Terneuzen heeft de punten nodig PZC Hiddink zet bij PSV het mes in basis Matige bezetting van eindstrijd libre Morres wint ook na de winterstop weer '19 Steen richt zich op de periodetitel; Zaamslag krijgt koploper op bezoek )e Frel volgt Sweres op als trainer Rillandia Veraart trainer ran Corn Boys Langer contract Haarlem en Ajax Vreven spant arbitragezaak aan Fortes Rodriguez gaat politiek in Leeftijdgrens Olympia's Tour weg uitslagen maa Van der Wielen gaat voor derde plek op het NK vrijdag 20 januari 2006 5 MfHdy van der Hooft «to r lERNEUZEN - Op de tweede 5 speeldag na de winterstop krijgt ip« pij-eersteklasser Terneuzen o, j lil hooggeklasseerde Desk op tea jooek. Het programma voor de ■h, mede klasse zaterdag bevat on- Jjr meer Terneuzense Boys- GPC Vlissingen, Zaamslag-NS- bur9 (iyen VVC'68-AZVV. Ï5 'Leek het er nog niet zo lang gele- den naar uit te zien dat Terneu- |zen een probleemloos seizoen te- Loet ging, inmiddels heeft let er veel van weg dat de ploeg yn ran trainer Ardian Lekaj zich 'ld jnjet te vroeg rijk mag rekenen. ;ierneuzen begint zondag aan iet thuis duel met Desk in de wetenschap dat de laatste vier wedstrijden slechts twee punten opleverden en dat de belangrijk ste degradatiekandidaten niet j] te ver achter staan. „Het is oog niet zo dat we al in een dip alten", zegt verdediger Roel Al berti. „Maar dat we weer eens 'fe y punten moeten pakken, is itel duidelijk. Zo groot is onze voorsprong op de onderste ploe gen niet meer." Aan de andere tant, zo weet Alberti, kan in de- se iedereen van iedereen uj.iffinnen. „Het verschil met de ;n boven ons is ook niet zo "In Desk treft Terneuzen je huidige nummer drie van de ijst, waarvan eerder dit sei- in Kaatsheuvel met 2-1 verloren. „Desk is een fy siek sterke ploeg", herinnert Al berti zich. „Uit verloren we, r hadden na rust het beste het spel. Kansloos zijn we ju dan ook zeker niet." [erncuzensc Boys ju de tweede klasse van het za- oetbal is Terneuzense vooralsnog de enige Zeeuws-Vlaamse ploeg die in de bovenste regionen een rol van betekenis speelt. De ploeg van Irainer Danny van de Velde ken de een stroef competitiebegin, maar is door zes zeges op rij NS- ?V en Wieldrecht tot op een «int genaderd. Morgen spelen óeTerneuzenaren op eigen veld GPC Vlissingen de eerste van onze sportredactie Terneuzen-voetballer Roel Alberti ziet voor zijn ploeg wel kansen in de thuiswedstrijd tegen Desk. „Uit verloren we, maar we hadden na rust het beste van het spel. Kansloos zijn we nu dan ook zeker niet." foto Wim Kooyman van een serie van vijf belangrij ke wedstrijden. „We krijgen na GPC achtereenvolgens WC, NS- W, Wieldrecht en AZW", kijkt middenvelder Anrico van Hecke vooruit. „Als we daar goed uit tevoorschijn komen, kan het nog een mooi seizoen worden." Vooralsnog richt de ploeg zich echter op de komende twee duels. „Eerst de tweede periode maar pakken", zegt Van Hecke. „Daarna zien we wel verder." Het uitduel met GPC ging eer der dit seizoen met 1-0 verloren. Maar waar Terneuzense Boys daarna aan