All Ready laat Voshart zweten Delta Sport kan nog winnen PZC Roggeband pakt Graanbeurstrofee Eerste overwinning WIK op kunstgras Nipte zege op hekkensluiter Good Luck: 14-12 Ruitenbeek goudhaantje Dreischor SKNWK revancheert zich Neffen d'Eule neemt kop over DRV accountants/Wik 2 slaat bres Jos van Belzen trainer Nieuwdorp EMM blijft verrassen uitslagen I. agenda maandag 23 januari 2006 door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Het was niet best wat All Ready zaterdag het ei gen publiek voorschotelde. De Zierikzeese korfballers speelden één van de slechtste wedstrijden en kregen slechts met hangen en wurgen hekkensluiter Good Luck in de slotfase op de knie ën: 14-12. „Ik heb peentjes ge zweet. Deze wedstrijd moeten we maar snel vergeten", ver zuchtte coach Dennis Voshart na afloop. Hij kon nog net lachen. Al was het als de spreekwoordelijke boer met kiespijn. Echt tevre den kon de geschorste Dennis Voshart niet zijn over het spel. „All Ready zat vandaag totaal niet in de wedstrijd. We hadden een complete off-day. Iedereen speelde slecht. Er was niemand die opstond. We moeten komen de week proberen alle neuzen weer dezelfde kant op te krij gen", aldus Voshart. Vanwege eerder opgelopen gele kaarten moest Voshart zaterdag tegen Good Luck noodgedwon gen aan de kant blijven. Omdat coach Hans Landman met va kantie was, nam de oud-intema- tional deze taak van hem over. Hoewel bij het bezoekende Good Luck, uit Middelharnis na acht wedstrijden de teller nog steeds op nul stond, had Vos hart reeds voor aanvang zo zijn bedenkingen. „Het zal niet ge makkelijk gaan. We moeten op passen voor onderschatting. Het is zaak nu hier twee punten te pakken en dan kunnen we vanaf volgende week voor de prijzen gaan." Eenvoudig werd het zaterdag in sporthal Onderdak inderdaad niet. Good Luck speelde bevlo gen en legde veel vechtlust aan de dag. En dat voor een ploeg die zich nu reeds schikt in degra datie. „We hebben ons er inder daad al bij neergelegd dat we volgend seizoen in de derde klas se spelen. Momenteel zijn we slechts bezig ons spel te verbete ren, zodat we straks op het veld weer goed voor de dag kunnen komen. Deze wedstrijd heeft VLISSINGEN - Twee doelpun ten van Daan Ruitenbeek be zorgden Dreischor alsnog de winst tegen Vosmeer in de vijf de klasse B van het zondagvoet bal. Ouwerkerk (0-6 tegen Kwa- dendamme) en Renesse (0-2 te gen Zeeland Sport) verloren. Rimboe-Lewedorpse Boys 3-2: Sopec Sophal, Edward Verhei- jen en Marinus Knoop scoorden 3-0. In de laatste tien minuten kwamen de bezoekers terug via Jeffrey Jansen en Simon Smits. Renesse-Zeeland Sport 0-2: Ge steund door een vroege ope ningstreffer van Joren Lammers (0-1) creëerden de bezoekers voor rust een veldoverwicht; dat leverde nauwelijks kansen op. In de tweede helft drong Renes se de Vlissingers terug, maar om dat onder anderen Frenk van Hengel enkele kansen onbenut liet, bleef de gelijkmaker uit. Vijf minuten voor tijd besliste Wouter van Leersum de wed strijd definitief in het voordeel van de koplopers: 0-2. Ouwerkerk-Kwadendamme 0-6: Voor rust waren de ploegen aan elkaar gewaagd, maar was het Kwadendamme dat een 