Loonstrook verbaast en verwart Militaire missie Uruzgan is zinloos PZC Jacht op hormoonmaffia uitgebreid PZC Managers: loon politici mag hoger Zorgwet is verkapte bezuinigingsoperatii I Leeswijzer bij het salarisbriefje van januari WAT STAAT ER OP DE LOONSTROOK VAN JANUARI 2006 mm r,* te gast 19 januari 1956 donderdag 19 januari 2006 Miljoenen onbegrijpelijke loon- stroken zijn de komende dagen onderweg naar de werknemers. Voor veel mensen geeft alleen het nettobedrag onderaan de streep houvast. Hoewel? Zelfs het nettoloon kan voor verba zing en teleurstelling zorgen. Een leeswijzer bij de nieuwe loonstrook. door Maurice Wilbrink Een groot aantal (fiscale) maatregelen zorgt dit jaar voor een geheel vernieuwd sala risstrookje. Het hele verhaal van bruto naar netto moet op nieuw worden verteld. Daar zijn de salarisadministrateurs en afdelingen personeelszaken dezer dagen druk mee bezig. Pieter Snip, consultant bij Logi- caCMG, voorspelt verwarring bij veel werknemers. „De loon- berekening kan netto heel an ders uitvallen dan vorig jaar." Voornaamste bronnen van onbe grip zijn de nieuwe zorgverzeke- lingswet en de nieuwe fiscale re gels rond de auto van de zaak. die het netto-maandloon sterk kunnen beïnvloeden. Maar ook nieuwe pensioenpremies voor 2006 kunnen netto nog voor ver rassingen zorgen. In de bijgeleverde infographic heeft LogicaCMG, een van de grootste salarisverwerkers van ons land, het centrale gedeelte uit de loonbrief eruit gelicht. Het is de 'Omschrijving', waar het brutosalaris stap voor stap wordt teruggebracht tot een net toloon. Daaruit valt af te leiden dat van het bruto maandbedrag eerst de pensioenpremie wordt afgetrok ken (OP staat voor ouderdoms pensioen, AP voor arbeidsonge schiktheidspensioen). Dat geld blijft overigens van de werkne mer, het is in feite uitgesteld loon. Op veel loonstroken zullen ook nog andere aanduidingen staan, die aangeven hoeveel premie er is betaald voor de overgangs maatregelen waarmee het pre pensioen voor 56-plussers wordt gefinancierd. Het brutosa- SAlABISSTtCIHCATlE Omschrijving Salaris Pensioenpremie OP Pensioenpremie AP Coördinatieloon WW 5,2 over 974,29 Levensloopinleg P5008008 Bijdrage-inkomen Zvw ZVW 6,5 over 2134,04 ZVW 6,5% bijdrage wg Heffingsgrondslag, Loonheffing Sub-totaal (tabel) - Personeelsfonds Berekening Tabel Bijz. Tarief 2458,33 217,37- 5,17- 2235,79 50,66- 51,09- 2272,75 559,25- Uitbetaling 2458,33 217,37- 5,17- 50,66- 51,09- 138,71- 138,71 559,25- -1574,79 Over te maken op bankrekening 0366023065 Verklaring begrippen Coördinatieloon, ook wel sociaal verzekeringsbon genoemd. Dit is het brutoloon minus de pensioenpremies en eventueel spaarloon.In 2006 zijn VUT-premies niet meer aftrekbaar. Het coördinatieloon is de basis voor de berekening van de WW-premie en werkgeverspremie WAOA/VIA. WW-premie: de eerste 1261,50 euro per maand is premievrij. Daarna moet 5,2 procent (2005: 5,85 procent) over het coördinatieloon worden betaald tot een maximum van 124,41 euro per maand. Bijdrage-inkomen Zvw. Vanaf 2006 is dit de nieuwe grondslag op de loonstrook. Dit is het coördinatieloon minus WW-premie en eventuele levensloopregeling. Zvw-premie: De bijdrage van de werkgever voor de nieuwe Zorgverze- keringswet bedraagt 6,5 procent over het bijdrage-inkomen Zvw. Het maximum te vergoeden bedrag is 162,58 per maand. Heffingsgrondslag, ook wel fiscaal loon genoemd. Dit is het coördinatieloon minus de WW-premie, minus de levensloop, maar plus de werkgeversbijdrage in de Zvw-premie en bijtelling van een eventuele auto van de zaak. Over het fiscaal loon wordt de loon heffing berekend volgens ons progressieve belastingstelsel. Loonheffing: van de eerste twee belastingschijven bestaat 31,70 procent uit premie voor de volksverzekeringen (AOW, AWBZ en ANW). de rest is belasting. laris wordt ook verlaagd met het spaarloon, als de werknemer in deze regeling blijft