Hoek wil Houtepen als trainer Poortvliet heeft imago-probleem PZC Kloetinge zit na de winterstop vol energie 19 structuur op technisch vlak staat in de steigers i'ereecke is Speelgerechtigd lij Terneuzen Matschenz mag naar Turijn Van der Sluis verlengt contract Vierde plaats Van der Wielen GHT is nu Nederlands concours Einde toernooi voor De Visser uitslagen www.autosturm nl zaterdag 21 januari 2006 I |0or£ritsj3akker rfl0EK - Het gesprek dat foek-voorzitter Kees de Feijter i(ze week heeft gevoerd met fees Houtepen is een eerste indi jk ö|ie voor de nieuwe structuur «het technische vlak. Binnen eclub wordt hard gewerkt aan .(beleid voor het volgend sei- ien, hoewel nog lang niet zeker dat Hoek dan ook nog in de >Jso(dklasse zal spelen. De f. uuws-Vlamingen gaan van- hag de tweede competitiehelft iniet een uitwedstrijd tegen de nateurs van Ajax. tja fees de Feijter geeft toe: „De 4 jrste zorg ligt nu op het veld, jut we moeten er alles aan jen om sportief uit het dal te tig ïramen. Ik kan er niet aan den- si en dat Hoek uit de hoofdklasse d degraderen." h zou slecht uitkomen in de U euwe visie, die al een eind in steigers staat. „Ik heb inder ad met Houtepen gesproken, jis één van de twee kandida- idie we op het oog hebben." eigens bronnen zou de aanstel- 5 ra van Houtepen niettemin al goed als rond zijn. Dolf Roks _uook in beeld zijn, maar die otkent met Hoek in contact te jn. De onderhandelingen op de lainersmarkt geven aan dat loek niet van plan is verder te lanmet de huidige trainer Ed- hd i'Mestdagh, die na het ontslag nu anEricTetaert tijdelijk is aan tal [trokken. De Feijter: „Hij is op ;te van onze gesprekken met andere trainers." Wat de rol van Paul Telussa wordt op het technisch vlak is nog onzeker. Hij wordt in elk geval geen hoofdtrainer, vermoedelijk om dat hij niet bevoegd is om een hoofdklasser te trainen. „We willen bij Telussa andere kwaliteit benutten", verzekert De Feijter. Dat kan er op wijzen dat Telussa taken in de scouting en de onderhandeling met spe lers gaat overnemen van Gerrit Emans, wiens rol bij Hoek door andere drukke bezigheden steeds kleiner wordt. „Daar wil ik nu nog niet te ver op vooruit lopen", aldus De Feijter. Oriënterend Cees Houtepen, succesvol trai ner bij SSV'65, wacht de ontwik keling af. „Ik heb gesproken met Hoek, dat klopt, maar ik heb nog niet tegen SSV'65 ge zegd dat ik wegga na dit sei zoen. Daar is het nog veel te vroeg voor. Ik heb deze week van Hoek gehoord dat ze nog één of twee andere Nederlandse trainers op het oog hebben. Het eerste gesprek is nog maar oriën terend geweest." Bij de nieuwe start van de com petitie, vandaag onder de rook van de Arena in Amsterdam, heeft Hoek vooral zorgen op het spelersvlak. Sam Ysebaert is voor maanden uitgeschakeld, David Destorme nog zeker voor een week en Jonathan Constan- cia is vanwege gebrek aan inzet op de training naar het tweede elftal teruggezet. De absentie van Sam Ysebaert is het gevolg van een uitgebreid medisch on derzoek, waarvan deze week de uitslag bekend werd. De Bel gische aanvaller onderging vo rig jaar een operatie, waarbij een klein gezwel in de onder buik is weggehaald. Ysebaert: „Bij een controle hebben ze nu weer iets gevonden waaraan ik behandeld moet worden. Dat ge beurt de komende week. Ik zal minimaal voor een paar maan den niet op Hoek verschijnen." De kans op een