Familie-ski in vertrouwde omgeving Lofzang op Londen, geweldig! W19 Tip ^frips Carnaval voor toeristen Nederlandse zenders zaterdag 21 januari 2006 Katschberg ligt op zo'n mf mI 1650 meter hoogte in de WtÊÊk skiregio Lungau. In skige bieden betekent dat een bijna 100% procent sneeuwgaran- tie. Voor de laatste paar procent zijn er sneeuwkanonnen. Het skioord richt zich op families en beginnende wintersporters. Kin- deren kunnen les krijgen vanaf dat ze uit de luiers zijn. Er is één lang- lauf-route van ongeveer acht kilo meter. Aan meer routes wordt ge werkt. Verder is het mogelijk om per paardenslee de bergen te ver kennen. Vanwege het familiekarak ter is de après-ski beperkt. Van juni tot oktober profiteert Katschberg van de gunstige ligging in de bergen. Er is veel groen en de orchideeën bloeien dan op hun mooist. In de zomer zijn er kinderactivitei ten met Oostenrijkse spelletjes. Ver der leent het gebied zich voor moutainbiken, wandelen, fietsen en nordic walking. Katschberg ligt ongeveer 1030 kilo meter van Utrecht. Wintersporters die willen vliegen naar deze be stemming moeten rekening hou den met een overstap. http://at.aua.com Via Wenen zijn er aansluitende vluchten naar Salz burg of Klagenfurt. Via Duitsland kan er onder meer via Keulen en Frankfurt gevlogen worden. www.hlx.com De plaatselijke VW werkt nog aan een Nederlandstalige website. www.katschi.at De nieuwe Landal-ac- commoda- tie ligt naast de lift en piste. Zoals op dui zenden andere plaatsen in de wereld stort Cu rasao zich de komende we ken op het car naval. Voor het eerst worden daarbij de toe risten nadruk kelijk uitgeno digd om mee te doen. Waar de gasten vroeger alleen maar mochten toekijken, kun nen ze dit jaar meedoen aan Een extra koffer is wel nodig om drie parades: je uit te dossen voor het plaatse de grote para- lijk carnavalsfeest. foto GPD de, de afslui tingsparade en het toeristencamaval. Hoogtepunt van de feesten is de week van 19 tot en met 26 fe bruari. Voor meer informatie en aanmelden is er de website www.karnaval.an Voor algemene informatie over vakantie op Cura sao: www.curacaoinfo.nl Boer zoekt gast Boer zoekt vrouw? Niks ervan, zeggen ze in Noord-Holland. Daar starten ze deze zomer het project 'Boer zoekt gast', bedoeld om meer toeris ten op en bij boerenbedrijven en - activiteiten te krijgen. Boefenkamers, boerencampings, bedrijven die streekproducten verkopen, boerengolf, al deze en talloze andere vormen van plattelandstoerisme moeten vanaf deze zomer bij elkaar staan op de nog te bouwen website. Het project is een initiatief van de noordelijke VW's Kop van Noord-Holland en Schiereiland Noord-Holland. Nieuwe gidsen voor de Veluwe Het Veluws Bureau voor Toerisme ervoor heeft ge kozen om de bestaande VW-gids Veluwe op te de len in vier verschillende themagidsen, te weten de Camping- Bungalowgids Veluwe, de Hotel- gids Veluwe, de Groepsaccommodatiegids Veluwe én de Dagtripsgids Veluwe. Naast informatieve pa gina's met overzichten van accommodaties, tips voor een dagje uit, evenementen en restaurants bevatten de gidsen 'imagopagina's', waarin de con sument door middel van foto's warm gemaakt wordt voor de Veluwe als vakantie- en recreatiege bied. De gidsen zijn te koop bij alle ANWB en VW-win- kels. Bezoek Kenia in de winter Het ANVR meldde recent dat het aantal winterboe- lcingen naar Kenia met 64% is gegroeid ten opzich te van dezelfde periode vorig jaar. De