lan voor sportkenniscentrum Een referendum onder voorwaarden ZCZeeland PZC Steeds minder put in de bouwput Aanleg Sloepoort is gelopen race Hennepteler krijgt boete He Cios-activiteiten van ROC Zeeland op één plek in Goes -13 oersballen S-plussers Proef digitaal portfolio begonnen Oplichter moet gevangenis in Drankrijder krijgt boete Brokkenmaker jaar van de weg Subsidie Brogum niet behandeld woensdag 25 januari 2006 jdtené Schrier jES - Het sportpunt Zeeland (t worden omgevormd tot kenniscentrum voor sport, radheid en een gezonde le- sstijl. In dat centrum wor- alle Cios-activiteiten van ROC Zeeland gecentrali- Ini, Dat wil zeggen dat het vertrekt van de ROC-loca- jan de Bessenstraat in Goes. (kenniscentrum moet tevens lCentrale accommodatie wor- Voor grote sportevenemen- zoals de Senior Games en in- ands en voor trainingsfacili- r voor topsportorganisa- Het moet een uitstraling gen naar heel Zeeland. Voor aeuwe opzet is een minieme blading van de bestaande ac- jsmodatie nodig. De extra rate zal vooral gewonnen wor- (door herindeling van de hui- hallen en zalen. Het initia- [van Cios en Sportpunt Zee- li samen is niet alleen gericht sporters en sportorganisa- 5. maar ook op de inwoners iGoes en omgeving. Daarom at weliswaar sport centraal, »;reven nadrukkelijk gezond- den een gezonde levensstijl. oorzieningen nieuwe centrum kunnen ist de bestaande accommoda- Is-portcentrum met drie sport en, squashbanen, een zwem- stram met vijf zwembassins, jerwijsvoorzieningen en een (Advertentie) Van den Dongen PARKETVLOEREN Wij zijn verhuisd a Middelburg naar Goes Amundsenvveg 15 Tel. 0113-233365 iMv.vandendongenparket.nl igenda !«orgklachten: 5600-0231231 tpmaandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; aterdags tot 12.00 uur REDACTIE nalchereim mruststraat 18 Postbus 8070 «30 EB MIDDELBURG 0:0118-493000 ^0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl irits Sep (chef) Isdia Berkelder 'dith Ramakers iriam van den Broek klma Osman mdyvan den Hurk toen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE 'ionspark 28 Postbus 31 ^60 AA GOES Te|: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet "ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl camping) nieuwe voorzieningen gerealiseerd worden. In de plan nen zijn de volgende uitbreiding voorzien: een fitnesscentrum, een bergsportcentrum met klim men, abseilen en handboogschie- ten, een wintersportcentrum met snowboard- en skihelling, een onderwijscentrum met mo derne lesruimtes, plaats voor het Olympisch netwerk, plaats voor een denksportcentrum, een beautycentrum, een gezond heidscentrum met fysiotherapie, sportarts, voedingsdeskundige en onder anderen een inspan ningsfysioloog, naschoolse kin deropvang en buitensportvoor zieningen. De gemeente Goes staat erg posi tief tegenover het initiatief, mits het groene gebied om het sport centrum heen niet wordt aange tast. Het past volledig, onder streept wethouder D. van Ewijk, in het streven om Goes als dé sport(kennis)stad van Zee land op de kaart te zetten. De ge meente gaat verder bekijken in hoeverre de behoefte aan sport, gymnastiek en spel van de Goe- se scholen voor voortgezet on derwijs in de plannen meegeno men kunnen worden. Het initiatief biedt het Cios niet alleen de mogelijkheid beter on derwijs aan de leerlingen aan te bieden, maar geeft in het cen trum tevens stagegelegenheid voor die leerlingen op verschil lende terreinen. Een van de rede nen waarom het Cios samen met Sportpunt Zeeland met dit plan komt is ruimtegebrek in het bijna gloednieuwe gebouw aan de Bessenstraat. In 1988 begon het Cios met honderd leerlin gen. Nu zijn het er zevenhon derd. Vorig jaar waren er zes honderd aanmeldingen en kon den er 'slechts' tweehonderd leerlingen worden geplaatst. Met de verhuizing naar het sport(kennis)centrum komt ook een eind aan de groepen Cios- leerlingen die zich op de fiets tussen de twee leslocaties van de ene kant van Goes naar