PZC Stad en Lande wijst uitruil af Tuinkijkhuis hoopt met nieuwe opzet conflict te beëindigen lis twee jaar en acht laanden voor in rand steken woning VINTERSPORT Ouders dringen aan op GGD-inspecties bij Kinderopvang MAGAZIJNLEEGVERKOOP tot70% KORTING Handtekeningen tegen sluiten station Arnemuiden mm land en Fraanje conserveren Deense geschenkwoning issingse jongen iroofd van lobiele telefoon bin uit Geld voor Zierikzeese Maarstraat Verzet tegen verbod aalvisserij PvZ tegen sluiting stations van de reepe zeeuwse almanak Geboorte SCHOENEN JACKS KLEDING 0ft 0113-315649 -ïreCda'ctie@pzc.nl *31,4460 AA Goes 1 fatentie-exploitatie. TPn Midden-Zeeland: 0113-315520; ^.Vlaanderen: 0114-372770; Jal: 020-4562500. 120 januari 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland Osman [VDIUIDEN - Arnemuidena- 3 jijn een handtekeningenac- r,; .uonnen tegen de sluiting W Bhet NS-station in 2008. Bij fkhandel Primera Joossens pen mensen sinds gisteroch- 4 4hun handtekening zetten. isluiting van het station is het gesprek van de dag, meldt mede werkster A. Willems, die ook kaartjes en abonnementen voor de trein verkoopt. „De mensen reageren met ontsteltenis. Ze zijn boos." Aan het eind van de middag staan er al 130 handte keningen in het schrift. De inwo ners zijn het er volgens de ver koopster roerend over eens dat sluiten van het station Arnemui den een onjuiste beslissing is. De actie is spontaan begonnen, nadat het nieuws over de slui ting van de drie Zeeuwse sta tions bekend werd. Ook Krab- bendijke en Kapelle-Biezelinge moeten dicht. Het Wijk Ondersteunings Punt (WOP) zal samen met burge meester K. Schouwenaar bekij ken aan wie de handtekeningen kunnen worden aangeboden. De NS zal niet gevoelig zijn voor een pak handtekeningen uit Ar nemuiden, vreest K. d'Huy van het WOP. Hij denkt dat het zin niger is om aan te sluiten bij het politieke protest dat de gemeen ten hebben aangekondigd. D'Huy hoopt dat er op de site van de gemeente Middelburg irAli Pankow ERIKZEE - Heemkundige ver eng Stad en Lande voelt svooreen uitruil met aanne- agsniaatschappij Fraanje en mingbou\wereniging Zeeuw sen gunste van het nieuw - iwproject op de hoek Gracht- s/Schuurbeque Boeijestraat Zierikzee. „Het lijkt een beet- koehandel en dat doen we .zegt Stad en Lande-voor- •J.Erbrink. etei „Dat kost een aardige duit, maar met veel oponthoud in de planologische procedure door bezwaarschriften zijn ook veel kosten gemoeid. We hebben Stad en Lande derhalve een soort uitruil voorgesteld. Wij conserveren die ene geschenkwo ning en zij zien af van verdere bezwaren tegen het appartemen tencomplex", verklaart direc teur A. de Ceuster van Zeeuw- land. Hij zegt te beseffen dat er veel emoties kleven aan de be treffende woningen, die kort na de Ramp in 1953 aan Zeeland ge schonken werden. De Ceuster zegt het persoonlijk te betreu ren dat deze panden nu net rond de cruciale datum van 1 februa ri worden gesloopt. Status Stad en Lande voelt niks voor het voorgestelde akkoordje met Fraanje en Zeeuwland. De Ceus ter ontvangt die afwijzing van ochtend zwart op wit. „De bedoelde woningen hebben voor Stad en Lande slechts histo rische waarde voor de stad Zie- rikzee op de plaats waar ze nu staan. Verplaatsing ontneemt aan zo'n woning de status die de vereniging daaraan toekent en is een verlies voor de geschie denis van Zierikzee", verwoordt Erbrink als eerste reden. Verder voert hij aan dat het conser veren van de Deense woning een transactie tussen Zeeuwland/ Fraanje en het Watersnood museum betreft, waar Stad en Lande buiten staat en geen enke le zeggenschap in heeft. „Dat alles neemt niet weg dat de vereniging sympathiek tegen over het voornemen op zich staat", erkent Erbrink. De heem kundige vereniging benadrukt in de brief zich echter niet mond dood te laten maken en binnen de grenzen van de mogelijk heden tegen de bouwvergun ning op enkele voor haar essen tiële punten bezwaar te zullen aantekenen. De Ceuster vindt dat het Museum Watersnood 1953 niet de dupe moet worden van het