}arkeren bij ziekenhuis beperkt Poppelaars wil niet in debat over N57 Koningsweg krijgt fietsershellingbaan Grootste uitverkoop ooit! tot wel 70% Korting op alles! S Flave Juweliers Gratis waterpark kinderclub www.gobest.nl zeeuwse almanak Onmin VERBOUWINGSOPRUIMING KORTINGEN TOT 70% iaximaal anderhalfuur gratis parkeren op een van de drie parkeerterreinen Hooshyar stopt met hongerstaking na vrijlating Geen referendum over theater nerttoernooi mde boules oetes voor 1 trkeersdelicten Automobiliste ramt lantaarnpaal Fietstunnel rondweg Koudekerke is open Nieuwe directeur kinderopvang Autoinbraken in Vlissingen editie Walcheren 16 april vorig jaar ;n onder invloed de övan zijn werkgever gepakt. Ook reed hij zonder geldig wijs. De schade aan de drie was aanzienlijk. De blaas- gaf bijna drie keer zoveel al- si aan als is toegestaan. De lachte werd gisteren bij ver- Iveroordeeld. 28-jarige Vlissinger kreeg dronken rijden 550 euro opgelegd. De man werd 7 fustus in Vlissingen betrapt three keer de limiet. De ver- verklaard drie fles te te hebben gedronken en te hebben gerookt. KOUDEKERKE - Een jaar hebben ze er op moeten wachten. Maar gistermiddag zijn dan toch de eerste fiet sers door de fietstunnel onder de rondweg Koudekerke gereden. Een jaar geleden is de rondweg die ook wel bekend staat als de S14 en SI5, in gebruik genomen. De fiets tunnel ter hoogte van de Middelburgsestraat kon niet gelijk met de weg worden aangelegd omdat de eigenaar van de benodigde grond, het perceel niet wilde verko pen. De timnel werd daarom in eerste instantie voor de helft aangelegd, tot aan de perceelsgrens. De 1400 fiet sers die dagelijks de rondweg passeren, moesten zolang de weg oversteken. Vier maanden geleden kwam de grond door een onteige ningsprocedure alsnog in handen van de provincie en kon de tunnel verder worden afgebouwd. Het werk was gistermiddag zo ver voltooid dat de tun nel kon worden opengesteld. Volgende week worden de tijdelijke fietsbrug en de oversteekplaats verwijderd en de omgeving van de tun nel verder ingericht. foto Lex de Meester door Maurits Sep MIDDELBURG - Het komt toch niet tot een publiek debat tus- (Advertentie) www.woonboulevardbreda.nl Heel veel woonwinkels maken plaats voor de nieuwe collecties. Afslag Breda West (naast IKEA) &aar zit méér dan je denkt Gratis parkeren! sen Joep Vergroesen van het Platform N57 en gedeputeerde Toine Poppelaars over de Dam- menroute. Poppelaars heeft de uitnodiging van Vergroesen af gewezen. „Alle relevante informatie is be kend, alle benodigde stappen zijn gezet", schrijft Poppelaars in zijn antwoord aan Vergroe sen. En omdat dat zo is, ziet de gedeputeerde 'geen inhoudelijke meerwaarde' in een debat. Daar komt bij dat de provincie met het Platform N57 is verwik keld in een juridische procedu re. Op 23 februari staan zij voor de Raad van State. De zitting gaat over het deel van de Dam- menroute op het grondgebied van de gemeente Veere. Het deel dat op Middelburgs territorium ligt, is al definitief goedgekeurd door de Raad van State. „Het woord is thans aan de rech ter. Aangezien u één van de par tijen bent die de provincie voor de rechter hebben gedaagd, acht ik het niet passend nu met u in debat te gaan", verklaart Pop pelaars in zijn brief. Hij 'wacht met belangstelling de uitspraak van deze raad af'. Doorslaggevend voor zijn afwij zing was 'het belang van de zaak', zegt Poppelaars in een toelichting. Hij is daar door zijn juridisch adviseurs en door Rijkswaterstaat op gewezen. Het advies van Rijkswaterstaat heeft het zwaarst