Geen tweede ontslaggolf Allévo zc PZC Tweede leven voor hotel Zeeduin Geld voor groen bij Rillandse kassen Thoolse haven niet alleen voor pleziervaart luiszorgorganisatie denkt met facilitair bedrijf een miljoen euro te besparen l ogels spotten "j i natuurgebied - ij Scherpenisse .ezing afgelast agenda lOmmelmarkt Zeven kandidaten NBB VVD: ook geld Vlissingse daklozen Vuilniszakken met een luchtje Mishandeld door gsm-dief donderdag 19 januari 2006 bil oES - Bij thuiszorgorganisa- Allévo verdwijnen in de i^tlc fase van een omvangrij- SSi i reorganisatie geen banen. pi orig jaar was Allévo gedwon- 35 arbeidsplaatsen te pank Balkenende Uns IHEBPENISSE - Wie zin K[|om talloze eenden, ganzen roofvogels te spotten, kan :h aanmelden voor een excur- |n de Scherpenissepolder |n Tureluur). gebied ligt aan de zuidkust Tholen. De excursies zijn initiatief van Staatsbosbe- en de Natuurvereniging iolen. De tochten zijn alle- aal op zaterdagmiddag. De eer- excursie van deze winter jat gepland op zaterdag 29 ja- an,ook op 25 februari en 25 iart zijn er tochten. Als er Ruw en ijs ligt, wordt de terpenissepolder in de winter rocht door duizenden eenden, azen en kustvogels. Waar gro- concentraties vogels verblij- Zi]n ook vaak buizerds, kie- in" eleven en slechtvalken te ph :den. Een gids van Staatsbos- dto heerwijst deelnemers de weg. tochten duren ongeveer an- rhalf uur en beginnen om 30 uur vanaf de voormalige Platteweg/Gatweg/ Soondorpseweg in Scherpenis- Infomiatie via VW in Sint artensdijk. OES - De dialezing die maan- i» 23 januari zou worden ge nuien voor de Goese KBO-af- >ling gaat niet door. van het Stichting Het ieuwse Landschap, die de le ng zou verzorgen, is door ziek- Een nieuwe datum ordt later bekendgemaakt. net MEKACTIVITEITEN i'f.'-I Bezorgklachten: 0800-0231231 opmaandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- denjzaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes 1:0113-315670 Fax:0113-315669 wail: redgoes@pzc.nl P'ankBalkenende (chef) ■Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt |RohPaardekam Wnde Vries (sport) f Harmen van der Werf centrale redactie |(j I Stationspark 28 1 ?ostbus 31 ^aagoes Tel (0113)315500 Fa*: (0113)315669 E-maïl: redactie@pzc.nl 'nternet "ww.pzc.nl knail: web@pzc.nl schrappen. De thuiszorgorgani satie moet nog een miljoen euro besparen en denkt dat te kun nen bereiken door efficiënter te werken. Allévo, werkzaam in de Ooster- schelderegio, verwacht goedko per te kunnen werken door de zorg en facilitaire zaken van el kaar los te koppelen. Doel is sa men met dienstverlener Vebego een nieuw facilitair bedrijf op te zetten. Daarin worden alle Allévo-medewerkers die zorg- ondersteunend werken, onder gebracht. ITet gaat om tachtig tot honderd van de 2200 perso neelsleden die Allévo in dienst heeft. Hun overstap naar het nieuwe bedrijf heeft geen rechtspositionele gevolgen. Ze blijven vallen onder hun huidi ge cao. De joint venture met Vebego moet medio dit jaar zijn beslag krijgen, zegt Allévo-directeur M. van Campen, die erop wijst dat het om een voorgenomen be sluit van de Raad van Bestuur gaat. De knoop wordt pas door gehakt als de ondernemings raad en cliëntenraden hun zeg je over het plan hebben gedaan. Van Campen ontmoet tot nu toe geen negatieve reacties op de vorming van een apart facili tair bedrijf. „De reacties varië ren van neutraal tot positief." Het nieuwe bedrijf wordt ver antwoordelijk voor onder meer de schoonmaak van