aanhouden de groei geeft aan dat de Nederlander Kenia ook als winterbestemming heeft ontdekt. Kenia staat bekend om de vele safari mogelijkheden, al dan niet in combinatie met een verlenging aan tropi sche stranden. Maar ook duiken en golfen winnen aan populari teit. Bovendien blijkt Kenia een geliefde bestem mingvoor pas getrouwde paren. In totaal zijn er 72 Nederlandse reisorganisaties die Kenia aanbie den, waarvan 17 touroperators en 55 direct sel lers. Al deze organisaties staan vermeld op een wèbsite. kenia.paqina.nl Vier sterren voor appartementencomplex Barbacan Holiday Residence, het luxe appartemen ten- en bungalowcomplex in Playa del Inglés op het Spaanse vakantie-eiland Gran Canaria, is be loond met vier sleutels. Zoals hotels een sterren- classificatie kennen, bestaat er in Spanje ook een sleutelclassificatie voor appartementen- en bunga lowcomplexen. Vier sleutels is de hoogst bereikbare classificatie en vergelijkbaar met vijf sterren voor hotels. Barb acan wordt op de Nederlandse markt exclusief ver tegenwoordigd door Oad Reizen. De waardering voor Barbacan is uniek. Er is geen enkele andere toeristische accommoda tie in Playa del Inglés, de grootste vakantieplaats op de Canarische Eilanden, die beschikt over deze hoge klassering. Ook ervaren skiërs kunnen in Katschberg uit de voeten. foto's GPD Katschberg is een aangenaam skioord voor families en mensen die alsnog willen leren skiën. Daarom is het niet toevallig dat Landal Greenparks juist hier een nieuw park heeft geopend. Een stukje vertrouwd Nederland boven op een Oostenrijkse berg. Hnnr RUUD POFI.SI Een simpel wandelingetje van uit de bungalow naar de recep tie is nog niet zo eenvoudig. Hevige sneeuwval, tot wel één meter hoog, kan zelfs een skigebied aar dig ontregelen. Gelukkig staat de sneeuwschep op de inventarislijst en is hij ook aanwezig! Parkmanager Bernard Schmiedmaier wil zich bijna excuseren voor de sneeuwval die het nieuwe Landalpark lastig begaanbaar maakt. Maar dat gaat uiteraard te ver, want de brochure be looft 'skiën tot aan uw chalet' en in fei te is dat het beste alternatief deze mor gen. Het nieuwe park met 82 appartemen ten en chalets ligt in het middelpunt van drie pistes, naast de liften en is te gen een helling aangebouwd. De erva ren gasten ontdekken onmiddellijk de voordelen en zoeven weg. De niet-skiërs wachten op ander vervoer. Katschberg lijkt gemaakt voor de begin nende wintersporter. Het gaat er gemoe delijk aan toe en ook te voet loop je er niet verloren bij. De plaatselijke VW be vestigt dit. Het familievertier staat hier voorop. Niet toevallig dus dat Landal hier een nieuw park heeft geopend. Volgens Landal zijn de mensen in Kat schberg ook blij met het park. De ac commodatie is een aanvulling op de be staande hotels en pensions en trekt nieuwe gasten. Bovendien is voor Oos tenrijkse begrippen het idee van een huisje huren in plaats van een apparte ment nieuw. Paardenslee De niet-skiërs worden opgehaald met de paardenslee. Twee stevige paarden, een koetsierspaar en een slee die zowel kan glijden als rijden. Comfortabel ge nieten we van het uitzicht. Ook voor paarden is verse sneeuw werken, want de koetsier last een rustpauze in en voorziet ons van Schnaps. Een aperitief, zo blijkt later, want de volgende gangen nuttigen we in een berghut, die - toeval lig - ook op de route ligt. 