Daamen wil titel bij afscheid PZC Matige bezetting van eindstrijd libre Hiddink zet bij PSV het mes in basis pSV kan goede serie vervolg geven 19 pauwendaele nil zich richten op derde plaats Trainer vindt het na vijf seizoenen Wemeldinge welletjes Eenvoudige zege van snookerteam De Frel volgt Sweres op als trainer Rillandia «jleraart trainer Corn Boys Langer contract Haarlem en Ajax Vreven spant arbitragezaak aan Fortes Rodriguez gaat politiek in Leeftijdgrens Olympia's Tour weg uitslagen Van der Wielen gaat voor derde plek op het NK vrijdag 20 januari 2006 wb MIDDELBURG - Veel meer dan ^idige middenmootpositie iter voor zaterdag-derdeklas- pc Dauwendaele deze com- m BP «11 petitie i 'rwj|i ileii v niet meer in te zitten. Ejp routinier Francis Lan- dit seizoen niet zomaar We moeten ons maar jeinaire opgeven. richten op de derde plaats. heeft de ploeg uit Middel- ïg lang achtervolgd. Een itQfflJ dechte voorbereiding, gevolgd feu jö01-een eveneens verre van flo- •t ri-ante seizoensopening, speel- «o pauwendaele lang parten, lie slechte start heeft lang njgewerkt", beaamt de 35-ja- Francis Langemaire. „We jonnen met één punt uit drie W ï«istrijden, en dat was nu niet I] tht bevordelijk voor ons zelf- aÜ trtrouwen. Bovendien hadden ie veel moeite met scoren. fear gelukkig is het tij een aan- wedstrijden voor de winter- .p een stuk ten goede gekeerd. G: 3 gaas hebben we nu weer te iaken met enkele forse blessu- 31b;1: s, dus het blijft allemaal wat i:',j fan het oorspronkelijke doel ra bovenin mee te draaien, is zo- 64 joende nog weinig terecht geko- bij de Middelburgse ploeg, j zal een zware bevalling orden", zegt Langemaire gek- ^Uerend. „Natuurlijk wordt dit imaar dan moeten we VB1 maar richten op de derde die Serooskerke nu in- eemt. Wellicht kunnen we dan jn periodetitel overnemen Ich bezighouden met volgend ,r Jpen, als behalve een nieuwe icfej dbune ook een nieuwe trainer de persoon van Gérard de oijer te bewonderen is, doet ^Jrancis Langemaire nog niet la tht „Ik wil eerst dit seizoen •oardig afsluiten. Als ik fit ijl, wil ik er zeker nog een jaar an vastknopen. We beschikken er een selectie met behoorlijk at potentie, waar gewoon ïeruit te halen is. Aan de doel- ielling om op termijn weer te lg te keren naar de tweede klas uil ik zeker nog even mijn teentje bijdragen.' |)e eerste aanzet zal volgens angemaire morgenmiddag ge- ivenmoeten worden als Nieuw- nem Dt?op bezoek komt. SIK tKÜ m door Joop van den Oudenhoven door Ron de Waal WEMELDINGE - Het is inmid dels 42 jaar geleden dat de huidi ge zaterdag-vierdeklasser We meldinge via een kampioen schap promotie afdwong. Als af sluiting van zijn vijfjarige trai nersloopbaan bij de Bevelandse ploeg wil George Daamen dit kunststukje herhalen. „Dat zou een geweldige bekroning zijn." Hij kan morgenmiddag met We meldinge een grote stap zetten in de richting van de titel. Als Daamen met zijn ploeg op eigen veld de derby tegen Yerseke wint, wordt de voorsprong op één van de grootste concurren ten vergroot tot zes punten. Het lijkt dus erop of eronder te wor den voor de ploeg van de 43-jari- ge oefenmeester. „Erop wat meer, omdat Yerseke dan op ruimere achterstand komt. Maar