Brouwershof feestelijk geopend >zc Miniatuur wellicht naar Mortiere Referendum oplossing voor politieke impasse Maak nu kans op een TomTom Vijfjaar studenten in Vlissingsestraat Fractievoorzitter weg na vertrek wethouder zeeuwse almanak Boom Vlissingse betrapt speelgoeddieven Auto vernield in Vlissingen Auto's opengebroken in Vlissingen VVD: ook geld Vlissingse daklozen Automobilist mishandeld in Sluis Itractiepark als nieuwe locatie voor theater in beeld na nieuwe onderhandelingen editie Walcheren serveer nu (0118 - 886 886) 1 ;n exemplaar van Gukl Waerrelt ewondere huisnaamwereld ju Middelburg door j 1 de Graaf 1 .«schijnen (28 januari) .529,50 daarna €3 5,00 j rnavondvanaf 17.30 uur Tasseriemenu Mwitlof-camembertsoep, ipfiletmet ontbijtspek of JJnje van spinazie en polen- 1 Jen American pancakes i "12,50 of€10,00 (vegetarisch) serveren: 0118 - 886 866 tentoonstellingen pim zonder titel Him Hofman lij luurder begoochelingen Geer Huybers Jong en oud komen samen in de Brouwershof. Behalve een woon-zorgcomplex voor ouderen is het complex ook een nieuwe locatie voor Kinderopvang Walcheren. foto Lex de Meester door Selma Osman DOMBURG - Het eerste grote woon-zorgcomplex voor de Wo ningstichting Walcheren in de gemeente Veere is een feit. Giste ren werd in Domburg Brouwers hof geopend. Wat het gebouw extra bijzonder maakt, is dat oud en jong samen onder één dak zitten. Dat komt omdat de Kinderopvang Walcheren een ei gen ruimte heeft in het senioren complex. De bewoners zijn al hebben hun plekjes al gevonden en de brand meldingsinstallatie werkt inmid dels naar behoren. Die reageer de eerst niet alleen op rook, maar ook op een sterk geurende hyacint in een van de woningen. In oktober verhuisde het echt paar Schuiling naar een apparte ment in Brouwershof. Ze vinden het er fantastisch. Hun oude huis elders in Domburg was van voor de oorlog en lang niet zo ge riefelijk. De stookkosten zijn op de nieuwe stek een stuk lager. Dat er ook kinderen in Brou wershof vertoeven, vinden zij leuk. „Die hebben een andere be levingswereld", zegt de 79-jari- g'e Schuiling. ,,Op deze manier krijg je een koppeling tussen jong en oud." Ervaring Kinderopvang Walcheren heeft daar al ervaring mee opgedaan in zorgcentrum Simnia. Kinder dagverblijf de Kokkel vond daar drie jaar geleden een tijde lijk onderkomen. „In Simnia za ten de ouderen al op de gang te (Advertentie) Word nu óók iid van de ANWB met Wegenwacht-service, al voor 49,75. Ost is nog geen 1,- per week. Bovendien maken nieuwe leden deze roaand kans op één van de TomTom navigatiesystemen. Kijk voor de actievoorwaarden op anwb.nl. Goede reis wachten tot de kinderen kwa men", vertelt unitmanager L. Koole van kindercentrum De Kokkel. De contacten beston den uit voorlezen, samen pan nenkoeken bakken of Sinter klaas vieren. Dat kan ook in Brouwershof, waar de Kokkel naast 0- tot 4-jarigen ook basis scholieren opvangt na school tijd. Pal naast het kindercen trum zit de dagbestedingsruim te van de Stichting Voor Regio nale Zorgverlening. „We hou den de contacten informeel", legt Koole uit. Zo drinken de kinderen die naar de naschoolse opvang komen thee met de acht bezoekers van de dagopvang. Bewoners van de zes koop- en zeventien huurappartementen kunnen voor zorg een beroep doen op Simnia. Dat varieert van huishoudelijke hulp tot ver pleegkundige hulp en van één uur tot zeven dagen in de week. Wethouder J. Bostelaar is trots op het woon-zorgcomplex aan de Aanloop. Hij beschouwt Brouwershof als fundament voor een reeks andere gebouwen die de gemeente Veere voor ouderen en mensen die zorg no dig hebben gaat neerzetten. Het