de an dere kant moeten verplaatsen. Conditie Bij de ontwikkeling van het plan is goed gekeken naar de nieuwe sportnota 'Tijd voor sport' van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. In die nota wordt inge speeld op de verslechterende conditie van de Nederlanders, maar er is ook aandacht voor topsport, uitgesplitst in drie motto's; Gezond door sport; Mee doen door sport en Sport aan de top. Die thema's komen alle drie aan bod in het initiatief voor het Goese sport(kennis)centrum, dat vergeleken kan worden met de sportstad die in Heerenveen bij het Abe Lenstra stadium wordt gerealiseerd. MEEKACTIVITEITEN MBURG - Schuttershof, 19.00-20.00 Gym vanaf 50 jaar; IDELBURG - Kinderboerderij de ïperhoeve, 13.30 uur: Werken op de fderij; iiRE - Gymzaal Zanddijk, 9.15-10.15 Gym vanaf vijftig jaar; Het Ak- ld,Oudestraat, 13.30-16.00: Soos; ISSINGEIM - Sporthal Baskensburg, Power yoga; T-SOUBURG - Palladium ll vandaag in De ikstaart in Oost-Souburg s koersbaltoernooi voor araan doen vijf koersbalgroe- svan de stichting Palladium i mee. Het toernooi begint 19.00 uur. Directeur P. Gillis- ireikt om 12.00 uur de prij- üit. Als het aan Bert de Kroo (rechts) ligt, gaat hij na Vlissingen in Middelburg verder. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De herrie is weg, de stank is weg en nu is ook nog eens de min twee vloer nauwelijks meer te zien. Het schiet op met de bouwput van Vlis singen. Een rondje tussen dam wanden en rolmatwapening met Bert de Kroo. „Wat ik voel als ik hier boven sta?" Trots, dat zeker, als je hem met zijn groene helm en zijn armen over elkaar over 'zijn' bouwput ziet uitkijken. Maar de bekendste uitvoerder van Vlissingen is vooral heel erg tevreden, zegt hij. „Het vordert hartstikke goed." Bijna elke dag zie je iets veranderen in het schouwspel aan de Spuistraat. Dan weer worden vrachtwagens vol materi aal aangeleverd, dan weer krijgt de be tonnen vloer vorm. De inrit is al een tijd je goed te zien. Waar die uitkomt, in de achterste linkerhoek vanuit de schaft- keet gezien, komt een winkel. „Waarschijnlijk een supermarkt", ver telt De Kroo. „Die zit dan als het ware in de parkeerkelder, met glazen wan den eromheen. We zijn nu kolommen aan het zetten, voor de stevigheid." Maar met dagelijks vijftig mensen 'in de put' gebeurt er nog veel meer. „We zijn volop bezig het dak van de inrit te plaatsen. De ondersteuning zit er al in. Hier, een helm, kom maar mee." Vanuit de inrit loop je recht een woud van ijzer in. Duizenden ijzeren palen. Boven is het begin van het dak te zien. De drukbuizen hangen al. „Die gaan weg zodra het beton op sterkte is. Zes honderd kuub komt erin te liggen. Dat gaan we op 2 februari storten, over 2800 vierkante meter." De parkeerkelder is klaar op 1 april. „Dat heb ik steeds geroepen en dat gaan we halen ook", zegt De Kroo vast besloten. „Dat durf ik zo stellig te zeg gen omdat we voorliggen op schema. Het gaat sneller dan gepland. Hoe dat komt? Hard werken. En geluk met het weer. Normaal verlies je veel december dagen door de kou. Dat hebben we nu niet gehad. Bovendien zijn onze mensen superenthousiast. Het is nu bijvoor beeld wel koud, maar ik heb speciale pakken uit Denemarken laten komen. Kijk, dat werkt lekkerder." Harde kern Maar ook werken de omwonenden mee. De Kroo schrijft geregeld een nieuws brief, die de mensen thuis krijgen. En maakt vaak een praatje met zijn fans. Elke dag staan dezelfde mensen aan het hek gekluisterd. „Honderden per dag. Er is een harde kern van vijftig man, en foto Lex de Meester die staan vaak üüüren naar beneden te staren. Of soms een compleet dagdeel. Dan ga ik er altijd maar even naartoe. Alle details willen ze weten. Hoeveel heipalen we hebben geslagen, wanneer het beton wordt gestort, wanneer de vol gende vloer wordt gelegd. Ze willen be weging zien. Ze vinden het prachtig." Dat was drie klussen terug in de Rotter damse binnenstad wel even anders. „Een woontoren van 104 meter