Verbond Rode Kruis en ehbo O APK PZC Voorleesfeesten voor de kleintjes Tweehonderd keer lachen per show "Hebt u enkele uurtjes? M Voor hulp bij rampen Carnavallers Vogelpiek vieren 44-jarig bestaan Voorronde Groot Dictee in geboortestad Van Dale .als u iemand nodig heeft om alles verder te regelen. Monuta De Voorzorg R>TM keuring pers. auto Bosch Car Service Daar kom je graag terug Zor| Saam Wij zoeken kandidaten voor de Opleiding Verpleegkundige kwalificatieniveau 4 J HOUD AMREF FLYING DOCTORS IN DE LUCHl zaterdag 21 januari 2006 door Harold de Puysseleijr HULST - De afdeling Hulst van het Rode Kruis sluit een ver bond met de negen ehbo-vereni- gingen in de gemeente om beter hulp te kunnen verlenen in ge val van grote rampen of langdu rige calamiteiten. Volgens secretaris A. Reunis van het Rode Kruis in Hulst gaat het om een unieke samen werking, die woensdag 1 februa ri formeel wordt bekrachtigd met de ondertekening van een samenwerkingsconvenant. Net als in de meeste gemeenten in Nederland is in Hulst binnen de rampenbestrijding een taak weggelegd voor het Rode Kruis. Het gaat dan om de opvang en verzorging van slachtoffers en andere mensen die hulp nodig hebben. VOGELWAARDE - Carnavals stichting de Vogelpiek viert dit weekeinde het 44-jarig bestaan. Als opening van het jubileum kreeg basisschool De Schakel gisteren een stereoinstallatie aangeboden van de leutvierders. De jeugd uit groep 3 mocht het cadeua mee in ontvangst nemen en kreeg daarna een rondleiding in zaal Scheerders, de feestzaal van de Vogelpiek. Ook de prin senwagen was te bezichtigen. Gisteravond was er een feest voor vele wagenbouwers uit de regio en vanavond begint om 21 uur het grote prinsenbal. Probleem is, dat het Rode Kruis in Hulst niet voldoende vrijwilli gers heeft om bij rampen van grote omvang of hulpverlening van langere duur haar werk te kunnen blijven doen. Het Rode Kruis in Hulst kan een beroep doen op 25 vrijwilligers, en dat is volgens Reunis in die situaties onvoldoende. „Daarom hebben we contact ge zocht met de negen ehbo-vereni- gingen in de gemeente", legt Reunis uit. „Er zijn zo'n 570 ge diplomeerde ehbo-ers in de ge meente. Onder hen zijn ook een hoop inactieve gediplomeerden, maar volgens de ehbo-verenigin- gen is toch nog altijd zo'n twin tig procent van al die leden ac tief. Door met de ehbo-vereni- gingen samen te werken, ont staat er dus een enorme buffer van zo'n honderd extra vrijwilli gers. Daar kunnen we op terug vallen als er een grote hulp vraag bestaat." Dat een goedwerkend rampen plan geen overbodige luxe is, be wijzen volgens Reunis drie grote incidenten die vorig jaar plaats vonden: de brand in een toren flat bij De Blaauwe Hoeve, de stranding van het container schip Fowairet op de Wester- schelde en de langdurige stroom storing eind november vorig jaar. „In al die gevallen hebben wij als Rode Kruis assistentie verleend", zegt hij. „Bij de brand in de flat hebben we nachtopvang geregeld voor twin tig ouderen. Op 21 september stonden we paraat om te helpen bij de eventuele evacuatie van Kloosterzande in verband met het gestrande schip, en bij de stroomuitval hebben we twee op vangplaatsen ingericht waar mensen tijdelijk terecht kon den." TERNEUZEN - De Nationale Voorleesdagen staan voor de deur. Van dinsdag 31 januari tot en met zaterdag 11 februari wor den op diverse plaatsen voorlees activiteiten gehouden om het le zen te bevorderen bij kinderen die dat nog niet kunnen. De bibliotheek in Terneuzen geeft 31 januari de aftrap met een voorleesontbijt. Dit gebeurt in samenwerking met peuter speelzaal De Dappertjes. Burge