>zc Voetbalclubs bezien de toekomst Opruiming Indiener burgerinitiatief ontevreden (aiocommissie wil namens alle verenigingen met gemeente aan beleid werken looshyar stopt ingerstaking lazijn vrijlating D66 kiest voor minder wethouders Grootste uitverkoop ooit! tot wel 70% Korting op alles! er SHave Juweliers VERBOUWINGSOPRUIMING KORTINGEN TOT 70% Wietteler krijgt werkstraf Geen referendum over theater Politiek wil behoud station Fietsen op strando ver gang Verklikkerpad irriteren Gratis waterpark kinderclub www.gobest.nl zeeuwse almanak Onmin L 0113-315649 Ml ,i Teuaouo^ i #31.4460 AA Goes wrtentie-exploitatie: TnMidden-Zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; gal: 020-4562500. 5 terdag 21 januari 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode j 1844-19 editie Schouwen-Duiveland ifcme Soesman jlKZEE - Geen opgelegde ie, duidelijkheid over onzeke- l üien als harmonisatie en pri- sering, meer kennis over sub- iemogelijkheden en - onder gaarden - de bereidheid izelf klein onderhoud ter d te nemen. De Regiocom- 'J jje Schouwen-Duiveland, be- ^nbehartiger van alle der- 3 voetbalclubs in de regio, na structureel overleg mee- 5nen aan goed gemeentelijk atbeleid. Daarbij zal over al j, ie belangrijke punten moeten den gesproken. ,«dat is hard nodig", bena- j-t woordvoerder Th. Gref- voorzitter van sportvereni- DFS en betrokken bij het •inbrengen van de clubbestu- nia de Regiocommissie, örtverenigingen kosten erkent hij grif. „Maar ze i ook hard nodig om tot een de sociale samenleving te ko- Door het gemeentebe- n opgelegde fusies zijn ge- and te mislukken, zo is de al ii sene opinie. Alleen fusies via l iiurlijk verloop maken kans. t dubs kijken voorzichtig opti ci, itisch naar de toekomst. „Ge- j ode ambities die de gemeen- Schouwen-Duiveland heeft ibetreft woningbouw en mi- die is het dan nog maar de tag of het over een jaar of tien dig zal zijn clubs op te hef- verwijst Grefkens naar de iOtiwen-Duivelandse woon- ieuvisie. ïduidelijkheid ilishet op alle terreinen no- n tot een goede communi- iie met het gemeentebestuur EN' HAAG - De Iraanse asiel- der Mehdi Hooshyar beëin- zijn hongerstaking. Hij ill weer hoop op een goede af- pvan zijn nieuwe asielproce- tre,omdat hij gisteren is vrij laten uit vreemdelingenbewa- eg en naar Vlissingen is terug tocht. töhyar moet in het zieken- is worden behandeld om weer krachten komen. Hooshyar igacht weken geleden in hon- Rtaking om uitzetting naar "Jte voorkomen. Hij is gister- wid in Vlissingen terugge- erd vanuit het penitentiair zie- toiisinDen Haag. ashyar is thuis onderzocht zijn huisarts, aldus ihmoud Karamzadeh van het lliorm Red Mehdi. „Hij is zo ak dat hij naar het zie- thuis moet voor specialisti- shulp". verklaarde Karam- zijn advocaat H. van ïdert put Hooshyar hoop uit besluit van de Immigratie- naturalisatiedienst (IND) om P vreemdelingenbewaring op -effen. Waarom de IND dat 'ft besloten, is onduidelijk, heb alleen te horen gekre nt de reden 'belangenafwe- is", aldus de advocaat, it daarmee wordt bedoeld, hij niet zeggen. Ook het mi- ftrie van Justitie wilde dat uitleggen. iadevergoeding juZundert had beroep aange had tegen de vreemdelingen- -jaring van Hooshyar. De zou maandag dienen voor ^rechtbank in Den Bosch. Die zal niet doorgaan. De eis •schadevergoeding, die dan besproken zou worden, laat Zundert nog niet vallen, tzal de rechtbank vragen om 'Behandeling aan te houden, '•sr kunnen we later nog wel as over spreken." advocaat is blij met het be- |t van de IND om Hooshyar 1te laten. „Hij zit nu niet gevangen en dat de-esca- 'd de zaak. Dat is een positie- !