Overleven op twee kopjes water per dag PZC www. pzc. n l/abon neren INS PZC UitVerKoOP greeploze keukens goedkoper! Februari Trouwpakken Maand Van Westen Mannenmode IB Zaamslag Gratis trouwpak..! Mensen in Nood helpt nomaden in Kenia goedkoper 'greeploze keukens te koop!! ARDI donderdag 19 januari 2006 Gietijzeren pannendragers Vonkontsteking MIDDELBURG Kriekenhof 10 n woonhof gel. woonhuis voor 1 of 2 pers. De woning is v.v. CV (combi), dubbel glas en halfopen keuken. Koopsom 137.500,- k.k. vrijdag 20 januari 2006 van 12.00 tot 14.00 uur. Stienstra beleggingen bv 045 - 563 83 00 www.stienstra.nl Kruisstraat 56 te Heerlen. Tevens specialist in onafhankelijk hypotheekadvies. het alfabet van Zeeland Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger van de PZC. Een goede bijbaan voor jong en oud! De PZC is op zoek naar enthousiaste, positief ingestelde mannen, vrouwen, jongeren (vanaf 18 jaar) in het bezit van eigen auto die ervoor willen zorgen dat de ochtendkranten voor 07.00 uur bij de abonnees in de bus liggen. Momenteel zijn er nog enkele autowijken in uw buurt vrij. Goede verdiensten en aantrekkelijke voorwaarden! Naast een vaste vergoeding zijn er veel extra's. Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst Distributie 0800 - 023 51 11 of kijk op www.deleukstebijbaan.nl ...28 kastkleuren Dezelfde kastkleur aan binnen en buitenkant ZONDER MEERPRIJS! ...uilverkoop showroomkeukens www.keukenuitverkoop.nl is de si internetsite met een uitgc showroomkeukens uit ht Kom nü kijken en passen voor je trouwpak bij de grootste mannenmode-winkel van Zeeland (Zeeuws- Vlaanderen) V 700 m2 eigentijdse mannenmode V aparte trouwafdeling V merken: COS$MO, KIMO, IMMEDIATE V elk weekend in februari bruidstaart in het Grand Café in de winkel V nu al trouwpakken kijken? www.vanwesten.com/collectie In februari is er elke week een bruidegom die zijn trouwpak helemaal gratis krijgt! Kijk voor de voorwaarden op www.vanwesten.com/actie De vader straalt van trots als hij ons zijn hutje inloodst, een hut gemaakt van tak ken, stukken plastic en hier en daar wat stukken van een oude broek. Daarbinnen zit zijn vrouw met in haar armen zijn zoon, hun vijfde kind. Een week geleden werd hij geboren, is het geen schitteren de jongen? En ja, het jongetje is mooi, zoals hij daar volmaakt tevreden in de armen van zijn moeder ligt. Maar de moe der die hem koestert oogt verzwakt, af en toe zakt ze weg. Ze geeft hem borstvoe ding, maar drinkt zelf maar een paar kop jes water per dag. Is dat voldoende om deze droogte te overleven? DE GEURVAN DE DOOD Kenia, duizenden kilometers ten noorden van de hoofdstad Nairobi, ligt het woestijn dorpje Torbi. Dorp is een groot woord voor een plek waar tien hutjes naast elkaar staan. Kinderen hangen luste loos tegen hun moeders aan. Eén moeder toont ons haar lege borsten, geen melk meer om haar tweeling te voeden. Een paar geiten en ezeltjes kijken ons suffig aan, hun botten duidelijk zichtbaar onder hun huid. Iets buiten het dorp liggen de kadavers van kamelen en koeien die de afgelopen maand massaal zijn doodge gaan. Er is geen water, al twee jaar heeft het niet geregend en hoewel de regen nu uit de lucht had moeten kletteren, blijft het ook deze maand angstvallig droog. Een ramp voor de bewoners van Torbi, want voor deze nomaden is vee de enige manier om de droogte te overleven. De dieren geven melk en dragen de jerrycans met water tijdens urenlange tochten door de woestijn van waterput naar dorp. De droogte in het noorden van Kenia is een steeds terugkerend gegeven. Ruim 2 miljoen nomaden wonen in een gebied dat ongeveer 12 keer zo groot is als Ne derland. Twee periodes per jaar regent het, twee keer is het droog. De nomaden kunnen goed leven met de droogte. Om te voorkomen dat mensen en dieren dood gaan van dorst en honger in de droge tijd, heeft Mensen in Nood met lokale hulporganisaties een speciaal pro gramma opgezet het zogenaamde Droogte Cyclus Programma. In de regentijd wordt het water opgevangen in speciaal gemaak te bassins en putten, zodat er voldoende water is tijdens de droge periode. Het vee wordt gezond gehouden met inen tingprogramma's. Vrouwen worden ge steund met het opzetten van kleine melk- fabriekjes of het maken en verkopen van sieraden. De meest kwetsbare groepen, zoals weduwen en ouderen worden geholpen met het opbouwen van hun veestapel. Het werk van Mensen in Nood zorgt ervoor dat 1,5 miljoen nomaden zelfstandig de droge periodes kunnen overleven. NOODHULP IS NODIG Maar het Droogte Cyclus Programma van Mensen in Nood is niet opgewassen tegen deze extreme droogte. Noodhulp is nu hard nodig. Mensen in Nood finan ciert daarom met steun van de Nationale Postcode Loterij extra brandstof voor de pompinstallaties die nu overuren draaien. Dit zijn de enige waterbronnen voor tien duizenden mensen, die soms op dagen lopen afstand van de pompinstallaties wonen. Mobiele watertanks rijden naar de afgelegen dorpen, om de mensen van minimale hoeveelheden water te voor zien. Ze rijden ook naar Torbi. De trotse vader van het pasgeboren jongetje in de hut, krijgt elke twee dagen 20 liter water voor zijn gezin, het moet genoeg zijn om zijn vrouw en kinderen in leven te hou den tot de regentijd in april. We verlaten de hut in de hoop dat dan de regen weer valt. Meer informatie vindt u op www.menseninnood.nl. U kunt ons werk steunen via Giro 667, Den Haag. Helpt u mee? Mensen in Nood Cordaid j tr ■- ZP y_ f - .7 Prijzen vanaf' 130 per m2 «.w» /AN WESTEP "ANNENMODI Van Westen Mannenmode Plein 10-11 4543 BH Zaamslag 0115-436100 www.vanwesten.com Ruime kavels op nieuw chaletparc in Sint Annaland i Ceciliaweg4 Tel. 0166-653448 Genieten van je verdiende vrije tijd In je eigen prachtig gelegen chalet in het mooie Zeeland. Chaletparc "Krabbenkreek" in St. Annaland maakt deze droom werkelijkheid. In januari zijn wij gestart met de realisatie van de tweede fase welke in juni 2005 zal worden opgeleverd. In de eerste fase zijn van de 81 kavels slechts nog 17 kavels te koop. In de tweede fase zijn van de 69 kavels nu al 28 kavels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 36