een opmars begon, maakten de Vlissihgers een vrije val -op He ranglijst. „We mogen ze alleen niet onderschatten", meent Van Hecke. „De laatste twee duels hebben ze toch met ruim verschil gewonnen." Zaamslag Zaamslag begon de tweede helft van de competitie vorige week met een 0-1-zege tegen AZW en profiteerde optimaal van het puntenverlies dat de concurren tie onderin de tweede klasse leed. De ploeg van trainer Den nis de Nooijer passeerde niet al leen Hardinxveld, Tholense Boys en Kapelle, maar vond ook aansluiting bij VVC'68. „De 1-0 was een enorme opsteker", zegt verdediger Tommy Tissink. „Vooral omdat we met veel bele ving speelden." Eén zwaluw maakt echter nog geen zomer, realiseert Tissink zich. „Morgen spelen we tegen NSW, de koploper, en kan de ranglijst er weer heel anders uit zien." Uit verloor Zaamslag met 5-1 en maakte NSW een zeer dege lijke indruk. „NSW is de beste ploeg waartegen we dit seizoen gespeeld hebben. Het wordt mor gen gewoon een moeilijke wed strijd." Waar Zaamslag vorige week een flinke sprong voorwaarts maak te, moest AZW een pas op de plaats maken. De ploeg van trai ner Kurt Migom raakte het con tact met de bovenste ploegen kwijt en lijkt nog slechts te mo gen hopen op de nacompetitie. Morgen gaat de nummer vier van de ranglijst op bezoek bij WC'68, dat op de derde speel dag van de competitie met 2-3 uit Axel vertrok, maar de laat ste duels weinig potten brak. In de derde klasse van het zater dagvoetbal gaat Spui morgen in Scharendijk het duel aan met hekkensluiter ZSC'62. Na de rui me nederlagen tegen Dauwen- daele (1-6) en Bruse Boys (1-4) is Spui toe aan drie punten om niet nog verder in de problemen te komen. Steen In de derde klasse van het zon dagvoetbal verloor Steen vorige week het contact met de subtop door een 2-1-nedeiiaag in de uit wedstrijd tegen Goes. „De twee de of derde plaats zit er nu niet meer in", meent aanvaller Den nis Buijs. „We moeten ons rich ten op de derde-periodetitel." Buijs moet toegeven dat Steen dit seizoen wisselvallig pres teert en niet de rol kan vervul len van vorig jaar. „Toch spelen we niet slecht", vindt hij. „Vori ge week bijvoorbeeld waren we niets minder dan Goes en verlo ren we onverdiend omdat twee doelpunten ten onrechte afge keurd werden. BSC Zondag treft de ploeg van trai ner Eric Brems op eigen veld koploper BSC, dat dit seizoen moeizaam startte, maar van de laatste acht duels er zeven won en één gelijkspeelde. „BSC is geen slechte ploeg", zegt Dennis Buijs. „Maar we moeten hen re delijk partij kunnen bieden." Voor Breskens werden de proble men in de onderste regionen vo rige week nog groter door de 0-3-thuisnederlaag tegen het on- deraanstaande Patrijzen. Het is voor de ploeg van trainer Marco Groeneveld te hopen dat zon dag, uit tegen SC Gastel, alsnog de weg naar boven kan worden ingeslagen. RILLAND - John de Frel wordt volgend seizoen de nieuwe trai ner van Rillandia. De trainer uit n op Zoom volgt bij de za- [-tweedeklasser Peter Swe- les op, die naar Unitas'30 ver bekt, De Frel