met eventueel puntverlies is er nog geen man overboord." Naast Yerseke, staan ook ZPR'84 en Krabbendijke nog op korte afstand van de huidige lij staanvoerder. „Tussen deze vier ploegen zal het zeker gaan", ver wacht Daamen, die de tegenstan der van morgen tipt als de ge vaarlijkste concurrent. Ondanks de koppositie lijkt er nog geen sprake van toenemen de druk bij Wemeldinge. Daa men: „Als dat al zo zou zijn, pro- MIDDELBURG - De snooker aars van The Roadhouse blijven het in de regionale eerste klasse goed doen. Nu werd nummer drie Reyer-dragon-bos uit Rid derkerk verslagen: 6-3. Ook zonder hoge brakes waren de Middelburgers duidelijk be ter. Chris van Renswoude scoor de 100 procent (drie zeges). Mar cel Mouwen kwam tot een zege en Mark Appel won twee keer. Door de winst handhaaft Road house zich aan kop, al loopt de concurrent twee duels achter. beer ik die zoveel mogelijk weg te nemen. Maar toen wij afgelo pen jaar in juni in Spanje verble ven met de ploeg, en we de com petitie-indeling onder ogen kre gen, kwam langzamerhand het besef dat we best weieens hoge ogen zouden kunnen gooien. Het voordeel is ook dat we al een jaar of drie bezig zijn met een tamelijk brede groep, die een behoorlijk groeiproces heeft doorgemaakt." „Bij iedereen is de beleving enorm en de overtuiging is er dat het nu echt kan gebeuren. Ik heb bovendien als trainer te ma ken met een luxeprobleem, om dat ik volop keuze heb. Ik moet soms dus mensen teleurstellen, maar ook daar wordt tot nu toe volwassen mee omgegaan. We moeten in deze situatie als één team blijven opereren." In eerste instantie stond het be halen van een periodetitel dit seizoen bij Wemeldinge boven aan het verlanglijstje. „Maar we kwamen met z'n allen tot de con clusie dat het zinvol was de doel stelling op te krikken richting ti tel, omdat het snel helder werd dat er meer mogelijk was." Alleen tegen ZPR'84 kon Wemel dinge dat in de eerste seizoens helft in de verste verte niet waar maken. „Daar hebben we het als ploeg echt af laten weten en verloren we met 3-0. Maar goed, we zullen ongetwijfeld nog wel eens een mindere dag hebben. Gelukkig hoeft dat in onze situa tie niet meteen fataal te zijn." Dat zijn ploeg het morgen tegen Yerseke laat afweten, kan de trainer zich onmogelijk voorstel len. „Er wordt al een tijdje vol op over gesproken. De meeste spelers kennen elkaar al gerui me tijd, terwijl ik zelf ook voor de winterstop wekelijks contact had met de trainer van Yerseke over diverse tegenstanders. Het leuke is wel dat ik hem dit jaar, met de derby aanstaande, nog niet aan de lijn had. Alles gaat eigenlijk in een heel goede ver standhouding en ik vind dan ook dat we allemaal moeten ge nieten van dit moment. Dat je bovenaan staat én zo'n leuke derby mag spelen komt tenslot te niet al te vaak voor." Vooral de trainer zelf wil het mo ment koesteren, temeer omdat hij na dit seizoen een punt zet achter zijn trainersloopbaan bij Wemeldinge. „Vijf jaar is mooi genoeg. Twee weken geleden werd dit bekend en gelukkig wa ren zowel de spelers als ik ervan overtuigd dat het tijd werd voor een ander. Ik doe zelf even een stap terug en ga niet aan de slag bij een andere club. Ik heb