zitten. Coördinatieloon Het overgebleven loon - 'coördi natieloon' - wordt als basis geno men om er de WW-premie over te berekenen, waarmee de collec tieve verzekering tegen werk loosheid wordt betaald. Wie het spaarloon heeft ingeruild voor de nieuwe 'levensloopregeling', ziet zijn inleg hier vermeld. Het gaat om een bruto-inleg in de in dividuele levenslooppot die elke werknemer kan aanleggen om te sparen voor betaald verlof. Bij 650.000 werknemers wordt ver-volgens de bij telling in ver band met een auto van de zaak opgevoerd. Deze bijtelling wordt sinds dit jaar via de loon strook geregeld (en niet meer bij de jaarlijkse belastingopgave). Het coördinatieloon wordt ver hoogd met de bijtelling (in ver band met de lease-auto), en ver laagd met de WW-premie en eventueel de levensloopinleg. Dan resteert een bedrag waar over de Zvw-premies worden be rekend. Dit is het deel van de loonbrief dat de meeste misver standen wekt. Hier betaalt de werknemer zijn inkomensafhan kelijke premie voor het nieuwe zorgstelsel. Dat hele bedrag wordt vervolgens vergoed dooi de werkgever. Over die vei'goe- ding betaalt de werknemer wel belasting, maar hij ontvangt het resterende bedrag niet. Het wordt van de loonstrook afge haald en door de werkgever af- DEN HAAG - Nederlandse directeuren vinden dat politici in Den Haag meer geld zouden moeten verdienen. Het inkomen van de minister-president (nu onge veer 130.000 euro per jaar) moet zeker omhoog naar 150.000 euro per jaar, vindt maar liefst 97 procent van de directeuren. Daarnaast vindt nog eens 44 procent dat de pre mier meer dan 225.000 euro moet verdienen. Ook ministers, staatssecretarissen en Kamerleden zou den volgens de meeste directeuren meer moeten verdienen. Dat blijkt uit onderzoek van het Neder lands Centrum van Directeuren en Commissaris sen (NCD). Van de ruim 3700 directeuren die de enquête kregen toegestuurd, deden er 652 mee aan de steekproef. De resultaten zijn gisteren aan geboden aan D66-fractievoorzitter Dittrich. ANP gedragen aan de fiscus. Het Zvw-blokje heeft als resultaat dat het deel van het brutoloon, waarover resterende premies en inkomstenbelasting worden ge heven, hoger uitvalt. Kijk naar 'Heffingsgrondslag': die is hoger dan het coördinatieloon. Op ba sis van de heffingsgrondslag worden de premies en belastin gen vastgesteld. Als die zijn af getrokken, blijft het nettoloon over. Bovenstaande is de kern van de nieuwe salarisstrook. De meeste stroken bevatten meer informa tie. Zo kunnen er allerlei vergoe dingen opstaan. Veel werkne mers zullen voor hun ziektekos ten verzekerd zijn via een collec tief contract dat de werkgever heeft afgesloten. Dat betekent dat ook de zorgpremie (voor de polis van de zorgverzekeraar) via de maandelijkse salarisbeta ling loopt, wat gewoon van het nettoloon af gaat. In een aantal sectoren of afzon derlijke bedrijven is in de cao overeengekomen dat ook de werkgever een bijdrage betaalt aan de levensloopregeling van de werknemer. Die zal apart ver meld staan en drukt niet op het bruto maandsalaris (men be taalt er pas belasting over, als het levenslooptegoed daadwer kelijk wordt opgenomen). Direct Deze werkgeversbijdrage wordt overigens wel direct uitgekeerd als brutoloon voor werknemers die niet willen deelnemen aan de levensloopregeling. Zij heb ben dan een hoger brutosalaris, waarover wel alle bovenstaande heffingen meteen worden bere kend. Wei'knemers in de bouw zullen merken dat de vakantiezegels zijn verdwenen, die op hun loon strook voor een bij telling zorg den. Daarvoor in de plaats is een tijdspaarfonds gekomen, dat in de loonstrook is opgenomen. GPD door Peter de Jaeger De hormoonmaffia wordt het steeds lastiger gemaakt. De gereedschapskist van de hor moonjager omvat namelijk een nieuwe techniek die haren ge bruikt als bewijsmateriaal van gebruik van verboden middelen in de veestal. Normaal worden illegale stoffen meestal aange