Fusie Rabobanken zonder pijn PZC Plaatsing zendmast overvalt bewoners wijk Terneuzen Patio CSW weg voor vier extra lesruimtes 1 LESSEE* Geen ontslagen en geen sluiting van kantoren door samenvoeging Drankrijder onverzekerd Aan alle bewoners van Nieuw en St. Joosland, Ritthem Oost Souburg en omgeving Verbeterde Zwitserse knoflook met visolie en Q10 woensdag 25 januari 2006 vlij door Edith Ramakers MIDDELBURG - De fusie van de drie Rabobanken op Walche ren en de Rabobank Noord-Be veland kan doorgaan zonder dat er kantoren gesloten worden of banen verloren gaan. Dat be klemtonen de directeuren P. de Kam, van Noord-West Walche ren en C. de Hooge van Middel- burg-Veere. „De leden hebben op 20 februa ri het laatste woord over de fu sie in de ledenvergadering. Maar we hebben er alle vertrou wen in dat het doorgaat." Vol gens de directie is de fusie een logische stap. De vier banken werken al enkele jaren nauw sa men en zijn gezamenlijk naar een organisatie gegroeid. In het begin van het proces was er nog onduidelijkheid over de gevolgen van de reorganisatie. In medio 2004 bijvoorbeeld werd gemeld dat er nog bekeken moest worden of alle kantoren open konden blijven en of er nie mand ontslagen hoefde te wor den. „We kunnen iedereen ge rust stellen", zeggen ze. De directeuren merken op dat deze fusie niet is ingegeven uit' een efficiencymaatregel. De Ra bobank Walcheren/Noord-Beve land wil de service voor de klan ten of leden verbeteren. „We moeten aan veel internationale en nationale regels voldoen", legt De Kam uit. „Om aan de AARDENBURG - Een 48-jarige man uit de gemeente Sluis is in de nacht van maandag op dins dag rond 00.45 uur betrapt op het rijden onder invloed. De man werd gecontroleerd op de Eedeweg in Aardenburg. Hij had vier keer te veel gedronken. Ook bleek dat de auto waar de man in reed niet verzekerd was. Hiervoor krijgt de man nog een proces-verbaal. De man moest zijn rijbewijs inleveren. zware kwaliteitseisen te kunnen blijven voldoen, moeten we de medewerkers de kans geven zich te ontplooien. We denken dat te bereiken door nog nau wer samen te werken, waardoor specialismen in onze bankorga- nisatie bevorderd kunnen wor den." Een van de gevolgen van de fusie kan zijn dat medewer kers niet meer zeker zijn van hun standplaats. „We hebben bijvoorbeeld vier call-centra op locaties. De circa twaalf mede werkers brengen we bij elkaar - waarschijnlijk in Vlissingen - waarna ze het nieuwe centrum vormen", zegt De Hooge. Andere taken Gevolg daarvan kan weer zijn dat na verloop van tijd blijkt dat er minder medewerkers voor het werk op het callcen- trum nodig zijn. „Die zullen we niet ontslaan, maar we zullen onderzoeken of er andere taken uitgevoerd kunnen worden, waardoor de service voor de klant verhoogd wordt", merkt De Hooge op. „Daarmee gaan we aan de slag. Ze zullen bij voorbeeld niet passief wachten tot ze een telefoontje krijgen, maar zelf acties ondernemen. De bereikbaarheid zal verbe terd worden, waardoor klanten langer gebruik van het centrum kunnen maken." Volgens de di rectie kan een logisch gevolg van de samenvoeging zijn dat er over drie of vier jaar een terug loop in personeelsbestand is van circa 10 procent. „Maar dat is niet de opzet van deze samen smelting." De Rabobank ver wacht erin te slagen om grotere marktaandelen te realiseren. De drie huidige banken op Wal cheren zijn: Walcheren-Zuid (met kantoren in Vlissingen, Oost-Souburg, Arnemuiden en Koudekerke). Middel- burg-Veere (drie kantoren in Middelburg en een in Veere) en Noord-West Walcheren (Oostka- pelle, Westkapelle, Domburg en Zoutelande). Rabobank Noord-Beveland heeft kantoren in Kamperland en Kortgene. De partners hebben gezamenlijk 320 medewerkers. De Christelijke Scholengemeenschap Walcheren laat vier nieuwe lokalen bouwen op een deel van de patio. foto Roland de Jong door Elian van 't Westeinde MIDDELBURG - Na de zomervakantie kan de Christelijke Scholengemeenschap Wal cheren (CSW) gebruik maken van vier nieu we lokalen. De school geeft daarvoor een deel van de patio op. De bouw is deze week begonnen. Een enorme kraan die op het sportveld ach ter de school staat, tilt zand