oes moet bouwtempo opvoeren De Casembroot-mavo ruimt het veld Nieuwe bestemming voor Ovezandse seniorwoningen MAGAZIJNLEEGVERKOOP tot70% KORTING schoenen jacks kleding Handtekeningen tegen sluiten station Arnemuiden ïeringe aantal opgeleverde woningen baart raad zorgen leidooi oor korting mnel 1nterstarloewejori rolfbenzdutchoriginals parketpilatpflat grandearredqvanrossum bin uit Verrassing Nieuwdorp wacht forse opknapbeurt •WINTERSPORT PvZ tegen sluiting stations Raadslid Feijtel verlaat CDA Blikbak weg uit straatbeeld Goes Beroofd van gsm Geboorte Lie: 0113-315649 Iwpzc.nl ailredactie@pzc.nl 31 4460 AA Goes utentie-exPloitatie: Jen Midden-Zeeland: 0113-315520; ws-Vlaanderen: 0114-372770; !Lal:020-4562500. ijdag 20 januari 2006 editie Bevelanden-Tholen ^SelmaOsman tjIUlDEN - Arnemuidena- Lnjn een handtekeningenac- L tonnen tegen de sluiting kg bel NS-station in 2008. Bij iandel Primera Joossens 8n mensen sinds gisteroch- in handtekening zetten. iesluiting van het station is het gesprek van de dag, meldt mede werkster A. Willems, die ook kaartjes en abonnementen voor de trein verkoopt. „De mensen reageren met ontsteltenis. Ze zijn boos." Aan het eind van de middag staan er al 130 handte keningen in het schrift. De inwo ners zijn het er volgens de ver koopster roerend over eens dat sluiten van het station Arnemui den een onjuiste beslissing is van de NS. De actie is spontaan begonnen, nadat het nieuws over de slui ting van de drie Zeeuwse sta tions bekend werd. Ook de sta tions Krabbendijke en Kapel- le-Biezelinge moeten op termijn dicht. Het Wijk Ondersteunings Punt (WOP) zal in samenspraak met burgemeester K. Schouwe- naar bekijken aan wie de hand tekeningen kunnen worden aan geboden. De NS zal niet gevoe lig zijn voor een pak handteke ningen uit Arnemuiden, vreest K. d'Huy van het WOP. Hij denkt dat het zinniger is om aan te sluiten bij het politieke pro test dat de gemeenten hebben aangekondigd. D'Huy hoopt dat er op de site van de gemeente Middelburg een mogelijkheid komt om te protesteren tegen de sluiting van het station. Zelf ziet hij geen nut in de maatre gel. „Als twee keer minder stop pen de enige besparing is, zie ik weinig rendement. Daarmee krijg je de treinen niet voller." pagina 14 onbegrip over plannen NS ft Frank Balkenende De gemeente Goes moet zeilen bijzetten om de ko ude vijf jaar 1120 woningen hten bouwen. De huidige rij hoven niet veel goeds. Af- 5 lopen jaar werden slechts 105 y«e woningen opgeleverd, j verdubbeling van dat aan- iiminimaal noodzakelijk om voldoen aan in 2004 gemaak- ifspraken met provincie en ■aan de aantallen in dat con- Isnt te voldoen, heeft de ge tale veel meer woningen ge- namelijk 2258. In de fcjk blijkt dat nieuwbouw- ieten vaak vertraging op- In doordat projectont wikke- is meer tijd nodig hebben, vnenden bezwaarprocedu- spannen en onderhande en over de aankoop van be- igde gronden moeizaam ver- n. Op die oorzaken heeft de lente in veel gevallen wei- [invloed. Ilaalrace je van burgemeester en founders constateert dat dit Ir bet aantal geplande wonin- ook niet wordt ge lid, omdat projecten om ver schillende redenen worden door geschoven. Wel hoopt het vanaf 2008 een inhaalrace in te zetten. In dat jaar beginnen drie grote bouwprojecten: de ontwikkeling van de wijk Mannee in Oost, Aria in Zuid en de omvorming van het havenindustrieterrein tot woongebied. De Goese gemeenteraad toonde zich gisteravond bezorgd over het tempo waarin huizen wor den opgeleverd en nieuwe wij ken en bouwprojecten worden ontwikkeld. De vraag naar wo ningen is immers groter dan het aanbod. In de raad heerst ook onvrede dat er in de gemeente Goes plannen voor starterswo- ningen, koophuizen voor men sen met een kleine beurs, maar niet van de