volgende complex komt in West- kapelle. De gemeente hoopt le ring te kunnen trekken uit de er varingen van de Brouwershofbe- door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Hij ziet een re ferendum als uitweg uit de dis cussie over het nieuwe theater die nu al jaren in Middelburg woedt. Burgemeester Koos Schouwenaar deed gisteren een dringend beroep op de politiek om de bewoners nu maar eens over de kwestie aan het woord te laten. „We zitten met een immens pro bleem dat de stad iedere dag geen goed doet", zei hij gisteren in een overleg met de tien frac tievoorzitters over het referen dum, dat in Middelburg burger advies wordt genoemd. „Met dat probleem hannesen we al ja ren, raadsbesluiten over het theater zijn met krappe meerder heden genomen. Natuurlijk kan het als een zwaktebod worden gezien, maar we staan zelf ook niet zo sterk in dit dossier." Alle besluiten die de raad de afgelo pen vijf jaar heeft genomen, heb ben nog steeds niet tot een oplos sing geleid, zei hij. „En die is op dit moment ook niet binnen handbereik. Ook het huidige col legeakkoord leidt, denk ik, niet tot een oplossing." Het gemeentebestuur is ge schrokken van de negatieve reac ties van omwonenden tijdens de presentatie van de voorlopige ideeën over een theater op het Molenwater, het Schouwenaar doorschemeren. „Daar is niet het vertrouwen uit geput waar uit geconcludeerd kan worden dat deze oplossing tot succes zal leiden." Schouwenaar gaf ver volgens zelf de opdracht om de politieke steun voor een referen dum te onderzoeken. „Dat vraagt om vertrouwen in wat de kiezer zegt. Ik denk dat het een hele mooie kans is, die ik toch wel zou willen aanbevelen." Dit moment is net zo geschikt voor het houden van een referen dum als ieder ander, vindt Schouwenaar. „Er zullen altijd wel weer nieuwe oplossingen verschijnen. Als we het niet doen, zal dit onderwerp bij de verkiezingen een grote rol spe len. Ik denk dat het beter is om dit onderwerp apart te zetten, zodat andere onderwerpen die ook belangrijk zijn, ook aan bod komen. Als iemand een andere opvatting heeft over het theater dan de partij waarop hij wil stemmen, dan kan hij dat split sen. De verkiezingen zijn hét mo ment om dit te doen." Gebrek aan kennis Het argument dat Middelbur gers door gebrek aan kennis geen goede keuze zouden kun nen maken, vindt hij onzin. „Mensen zijn prima in staat om een oordeel te vormen over een groot aantal politieke partijen. Daarom zullen ze ook in staat zijn om over vijf alternatieven een mening te vormen." De ge meenteraad beslist maandag of het referendum doorgaat en wel ke locaties precies worden voor gelegd. Middelburgers kunnen dan op 7 maart, gelijktijdig met de gemeenteraadsverkiezingen, hun mening geven. Opa en oma uit Zeeland wa ren afgelopen weekeinde op bezoek bij hun oudste zoon in een lieflijk dorpje in de Rand stad. Samen met de kleinkinderen wandelden ze langs één van de vele sloten. Treurwilgen aan de oever van het water stonden stram voorovergebo gen. „Kijk 's oma", reageerde de jongste van zes, „een hele rij slap-zielig-bomen. I ,*0113-315649 I JjiSctie@pzc.nl 2,31 4460 AA Goes Uentié-exploitatie: !7 n Midden-Zeeland: 0113-315520; Elaanderen: 0114-372770; tonaal: 020-4562500. Jan Bos zit bij Team Telfort lekker in z'n vel inderdag 19 januari 2006 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De voormali ge panden van de gemeente aan de Vlissingsestraat in Middel burg zijn maximaal vijf jaar be schikbaar als studentenhuisves ting. Daarna worden ze als ap partementen verhuurd. Dat heeft het college van B en W besloten. Aanleiding voor het vaststellen van een