het gevoel dat ik een beetje voetbal moe ben." De ultieme bekroning voor Daa men zou dan ook het behalen van het kampioenschap met We meldinge zijn. „Natuurlijk gaan we hiervoor, maar als het onver hoopt niet lukt, vertrek ik toch met een opgeheven hoofd." ■tiSk George Daamen stopt na dit seizoen als trainer van Wemeldinge. „Ik doe zelf even een stap terug en ga niet aan de slag bij een andere club. Ik heb het gevoel dat ik een beetje voetbalmoe ben." foto Willem Mieras I0ES-Biljartvereniging Schel- ikCc! lezicht is in Wemeldinge vanaf wt'taetot en met zondag gast- voor de districtsfinale libre toste klasse. Afgaand op de ls<- myennes van de deelnemers is vi;T t bezetting aan de magere a"-. tot. Tegelijkertijd is in Goes 8y:; it regionaal kampioenschap li- re tweede klasse. fe heeft er de schijn van dat de "si: districtsfinale libre eerste klas se niet de boeken in zal gaan als een toptreffen. Geen van de deel nemers kwam in de voorwed strijden in de buurt van de pro- motiegrens. De moyennes waren over het algemeen aan de mage re kant. Op basis daarvan lijken de favorieten op de vingers van een hand te tellen. Willie de Nijs van BV Verzamelen uit Clinge en Piet Maljaars van VEGABV lijken de grootste kanshebbers, met 6.34 achter hun naam. In de slagschaduw volgen nog Johan de Pundert van Avontuur en William de Jonge van de Toe komst met 5.59 en 5.60. VEGA BV, de grootste verenging van het district (53 leden), is met drie spelers goed vertegenwoor digd. De regio midden van het district levert met zes van de acht deelnemers kwantitatief een zware afvaardiging. Opval lend is het ontbreken van Schouwse deelnemers. Op de re servelijst staat Martin Capelle als enige Schouwenaar. In Yip Plaza in Goes houdt De Sportvisser van vandaag tot en met zondag de regionale eind strijd in het libre tweede klasse. Leo Baas van WRW uit Ooltgen- splaat is dé kanshebber. Hij is een protégé van Henk Wielaard, $j an onze sportredactie ''ij SILLAND - John de Frel wordt 1rilgend seizoen de nieuwe trai- irvan Rillandia. De trainer uit irgen op Zoom volgt bij de za- ^dag-tweedeklasser Peter Swe- stettpop. die naar Unitas'30 ver rekt. stond tussen 1998 en Vitte! "0a' twee seizoenen aan het d,u ter bij Rillandia. In zijn twee de jaar leidde hij Rillandia naar het kampioenschap van de der de klasse. Via twee seizoenen HW'24 en twee jaar Zierikzee kwam De Frel in 2004 terecht bij Halsteren. Met die ploeg be reikte hij het afgelopen seizoen de nacompetitie. Dit seizoen stapte De Frel na acht wedstrijden op bij zon dag-tweedeklasser Halsteren, de club waarvoor hij achttien jaar als keeper actief was. joorEugène de Kok h MES-Na drie weken rust kwa- *n de futsallers van SSV/E1 Toro weer in actie. De Goesena- fin konden hun goede serie van J0|r°r de winterstop geen vervolg In eigen huis verloor SSV M3-1 van NVS. ZVH/Morres wel, met 7-1. i-tto thuisploeg leidde langer dan „ga*501 halfuur met 1-0 door een sesd* üta' van Pim Bruins, maar ilbiifl ®Gst halverwege de tweede i «ft via een counter de gelijk- aker incasseren. Door een nie hap, veel dichter bij het te VAN GENT - De West- p ,Wuws-Vlaming Rudy Veraart jaaaf volgend seizoen de nieu- ïehoofdtrainer