volledig herstel is optimistisch. „De arts geeft me 98 procent dat het weer hele maal goed komt." Destorme tobt met een blessure die hij tegen ASWH heeft opge lopen. In de knieholte zit een dubbele ontsteking, die het on mogelijk heeft gemaakt deze week mee te trainen. Trainer Mestdagh: „Ik verwacht hem er maandag weer bij, maar tegen Ajax zal hij zeker niet spelen." Charly Okonedo heeft één trai ning overgeslagen met een bles sure. Hij is fit om te starten. Het gemis van twee aanvallers (Yse baert en Destorme) heeft de trai ner er niet toe aangezet Jona than Constancia in de selectie op te nemen. Over de training- sinzet van de aanwinst is Mest dagh niet tevreden. „Jonathan was maandag ziek en op de twee trainingen daarna vond ik niet dat hij goed bezig was." •"«v; IIIFTl MMli Cees Houtepen is een belangrijke gegadigde om volgend seizoen trainer van Hoek te worden. foto Willem Mieras ïe oor Jan Dagevos i 10ETINGE - Kloetinge heeft een re- niatie hoog te houden. De Bevelandse st innatie komt bijna elk voetbalseizoen lurk uit de winterstop. Op hoofdklasse- verloor Kloetinge tot nu toe elfs nog maar één thuiswedstrijd na gedwongen winterpauze. Dat was in M tegen Quick Boys: 1-2. la een onderbreking van enkele weken UH acht Kloetinge vandaag de belangrij- thuiswedstrijd tegen Excelsior Maas luis. Volgens oefenmeester Diederik Lensch zijn de voortekenen goed. „De pelers staan op scherp, zitten vol ener- gie en het vertrouwen is er"; "aldus de oefenmeester. Kloetinge maakt er de laatste jaren een gewoonte van om tijdens de winterstop er een weekendje op uit te trekken met de selectie. Zo verbleef de ploeg vorige week in Scheveningen, waar vooral aan de teambuilding werd gewerkt. „Ie dereen is fris in het hoofd en we zijn nog meer naar elkaar toe gegroeid", meent Hiensch. Kloetinge, dat in de onderste regionen van de hoofdklasse A bivakkeert, staat voor een belangrijke serie wedstrijden. Vandaag komt Excelsior Maassluis op bezoek, volgende week Noordwijk en de week daarop volgt de uitwedstrijd tegen Scheveningen. „Het zijn allemaal kansen om drie punten te pakken", con stateert Hiensch.Kloetinge moet het vandaag stellen zonder Corné Schilper- oort (vakantie), Joffrey Geldof (ge schorst) en Ronald Zwager (knieblessu re). Trainer Diederik Hiensch is nog altijd in gesprek met de leiding over contract verlenging. Het bestuur wil de trainer graag behouden. Afgelopen week zaten beide partijen weer om de tafel met el kaar. „Het is heel belangrijk dat Kloetinge een sprong vooruit maakt", zegt Hiensch, die daarbij vooral doet op de financiële situatie. Het budget zal aan zienlijk omhoog moeten wil de club zich met ander hoofdklassers kunnen meten. „Ook het bestuur is daarvan overtuigd en achter de schermen wordt er hard aan gewerkt, maar ik wil eerst dingen zien." [ERNEUZEN - Terneuzen kan Borgen in de thuiswedstrijd te len Desk beschikken over Fre- ferick Vereecke. De Belgische ?its, die enkele maanden gele- overkwam van Eeklo, is dgerechtigd. im Vereecke in de basis begint, ut Ardian Lekaj nog in het idden. „Hij is een aanvulling ide breedte", zegt de trainer in Terneuzen. terneuzen Tegenstander: Desk (thuis). Ahvezig: Mike But, Jan Bosman widen geschorst), Tim Faasse Trainer van Arnemuiden voelt zich nergens te groot voor lostkapelle fgenstander: Nieuw-Lekker- id (uit). Afwezig: Roel Latuheru (vakan- Micha Lekawael (longinfec- i), Jan Baaijens (ziek) en Nd Vermeulen (ziek). Bijzonderheden: Tegenstander 'teuw-Lekkerland kan bij de tweede-periodetitel djpen. De heenwedstrijd won lostkapelle met 1-0 door een oelpunt van Remon van Geers- iele. taiemuiden 'Wandel-: SSV'65 (thuis), pffezig: Ai-jen Kats, Walter toeq (beiden geblesseerd) en fehnCrucq (vakantie). SSV'65 f^enstander: Arnemuiden dt). Ifaraig: niemand. RIJSWIJK - De Duitse skeleton- Dtr Dirk Matschenz zal niet 'oor Nederland uitkomen tij- «ns de Olympische Winterspe- «ovan Turijn. iatschenz voldeed gisteren met vierde plaats bij het EK aan kwalificatie-eis, maar is niet bezit van een Nederlands r«joort. Sportkoepel NOCNSF ®oobsleebond BSBN lieten we- m aanleiding te zien in ^ondersteuning van versnel- naturalisatie. ANP door Koen de Vries EINDHOVEN - FC Den Bosch bracht hij enkele jaren geleden naar de eredivisie en met het mo dale Stormvogels/Telstar kwam hij het afgelopen seizoen ook een heel eind. Toch is Jan Poort vliet (50) geen gevierde trainer in het betaalde voetbal. Er rust een smetje op de Arnemuide- naar, al weet hij niet helemaal zeker welk. „Ik begrijp dat veel clubs problemen hebben met mijn levensstijl", zegt de voor malig topvoetballer, die het in 1978 met het Nederlands elftal in Argentinië tot de WK-finale schopte. „Dat is één groot mis verstand." Omdat de belangstelling uit het betaalde voetbal uitblijft, is Jan Poortvliet dit jaar trainer van zondag-tweedeklasser Nuenen en sinds de winterstop ook van zaterdag-eersteklasser Arnemui den. Na 33 jaar keerde hij terug bij de club waar hij tot zijn ze ventiende voetbalde. De negen- tienvoudig international voelt zich daar helemaal niet te goed voor. Sterker, hij verlengde deze week bij beide clubs zijn con tract. „Waar je ook komt, voet bal leeft. Soms lijkt het wel of de beleving bij de amateurs nog groter is dan bij de profs. Ik vind het heerlijk om er te kun nen werken." Desondanks liggen zijn ambi ties nog bij het betaalde voet bal. Nuenen en Arnemuiden we ten dat als Poortvliet naar een profclub kan verkassen, hij ver trokken is. „Op dat niveau ben ik nog niet uitgewerkt", zegt hij. „Ik heb er nog niet uitge haald wat erin zit. Na de succes sen bij Den Bosch en Telstar ver wacht je dat er belangstelling is, en die was er ook wel. Voor zo ver ik weet, stond ik voor het be gin van dit seizoen op de lijstjes van VVV, FC Den Bosch, TOP Oss en FC Antwerp. Het kwam alleen niet tot een gesprek. En zo gaat het al zo lang." „Eén keer ben ik bij Excelsior geweest. Adrie Koster wilde me als tweede trainer hebben. Rob Baan wilde er niet aan. 'Die Jan Poortvliet, die is toch altijd dronken?', had hij Koster ge vraagd. Koster wist dat het niet zo was, maar kreeg niet de kans me aan te trekken." Het hoge woord is eruit, Jan Poortvliet staat in het voetbal wereldje bekend als alcoholist. Jan Poortvliet: „Voetbal is mijn hobby, eigenlijk mijn enige hobby. En dat doet pijn, vooral omdat hij niet de kans krijgt het tegen deel te bewijzen. Poortvliet: „Ik ben iemand die de hele week so ber leeft. Eigenlijk leef ik nog steeds als een prof. Ik drink en eet gezond en train voor mezelf. Ik loop elke dag hard, ga tennis sen of doe aan fitness. Lichaam en geest vragen daar om. Ik leef net als de spelers zelf intens naar de wedstrijd toe. Daarna volgt de ontlading. Dan kan ik