stond tussen 1998 en 000 al twee seizoenen aan het Rillandia. In zijn twee de jaar leidde hij Rillandia naar het kampioenschap van de der de klasse. Via twee seizoenen HW'24 en twee jaar Zierikzee kwam De Frel in 2004 terecht bij Halsteren. Met die ploeg be reikte hij het afgelopen seizoen de nacompetitie. Dit seizoen stapte De Frel na acht wedstrijden op bij zon dag-tweedeklasser Halsteren, de club waarvoor hij achttien jaar als keeper actief was. doorEugène de Kok IERNEUZEN - De futsallers ZVH/Morres/Controlec zijn hde winterstop verder gegaan ir de ploeg daarvoor mee be was: winnen. De Zeeuws- mingen klopten De Drie- rag met 7-1 en blijven aan deleiding in de eerste klasse. - uit Rucphen had wei- H in te brengen tegen de thuis weg. Na een rustig begin open- feAliEryiirük de score, zijn eer- ■;!te treffer van in totaal vier. De jweede maakte hij twee minu ten daarna en Mevlüd Eryürük |ïergrootte de marge tot drie. De VAN GENT - De West- vs-Vlaming Rudy Veraart nvanaf volgend seizoen de nieu we hoofdtrainer van Corn Boys. 'olgt Antoine van den Bos- °P, die Corn Boys aan het - van dit seizoen na twee verlaat. Assistent-trainer ;Yvan van Laere blijft wel bij de 'c® uit Sas van Gent. Driesprong maakte nog voor rust hun enige goal. Na de pauze zetten de Braban ders meer druk, maar Morres profiteerde ervan. Ali Eryürük (2), Mevlüd Eryürük en Ralph Zegers bepaalden de eindstand op 7-1. Volgende week speelt Morres in de kwartfinale van de beker tegen Pubbles uit Goes. In de competitie staan er nog zes duels op het programma. Na drie weken rust kwamen de futsallers van SSV/E1 Toro weer eens in actie. De Goesenaren konden hun goede serie van voor de winterstop geen vervolg geven. In eigen huis verloor SSV met 3-1 van NVS. De thuisploeg leidde langer dan een halfuur met 1-0 door een goal van Pim Bruins, maar moest halverwege de tweede helft via een counter de gelijkmaker incasseren. Door een vrije trap, die veel dichter bij het doel werd geno men dan door de scheidsrechter was aangegeven, kwam het team uit Dinteloord op voor sprong. De Goesenaren schoten daarna nog een paar keer op de paal en enkele malen rakelings naast. In de slotfase besliste de nummer negen van de eerste klasse het duel definitief: 3-1. PSV'er Jefferson Farfan, hier in duel met Spartaan Jason Oost (rechts), verhii RKC vermoedelijk naar de linkerflank. foto GPD van onze sportredactie EINDHOVEN - De moeizame reeks duels van december en ja nuari heeft PSV-trainer Guus Hiddink niet onberoerd gelaten. Waarschijnlijk zet hij morgen in de thuiswedstrijd tegen RKC flink het mes in de ploeg. Ver moedelijk worden vijf en moge lijk zes posities anders ingevuld dan zondag tegen Sparta. De meest voor de hand liggende ingreep is de terugkeer van Ibra him Afellay op het middenveld. Hij moet het team meer creativi teit brengen. Door zijn rentree verhuist Culina van het midden veld naar de aanval. Farfan ruilt de plaats op rechts in voor de linkerflank, waar Beasley steeds speelde. Ook achterin voert Hiddink twee