was dat. Daar spreekt niemand je aan. Hier is het hartstikke vriendelijk allemaal. En handig, want ik heb er niks aan als men sen gaan speculeren over risico's en zo. Ik leg het ze liever zelf goed uit." Maar wat de bouwputkijkers vooral wil len weten, is wat hij vindt van het bouw putdebacle in Middelburg. Nog steeds. „Daar gaat het hier nog steeds over. Dat kunnen wij in Vlissingen toch beter hè, zeggen ze dan. Dan zeg ik meestal dat dat mijn volgende klus is." Oh ja? „Dat zou mooi zijn. Ik wil ze wel laten zien wat wij in huis hebben." door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middelburgse poli tierechter A. Janssens-van Kampen heeft gisteren een 64-jarige inwoner van Hulst voor hennepteelt veroordeeld tot dui zend euro boete en een maand voorwaar delijke gevangenisstraf. Aan Delta Ener gie moet de man tweeduizend euro beta len, omdat hij stroom buiten de meter om heeft afgetapt. Bij een inval op 1 juni vorig jaar in Hulst werd een hennepkwekerij ontdekt,in een schuur achter de woonwagen van de ver dachte. De politie legde beslag op 136 hennepplanten. De Hulstenaar zei niets te hebben gewe ten. Wel verklaarde hij dat een ander toe stemming van hem had om een wietplan- tage op te zetten. De naam van die per soon wilde hij echter niet zeggen. Stroom Officier van justitie J. Zondervan vond dat het medeplegen bewezen kon wor den. Dat gold ook voor de diefstal van de stroom. De officier eiste een boete van 1680 euro. De man vroeg de politierechter hem geen boete, geen werkstraf en geen gevangenis straf op te leggen. De politierechter acht te zijn betrokkenheid bij de hennepteelt echter bewezen en bepaalde de boete op duizend euro. Daarnaast vond ze dat een maand voorwaardelijke gevangenisstraf op zijn plaats was. Na ruim zes jaar politieke dis cussie over een nieuw thea ter in Middelburg zijn de inwo ners van de gemeente aan zet. Zij mogen een keuze maken in een kwestie waar de politiek zelf niet uitkomt. Maar ze ne men niet de beslissing. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Of de stad iets met een referendum opschiet, is de vraag. Want de gemeente raad wilde wel afspreken dat de theaterkwestie aan de inwoners wordt voorgelegd, maar ver bond daar ook voorwaarden aan. De opkomst moet hoger zijn dan vijftig procent, de uit slag moet afgetekend zijn. Voor af beloven dat de uitslag wordt overgenomen, durfde de raad niet. De Middelburgse politiek nam, verdeeld als altijd, met een krap pe meerderheid, de beslissing om de theatervraag aan de inwo ners voor te leggen. Wat gebeurt er na de verkiezingen, als de ver houdingen in de gemeenteraad anders zijn dan nu? Respecteren de partijen die maandag tegen het referendum stemden, de uit slag? Ook als die niet uitkomt? En ook als die partijen straks sa men een meerderheid hebben? De kans is groot dat de uitslag van het referendum verdeeld zal zijn. Met vijf keuzemogelijkhe den - vier locaties voor nieuw bouw én de mogelijkheid om de oude schouwburg te verbouwen - ligt dat zelfs voor de hand. Uit een enquête die de PZC in augus tus vorig jaar hield onder inwo ners van Middelburg bleek die verdeeldheid al. Het Molenwa ter en de Mortiere sprongen er toen uit als favoriete locaties met elk ruim dertig procent van de stemmen, de andere locaties bleven daar sterk bij achter. Een uitslag waarbij twee loca ties dicht bij elkaar eindigen, is analyse bij het Middelburgse referen dum voor gemeenteraad niet vol doende. De raad wil dat de num mer één veertig procent van de stemmen haalt. Het grote verschil met de situa tie in augustus is Miniatuur Wal cheren. Het gemeentebestuur kon net op tijd voor de deadline van het burgeradvies melden dat er overeenstemming met de eigenaren is over verplaatsing naar de Mortiere. Miniatuur lijkt in combinatie met het refe rendum de lang gezochte ont snappingsroute. Met een posi tief advies van de inwoners kan men zonder al te groot gezichts verlies van standpunt verande