gewogen, er kent hij. „Rijkswaterstaat legt de weg aan en gaat over het geld." Poppelaars vindt het 'natuurlijk jammer' dat het debat niet door gaat. „Je staat altijd sterker als je in een openbaar debat van ge dachten kunt wisselen en elkaar kunt overtuigen op basis van ar gumenten. Maar we kunnen het ons niet veroorloven om na zo'n lange voorbereidingstijd van ik geloof wel vijftien jaar, onze ad vocaten nu voor de voeten te gaan lopen." Vergroesen reageert allerminst teleurgesteld. „Ik zei het toch al. Poppelaars zal vinden dat het niks toevoegt en dat de Raad van State eerst moet beslissen. Ik had dit dus wel verwacht." De uitnodiging is desondanks niet voor niets geweest, meent Vergroesen. „Dit neem ik ge woon mee naar de Raad van Sta te. Ik kan laten zien dat ik gepro beerd heb in gesprek te komen, maar dat dat niet is gelukt. En ach, als ik op zijn stoel had geze ten, had ik misschien ook gewei gerd." Een nieuwe uitnodiging is niet te verwachten, ook niet aan een andere politicus. Vergroesen: „Poppelaars is verantwoorde lijk. Dus dit was het." (Advertentie) Alles gaat weg tegen bodemprijzen Kom nu snel uw voordeel halen HORLOGES Seiko, Pusar, Jacob Jensen, Prisma, Ebel. Benard SIERADEN Lapponia, Diamonde, Desiree, AS, Y studio en nog meer. Alle gouden sieraden fors afgeprijsd KLOKKEN Alles tot 40T.. Juweliers - Diamantairs - Horloger HRD Gecertificeerd Diamantair Nieuwe Burg 14-16. Middelburg Tel. 0118-635275 RUIL UW OUD GOUD IN WIJ KOPEN OOK IN! Nwe coll. Seiko en Pulsar vraag voorwaarden door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Fietsers hoeven niet langer te manoeuvreren tus sen het drukke autoverkeer in de Vlissingse Gravestraat. Op verzoek van de LPV zorgt de ge meente voor een hellingbaan bij de trap tussen het Arsenaalpar keerterrein en de Onderstraat. Het nieuwe parkeerterrein is nu via een trap verbonden met de hoek Onderstraat/Koudenhoek. Die is niet bedoeld voor fietsers. Echter, ze maken er wel gebruik van, omdat de Gravestraat als 'gevaarlijk' wordt ervaren. Ook voor invaliden en mensen met een kinderwagen is het lastig in de binnenstad te komen. De Lokale Partij Vlissingen had al eens gevraagd om een helling- baan. Net als andere mensen die de gemeente er regelmatig over belden, of een bericht stuurden. „De procedure was al in wer king gesteld", vertelt wethouder P. van der Maden. „Het is ook lo gisch dat er een fietsroute komt, alleen hadden we het niet in het originele plan meegenomen." Nog voor Pasen komt er een hel lingbaan, die niet bedoeld is om overheen te fietsen. „Het is een hellingbaan om met je fiets aan de hand overheen te lopen. Han dige mensen zullen het wel fiet send kunnen, maar zo is de baan eigenlijk niet bedoeld." Ook komt op de plek extra be wegwijzering voor toeristen om hen naar het centrum te leiden. Voor gehandicapten blijkt de route naar het centrum erg lang te zijn. Zij worden voortaan nog voor het oprijden van het par keerterrein aan de Koningsweg verwezen naar de binnenstad. Het terrein is niet geschikt voor het parkeren van touringcars. Die worden doorverwezen naar de Commandoweg. Daar komt een speciale parkeerstrook. Advertentie Elke week in de zaterdagkrant Reizen Daar moetje naar toe. Het paar van middelbare leef tijd in Temeuzen brengt de dagen gewoonlijk in goede harmonie door. Maar deze week, op een avond, ging het even helemaal mis. Hij heeft de neiging de televisie, die op wieltjes staat, wat in een hoek te schuiven. Voor haar is dat te ver weg, zelfs mét bril. Het leidde tot een partij tje bekvechten