grond komen. Voor al raadslid R. Weststrate van de SGP/ChristenUnie is daarover 'ontgoocheld', temeer omdat het in buurgemeenten zoals Borsele, Kapelle en Reimerswaal wel lukt. „Van de wethouder krijg je dan de volgende reactie: 'Oh, die vijf woningen in Oostdijk, of die tien in Lewedorp. Intussen doen die buurgemeenten het wel stukken beter." Weststrate stelde zuur vast dat Jan Modaal weinig perspectief heeft op de Goese woningmarkt Om die reden wil hij dat de ge meente een dringend beroep doet op de Regionale Woning bouwvereniging Samenwerking (RWS) om starterswoningen te bouwen. „Desnoods moeten we de corporatie dwingen. Daar naast moeten we als gemeente bereid zijn daar ook geld in te steken." Ook het CDA, D66 en GroenLinks vonden dat de 'on derkant van de woningmarkt be ter moet worden bediend'. De PvdA hamerde op de noodzaak voor jongeren meer woonruimte te scheppen. Bouwgrond Wethouder M. 't Hart (PvdA, volkshuisvesting) verwierp het idee om de RWS, waarmee de ge meente prestatieafspraken heeft gemaakt, de duimschroeven aan te draaien. „Ik denk niet dat de woningbouwvereniging iets te verwijten valt. Zij doet pogin gen om starterswoningen te bou wen, maar die plannen lopen stuk op de financiën en op een gebrek aan bouwgrond." Ook het voorzetje van Weststrate om nieuwbouwhuizen goedkoper en dus bereikbaar voor starters te maken met de inzet van gemeen tegeld, bijvoorbeeld door bouw grond gratis beschikbaar te stel len, wuifde 't Hart weg. De RWS heeft tenslotte een royaal eigen vermogen. (Advertentie) Geniet van onze uitverkoop LEOLUX8ANG&olufsen usamilangbaxstersahco ROYALBOianialeolux TRI Bil V 5 LUXAFORM DEDr corqgloster SUNFURNITUR toitorm «0% korting f 10 f I Binnenuit Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 Nog even en de De Casembrootmavo is uit het beeld van de Goese Beukenstraat verdwenen. foto Marijke Folkertsma KNEUZEN - Inwoners van liws-Vlaanderen moeten te- I een gereduceerd tarief ge il kunnen maken van de [tslerscheldetunnel. Het Ter- e raadslid G. van Boom P) vindt dat plaatselijke en Me bestuurders daarvoor ige druk moeten uitoefenen [Tweede Kamer en Provin- Staten van Zeeland. Boom ergert zich in toene- le mate aan de 'tol' die in- is van Zeeuws-Vlaanderen en betalen voor de geografi- J, de'natuurlijke bar- |Westerschelde in het bij- idt dat de kortingsrege- die de Provinciale Stoom- Diensten (PSD) ten tijde de veerdiensten voor Ns-Vlamingen hanteerde [afmoet worden hersteld, zogeheten waardekaarten fen destijds voor inwoners rfideze regio kortingen op het JBdaardtarief tot wel 75 pro- plper overtocht. 1 orhet gebruik van de Wester- fldetunnel is alleen een kor- 8 van kracht bij gebruik van it-tag. j 8 Boom vergelijkt inwoners i 'Zeeuws-Vlaanderen met die ahet eiland Texel. 'bewoners van dit eiland krij- ivoor een reisje naar het vas- een korting van vijftig 1 Kent. klassen van de fusieschool, maar werd overbodig na nieuw bouw aan de Bergweg en 's-Heer Elsdorpweg. Er veran derde nog meer. Het lyceum ver anderde zijn naam in Buijs Bal lot College en sinds een jaar of negen bestaat de mavo niet meer. Die onderwijspoot heet nuvmbo. De Regionale Woningbouwver eniging Samenwerking (RWS) bouwt, samen met haar huis projectontwikkelaar Marsaki, vrijwel zeker nog dit jaar een vier bouwlagen tellend apparte mentencomplex op de plaats van de gesloopte school. De eer ste drie bouwlagen zijn bestemd voor cliënten van Stichting Het Gors, die huisvesting en dagbe steding aanbiedt voor gehan dicapten. Het Gors creëert woongroepen in het complex en huurt daarvoor 24 apparte menten. De toplaag bestaat uit tien koopappartementen, waar schijnlijk in de prijsklasse rond twee ton. Marsaki mikt met de koopappar tementen niet op een specifieke doelgroep, al