Bouw leisurecenter komt in zicht PZC Kerkgangers én toeristen welkom Wethouder wil olympische sporthal AUTO HUREN! V.A. 15,- PER DAG Behoud identiteit ailerbelangrij kste voor CDA Sluis ■Al Initiatiefnemer rekent jaarlijks op 450.000 bezoekers ietsen bron van irgernis in Axel Feestjaar voor Leger des Heils wwiAi.autosturm .nl agenda Snelheidsremmers werken nu wel Peuters kunnen buiten weer spelen Aanrijding door paard op weg Blikbak weg uit straatbeeld Goes Actie tegen sluiten station vrijdag 20 januari 2006 daim REUZEN - De eerste spade oreen grootschalig vrijetijds- - drom (leisurecenter) nabij de ,v»i luising van de Mr F.J. Haar- ijfe1 ^eg met de Koegorsstraat Terneuzen kan elk moment orond in. Het wachten is nog lCen verklaring van geen be- par van Gedeputeerde Sta- «Dis Die kan ieder moment binnen innen. De verwachting is dat ts een formaliteit is. ju zijn er geen hobbels meer Ik ven Bezorgklachten: 10-0231231 opmaandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUVUS-VLAAIM DEREN Willem Alexanderlaan 45 nette Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN J 0115-645769 0115-645742 E-mail; redtern@pzc.nl 6H' René Hoonhorst (chef) 'Wout Bareman Raymond de Frel van Stee Efits Bakker (sport) jBaudeloo 16 (Postbus 62 B HULST |fel: (0114)372776 |Pax: (0114)372771 jf-mail: redhulst@pzc.nl la van Doorsselaer JENTRALE redactie Itationspark 28 'ostbus 31 0 AA GOES (0113)315500 (0113)315669 E-mail; redactie@pzc.nl (nternet Www.pzc.nl E-mail; web@pzc.nl men. Weliswaar wordt het leisurecenter er nu uitgelicht, maar het past wel precies in dit plaatje", legt Van Waes uit. Initiatiefnemer O. Beherman van European Leisure Develop ment staat in de startblokken. Inclusief parkeerterreinen, toe gangswegen en maatregelen voor landschappelijke inpassing beslaat het leisurecenter een op pervlakte van zes hectare. Beher man verklaart dat hij het plaat je - inclusief exploitanten - hele maal rond heeft. Het complex wordt gebouwd rond een skihal. De exploitatie komt in handen van N. Broos van het Skidóme in Rucphen. Ook komen er een tuincentrum (Intratuin), een sportwinkel (In- tersport) en een pool- en bow lingcenter. De uitbaters hiervan zijn de firma's Loontjes uit Mid delburg en Dallinga uit Sluiskil. Voormalig eigenaar Chi van res taurant Kota Radja in Terneu zen wordt de exploitant van een wokrestaurant. D. Rombout van Leisure Company in Terneuzen tekent voor het uitbaten van een weiness- en healthcentre. Dit is een verzorgingscentrum met on der meer sauna's, turkse baden en jacuzzi's, De bouwtijd bedraagt naar ver wachting negen tot tien maan den. Beherman heeft een disco in het complex geschrapt in ver band met bezwaren van omwo nenden. Die richtten zich op la waaioverlast en een toename van het verkeer. „We hebben in dit verband het zekere voor het onzekere geno men. Verder is de bouw van het leisurecenter niet afhankelijk van de komst van een disco theek", legt hij uit. Ook Van Waes betreurt het afblazen van de disco niet. „Het vergt bovendien een grote investering waarvan je nog maar moet afwachten of die ex ploitabel is te maken", aldus de wethouder. Beherman hoopt dat het leisure center eind dit jaar de poorten opent. Er wordt gemikt op jaar lijks 450.000 bezoekers. en kunnen de milieu- n aanlegvergunning "orden verleend. In principe li hiertegen nog bezwaar wor- (i gemaakt, maar dat risico Mik zeer klein", aldus wet ter A. van Waes (economi- f zaken). j wethouder heeft er alle ver is ouwen in dat ook de stichting oudt Woonomgeving Koegors- jder Leefbaar haar kruit oog houdt. De stichting strijdt n de komst van 22 windmo- JndeKoegorspolder. De ac- loerders zijn positief over het surecenter. Maar zij misten afblazen van het slibde- i totaalvisie voor de Koe ns- Vezijnin gesprek met de stich- ag en ik verwacht dat we er (komen. Zeker nu er een to- pisie voor de Koegorsp older •2)) ordt ontwikkeld. Ook het be- ijventerrein aan de zuidelijke idsrand wordt hierin meegeno- Jsm