Han kantoorkolos Stationspark GL: Eigen inwoners gratis parkeren aan zee I Maak nu kans op een TomTom F ractie voorzitter Gemeentebelang trekt zich terug 17 mdis wil ook hotel, horeca en winkels in Goese complex onderbrengen Bijboot binnenvaartschip gestolen Aanhoudingen na vechtpartij Geen straf voor mishandeling Vlissingse betrapt speelgoeddieven Panden gemeente slechts tijdelijk voor studenten zeeuwse almanak Boom ILt:»»3-315649 pie® P*?-"' JLjl, 4460 AA Goes rtMti^exPloitat'e: SSden-Zeeland: 0113-315520; Baanderen: 0114-372770; •"j. 020-4562500. (derdag 19 januari 2006 Jan Bos zit bij Team Telfort lekker in z'n vel editie Bevelanden-Tholen ^Balkenende DES- Projectontwikkelaar Ar- ^ÜtApeldoorn is bezig met ambitieus plan voor de w van een fors kantoren- en complex in het Goese Sta- ispark. De gemeente Goes is rcnilover het plan. is, zoals het project is ge il,'behelst een zes bouwla- jeilend complex, dat vijfdui- vierkante meter kantoor man veertig tot vijftig ho- amers (tweeduizend vierkan- der) herbergt. Op de bega and is ruimte voor horeca linkels, in totaal zo'n dui- 3vierkante meter. Verder is parkeerkelder met 165 plaat- voorzien, waarmee het Fo- sebouw zo'n tienduizend Santé meter vloeroppervlak si De totale investering be- zo'n zestien miljoen eu- Binnen twee jaar moet er ca gebouwd. mxed-use complex komt Ie zuidzijde van de spoor- pal tegenover het NS-sta- iaihet voetgangerstunneltje sa Daarom is het de bedoe- in overleg met de gemeen- n het gebouw een chique b aan te leggen, inclusief standplaatsen. In het ge- nis op de begane grond een gelaten, zodat reizi- ir omweg het station oen bereiken. Focus-project past volledig st bestemmingsplan. Arca- heeft inmiddels een optie ge- sa op de kavel in het Sta- park, waardoor er in dat ge lgeen bedrijfsgrond meer te lis. De projectontwikkelaar [makelaar Sinke Komejan racht gegeven gegadigden (Advertentie) ©RVKKERY weernu(on8 - 886 886) exemplaar van Guld Waerrelt ondere huisnaamwereld Middelburg door I Je Graaf erschijnen (28 januari) 150 daarna €35,00 1 evond vanaf 17.30 uur asseriemenu ■vitlof-camembertsoep, niet met ontbijtspek of nje van spinazie en polen- n American pancakes -■50 of€10,00 (vegetarisch) erveren: 0118 - 886 866 ^toonstellingen I im zonder titel 'im Hofman uur der begoochelingen Jeer Huybers voor de kantoren en een exploi tant voor het hotel te zoeken. Directeur K. Schreuder van Sin ke Komejan zegt in gesprek te zijn met 'twee serieuze kandida ten voor de kantoorruimte in het Focusproject'. Ook is er over leg met een gegadigde voor de hotelvleugel. De laatste tijd regent het in Goes plannen voor de bouw en uitbreiding van hotels. Zo wil Hotel Goes Van der Valk van 120 naar 160 hotelkamers groeien, gaat eigenaar C. van de Zandt van restaurant De Stads- schuur het voormalige Gak-kan- toor aan de Van der Spiegel straat ombouwen tot een stads hotel met tachtig kamers en ligt er ook een plan om hotel De Ko renbeurs aan de Grote Markt in afgeslankte vorm terug te laten keren. Projectmanager B. Sandberg van Arcadis verwacht niet dat er straks in Goes een overschot aan hotelcapaciteit ontstaat. „Ons hotel zit in het middenseg ment. Van der Valk is budget en Van de Zandt wil juist voor vier tot vijf sterren gaan. In die zin mikken wij op een andere doel groep." Ook de kantorenmarkt kan zo'n nieuw complex aan, denkt Sand