wijzigingen door. Michael Ball vervangt de geschorste Mi chael Lamey en Theo Lucius lijkt zijn plek te verliezen aan Michael Reiziger. De ex-interna tional is volgens Hiddink weer in vorm aan het komen. „In alge mene zin geldt dat we in een fa se terechtkomen waar van het hele team stabiliteit wordt ge vraagd. Ook van de nummers twaalf, dertien en veertien. Rei ziger heeft tot de winterstop, me de door blessures, vrij ingehou den gespeeld. Daar is over ge praat en hij heeft de boodschap goed opgepikt",'zei Hiddink gis teren. Spierklachten Onzekerheid bestond gisteren over de inzetbaarheid van Sim ons. De Belg kampt met spier klachten, iets wat Hiddink zeer serieus nam. „Timmy wil altijd spelen, als hij klaagt over een blessure is dat niet voor niets. Op de ochtend van de wedstrijd zullen we een beslissing nemen over zijn meespelen. We moeten de komende maanden iedereen aan boord houden en nemen geen onverantwoorde risico's." Tweede doelman Edwin Zoete- bier ontbreekt zeker. Hij liep maandag in het duel Jong Ajax- Jong PSV een rugblessure op. Nathan Coe zit op de bank. Ar chie Thompson is nog niet inzet baar. Hij arriveerde deze week bij PSV met een buikwond, die nog enkele dagen moet genezen. Bovendien is hij nog niet in het bezit van een werkvergunning. Na het weekeinde moet Thomp son er klaar voor zijn. RKC Waalwijk mist de gebles seerde aanvaller Rick Hoogen- dorp. Hij was voor de winter stop de grote man in de eerste ontmoeting, die eindigde in een 4-4-gelijkspel. GPD j^ljoopvan den Oudenhoven -Biljartvereniging Schel licht is in Wemeldinge vanaf randaag tot en met zondag gast- leer voor de districtsfinale libre !erstc klasse. Afgaand op de hennes van de deelnemers is 1 bezetting aan de magere ant. Tegelijkertijd is in Goes .Regionaal kampioenschap li- weede klasse. etheeft er de schijn van dat de districtsfinale libre eerste klas se niet de boeken in zal gaan als een toptreffen. Geen van de deel nemers kwam in de voorwed strijden in de buurt van de pro- motiegrens. De moyennes waren over het algemeen aan de mage re kant. Op basis daarvan lijken de favorieten op de vingers van een hand te tellen. Willie de Nijs van BV Verzamelen uit Clinge en Piet Maljaars van VEGABV lijken de grootste kanshebbers, met 6.34 achter hun naam. In de slagschaduw volgen nog Johan de Pundert van Avontuur en William de Jonge van de Toe komst met 5.59 en 5.60. VEGA BV, de grootste verenging van het district (53 leden), is met drie spelers goed vertegenwoor digd. De regio midden van het district levert met zes van de acht deelnemers kwantitatief een zware afvaardiging. Opval lend is het ontbreken van Schouwse deelnemers. Op de re servelijst staat Martin Capelle als enige Schouwenaar. In Yip Plaza in Goes houdt De Sportvisser van vandaag tot en met zondag de regionale eind strijd in het libre tweede klasse. Leo Baas van WRW uit Ooltgen- splaat is dé kanshebber. Hij is een protégé van Henk Wielaard, HAARLEM - HFC Haarlem en Ajax verlengen hun samen werkingsovereenkomst met twee