°utwikkeling." de kerk van de Baptisten Ge ënte aan de Kx'uitmolenlaan Middelburg wordt vandaag tu 13.00 en 16.00 uur een ac- gehouden voor Hooshyar. Ijsmeester A. van Dok-van to van Vlissingen krijgt bandtekeningen aangebo- te komen, geven de clubs aan. Zo bestaat er grote onduide lijkheid over de vraag in hoever re de harmonisatie (gelijktrek king tussen clubs na de ge meentelijke herindeling) is afge rond. De Regiocommissie pleit in dat licht voor gelijke behande ling. Alle verenigingen zijn - zo heeft een inventarisatie uitgewezen - bereid over privatisering te pra ten, maar ook op dat vlak is niet duidelijk wat de gemeente nu ei genlijk wil. Velden De ontwikkeling van de huur van de velden in de toekomst is een ander punt waarover meer duidelijkheid moet komen. Angst voor stijgende huurtarie- ven wordt als één van de groot ste bedreigingen (met de centra lisatie van accommodaties en stijging van de energiekosten) gezien. Op financieel vlak is de Regio commissie van mening dat de ge meente subsidiemogelijkheden beter moet benutten. Als de ge meente zelf geen personeel heeft dat daar zorg voor kan dragen, moet het desnoods maar met ge bruikmaking van externe ar beidskracht, onderstreept Gref kens de waarde van het binnen te halen geld. Maar ook de vere nigingen zelf blijven niet aan de zijlijn toekijken. De meeste voet balclubs zijn bereid klein onder houd in eigen hand te nemen, in ruil voor compensatie. Op die wijze kan de klus beter en goed koper worden geklaard. De Regiocommissie werpt zich nadrukkelijk op als spreekbuis van de dertien voetbalverenigin- Snel rijdend verkeer en vele geparkeerde auto's zorgen dagelijks voor problemen in het Korte Groendal in Zierikzee. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow ZIERIKZEE - Een jaar na dato heeft zijn door de raad en thousiast ontvangen burgerini tiatief over de verkeerssituatie in het Havenkwartier van Zie rikzee geen enkel resultaat opge leverd, vindt indiener J. van dei- Nagel. Volgens wethouder W. Renden is er naar aanleiding van het burgerinitiatief wel degelijk geïnventariseerd hoeveel auto's er in het Havenkwartier verblij ven, maar roepen bevindingen ook weer vragen op. Van der Nagel vindt het alle maal wat te lang duren en deed daarover donderdagavond zijn beklag tijdens het raadsleden spreekuur. Tenslotte heeft de raad zijn initiatief, dat door 81 bewoners is ondersteund, in ja nuari vorig jaar een zogeheten oplegnotitie meegegeven. Daar in staat dat het burgerinitiatief waardevolle suggesties bevat en dat Van der Nagel, evenals ande re inwoners en bedrijven, na drukkelijk bij de verdere ont wikkeling van de binnenstad be trokken moet worden. Volgens hem mag het omvormen van de Nieuwe Haven tot boulevard niet ten koste gaan van het ach terliggend Havenkwartier. Hij ontwikkelde een plan voor de leefbaarheid en veiligheid van dit volgens hem zo kwetsbare ge bied. De bedoeling daarvan is het voorkomen van een drukke verkeersstroom en een flinke toe name van de parkeerbelasting voor de bewoners. Overleg Volgens de initiatiefnemer is er niet of nauwelijks sprake ge weest van overleg. Van der Na gel zegt in juni vorig jaar wel een gesprek met wethouder Renden en een ambtenaar ver keerszaken te hebben gehad. Ook heeft hij twee keer mogen meepraten over bankjes, stoep jes en verhogingen met het inspx-aakcomité van de bewo ners van de Nieuwe Haven. Wezenlijke x-esultaten voor verbetering van de verkeerssi tuatie heeft dat echter niet opge leverd. „Integendeel, de proble men die ik heb voorspeld, doen zich in de praktijk ook werke lijk voor", concludeert Van der Nagel. Hij schetst de raadsleden een beeld van opstoppingen in de Nieuwe Bogerdstraat en veel te hard rijdend verkeer in het Kox- te Gr-oendal. Zijn onvrede betreft ook de wij ze waar-op is omgesprongen met zijn voorstel de betaalde par keerplaatsen aan de Oude Ha ven op te heffen en beschikbaar te maken voor vergunninghou ders voordat de werkzaamhe den aan de Nieuwe Haven zou den beginnen. Van de wethou der kreeg hij de indi-uk dat die maati-egel weinig bezwaar zou opleveren, tei-wijl de verkeers- ambtenaar hem later te kennen gaf dat er eerst een volledig ver keersplan voor de gehele binnen stad moet worden opgesteld. Wethouder Renden zegt dat het plan van Van der Nagel waarde volle suggesties bevat, maar hij stelt dat ook belangen van ande re bewoners en