ren. Maar wat moet men met zo'n advies als het om wat voor reden dan ook niet mogelijk blijkt om daar een theater te bouwen? Het referendum - of burgerad vies in goed Middelburgs - moet de theaterkwestie tijdens de ver kiezingen van de politieke agen da halen. Behalve dat dit idee onzinnig is - het theater is één van de belangrijkste onderwer pen die in Middelburg spelen - getuigt die gedachte ook van on derschatting van de kiezer. Die heeft na het bouwputdrama mis schien juist wel zin om politici af te rekenen op hun standpun ten over het theater. Kiezers zul len dat ook gewoon doen. Daar zijn verkiezingen tenslotte ook voor. Door het burgeradvies te koppe len aan de gemeenteraadsverkie zingen, blijft het theater toch een belangrijk onderwerp in de verkiezingsstrijd. Politieke par tijen gaan gewoon campagne voeren voor hun voorkeursloca tie. En als de bevolking uiteinde lijk net zo verdeeld is als de poli tiek altijd al was, moet de ge meenteraad na de verkiezingen alsnog helemaal zelf een beslis sing nemen. Daarom is het juist wel van belang dat partijen een duidelijk standpunt over het theater innemen. Zo weet de kie zer waar hij aan toe is, voor en na de verkiezingen. GOES - Het Zeeuws Digitaal Portfolio heeft na een jaar van voorbereiding gisteren het levenslicht gezien. Met de handtekeningen van alle deelnemers is een begin ge maakt met een pilotproject dat tot en met het schooljaar 2006/2007 duurt. Met een digitaal portfolio kunnen leer lingen van het vmbo, het hbo en de Hogeschool Zeeland hun vorderingen en competenties bijhouden. Al die gege vens, voorzien van beoordelingen van docenten en werk stukken en verslagen, worden digitaal opgeslagen en van de ene naar de andere school meegenomen en kunnen ook aan de stagebedrijven en de toekomstige baas worden ge toond. De leerlingen moeten zelf deze elektronische map bijhouden. Het project is door het grote aantal deelnemen de Zeeuwse scholen uniek in Nederland. "MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter veroor deelde gisteren een negentienjarige inwoner van de Zeeuws hoofdstad voor oplichting en diefstal conform de eis tot vier maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk. De jonge Middelburger probeerde mei vorig jaar in zijn woonplaats een aantal oudere mensen op te lichten door zich voor te doen als een leerling van een scholengemeen schap en trachtte met mooie praatjes over kansarme kin deren in het buitenland geld van die bewoners afhandig te maken. Dat lukte niet. Wel wist hij op 21 mei 65 euro van een bejaarde te stelen. In juli probeerde hij in Middel burg opnieuw met listige kunstgrepen geld van iemand af te troggelen door te zeggen dat hij als leerling van de scho lengemeenschap Goes geld inzamelde voor een sponsor loop voor gehandicapten. De verdachte zit inmiddels 102 dagen in voorarrest, politierechter vonniste conform de eis van de officier. VLISSINGEN - Een 36-jarige man uit Vlissingen werd gisteren door de Middelburgse politierechter voor dron ken rijden veroordeeld tot 550 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging. De Vlissinger blies 545 mi- ci-ogram, nadat hij op 2 juni vorig jaar in Koudekerke werd aangehouden. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 41-jarige inwoner van Vlissingen voor dron ken rijden en het rijden tijdens een ontzegging 56 uur werkstraf en een jaar rijontzegging opgelegd. Voor het rij den zonder rijbewijs kreeg hij 240 euro boete. De drankrij der belandde op 11 juni vorig jaar in Goes op de Rijksweg A58 met zijn auto in de sloot. Hij mankeerde niks en liet zich ophalen door een kennis. Toen de politie ter. plaatse kwam vond men een briefje met het telefoonnummer van zijn gsm. Later op de avond werd de Vlissinger aangehou den met port en bier achter de kiezen. De blaastest resul teerde in een alcoholgehalte van 940 microgram: meer dan vier keer zoveel alcohol als is toegestaan. De verdach te is begin vorig