de Al- lévo-gebouwen en ruimtes die de thuiszorgorganisatie huurt (44 in totaal), het beheer van ge bouwen, de linnendienst, repro ductie en post, de inkoop en de catering en thuiszorgkeukens. Allévo heeft ervoor gekozen met Vebego in zee te gaan, om dat dit in verschillende Europe se landen actieve bedrijf veel er varing bezit op het gebied van schoonmaak en facilitaire dienstverlening. Ook is het de moeder van verschillende uit zendbureaus. Vebego telt 26.000 medewerkers. Van Campen denkt dan ook dat een interne besparing van één miljoen euro mogelijk moet zijn. „Er is onderzoek naar ver richt, waaruit blijkt dat we dat bedrag moeten kunnen halen. Het is daarbij zo dat we niet al leen kosten besparen door een apart en efficiënter werkend fa cilitair bedrijf op te zetten. Ook in de zorg zullen we winst boe ken, omdat personeel wordt ver lost van allerlei taken die het fa cilitair bedrijf straks uitvoert. Dat betekent dat zorgpersoneel meer tijd krijgt oni zorg te verle nen." Eerste slag Voorlopig zal het nieuwe be drijf alleen voor Allévo werken, maar Van Campen sluit niet uit dat in de toekomst ook diensten worden verricht voor andere in stellingen en bedrijven. In de tweede ronde van de reor ganisatie is dit de eerste efficiëncyslag, maar de direc teur zegt dat er nog meer zullen volgen. „Ik kan daar nu echter nog niets over zeggen." Allévo moet bezuinigen omdat er vol gens Van Campen steeds min der geld beschikbaar komt voor zorg. Dat er ook andere thuis zorgaanbieders, zoals het Wal- cherse Zorgstroom, proberen voet aan de grond te krijgen in het werkgebied van Allévo, baart Van Campen minder zor gen. „Wij gaan uit van onze ei gen kracht." il lii Mi' NSWEERT - Kaj Munk, 13.00 i Étensoos; APELLE - Complex Groenewoud, 1,9.00-10.00 uur: Sport en spel plussers; 9.15-10.00 rJflM3.45u.ir: Zwemmen; Vroone, 13.00 uur: Soos, biljarten; TGENE - De Korenbeurs, 20.00 10® discussiebijeenkomst plattelands- wikkeling- en vernieuwing in kader menteraadsverkiezingen. IININGEN - Ons Dorpshuis, 0-1700 uur; Biljartcompetitie senio- mbad Oen Inkel, 13.00-14.00 uur: fbewegen voor ouderen, 55 plus; BELDINGE -Dorpshuis De Wemel, Muur.Soos; biljarten en kaarten; TSEKE Het Trefpunt, 13.00-17.00 :Biljarten. opi ÏEZANDE - In dorpshuis Tref- .'il in Ovezande is zaterdag 28 wari een rommelmarkt van ii1) tot circa 12.00 uur. Wie een :ns 'el wil huren, kan terecht bij beheerster van het dorpshuis. Hotel Zeeduin is inmiddels onbewoonbaar geworden. door Edith Ramakers DISHOEK - De verf bladdert van de toegangspoort af, hekken staan om het ooit statige huis en ruiten zijn inge gooid. De zonwering is gescheurd en verschoten. Het voormalige hotel Zee duin in Dishoek ligt op een mooie loca tie, aan de voet van de duinen, tegen de bosrand. Het is heel wat jaren geleden dat hotel Zeeduin een hotel was. Nu is het onbewoonbaar. Nog even, want de gemeente Veere en ontwikkelaar Prover- ko werken aan een plan om er weer een 'bijzondere hotelaccommodatie' van te maken. Jan Bostelaar, wethouder van de ge meente Veere, verwacht dat binnen drie maanden een plan voor een nieuw hotel gepresenteerd kan worden. Hij ver wacht dat het opvallende pand, een voormalige dienstwoning, niet meer ge red kan worden. „Het ziet er mooi uit, maar de staat van onderhoud is slecht. Het kost enorm veel geld om het te reno veren en er dan een bijzondere hotelac commodatie van te maken", zegt hij. Plan Sloop wordt overwogen, al is het plan nog in