werd er één om nooit te verge ten. Spoormans nam de leiding in de eerste set met 11-4. Brants kwam terug middels een serie van acht en maakte het met drie caramboles uit. De tweede set werd een demon stratie van Spoormans. Hij be gon met een serie van negen. De ene bal nog mooier dan de ande re. Direct daarop volgden twee series van drie en de set was met 15-0 voor Spoormans. De derde set werd een tragedie. Brants haalde alle middelen uit de kast om Spoormans uit zijn spel te halen. Vertraging was het toverwoord. Het hielp. Brants kwam voor met 9-8, het werd 9-10, 11-10 en 11-13. Brants kwam weer terug tot 14-13 en kreeg tot twee keer toe de kans het af te maken. Hij deed het niet. Ook Spoormans had zijn kansen, maar werd op een beslissend moment gestoord door een mobiele telefoon. Hij miste. Brants kreeg een niet meer verwachte beurt en maak te het karwei alsnog af. Jelle Klaasen is de topattractie van het Zeeuwse dartsgala. foto Marcel Antonisse/ANP van onze sportredactie TERNEUZEN - Het Zeeuwse dartsgala krijgt een extra impuls. Organisator Peter van Acker heeft zowel Jelle Klaasen als Ray mond van Barneveld, de finalisten van de Lakeside, weten te strikken voor het evene ment. Het tweede Zeeuwse dartsgala wordt 27 mei in het Vlaanderencomplex in Sas van Gent gehouden. Peter van Acker glundert nu de onderhande lingen met zowel Jelle Klaasen, de verras sende winnaar van het officieuze WK darts, als Raymond van Barneveld succesvol zijn afgerond. „Dit heeft wel wat extra gekost", zegt hij, „maar hoe vaak zullen we 'Barney' en Klaasen samen in één toernooi zien? Van daar dat we ze beiden maar vastgelegd heb ben. Waarschijnlijk is dit tamelijk uniek." Met Klaasen probeerde Van Acker al in een vroeg stadium van de Lakeside contact te leggen. „Die jongen was met iets bijzonders bezig. Dat voelde je aankomen. Toen wilde hij tot onze spijt echter geen overeenkomst aangaan. Hij wilde zien tot waar hij kon ko men. Dat is nu dus algemeen bekend. En lo gisch dat zijn prijs daarna flink omhoog is geschoten." De aanwezigheid van het twee tal doet bijna vergeten dat in de Vlaanderen- hal nog zes darters hun opwachting maken, onder wie de nummer één van de wereld: Mervyn King. Verder is voormalige Lakesi- de-winnaar Tony David er, de eeuwige ver liezer 'Wolfie' Martin Adams en de Neder landers Co Stompé en Vincent van der LONDEN - De Engelse voetbal club Wigan Athletic heeft gister avond voor het eerst in zijn be staan een grote bekerfinale be reikt. In de halve finale van de Car- ling Cup werd Arsenal over twee wedstrijden bedwongen. Vorige week won Wigan thuis met 1-0; gisteravond stond het na negentig minuten 1-0 voor Arsenal (doelpunt Thierry Hen ry). In de verlenging maakte in valler Robin van Persie 2-0, maar Jason Roberts dompelde door Frits Bakker SLUISKIL - Het hotel van Ber ry Dallinga, waar zowat alle top- spelers van de worldcup slapen, moet het nog zeker een dag zon der de baas doen. De Sluiskilse horecaman en biljarter zit na twee dagen spelen zelf nog in het toernooi. Twee winstpar tijen op dag twee brachten Dal linga weer een ronde verder en al akelig dicht bij het hoofdtoer- Met Thérèse Klompenhouwer, één van de beste vrouwelijke bil jarters van de wereld, rekende hij in de vroege uren snel af (2-0). Tegen de Griek Nick Tre- moulis, die in zijn eerste optre den een moyenne van 1,629 liet noteren, was het gisteravond knokken voor elke bal. „Mijn hart heeft tien keer overgesla gen", kreunde Dallinga na de winst in twee sets, die hem voor de nachtelijke uren in het hotel overuren bezorgt. Het zat wel eens tegen (veel beurten voor de eerste setbal) en wel eens mee, bijvoorbeeld bij de start van de tweede set. De Griek had een 5-0-voorsprong genomen, Dallinga kreeg een