periode is protest uit de buurt. Bewoners van de Vlissingsestraat wezen op een eerdere toezegging dat er maximaal vijf of zes jaar studen ten in hun straat zouden komen wonen. Bovendien was beloofd dat de studentenkamers na die periode omgebouwd zouden worden tot appartementen voor ouderen. In de panden worden nog dit jaar 28 appartementen ge bouwd. Vanaf komend studie jaar gaan daar maximaal zeven tig studenten van de Roosevelt, Academy in wonen. Na vijf jaar komen de appartementen be schikbaar voor andere huur ders. Niet alle woningen zullen overigens geschikt zijn voor ouderen omdat ze moeilijk te be reiken zijn. Het is volgens het college van B en W nu mogelijk om met de om wonenden een termijn af te spre ken omdat er andere locaties in de stad beschikbaar komen voor studentenhuisvesting. Het gaat niet alleen om het voormalige kantoor van Rijkswaterstaat aan de Koestraat, zegt E. de Ceuster, directeur van woning corporatie Woongoed. Over dat pand zijn trouwens nog geen af spraken gemaakt. De andere lo caties worden binnenkort be kend gemaakt. KAPELLE - C. Vleugel, fractie voorzitter van Gemeentebelang in de gemeenteraad van Kapel- le, trekt zich definitief terug uit de Kapelse politiek. Vleugel kondigde al eerder aan dat hij zich niet beschikbaar stelde bij de komende raadsver kiezingen, maar kwam daar na de affaire-Ganseman op terug. Ganseman stapte vorige week op als wethouder en als lijsttrek ker van Gemeentebelang. Het vertrek van Ganseman deed Vleugel besluiten om zichzelf toch weer kandidaat te stellen voor het lijstrekkerschap. Daar aan verbond hij wel enkele voor waarden. Zo wilde Vleugel ver zekerd zijn van een brede steun binnen zijn partij. Die brede steun heeft hij niet gekregen. Gemeentebelang gaat nu de ver kiezingen in met het huidige raadslid A. Schmid als lijsttrek ker. De tweede kandidaat op de lijst is de nieuwkomer: W. van Boven. Ganseman fungeert de komende verkiezingen als lijst duwer; zijn naam bungelt onder aan de lijst. Gemeentebelang is op dit mo ment met drie zetels in de ge meenteraad van Kapelle verte genwoordigd. VLISSINGEN - Een 22-jarige Vlissingse heeft gistermid dag twee mannen betrapt die uit haar schuur speelgoed hadden gestolen. De vrouw liep in de Bonedijkestraat in haar woonplaats toen ze twee mannen zag lopen met hetzelfde speelgoed als zij in de schuur had liggen. De vrouw volgde het twee tal en belde naar huis om na te gaan of het speelgoed inde daad uit de schuur verdwenen was. Dit bleek het geval. Hierop heeft de vrouw de politie gebeld die de mannen heeft aangehouden. De twee Vlissingers van 29 en 36 jaar zijn verhoord en ingesloten. VLISSINGEN - In de Kleine Kerkstraat in Vlissingen is dinsdagnacht een auto vernield. Een ruit werd ingeslagen en met een brandblusapparaat, die uit de auto werd geno men, is vervolgens de hele auto ondergespoten. De blusser werd verderop in de straat teruggevonden. Er is geen schadebedrag bekend. VLISSINGEN - In Vlissingen zijn dinsdagnacht zes au to's opengebroken. Het was flink raak in de Vlaming straat. Daar werd uit een auto het radiofrontje en enkele tientallen cd's gestolen. Uit een andere verdwenen de au topapieren en uit de rest werd niets meegenomen. In de Van Speijkstraat verdwenen de autopapieren uit een be drijfsauto. VLISSINGEN - De Vlissingse WD fractie vindt dat de ge meente ook in aanmerking moet komen voor een bijdrage voor opvang van dak- en thuislozen. Ze draagt het college van B en W op om er bij het kabinet op aan te dringen dat Vlissingen recht heeft op extra geld. Minister Zalm heeft onlangs bekend gemaakt dat hij 170 miljoen euro uittrekt voor