ontwikkeling. De aanbouw, om meer hotelgasten te kunnen ontvangen, detoneert. Hoe lang Zeeduin al niet meer gebruikt wordt als hotel is ondui delijk. Een voorbijganger denkt zeven jaar een ander spreekt van toch zeker tien jaar geleden. Bostelaar houdt het op ruim zeven jaar. Een paar jaar geleden was er weer le ven in het hotel. Chinese studenten trok ken er in, die verbonden waren aan de Hogeschool Zeeland. Vorig jaar keer den zij Zeeland en Zeeduin de rug toe en werd het weer stil, bij slecht weer haast naargeestig, in en rond het oude hotel. De gemeente heeft plannen met het duin- en bosgebied, dat binnen een zo ne ligt waar toeristisch-recreatieve ont wikkelingen mogelijk zijn. Dat geldt ook voor pension en pizzeria Panaché, dat bij het pleintje aan de duinovergang ligt. Ook die hoek kan ontwikkeld wor den. „Plannen daarvoor dateren al van af het moment dat Dishoek nog bij de foto Ruben Oreel gemeente Valkenisse hoorde. Die hoek verdient inmiddels wel een opknap beurt." Opkikker In een nota over Dishoek, die de ge meenteraad enige tijd geleden heeft goedgekeurd, is vastgelegd dat het ver blijf- en woonklimaat van de kust plaats een opkikker kan krijgen. Dat was in 2004. Het pleintje moet intiemer worden en er werd voorgesteld om er een concentratie van terrasjes te ma ken, met eventueel de mogelijkheid om er een mobiel podium te plaatsen voor kleinschalige evenementen. Hotel Zeeduin bestond ooit uit een dienstwoning, met vier zelfstandige bungalows en een aantal hotelkamers in afzonderlijke gebouwen. De bijgebou wen zijn inmiddels gesloopt. Er waren alles bij elkaar 150 slaapplaatsen. door Mieke van der Jagt RILLAND - Het ziet ernaar uit dat aan de zuidkant van het glas tuinbouwgebied bij Rilland nu toch een royale groenstrook komt te liggen. Gedeputeerde Staten zijn akkoord gegaan met een Europese bijdrage van 170.000 euro, waarvan de helft uit de pot Vitaal Platteland moet komen. Daarvan kan een gebied van 6 hectare worden ge kocht van belegger Fortis. De to tale kosten van aankoop en ont wikkeling: ruim 450.000 euro, worden opgebracht door ver schillende partijen. Van een betere landschappelij ke inpassing van het glastuin bouwgebied, is al jaren sprake. Het aanvankelijke plan van de ondernemers om binnenin het plan een groene passage te ma ken, bleek bij lange na niet vol doende, zeker niet voor de om wonenden. Bij hen maar ook bij de telers, rees het plan om ten zuiden van het kassengebied een groot terrein met groen in te richten, waarin ook recreatie ven doelen als wandelen en fiet sen kunnen worden gediend. De Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) maakte in op dracht van de tuinders een land schapsplan, dat vooral was toe gespitst op de gronden ten zui den van de kassen. De eigenaar van de grond, For tis, wilde echter de twee perce len die opgenomen waren in het landschapsplan niet verkopen tegen een prijs die binnen het budget lag. Uiteindelijk wordt een van de twee percelen aange kocht en ontwikkeld maar het is niet uitgesloten dat in een later stadium de rest van het SLZ-plan wordt uitgevoerd. Behalve de 170.000 euro waar over GS hebben beschikt, is er nog een substantiële bijdrage uit het VSB-fonds van bijna 130.000 euro. Boerenorganisatie NCB betaalt 40.000 euro. ZLTO en SLZ hebben respectievelijk 2000 en 4500 euro in de planont wikkeling gestoken en de ge meente Reimerswaal biedt voor 25.000 euro ambtelijke onder steuning. De tuinders dragen 60.000 