lange tijd met glazen bier in mijn handen staan. En dan val ik wel eens uit mijn rol." Dat vertekende beeld belem mert Poortvliet te doen waar hij goed in is. „Ik ben overtuigd van mezelf", zegt hij. „Ik heb op alle niveaus gewerkt en heb overal succes gehad. In de loop der jaren heb ik veel geleerd en breng in de praktijk wat ik van de beste trainers uit mijn eigen carrière opgestoken heb. Van Kees Rijvers (PSV), een vaderfi guur die je ook op je flikker kon geven. Van Ernst Happel (Neder lands elftal), de ijskoude en van George Kessler (FC Antwerp), de bespeler van de groep." „Daarnaast dacht ik als voetbal ler al vaak als een trainer. Ik was altijd kritisch, maar niet al tijd op mezelf. Achteraf gezien had ik misschien langer op een hoger niveau kunnen spelen als ik mezelf wat meer ontzien had. Ik ben bij de top gekomen om dat ik meer trainde dan een an der. Maar toen ik eenmaal bij de top zat, bleef ik extra trainen. Als ik dat niet deed, voelde ik me schuldig." Moe „Eerst was ik een speler die al tijd wel een zeven haalde. Daar na haalde ik een paar achten, maar ook een stel vijven. Soms was ik al moe als ik aan de af trap kwam, terwijl ik juist een speler was die het van kracht moest hebben. Als mandekker, bal-afpakker en opkomende man had ik die kracht altijd no dig. Pas later ben ik dat gaan be grijpen en ben ik gaan luisteren naar mijn lichaam. Bij Antwerp profiteerde ik daarvan, vooral omdat ik met goede spelers om me heen speelde. Bij VCV Zee land werkte het daarna niet meer. Daar moest ik ook nog eens de gaten dichtlopen die an deren lieten vallen. Dan red je het niet meer." „Als ik een club zou mogen kie zen om te trainen dan is dat FC foto Lex de Meester Antwerp. Ik heb daar aan het eind van mijn carrière een prachtige tijd gehad. Met Ge orge Kessler als trainer grepen we net naast de titel. De ploeg speelt nu onderin de tweede klasse en toch komen er elke wedstrijd nog 6000 toeschou wers naar dat ouwe bakkie. Het is altijd mijn grote droom ge weest daar trainer te worden. FC Antwerp is een slapende reus. Als je die ploeg aan het draaien krijgt, staan sponsors en publiek in de rij." Het profvoetbal lonkt, maar niet omdat Poortvliet nog eens een flinke financiële klapper wil maken. Geld heeft hij nog wel nodig. Bij PSV, Nimes en Can nes verdiende hij weliswaar een dikbelegde boterham, miljonair werd hij er niet van. „Het is niet zo dat ik nooit meer hoef te wer ken. Ik heb een appeltje voor de dorst, maar daar red ik het niet mee. Geld is echter geen drijf veer. Voetbal is mijn hobby, ei genlijk mijn enige hobby. Het idealisme om ergens iets moois van te maken drijft me naar het profvoetbal. Ik wil graag laten zien wat ik kan." Poortvliet heeft als trainer een eenvoudige filosofie. „Het enige dat ik eigenlijk wil, is dat de jon gens lekker kunnen voetballen. En het enige dat ik van de club eis, is dat de randvoorwaarden goed zijn. Ik probeer spelers neer te zetten op een plaats waar ze zich gelukkig voelen. Ik laat ze initiatieven nemen zon der ze op hun donder te geven als het een keer mislukt. Ik ga clubs ook niet om spelers vra gen. Ik ga gewoon aan de bak en kijk welke spelers we in huis hebben. Die geef ik het vertrou wen. Het is complete onzin dat we in Nederland geen kwaliteit meer hebben. Er lopen overal ta lenten rond. Je moet ze alleen durven in te zetten. Dat