meester J. Lonink van Terneu zen leest die dag voor aan de kin deren van peuterspeelzaal de Boefjes in Philippine, terwijl boswachter Blauwendraat in de bibliotheek van Hulst leest voor de kinderen van peuterspeelzaal Robbedoes. In de peuterspeel zaal van Sint Jansteen wordt voorgelezen van 9.30 uur tot 10.15 uur. In Zaamslag, Hoek, Biervliet en Sluiskil gaan de peuterspeelza len tijdens de Nationale Voor leesdagen op bezoek in de plaat selijke bibliotheken. De biblio theek in Koewacht houdt woens- dagmorgen 1 februari een voor' leesontbijt. Dezelfde dag jt vanaf 13.30 uur een vof% feest in de bibliotheek neuzen. Ook kinderdagvertej de, Speelhoek in Hulst w dan een voorleesochtend, y 9.15 uur tot 10.15 uur. De bibliotheek in Sas van Ga houdt op 2 februari eenvooiW ontbijt voor peuters van speelzalen Olleke Bollekeenk Hummelhonk. In de bibhothe van Sluis treedt vr1 Ier Herman O. de 9 en 10 februari op voordekle tjes. In Graauw is er op 2 febip, ri van 9.15 tot 10.15 uui' voorleesochtend bij peuterspeö zaal Wildebras. In Breskens en Aardenbij: brengen de kinderen van terspeelzalen op respectieve! 6 en 7 februari een bezoek aa de bibliotheek. De Tovertara in houden woensdag 8 februaiir- 50 voorleesfeest voor kinderen: drie tot en met vijf jaar uit As en omgeving. De voorleest dag in peuterspeelzaal (Ukken is van 15.00 uur tot 16.00 uw De organisatie van het buutreednen, vlnr Frans de Schepper, Evert Verwer en Rudi Buijsrogge, belooft ook dit jaar een spektakel. foto Camile Schelstraete door Patricia de Ryck HULST - „We hebben wel eens bijgehouden hoe veel keer er dui delijk hoorbaar gelachen werd. Dat was in die show driehon derd keer. Iedere minuut werd er dus wel gelachen. Daar gaan we ook voor. Bezoekers van on ze show moeten minimaal twee honderd keer gelachen hebben", zegt penningmeester Rudi Buijs rogge, alias Dolf Bordenveger. Op vrijdag 17, zaterdag 18 en zondag 19 februari staan 't Kak- kenestje, Dolf Bordenveger, Toon van Peet Vink, Tiele Ko- kien, 't Holle Vat, D'n Pillen draaier en een nieuw buutreed- nerstalent in de ton tijdens het 23e Buutreednersfestival in Hulst. In november was het over grote deel van de kaarten al ver kocht. Secretaris Evert Verwer, alias 't Kakkenestje: „Op dit mo ment zijn er nog enkele tiental len kaarten voor zondagavond beschikbaar." Buijsrogge: „Er zijn mensen die in augustus al kaarten via internet proberen te bestellen. Dit kan echter pas vanaf de elfde van de elfde. La ter bleek dat deze mensen dub bel betaald hadden, dus ik belde ze op. Zeiden ze: „Laat het geld maar zitten, dan hebben we vol gend jaar zeker kaarten." De buutreedners doen hun ver haal, dat meestal gaat over het wel en wee van het leven in de gemeente Hulst, in een grote ton. Dit gebeurde vanaf 1984 tot en met 1989 in zaal Tiffany's, daarna verhuisde de ton naar Den Dullaert. Dat het buutreed nersfestival zo'n succes zou wor den, had niemand verwacht. Wat is nu het geheim van het succes? De bestuursleden heb ben er verschillende redenen voor. De Schepper: „Iedereen kiest een andere invalshoek om uit te wijden over de activitei ten in het Hulsterse. De mensen vragen zich nu al af over wie of wat we het gaan hebben. Je kunt er vergif op in nemen dat de stroomstoring aan bod komt, net als de aankomende verkie zingen." Volgens Buijsrogge is het succes ook te danken aan de strakke or ganisatie. „We hebben een draai boek dat tot op de minuut nauw keurig is. Als de grote wijzer op twaalf springt en de kleine op acht, gaan we! Met een stop watch houden we alles precies bij. Het is de bedoeling dat we om 23.17 