zijn ze dankzij een lift wel geschikt voor senioren. Zowel voor de projectontwikke laar als voor RWS is sprake van een gewaagde combinatie van Gors-cliënten en andere doel groepen. Het is een poging om gehandicapten zo ver mogelijk te laten integreren. De mix heeft ook een financiële reden. Zonder winst van de koopappar tementen is het project onhaal baar. door Frank Balkenende GOES - Talloze Bevelanders gin gen er op school, maar binnen kort wordt de voormalige De Ca sembrootmavo definitief uit het beeld van de Goese Beuken straat gewist. De gemeente laat het uit 1965 stammende schoolgebouw mo menteel slopen. Op de kavel komt een appartementencom plex. Twintig jaar hield de mavo het vol. In 1985 kwam het tot een fusie met het Christelijk Lyceum voor Zeeland, zodat een scholengemeenschap voor ma vo, havo en vwo ontstond. Het pand bleef nog een tijdje in ge bruik voor de eerste twee door Harmen van der Werf NIEUWDORP - Dé verrassing van het voor de rest nogal slaperige Nieuwdorp, de Ring, wordt nog leuker. De gemeente Borsele wil er voor 243.000 euro aan gaan verspijkeren. De tijd is er rijp voor. De Ring mag mooi zijn, erg modern oogt die niet meer, eerder een beetje schabberig. Dat valt des te meer op sinds de voormalige gereformeer de kerk is opgeknapt. Vijf appartementen zijn erin gekomen die na een moeizame start van de verkoop inmiddels allemaal zijn verkocht én ook opgeleverd. 'Een ingrijpende verbetering van de open bare ruimte is alleszins op haar plaats om het leef- en woonmilieu aan de Ring op peil te houden', aldus het Borsels college van B en W. Nu nog de gemeenteraad. Die beslist 2 februari over het beschikbaar stel len van het gevraagde geld voor de herin richting waarna de werkzaamheden zo snel mogelijk zullen beginnen. De Ring wacht een volledige herbestrating die wordt uitgevoerd in klinkers. De parkeer situatie wordt tegelijkertijd veranderd. Het zuidelijke deel van de kerktuin wordt autovrij waardoor de tuin beter tot zijn recht moet komen. Dit zal niet ten koste gaan van het aantal parkeerplaatsen. Zevenendertig stuks worden er aangelegd, waarbij rekening is gehouden met de komst van de nieuwe bewoners in het kerk gebouw. De kerktuin is door de sloop van de consis toriekamer al vergroot. Vóór de woningen is een stukje van de kerktuin 'afgesnoept', waardoor de bewoners een eigen kleine voortuin hebben. De rest blijft vrij toegan kelijk. Om van de vernieuwde Ring, toch het visitekaartje van Nieuwdorp, te kun nen genieten, komen er nog enkele zitban ken en het smeedijzeren hek aan de zuid kant van de kerk wordt opgeknapt. De werkzaamheden zullen tweeënhalve a drie maanden gaan duren. foto Marijke Folkertsma TERNEUZEN - De Statenfractie van de Partij voor Zee land (PvZ) gaat zich met hand en tand verzetten tegen het plan van de Nederlandse Spoorwegen (NS) om drie Zeeuwse treinstations te sluiten. De sluiting betreft de sta tions in Arnemuiden, Krabbendijke en Kapelle-Biezelin- ge. De PvZ wil de huidige dienstregeling onverkort hand haven. „De NS heeft een vervoersplicht, ook in gevallen waarin het aanbod wat terugloopt. Zeeland is nu eenmaal dunbevolkt. Het gaat om behoud van de eigen elementai re voorzieningen. Treinstations horen daarbij. Sociaal ge zien zijn die in verband met onder meer werk, studerende jeugd en ziekenhuisbezoek van wezenlijk belang." KAPELLE - Het CD A-raadslid A. Feijtel-Jobsen in de ge meenteraad van Kapelle stapt over naar de partij Gemeen tebelang. Feijtel (65 jaar, fruitteler, Wemeldinge) zit sinds vier jaar voor het CDA in de gemeenteraad. Het CDA stelde haar niet meer kandidaat voor de komende raadsverkiezingen. Via Gemeentebelang hoopt zij haar verblijf in de gemeenteraad alsnog te kunnen prolonge ren. Gemeentebelang