ont breekt er vaak aan. Het lijkt wel of er hier niemand meer fouten mag maken, terwijl je juist lef, tempo, aanvalslust en zelfbe wustheid moet hebben." In het amateurvoetbal ziet Poortvliet die remmingen min der, al ziet hij nog veel onzeker heid in het spel van Arnemui den. „Die jongens weten niet half hoe goed ze zijn", zegt hij. „Het jammerlijke is dat ze ook niet op zoek zijn naar hun pla fond. Ze zijn wel fanatiek, maar te bescheiden. Dat heeft natuur lijk ook met het resultaat te ma ken. Als het niet lekker gaat, praat heel Arnemuiden daar over en ga je er nog in geloven ook. Maar andersom werkt het ook. Als het goed gaat, dan gaat het ook echt goed." Poortvliet hoopt voor die omme keer te kunnen zorgen. De voor tekenen zijn hoopgevend. Arne muiden verloor de laatste vier wedstrijden niet meer. Van Din- teloord werd gewonnen, tegen Oostkapelle, Roda Boys en WGZ werd het gelijk. „Tegen Oostkapelle hadden we geluk, maar van WGZ en Roda Boys hadden we kunnen winnen. En dat zijn de nummers twee en drie. De echte winnaarsmentali teit ontbrak nog. We stonden er nog niet met het idee van 'kom maar op, hier zijn wij'. Maar het zit eraan te komen." De wedstrijd van vandaag tegen koploper SSV is wat dat betreft een mooie graadmeter. Poort vliet leeft er net zo intens naar toe als zijn spelers. „Het is een wedstrijd om reikhalzend naar uit te kijken. SSV is de ongesla gen koploper, wij hebben de laatste vier wedstrijden niet ver loren en het is nog een echte der by ook. Het kan een schitte rende wedstrijd worden." MIDDELBURG - Kees van der Sluis zal ook volgend sei zoen de eerste selectie van de voetbalvereniging Zeelan- dia Middelburg trainen. De 55-jarige Middelburger trad begin dit seizoen aan als trainer. Bestuur, trainer en de technische commissie van de hoofdstedelijke zondag-der deklasser hebben de intentie om de selectie binnen vier jaar in de zondag eerste klasse te krijgen. Ook de trainer van Colijnsplaatse Boys, Herman Vermeu len, heeft zijn contract verlengd. De oefenmeester is mo menteel aan zijn tweede jaar bezig bij de zaterdag-vier deklasser. BREDA - Leon van der Wielen is gisteren op de kunstijs baan van Breda op de vierde plaats geëindigd bij het Ne derlands kampioenschap voor veteranen. Van der Wielen reed op de eerste dag een goede 500 meter in 41,44 (vier de). Op de 1500 meter kwam de schaatser uit Zierikzee tot een tijd van 2.07,34 goed voor de vijfde plaats. Gisteren stond de 1000 en 3000 meter op het programma. Met een uitstekende derde plaats op de 1000 meter had Van der Wielen het podium in zicht. Hij had slechts een achterstand van 0,8 seconde op nummer drie René van Hofslot uit Ede. Op de drie kilometer moest Van der Wielen echter zijn meerdere erkennen in Van Hofslot en reed zo naar de vier de plaats in het eindklassement. Winnaar werd Robbert Braam uit Oss. HEIKANT/ERMELO - De strijd om de Golden Horse Trophy in Heikant is niet langer een 'wilde' wedstrijd. Een gesprek tussen organisator Johan Lensen, manager Gert Naber van de KNHS en de Bredase bemiddelaar André Lips leidde donderdag verrassend snel tot erken ning van het paardensportevenement. De Golden Horse Trophy staat dit weekeinde in manege Heikant op de rol. ZIERIKZEE - De derde ronde van het biljarttoernooi om de Graanbeurstrofee bracht spektakel en de uitschake ling van Sjaak de Visser uit