toond in de urine. Tevens wor den bestaande opsporingstech nieken gevoeliger en steeds meer onbekende stoffen kunnen worden aangetoond. Af en toe lees je het in de krant. Een veeboer is betrapt op het ge bruik van verboden middelen bij zijn koeien of varkens. Hoge boetes worden hem opgelegd voor de kunstmatige groeispurt van zijn mestvarkens, vleeskal veren of geforceerde verhoging van de melkgift. Zijn extra op brengst is hij meteen kwijt. De groeibevorderende middelen zijn verboden, onder meer om dat consumptie van hormoon vlees schadelijk kan zijn voor de gezondheid. Het ministerie van Landbouw doet er daarom alles aan om deze illegale - maar zeer lucratieve - praktij ken de kop in te drukken. De hormoonspeurders werken bij het Rikilt in Wageningen. Dr. Michel Nielen is een van hen. „Wij zijn onderaannemer van de Algemene Inspectie Dienst, die zelf geen laboratorium heeft. Wij krijgen de monsters gecodeerd aangeleverd en we ten dus nooit de herkomst." Deze nieuwe techniek wordt sinds medio vorig jaar toege past door de veterinaire detecti ves. Na onthulling op internet staat deze maand de methode door Nielen en collega's beschre ven in het wetenschappelijk tijd schrift Journal of Chromato graphy. Nielen kwam op deze aanpak omdat urineonderzoek niet waterdicht is voor opspo ring van versleutelde natuurlij ke hormonen, zoals boldenon en testosteron. Bij deze fraude worden geïnjec teerde hormonen, die ook door het dier zelf worden aange maakt, gekoppeld aan een vet- zuur. Daardoor blijven zij lan ger actief in het lichaam. Spo ren van de omzettingsproduc ten vind je terug in het bloed en de urine. „Bij sporters bestaan grens waarden voor natuurlijke stof fen in urinemonsters. Bij over schrijding weten dopingjagers dat zij beet hebben. Bij koeien en varkens werkt dat niet, om dat hun hormoonspiegels te veel schommelen. De sterk uit eenlopende niveaus zijn afhan kelijk van leeftijd, geslacht, voerregime, moment van mon- stername enzovoorts. Daarom zochten we een alternatief." Haarkloverij Die is gevonden in de haarklove rij. Enzymen in het lichaam ha len het vetzuur van het toege diende hormoon af. zodat nie mand weet waar de gevonden hormoonrestanten in de urine of het bloed vandaan komen: van het dier zelf of van buitenaf via een injectie. Onderscheid is niet mogelijk. Echter, de enzymen zijn niet ac tief in de haren van het dier, zo ontdekte Nielen. „Wanneer daarin synthetische hormoones ters, versleutelde hormonen, worden gevonden weet je dus 100 procent zeker dat de boer in de fout is gegaan. Want dat kun nen immers nooit hormonen zijn die het dier zelf aan maakt." Niet-natuurlijke stoffen wor den wél aangetroffen in urine of bloedmonsters. Sommige spe cifieke stoffen stapelen zich zelfs op in de ogen. Clenbuterol. een verboden groeimidclel, is een voorbeeld. „Stoffen in ogen kun je natuurlijk pas in het slachthuis achterhalen." Door fijngevoeliger apparatuur en meettechnieken zijn steeds kleinere hoeveelheden verbo den stoffen traceerbaar. Verge leken met tien jaar terug scheelt dat een factor tien of twintig, zegt Nielen. Nu zijn deeltjes terug te vinden in de or de van grootte van een miljard ste gram per gram monster. De detectiegrens is nu wel be reikt, meent de chemicus. „Ge voeliger kan wel, maar dat is niet nodig. Kleinere concentra ties hebben geen meetbaar ef fect en zijn dus niet meer rele vant." De wetenschappers richten zich nu op ontdekking van nieuwe stoffen. „Daar vinden op dit mo ment de meeste innovaties plaats in ons vakgebied", zegt hij. GPD &;.i Haren van vee dienen als bewijsmateriaal c den middelen. van verbo- Swart/GPD Vaak wordt beweerd dat het optre den van de Amerikanen en hun bondgenoten in Afghanistan, waarvan de Nederlandse aanwezigheid aldaar een onderdeel vormt, van essentiële be tekenis zou zijn voor de bestrijding van het terrorisme. Zo verklaarde de Af ghaanse ambassadeur in