en tegels van de patio over het dak van het schoolgebouw. Uit veiligheidsoverwegingen zijn de lokalen waar het vrachtje overheen komt, voorlopig niet in gebruik. Om het tijdelijke tekort aan lesruimte op te vangen, maakt de school gebruik van drie lo kalen in de oude school aan de Olmenlaan en worden lessen gegeven in de aula. Het les rooster is aangepast aan de situatie. „Een gatenkaasrooster", noemt de achttienjarige vwo-leerling D. Poortvliet sommige lessche ma's. C. Wouters (16) zit in havo 5 en vindt het 'jammer dat je voor praktijklessen in lo kalen zit waar de spullen die je nodig hebt niet liggen'. Van lawaai hebben de scholieren nog geen last. Pas volgende week zal de aannemer be ginnen met heien. De nieuwe lokalen worden tegen het be staande pand gebouwd waardoor de patio wat kleiner wordt. In totaal komt er vierhon derd vierkante meter lesruimte bij. „Multi functionele ruimtes", noemt I. Geschiere, di recteur bedrijfsvoering van de CSW, de nieuwe lokalen. In de drie nieuwe lesruim tes komen namelijk paneelwanden waar mee naar believen geschoven kan worden. „We willen wat meer. Een kleine school met veel leerlingen is gezellig, maar ook druk. We hebben straks niet alleen meer lesruim te, maar ook meer leefruimte." Daarnaast is nieuwbouw nodig voor het ver wezenlijken van een open leercentrum vol gens Geschiere. „Komend schooljaar willen we startenmet taakgestuurd leren. De leer lingen werken daarbij in groepen aan één opdracht. De informatie die daarvoor nodig is, verzamelen ze zelf. Bijvoorbeeld leerlin gen met wiskunde en biologie in hun vak kenpakket krijgen de vraag om een conditie test te maken. Zo leren ze hoe het is om sa men te werken. In de nieuwe lokalen kun nen ze draadloos internetten en presentaties geven." Ook is meer ruimte nodig omdat de CSW na de schoolvakantie begint met een gymna siumklas en een havo-2 klas. De nieuwbouw kost 1 miljoen euro. Om aan dat bedrag te komen, heeft de CSW het sportveld achter de school verkocht aan de gemeente Middelburg. Die is van plan daar een woonzorgcentrum te bouwen. door Paul Begijn TERNEUZEN - Op de flat aan de Edvard Grieghof in Terneu zen is gisteren een nieuwe UMTS-antenne geplaatst door telefoonprovider Vodafone. Dit tot ongenoegen van de gemeen te, vvoonstichting Clavis en de inwoners van" de wijk Oudeland- se Hoeve die niet op de hoogte waren gebracht van de plaat sing. Dat de mast er zou komen, maakte Vodafone op 3 januari al duidelijk tijdens een informa tiebijeenkomst. Daarbij verze- 1 kerde zegsman R. van de Graaf dat alle betrokken partijen op de hoogte zouden worden ge bracht vóór de mast werd ge plaatst. Verrast Gemeente, bewoners en Clavis werden gisteren echter totaal verrast door de komst van een kraan die de zendmast moest plaatsen. Wethouder C. Liefting (gezondheid) betreurt dat Voda fone van tevoren niets heeft la ten weten. „Het is vervelend dat ze zo met ons omgaan. Dit is niet zoals vooraf is afgespro ken." Ook directeur E. van Ex- ter van woningbouwvereniging Clavis, de verhuurder van de flat, heeft geen goed woord over voor de communicatie van de provider. „We hebben alleen een telefoontje gehad dat de mast zou worden geplaatst. Maar dat wist iedereen al. Over een datum was ons niks be kend." Woordvoerder A. van der Eisen van Vodafone bestrijdt de lezing van de wethouder en de corpora tiedirecteur. Hij wist niet zeker of de omwonenden - zoals be loofd - waren geïnformeerd. „Onzin. Zowel de gemeente als de verhuurder van de flat is op de hoogte gebracht van gege vens als de plaatsingsdatum." Gistermorgen rond zes uur arri veerde het materiaal dat nodig was om de mast te plaatsen. De bewoners werden pas wakker op het moment dat de kraan al jan fei was geïnstalleerd. „Wij werfa wakker van het binnenvallen L licht van de kraan", g M. Haanraads die strijdt tegen pla; UMTS-masten in de buurt gens haar man maakte V<xj£ ne dit keer gebruik van een-, der type kraan. „Bij een vo-j poging om een mast op hetJ te zetten, kon de kraan enkda alleen te werk gaan vanaia parkeerplaats. Deze keer h wust gekozen voor een k® die ook vanaf de straat zelf! flat kan bereiken." Poging Bij de vorige