Brouwershaven. De Visser deed zichzelf een beetje de das om toen hij voor aanvang van de derde ronde op de rand van verhoging naar dertig caramboles bivakkeerde. Groothartig stelde hij vast dat hij die dertig op grond van zijn spel aan moest kunnen. Daarmee maakte hij zijn opdracht (van 23 naar 30 pun ten) extreem zwaar. Juist tegen hem speelden enkele van zijn poulegenoten hun beste partij en kon de speler uit Brouwershaven zijn plaats in de eindronde afschrijven. Ankie Smit uit Dreischor en een boven zichzelf uitstijgen de Maarten Bruij nes reserveerden daaiïn een plaats voor zichzelf. Nico Tuinman uit Scharendijke plaatstse zich in een ande re poule volgens verwachting. Plaatsgenoot Hans Punt deed dat enigszins verrassend. Jan Hagesteijn uit Zierik zee en Anton Ista uit Oosterland waren in de derde poule de sterkste hoewel hier de beslissing viel op basis van per centage. Titelverdediger Kees Roggeband bleef eveneens in de strijd: ongeslagen bereikte hij de finale. Wil Ernst vergezelt hem vandaag in de finale die om 10.00 uur be gint. St. Moritz. Wereldbeker, vrouwen: 1. Upperton/Moyse (Can) 2.17,40 (1.08,95/1.08,45), 2. Kiriasis/Wiacker (Dui) 2.17,62 (1.09,10/1.08,52), 3. Weissensteiner/lsacco (Ita) 2.17,97 (1.09,24/1.08,73), 8. Jurg/Rozenstruik 2.18,47 (1.09,46/1.09,01), 10. Broeders/Pennings 2.18,80 (1.09,41/1.09,39). Stand WB: 1. Kiriasis 570 punten, 2. Upperton 472, 3. Roh- bock (VSt) 431, 11. Broeders 243, 13. Jurg 223. Eindstand EK (onderdeel WB-wedstrijd): 1. Kiriasis, 2. Weissen- steiner, 3. Erdmann, 6. Jurg, 8. Broe ders. Woensdagleague. De Dek- ker-tjes-Schildersbedrijf v/d Ham 1-3, Life&Garden Renesse-Bungalowver- huur de Kam 3-1, Mercedes Louwer- se-Overbeeke Verhuur 1-3, Juwelier J.P.Staal-Boomkwekerij Haamstede 3-1. Donderdagleague. Bowling Renes- se-Cafe Bar de Stulp 0-4, Rest.Casa Sal sa Renesse-Konsensus 1-3, Rest. De Zeelandbrug-Pizzeria La Piazza 4-0, Bra- ber Groenvoorziening Renesse-Cam- ping de Rozenhof 4-0. EK shorttrack. Mannen, 1500 m: 1. Rodigari (Ita) 2.21,500, 2. Gysel (Bel) 2.21, 595, 3. Franceschina (Ita) 2.21,814, 4. Prankevitsj (Rus) 2.22,033, 5. Heung (Dui) 2.22,171, 6. Juffermans 2.22,177, 7. Grigoriev (Oek) 2.22,473, 8. Gresch- ner (Slw) 2.22,728. Vrouwen, 1500 m: 1. Radanova (Bul) 2.32,777, 2. Capurso (Ita) 2.33,010, 3. Fontana (Ita) 2.33,499, 4. Zini (Ita) 2.33,943, 5. Mau-Asam (Ned) 2.34,506. 6. Borodoelina (Rus) 2.34,996 Wijk aan Zee. Corus-toernooi. Zes de ronde: Sokolov (Ned) - Leko (Hon) 0,5-0,5, Mamedjarov (Aze) - Gelfand (Isr) 0,5-0,5, Bacrot (Fra) - Aronian (Arm) 0,5-0,5, Tiviakov (Ned) - Topalov (Bul) 0,5-0,5, Van Wely (Ned) - Karjakin (Oek) 0,5-0,5, Adams (Eng) - Ivantsjoek (Oek) 1-0, Kamsky (VSt) - Anand (Ina) 1-0. Stand: 1Anand, Topalov 4, 3. Ivan tsjoek, Karjakin, Adams, Gelfand 3,5, 7. Aronian, Mamedjarov 3, 9. Van Wely, Leko, Sokolov, Tiviakov 2,5, 13. Bacrot, Kamsky 2. Kitzbühel. Wereldbeker Super-G, mannen. 