van pakweg een kivartier. Daarna keerde de mst terug. Tot... ze zich op maakten om naar bed te gaan. Poeslief vroeg ze hem of hij de buitendeur op slot had gedaan. Hij: „Wat dacht je, ik ben niet gek. Mezelf opsluiten met jou!" I i ?jws- toni' iterdag 21 januari 2006 0113-315649 Haotie@pzo.nl „,31,4460 AA Goes Wintie-explPitatie; Midden-Zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; Sa,: 020-4562500. op de hele collectie antiek en interieur in Veere Antiekhandel de Pagter Kaai 53 VEERE 2 0118-501854 Ook zondagmiddag geopend Maurits Sep «HAAG - De Iraanse asiel- er Mehdi Hooshyar beëin- g, zijn hongerstaking. Hij ji «eer hoop op een goede af- P ran zijn nieuwe asielproce- t omdat hij gisteren is vrij buit vreemdelingenbewa- ,en naar Vlissingen is terug lacht. Khvar moet in het zieken- iff'orden behandeld om weer op krachten komen. Hooshyar ging acht weken geleden in hon gerstaking om uitzetting naar Iran te voorkomen. Hij is gister avond in Vlissingen terugge keerd vanuit het penitentiair zie kenhuis in Den Haag. Hooshyar is thuis onderzocht door zijn huisarts, aldus Mahmoud Karamzadeh van het platform Red Mehdi. „Hij is zo zwak dat hij naar het zieken huis moet voor specialistische hulp", verklaarde Karamzadeh. Volgens zijn advocaat H. van Zundert put Hooshyar hoop uit het besluit van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) om zijn vreemdelingenbewaring op te heffen. Waarom de IND dat heeft besloten, is onduidelijk. „Ik heb alleen te horen gekre gen dat de reden 'belangenafwe ging' is", aldus de advocaat. Wat daarmee wordt bedoeld, kon hij niet zeggen. Ook het mi nisterie van Justitie wilde dat niet uitleggen. Schadevergoeding Van Zundert had beroep aange tekend tegen de vreemdelingen bewaring van Hooshyar. De zaak zou maandag dienen voor de rechtbank in Den Bosch. Die zitting zal niet doorgaan. De eis tot schadevergoeding, die dan ook besproken zou worden, laat Van Zundert nog niet vallen. „Ik zal de rechtbank vragen om die behandeling aan te houden. Daar kunnen we later nog wel eens over spreken." De advocaat is blij met het be sluit van de IND om Hooshyar vrij te laten. „Hij zit nu niet meer gevangen en dat de-esca- leert de zaak. Dat is een positie ve ontwikkeling." In de kerk van de Baptisten Ge meente aan de Kruitmolenlaan in Middelburg wordt vandaag tussen 13.00 en 16.00 uur een ac tie gehouden voor Hooshyar. Burgemeester A. van Dok-van Weele van Vlissingen krijgt daar handtekeningen aangebo den. MIDDELBURG - De groep theaterbezoekers die onlangs een e-mailactie begon voor de bouw van een theater aan de Zuidsingel, heeft oud-Tweede Kamerlid J. te Veldhuis opgeroepen zijn opdracht om een referendum te organise ren niet te aanvaarden. De gemeente moet haar verant woordelijkheid niet afschuiven op de inwoners van de stad, vindt C. Meijers, die de actie leidt. „Mensen wordt een rad voor ogen gedraaid door de snelle aankoop van Miniatuur Walcheren. Dat was ooit de optimale plek, maar dat is passé. Er is nu al geïnvesteerd in het theater aan de Zuidsingel." Meijers pleit voor herstel van het Molenwater, mét water, zoals het vroeger was. Hij zegt bang te zijn dat de kavel van Miniatuur Walcheren niet alleen gebruikt zal worden voor de bouw van een nieuw theater, maar dat de resteren de ruimte wordt vol gezet met woningen. Inmiddels hebben vijfhonderd van de 5500 mensen die een e-mail hebben ontvangen, hun steun betuigd aan de actiegroep. Meijers zegt mede namens hen de oproep aan Te Veldhuis te doen. „Ik heb ze niet kunnen raadplegen. Of ze het met