uur klaar zijn." Voorzitter Frans de Schepper, alias Sieske de Flierefluiter staat dit jaar voor de eerste keer in de buut-historie niet op het toneel, net als Reggie Buijsrogge die 22 keer in de ton stond. De mannen van de organisatie heb ben er zin in. Ze zijn al druk be zig met de voorbereiding, want ze doen'alles zelf. Van ballon nen opblazen tot het opruimen van de zaal en de kaartverkoop. „Wat het publiek dit jaar kan verwachten? Gewoon één groot spektakel. We doen er alles aan om niet in te kakken.", besluit De Schepper. door Raymond de Frel SLUIS - Taalliefhebbers kun nen zaterdag 18 februari hun hart ophalen inSluis. Dan wordt in de raadzaal van het belfort een voorronde gehouden voor het jaarlijkse Groot Nederlands Dictee. Het dictee is een initiatief van het Davidsfonds en het Bel gische weekblad Knack. Het Da vidsfonds is één van de grootste culturele organisaties in België, die zich met name richt op het promoten van de Nederlandse taal. Meer dan tienduizend deel nemers proberen jaarlijks in zes tig plaatsen in de Benelux een plek in de landelijke finale te veroveren. In Nederland worden alleen in Amsterdam en Sluis voorrondes gehouden. Sluis is de geboorte stad van Johan Hendrik van Da- ,i: le, de grondlegger van het wc? denboek der Nederlandsela! De voorrondes hebben overall tir zelfde opzet. In drie kwarts moeten de deelnemers in zevs wedstrij dcategorieën lijk meerkeuzevragen woorden en fout gespelde woüi den in zinnen onderstrepen, Leerlingen vanaf de tweede kis van het middelbaar ondenri; F en volwassenen kunnen hoi taalvaardigheden 's ochtenc vanaf negen uur op de proef std len. De toets voor de twee joq ste categorieën (basisschollen! uit de bovenbouw en brugklas sers) start om tien uur. Deficü is op zaterdag 11 maart ins Vlaams Parlement in BrusseL Geïnteresseerden kunnen a tot 4 februari aanmelden bi] h Davidsfonds via www.davia fonds.be/dictee of bij ambt® ren A. Willeboordse en J. Dins manse van de gemeente Sluis. Het vervolg van de familieberichten van pagina 12 Dankbetuiging Daar het ons onmogelijk is een ieder persoonlijk te be danken voor het medeleven dat wij mochten ontvangen na het overlijden van mijn lieve man en mijn pa Goos Wulffaert willen wij u langs deze weg onze welgemeende dank betuigen. Een bijzonder woord van dank gaat uit naar de mensen van de Cavelier voor hun geweldige steun en warmte aan Goos en ons besteed. Yvette Wulffaert-van Renterghem Sebastiaan Terneuzen, januari 2006 In Memoriam In herinnering Hanna Zeven maal om de aarde te gaan, als het zou moeten op handen en voeten; zeven maal, om die éne te groeten die daar lachend te wachten zou staan. Zeven maal om de aarde te gaan. Zeven maal over de zeeën te gaan, schraal in de kleren, wat zou mij deren kon uit de dood ik die éne doen keren. Zeven maal over de zeeën te gaan - Zeven maal, om met zijn vieren te staan. Rob, Thea en Emma Na een overlijden krijgt u noodgedwongen te net het vele regelwerk. De medewerkers van Monuta De Voorzorg zijn er om i >p dat moment te helpen en met u mee te denken. Voor een persoonlijk afscheid, geheel naar eigen wen Onze naam is veranderd; onze dienstverlening is als vertrouwd Uitvaartzorg en -verzekeringen (voorheen De Voorzorg Sinke) Uitvaartcentrum: Vlissingen, Monuta De Voorzorg Industrieweg 20, Tel. (0118) 41 27 60 Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN Kantoor en rouwcentrum: Van Dishoeckstraat 620 4382 XW Vlissingen Telefoon: 0118-413417 FERRY VOORDEEL ENGELAND Thames Travel International heeft ALTIJD de laagste prijzen voor overtochten naar Groot-Britannië. Al tien jaar