heeft haar op een vierde plaats ge zet. Dat betekent dat kandidaten als M. de Krijger, W. van der Walle en A. de Roo een plaatsje moeten zak ken. Gemeentebelang is momenteel met drie zetels in de raad vertegenwoordigd. Volgens raadslid Feijtel is haar overstap naar Gemeentebelang niet geheel onlogisch. „Ik heb het daar altijd goed mee kunnen vinden." GOES - De dertien blikbakken verdwijnen uit het straat beeld in de gemeente Goes. Volgens de gemeente heeft geen zin meer om apart blik in te zamelen, omdat metalen bij verbrandingsinstallaties via magneten worden geschei den van het andere afval. Goesenaren kunnen hun blik dus voortaan gewoon de grijze container kwijt. Een ande re reden om ermee te stoppen is dat de blikbakken aan vervanging toe zijn, wat toch weer 20.000 euro kost. Goes verwacht straks wel iets meer geld kwijt te zijn aan hoge re afvalverwerkingskosten, maar dat bedrag wordt ruim schoots gecompenseerd doordat de inzamel- en vervoers kosten van blik vervallen. Per saldo levert dat een bespa ring van 2000 euro op. VLISSINGEN - Een 17-jarige Vlissinger is gisteren tus sen Vlissingen en Middelburg, beroofd van zijn gsm. De jongen werd aangesproken door een onbekende jongen die hem vroeg of hij zijn telefoon vast mocht houden. De jongen gaf de gsm maar kreeg hem niet meer terug. door Harmen van der Werf groot. „En we moeten ze in Ove- zande misschien ook niet alle- OVEZANDE - Achtentwintig se niorenwoningen aan de Mes- en Fransestraat in Ovezande krij gen mogelijk een andere bestem ming. Ze zijn volgens directeur C. Krijger van woningcorpora tie R B Wonen gedateerd en te klein. De belangstelling ervoor daalt ook onder senioren. R B Wonen heeft het idee om 'iets' met de seniorenwoningen te doen bij de gemeente Borsele ingebracht. Het wordt meegeno men in de plannen die Borsele heeft voor de nieuwbouw van een brede school en een woon zorgcentrum in het hart van Ovezande. Ook een reconstruc tie van de tennis- en voetbalvel den aan de rand van het dorp én een grondige renovatie van het dorpshuis staan op het program ma. In Ovezande gaat dus nogal wat gebeuren. Om dit goed te doen, wil Borsele alle plannen in een kwaliteitsatlas voor Ove zande samenbrengen. „Het is dan logisch", aldus direc teur Krijger van R B Wonen, „om de toekomst van onze senio renwoningen mee te nemen bij de samenstelling van de kwali teitsatlas." De woningen die in de jaren zestig zijn gebouwd in twee lagen, zijn niet meer van deze tijd, vindt R B Wonen. Ze hebben een vloeroppervlak van 55 vierkante meter, terwijl tegenwoordig 80 vierkante me ter gangbaar is. Die maat zou kunnen gehaald worden door van drie woningen er twee te ma ken, maar is bouwtechnisch vaak te ingrijpend. Hij denkt er eerder een aantal van de wonin gen te herbestemmen voor jonge ren. De belangstelling was daar maal laten staan", verklaart Krijger. Het zal niet zo zijn dat zittende bewoners uit hun huis moeten. Krijger hoopt dat het één en an der kan worden gecombineerd met de bouw van het woonzorg centrum in Ovezande, waarin twintig zorgwoningen en tien se niorenwoningen zijn gepland. Krijger verwacht dat het nog 'een jaar of drie' duurt voordat er iets gebeurt met de senioren woningen. (Advertentie) Telefoon: 0118-591900 www.restauranivTouweiipoldei-.iil Advertentie zeeuwse almanak Twee jaar is Thom nu en hij lijkt sprekend op zijn moeder, was de eenstemmige conclu sie van de visite. „Ja, hij is nog aardig opgedroogd", rea geerde zijn moeder. Dat is wel even anders direct na zijn geboorte. Toen ivas het uiterlijk van de baby wel even schrikken. Toen leek Thom wel erg op een ander fa milielid. „Ik zag hem en mijn eerste reactie was: Ik heb mijn vader gebaard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27