euro bij, waarvan eender de in de vorm van arbeid. Wie de grote groenstrook gaat onderhouden is nog niet duide lijk. De gemeente Reimerswaal- WISSENKERKE - Noord-Bevelands Belang doet aan de gemeenteraadsverkiezingen mee met een lijst van zeven kandidaten. Zoals al eerder duidelijk was, wordt die lijst aangevoerd door Arie Oudshoom, die nu een fractie van vier man in de Noord-Bevelandse gemeenteraad voorzit. Oudshoorn is kandidaat voor het wethouderschap. Be oogd fractievoorzitter is Chris van der Kraan, die de afge lopen vier jaar in de raad heeft gezeten. De andere tweezittende raadsleden, Leen Wisse en Rien Buiter, houden er om gezondheids- en persoonlijke rede nen mee op. De overige kandidaten zijn Diny Fresco-Markman, Pim Schenkelaars, Ria de Vos-Brik, Niek van Zweeden en Peter de Neef. VLISSINGEN - De Vlissingse WD-fractie vindt dat de gemeente ook in aanmerking moet komen voor een bijdra ge voor opvang van dak- en thuislozen. Ze draagt het col lege van burgemeester en wethouders op om er bij het ka binet op aan te dringen dat Vlissingen recht heeft op extra geld. Minister Zalm van Financiën heeft onlangs be kend gemaakt dat hij 170 miljoen euro uittrekt voor medi sche behandeling en dagopvang aan daklozen in de vier grote steden. De motie wordt vanavond in de gemeenteraadsvergade ring van Vlissingen ingediend. MIDDELBURG - Een 68-jarige inwoner van 's-Graven- polder had er niets verkeerd in gezien om vuilniszakken bij een growshop op verzoek van twee vrouwen naar de milieustraat te brengen. Toen een opzichter de man vroeg om de vuilniszakken open te maken bleken er 8 augustus vorig jaar restanten van hennepplanten (twintig kilo) in te zitten. „Er had een belletje bij u moeten gaan rinkelen. Als het zo gegaan is als u zegt dan had u de inhoud van de vuilnis zakken moeten nagaan", meende gisteren de Middelburg se politierechter G. van Unnik. Hij veroordeelde verdach te conform de eis tot tachtig urn" werkstraf. Nadat de ambtenaar van OLAZ in Kruiningen de vuilnis zakken voor de politie in beslag had genomen was de man in zijn auto ervan doorgegaan. Aan de hand van het kente ken werd hij opgespoord. Tegenover de politie had hij leugenachtige verklaringen afgelegd. Hij vertelde zijn auto aan een ander te hebben geleend om de zakken weg te brengen. Later kwam hij hierop terug. Voor de politierechter aanleiding om weinig waarde te hechten aan zijn verhaal. De man vond de straf onterecht. „Ik wist niet wat erin de zakken zat." MIDDELBURG - Een 23-jarige man uit de gemeente Veere is gisteren op het perron van het Middelburgse sta tion van zijn mobiel berooft. De man stond op de trein te wachten met zijn telefoon in de hand toen een jongeman deze uit zijn hadn griste. Toen het slachtoffer zijn telefoon terugvroeg kreeg hij een klap in het gezicht. De jongeman maakte deel uit van een groepje jongelui. Kas in de buurt van Rilland. werd vanaf het begin als de aan gewezen instantie beschouwd, maar heeft daar nog steeds moei te mee. Een woordvoerder van de gemeente meldt dat in het ge meentehuis in Kruiningen grote blijdschap heerst dat nu in ieder geval wat betreft de voorberei ding alle neuzen dezelfde kant op staan. Over het onderhoud foto Dirk-Jan Gjeltema van de zes hectare groen moet nog worden onderhandeld. Naar verwachting kunnen ko mend najaar de eerste bomen en struiken de grond in. door Sanne Schelfaut THOLEN - In de Thoolse haven moet ruimte blijven voor be roepsschippers en