Brussel, Hu- mayun Tandar, dat Nederland, door mi litairen naar Uruzgan te sturen zou kunnen vermijden dat er bommen ex ploderen in de Rotterdamse en Amster damse metro. Een paar gesneuvelde Ne derlandse militairen in Afghanistan zouden wellicht honderden mensenle vens in Nederland kunnen sparen. Dit is ook altijd de redenering van Bush en zijn medewerkers geweest. Door de terroristen in Irak en Afghanis tan te bestrijden, krijgen zij geen kans om aanslagen in de Verenigde Staten te plegen. Wie daar even over nadenkt en zich afvraagt op welke wijze de ge ruchtmakendste terreuraanslagen van de laatste jaren zijn georganiseerd, zal zich direct realiseren dat dit de grootst mogelijke onzin is. Natuurlijk is het waar dat het Tali ban-regime aan Osama bin Laden in het verleden de gelegenheid heeft gebo den in Afghanistan een omvangrijke or ganisatie op te bouwen die potentiële terroristen opleidde. Die organisatie is door de Amerikanen in het najaar van 2001 vernietigd. Dat Amerikaanse op treden was geheel terecht en internatio naal gelegitimeerd. Jammer genoeg de den de Amerikanen hun werk zo incom petent dat Bin Laden en zijn belangrijk ste medewerkers alsmede de top van de Taliban konden ontsnappen. Het zou echter een misvatting zijn te denken dat het internationale terroris me afhankelijk was of is van het Al Qae- da-netwerk in Afghanistan. Het is mo gelijk dat de effectiefste terreuraanslag ooit, die op de Twin Towers en het Pen tagon, in Afghanistan is bedacht, maar zeker is dat allerminst. Zeker is wel dat de voorbereidingen voor die aanslag zijn getroffen in Hamburg en op vlieg- scholen in de Verenigde Staten. Aanvankelijk was na 11 september de veronderstelling dat Al Qaeda een hecht georganiseerd bedrijf was, dat op korte termijn in staat moest worden ge acht een reeks van enorme aanslagen te plegen, mogelijkerwijze zelfs met gesto len massavernietigingswapens. De meest apocalyptische voorspellingen deden de ronde. In de afgelopen ruim vier jaar is daar zoals bekend niets van gebleken. Of Al Qaeda ooit wel zo hecht georganiseerd is geweest, is zeer de vraag. Nu menen deskundigen in ie-- der geval dat Al Qaeda een heel andere rol vervult, al is helemaal niet bekend wat Osama bin Laden precies uit spookt in zijn Pakistaanse schuilplaats, waar hij onbereikbaar is voor de Ameri kanen. Al Qaeda en zijn charismatische leider worden nu veel meer gezien als een bron van radicale ideologische in- spiratie. In de gehele moslimwereld be schouwen radicale jongeren de bebaar de holbewoner als hun messias in de strijd tegen het verdorven Westen. Aan deze nieuwe ideologische dyna miek heeft de volkomen overbodige Amerikaanse interventie in Irak een hoogst ongelukkige bijdrage geleverd. Irak is een paradijs voor terroristen ge worden en de wantoestanden waarmee het Amerikaanse militaire optreden ge paard is gegaan, hebben in de hele isla mitische wereld de vooroordelen over de onderdrukking van cle moslims door het Westen nader bevestigd. De terreuraanslagen die sinds 11 sep tember 2001 zijn gepleegd waren zeker geïnspireerd door Al Qaeda, maar de organisatorische betrokkenheid van Al Qaeda bij die aanslagen was op zijn minst onduidelijk. Plaatselijk initiatief schijnt een even belangrijke rol te heb ben gespeeld. Hoewel er bij de diverse aanslagen op Bali, in Madrid en in Lon den honderden slachtoffers zijn geval len, was de techniek die bij deze aansla gen werd gebruikt simpel. Iedereen met enige handigheid en scheikundige kennis kon de gebruikte bommen ver vaardigen. De zelfmoordaanslagen wer den uitgevoerd door jonge mannen die ter plaatse waren geboren of in ieder geval daar al jaren hadden gewoond. Al met al een volkomen ander scenario dan ons in de nasleep van 9/11 was voorspeld: bepaald geen superieure, hoog opgeleide terroristen met hig'h- tech-apparatuur. Een deel van deze ter roristen lijkt ook niet al te snugger. Te