2-0-voorsprong nam via Ruben Osse en Marco Remijn. Het eer ste kwartier van de tweede helft leverde enkele goede mogelijkhe den op voor Ouwerkerk, maar doelman Berry Simonse hield zijn doel schoon. Martin Smaar- dijk zorgde in de 60e minuut voor de beslissende 0-3, waarna het in de slotfase zelfs 0-6 werd door treffers van Jacco Zuidhof, Roel de Jonge en opnieuw Mar tin Smaardijk. Vosmeer-Dreischor 2-3: Na de openingstreffer van Erwin Nelis- sen (0-1) waren John Vroegop en Jaco Vaders beiden eenmaal trefzeker namens de thuisploeg: 2-1 halverwege. Kort na rust voorkwam doelman Michel Ne- len met een fraaie redding de ge lijkmaker en even later kopte Ja- co Vaders aan de andere kant in kansrijke positie nét naast. In de slotfase boog Dreischor de achterstand toch nog om tot een 3-2-zege via twee doelpunten van Daan Ruitenbeek. Robur-Volharding 1-0: Robur had het moeilijk tegen een met veel inzet spelend Volharding, maar desondanks waren de bes te kansen voor de ploeg uit Goes. Kort voor tijd werd Erik Verkeste matchwinnaar. ons heel veel hoop gegeven voor de volgende wedstrijden. Eer lijk gezegd hadden we vandaag toch minimaal een puntje ver diend, vind ik", zo sprak Good Luck-aanvoerder Nico Over- duin na afloop. Luuk van Eijken opende na drie minuten de score voor de thuis ploeg. De bezoekers bleven ech ter met speels gemak in het spoor van de rood-zwarten. Daar waar Good Luck-schutter Nico Overduin overigens twee keer 30 minuten met succes van het scoren werd afgehouden door Henk de Graaf, stonden Leo van de Made (4x) en in het verdedigingsvak uitblinker Jan-Willem de Vos (5x) zater dag op als topscorers. Even nog kende All Ready in de eerste helft een korte opleving, waar door er een 8-5-rustand op het scorebord kwam. Pissig Voshart: „De laatste tien minu ten van de eerste helft waren leuk. Toen liepen we ook weg van Good Luck. In de rust ben ik enorm pissig geweest op de groep. Al die fouten en dat ner veuze gedoe, dat was nergens goed voor." Meteen na de hervatting liep All Ready nog wel uit naar 10-5, maar toen zakte het spel weer volledig in. Onder leiding van Jan-Willem de Vos vocht het Flakkeese achttal zich terug naar 11-11. „Als je zo ver voor staat mag je zo'n wedstrijd na tuurlijk nooit meer uit handen geven. Maar toch overkwam het ons. Ik denk dat we allemaal on bewust al bezig waren met de volgende wedstrijden, want er ligt zo'n leuk programma in het verschiet", vertelde Gwen Noot- eboom na afloop. Via Maurice Brul en Remy Quist lukte het All Ready met nog vier minuten op de klok wederom op voorsprong te komen: 13-11. Good Luck-speler Leo van de Made bracht de spanning weer terug: 13-12. Het was de succes volle en fraaie doorloopbal van Esther Snoek die de Schouwse formatie de zege bracht. Zij was er in de tweede helft ingekomen voor de geblesseerd uitgevallen Desiree Voshart. „Good Luck is een ploeg die ons niet ligt. Ze zijn altijd fysiek sterk en lopen heel veel. Gelukkig pakken we toch onze punten weer", sprak Esther Snoek. In de emotie van het zojuist verloren duel slinger de Good Luck-coach Cees Blok nog enkele krasse uitspraken de van AU Ready zoekt een afspeelmogelijkheid