conflict met Stad en Lande en zegt alsnog bereid te blijven de Deense woning te con serveren. De sloop is inmiddels begonnen en neemt circa twee weken in be slag. Volgens de planning zou de bouw in september dit jaar moeten beginnen. Er wordt gere kend met een bouwtijd van onge veer een jaar. a en Lande strijdt al jaren rbehoud van vijf geschenk- op deze locatie die de bouw van 27 appar- ittten gesloopt moeten wor- Ook heeft de vereniging moeite met het ontwerp dit complex met drie rlagen. Ze heeft aangekon- d daartegen te blijven age- iwer Fraanje en projectpart- Zeeuwland hebben om de int de lucht te nemen Stad een aanbod gedaan, zijn bereid op hun kosten één de geschenkwoningen, het type in de Mulockstraat, tonserveren en later weer op bouwen in een van de Bons bij het Museum Waters- ld 1953 in Ouwerkerk. SSINGEN - Een zeventien de Vlissinger is gistermiddag iet fietspad tussen de Jacoba Beierenweg in Vlissingen en Abeelsevveg in Middelburg, nofdvan zijn gsm. jongen werd aangesproken t een onbekende jongen, te vroeg de Vlissinger of hij licht diens mobiele telefoon mocht gebruiken, ongen stemde daarin toe en !ajn gsm aan de onbekende, weigerde het mobiele tele- slje echter weer terug te ge- aan de rechtmatige eige- De sloop van deze Noorse geschenkwoningen staat op punt van beginnen. Meetor Dooms IfiDELBURG - Officier van ie J. Zondervan heeft giste- l'ij de rechtbank in Middel- 1 leli>en een 48-jarige inwo on Burgh-Haamstede we- brandstichting twee jaar wht maanden gevangenis- ui geëist. Daarnaast verzocht officier de rechtbank de man behandeling met voor toen op te leggen. iverdachte stak vorig jaar 19 'iarelatieproblemen zijn wo- ■5 in Burgh-Haamstede to- De woning brandde ge- li af. Aan de brandstichting Hftn ruzie met zijn echtgeno- jwraf. Die escaleerde in ge- la én de brandstichting. De ®i die zijn moeder wilde be tonen, kreeg ook klappen. de politie ter plaatse rag een verbalisant, die •naar binnen was gegaan, dat |aan benzine over de vloer Een fractie later vatte de "ag vlam. ton had volgens Zondervan fir de woning in to te steken. Zelf had hij la- r verklaard zelfmoord te wil Plegen door zichzelf in to te steken. De man wan- toe zijn vrouw, die er een to dan vrienschappelijke rela bel een politieman op na zou en. Het echtpaar was ne- to jaar getrouwd. De echt scheiding is net uitgesproken. Vanuit de gevangenis had hij via de telefoon zijn vrouw be dreigd: „Al moet ik tien jaar zit ten, ik vermoord je." De bedrei ging en de mishandelingen wer den in de eis meegenomen. Het slachtoffer diende via haar raadsvrouw een schadeclaim van 124.000 euro als voorschot in. Zo was er het nodige verlies geleden op de woning (waarde: 350.000 euro), want men heeft alleen de grond kunnen verko pen. De officier vond de vordering echter te gecompliceerd en vroeg de schadevergoeding niet ontvankelijk te verldaren. Strafpleitster V. Serrarens voer de verzachtende omstandighe den voor haar cliënt aan. Ze ver zekerde dat hij zichzelf 'iets' had willen aandoen en dat het niet de bedoeling was ge weest om de woning in brand te steken. Zij vond dat de echtgeno te de confrontatie niet had moe ten zoeken. De raadsvrouw meende verder dat de politie eer der had kunnen ingrijpen. Serra rens zag niets in het voorstel van de officier om verdachte een tbs met voorwaarden op te leggen. Ze pleitte voor een ge vangenisstraf gelijk aan het voorarrest van acht maanden en een voorwaardelijke gevangenis straf met verplicht reclasserings- contact. De rechtbank doet 1 fe bruari uitspraak. door Melita Lanting RENESSE - Er gloort hoop voor het tuinkijkhuis Inspira- tum. Directeur T. Nieuwenhui- zen ziet mogelijkheden om met de gemeente tot overeenstem ming te komen zodat het Renes- ser bedrijf open kan blijven. Bei de partijen hebben gisteren uren met elkaar gesproken over de problemen rond het tuinkijk huis. „We hebben nu de kaders gekre gen waar we al acht maanden om vragen en daarmee gaan we aan de slag. We hopen op heel korte termijn met een plan te kunnen komen", zegt