>zc Ockenburgh wil verkassen Opruiming Wilhelminahuis staat er weer fris bij Bouw nieuwe wijk 's-Gravenpolder stapje dichterbij ent dringt op nieuwe eesluis Mogelijk bouw appartementen over enkele jaren Grootste uitverkoop ooit! tot wel 70% Korting op alles! jnave Gratis waterpark kinderclub www.gobest.nl I Reizen Daar moetje naar toe. Acht jongeren aangehouden Geen referendum over theater Aanhanger met stro brandt uit zeeuwse almanak Onmin ^0113-315649 vB.pzc.nl I redactie® pzc.nl #31.4460 AA Goes '«rtgntie-exploitatie. "J en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^.Vlaanderen: 0114-372770; #al: 020-4562500. ierdag 21 januari 2006 editie Bevelanden-Tholen looshyar stopt ongerstaking azijn vrijlating i,tHAAG - De Iraanse asiel- Jker iAIehdi Hooshyar beëin- j zijn hongerstaking. Hij jl ff eer hoop op een goede af- pvan zijn nieuwe asielproce- omdat hij gisteren is vrij en uit vreemdelingenbewa- iien naar Vlissingen is terug- bracht. ushyar moet in het zieken- aswoiden behandeld om weer krachten komen. Hooshyar nacht weken geleden in hon- jjaking om uitzetting naar l ie voorkomen. Hij is gister- ~_i in Vlissingen terugge- ri vanuit het penitentiair zie- ÈuisinDen Haag. tèyar is thuis onderzocht s zijn huisarts, aldus anoud Karamzadeh van het [form Red Mehdi. „Hij is zo ji dat hij naar het zie- ijuis moet voor specialisti- jehulp", verklaarde Karam- Jeh. [Ijjens zijn advocaat H. van miert put Hooshyar hoop uit [besluit van de Immigratie- Naturalisatiedienst (IND) om a vreemdelingenbewaring op i. Waarom de IND dat 31 besloten, is onduidelijk. alleen te horen gekre nkt de reden 'belangenafwe- aldus de advocaat, i daarmee wordt bedoeld, i'nij niet zeggen. Ook het mi- srie van Justitie wilde dat uitleggen. iZundert had beroep aange- ïnd tegen de vreemdelingen- saring van Hooshyar. De ik zou maandag dienen voor rechtbank in Den Bosch. Die tingzal niet doorgaan. De ad- Kat is blij met het besluit van om Hooshyar vrij te la- ,,,Hij zit nu niet meer gevan- en dat de-escaleert de zaak. is een positieve ontwikke- m De Vlaamse regering iet zich net zo hard inspannen or de bouw van een nieuwe sluis in Terneuzen als ze tot toe voor de verdieping van Schelde heeft gedaan. Want ir de verdieping voor Antwer- ceen zaak van levensbelang nieuwe sluis dat voor at. De toekomst van die ha- a staat of valt met de nieuwe intieme toegang. menschepen D. Termont van pt liet er gisteren in zijn ffivjaarstoespraak geen enkel «verstand over bestaan. De sar tegenvallende cijfers van goederenoverslag in 2005 in 'haven zijn voornamelijk te ten aan de te kleine zeesluis Terneuzen. Het jaar 2006 dt voor Gent een cruciaal Termont wees erop dat me- maart de uitslag wordt ver- dit van een onderzoek naar mogelijkheden om de nau- me toegankelijkheid van het sal verder te verruimen. De chmsche Scheldecommissie it binnenkort ook opdracht andere 'verkennende', ^overschrijdende studies. Greeks 1 juli beslissen de Ne- jiandse en Vlaamse Regering tover de uitvoering van maat- i&ppelijke kosten-baten ana- tvoor een nieuwe sluis. door Harmen van der Werf GOES - Niet alleen op de loca tie van garage Van Strien langs de Van de Spiegelstraat in Goes komen appartementen, maar waarschijnlijk ook op de plek van het vlakbij gelegen restau rant Ockenburgh. De familie Ni- codem is van plan Ockenburgh te verkopen. Wanneer dit precies gaat gebeu ren, durft J. Nicodem nog niet te zeggen. „Ik plak er nog geen ter mijn op. Wij blijven dus op deze locatie ons bedrijf voortzetten tot er meer duidelijkheid is. Dat kan nog enkele jaren duren. Het is in elk geval zo dat er van alles speelt." Dat de vlakbij gelegen garage Van Strien wil vertrek ken en op die plek apparte menten komen, heeft de door slag gegeven, aldus Nicodem. „Ons restaurant komt dan in een woongebied te staan en dat geeft beperkingen voor de be drijfsvoering. Nu hebben we van praktisch niemand