me eens zijn? Waarschijnlijk niet allemaal." ifiMiriam van den Broek 3SSINGEN - Het ziekenhuis iltheren in Vlissingen neemt 1 april een nieuw parkeersys- mingebruik. Wie langer dan fohalf uur op het parkeerter- a aan de Koudekerkseweg S| (PI), moet betalen. De an- Kmee parkeerterreinen blij- i igratis. [ziekenhuis hoopt dat deze siregel een einde maakt aan igeidijk gebruik van de par- serreinen. Te vaak wordt er arkeerd door mensen die rhet strand gaan of elders in aad moeten zijn. Het gevolg Èt er te weinig plaats over- it voor patiënten en bezoe- - svan het ziekenhuis. an paar jaar is het zieken- op zoek naar een oplossing de problemen. Er kwam a iparkeerverwijssysteem met den die aangeven dat er ach- het ziekenhuis nog twee par- jierreinen zijn. itsluiting langs is op het parkeerterrein i de Koudekerkseweg een ra in- en uitrit gemaakt die DDELBURG - Club Jeu de ales Middelburg houdt mor- l3!; nin de bouleshal aan de Kou- ïikseweg in Middelburg een rtloernooi. Aan de wedstrijd a 42 teams uit Zuidwest-Ne land mee. Het toernooi be- lom 10.30 uur. De prijsuitrei- l is voorzien om 17.00 uur. DDELBURG - De Middel- gse politierechter A. Gaa tt veroordeelde gisteren een jarige inwoner van Vlissin- ivoor een aantal verkeersde- i;n tot 650 euro boete, zes inden rijontzegging en zeven- uur werkstraf. VLISSINGEN - In de Breewaterstraat en de Kenau Hasse laarstraat in Vlissingen is in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken in twee auto's. In de Breewaterstraat is een radio-cd-speler met een waarde van enkele honderden euro's gestolen. Dat misluk te bij de autoinbraak aan de Kenau Hasselaarstraat. Daar hebben onbekenden echter wel de autopapieren meegeno men. OOST-SOUBURG - Een 32-jarige automobiliste uit Oost Souburg is gistermiddag rond kwart over drie uur met haar auto tegen een lantaarnpaal aangereden op de Berm- weg in haar woonplaats. Ze liep verwondingen aan haar hoofd op en ging ter con trole naar haar huisarts, evenals haar 8-jarig zoontje dat bij haar in de auto zat. uitkomt in de Sottegemstraat. Deze ontsluiting moet opstop pingen op het parkeerterrein voorkomen. Ruim anderhalf jaar geleden stelde het ziekenhuis voor be taald parkeren in te voeren op alledrie de parkeerterreinen. Het gemeentebestuur gaf daar geen toestemming voor. Het col lege van B en W was bang dat het de parkeerdruk in de omlig gende straten nog verder zou vergroten. Daarna werd gesproken over het invoeren van betaald parke ren op de twee terreinen aan de achterkant van het ziekenhuis. Het terrein aan de voorkant moest gratis blijven voor kort- parkeerders. Ook dit idee is aan gepast. Uit onderzoek is inmiddels ge bleken dat de meeste patiënten en bezoekers aan het ziekenhuis niet langer dan anderhalf uur binnen zijn. Gratis Daarom is besloten om vanaf april het terrein aan de voor kant te bestemmen voor kortpar- keerders. De eerste anderhalf uur mag men claar gratis staan. Wie er langer staat, moet beta len of kan uitwijken naar de ter reinen aan de achterkant. Er ko men twee automaten waar met muntgeld, biljetten of de chip knip betaald kan worden. MIDDELBURG - Kindei'opvang Walcheren (KOW) heeft een nieuwe directeur. E. van Alphen neemt de taak over van M. Boerbooms, die in september vertrok. Van Alphen is nu voorzitter van de raad van toezicht van de kinderopvangorganisatie. Hij heeft eerder diverse ma nagementfuncties bij zorgorganisaties vervuld. Tot de aanstelling van Van Alphen in maart blijft R. Dourleijn interim-directeur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11