gestolen L1SSINGEN - Een 17-jarige lissinger is gistermiddag op fietspad tussen de Jacoba mBeierenweg in Vlissingen en Abeelseweg in Middelburg, iioofd van zijn gsm. en werd aangesproken oor een onbekende jongen die woel of hij zijn telefoon en vast mocht houden. eVlissinger gaf de mobiele te- maar kreeg hem niet eer terug. (EL - Axelaren ergeren zich ju het aantal fietsdiefstallen aan rondslingerende fietsen itad, bleek gisteravond tij de vergadering van de ladsraad Axel in cultureel een- De Halle. de Groene van wijk- im Axel erkende dit pro- „Het gaat op dit moment i fiets per week en dat is »r Axelse begrippen toch be- jorlijk veel. We hebben dit in iderzoek en hebben onlangs jf twee verdachten opgepakt." )k geparkeerde fietsen in het ntrum van de stad name in het weekein- ivoor overlast. opperde om een goede te realiseren in tl centrum. Leger des Heils-kapitein René Pronk en medewerkster Jannie Pijnen staan voor het gebouw, dat het heilsleger een jaar geleden betrok. foto Wim Kooyman door René Hoonhorst TERNEUZEN - Plet bezoek aan de ker kelijke samenkomsten is behoorlijk toe genomen. Er komen elke zondag zo'n 120 mensen naar het gebouw van het Le ger des Pleils aan de Terneuzense Dijk- straat. Behalve vaste kerkgangers stap pen ook buurtbewoners en toeristen re gelmatig het gebouw binnen om een praatje te maken en eens rond te kijken. Een jaar na de ingebruikname van het nieuwe gebouw is kapitein René Pronk de koning te rijk. De kerk, de tweede handskledingwinkel, de ontmoetings ruimte en de adviseurs voor begeleid wonen hebben grote bekendheid ver worven door het gastvrije beleid van de heilsoldaten en andere vrijwilligers. Het zou een aardige reden voor een feestje zijn. En laat dat nou mooi uitkomen. Want het Leger des Pleils heeft dit jaar reden om de bloemetjes buiten te zetten in Ter- neuzen. Het heilsleger is 110 jaar actief in de stad, zat vóór de verhuizing pre cies een eeuw in een pand in de Donze Visserstraat en verblijft intussen een jaar in een nieuw, modem, luxe gebouw met een prachtige samenkomstzaal, een foyer met 'raad-en-daadbalie' en koffie hoek, een tweedehandswinkel, ont vangst- en kantoorruimten. De meeste activiteiten staan daarom dit jaar in het teken van de jubilea, te beginnen met een feestelijke gospeldienst op zondag 29 januari (aanvang 10.00 uur). Herkenbaarder Hoewel het heilswerk niet van een ge bouw afhankelijk is, is kapitein Pronk verguld met het nieuwe domicilie. Het Leger des Heils is zichtbaarder en het kerkgenootschap herkenbaarder. „Het Leger des Heils wordt door een aantal mensen nog steeds gezien als een soort religieus Rode Kruis. Alleen door men sen uit te nodigen, binnen te halen en uitleg te geven, is het onjuiste beeld te veranderen. Het kerkgenootschap komt nu bijvoorbeeld veel beter uit de verf." Het Leger des Heils begon in november 1896 in havenstad Terneuzen een evan- gelisatiepost. De heilsoldaten brachten de blijde boodschap in cafézaaltjes en buurthuizen. Pas in 1905 kreeg het heilsleger een eigen onderkomen. Een eeuw later hoort het Leger des Heils echt thuis in Terneuzen vindt Pronk. De 35-jarige kapitein voelt zich al tien jaar als een vis in het water. Terneuzen is als havenstad op een steenworp af stand van de grens weliswaar niet vrij van problemen (drugshandel en -ge bruik), maar de schaal bevalt Pronk. „De stad is niet te groot, binnen korte tijd ken je veel mensen. En die mensen zijn makkelijk toegankelijk, ook be stuurders weten wie ik ben en vinden wat het leger doet belangrijk voor de stad." De kapitein - 'aan die titel hecht ik niet, de rangen verdwijnen ook binnen af zienbare tijd' - is zelf heel blij met de groeiende kerkelijke samenwerking. Zo slagen diverse christelijke groeperingen er samen in eens in de zes weken twee honderd jongeren naar een gezamenlij ke viering in het Zeldenrust Steelantcol- lege te trekken. Het geeft Pronk hoop voor de toekomst, evenals de grote inzet van veel vrijwilligers. De kapitein ver wacht dan ook een feestelijk jaar. Naast de 'gewone' samenkomsten, sing-inns en bezinningsavonden staan in 2006 on der meer een nostalgische boerenmid- dag (12 maart), een modeshow (26 april) en sportieve activiteiten op hemelvaarts dag op het programma. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente streeft ernaar over een maand alle op ties voor de bouw van een nieu we sporthal in Hulst op een rij tje te hebben. De hamvraag luidt, of die hal op de huidige plaats bij Den Dullaert moet ko men, of elders in Hulst. De standpunten van wethouder Advertentie 1 1 Van den Dongen parketvloeren Wij zijn verhuisd van Middelburg naar Eoes Amundsenvveg 15 Tel. 0113-233365 wwvv.vandendongenparket.nl F. van Driessche (sportzaken) en het bestuur van Den Dullae rt, eigenaar van de eind novem ber ingestorte sporthal, lijken mijlenver uit elkaar te liggen. Het Dullaertbestuur wil een nieuwe hal bouwen op de funde ring van de inmiddels gesloopte sporthal. Van Driessche wil een nieuwe sporthal die tenminste voldoet aan de voorschriften van het Nederlands Olympisch Comité/Nederlandse Sport Fede ratie (NOC/NSF). Het handboek Sportaccommodaties van deze koepelorganisatie van de Neder landse sportbonden, schrijft vol gens adviseur binnensport, E. van der Heijden van ISA Sport, voor dat de sporthal tenminste 44 meter lang en 24 meter breed is. Zaalvoetbal Dat zijn de minimale eisen voor een hal waar ook in kan worden gezaalvoetbald. De afmetingen van de huidige hal waren 34 me ter bij negentien meter. Dat maakt bouwen op de bestaande fundering volgens de visie van (Advertentie) de wethouder onmogelijk. Daar naast is het de vraag, of op de huidige locatie plaats is voor een grotere hal, omdat Den Dul laert ingeklemd stond tussen de orthodontistenpraktijk en de kantoren van de bibliotheek. Volgens binnensportadviseur Van der Heijden zijn de richtlij nen van NOC/NSF overigens niet zo dwingend, dat er geen of ficiële wedstrijden plaats mo gen vinden in een hal die kleiner is. „Sportbonden kunnen dispen satie geven. Bij oudere hallen kan ik me dat voorstellen, maar de vraag is, of die ontheffing ook nog gegeven wordt aan een nieuwe hal." Van Driessche beaamt dat de bouw van een nieuwe sporthal met dezelfde afmetingen als de vorige en op dezelfde plaats de snelste en goedkoopste oplos sing (700.000 euro) is. „Maar de vraag is of we daar op langere termijn verstandig aan doen. Daarom is een projectgroep nu bezig de zaken inhoudelijk, ruimtelijk als financieel op een rijtje te zetten." Buurthuis Daarbij worden alle facetten be keken, aldus de wethouder. „Wat willen we met de binnen sporten, wat doen we met de bi bliotheek, de culturele functie van Den Dullaert, de sport school en de tennishal. En wel ke oplossing kiezen we voor het gymnastiekonderwijs. Want vier basisscholen maakten ge bruik van de sporthal bij Den Dullaert. AJs je een nieuwe sporthal elders neerzet, kun je misschien een kleinere hal met een buurthuisvoorziening in de wijk bouwen", somt Van Dries sche wat onderdelen op die in de ambtelijke studie aan bod ko men. Met het bestuur van Den Dullaert is afgesproken dat die haar visie ook kwijt kan in in het rapport. De nota moet in de gemeenteraadsvergadering van 30 maart aan de orde komen. Duidelijkheid of de verzekering over de brug komt met geld voor herbouw van de sporthal is er overigens nog altijd niet. De ge volgschade zoals gederfde huur inkomsten en horecaomzet wordt volgens Van Driessche in elk geval tot eind mei dit jaar vergoed. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur; Kaarten, biljarten Kanaalzone); De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 13.45 uur: Bingo; 16.00 uur: Zitgymnas- tiek; Trefpunt, 10.00 uur: Koersbal; 13.00 uur: Kaarten, biljarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.45 uur: Koersbal; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur: biljar ten, pieren; Zaal Maton, 19.30 uur: The Free Country Dancers; HENGSTDIJK - Horecacentrum De Vo gel, 20.