jaar eerder voor het rijden onder invloed veroordeeld. Officier van Justitie J. Zondervan eiste eerder vier weken cel, een jaar rijontzegging en de 240 euro boete. De Vlissinger zei zijn auto niet meer te hebben. bestemmingsplan heel zorgvul dig wordt vastgelegd hoe Sloe poort wordt vormgegeven en welke bedrijven zich daar mo gen vestigen. Zo moet het ter rein landschappelijk goed inge past worden en er mogen in elk geval geen ondernemingen ko men die overlast veroorzaken. We zouden dan het paard achter de wagen spannen." door Harmen van der Werf NIEUWDORP - De bezwaren van de dorpsraden Nieuwdorp en 's-Heerenhoek tegen aanleg van bedrijventerrein Sloepoort tussen beide dorpen maken geen kans. De gemeente Borsele wil wel praten over de vormgeving van Sloepoort, maar houdt on verkort vast aan de komst van het bedrijventerrein. Sloepoort is door Borsele uit de onderhandelingen over de bouw van de Westerscheldetunnel ge sleept, zoals ook het Sloebos bij Borssele en extra huizen in de Sloerand-dorpen Lewedorp en 's-Heerenhoek. Jaren geleden is daar al over besloten. De grond voor Sloepoort bij het knoop punt Sloeweg-Westerschelde- tunnelweg is ook verworven. Met havenschap Zeeland Sea ports zijn afspraken gemaakt over de exploitatie. Het gemeentelijk bestemmings plan moet nu nog worden veran derd om Sloepoort mogelijk te maken. De dorpsraden Nieuw- poort en 's-Heerenhoek hebben dat aangegrepen om bezwaren te maken, omdat naar hun idee de opzet van het bedrijventer rein is veranderd. Was het eerst met name bestemd voor lokale bedrijvigheid, Borsele wil er nu ook havengebonden bedrijven toelaten. „Sloepoort wordt ge woon een uitbreiding van het Sloegebied", aldus bestuurslid H. van Dam van de dorpsraad Nieuwdorp, „en daarom moet de gemeente Borsele het hele plan heroverwegen." Wethouder M. Vermue-Vermue (CDA, ruimtelijke ordening) is dat niet van plan. Zij weet zich daarin gesteund door een ruime meerderheid in de Borselse ge meenteraad. „Op de plek waar Sloepoort is gepland, komen de wegen van en naar de tunnel sa men", geeft de wethouder aan waarom indertijd voor die loca tie is gekozen. „De aanwezig heid van die wegen en de vesti ging van bedrijven kunnen el kaar versterken." Tegelijkertijd kan Vermue-Ver mue zich de kritiek van de dorpsraden wel voorstellen. „Zij hebben het gevoel dat er een psychologische grens wordt overschreden, omdat bedrijfsves tigingen buiten het Sloegebied mogelijk worden gemaakt. Het is des te belangrijker dat in het Knooppunt Het knooppunt Sloeweg-Wester- scheldetunnel komt ter plaatse van Sloepoort gedeeltelijk ver hoogd te liggen. Sloepoort kan dan juist als een geluidsbarrière gaan dienen richting 's-Heeren hoek en Nieuwdorp, denkt Ver mue-Vermue. Van Dam van de dorpsraad Nieuwdorp heeft een andere vi sie. „Door Sloepoort te schrap pen, ontstaat ruimte om het we genknooppunt minder hoog te maken." De dorpsraden van Nieuwdorp en 's-Heerenhoek krijgen nog de kans hun bezwaren toe te lich ten op een bijeenkomst in het ge meentehuis in Heinkenszand. Vermue-Vermue wil dan deskun digen uitnodigen die kunnen ver tellen welk type bedrijven wél en welke type bedrijven niet in Sloepoort mogen komen. Zij sluit niet uit dat het ontwerp-be- stemmingsplan op bepaalde on derdelen vervolgens wordt aan- „Want", verklaart de wethou der, „het is niet niks dat twee dorpsraden met deze bezwaren komen." ZIERIKZEE - Gedeputeerde Staten nemen het subsidiever zoek van Poppodium Brogum in het kader van C-Culture, de pot voor incidentele culturele activi teiten, niet in behandeling. Brogum wil in aanmerking ko men voor een bijdrage in de kos ten van het project 'Local Un derground' dat in december in Zierikzee werd gehouden. GS stellen echter dat het verzoek pas half november is ingediend, terwijl een subsidie-aanvraag tenminste twaalf weken voor aanvang van de betreffende acti viteit binnen moet zijn. V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13