poging in dec© ber ging het plaatsen vanj mast niet door omdat actievoe ders de parkeerplaats beze De kraan kon daardoor dicht genoeg bij het dak vanh appartementencomplex kous De aanwezige bewoners Uj ken gisteren van een 'bruten val'. „Wat ze doen is gewoon breken. Er is geen enkele ta stemming gegeven: noch dooie gemeente, noch door wooi ting Clavis", aldus een vera waardigde E. Fieret. Wethouder Liefting gaf aai er tot nu toe nog geen rechts delen zijn gevonden om de: ten te verbieden. „De plaats van antennes is vergunna vrij." De gemeente liet deus gisteren direct opmeten. Deas tenne is niet langer dan vijf m ter en daarmee valt de mastbii nen de wettelijke norm van tg Nederlands Antennebur® Van Exter verzekerde dat ik woonstichting een onafhaè lijk bureau zo snel mogelijks derzoek laat doen naar dee-® tuele schadelijke straling vaal mast. Actie Burgemeester J. Loninkvanlg neuzen voegde er aan toe gemeente actie wil ondemes als een Zwitsers onderzoekt wijst dat de straling n umts-antennes effect heeft i de volksgezondheid. De al- komst van het onderzoek ra op korte termijn verwacht, Ons onderhoud vraagt van u even wat aandacht! van maandag 2 januari tot en met vrijdag 27 januari 2006 Op bovenstaande dagen gaat DELTA N.V. onderhoudswerkzaamheden verrichten in Nieuw en St. Joosland, Ritthem, Oost Souburg en omgeving. Tijdens de werkzaamheden kan mogelijk bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. Tevens kan tijdens de werkzaamheden de druk van hét water lager zijn dan nomaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Klantenservice via het gratis nummer: 0800-5150 of op internet http://www.delta.nl/e-mail: info@delta.nl DELTA N.V. aanvaardt geen enkele vorm van aansprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. EEH NIERZIEKTE LOOPT ALS EEN RODE DRAAD DOOR JE LEVEN. Dat knoflook goed is voor het hart, de bloedvaten en de bloeddruk is natuur lijk allang bekend. Nieuw zijn de knoflook multicapsules die niet alleen bijzonder snel en goed werken, maar die bovendien zijn gecombineerd met een groot aantal andere zeer werk zame preparaten. Wetenschappers zijn er in geslaagd om knoflook vele malen krachtiger te maken. AANBIEDING VAN DE WEEK 1 verpakking 60 CAPSULES: 12,95 2 verpakkingen 60 CAPSULES: 19,95 Uw voordeel 5,95 Circulatie Aan het geconcentreerde knoflook- maceraat heeft men heel slim extra kruiden zoals ginkgo, vitaminen, mineralen, visolie en Qio toegevoegd. Daardoor wordt de werking van de actieve stoffen uit knoflook breder en sterker. De knoflook multicapsule heeft dan ook een positieve werking op alles wat in ons lichaam met circu latie te maken heeft. Dagelijkse voedingsstoffen Naast de werkzame bestanddelen bevat elke capsule nog een reeks van natuurlijke stoffen, die de werkingvan knoflook ondersteunen, versterkenen verder uitbouwen. Het gaat om led- thine, de kruidenextracten maretak, rutine, ginkgo en meidoorn, het mine raal selenium en de vitaminen A, Cen B6. Door de complete en gecon centreerde samenstelling van de knoftookcapsules kunt u met het innemen van slechts één capsule per dag volstaan. de bloedcirculatie en het geheugen koude handen en voeten extra vitaliteit hart en bloedvaten - cholesterol en bloeddruk 9 THTiTifl De kortingsbon kunt u inleveren bij: EEN REIS OM DE WERELD IN 80 BOEKEN Na een reis om de wereld in tachtig dagen ben je overal even geweest. Heb je overal even de geur kunnen opsnuiven, het eten kunnen proeven, de mensen kunnen gades laan. Maar na een reis om de wereld in tachtig boeken, heb je tachtig manieren van leven kunnen doorgronden, tachtig culturen DIT IS EEN PUBLICATIE VAN INFORMATIECENTRUM PAPIER EN KARTON. (020) 654 30 43 WWW.PAPIERINFO.NL kunnen beleven, tachtig keer weg kunnen dromen in een ander land. Met een boek in je hand, kun je reizen m je hoofd. Waarheen je wilt, hoe lang je wilt en met wie je wilt. Een goede reden om wat vaker naar de boekhandel te vliegen. Steeds weer plezier van karton en papier. Middelburg: Drogisterij De Rode Pilaren, Lange Delft 121 Vlissingen: Drogisterij De Rode Pilaren, Walstraat 91

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 14