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Volksdansen en solo dan sen; 19.30 uur; Gezelschapsdansen; HULST - De Lieve, 9.00 uur; Vrij biljar ten, computeren, fysio gym; 10.00 uur: Fysio gym; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur; Bridge, internet café, KBO; KLOOSTERZANDE Discotheek Se cond Love, 19.30 - 23.00 uur: Teendace jeugd 12-16 jaar; KOEWACHT - De Vlaschaard, 9.45 uur: Volksdansen; 19.30 uur: Vertelavond in dialect; OOSTBURG - Hervormd kerkcentrum, 20.00 uur: Guirlande 'verander je leven door je denken'; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Oefenavond country dance; SAS VAN GENT - De Regenboog, 13.00 uur: ANBO biljarten; SINT - JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 13.00 uur: Biljarten Kanaalzone; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; 19.00 uur: Jeugd soos; SPUI - De Drie Gehughten, 20,00 uur: Open huis; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljarten en klaverjassen; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur: Bowls; 't Schelpenhoekje, 20.00 uur: Geldbingo; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur: Koersbal; Zaal Scheerders, 21.00 uur: Wagenbouwers bal 44 jaar de Vo- gelpiek met WC Experience; AXEL - De aanpassingen aan de snelheidsremmers aan de Axelse Zuidsingel hebben effect. Omwonenden hebben bij de gemeente Terneuzen al geluiden afgegeven, dat het passerende verkeer afneemt. De laatste dagen hebben me dewerkers van de gemeente de trottoirbanden bij de ver smallingen van witte verf voorzien om de zichtbaarheid van de remmers te vergroten. Er waren tal van klachten binnengekomen. De aangebrachte versmallingen zouden slecht zichtbaar zijn. De politie en de Stadsraad Axel wa ren van mening, dat er iets aan de situatie moest worden gedaan. Wethouder J. van Schaik zegde eind vorig jaar toe de situatie beter zichtbaar te maken. „En daar zijn we volop mee bezig. De verf is inmiddels aangebracht. Boven dien zal er nog iets aan de verlichting worden gedaan en zullen nog extra reflectorpaaltjes worden bijgeplaatst." De provincie zal binnenkort onderzoek doen en metingen danwel tellingen gaan verrichten om de effecten van de remmers vast te stellen. Maar geluiden van de omwonen den die ons hebben bereikt, geven een beeld dat de ver keersdrukte wel degelijk aan het afnemen is", aldus Van Schaik. HENGSTDIJK - De peuters van peuterspeelzaal 't Hob belpaardje in Hengstdijk kunnen zich met ingang van dit voorjaar uitleven op een nieuw buitenspeeltoestel. De aan schaf daarvan wordt mogelijk gemaakt door het Oranje fonds, dat een bedrag van 2000 beschikbaar stelt aan de peuterspeelzaal in Hengstdijk. Het Oranjefonds keert jaarlijks ongeveer vijftien miljoen euro uit aan organisa ties ter bevordering van de leefbaarheid en sociale veilig heid. De bijdrage van het fonds is volgens het bestuur van 't Hobbelpaardje erg welkom. „De peuterspeelzaal wil het belang van de peuter voorop stellen, maar dat lukt niet altijd in het gewijzigde subsidiebeleid." GRIJPSKERKE - Twee auto's zijn gisteren met elkaar in botsing gekomen door een paard dat de rijbaan opliep. Een 22-jarige automobiliste uit de gemeente Veere reed over de Middelburgseweg in de richting van Middelburg. Voor haar, op het naast de rijbaan gelegen fietspad, liep een paard met ruiter. Toen het paard plotseling de rij baan opliep remde de bestuurster waardoor een 36-jarige automobilist uit diezelfde gemeente op de achterkant van haar auto botste. Er was alleen blikschade. De politie vraagt de paardrijdster contact op te nemen met de poli tie via 0900-8844 of het politiebureau in Serooskerke. GOES - De blikbakken verdwijnen uit het straatbeeld in Goes. Volgens de gemeente heeft geen zin meer om apart blik in te zamelen, omdat metalen bij verbrandingsinstal laties via magneten worden gescheiden van het andere af val. Goesenaren kunnen hun blik dus voortaan gewoon de grijze container kwijt. Een andere