denken valt aan de mislukte aanslagen in Londen en onze eigen Hofstadgroep. Deze hele ontwikkeling heeft zowel po sitieve als negatieve gevolgen. De loka le terroristen met hun in huisvlijt ver vaardigde apparatuur kunnen welis waar aanzienlijke schade aanrichten, maar hun activiteiten vormen geen we zenlijke bedreiging voor onze samenle ving, zoals de aanvankelijk verwachte, centraal geleide superterroristen wel zouden zijn geweest. De bestrijding van het lokale terrorisme is echter be duidend lastiger. Het zal nu duidelijk zijn dat militair op treden in Afghanistan, laat staan in Irak, geen enkele bijdrage levert aan de bestrijding van het terrorisme zoals zich dat de afgelopen jaren heeft ont wikkeld. Als wij het terroristische ge vaar willen bestrijden, dan kunnen wij ons geld beter besteden aan een effectie vere opsporing van radicaal-islamiti sche jongeren in Nederland, liefst goed gecoördineerd in Europees verband, dan aan militair optreden in Afghanis tan. Maarten van Rossem door Agnes Kant De zorgverzekeringswet is amper ingevoerd of de volgende stelselwijziging staat al voor de deur. Het ka binet introduceert de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning (WMO), volgens eigen zeggen om de zorg dichterbij de mensen te brengen. Klinkt mooi, maar het is vooral een verkapte en onverstandige be zuinigingsoperatie. Als het om zorg gaat, dan heeft dit kabinet een duidelij ke doelstelling: minder ver antwoordelijkheden voor de landelijke overheid en min der collectieve lasten. Dat gaat grotendeels onder het mom van 'eigen verantwoor delijkheid'. Dit is ook de ge dachte achter de invoering van de WMO. Deze wet moet welzijnsvoorzieningen, gehan dicaptenvoorzieningen en een deel van de Algemene Wet Bij zondere Ziektekosten (AW BZ) op lokaal niveau bij el kaar brengen. Een deel van de zorg wordt overgeheveld naar de gemeenten, om te be ginnen de huishoudelijke zorg van de thuiszorg. Op zich is het geen gekke gedach te om beslissingen dichterbij de mensen te brengen. Maar in dit geval zal het leiden tot verslechteringen van de zorg. Valkuilen De operatie is een slinkse rou te geworden om te bezuinigen - een slinkse route met de no dige valkuilen. De eerste val kuil is dat met de overdracht van taken aan de gemeenten het recht op AWBZ-zorg ver valt. De landelijk geregelde zorgplicht vervalt en gemeen ten krijgen geen enkele plicht om de burgers te voorzien van kwalitatief goede zorg. De chronisch zieke, oudere of gehandicapte burgers lopen daardoor mogelijk met de neus tegen een gesloten ge meentedeur aan. Ze zijn af hankelijk van de willekeur van hun gemeente. De tweede valkuil is dat geld dat gemeenten zullen kri^ slechts tijdelijk geoorn^ is. Na een paar jaar mogen meenten zelf bepalen het geld besteden. Het h dan aan alles worden besta ook aan de verbouwing? het gemeentehuis of pre^ projecten. Het socialegefe van de WMO zal dus onlosru. kelijk samenhangen met I sociale gevoel van de gemes te, maar ook van ciële positie. De derde valkuil is meenten straks zelf de ho^ van eigen bijdragen kuii bepalen. Een gemeente k In kiezen voor een hoge, nietx fee komensafhankelijke eigent? mi drage, ook om een finance |cr drempel op te werpen.Dat- eej een erg slechte zaak. Bij 4 laatste landelijke verhop jve van de eigen bijdrage voori Dai thuiszorg bleek al dat mer-; m om financiële redenen hc; ran nodige zorg opzeggen oi jj lor aantal uren verminderen.Ig n gemeente die weinig wil int? teren in welzijn en zorgb lie er dan voor kiezen om des. et gen bijdrage zo hoog te ken dat mensen al niets; meer om de hulp vrap; Daar komt bij dat gemeerd jte de opbrengsten van die ei» !et bijdragen naar eigen inzia be mogen besteden. Het kanci een melkkoetje worden en; eigen bijdrage kan ook ga naar lantaarnpalen. Het is aal om de zorg dichter: mensen te brengen komt r dichterbij. Het doel is onmiskenbaarl zuinigen en het