van Corn Boys. ivij VQ'gt Antoine van den Bos- °P, die Corn Boys aan het ;de van dit seizoen na twee ,ir verlaat. Assistent-trainer «jan Laere blijft wel bij de van Gent. doel genomen dan de scheids rechter aangaf, kwam het team uit Dinteloord op voorsprong. De Goesenaren schoten daarna nog een paar keer op de paal en ook enkele malen rakelings naast. In de slotfase besliste de nummer negen van de eerste klasse de wedstrijd definitief: 3-1. ZVH/Morres ging na de winter stop verder waar de ploeg daar voor mee bezig was: winnen. De Zeeuws-Vlamingen klopten De Driesprong met 7-1 en blijven aan de leiding in de eerste klasse. Het team uit Rucphen had weinig in te brengen. Ali Eryürük opende de score, zijn eerste treffer van in totaal vier. De tweede maakte hij twee minuten daarna en Mevlüd Eryürük vergrootte de marge tot drie. De Driesprong maakte nog voor rust hun enige doel punt. Na de pauze zetten de Braban ders meer druk, maar Morres profiteerde ervan. Ali Eryürük (2), Mevlüd Eryürük en Ralph Zegers bepaalden de eindstand op 7-1. Volgende week speelt Morres in de kwartfinale van de beker te gen Pubbles uit Goes. PSV'er Jefferson Farfan, hier in duel met Spartaan Jason Oost (rechts), verhuist tegen RKC vermoedelijk naar de linkerflank. foto GPD van onze sportredactie EINDHOVEN - De moeizame reeks duels van december en ja nuari heeft PSV-trainer Guus Hiddink niet onberoerd gelaten. Waarschijnlijk zet hij morgen in de thuiswedstrijd tegen RKC flink het mes in de ploeg. Ver moedelijk worden vijf en moge lijk zes posities anders ingevuld dan zondag tegen Sparta. De meest voor de hand liggende ingreep is de terugkeer van Ibra him Afellay op het middenveld. Hij moet het team meer creativi teit brengen. Door zijn rentree verhuist Culina van het midden veld naar de aanval. Farfan ruilt de plaats op rechts in voor de linkerflank, waar Beasley steeds speelde. Ook achterin voert Hiddink twee wijzigingen door. Michael Ball vervangt de geschorste Mi chael Lamey en Theo Lucius lijkt zijn plek te verliezen aan Michael Reiziger. De ex-intema- tional is volgens Hiddink weer in vorm aan het komen. „In alge mene zin geldt dat we in een fa se terechtkomen waar van het hele team stabiliteit wordt ge vraagd. Ook van de nummers twaalf, dertien en veertien. Rei ziger heeft tot de winterstop, me de door blessures, vrij ingehou den gespeeld. Daar is over ge praat en hij heeft de boodschap goed opgepikt", zei Hiddink gis teren. Spierklachten Onzekerheid bestond gisteren over de inzetbaarheid van Sim ons. De Belg kampt met spier klachten, iets wat Hiddink zeer serieus nam. „Timmy wil altijd spelen, als hij klaagt over een blessure is dat niet voor niets. Op de ochtend van de wedstrijd zullen we een beslissing nemen over zijn meespelen. We moeten de komende maanden iedereen aan boord houden en nemen geen onverantwoorde risico's." Tweede doelman Edwin Zoete- bier ontbreekt zeker. Hij liep maandag in het duel Jong Ajax- Jong PSV een rugblessure op. Nathan Coe zit op de bank. Ar chie Thompson is nog niet inzet baar. Hij arriveerde deze week bij PSV met een buikwond, die nog enkele dagen moet genezen. Bovendien is hij nog niet in het bezit van een