Wietteelt spekt beurs bedrijven WK? PZC Zeeland wil poort naar Scandinavië zijn PZC PZC WINNAAR: COLLECTII S E Volkskrediet gaat strijd aan met woekeraars Tuurlijkfoto's gratis op CD! stitie kan niets doen tegen grif verdienende toeleveringsindustrie v AG U AR laaiend over or zichzelf ende Kamer postkantoor bfUVICJ Groeiende steun voor openhouden Borssele m Hongerstaker Hooshyar eet weer PSV rekent RKC Waalwijk in Vochtproblemen? Bij inlevering von een digitaal bestand/filmrol in onze. Kodak Express fotoservice lanSalden HAAG - Het Neder- i bedrijfsleven ver- naar schatting meer honderd miljoen euro jaar aan de teelt van Daaronder zijn gere geerde, beursgenoteer- idememingen als Phi- Sockwool en Bayer. land telt honderden toele- :iers aan de cannabis- Jie, die in meer of mindere profiteren van de wietteelt (Advertentie) RT;N E;R S 8616617 (Advertentie) onze wekelijkse acature-index igs m 10 katern 1 het alfabet van Zeeland (Advertentie) |hv Regionaal Jaguar Centrum: gaers Jaguar Breda B.V. Minervum 7118 7ZN Breda, Tel.: 076 - 5263800 .bogaors-jaguar.nl in binnen- en buitenland. Het gaat onder meer om fabrikanten van verlichtings-, ventilatie- en irrigatiesystemen en producen ten van substraten en bestrij dingsmiddelen. Diverse groothandels richten zich vrijwel volledig op de can- nabisbranche. Daar gaan weke lijks duizenden groeilampen van onder meer Philips en Osram over de toonbank. De prijzen van de lampen variëren van 30 tot 60 euro. „Dan heb je het dus over miljoenen euro's omzet per jaar", aldus bedrijfs leider A. Theuns van groothan del De Groene Oogst in Tilburg. Philips Een woordvoerster van Philips erkent dat groeilampen in growshops worden verkocht, maar benadrukt dat het bedrijf daar geen invloed op heeft. Ze wil niet zeggen hoeveel geld Phi lips ermee verdient. „We heb ben wel een idee, maar over om- zetgegevens doen wij nooit uit spraken." Ook Osram wil geen cijfers noemen. Coördinator J. de Vlieger van het Natio naal Netwerk Drugsexpertise spreekt over een 'miljoenenin dustrie'. „Een hennepkwekerij kost tussen de 2500 en 4000 eu ro aan materialen. Nederland telt tienduizenden kwekerijen. Dus tel uit je winst." Ook de pro ducenten van potgrond, mest stoffen en bestrijdingsmiddelen verdienen grif aan de wietteelt. Zo zegt Atami uit Rosmalen, fa brikant van 'biostimulators', een miljoenenomzet te maken. Het bedrijf zet jaarlijks tiendui zenden liters groei- en bloeimid- delen af tegen prijzen die op lopen tot een tientje per liter. Andere bedrijven, zoals chemie- gigant Bayer en substratenfabri- kant Grodan, een dochterbe drijf van Rockwool, erkennen dat hun producten in growshops worden verkocht, maar zeggen daar niets aan te kunnen doen. „De groothandels met wie wij zaken doen, bepalen zelf aan wie ze onze artikelen doorverko pen", aldus een woordvoerder van Bayer. Het Parket Generaal, het hoofd kantoor van het Openbaar Mi nisterie, zegt de toeleverende in dustrie niet aan te kunnen pak ken. „Ze verkopen volstrekt le gale artikelen, die ook voor an dere doeleinden te gebruiken zijn dan het telen van wiet", al dus een woordvoerder. GPD HAAG - De SP is woest ai plan van Kamerleden egatieve inkomenseffecten het nieuwe zorgstelsel voor elf te compenseren. is werkelijk schaamteloos, het zorgstelsel gaan veel »n er flink op achteruit. imermeerderheid laat de kou staan, maar wil de litgang wel voor zichzelf inseren", aldus SP-Kamer- mt gisteren. Kant baseert [peenbrief van de commis- ïolumenten aan minister is,' waarin een gesprek kondigd over 'de waarop en de omvang negatieve effecten Kamerleden gecompen- kunnen worden. ANP door Ben Jansen MIDDELBURG - De haven van Vlissingen kan mogelijk de draaischijf zijn voor goederen stromen van en naar