Nieuwen- huizen. De gemeente en de directie van Inspiratum hadden een hoog op lopend conflict over de wijze waarop het bedrijf wordt ge- (Advertentie) voerd. In grote lijnen draait het om de vraag of het bedrijf een bedrijfsverzamelgebouw is of niet. Volgens de gemeente wel, want verschillende bedrijven zouden vanuit het pand waren te koop aanbieden als stacara vans, zonwering en zwembaden. Dat is, zo stelt de gemeente, een bedrijfsverzamelgebouw en dat mag niet volgens het geldende bestemmingsplan. Inspiratum betwist de definitie 'bedrijfsver zamelgebouw'. Directeur Nieu- wenhuizen stelt dat de huidige situatie past binnen de definitie 'tuinkijkhuis', een bedrijf waar de klant 'een totaalpakket kan zien en aanschaffen'. Extra com plicatie is dat er geen officiële omschrijving is van het begrip tuinkijkhuis. „We hebben constructief gespro ken", zegt Nieuwenhuizen. „Wij zullen flinke aanpassingen moe ten doen en dat is een hele har de dobber. Maar we begrijpen nu dat de gemeente soms moet (Advertentie) Geniet van onze uitverkoop LEOLUXBANG&OLUFSEN CASAMI LAN BAXSTERSAHC ROYALBO ANIA TRIBUV LUXAFORM INTERSTARLOEWEJORI ROLFBENZDUTCHORIC PARKETPILATPILAT GRANDEARREDO DEDONCOROGLOSTER SUNFURN1TURETOPFORM Telefoon: 0118-591900 www.resraurantvrouwenpolder.nl 10% t/m -10% korting 313 iH BinnenUit Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 Vlissingen Goes Middelburg Zierikzee een mogelijkheid komt om te protesteren tegen de sluiting van het station. Zelf ziet hij geen nut in de maatregel. „Gaat het om slijtage?", vraagt hij zich af. „Als twee keer minder stop pen de enige besparing is, zie ik weinig rendement. Daarmee krijg je de treinen niet voller." pagina 14 onbegrip over plannen NS foto Marijke Folkertsma ZIERIKZEE - Het dagelijks gemeentebestuur stelt de ge meenteraad voor een bedrag van 115.000 euro beschik baar te stellen voor de herontwikkeling van de in verval geraakte pandjes aan de Maarstraat in Zierikzee. Het college van B&W wil dit bedrag putten uit het Inves- terings Budget Stedelijke Vernieuwing (ISV). Het bedrag van 115.000 euro is beschikbaar gekomen, doordat de bij drage aan de dorpsraden voor activiteiten ten behoeve van de leefbaarheid vooi-taan rechtstreeks uit de begro ting wordt gefinancierd. De panden in de Maarstraat zijn in zo'n slechte staat dat ze gesloopt moeten worden. Het dak van één van de pan den is de afgelopen zomer ingestort. Sindsdien is de direc te omgeving hier afgezet met bouwhekken. De gemeente wil op de vrijkomende locatie een ambachtskwartier met ateliers voor kunstenaars en handwerkslieden ontwikke len. DEN HAAG - Nederland verzet zich tegen een voorstel van de Europese Commissie om vijftien dagen per maand het vissen op aal te verbieden. Minister Veerman (CDA, Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit) wil het voorstel van tafel hebben en wordt daarin, zo bleek gis teren, gesteund door de Tweede Kamer. Brussel wil dat aalbeheerplannen worden opgesteld voor de districten Schelde, Rijn, Maas en Eems. Zolang die er niet zijn, zou vijftien dagen per maand niet mogen worden gevist op aal, om de visstand te beschermen. Volgens de Tweede Ka mer heeft dit desastreuze gevolgen voor de beroepsvis sers. Veerman is het daarmee eens. Hij vindt dat Europese lan den zelf moeten aangeven hoe ze de problemen met de aal stand oplossen. In het IJsselmeer zijn daarvoor al maatre gelen genomen. TERNEUZEN - De Statenfractie van de Partij voor Zee land (PvZ) gaat zich met hand en tand verzetten tegen het plan van de Nederlandse Spoorwegen (NS) om drie Zeeuwse treinstations te sluiten. De NS maakte de plannen woensdag bekend. De sluiting betreft de stations in Arnemuiden, Krabbendijke en Ka pelle-Biezelinge. De PvZ wil de huidige dienstregeling on verkort handhaven. „De NS heeft een vervoersplicht, ook in gevallen waarin het aanbod wat terugloopt. Zeeland is nu eenmaal dunbevolkt. Op een tweede intercity zit Zee land niet te wachten, het gaat om behoud van de eigen ele mentaire voorzieningen. Treinstations