werkvergunning. Na het weekeinde moet Thomp son er klaar voor zijn. RKC Waalwijk mist de gebles seerde aanvaller Rick Hoogen- dorp. Hij was voor de winter stop de grote man in de eerste ontmoeting, die eindigde in een 4-4-gelijkspel. GPD HAARLEM - HFC Haarlem en Ajax verlengen hun samen werkingsovereenkomst met twee jaar. Beide clubs beslo ten in 2001 samen te gaan werken op voetbaltechnisch ge bied. In de eerste jaren van de samenwerking werden de trainers Heini Otto en Leo van Veen uitgeleend door Ajax en speelden onder anderen Darl Douglas, Serginho Greene, Serge van den Ban en Brutil Hosé op huurbasis bij HFC Haarlem. De laatste jaren bestaat de samenwerking vooral uit het detacheren van Ajacied Edmond Claus als hoofd opleidin gen bij Haarlem. Claus blijft ook de komende twee jaar bij Haarlem werken. Het is nog niet bekend of Haarlem de komende twee jaar op Ajacieden kan rekenen voor het eerste elftal. GPD ARNHEM - Stijn Vreven spant een arbitragezaak aan te gen Vitesse. De Belgische vleugelverdediger wil dat de club hem zijn plaats in de A-selectie teruggeeft. De lei ding van de Arnhemse eredivisieclub zette Vreven woens dag terug naar Jong Vitesse. Advocaat Jan Kabalt van Vreven gaf Vitesse tot het eind van gistermiddag de tijd om de maatregel terug te draaien. Dat gebeurde niet. Kabalt zal de zaak vandaag aanhangig maken bij de KNVB. De arbitragecommissie moet nu een datum bepalen waarop de kwestie kan wor den behandeld. ANP ALKMAAR - RBC-voetballer Jose Fortes Rodriguez gaat mogelijk de politiek in. De voormalig speler van AZ staat op de kandidatenlijst van de Onafhankelijke Partij Alk maar (OPA). Hij heeft ook meegeholpen aan het verkie zingsprogramma van de partij die nu samen met de PvdA de grootste fractie in de Alkmaarse gemeenteraad is. De 33-jarige profvoetballer staat in principe op een onver kiesbare positie, plaats 24. OPA heeft op dit moment acht raadszetels. De partij kon gisteren niet aangeven of For tes Rodriguez bij voldoende voorkeursstemmen zijn plaats in de gemeenteraad opeist. ANP RHENOY - De leeftijdsgrens voor deelname aan de wieler koer-s Olympia's Tour is dit jaar afgeschaft. De 54e editie van de ronde die op 13 mei in Noordwijkerhout begint, staat in tegenstelling tot eerdere jaren open voor renners die ouder zijn dan 26 jaar. Vorig jaar was er een hoop gedoe rondom de leeftijds grens. De organisatie wilde renners in de leeftijdscatego rie tot en met 26 jaar, de UCI wilde slechts een categorie tot en met 25 jaar toestaan. Uiteindelijk kreeg de organi satie gelijk, maar dit jaar zou dezelfde problematiek kun nen terugkeren. Het bestuur- van de ronde heeft daarop be sloten de grens af te schaffen. Olympia's Tour is Nederlands grootste koers voor eliteren ners zonder contract. De organisatie heeft voor dit jaar tien binnenlandse ploegen vastgelegd en vanuit het bui tenland hebben achttien teams interesse getoond. De ron de begint in Noordwijkerhout en eindigt met de achtste etappe met start en finish in Buchten op 21 mei. De wed strijd heeft dit jaar voor het eerst sinds lange tijd geen in dividuele tijdrit meer. ANP de succescoach uit Ooltgens- plaat. De concurrentie gebrand zijn hem de