's Avonds mogen we zelf op sneeuwschoenen ervaren hoe zwaar het is om bergop te lopen. Het is éen ma nier van wandelen, waarbij de schoe nen zo zijn afgesteld dat je normaal kunt lopen door de sneeuw. De klim is- stevig in de ijle lucht, maarjvoor donker zijn we boven. De terugweg is makkelij ker, met houten sleetjes via de rodel baan. Ontmoetingsplek Wie in Katschberg wil leren skiën kan niet om de plaatselijke sldschool heen. Het gebouw is naast een verhuurcen- trum en winkel ook een fraaie ontmoe- De paardenslee vervoert niet alleen toeristen, skiërs kunnen zich ook naar boven la ten trekken. tingsplek. De school wordt gerund door oud-Alpineskiër Erwin Resch, uit de lichting van de legendarische Franz Klammer. Op het eerste gezicht niet een man die zich kan voorstellen dat mensen niet kunnen skiën, maar dat blijkt mee te vallen. Zijn peptalk neemt de laatste twijfels weg. 'Het gaat om bewegen, we trainen hier geen atleten. Skiën op deze hoogte is gewoon hartstikke gezond.' Dus gaan we op de oefenhelling naast het bungalowpark aan de slag en zijn we net zo moe als de ervaren skiërs, die zich ook goed hebben kunnen verma ken in het gebied. Met dezelfde gezon de kleur merk je aan de après-ski geen verschil meer. Intussen hebben de eerste Nederlandse gasten die de weg naar het park in Kat schberg hebben gevonden al geen gehei men meer voor parkmanager Schmied maier. 'Het lijkt wel of ze hier komen wonen in plaats van op vakantie, zoveel bagage hebben ze bij zich.' jaren nadrukkelijk naar het buitenland kijken', zegt marketing-manager Eric van Essen van Landal. Een ander initiatief op dit gebied is Landal Villa Se lect. Daarbij gaat het om zelfstandige vakantiewonin gen, villa's of landhuizen die niet op de parken staan. Afgelopen zomer is daarmee geëxperimenteerd in Frankrijk, maar het aanbod beslaat nu heel Europa. In totaal gaat het om 20.000 vakantiehuizen in Frank rijk, Spanje, Italië, Kroatië, Noorwegen, Zweden, De nemarken, Duitsland, Polen, Tsjechië, Slowakije, Hongarije, Oostenrijk, België en Griekenland. www.landalskilife.nl en www.landalvillaselect.nl Landal GreenParks beheert en exploiteert 56 bunga lowparken en zes campings in Nederland, Duitsland, België, Tsjechië en Oostenrijk, met in totaal bijna 10.000 vakantiebungalows en 1500 campingplaatsen. Landal Katschberg is sinds begin december open en is naast SaalbachHinterglemm het tweede park in Oos tenrijk. De parken zijn op Nederlandse leest geschoeid. Dat betekent dat er bij de receptie Nederlands gesproken kan worden, er een Bollo kinderclub is en Nederland se televisiezenders te ontvangen zijn. 'In eigen land is de groei er langzaam uit, vandaar dat we de komende i k moet erop terug komen. Op mijn vooroordeel over Londen. Naast het, even wennen aan de prijzen, niets dan lofzang over deze schone, lieve, gevarieerde stad. De musea zijn gratis, de high tea's overweldi- 1, de underground overzichtelijk en snel, en de mensen bijzonder toegankelijk en behulpzaam. Waar vind je nog queues waar mensen beschaafd hun beurt afwachten? En dan de obers in de restaurants. Het waren geen toevalstref fers. Overal waar we kwamen, kregen we, op ooghoogte, optimale aandacht en uitleg over de verschillende moge lijkheden van smakelijke menu's. Dat betekent obers die voor je door de knieën zakken, je in de ogen kijken, en ein deloos advies geven over de ins en outs van de kaart. Ik heb Londen laten gebeuren. Go with the flow, dacht ik. Het was zo lang geleden dat ik er