lang!! Seafrance P&O Ferries Eurotunnel Stena Line DFDS Seaways P&O Ferries Superfast Ferries En nu ook Transeuropa Ferries Oostende - Ramsgate Introductieaanbieding: Retour auto v.a. 125 Bel THAMES TRAVEL INTERNATIONAL 0118-474477 of surf naar www.britainacross.com Calais - Dover Calais - Dover Calias - Folkestone Hoek van Holland - Harwich IJmuiden - Newcastle Rotterdam/Zeebrugge - Huil Zeebrugge - Rosyth Op zoek naar een reclamebureau? Kies dan voor de zekerheid van een bureau met ROTA erkenning. Want zo'n bureau voldoet aan alle voorwaarden die de ROTA stelt. Niet alleen op het gebied van vakmanschap maar ook wat betreft de financiële capaciteiten. www.stlchtingrota.nl ROTA: Professionaliteit en Zekerheid. excl. 3-gas- en dieselroetmeting AXEL, Autocenter Snoodijk Drieschouwen Zuid 18, Telefoon 0115 - 56 20 45 Quistenburg 8, Telefoon 0113 - 35 15 51 Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 13 15 Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 Herculesweg 12a, Telefoon 0118 - 62 76 80 Gerbrandystraat 4, Telefoon 0118 - 46 46 44 Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 59 15 24 Oostvoorstraat 23, Telefoon 0113 - 37 12 10 www.boschcarservice.nl i Een beroerte, depressie, autisme of hersenletsel na een ongeval: het leven verandert vaak ingrijpend. Niets is meer vanzelfsprekend. Daarom collecteren in februari duizenden mensen voor de Nationale Collecte Hersen ziekten en Psychische Ziekten. Voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichting en zorgprojecten voor patiënten en hun familie. Help mee als collectant of lokale collecte coördinator. Bel 030 - 297 11 97 of kijk op www.hersenstichting.nl ofwww.nfgv.nl Meld u aan: 030 - 29711 97 Stichting ZorgSaam bestaat uit Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen, Ambulancedienst Zeeuws-Vlaanderen, Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen en woonzorgcentra Coensdike en Emmaus. Ons doel is alle inwoners van Zeeuws-Vlaanderen goede gezondheidszorg te bieden. Dankzij de inzet en het enthousiasme van onze ruim 2500 medewerkers kunnen wij kwaliteitszorg garanderen. Zeeuws-Vlaanderen ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen start met een reguliere opleiding voor schoolverlaters per 1 september 2006 en met een verkorte opleiding per 1 januari 2007 voor kandidaten die in het bezit zijn van een diploma verzorgende of gelijkwaardig. De reguliere opleiding tot verpleegkundige kwalificatieniveau 4 duurt 4 jaar. Vooropleidingseisen: diploma MAVO (alle vakken D-niveau), VMB0 (Theoretisch of Gemengd), HAVO of VWO. De kosten van de opleiding worden volledig betaald door de werkgever, daarnaast ontvang je een leerlingensalaris (afhankelijk van leeftijd en vooropleiding). SOLLICITATIE: Kijk voor uitgebreide informatie op www.zorgsaam.org (Werken bij ZorgSaam - vacatures), of neem contact op met de heer J. Mank, hoofd opleidingen, tel: 0115 688454. Je kunt je sollicitatie brief met curriculum vitae en kopieën van je diploma vóór 18 februari 2006 opsturen naar: Stichting ZorgSaam Zeeuws- Vlaanderen, Dienst P&M t.a.v. mevrouw A. Roodzant, personeelsfunctionaris i.o. Wielingenlaan 2 4535 PA Terneuzen. OPEN DAG VAN DE ZORG: 18 maart 2006 van 10.00 tot 15.00 uur, locatie De Honte Terneuzen en Antonius te Oostburg Acquisitie n.a.v. deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. www.zorgsaam.org Help Afrika om zelf een menswaardig bestaan op te bouwen. Giro 8879 in Leiden Tel 071-5769476 ofwww.amref.nl AMREF FLYING DOCTORS Tri S;:! Supporting l'rica

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 72