jaar. Beide clubs beslo ten in 2001 samen te gaan werken op voetbaltechnisch ge bied. In de eerste jaren van de samenwerking werden de trainers Heini Otto en Leo van Veen uitgeleend door Ajax en speelden onder anderen Darl Douglas, Serginho Greene, Serge van den Ban en Brutil Hosé op huurbasis bij HFC Haarlem. De laatste jaren bestaat de samenwerking vooral uit het detacheren van Ajacied Edmond Claus als hoofd opleidin gen bij Haarlem. Claus blijft ook de komende twee jaar bij Haarlem werken. Het is nog niet bekend of Haarlem de komende twee jaar op Ajacieden kan rekenen voor het eerste elftal. GPD ARNHEM - Stijn Vreven spant een arbitragezaak aan te gen Vitesse. De Belgische vleugelverdediger wil dat de club hem zijn plaats in de A-selectie teruggeeft. De lei ding van de Arnhemse eredivisieclub zette Vreven woens dag terug naar Jong Vitesse. Advocaat Jan Kabalt van Vreven gaf Vitesse tot het eind van gistermiddag de tijd om de maatregel terug te draaien. Dat gebeurde niet. Kabalt zal de zaak vandaag aanhangig maken bij de KNVB. De arbitragecommissie moet nu een datum bepalen waarop de kwestie kan wor den behandeld. ANP ALKMAAR - RBC-voetballer Jose Fortes Rodriguez gaat mogelijk de politiek in. De voormalig speler van AZ staat op de kandidatenlijst van de Onafhankelijke Partij Alk maar (OPA). Hij heeft ook meegeholpen aan het verkie zingsprogramma van de partij die nu samen met de PvdA de grootste fractie in de Alkmaarse gemeenteraad is. De 33-jarige profvoetballer staat in principe op een onver kiesbare positie, plaats 24. OPA heeft op dit moment acht raadszetels. De partij kon gisteren niet aangeven of For tes Rodriguez bij voldoende voorkeursstemmen zijn plaats in de gemeenteraad opeist. ANP RHENOY - De leeftijdsgrens voor deelname aan de wieler koers Olympia's Tour is dit jaar afgeschaft. De 54e editie van de ronde die op 13 mei in Noordwijkerhout begint, staat in tegenstelling tot eerdere jaren open voor renners die ouder zijn dan 26 jaar. Vorig jaar was er een hoop gedoe rondom de leeftijds grens. De organisatie wilde renners in de leeftijdscatego rie tot en met 26 jaar, de UCI wilde slechts een categorie tot en met 25 jaar toestaan. Uiteindelijk kreeg de organi satie gelijk, maar dit jaar zou dezelfde problematiek kun nen terugkeren. Het bestuur van de ronde heeft daarop be sloten de grens af te schaffen. Olympia's Tour is Nederlands grootste koers voor eliteren ners zonder contract. De organisatie heeft voor dit jaar tien binnenlandse ploegen vastgelegd en vanuit het bui tenland hebben achttien teams interesse getoond. De ron de begint in Noord wij kerhout en eindigt met de achtste etappe met start en finish in Buchten op 21 mei. De wed strijd heeft dit jaar voor het eerst sinds lange tijd geen in dividuele tijdrit meer. ANP de succescoach uit Ooltgens- plaat. De concurrentie gebrand zijn hem de voet dwars te zet ten. Van de Zeeuwse deelnemers is Dick van den Berg (VEGABV Vlissingen) de meest opvallen de. Hij is niet de jongste, maar wel één van de