Scandina vië. De provincie neemt het ini tiatief voor een onderzoek om vracht uit Zuid-Nederland die nu over de weg naar Scandina vië gaat, gebundeld per binnen vaartschip naar Vlissingen te brengen en vervolgens met een kustvaarder verder te vervoe ren. Binnen een jaar of twee moet dit kunnen leiden tot een vaste lijndienst tussen Vlissin gen en Scandinavië. De lijndienst naar het noorden is een van de plannen die gede- (Advertentie) ze bon is geldig voor alle boeken uit de collectie o.a. verkrijgbaar bij Naam: Uw postcode: Uw huisnummer: Deze bon ingevuld inleveren bij bovenstaande verkooppunten. U ontvangt 2,55 korting op e boek uit de Winnaars Collectie. www.winnaarscollectie.nl het alfabet van Zeeland puteerde T. Poppelaars (verkeer en vervoer) heeft om het Zeeuw se bedrijfsleven meer te laten profiteren van de verbeteringen die de afgelopen jaren aan de verbindingen in Zeeland in gang zijn gezet. Hij noemt de nieuwe Sloelijn, de directe spoorverbinding met het Ant werpse havengebied, de plan nen voor verbreding van de toe- leidende wegen naar de Wester- scheldetunnel en de voorberei dingen voor de tunnel onder het kanaal Gent-Terneuzen bij Sluiskil. Poppelaars: „We hebben sterk ingezet op verbetering van de in frastructuur. De komende jaren willen we - naast de uitvoering van die projecten - extra aan dacht besteden aan het benut ten daarvan." Daarbij denkt hij vooral aan slimme combinaties van vervoer over de weg, over het spoor en over water. Op die manier valt bijvoorbeeld de drukte op de weg te bestrijden en de uitstoot van broeikasgassen terug te dringen. De mogelijkheden die de Zeeuw se havens bieden als schakel tus sen binnenvaart, kustvaart en zeevaart leveren bovendien kan sen op voor bedrijven in de pro vincie. Samen met Noord-Bra bant, Limburg en Zuid-Holland werkt Zeeland in het project In- HILVERSUM - Kernenergie lijkt steeds minder omstre den. Het verzet onder Neder landers tegen de bouw van nieuwe kerncentrales kalft af. Geconfronteerd met het nadeel dat kolen, olie en gas het broeikasgas CO, produce ren tegenover de gevaren van de toepassing van kernener gie, is er ook (net) meer steun voor kernenergie. Dat blijkt uit een gisteren ge publiceerde peiling van Inter view NSS in opdracht van het tv-programma Nova. Kernenergie ja of nee is actu eel na het kabinetsbesluit om de kerncentrale in Borssele tot eind 2033 open te houden. Aanvankelijk moest die in 2013 dicht. De meningen over het besluit zijn sterk ver deeld: 43 procent is het er (zeer) mee eens, 36 procent is neutraal en 21 procent is het er niet mee eens. De steun voor het langer openhouden zit vooral bij de mensen die Op een van de regeringspar tijen stemden. Onder de WD-aanhang staat 69 pro cent achter het besluit, bij D66 is dat 57 procent en het CDA 56 procent. ANP codelta aan duurzaam en effi ciënt goederenvervoer. In dat In- codelta-verband is het idee van een lijndienst tussen Vlissingen en Scandinavië ontstaan. Poppelaars: „Er is vastgesteld dat vanuit Zuid-Nederland veel vracht over de weg richting Scandinavië gaat. Zowel bulk als al dan niet in containers ver pakt stukgoed. Het gaat erom bedrijven die deze goederen ver zenden zo ver te krijgen dat ze gebruik maken van binnenvaart schepen om de vracht naar Vlis singen te vervoeren en daarna per kustvaarder naar Scandina vië." In deze opzet kan retourvracht naar Vlissingen worden meege nomen. Poppelaars denkt daar bij aan bedrijven als het Finse Outokumpu, dat een vestiging heeft in de Zeeuws-Vlaamse ka naalzone, aan papiërvervoerder Verbrugge en aan bedrijven die fruit en vis overslaan, zoals Kloosterboer en Daalimpex. Het is ook mogelijk dat de lijn dienst havens aan de Engelse oostkust aandoet. door Hélène