vissers. Het mag niet zo zijn dat er straks al leen nog maar ligplaatsen voor de recreatievaart beschikbaar zijn. Dat stelt de Belangengroep Lig plaatshouders Handelshaven Tholen. De groep wil een deel van de haven desnoods zelf ex ploiteren. „We zijn bezig met het ontwik kelen van een plan voor de in richting van de handelshaven van Tholen. Dit is actueel gewor den doordat de gemeente on langs de bedrijfsmatige activitei ten, zoals zandoverslag, heeft ge stopt omdat de milieuvergun ning was verlopen. De gemeente wil dit deel van de haven een re creatieve functie geven en daar zijn wij het niet mee eens", ver telt F. Hendriks namens de be langengroep. Hij ligt met zijn woonboot in de haven en is dus direct belanghebbende. „Als de hele haven wordt gereserveerd voor de recreatiesector, komt niet alleen mijn stek maar ook die van de plaatselijke vissers en anderen in gevaar. Dan heb je het over zo'n twintig boten. Het zou toch hartstikke zonde zijn als dat allemaal moet ver dwijnen." Volgens Hendriks moet de han delshaven geen jachthaven wor den, maar dat wil niet zeggen dat er geen jachten in de haven mogen verblijven. „In overleg met de watersportvereniging De Kogge zullen hierover afspra ken moeten worden gemaakt. Ik denk dat we daar wel uit kun nen komen. In de zomer zijn veel van onze boten weg, dan is er dus ruimte voor jachten. En in de winter zijn er juist veel bo ten, zoals die van de vissers die in de Thoolse haven overwinte ren, terwijl er dan juist amper jachten zijn. Beide partijen kun nen elkaar dus helpen", stelt Hendriks. Tekort De belangengroep wil de haven wel zelf exploiteren. Op dit mo ment kent dit deel van de haven een exploitatietekort van zo'n twintigduizend euro. „We zijn aan het onderzoeken of het voor ons financieel haalbaar is om de exploitatie op ons te nemen." De haven zou volgens Hendriks aan meerwaarde kunnen win nen als historische schepen in Tholen een thuisbasis krijgen. „Dat zou toch prachtig zijn, een echte meerwaarde voor het stad je. Ik moet er niet aan denken dat onze haven straks een soort Drimmelen aan de Eendracht wordt. Dat is zo saai en boven dien is het aantal ligplaatsen voor jachten met de komst van Waterfront al behoorlijk uitge breid." Jaap van den Donker, voorzitter van De Kogge, meldt dat zijn watersportvereniging een bod heeft uitgebracht op het stuk handelshaven. Huurprijs Van den Donker: „De huurprijs die de gemeente nu vraagt is te hoog, het gaat om een stuk kade van honderd meter. Langs dat stuk kade kunnen we zo'n tien bootjes laten aanmeren, met die opbrengst van het liggeld kun nen we de exploitatie niet dek ken. Dus ik vraag me af of de be langengroep van de handelsha ven dat wel kan. Wij zijn in elk geval niet van plan om ligplaat sen onder te verhuren. Geen den ken aan. We hebben geen zin in moeilijke constructies. We wil len de belangengroep niet in het vaarwater zitten, maar we zijn wel duidelijk over onderver huur. Dat doen we niet." Van den Donker wil de komen de tijd best meedenken over de nabije toekomst van de haven. Hij vindt dat een stukje bruine vloot best op de huidige plek kan blijven. „Maar dan zouden wij het liefste meer ligplaatsen krijgen aan de overkant van het water. Of dat allemaal realiseer baar is. is maar de vraag." De belangengroep Ligplaatshou ders Handelshaven zal het plan eind februai-i aan de gemeente raad aanbieden. Advertentie Den Dekker Muziek KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29