in de wedstrijd tegen Good Luck. foto Marijke Folkertsma Zierikzeese handballers verslaan hekkensluiter DOS'80 doorWim Kakebeeke HEESCH - Ze moesten er een flinke trip voor maken, maar dat was de handballers van LifeDesign/Delta Sport gister middag een rotzorg. Het was het allemaal waard. Het uiteindelij ke doel was twee punten pak ken van de hekkensluiter DOS'80. Die verwachting werd ruimschoots ingelost. De blauw- hemden wonnen de return op Brabantse bodem met 16-23. De laatste zege van de Zierikzee- ënaars dateerde alweer van 4 de cember 2005. Toen werd de uit wedstrijd verzilverd bij D'n Boe- melaer. In Someren werd het 22-24. Vanaf die tijd is het al leen maar incasseren geweest. Vooral de laatste wedstrijd in ei gen huis tegen Aristos was een zware dreun. In de slotseconden werd het lot door de gasten op pijnlijke wijze bezegeld (21-22). Van die mokerslag was in Hee- sch niks meer te merken. Iedereen wist maar al te goed waar het eerder fout was gegaan. „Daarom zat er van daag geen extra druk op de ketel", benadrukte medetrainer Bert Nuijens stellig. „Iedereen wist dat het vandaag erop of eronder zou zijn. Zo simpel is het in dit stadium van de com petitie. Niks meer, niks min der." Uit de resterende negen duels wil de technische leiding nog ze ker acht punten binnenhalen. Dat moet te doen zijn, vindt men. „Er zitten sowieso drie a vier ploegen tussen die we moe ten kloppen", klinkt het vastbe raden uit de mond van Nuijens. „Alles wat boven ons staat en waarvan we minimaal een punt je kunnen afpakken, is meegeno men." Eerste stap De degradatieregeling is tot op vandaag een open boek. Niks staat vast. „Het kunnen drie of door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - Kees Roggeband heeft voor de tweede keer op rij het driebandentoer- nooi om de Graanbeurstrofee gewonnen. De biljarter uit Zierikzee versloeg in de finale Anton Ista uit Oosterland. De achtste editie van het driebandentoer- nooi om de Graanbeurstrofee kreeg dus de zelfde winnaar als vorig jaar. Daarmee hield meteen elke vergelijking met de vorige editie op. Het toernooi werd na zeven jaar Huis van Nassau voor het eerst gehouden in het eigen clubhuis De Graanbeurs. Het aan tal inschrijvers was veel hoger dan in de vo rige editie. De concurrentie was hierdoor ook veel groter. Dat maakte de prestatie van de man uit Zierikzee des te opmerkelij ker. De winnaar gaf na afloop toe niet zonder ge luk in de finale te zijn gekomen. „Ik ben vooral de eerste twee ronden tot twee keer toe goed weggekomen. Op basis van de der de ronde en de finaledag denk ik wel de ver diende winnaar te zijn. Het ging steeds be ter en ik kon op de belangrijke momenten de rust bewaren en toeslaan. Ook in de fina le. Het ging nog even gelijk op maar in de slotfase maakte ik een serie van vijf en nog eens twee keer drie. Dat gaf de doorslag." Daar viel geen speld tussen te krijgen. In de finale was de start van Roggeband stroef, maar toen de spanning wat was weggeëbd bleek hij voor Ista, die een goed toernooi speelde, niet meer te stuiten. Met 25-11 in slechts 29 beurten snelde Roggeband naar de finish. Met een moyenne van 0.862 werd