reden om ermee te stop pen, is dat de blikbakken aan vervanging toe zijn, wat 20.000 euro kost. Goes verwacht straks wel iets meer geld kwijt te zijn aan afvalverwerkingskosten, maar dat be drag wordt ruimschoots gecompenseerd doordat de inza mel- en vervoerskosten van blik vervallen. Per saldo lé vert dat een besparing van 2000 euro op. door Frank van Cooten SLUIS - De identiteit van West-Zeeuws-Vlaanderen met vergezichten, dijken, boerderij en en de kust mag niet over boord worden gegooid ten be hoeve van de grote projecten zo als Sluis aan Zee, de aanpak van de zwakke schakels in zee weringen en plan Waterdunen in Breskens. Het CDA in de gemeente Sluis stelt dit in het verkiezingspro gramma 'Slagvaardig, sociaal Sluis' voor de komende gemeen teraadsverkiezingen. De partij beseft het belang van een project als Sluis aan Zee voor de economische ontwikke ling van de streek, maar de iden titeit van de streek moet behou den blijven. Minder enthousiast is het CDA over plan Waterdunen bij Bres kens. Door een landwaartse ver sterking in de vorm van nieuwe robuuste duinen verdwijnt cam ping Napoleonhoeve onder het zand. Het plan is daarom de camping deels te verplaatsen en nieuwe natuur aan te leggen. „We moeten voorzichtig zijn met Waterdunen", aldus fractie voorzitter L. Flikweert. „Wat zijn bijvoorbeeld de gevolgen voor de bewoners van 't Zander- tje? Deze woningen dreigen im mers ook onder het zand te ver dwijnen. Daarnaast moet goed worden geluisterd naar alle be langhebbenden, zoals de boe ren, in het gebied. Geef goed aan wat hun kansen zijn." De boeren in het gebied waar Waterdunen moet komen, heb ben hun medewerldng aan het project voorlopig opgeschort. Ze willen eerst de gevolgen voor hun bedrijfsvoering weten. Een onlangs opgerichte stichting be hartigt hun belangen. Het CDA neemt het in het ver kiezingsprogramma ook op voor ouderen. De gemeente wil in een aantal grotere dorpen steunpun ten voor ouderen inrichten. Dat gaat het CDA niet ver genoeg. „In ieder dorp zonder wijksteun- punt of verzorgingshuis moet een coördinatiepunt zijn. Bij voorbeeld in het dorpshuis. Die moeten samen met bijvoorbeeld ouderen en dorpsraden worden opgezet." De partij pleit ook voor een eer lijke verdeling van de budgetten in het kader van de Wet Maat schappelijke Ondersteuning en komt in het programma op voor de vrijwilligers en mantelzor- gers. Deze mensen zijn volgens het CDA onmisbaar in een ver grijsde en uitgestrekte gemeente als Sluis. Het CDA wil ook jongeren bij het vrijwilligerswerk betrekken door bijvoorbeeld het laten vol gen van een 'maatschappelijke stage' in een verzorgingshuis. De partij wil de jongeren ook ac tief laten meedenken over jeugd voorzieningen om aan de weet te komen waar de behoefte is. „Een jeugdraad zou positief kun nen werken." Leefbaarheid van de dorpen is een ander speerpunt in het ver kiezingsprogramma. Naast be houd van voorzieningen als win kels, school en verenigingen pleit de partij ook voor de bouw van voldoende woningen in de dorpen. Het dagelijks gemeentebestuur zet in op woningbouw in de gro tere dorpen en wil volstaan met jaarlijks twee of drie nieuwe hui zen in de kleinere kernen. „Woningbouw moet echter be ter worden verdeeld", aldus Flikweert. „Er is ook vraag naar nieuwe huizen in dorpen als Ee- de en Hoofdplaat." ARNEMUIDEN - Arnemuidena- ren zijn een handtekeningenac tie begonnen tegen de sluiting van het NS-station in 2008. Bij boekhandel Primera Joossens kunnen mensen sinds gisteroch tend hun handtekening zetten. De handtekeningenactie is spon taan begonnen, nadat het nieuws over de sluiting van de drie Zeeuwse stations bekend werd. Ook de stations Krabben- dijke en Kapelle-Biezelinge moe ten op termijn dicht. Het Wijk Ondersteunings Punt (WOP) zal in samenspraak met burgemees ter K. Schouwenaar bekijken aan wie de handtekeningen kun nen worden aangeboden, pagina 14 onbegrip over plannen NS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39