kabinet zali ei handen in onschuld was; ra; als blijkt dat mensen veral ian len omdat er geen huishoud it( lijke zorg is. De regering kg ve de gemeenten de schuld ven, en zelf de verantwoord ai lijkheid afschuiven op Iokaj ur bestuurders. GPD Agnes Kant, is Tweede Kam en lid voor de SP. BEVOLKING - In 1956 is de bevolking op Tholen en Sint Philipsland toegenomen met dertig zielen, namelijk vijf mannen en 25 vrouwen. De be volking van Stavenisse boekte de grootste vooruitgang. VEERDIENST - Tengevolge van de hoge waterstand kwa men woensdagnamiddag de steigerdam te Wolphaartsdijk- se veer en in Kortgene onder water te staan. Hierdoor moest de veerdienst van half zes tot acht uur 's avonds gestaakt worden. Om diezelfde reden moest ook op de lijn Zierik- zee-Katseveer de dienst van vijf uur uit Zierikzee kornet vervallen. MIST - In België moeten 01! )R1 dag bij dikke mist de g koplampen worden gevoe sdu In Nederland moeten oveic tan ongedimde en 's nachts gedu de koplichten worden gev&e Ie! Bij zicht minder dan 200ntö tb wordt gesproken van c mist. ATOOM-ONDERZEEBOOI in De eerste Amerikaan hi atoom-onderzeeboot, de Ns tilus, vierde gisteren haare ste verjaardag. Een vierdes middels in aanbouw. Hoofdredactie: A. L. Oosthoek D. Bosscher (adjunct) A. L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl Lezersredacteur: A. J. Snel Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel: (0113)315660 Fax: (0113)315609 E-mail: lezersredacteur@pzc.nl Middelburg: Buitenruststraat18 Postbus 8070 4330 EB Middelburg Tel: (0118)493000 Fax:(0118)493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Goes: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113)315670 Fax. (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC Terneuzen Tel. (0115)645769 Fax. (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel: (0114)372776 Fax-(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel: (0111 (454651 Fax:(0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren Goes, Zierikzee en hulst: Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur Internetredactie: Postbus 31 4460 AA Goes E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden: zaterdags tot 12.00 uur. Abonnementen: 0800-0231231 autom. afschrijving acceptgiro per maand: 20,55 n.v.t per kwartaal: 59,75 62,00 per jaar: £229.20 233.30 Voor toezending per post geldt een toeslag. E-mail: lezersservice@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maandvoorfeü einde van de betaalperiode, PZC, t.a.v, lezersservice, Postbus 31, 4460 AA Goes Losse nummers per stuk: maandag t/m vrijdag: 1,25 zaterdag: 1,80 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties: ABN AMRO 47.70.65.597 Postbank 35.93.00 Advertenties: Alle advertentie-orders worden uitge»®" overeenkomstig de Algemene Voorwaarden van Wegener NVen\#> de Regelen voor het Advertentiewe» Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag: tijdens kantooruren zondag', van 16.00 tot 18.00 uur Tel. (076)5312550 Fax. (076)5312340 Personeelsadvertenties: Tel: (076)5312240 Fax: (076)5312340 Rubrieksadvertenties (kleintjes): Tel. (076)5312104 Fax. (076)5312340 Voor gewone advertenties: Noord- en Midden-Zeeland Tel (0113)315520 Fax. (0113)315529 Zeeuws-Vlaanderen Tel: (0114)372770 Fax:(0114)372771 -- Business to Business/Onroerendgw i Tel: (076)5312277 Fax:(076)5312274 Internet: v nr.pzc.nl/adverteren Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van het Wegener-cc aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand dat wordt g (abonnementen)administratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante ui»—-— ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig 9t\7|- "f de derden. Als u op deze informatie geen prijs stolt dan kunt u dit schriftelijk melden b r - zersservice, Postbus 31. 4460 AA Goes. &U sx - ,t> biï Behoort tot WGGGNGR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 4