last als we bijvoorbeeld friet aan het bakken zijn, maar straks heb ben we 150 omwonenden op ons nek. Dat werkt gewoon niet meer lekker." De familie Nicodem wil het be drijf zeker voortzetten. Al twee jaar geleden heeft zij daarom het havenrestaurant Bom-Dia in Wemeldinge gekocht en zij is 'in' voor de exploitatie van een theaterrestaurant bij theater De Mythe in de Goese binnenstad. Dat moet in het pand aan het Bleekveld komen waarin het ge meentearchief zat voor de ver huizing naar het nieuwe stads kantoor. Grote broek Ockenburgh gaat zo goed als ze ker tegen de vlakte. Dit gaat Ni codem aan het hart. Het gebouw is van 1922 en heeft een mooie geschiedenis, maar het heeft geen monumentenstatus. De ge meente Goes die meedenkt over de locaties Van Strien en Ocken burgh, onderkent dit. Wethou der M. 't Hart (PvdA, ruimtelij ke ordening): „We kunnen wel een grote broek aantrekken, maar die past dan toch niet." Met andere woorden: de gemeen te Goes moet (en wil ook wel) meewerken aan een nieuwe be stemming voor het restaurant Ockenburgh. De familie Nicodem heeft een ontwikkelaar in de arm geno men, dezelfde als garage Van Strien, Faasse en Fermont uit Goes. P. Fermont geeft aan nog niet zoveel concreets over de planvorming te kunnen zeggen. „Het bevindt zich nog in een pril stadium. Volgende week hebben we in elk geval overleg met de gemeente over Van Strien." De garage gaat moge- door Frank Balkenende WILHELMINADORP - De gor dijnen verpulverden bijna, de en tree was krap en voor het keu kentje zou zelfs Saartje haar neus hebben opgehaald. Om over arbo- en brandveiligheids eisen maar te zwijgen. Het in 1959 opgeleverde Wilhelmina- huis in Wilhelminadorp was kortom gedateerd en op veel punten versleten. Dankzij een ij verig bestuur, vier ton van de ge meente en bijdragen van derden staat het dorpshuis er nu weer fris bij. (Advertentie) Alles gaat weg tegen bodemprijzen Kom nu snel uw voordeel halen HORLOGES f Seiko, Pusar, Jacob Jensen, Prisma. F-bel, Bohard SIERADEN Lapponia, Diamonde,.Desiree, AS, Y studio t n nog meer.; Alle gouden sieraden fors: afgeprijsd: KLOKKEN Alles tot 40% Gisteren werd het dorpshuis her opend na een grondige renova tie. Als opmaat zorgden de leer lingen van de Stamperiusschool met muziekinstrumenten en pan- nendeksels voor feestelijk ka baal. Daarna knipten bij wijze van opening drie mensen een voor de entree gespannen lint door: de tweejarige lman de Pun- der, als bezoeker van de peuter speelzaal de jongste klant, de 86-jarige Floor de Jonge, de oudste klant en fervent biljar ter, en oud-voorzitter Kees Schout (71) van Stichting Wil helminahuis. Motie De renovatie heeft heel wat voe ten in de aarde gehad. Het be stuur van het Wilhelminahuis was er sinds 2001 mee bezig. Talloze gesprekken zijn er met de gemeente gevoerd, vooral over de kosten van de opknap beurt. De PvdA was het getalm vorig jaar beu en diende een mo tie in, die steun kreeg van CDA en SGP/ChristenUnie. De geest van de motie was dat de stich ting maximaal vier ton ontving om het dorpshuis te modernise ren. Met dat bedrag is een stukje aan de achterzijde aangebouwd, zo dat het dorpshuis nu een fraaie glazen entree bezit. „De oor spronkelijke ingang was aan de voorkant, maar daar is geen par keergelegenheid en bovendien kwam toch iedereen altijd via de achterkant naar binnen", zegt voorzitter D. Scheele van het stichtingsbestuur. De keukeninrichting is ver nieuwd, evenals de toiletgroep, waar voortaan ook mindervali- den terecht kunnen. Voor de peuterspeelzaal is apart sanitair aangebracht. Verder zijn de gor dijnen op het toneel vervangen, hangen er theaterlampen en staat er een moderne geluidsin stallatie (een cadeautje van aan nemer Bouwgroep Zuid). Natuurlijk is de vloerbedekking en verlichting vernieuwd, zijn er voorzetramen aangebracht en kreeg het dorpshuis een verf- beurt. In de kleine zaal staat nieuw meubilair, de