berg, hoewel er in Goes wel leeg stand is. „Kantoren die in Goes langdurig leegstaan, zijn altijd kleine eenheden tot maximaal 1500 vierkante meter. Ons plan richt zich duidelijk op bedrijven die veel meer ruimte nodig heb ben." Schreuder van Sinke Komejan heeft er allerminst een hard hoofd in. „Het is weliswaar een ambitieus project, maar Goes is volgens een Elsevier-onderzoek wel zakenstad nummer twee van Nederland. PriceWaterhou- seCoopers bouwt niet voor niets in Stationspark." Ook wethouder S. van 't West einde (WD, economie) denkt niet dat het Focus-project een maatje te groot is voor Goes. „Je merkt dat zakelijke dienstverle ners voor Goes kiezen vanwege haar centrale ligging. Boven dien is het Stationspark een unieke locatie, aan het spoor en vlakbij de binnenstad." Van 't Westeinde is eigenlijk heel blij dat Arcadis zo'n fors project ontwikkelt op een strate gische plaats in het Stations park. „Op die manier kun je na melijk in één keer een prachtig stationsplein maken." Impressie van het kantoor- en hotelcomplex dat Arcadis in het Goes Stationspark wil bouwen. Bedoe ling is rond het gebouw ook een nieuw stationsplein aan te leggen. THOLEN - Tientallen Thoolse bassischoolkinderen zetten zich gisterenmiddag achter de geblokte speelborden om mee te doen aan het Rabo Toernooi dammen en scha ken. De wedstrijden van gisteren werden, evenals die van vorige week, gespeeld in Meulvliet in Tholen. De animo voor het toernooi is onder de dammers en schakers op Tholen en Sint-Philipsland elk jaar groter. foto Willem Mieras (Advertentie) Word nu óók lid van de ANWB met Wegenwacht-service, al voor 49,75. Dat is nog geen 1,- per week. Bovendien maken nieuwe leden deze maand kans op één van de TomTom Navigatiesystemen. voor de actievoorwaarden op anwtuiL Goede reis ANWB ZIERIKZEE - GroenLinks wil dat eigen inwoners van de ge meente Schouwen-Duiveland gratis kunnen parkeren bij de stranden. Dat staat in het verkie zingsprogramma. Het betaald parkeren van 1 april tot 1 no vember is volgens lijsttrekker T. de Gelder 'een beetje peste rij'. „De inwoners hebben al genoeg overlast", zegt De Gelder. „Je zou alle geregistreerde inwoners van Schouwen-Duiveland een ontheffingspas moeten geven. Dat kan dan tegen een symbo lisch bedrag van bijvoorbeeld tien euro, dan hoeft het niet kos tenverhogend te werken." Een ontheffing voor alle inwo ners betekent wel dat de ge meente minder inkomsten heeft. „Ter compensatie kan de toeris tenbelasting omhoog." De Gelder benadrukt dat deze ontheffingspas alleen zou gaan gelden voor de parkeerplaatsen bij de stranden. In de binnenste den blijft de huidige regeling van kracht. GroenLinks vindt daarnaast dat het seizoen van de periode van betaald parkeren ingekort moet worden tot 1 september in plaats van de huidige regeling tot 1 november. „Dat is de perio de dat de gemeente toch niet zo nauw controleert." Om de eigen inwoners verder te- THOLEN - De bijboot van een binnenvaartschip is vorige week in de nacht van woensdag op donderdag gestolen. De schipper heeft daar gisteren aangifte van gedaan bij de waterpolitie. De diefstal vond plaats in de vluchthaven van Tholen. De 47-jarige schipper uit Korendijk kwam op 13 januari na enkele vrije dagen weer aan boord en zag dat de bijboot niet meer op het dak van de woning van zijn schip lag. De boot is van het merk Fun-Yak, type