taaiste tegenstan ders. Ko Franse van BV Kwa- dendamme zal, zoals gebruike lijk, onopvallend van zich doen spreken. Een man om in de ga ten te houden. Birmingham. All England. Vrou wen. Tweede ronde: Audina (Ned/7)- Tolmoff (Est) 11-6 11-6; Derde ronde: Audina-Jiang Yanjiao (Chn) 11-5 6-11 11-6. Midden Zeeuws-Vlaanderen. Twee de klasse: Chocolat. Mauritsz-Sportca- fé Axel 7-3, Atoom Boys/Kraaghof-Dow 1 6-6, Bakkerland Terneuzen-Smit Sport- prijzen 8-2, HKC/Driewegen-Reham Vastgoed 8-2, Marine Service-Cerestar 6-4. Stand: 1. D-S Calypso 11-27; 2. Re- ham Vastgoed 12-22; 3. Smit Sportprij- zen 12-22; 4. Bakkerland Terneuzen 12-21; 6. Dow 1 12-18; 7. Atoom Boys/Kraaghof 12-16; 8. Marine Service 12-16; 9. Chocolat. Mauritsz 12-15; 10. Sportcafé Axel 12-15; 11. HKC/ Driewe gen 11-7; 11. Cerestar 12-7. Derde klas se: Benny Sport-Café De Griete 13-1, Café Driewegen-FC Ilex 8-7, Deurwaar der M&T-Unitron 4-12, Café De Mops-Flux Electro 10-6. Stand: 1 Café Driewegen 13-34; 2, Benny Sport 12-29; 3. Sportkantie 't Zwaantje 12-25; 4. Unitron 13-20; 5. Café de Mops 12-19; 6. Flux Electro 14-19; 7. FC Vatitec 12-16; 8. AmstelhoekjeA/Deco 11-15; 9. Café De Griete 13-12; 10. FC Ilex 12-11; 11. Deurwaarder M&T 13-10; 12. Schipper/ Adhanco 11-6. Abu Dhabi. Abu Dhabi Golf Cham pionship, Europese Tour. Stand na 1 e ronde: 1Horne (ZAf) 66 slagen (-6), 2. Gonzalez (Arg), Jaidee (Tha), Singh (Fij) 68, 5. Bain (Sch), Gustafsson (Zwe), Lynn (Eng), Schwartzel (ZAf), Stenson (Zwe) 69, 23. Lafeber (Ned) 71,109. Der- ksen (Ned) 77. Lyon. EK Kunstrijden. IJsdansen, stand na originele dans: 1. Navka/ Kostomarov (Rus) 99,0, 2. Groesjina/ Gontsjarov (Oek) 97,61, 3. Drobiazko/ Vanagas (Lit) 95,29. Wijk aan Zee. Corus-toernooi. Vijf de ronde: Topalov (Bul)-Mamedjarov (Aze) 0,5-0,5, Karjakin (Oek)-Bacrot (Fra) 1-0, Gelfand (Isr)-Van Wely (Ned) 0,5-0,5, Anand (Ina)-Leko (Hon) 1-0, Ivantsjoek (Oek)-Kamsky (VSt) 1-0, Tivia- kov (Ned)-Sokolov (Ned) 0,5-0,5, Aro- nian (Arm)-Adams (Eng) 0,5-0,5. Stand: 1. Anand 4, 2. Topalov, Ivan tsjoek 3,5, 4. Gelfand, Karjakin 3, 6. Aro- nian, Mamedjarov, Adams 2,5, 9. Soko- lov, Leko, Van Wely, Tiviakov 2, 13. Ba- crot 1,5,14. Kamsky 1. Laax (Zwi). Burton European Open, freestyle snowboard. Vrouwen, slo- pestyle: 1. Zurek (Can), 2. Maas (Ned), 3. Fliri(Oos), 4. Miller (GBr). Ramsau am Dachstein. NK skiloop. Combisprint (6 km), mannen: 1. Joël Sloof 22.39,1, 2. Ittman 23.07,8, 3. Lans bergen 25.07,4; vrouwen: 1. Chardine Sloof 27.29,8, 2. Straub 29.39,8, 3. Leijn 30.57,8. Lucky Day: 4-5-7-8-12-17-19-35-37-41- 45-52-55-57-60-70-73-75-78-80 Onder voorbehoud. Melbourne. Australian Open. Mannen, enkelspel, tweede ronde: Andrejev (Rus/23)-Sluiter (Ned) 3-6 6-3 7-6 (4) 2-6 6-2, Federer (Zwi/1 )-Mayer (Dui) 6-1 6-4 6-0, Chela (Arg)-Hewitt (Aus/3) 6-4 6-4 6-7 (8) 6-2, Davidenko (Rus/5)-Kim (VSt) 4-6 6-0 6-3 6-2, Coria (Arg/6)-Luzzi (Ita) 7-6 (10) 6-4 6-3, Hrba- ty (Slw/12)-Norman (Bel) 6-2 7-5 5-7 4-6 10-8, Ferrero (Spa/15)-Tipsarevic (SMo) 6-3 3-6 5-7 6-3 6-2, Kiefer (Dui/21)-Pas- anski (SMo) 4-6 6-1 6-4 6-1, Healey (Aus)-Delic (VSt) 6-4 6-7 (4) 6-3 6-4, Luc- zak (Aus)-Olivier Rochus (Bel/24) 6-7 (4) 6-4 6-1 6-7 (1) 6-1, Grosjean (Fra/25)- Monaco (Arg) 6-4 6-3 6-3, Vliegen (Bel)- Verdasco (Spa/28) 3-6 6-2 7-6 (4) 7-5, Mirnyi (WRu/30)-Sanguinetti (Ita) 7-5 6-3 4-6 7-6 (8), Horna (Per)-Phau (Dui) 6-3 6-2 6-1, Haas (Dui)-Goldstein (VSt) 6-0 6-1 6-2, Mathieu (Fra)-Bogomolov (VSt) 6-0 7-6 (5) 6-2. Vrouwen, enkelspel, tweede ronde: Krajicek (Ned)-Mirza (lna/32) 6-3 7-5, Clijsters (Bel/2)-Meng (Chn) 6-4 6-2, Mauresmo (Fra/3)-Loit (Fra) 7-6 (1) 6-2, Benesova (Tsj)-Pierce (Fra/5) 6-3 7-5, Schnyder (Zwi/7)-Asagoe (Japan) 6-1 7-6 (9), Miskina (Rus/12)-Jackson (VSt) 7-6 (4) 0-6 6-3, Schiavone (lta/15)-Casta- no (Col) 6-1 4-6 6-3, Vaidisova (Tsj/16)- Tsjakvetadze (Rus) 6-2 6-1, Arvïdsson (Zwe)-Safina (Rus/19) 6-4 6-0, Pennetta (lta/20)-Sucha (Slw) 6-3 6-0, Stosur (Aus)-lvanovic (SMo/21) 6-3 7-5, Loren zo (Spa)-Grönefeld (Dui/22) 4-6 6-4 6-1, Vinei (Ita)-Bartoli (Fra/25) 6-4 3-6 6-3, Na- kamura (Jap)-Dulko (Arg/31) 6-1 6-1, Bammer (Aus)-Zi (Chn) 6-3 6-4, Hingis (Zwi)-Laine (Fin) 6-1 6-1. Hulst. Bedrijfstenniscompetitie. Poule A: PC Place.nl-Rijnberg Trans port 17-1. TJB-De Jonkies 13-4. Van der Staal-lntens 9-8. Poule B: Mediter- ranée-Stuntmarkt 2 17-0, Final SoftWa- re-Luctor Tyre Center 12-5, Stoffels-De Schrijver 13-6, Sponselee Kloosterzan- de-Microfil 1 12-8, Driekleurverzeke- ringsgroep-Philten 15-2. Poule C: Knape-Roctus 11-5, Stuntmarkt 1-Golff Mol Hulst 15-5. Poule D: ING-Bleyen- berg Fassaert 11-7, YARA 2-Rabo Hulst 1 10-8, Poppe-Cockpit VOF 10-8. Poule El: Stuntmarkt 3-Golff van Kerckhoven 17-0, Tijger Klappers-Rabo Kloosterzan- de 12-5. Poule E2: Mammoet-Picofri- ma 10-8, Rob Nieuwdorp-Tridacna 13-4, Rabo Hulst 2-Van Etten Wonen 10-7. Hahndorf. Tour Down Under. Twee de etappe, Stirling-Hahndorf: 1. Da- vis (Aus) 146 km in 3.27.21, 2. Crake (Aus), 3. Eladio Sanchez (Spa) 0.38, 4. Clarke (Aus) 0.54, 5. Martias (Fra), 6. Renshaw (Aus) 2.00, 49. De Kort 7.10- Klassement: 1. Gerrans (Aus) 7.12.55, 2. Luis Leon Sanchez (Spa) 0.07,3. McE- i (Aus) 0.18, 4. Walker (Aus) 0.46, 5. Bates (Aus) 1.45, 6. Dumoulin (Fra) 1.48, 63. De Kort 23.54. GOES - Na de eerste dag van het NK lange-baanschaatsen voor veteranen in Breda staat Leon van der Wielen op de vijf de plek. Hij ziet nog voldoende kansen op de derde plaats. Op de 500 meter werd Van der Wielen vierde. De 1500 meter verliep iets minder, hij eindigde als vijfde. „Over de 500 meter ben ik tevreden, ik reed hem in 41,44. Dat is mijn tweede sei- zoenstijd", zegt Van der Wielen. In het klassement staat de 37-ja- rige inwoner van Zierikzee nu vijfde. De achterstand op de nummer drie bedraagt slechts 0,6 seconde. Hij ziet dan ook mo gelijkheden. „De nummer één en twee zijn drie maatjes te groot, maar de derde plaats is mogelijk. Als ik morgen een goe de dag heb, zie ik kansen." Op de slotdag staan de 1000 en 1500 meter op het programma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41