Schenk BREDA - De Nederlandse volks kredietbanken gaan leningen verstrekken tegen percentages die aanzienlijk lager zullen lig gen dan de rentes die postorder bedrijven rekenen. De Bredase wethouder van sociale zaken Heerkens wil dat consumenten beschermd worden tegen 'woe kerrentes tot 22 procent'. De Nederlandse Vereniging van Volkskredietbanken begint 1 maart een landelijke campagne om mensen te wijzen op de mo gelijkheid goedkoper te lenen. Het achterliggende idee is vol gens Heerkens: „Als u zichzelf dan per se in de schulden wilt steken, kom dan naar de krediet bank en ga niet in zee met de commerciële jongens die over uw rug rijk willen worden." Veel gemeentelijke kredietban ken betalen mee aan de campag ne, omdat ze zich grote zorgen maken over de financiële proble men waarin een toenemend aan tal mensen zich bevindt. „Het wordt mensen op z'n minst te ge makkelijk gemaakt om een le ning af te sluiten", zegt Heer kens. „Mensen kunnen ook met klan tenkaarten spullen inkopen bij bijvoorbeeld witgoedwinkels, zonder dat ze weten dat daar woekerrentes tegenover kunnen staan. En als je aflost, wordt je kredietruimte weer wat groter. Kun je weer meer lenen. „Daar zitten mensen tussen die niet eens hun huur kunnen op- De idylle van het platteland blijft Noordgouwse meestoot wordt sfeervolle woning Het hele jaar door grabbelen en graaien Drillem zoekt de ultieme combinatie De Iraanse asielzoeker Mehdi Hooshyar heeft zijn hon gerstaking beëindigd. Hij put hoop uit het besluit van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) om zijn vreem delingenbewaring op te heffen. Hooshyar is terug in Vlis singen en zal in het ziekenhuis herstellen van zijn hongerstaking, die hij eind november be- s?| gon. Zonder al te veel problemen heeft koploper PSV gister avond voor eigen publiek gewonnen van subtopper RKC Waalwijk (2-0). Farfan en Beasley brachten de treffers voor de titelhouder op hun naam. Met de verdiende zege nam de Eindhovense ploeg revanche voor het puntenverlies in november vorig jaar in Waal- wijk (4-4). rifaafL? Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5 en 7; Economie: 6; Radio en Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19 en 20; Reporta ge: 21, 22, 23, 24 en 23; Wonen: W1, W3 en W5; Trends: W9 en W11; Jong: W12 en W13; Reizen: W15, W17 en W19. Advertentie Bezoekers van de gisteren geopende hennepbeurs Highlife 2006 in Amsterdam proberen een waterpijp. De beurs in de RAI toont alles op het gebied van verbouwen en roken van hennepproducten. Nederland telt honderden toeleveranciers aan de cannabisbranche, die in meer of mindere mate profiteren van de wietteelt. foto Robert Vos/ANP (Advertentie) www.murprotec.nl tel. 080C -68 777 68 Advertentie brengen of voor wie zelfs huis uitzetting dreigt. Maar die er on danks het bestaan van een Bu reau Kredietregistratie in sla gen toch een lening af te sluiten voor een nieuwe keuken of led-televisie." De vereniging van Nederlandse volkskredietbanken vindt eigen lijk dat die mensen eerst zouden moeten sparen of hun financiële problemen zouden moeten oplos sen voor ze geld uitgeven. Maar ze wil niet 'bevoogdend' optre den. GPD i Iposilbankrekemngnummer: proefabonnement 14,95 j toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste zes maanden geen O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: [H per maand rnet automatische incasso 20,55)*. O per kwartaal met automatische incasso (€59,75)* G per jaar met automatische incasso 229,20)*. met gratis PZC-paraplu i Kijk op mvw.prc.nl/abonneren, bel grab's j 0800 - 0231231 ol stuur deze bon naar PZC, a/deling lezersservice i Antwoordnummer 713, 8460 WB Goes 8 "711688"555547 het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1