bedrijven bij ver- keei-sontwikkeling in de binnen stad moeten worden betrokken. door Melita Lanting BRUINISSE - D66 vindt drie fulltime wethouders voor de ge meente Schouwen-Duiveland ge noeg. Dat staat in het gisteren bekendgemaakte concept-ver kiezingsprogramma van de par tij. De gemeente heeft nu vier wethouders. Naast opvallende nieuwe ideeën als een pleidooi voor een koffie shop en het loslaten van de slui tingstijden in de horeca staan in het programma ook punten die Advertentie www.woonboulevardbreda.nl (Advertentie) Daar zit méér dan je denkt Heel veel woonwinkels maken plaats voor de nieuwe collecties. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! Alles gaat weg tegen bodemprijzen Kom nu snel uw voordeel halen HORLOGES Seiko, PiLsar. Jacob Jensen, Prisma. Ebel, Bonard SIERADEN Lapponia, Diamonde. Desiree. AS, Y studio en nog meer. Alle gouden sieraden fors afgeprijsd KLOKKEN Alles rot 40"o Juweliers - Diamantairs - Horloger HRD Gecertificeerd Diamantair Nieuwe Burg 14-16. Middelburg Tel, 0118-635275 RUIL UW OUD GOUD IN WIJ KOPEN OOK IN! Nwe coll. Seiko en Pulsar vraag voorwaarden op de hele collectie antiek en interieur in Veere Antiekhandel de Pagter Kaai 53 VEERE Ook zondagmiddag 0118-501854 geopend gen richting gemeente en wil op die manier ook constructief bij dragen aan het gemeentelijk be leid. Op basis van een inventari satie onder alle dertien clubs is een lijst van aandachtspunten opgesteld. De aanbevelingen zijn inmiddels voorgelegd aan de gemeente. Afgesproken is via structureel overleg tussen ge meente en Regiocommissie ver der te werken aan stevig beleid. in de afgelopen vier jaar al ge realiseerd zijn. Zo pleit de pai'tij voor het invoeren van een bur gerinitiatief (ingevoerd in 2003). „Is dat zo?", reageert lijsttrek ker A. Hijgenaar geschx'okken. „Ja, ik ken de gebeux-tenissen in Zierikzee en Bui'gh-Haamstede wel. Nou, beschouw dat maar als een foutje. Dat zullen we er uit halen." D66 vindt dat de ge meente Schouwen-Duiveland wel met drie fulltime wethou ders toe kan. „Vier parttimei's kan natuuiiijk ook. Het is een fi nanciële óverweging, maar we denken natuurlijk ook dat het inhoudelijk ook kan." Monumenten vei'dienen volgens D66 meer aandacht. Daar hoort ook een winkelpuibeleid bij in de histoiische kernen. Ander op vallend punt is de aandacht van de partij voor waterhuishou ding. De strijd tegen het water is van het hoogste belang, zo valt te lezen in het programma. Maar de partij wenst ook in iede re kern een plekje voor jongeren om elkaar te ontmoeten, en is er de wens van een goed bereikba re evenementenlocatie. „Verder hebben we in grote lij nen hetzelfde pi'ogi'amma als vier jaar geleden. Wij zijn van mening dat je niet elke vier jaar het wiel opnieuw moet uitvin den." Het verkiezingsprogram ma moet nog officieel vastge steld worden door de leden. MIDDELBURG - Officier van justitie M. Overmeer eiste gisteren in Middelburg tegen een 41-jarige inwoner van Renesse voor hennepteelt 164 uur werkstraf. Het meeste pijn deed de ontnemingsvoi'dei'ing die de officier aan de hand van een bei'ekening over twee oogsten door de poli tie op 16.370 euro vaststelde. De man had ook stroom af getapt. Met Delta was hij een schikking van 2000 euro ovei'eengekomen. Politierechter G. van Unnik verooi'deel- de de verdachte tot 100 uur werksti'af. In de ontnemings zaak doet de politierechter over twee weken uitspraak. Bij de Renessenaar werd 1 februari voi'ig jaar in de achter tuin van de woning in een container 180 hennepplanten aangeti-offen. Volgens de officier kon bewezen worden dat de man zeven maanden wiet had geteeld, maar dat werd door raadsman H. Dunsbergen besti'eden. „De peiïo- de is koi*ter geweest. Hij heeft sinds 1 november één oogst gehad. Die is gestolen." De strafpleiter hield er een ande re berekening op na, waarbij de kosten hoger uitvielen dan de winst die zijn cliënt met de hennepteelt zou heb ben gemaakt. De politierechter was het eens met de raads man dat cle periode