de Oosterlander geslachtofferd. Nico Tuinman uit Scharendiijke versloeg in de strijd om de derde en vierde plaats Ankie Smit uit Dreischor met overtuigende cijfers 25-11. Desondanks kon ook Smit terugzien op een uitstekend toernooi. zaal in. „We hebben verloren door de scheidsrechter. Hij heeft een stempel op deze wed strijd gezet. De scheids liet zich leiden door All Ready. We zijn hier bestolen. Eerlijk gezegd was All Ready tot nu toe de min ste tegenstander waartegen we dit seizoen hebben gespeeld. Je krijgt bijna de neiging je af te vragen of de afwezigheid van middag van Dennis Voshart daarin een rol speelt." Scores All Ready: Remy Quist 4, Manon Torensma 3, Maurice Brul 2, Henk de Graaf, Gwen Noote- boom, Luuk van Eijken, Desiree Voshart, Esther Snoek allen 1. SI) NIEUWERKERK - De korfballers van SKNWK hebb zaterdag revanche genomen voor de blamerende 16-4fl derlaag eerder dit seizoen tegen Stormvogels 3, ]n i beste wedstrijd van het seizoen wonnen de Nieu\ve$ kers met 13-11 van de nummer twee op de ranglijst 1 de rust jojoode de score tussen de twee teams. Via werd het 2-4 en bij rust uiteindelijk 6-6, Daarna lil Stormvogels opnieuw weg (6-8), maar op karaktervol Ei SKNWK zich weer terug in de wedstrijd. Vijf j^. voor het einde was de stand, 10-10. Toen demarreer ploeg uit Nieuwerkerk verrassend naar een 13-10 vo» sprong en kwam de verdiende overwinning op het bord Scores SKNWK: Marianne Glerum en Johan van de Linde 31 van Gastel en Rocco Bax 2, Anneke van de Linde, **-■ a en Jos Flikweert allen 1. ZIERIKZEE - De futsallers van Neffen d'Eule hebban leiding weer overgenomen van de recreatieve compete fco van Zierikzee. De ploeg won met 6-2 van SV Dreiscbr heeft nu twee punten voorsprong op Van OeverenAVj fill Die ploeg was deze speelronde vrij en heeft daardoor^ fev wedstrijd minder gespeeld. Achter de twee koplo» [hi schreef Balkan Expres zijn zevende zege bij (5-3 Braber Groenvoorziening) en Nugrin/Sjaak zijn vie jj (9-3 tegen MDO). In de tweede klasse blijven IB Wijnj kers en Garage Slager zij aan zij aan de leiding. Be rrf teams wonnen en hebben dertien punten uit vijf fa Stella Boys (5-0 tegen Mainbalance) is derde op zespj jf ten achterstand. ZIERIKZEE - De volleybalsters van DRV account^ na Wik 2 hebben een kloof geslagen van zes punten ma n? achtervolgers in de vrouwenpoule van de recreatieve ca je petitie van Zierikzee. In een onderling treffen met dj gu mer twee Juwelier Postma won DRV accountants/lift ja: met 3-0. De vrouwen van Wea/Mevo'80 hadden detvne rj plaats kunnen overnemen van Juwelier Postma, door de 2-1-zege op C 1000/Cluzona kwam het daanc b! een punt tekort. In de B-poule wonnen de leiders DeB: el 2 en Fixet Schuddebeurs met maximale cijfers. GOES - Jos van Belzen traint volgend seizoen zfi Jal dag-derdeklasser Nieuwdorp. De oefenmeester uit Gi se volgt bij die club John Tahapary op. De laatste dub Van Belzen trainde, was Zierikzee (2000-2002). MIDDELBURG - De mannen van handbalverenk caa EMM blijven verbazen. De zege op Aristos betekendes te twaalfde punt uit de laatste zeven wedstrijden voor Middelburgers. Vrouwencoach Vincent van der IV had een belangrijk