voet dwars te zet ten. Van de Zeeuwse deelnemers is Dick van den Berg (VEGABV Vlissingen) de meest opvallen de. Hij is niet de jongste, maar wel één van de taaiste tegenstan ders. Ko Franse van BV Kwa- dendamme zal, zoals gebruike lijk, onopvallend van zich doen spreken. Een man om in de ga ten te houden. BBIB Birmingham. All England. Vrou wen. Tweede ronde: Audina (Ned/7)- Tolmoff (Est) 11-6 11-6; Derde ronde: Audina-Jiang Yanjiao (Chn) 11-5 6-11 11-6. ISÏSHHHBBHHHHHIi Abu Dhabi. Abu Dhabi Golf Cham pionship, Europese Tour. Stand na 1e ronde: 1. Horne (ZAf) 66 slagen (-6), 2. Gonzalez (Arg), Jaidee (Tha), Singh (Fij) 68, 5. Bain (Sch), Gustafsson (Zwe), Lynn (Eng), Schwartzel (ZAf), Stenson (Zwe) 69, 23. Lafeber (Ned) 71,109. Der- ksen (Ned) 77. Wijk aan Zee. Corus-toernooi. Vijf de ronde: Topalov (Bul)-Mamedjarov (Aze) 0,5-0,5, Karjakin (Oek)-Bacrot (Fra) 1-0, Gelfand (Isr)-Van Wely (Ned) 0,5-0,5, Anand (Ina)-Leko (Hon) 1-0, Ivantsjoek (Oek)-Kamsky (VSt) 1-0, Tivia- kov (Ned)-Sokolov (Ned) 0,5-0,5, Aro- nian (Arm)-Adams (Eng) 0,5-0,5. Stand: 1. Anand 4, 2. Topalov, Ivan tsjoek 3,5, 4. Gelfand, Karjakin 3, 6. Aro- nian, Mamedjarov, Adams 2,5, 9. Soko- lov, Leko, Van Wely, Tiviakov 2, 13. Ba- crot 1,5,14. Kamsky 1. Laax (Zwi). Burton European Open, freestyle snowboard. Vrouwen, slo- pestyle: 1. Zurek (Can), 2. Maas (Ned), 3. Fliri(Oos), 4. Miller (GBr). Ramsau am Dachstein. NK skiloop. Combisprint (6 km), mannen: 1. Joël Sloof 22.39,1, 2. Ittman 23.07,8, 3. Lans bergen 25.07,4; vrouwen: 1. Chardine Sloof 27.29,8, 2. Straub 29.39,8, 3. Leijn 30.57,8. Sportpriisvraqen Lucky Day: 4-5-7-8-12-17-19-35-37-41- 45-52-55-57-60-70-73-75-78-80 Onder voorbehoud. Melbourne. Australian Open. Mannen, enkelspel, tweede ronde: Andrejev (Rus/23)-Sluiter (Ned) 3-6 6-3 7-6 (4) 2-6 6-2, Federer (Zwi/1 )-Mayer (Dui) 6-1 6-4 6-0, Chela (Arg)-Hewitt (Aus/3) 6-4 6-4 6-7 (8) 6-2, Davidenko (Rus/5)-Kim (VSt) 4-6 6-0 6-3 6-2, Coria (Arg/6)-Luzzi (Ita) 7-6 (10) 6-4 6-3, Hrba- ty (Slw/12)-Norman (Bel) 6-2 7-5 5-7 4-6 10-8, Ferrero (Spa/15)-Tipsarevic (SMo) 6-3 3-6 5-7 6-3 6-2, Kiefer (Dui/21)-Pas- anski (SMo) 4-6 6-1 6-4 6-1, Healey (Aus)-Delic (VSt) 6-4 6-7 (4) 6-3 6-4, Luc- zak (Aus)-Olivier Rochus (Bel/24) 6-7 (4) 6-4 6-1 6-7 (1) 6-1, Grosjean (Fra/25)- Monaco (Arg) 6-4 6-3 6-3, Vliegen (Bel)- Verdasco (Spa/28) 3-6 6-2 7-6 (4) 7-5, Mirnyi (WRu/30)-Sanguïnetti (Ita) 7-5 6-3 4-6 7-6 (8), Horna (Per)-Phau (Dui) 6-3 6-2 6-1, Haas (Dui)-Goldstein (VSt) 6-0 6-1 6-2, Mathieu (Fra)-Bogomolov (VSt) 6-0 7-6 (5) 6-2. Vrouwen, enkelspel, tweede ronde: Krajicek (Ned)-Mirza (lna/32) 6-3 7-5, Clijsters (Bel/2)-Meng (Chn) 6-4 6-2, Mauresmo (Fra/3)-Loit (Fra) 7-6 (1) 6-2, Benesova (Tsj)-Pierce (Fra/5) 6-3 7-5, Schnyder (Zwi/7)-Asagoe (Japan) 6-1 7-6 (9), Miskina (Rus/12)-Jackson (VSt) 7-6 (4) 0-6 6-3, Schiavone (lta/15)-Casta- no (Col) 6-1 4-6 6-3, Vaidisova (Tsj/16)- Tsjakvetadze (Rus) 6-2 6-1, Arvidsson (Zwe)-Safina (Rus/19) 6-4 6-0, Pennetta (lta/20)-Sucha (Slw) 6-3 6-0, Stosur (Aus)-lvanovic (SMo/21) 6-3 7-5, Loren zo (Spa)-Grónefeld (Duï/22) 4-6 6-4 6-1, Vinei (Ita)-Bartoli (Fra/25) 6-4 3-6 6-3, Na- kamura (Jap)-Dulko (Arg/31) 6-1 6-1, Bammer (Aus)-Zi (Chn) 6-3 6-4, Hingis (Zwi)-Laine (Fin) 6-1 6-1. Middelburgse Bedrijfsvoileybal Ver eniging. Eerste klasse: Eastman-Rij- school Scaldis 3-5, Kamps-Kuijper be- tonboringen 2-6, Begijn makelaar- WEA /Dauwendaele 8-0. Stand: Geldof assu rantiën 10-63, Begijn makelaar 10-47, Eastman 10-44, Kuijper betonboringen 10-42, Kamps 11-38, Rijschool Scaldis 11-35, WEA/Dauwendaele 10-19. Twee de klasse: WEA/Dauwendaele2-Piet Voskamp/'t Zand 3-5, HZ sport-LVV 6-2, AKZ verzekeringen-Beko 6-2. Stand: HZ sport 11-61, Piet Voskamp/'t Zand 11-55, AKZ verzekerinngen 10-45, LVV 10-38, Bosma elektro 10-36, Beko 10-35, WEA/Dauwendaele 2 10-18. Derde klasse: Provincie Zeeland- Schoonen/Flipse/MZ4-4, Bowl de Kruit- molen-ROC Zeeland 4-4, Indoor karting- Ziekenhuis Walcheren 0-8, AKZ verzeke ringen 2-Kodde 4-4. Stand: AKZ verze keringen 2 11-64, Schoonen/Flipse/MZ 11-49, Ziekenhuis Walcheren 11-49, Pro vincie Zeeland 11-45, Bowl de Kruitmo- len 11-45, Kodde 11-36, ROC Zeeland 11-33, Indoor Karting 11-31. Vierde klasse: Delta cars-Eastman 2 6-2, AKZ verzekeringen 4-DGA hypotheken 2-6. De Babbelaar-PZC 6-2, AKZ verzekerin gen 3-Bayard alu constr /Dauwendaele 8-0. Stand: Delta cars 11-63, AKZ verze keringen 3 11-56, De Babbelaar 11-56, DGA hypotheken 11-53, Eastman 2 11-47, AKZ verzekeringen 4 11-37, Ba- yard alu constr./Dauwendaele 11-21, PZC 11-19. Vijfde klasse: Nehalennia- Rabo Walcheren 8-0, Bandoeng-Provin- cie Zeeland 2 0-8, HZ sport 2-Wigman en Van Dijk 2-6. Stand: Wigman en Van Dijk 9-69, HZ sport 2 10-48, Provincie Zeeland 2 9-46, CZ actief 9-45, Rabo Walcheren 10-30, Nehalennia 10-22, Bandoeng 9-0. Vrouwen. Derde klas se: Jong Ambon-Wijk Klarenbeek 1-7, Bakker Schrieks/MZ-De Kemel 0-8, De Reus en Van Heemst-Ziekenhuis Wal cheren 4-4, 't Ken net-Breedijk/SVS 2-6. Stand: De Reus en Van Heemst 11-68, Breedijk/SVS 11-54, Ziekenhuis Walche ren 11-52, De Kemel 11-45, Wijk Klaren beek 11-45, 't Ken net 11-41, Bakker Schrieks/MZ 11-31, Jong Ambon 11-14. Hahndorf. Tour Down Under. Twee de etappe, Stirling-Hahndorf: 1. Da- vis (Aus) 146 km in 3.27.21, 2. Crake (Aus), 3. Eladio Sanchez (Spa) 0.38, 4. Clarke (Aus) 0.54, 5. Martias (Fra), 6. Renshaw (Aus) 2.00, 49. De Kort 7.10. Klassement: 1. Gerrans (Aus) 7.12.55, 2. Luis Leon Sanchez (Spa) 0.07,3. McE- wen (Aus) 0.18, 4. Walker (Aus) 0.46, 5. Bates (Aus) 1.45, 6. Dumoulin (Fra) 1.48, 63. De Kort 23.54. GOES - Na de eerste dag van het NK lange-baanschaatsen voor veteranen in Breda staat Leon van der Wielen op de vijf de plek. Hij ziet nog voldoende kansen op de derde plaats. Op de 500 meter werd Van der Wielen vierde. De 1500 meter verliep iets minder, hij eindigde als vijfde. „Over de 500 meter ben ik tevreden, ik reed hem in 41,44. Dat is mijn tweede sei- zoenstijd", zegt Van der Wielen. In het klassement staat de 37-ja rige inwoner van Zierikzee nu vijfde. De achterstand op de nummer drie bedraagt slechts 0,6 seconde. Hij ziet dan ook mo gelijkheden. „De nummer één en twee zijn drie maatjes te groot, maar de derde plaats is mogelijk. Als ik morgen een goe de dag heb, zie ik kansen." Op de slotdag staan de 1000 en 1500 meter op het programma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19