van telen korter geweest moet zijn en stemde daai'op de sti'afmaat af. MIDDELBURG - De groep Middelbui'gse theaterbezoe kers die onlangs een e-mailactie begon voor de bouw van een nieuw theater aan cle Zuidsingel, is ei'op tegen de plaats voor een nieuw theater te kiezen via een referen dum onder de inwoners van Middelbui'g. Ze hebben J. te Veldhuis, voorzitter van de commissie die het i'efei'endum zou moeten orgarxisei'en, opgeroepen zijn opdracht niet te aanvaax'den. De gemeente moet haar verantwoordelijk heid niet afschuiven op de inwonex'S van de stad, vindt C. Meijex's, die de actie leidt. „Mensen wordt een x~ad voor ogen gedraaid door de sxxelle aankoop van Mirxiatuur Wal cheren. Dat was ooit de optimale plek, maar dat is passé. Er is nu al geïnvesteerd in het theater aan de Zuidsingel." Inmiddels hebben vijfhonderd van de 5500 mensen die een e-mail hebben ontvangen, hun steun betuigd aan de actiegroep. Meijers zegt mede namens hen de oproep aan Te Veldhuis te doen. ARNEMUIDEN - De Middelbux-gse gemeenteraad protes teert tegen de voorgenomen sluiting van het NS-station in Arnemuiden. De raad neemt maandag, vex-moedelijk unaniem, een motie aan met die strekking. De r-aad wijst claai'in ook op de sterk verslechtex'de busverbinding van en naar Arnemuiden. Tot twee jaar geleden reed er nog elk uur een bus, nu xijden er nog maar vijf uur per dag. Vooral voor schoolgaande kinderen is het wegvallen van de treinverbinding een gemis. door Piet Kleemans „Vooral omdat er (brom)fietsers zijn die met grote snelheid het hoge duin afdalen zonder reke ning te houden met wande laars." Politiecontrole is, reali seert Franken zich, nauwelijks haalbaar. Daarom doet Franken de suggestie het Verklikkerpad zodanig met een hek af te slui ten dat er alleen voor voetgan gers toegang mogelijk is. Zo'n hek zou meteen achter de fiet senstalling aan het begin van het Verklikkex'pad geplaatst kunnen wox'den. „Een. dergelijke preventieve maatregel die in uw gemeente el ders met succes is toegepast, is voor de veiligheid van de wande laars op het Verklikkerpad drin gend gewenst", besluit Franken zijn brief. Het college van burgemeester en wethouders moet zich nog over de brief van Franken buigen. De bxief pxijkt op de lijst van inge komen stukken van de gemeente- x-aadsvergadering van aanstaan de donderdag. De vergadering wordt gehouden in de burger zaal van het gemeentehuis en be gint om 19.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Afslui ten met een hek. Dat is naar de mening van H. Franken uit Burgh-Haamstede de enige ma nier om illegaal gebruik van strandovergang het Verklikker pad bij Burgh-Haamstede als (brom)fietspad tegen te gaan. Dat schxijft Franken in een brief aan de gemeente Schou wen-Duiveland. Fx'anken is fex*- vent strandbezoeker en ge bruikt naar eigen zeggen al ja renlang strandovergang het Ver klikkerpad. Hetzelfde pad is ook al jax-en taboe voor fietsers en bromfietsers. Alleen tx-ekken die zich volgens Franken bar weinig aan van het verbod. „In de afgelopen jaren kwam het weieens voor dat dit vex'bod werd overtreden, maar de afgelo pen zomer werd het verbod door gx-ote aantallen bezoekers aan hun laax's gelapt", aldus Fx'an ken. Hij stelt dat daarmee de veilig heid van vooral kindex-en ern stig in het gedx'ang is gekomen. (Advertentie) Elke week in de zaterdagkrant iReizen I Daar moetje naar toe. Het paar van middelbare leef tijd in Terneuzen brengt de dagen gewoonlijk in goede harmonie door. Maar deze week, op een avond, ging het even helemaal mis. Hij heeft de neiging de televisie, die op wieltjes staat, wat in een hoek te schuiven. Voor haar is dat te ver iveg, zelfs mét bril. Het leidde tot een partij tje bekvechten van pakweg een kwartier. Daarna keerde de rust terug. Tot... ze zich op maakten om naar bed te gaan. Poeslief vroeg ze hem of hij de buitendeur op slot had gedaan. Hij: „Wat dacht je? Ik ben niet gek. Mezelf opslui ten met jou!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 61