1. Maier (Oos) 1.22,97, 2. Fill (Ita) 1.23,02, 3. Reichelt (Oos) 1.23,25, 4. Görgl (Oos) 1.23,37, 5. Kröll (Oos) 1.23,44, 6. Rahlves (VSt) 1.23,46. Stand WB Super-G: 1. Svindal (Noo) 213 pun ten, 2. Guay (Can) 204, 3. Reichelt 192. Stand WB algemeen: 1. Raich (Oos) 706 punten, 2. Rahlves 629, Walchhofer (Oos) 604. Melbourne. Australian Open, vijfde dag. Mannen enkelspel, derde ron de: Roddick (VSt/2) - Benneteau (Fra) 6-1 6-2 6-2, Nalbandian (Arg/4) - Niemi- nen (Fin/26) 2-6 6-3 6-2 7-5, Ljubicic (Kro/7) - Lopez (Spa) 7-5 7-6 (5) 6-0, San- toro (Fra) - Gaudio (Arg/8) 6-3 6-2 5-7 1-6 6-4, Thomas Johansson (Zwe/10) - Simon (Fra) 6-3 6-2 6-1Ferrer (Spa/11- Ancic (Kro/18) 6-3 6-3 6-3, Robredo (Spa/16) - Blake (VSt/20) 6-3 6-4 6-4, Bag- hdatis (Cyp) - Gremelmayr (Dui) 6-2 6-1 6-2. Dubbelspel: Hanley/Ullyett (Aus/ZAf/4) - Coetzee/Wassen (ZAf/Ned) 6-7 (6) 6-3 6-4, Vrouwen enkelspel, derde ronde: Davenport (VSt/1) - Kirilenko (Rus) 6-4 4-6 6-2, Sjarapova (Rus/4) - Kostanic (Kro) 6-0 6-1, Petrova (Rus/6) - Camarin (Ita) 6-1 6-2, Henin-Hardenne (Bel/8) - Razzano (Fra) 6-4 6-1, Hantuchova (Slw/17) - Serena Williams (VSt/13) 6-1 7-6 (5), Koeznetsova (Rus/14) - Santan- gelo (Ita) 6-3 6-1, Ruano Pascual (Spa) - Granville (VSt) 6-3 6-3, Vesnina (Rus) - Savsjoek (Oek) 5-7 6-2 6-4. Dubbel spel, tweede ronde: Krajicek/Szavay (Ned/Hon) - Dechy/Golovin (Fra) 6-2 6-7 (2) 6-3. Eredivisie. PSV - RKC Waalwijk 2-0 (1-0). 4. Farfén 1-0, 76. Beasley 2-0. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschou wers: 32.500. Gele kaart: Longuet (RKC Waalwijk). PSV: Gomes; Reiziger, Alex, Ooijer en Ball; Vayrynen (81. Aissati), Cocu en Af- ellay (72. Beasley); Culina, Vennegoor of Hesselink en Farfan (84. Lucius). RKC Waalwijk: Rob van Dijk; Longuet, Keller, Teixeira en Van Haaren; Bakens. Martens (76. Mathijssen) en Fuchs; De Ceulaer, Van de Haar (60. Janssen) en Krohn-Dehli (46. Dominique van Dijk). Stand aan kop: PSV 20 15 3 2 48 40- 12 Feyenoord 19 14 2 3 44 50- 19 AZ 19 14 2 3 44 49- 18 FC Utrecht 19 9 5 5 32 26- 21 Groningen 19 10 2 7 32 26- 22 Ajax 19 9 4 6 31 31- 21 NEC 19 9 4 6 31 21 - 20 RKC 20 9 4 7 31 36- 36 Gouden Gids Divisie Excelsior - Haarlem 1-2 (O-O). 67. Hol man 1-0, 76. Cairo 1-1, 79. Bezzai 1-2. AGOVV - FC Dordrecht 2-1 (2-1). 1. Kahya 1-0 (eigen doel), 36. Gonzalo 2-0, 42. van der Velden 2-1. Cambuur Leeuwarden - Emmen 1-1 (O-O). 70. Mghizrat 0-1, 72. Stegeman 1-1. Stormvogels/Telstar - TOP Oss 1-1 (0-1). 10. Van der Sloot 0-1,59. Junquei- ra 1-1. FC Den Bosch - MVV 3-1 (1-1). 8. Brncic 0-1, 37. Verhaegh 1-1, 51. Da vids 2-1, 79. Aborah 3-1. BV Veendam - FC Volendam 2-3 (2-2). 3. Jong-a-Pin 0-1, 24. Tuyp 0-2, 26. Scha ken 1-2, 28. Kolder 2-2 (strafschop), 85. Tuyp 2-3. Fortuna Sittard - Helmond Sport 2-3 (1-0). 16. Taiwo 1-0, 55. Gar- ritsen 2-0, 63. Hendriksen 2-1 (straf schop), 73. Calabro 2-2, 74. van der Ven 2-3. VVV Venlo - FC Omniworld O-I (O-O). 5. Mihci 0-0. Excelsior 26 16 5 5 53 53- 17 VW 26 15 7 4 52 39- 14 Emmen 26 14 4 8 46 49- 32 Volendam 26 13 7 6 46 40- 29 Den Bosch 26 12 9 5 45 49 - 37 Helmond S. 26 13 5 8 44 42- 40 Graafschap 25 11 6 8 39 38- 30 FC Zwolle 25 11 6 8 39 42- 35 MW 26 10 8 8 38 38 - 34 AGOW 26 11 3 12 36 46- 45 Haarlem 26 10 6 10 36 37- 45 Dordrecht 26 8 9 9 33 30- 30 Veendam 26 9 6 11 33 38- 40 TOP 26 7 10 9 31 32- 41 Stormv. 26 6 9 11 27 22- 36 GA Eagles 25 6 8 11 26 30- 43 Omniworld 26 7 5 14 26 35- 56 Cambuur L 26 5 10 11 25 27- 39 Eindhoven 25 5 5 15 20 33- 44 FortunaS 26 1 8 17 11 25- 58 België, competitie: Club Brugge-FC Brussels 3-0. Stand aan kop: Standard Luik 18-38, Club Brugge 19-38, Ander- lecht 18-36, Westerlo 18-32. Africa Cup. Groep A: Egypte-Libië 3-0. (Advertentie) DE MOOISTE OCCASIONS VOOR SPECTACULAIRE PRIJZEN!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 67