aandeel in de zege. Van der Meiji doet af en toe - als de nood erg hoog is - mee bij EMMtf laa terdag bijvoorbeeld. Met tien treffers liet hij ziende het niveau nog steeds goed aan kan. Zonder Toubianali icel keiblessure), Dingemanse en Vermaat (beiden kniebles ijl res) kwam de winst geen moment in gevaar. vier ploegen zijn. Misschien wel vijf. Ik weet het echt niet. Veel zal afhangen uit welke regio an dere ploegen afzakken", weet de oefenmeester. De eerste stap naar Zierikzees herstel is in elk geval gezet. Op overtuigende wijze werd hek kensluiter DOS'80 aan de kant geschoven. Dat betekent niet dat alle problemen van de laat ste weken ineens zijn verdwe nen. „De laatste vijf weken wa ren niet altijd even leuk", keek Nuijens terug. Vooral de samen stelling van het team was een doorn in het oog. „We konden bijna nooit met dezelfde ploeg aantreden. Dat is de 'hoofd moot' om te presteren. Kijk nu naar strijd tegen EMM twee we ken terug. Door blessures en an dere oorzaken moesten we spe lers bij elkaar schrapen om een ploeg op de been te krijgen. Maar dan staat er nog geen team! Graag zou ik zaterdag uit tegen GHV willen starten met de ploeg van vandaag. Maar dat gaat niet door. Joey Aertssen moet komend weekend werken, dus moet ik alweer gaan schui ven." Een pluim was er gisteren weg gelegd voor de goed gesloten ver dediging. Van achteruit werd er opgebouwd. „Dat had ik in we ken niet gezien", constateerde Nuijens. Vrij vlot liep Delta Sport weg bij de rode-lantaarn drager. Vlak voor de rust lag het breekpunt in de wedstrijd. Me- rijn de Vos was achterin tot tweemaal toe alert. De score werd door de jongeling opge voerd tot 5-8. Dat had 5-10 kun nen en moeten zijn, ware het niet dat de trefzekere Guust Sluijs (zes treffers) tot tweemaal toe faalde. „We gingen met een gevoel de kleedkamer in. Maar dat had nog beter gekund", ver telt Nuijens op kritische toon. „Guust weet dat zelf ook. Die ballen hadden gewoon tussen de palen gemoeten." Ook na de pau ze bleef de regie in handen van de blauwhemden. De tactiek bleef hetzelfde en de winst kwam niet in gevaar. Scores Delta Sport: Guust Sluijs 6, Joey Aertssen en Jimmie Niemans 5, Merijn de Vos 3, Erwin Bos en Bob van Lint 2. door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - De voetbalsters van WIK'57 wonnen zaterdag hun eerste wedstrijd op kunst gras. In Rijsoord werd het plaat selijke vrouwenelftal met 1-0 verslagen. Ook koploper Zierik zee liet wederom drie winstpun ten achter het totaal noteren. Dauwendaele werd met 2-0 ter zijde geschoven. ZSC'62 verloor op eigen veld met 2-0 van koplo per Kruiningen. Rijsoord 2-WIK'57 0-1: Nog nooit had WIK een wedstrijd op kunstgras gewonnen. De angst om te verliezen was zodoende groot bij de Kerkwervenaren in Rijsoord. Het werd ook geen bes te wedstrijd. „Het enige plus punt vandaag was dat we de eer ste keer een wedstrijd op kunst gras hebben gewonnen. Voor het overige was het spel heel te leurstellend", aldus coach Ko Goudriaan na afloop, De eg|w treffer werd gescoord in d minuut door Saskia Kloet. Dauwendaele-Zierikzee Koploper Zierikzee maakti zaterdag weer geen foutea m\ de 20e minuut