ge- luksbal mee, haalde zijn tegen stander in en ging er gelijk ook overheen. „Ik wist dat hij heel goed kan zijn, dus ik moest zelf scoren, maar ook zwaar verdedi gen. Daardoor werd het een par tij van bloed, zweet en tranen." De vijftienjarige Jens van Dam speelde een keurig toernooi, WEMELDINGE - Na een ze nuwslopende finale is Piet Mal jaars van VEGABV districts kampioen geworden in het libre eerste klasse. Hij bleef Willie de Nijs van BV Verzamelen een puntje voor. De finale was prachtig. Na 18 beurten was het 122-122. Het werd 123-125 en via 123-127 werd het bij 130-130 toch nog re mise. Dat was voor Maljaars net genoeg om de titel te pakken. Voort. Jean-Paul van Acker completeert het deelnemersveld. De acht darters worden in twee poules on dergebracht. De loting daarvoor laat nog even op zich wachten. De winnaars van bei de poules spelen de finale. Het is dus niet ze ker dat Van Barneveld en Klaassen elkaar in Sas van Gent zullen ontmoeten. Volgens Van Acker vergt de uitbreiding van het gala een flinke verhoging van het budget. Bedra gen wil hij niet noemen. Wel zegt hij dat één en ander mogelijk is geworden omdat dezelf de organisator een dag na Sas van Gent in Assen een soortgelijk evenement houdt. „We kunnen spelers en speaker Martin Fitz- maurice daarom voor enkele dagen naar Ne derland halen. Dat maakt het iets goedko per." Arsenal een minuut voor het ein de van de verlenging in diepe rouw: 2-1. Vandaag spelen Manchester Uni ted en Blackburn Rovers voor de andere finaleplaats. Het eer ste duel eindigde in 1-1. maar kon het in zijn tweedeidj. de niet redden. De Sa had een te zware kluif Fransman Bell en de Griek Evt 'gelou. „Ik heb het maximalea. uit gehaald", vond hij zelf,hoe! wel zijn gemiddelde maar' een half schommelde. Als j. spelers was hij niettemin v van de drie Zeeuwen die de eer- ste selectieronde had overleefd Van dat trio overleefde allt B Dallinga ook de tweede schi ting. Theo Platjouw verloor (tC teravond immers de beslis partij tegen de Turk Orhy Erogul (15-14 en 15-4). Eerd? f op de dag had Platjouw nog«{ f gewonnen van de PortugeesJ«. ge~ GOES - FM Sranang ai g zwaar weer. De hoofdldasserij de futsalcompetitie verloor nm 5-4 van Sport Peti/Dassea. Daarnaast heeft de ploeg et| geldboete en drie punten in min- dering gekregen vanwege ongt- regel dheden bij een thuisdud november vorig jaar. De Goesenaren gaan in tegen de straf. Ze vi boete (400 euro) te hoog enzeg. gen niet verantwoordelijk zijn voor het publiek op de tribe- J nes van sportpunt Zeeland, k de slotfase van de wedstrijd te- gen DZV/Biggelaar uit Da Bosch (bij 7-6 voor DZV) raak ten de gemoederen destijds va- hit. Een aantal supporters k trad het veld en koelde de m* de op de scheidsrechter. In de jongste wedstrijd tega Sport Peti/Dassen kwam Sr? nang na zeven minuten op var- sprong via Gaffin de Me Daarna lieten de Zeeuwen teugels vieren en stond he; ij,' rust 1-3. Na de pauze leek de geest weer even terug. Stefa Scholten en Quang Tran brach ten Sranang snel op gelijkt hoogte. Daarna zakte het echtst weer in en kwamen de Eindhore- naren op 5-3. Gaffin de M bracht de spanning nog eveaie- rug, maar de 5-5 bleef uit. Outokumpu worldcup driebanden Sluiskil. Kwalificatie.Tweede ron de. Poule A: Nick Zuykerbuyk (Ned)-Georges de Neef (Bel) 2-1 (0,606-0,600), De Neef-Martin Tunkr (Tsj) 2-1 (0,627-0,576), Zuykerbuyk-Tun- kr 2-0 (1,000-0,517). Eindstand: 1. Zuy kerbuyk (0,729), 2. De Neef (0,612), 3. Tunkr 0,556. Poule B: Erik Vijverberg (Ned)-Glen Hofman (Ned) 2-1 (1,138-0,861), Hofman-Eddy Willems (Bel) 2-0 (0,833-0,657), Vijverberg-Wil- lems 2-1 (1,142-1,147). Eindstand: 1. Vijverberg (1.140), 2. Hofman (0,847), 3. Willems 0,898. Poule C: Efstratios Sta- vrakidis (Dui)-Arif Topaloglu (Tur) 2-1 (0,758-0,684), Topaloglu-Jacques Mo- ryoussef (Fra) 2-1 (1,025-0,871), Mo- ryoussef-Stavrakidis 2-0 (0,967-0,866). Eindstand: 1. Moryoussef (0,914), 2. Topaloglu (0,824), 3. Stavrakidis (0,795). Poule D: Berry Dallinga (Ned)-Therese Klompenhouwer (Ned) 2-0 (0,714-0,536), Nick Trekmoulins (Gri)-Klompenhouwer 2-1 (1,629-1,000), Dallinga-Tremoulis 2-0 (0,697-0,619). Eindstand: 1. Dallinga (0,705), 2. Tre- moulis (0,697), 3. Klompenhouwer (0,720). Poule E: Steven van Acker (Bel)-Wesley de Jaeger (Bel) 2-1 (0,760-0,869), De Jaeger-Paolo Andrade (Por) 2-0 (1,363-1,095), Van Acker-An- drade 2-0 (1,304-1,181). Eindstand: 1. Van Acker (0,942), 2. De Jaeger (1.029), 3. Andrade (1.139). Poule F: Dave Christiani (Ned)-Erwin van den Heuvel (Ned) 2-1 (0,977-0,558), Van den Heuvel-Ben Beylemans (Belj 2-1 (0,760-0,795), Christiani-Beylemans 2-0 (0,967-0,466). Eindstand: 1. Christi ani (0,973), 2. Van den Heuvel (0,666), 3. Beylemans (0,670). Poule G: Theo Platjouw (Ned)-Jorge Bastos (Por) 2-0 (1,000-0,482), Orhan Erogul (Tur)-Bastos 2-1 (0,857-0,755). Poule H: Koray Kirman (Tur)-Mehmed Yavas (Tur) 2-0 (0,810-0,500), Ya- vas-Martin van der Spoel (Ned) 2-1 (0,888-0,795). Poule I: Dominique Pak- loglou (Fra)-Joao Rafael (Por) 2-0 (0,967-0,600), Eric Hendrickx (Bel)-Rafael 2-0 (0,769-0,526). Poule J: Danny Bell (Fraj-Jens van Dam (Ned) 2-0 (1,034-0,392), Nick Evagelou (Gri)-Van Dam 2-0 (0,810-0,555). Poule K: Salah Beshoy (Egy)-Jiri Rybak (Tsj) 2-1 (0,830-0,596). Poule L: Mathieu Vle rick (Bel)-Vladimir Starecek (Tsj) 2-1 (0,804-0,733), Henk Habraken(N recek 2-1 (0,948-0,897). Wemeldinge. Eindstand libreeertlt klasse district: 1. Piet MaljaarsVEGIi BV 7/11, 6.67, 42, 8.66; 2. Willie de BV Verzamelen 7-10, 6.86, 74,13.00:1 Cor Gouka 7-9, 7.46, 71, 13.00; 4. Edw Geluk HIO 7-9, 6.30, 50, 11.81; 5. Wil y am de Jonge De Toekomst 7-7,6.00,31, 10.83; 6. George Ruymbeeck OnsVï maak 7-6, 6.28, 58, 13.00; 7. Johan Pundert Kwadendamme 7-2, 5.5U 6.50; 8. Bram Sandee VEGABV 1{ 4.38, 26, 6.84. Wijk aan Zee. Corus-toernooi. Negende ronde: (Oek) - Topalov si 0-1, Aronian (Arm) - Tiviakovft" 0,5-0,5, Ivantsjoek (Oek) - Mamed,. (Aze) 0,5-0,5, Anand (Ina) (Ned) 1-0, Leko (Hon) - B, 0,5-0,5, Kamsky (VSt) - Adams l& 0-1. Stand: 1. Gelfand (Isr) - St" (Ned) 1-0, KarjakinTopalov, AnandÜl punt, 3. Gelfand, Adams 5,5, 5. kin, Ivantsjoek 5,7. Aronian, LekoUit Tiviakov, Van Wely 4, 11. Mamedjr 3,5, 12. Sokolov, Bacrot 3, 14, Ka 2,5. Melbourne. Australian Open. Mi nen, kwartfinale: Nalbandian W' - Santoro (Fra) 7-5 6-0 6-0, Bag« (Cyp) - Ljubicic (Kro/7) 6-4 6-2 463B 6-3. Vrouwen, kwartfinale: S|arapM (Rus/4) - Petrova (Rus/6) 7-6 (6) H Henin-Hardenne (Bel/8) - Davenpcrt (VSt/1) 2-6 6-2 6-3. woensdag Biljarten Outokumpu World Cup drieband» toernooi. Kwalificaties, ('t Meuk"* Sluiskil). 10.00 uur. Biljarttoernooi om Grote Prijs Spd pleisterspecialist J. Mathia. ronde. Groep B. (HCR De Kroon." senkerke) 19.30 uur. Advertentie Alle netwerken. Alle toestellen. Alle vrijheid. BLUETOOTH DONGLE snelle draadloze verbinding bluetooth versie 1.2 tot 20 meter bereik OP=OP PIONEER RADIO DEH1800 geschikt voor MP3 removable front 4 x 45 watt OP=OP Maximaal 1 per klant en niet voor handelaren Maximaal 1 per klant en niet voor handelaren NOKIA 6600 Route 66 Mobile 7 navigatieset: bellen en navigeren in één routeplanner voor de Benelux ind. autobevestiging voor de telefoon JÜS| i i»f OP=OP i.c.m.T-Mobile Flex 1 jaar (30,- p/mnd) Maximaal 1 per klant en niet voor handelaren OP=OP Maximaal 1 per klant en niet voor handelaren Aanbiedingen zijn geldig t/m 29 januari 2006; vraag in de winkel n# de voorwaarden. Prijswijzigingen, druk- en zetfouten voorbehouden www.belcompany.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 18