medische behandeling en dagopvang aan daklozen in de vier grote steden. De motie wordt vanavond in de ge meenteraadsvergadering van Vlissingen ingediend. SLUIS - Een 65-jarige automobilist uit Sluis is gistermor gen rond elf uur in zijn woonplaats mishandeld. De Slui- senaar is in de Hoogstraat door een 32-jarige man uit de gemeente Gent in zijn gezicht geslagen. Aanleiding was het weggebruik van beide automobilisten. Het slachtoffer liep een gebroken neus, een gebroken tand en een wond onder zijn oog op. De man uit Gent is aangehouden. fjadia Berkelder IüDELBURG - Miniatuur jlcheren is opnieuw in beeld i mogelijke locatie voor een !,uv (heater in Middelburg. gemeente onderhandelt met eigenaren over verplaatsing ar bedrijventerrein de Mortie- Ruim vijf jaar geleden liepen Jerliandelingen over verplaat sen het attractiepark stuk geld. PvdA, WD, Lijst Damman en D66 is voorstander van een refe rendum over het theater. De Pv dA stelt wel als eis dat de com missie die het referendum voor bereidt alle beschikbare infor matie onder ogen krijgt. Ook de resultaten van lopende onder zoeken naar de mogelijkheid om een theater te bouwen aan het Molenwater en naar de parkeer garage aan de Zuidsingel moe ten aan die commissie worden voorgelegd. De inwoners van Middelburg kiezen uit vijf op ties. Behalve Miniatuur Walche ren zijn dat: het theater aan de Zuidsingel afbouwen, nieuw bouw op de plaats van de schouwburg aan het Molenwa ter, verbouwing van de huidige schouwburg en nieuwbouw in de Mortiere. D66 maakt zich zorgen over de informatie die de commissie krijgt. „Die is flink te sturen", zei R. van Eijkelenburg. „Ik ver trouw de commissie wel, maar ik vertrouw de informatievoor ziening naar de commissie niet." De commissie bestaat uit oud-tweede kamerlid J. te Veld huis (VVD), oud-gedeputeerde L. Coppoolse (CDA) en oud-bur gemeester van Vlissingen J. van der Doef (PvdA). Voor die men sen is gekozen omdat ze goed op de hoogte zijn van de kwestie, maar wel voldoende afstand tot de lokale politiek hebben. Schouwenaar heeft toegezegd het trio alle informatie krijgt en dat het college van Ben W zich niet met de informatievoorzie ning bemoeit. Onderhandelingen In het najaar van 2000 liepen de onderhandelingen over verplaat sing van Miniatuur Walcheren op niets uit. De voornaamste re den was dat de gemeente en de directie het niet eens konden worden over de hoogte van de overnamesom. Bovendien maak ten omwonenden bezwaar tegen de komst van Miniatuur. Het plan was toen om het attractie park te verplaatsen naar een stuk grond tussen de Noordweg en de President Rooseveltlaan. De directie van Miniatuur Wal cheren wil nog geen toelichting geven op de nieuwe onderhande lingen. [discussie over de plaats van jnieuwe theater lijkt volko- avast te zitten. Dat was voor ïgemeester K. Schouwenaar inleiding om opdracht te ge- ivoor een onderzoek naar ireferendum over de kwestie, sieren werd tijdens overleg sen fractievoorzitters over I referendum duidelijk dat ik de locatie Miniatuur weer Bseiieuze optie is. Vermoede- wordt die locatie ook als ize voorgelegd aan de Middel- rgers wanneer die hun me- Igmogen geven. a meerderheid van CDA, SD-maatregel oor veelpleger DDELBURG - Een veelple- uit Vlissingen moet behan- d worden in een Inrichting ir Stelselmatige Daders. Dat ilistegisteren de rechtbank in idelburg. De 33-jarige Vlis- iger kreeg de ISD-maatregel >r de duur van twee jaar opge- d voor een poging tot in- sak in een woning. De man, verslaafd is aan harddrugs, voor de zoveelste keer in de itgegaan. (Advertentie) ieT)RVKKERY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9