kopte de kleïï lt-[ speelster van het veld, Fas io-! Akkersdijk, de bezoekers ui een 1-0-voorsprong. Daus: fe: daele verdedigde goed, na HU kon in aanvallend op vuist maken. Na de hervalt itn was het andermaal Akkd die de bal tussen de palenkre h ZSC'62-Kruiningen 0-2; Di k in een 4-4-2-systeem te spa i(t bood ZSC opvallend goed les fa stand. Uit diverse countert k zowel Petra van de Vlies akijkt mona Oosterling ZSC voorsprong moeten zetten II éi realiseerde Kruiningen voor rust de 2-0-eindstani tel de tweede helft kwam geent^èjk beide elftallen nog in de van het doel. 8 =11 frn Zierikzee. Graanbeurstrofee. Om eerste en tweede plaats: Kees Rogge band (Zierikzee)-Anton Ista (Ooster land) 25-11; om derde en vierde plaats: Nico Tuinman (Scharendij- ke)-Ankie Smit (Dreischor) 25-11; om vijfde en zesde plaats: Jan Hageste- ijn (Zierikzee)-Wil Ernst (Zierikzee) 20-16; om zevende en achtste plaats: Maarten Bruijnes (Bruinis- se)-Henk Punt (Scharendijke) 25-22. Zierikzee. Recreatieve competitie. Eerste klasse: Neffen d'Eule-SV Dreischor 6-2, Braber Groenvoorzie ning-Balkan Expres 3-5, Nugrin/Sjaak-MDO 9-3. Neffen d'Eule 13 11 Van OevVWIK 12 10 i. Duiveland Vastgoed/Kwel'-' >1, 7. Brogum 10 3-7 11,ts? SV Deischor Balkan Expres 13 7 Braber Grv. 13 6 Nugrin/Sjaak 13 4 MDO 13 3 2 33 69- 29 1 31 77- 26 5 24 56- 42 5 22 59- 47 0 7 18 44 - 38 0 9 12 51- 57 0 10 9 24- 63 Tweede klasse: IB Wijnstekers-FC Kerkwerve 3-2, Stella Boys-Mainbalan- ce 5-0, Installatie Partners Zierikzee-Ga- rage Slager 2-7 Gar. Slager IB Wijnstek. Stella Boys Mainbalance IPZ Kerkwerve 5 4 5 4 1 0 13 27- 9 1 0 13 28- 15 1 2 7 15- 12 0 3 6 17- 31 0 4 3 17- 27 1 4 1 11- 21 22, 6. I 7-5 21, 7. Brogui vaate Hypotheken 10 2-8 Marleco/C 1000/Cluzona 12 2-10V Ravia/Tolhoek Schilderbedrijf 10H 11. Connexxion 12 1-11 5. Po"* ijQ Marleco/C 1000/Cluzona-FixelSda beurs 0-3, Schilder de Oude» r" H4-Sgravo-de Verfbron 1-2, De 2-Sgravo-DEK verkeersopleiding^ Profile Tyrecenter Rinus Roonil Brug 0-3. Stand: 1. De Brug'"' 29, 2. Fixet Schuddebeurs 1210-2H HCR De Kroon/Wiska 11 9-225.4' file Tyrecenter Rinus Roon M« 'J r, 21, 5. Schilder de Oude/Kwiek W» 21, 6. De Brug 11 6-5 20,7.Sgra° Verfbron 11 7-4 16, 8. Sgravo-DK" i keersopleidingen 11 3-8 11,9 dia 2 12 3-9 8, 10. Ma*" 1000/Cluzona 12 2-10 8, 11 Sd« Bouwmaterialen handel 110-1U' Ie DA: Mevo'80 Dames-C 1000p 2-1, DRV Accountants/WIK 2-)> Postma 3-0, Grand Ca'e der-Kwiek/Sporthuis Zierikzee D1H Stand: 1. DRV accountants^ 11-1 32, 2. Juwelier Postma 12S-J4 Mevo'80 Dames 12 9-3 26,4- W Mevo'80 meisjes 12 8-4 21,5- Dier&Tuin/WIK 12 4-8 Kwiek/Sporthuis Zierikzee 01 '3 7. C 1000/Cluzona 12 2-10 10, Café Helder 11 1-10 5 Zierikzee. Recreatieve competitie. Poule A: Brogum-Profile Tyrecenter 0-3, Connexxion-Mevo'80 0-3, Marleco/ C 1000/Cluzona-Duiveland Vastgoed/ Kwiek H3 1-2. Stand: 1. Big Boss 11 10-1 29, 2. Zeelandia 12 11-1 29, 3. vc Lob 11 9-2 28, 4. Mevo'80 12 9-3 22, 5. Profile Tyrecenter Rinus Roon 12 7-5 maandag Biljarten Outokompu worldcup toernooi. Kwalificaties. Locate^ lengat in Sluiskil. Aanvang: 10, flSSCf meubelen Sommelsdijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 34