stoelen in de grote zaal zijn nog de oude uit de gesloopte Goese schouw burg Prins van Oranje. Het dorpshuis beschikt nu ook over moderne klimaatbeheersing. Fondsen Omdat vier ton niet toereikend is gebleken, krijgt de stichting nog zo'n 20.000 euro aan bijdra gen van fondsen en steun van de Koninklijke Maatschap De Wil- helminapolder, die het dorps huis destijds schonk aan de dorpsgemeenschap. Om die re- (Advertentie) www.woonboulevardbreda.nl (Advertentie) Juweliers - Diamantairs - Horloger HRD Gecertificeerd Diamantair - |6. Middelburg Tel. 0118-635275 RUIL UW OUD GOUD IN WIJ KOPEN OOK IN! Nwe coll. Seiko en Pulsar vraag voorwaarden Elke week in de zaterdagkrant Daar zit méér dan je denkt Heel veel woonwinkels maken plaats voor de nieuwe collecties. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! VERBOUWINGSOPRUIMING KORTINGEN TOT 70% op de hele collectie antiek en interieur in Veere Antiekhandel de Pagter Kaai 53 VEERE Ook zondagmiddag 8 0118-501854 geopend lijk naar de autoboulevard op het Goese bedrijventerrein De Poel II. Ockenburgh is een geliefde plek voor bruiloften en partijen én niet te vergeten het onderkomen van de succesvolste Zeeuwse bil jartclub Delta/Ockenburgh. Zo lang Ockenburgh als restaurant blijft bestaan en dat kan vol gens Nicodem nog enkele jaren duren, kan de biljartclub ook in Ockenburgh blijven spelen. „Maar", geeft hij alvast een al ternatief aan, „bij de Zeeland hallen in Goes komt een nieuw biljartcentrum. En wij hebben ook aanbiedingen uit Sluiskil en van Walcheren om daar te ko men spelen." De jongste en oudste gebruiker, lman de Punder (2) en Floor de Jonge (86), en oud-stichtingsvoorzitter Kees Schout (rechts) openen het gerenoveerde Wilhelminahuis in Wil helminadorp. foto Willem Mieras den heeft een marmeren buste van Wilhelmina, niet de konin gin maar de gemalin van koning Willem I, opnieuw een promi nente plek gekregen in de en tree. Er is een waslijst aan ge bruikers van het Wilhelmi nahuis. van ouderensoos tot mu ziekverenigingen, van biljart club tot gymgroepjes. Er wordt ook veel vergaderd. Scheele stelt tevreden vast dat het aantal boekingen oploopt. „Dat is logisch, want het gebouw no digt nu veel meer uit dan voor heen." KAPELLE - De politie heeft acht jongeren uit de gemeen te Reimerswaal, Kapelle en Hoogerheide aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een mishandeling in Kapelle. Zaterdagavond 7 januari werden in de Kapelse Stationsstraat twee inwoners van 36 en 75 jaar belaagd door jongeren die aan het racen waren op het pleintje aan de Stationsstraat. De twee Kapellenaren vroegen hen te stoppen met het lawaai. De 36-jarige man werd daarop in het gezicht geslagen. De jongeren reden bij het vertrek volgens de politie bewust in op beide mannen, die net op tijd wegsprongen. De acht aangehouden jongeren, in leef tijd variërend van 14 tot 21 jaar, zaten in de twee auto's waarmee de mannen belaagd werden. MIDDELBURG - De groep theaterbezoekers die onlangs een e-mailactie begon voor de bouw van een theater aan de Zuidsingel, heeft J. te Veldhuis opgeroepen zijn op dracht om een referendum te organiseren niet te aanvaar den. De gemeente moet haar verantwoordelijkheid niet af schuiven op de inwoners van de stad, vindt C. Meijers, die de actie leidt. „Mensen wordt een rad voor ogen gedraaid door de snelle aankoop van Miniatuur Walcheren. Dat was ooit de opti male plek, maar dat is passé. Er is nu al geïnvesteerd in het theater aan de Zuidsingel." Meijers pleit voor herstel van het Molenwater, mét water, zoals het vroeger was. Hij zegt bang te zijn dat de kavel van Miniatuur Walcheren niet alleen gebruikt zal worden voor de bouw van een nieuw theater, maar dat de resteren de ruimte wordt vol gezet met woningen. Inmiddels hebben vijfhonderd van de 5500 mensen die een e-mail hebben ontvangen, hun steun betuigd aan de actiegroep. Meijers zegt mede