horen daarbij. So ciaal gezien zijn die in verband met onder meer werk, stu derende jeugd en ziekenhuisbezoek van wezenlijk be- wil de GGD-inspectie pas laten uitvoeren als de werkzaamhe den volledig zijn voltooid en er voorafgaand eerst een zogehe ten risico-inventarisatie is ge daan. De ouders zijn het daar niet mee eens. „Het moet veilig zijn, zo wel voor, tijdens als na de ver bouwing en wanneer loopt een kind nou het meeste risico? Juist als er gewerkt wordt, hoewel er door de aannemer best goede voorzorgsmaatregelen getroffen zullen zijn", aldus een van de ouders. optreden." „We hebben nu een analyse gemaakt waar de proble men liggen", zegt wethouder A. Croné. „En uitgelegd wat wel en wat niet kan." Croné wil geen uitspraak doen over of hij verwacht dat beide partijen nu tot overeenstemming kunnen ko men. ,,Ik weet het niet. Alleen Nieuwenhuizen kan de vraag be antwoorden of hij er uit kan ko men." Croné zegt met grote belangstel ling op de plannen te wachten. „Laten we hopen - en dan be doel ik oprecht hopen - dat het plan aangepast kan worden. Ik zit er echt niet op te wachten om een tent de nek om te draaien. Integendeel." Nieuwenhuizen hoopt begin volgende week een blauwdruk klaar te hebben van het nieuwe plan die vervolgens naar de gemeente kan. (Advertentie) SCHOENMODE I DRASTISCH AFGEPRIJSD door Ali Pankow ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland moet haar verantwoordelijkheid ne men voor de veiligheid binnen de locaties van Kinderopvang Schouwen-Duiveland. Die har tenkreet uitte een delegatie van centrale oudercommissie gister avond tijdens het raadsleden spreekuur. Een incident bij de kinderop- vanggroep aan de Calandweg in Zierikzee in oktober vorige jaar onderstreept volgens de ouders de noodzaak van een jaarlijkse controle van de huisvesting. Een éénjarig meisje liep ernstige brandwonden op toen zij met haar handjes het metaal van een zeer warme radiator aanraakte. Met een houten ombouw zou een dergelijk ongeval niet ge beurd zijn. „De Wet op de Kinderopvang, die sinds 1 januari vorig jaar van kracht is, schrijft een jaar lijkse inspectie door de GGD voor en de gemeente dient de op dracht daartoe te verstrekken", hield woordvoerster A. van An- raad van de oudercommissie de raadsleden voor. De ouders voelen zich door amb tenaren en dagelijks gemeente bestuur een beetje van het kast je naar de muur gestuurd. Op hun schriftelijk verzoek de GGD de opdracht tot inspectie te verstrekken, kregen zij tot nu toe nul op het rekest. In de e-mails die de centrale oudercommissie van de gemeen te heeft ontvangen, wordt verwe zen naar het feit dat de locatie aan de Calandweg momenteel verbouwd wordt. De gemeente Meer locaties Bovendien gaat het volgens Van Anraad niet alleen om de vesti ging aan de Calandweg, maar om alle zeven locaties voor kin deropvang op Schouwen-Duive land. Zij benadrukte dat de gemeente geoormerkt geld van het Rijk ontvangt voor het laten uitvoe ren van de betreffende inspec tie. Ook gaf ze aan dat de Inspectie Werk en Inkomen (IWI) toezicht houdt op de manier waarop de gemeenten de budgetten voor kinderopvang besteden. Van Anraad heeft de indruk dat binnen de gemeentelijke organi satie op Schouwen-Duiveland zelf niet geheel helder is hoe het zit met de scheiding van taken en verantwoordelijkheden ten aanzien van kinderopvang. Zij legde de raadsleden derhal ve uit, dat sinds de invoering van de nieuwe wet de Stichting Kinderopvang in feite als markt partij geldt. De gemeente dient de verantwoordelijkheid te ne men voor de veiligheid binnen de opvanglocaties. Twee jaar is Thom nu en hij lijkt sprekend op zijn moeder, was de eenstemmige conclu sie van de visite. „Ja, hij is nog aardig opgedroogd", rea geerde zijn moeder. Dat is wel even anders direct na zijn geboorte. Toen was het uiterlijk van de baby wel even schrikken. Toen leek Thom wel erg op een ander fa milielid. „Ik zag hem en mijn eerste reactie was: Ik heb mijn vader gebaard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31