was. Na het ontbijt kozen mijn vriendin en ik, voor de Dock's. Een voormalig overslagterrein voor scheepsladingen aan de Thames. Nu een trendy place to be, mooie restaurants, shopping mails en vooruitstrevende architectuur waar je vooreen vermogen een klein appartementje kunt huren. Daarna met de bovenstraatse electronisch bestuurde me tro naar het centrum. Kensington. Natuurlijk een must, evenals Bondstreet. De chique van Londen: natuurlijk Harrods (even kij ken naar het beeld van Lady Diana en haar laatste man Dody), Prada, Gucci, Feathers, Armani, enzovoort. Heer lijk om te kijken en walgelijk onbetaalbaar. Toch even kwij len bij een rokje van Oscar de la Renta. 'Wat denk jij... hoeveel pond?' 600 dacht ik, 2000,- was de prijs! We spre ken hier over 3000,- voor een rokje! Vlakbij Trafalgar Square geborreld in de fameuze pub: Sherlock Holmes. Wat een uitgaansleven. Heel dyna misch en jong Londen concentreert zich op vrijdagavond in pub's. Collega's blijven bij elkaar hangen, napraten en dollen, voordat ze de werkweek loslaten en afgepeigerd naar huis gaan voor een weekend rust. Niets gemerkt van dronken jongeren die zich 's nachts volgieten en kotsend over straat gaan. De sluitingstijden zijn namelijk vrijgege ven. We dineerden in het geweldige design hotel/restaurant Asia de Cuba, op loopafstand van het Trafalgar Square. Een heerlijke kaart, en een levendige bar met stalen sta-tafeltjes van 20 centimeter diameter vastge schroefd in de gietbetonnen vloer. Een prachtige hal met gecapitonneerde wandbanken van vijf meter lang met daarvoor krukjes in de vorm van gouden kiezen. De volgende dag in de regen Portóbello road afge stroopt, met zijn vele kraampjes vol snuisteruien, (nep) an tiek, munten, schilderijen, kleding, servies, kaarten, speel goed, aangeboden door goedgehumeurde, nooit aflaten de humoristische kooplui. Daarna: The Eye, het Millennium obstakel datje ge durende 20 minuten op grote hoogte meevoert in zijn rad en Londen traag aan je ontvouwt, The National Portrait Gallery inclusief een high tea in het restaurant en een fami lie concert in St. Martin-in-the-Fields, waar kinderen speels kennis maken met instrumenten en de muziek uit de vierjaargetijden van Vivaldi. Afzakken in de bijna Am sterdamse wijk Notting Hill en aanschuiven aan een Itali aanse tafel om daar heel gemakkelijk in contact te komen met jonge buitenlanders die zich in deze stad ontplooien. Londen, een ambitieus kosmopolitisch bolwerk van vele nationaliteiten die samen werken en elkaar stimuleren. Oh Londen, wat ben je fantastisch, wat ben je jong, en hoe heb ik je onderschat. Je openhartigheid, je gezellige parken waar jonge mensen blij rond joggen. Je heerlijke res taurants, je dubbeldekkers, je fameuze taxi's, je theaters, je gastvrijheid en je beschaving. Maar oh, wasje maar niet zo duur, en oh wat waren we gelukkig dat we de dag voorvertrek op internet infor meerden naar de vertrektijden (altijd even checken dus!) van de metro naar Stensted Airport. Die was dus wegens onderhoud 'out of service'. Twee uur bussen was minder comfortabel, maar we waren wél op tijd deze keer! Lan ge rijen bij inchecken, bij security en paspoort controle. Met een treintje naar juiste de juiste gate. Vliegen, slechts één uur. Wéér in de rij voor paspoortcontrole. Kortom Londen is fantastisch maar verder weg dan je denkt. LIZA VAN SAM BEEK Ij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45