namens hen de oproep aan Te Veldhuis te doen. „Ik heb ze niet kunnen raadplegen. Of ze het met me eens zijn? Waarschijnlijk niet allemaal." AXEL - De Tractaatweg is in de nacht van donderdag op vrijdag ter hoogte van de afslag met Axel enkele uren af gesloten geweest. Oorzaak was een brandende aanhang wagen, geladen met stro. Het incident deed zich tegen middernacht voor. De bestuurder van de vrachtwagen met aanhanger, een 51-jarige man uit Goes, werd door een passerende automobilist met knipperende lichten ge waarschuwd dat er iets loos was. De man stopte direct, controleerde de wagen maar reed na het inschatten van de brand door tot de uitvoegstrook van afslag Axel. Daar ontkoppelde hij de aanhanger en zette die deels over de weg, om het brandende stro uit de wind te houden. Intus sen waren politie en brandweer gewaarschuwd. De poli tie zette de weg af, de brandweer bluste het vuur. binnen de geurcirkel van het uienverwerkende bedrijf TOP en daarom kan nu nog niet wor den gebouwd. Een medewerker van de gemeen te Borsele laat weten dat TOP inmiddels volop bezig is met het treffen van maatregelen zodat de geurcirkel op termijn kan worden verlegd. Een probleem was ook nog dat de woningen dichtbij de door gaande weg tussen 's-Gravenpol der en Ovezande komen. Geluid hinder zou daarom roet in het eten kunnen gooien. De provin cie heeft ondertussen toegezegd zonodig de maximumsnelheid op die weg terug te brengen van honderd naar tachtig kilometer per uur. door Harmen van der Werf s-GRAVENPOLDER - Na ja ren van stilstand krijgt 's-Gra venpolder zicht op nieuwbouw van woningen en wel aan de westkant van het dorp, achter de Schuitweg. Aan de Schuitweg staan ver schillende loodsen. Eén ervan is van de gemeente Borsele. De ge meentewerkplaats zit daarin. Die kan straks naar een andere locatie aan de westzijde van 's- Gravenpolder, naar de Schoor- kenszandweg. Het Borsels colle ge van burgemeester en wethou ders heeft deze week besloten aan die weg het provinciale op slagterrein te kopen a 250.000 euro. Dat biedt genoeg ruimte voor de gemeentewerkplaats. De loods op het terrein van de Schoor- kenszandweg moet alleen nog wat worden aangepast en dan is die geschikt. De gemeente wilde eigenlijk nog niet tot verhuizing van de werkplaats overgaan, maar de goede alternatieve locatie dien de zich kort geleden aan en is daarom met beide handen aange grepen. Geurcirkel De aankoop van het provinciale opslagterrein brengt de ontwik keling van een nieuw wijkje in 's-Gravenpolder West een stap dichterbij. Er moet nog veel ge beuren, voordat de eerste paal in de grond kan. Het gebied ten westen van de Schuitweg valt Bestemmingsplan In de gemeentelijke planning is opgenomen dat dit jaar en in 2007 een stedenbouwkundig ont werp voor de uitbreiding wordt gemaakt, waarna met de wijzi ging van het bestemmingsplan kan worden begonnen. De erva ring leert dat dit zeker zo'n twee jaar vergt. Helemaal zonder nieuwbouw zit 's-Gravenpolder niet in de tus sentijd. Op verschillende plek ken in het dorp zelf, onder meer op de hoek Langeweg-Nazareth en op de locatie van de christelij ke en openbare basisschool, ko men woningen. De twee basisscholen verhuizen in de voorjaarsvakantie naar een compleet nieuw schoolge bouw achter sporthal De Zwa- ke. Het paar van middelbare leef tijd in Terneuzen brengt de dagen gewoonlijk in goede harmonie door. Maar deze week, op een avond, ging het even helemaal mis. Hij heeft de neiging de televisie, die op wieltjes staat, wat in een hoek te schuiven. Voor haar is dat te ver weg, zelfs mét bril. Het leidde tot een partij tje bekvechten van pakweg een kwartier. Daarna keerde de rust terug. Tot... ze zich op maakten om naar bed te gaan. Poeslief vroeg ze hem of hij de buitendeur op slot- had gedaan. Hij: „Wat dacht je, ik ben niet gek. Mezelf opsluiten met jou!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 55