Se- cu 12, oranje/rood van kleur en voorzien van een witte zit- plank. Onbekenden hadden zich via een ingeslagen raam ook toegang verschaft tot de woning maar daar wordt niets vermist. MIDDELBURG - De politie heeft gisteren vier Middelbur gers aangehouden vanwege hun vermeende betrokken heid bij een vechtpartij op 11 januari. Op die dag werden in een horecabedrijf aan cle Bosschaartsweg in Middel burg twee 19-jarige Vlissingers aangevallen na een woor denwisseling. Toen de politie arriveerde waren daders ver dwenen. De politie is een onderzoek gestart en heeft als gevolg gisteren vier Middelburgers van vijftien tot en met zeventien jaar aangehouden. MIDDELBURG - Een 67-jarige inwoner van Kloosterzan- de moest in Middelburg als verdachte van een mishande ling voor de politierechter verschijnen. De rechter oor deelde dat de man fout was geweest, maar meende dat er geen straf moest volgen. Op 16 september ging de man de mist in, toen hij zich ergerde aan een man die zijn honden uitliet. Een van de honden kwam op hem af, terwijl hij voor zijn woning stond te praten. „Houdt die rothonden bij je", had hij geroepen. Dat pikte de hondenuitlater niet. Die verkocht hem een klap, waarna de Kloosterzan- denaar terugmepte. „Bij mij ging het licht uit", zei hij. Toen de hondenbezitter de 67-jarige man op een karate trap trakteerde voelde hij zich nog meer genoodzaakt om terug te schoppen en te slaan. „Ik heb me verdedigd", vond hij. VLISSINGEN - Een 22-jarige Vlissingse heeft gistermid dag twee mannen betrapt die uit haar schuur speelgoed hadden gestolen. Ze liep in de Bonedijkestraat in haar woonplaats toen ze de twee zag lopen met hetzelfde speel goed als zij in de schuur had liggen. De vrouw volgde het tweetal en belde naar huis om na te gaan of het speelgoed uit de schuur verdwenen was. Hierop belde de vrouw de politie. De Vlissingers van 29 en 36 jaar zijn ingesloten. KAPELLE - C. Vleugel, fractie voorzitter van Gemeentebelang in de gemeenteraad van Kapel- Ie, trekt zich definitief terug uit de Kapelse politiek. Vleugel kondigde al eerder aan dat hij zich niet beschikbaar stelde bij de komende raadsver kiezingen, maar kwam daar na de affaire-Ganseman op terug. Ganseman stapte vorige week op als wethouder en als lijsttrek ker van Gemeentebelang. Het vertrek van Ganseman deed Vleugel besluiten om zich zelf toch weer kandidaat te stel len voor het lijstrekkerschap. Daaraan verbond hij wel enke le voorwaarden. Zo wilde Vleu gel verzekerd zijn van een bre de steun binnen zijn partij. Die brede steun heeft hij niet gekre gen. Gemeentebelang gaat nu de ver kiezingen in met het huidige raadslid A. Schmid als lijsttrek ker. Op nummer 2 staat een nieuwkomer: W. van Boven. Op de derde plaats prijkt de naam van het zittende raadslid J. van Nimwegen. De vierde plaats wordt bezet door M. de Krijger, levensgezellin van ex-wethou- der Ganseman. Op nummer 5 en nummer 6 staan respectievelijk W. van der Walle en A. de Roo. Ganseman fungeert de komende verkiezingen als lijstduwer; zijn naam bungelt onderaan de lijst. Gememeentebelang is op dit mo ment met drie zetels in de ge meenteraad van Kapelle verte genwoordigd. gemoet te komen, pleit de partij ervoor om drukke centra als Burgh-Haamstede, Zierikzee en Renesse autoluw te maken. Par keren in de kernen moet voorbe houden blijven aan eigen inwo ners. Toeristen moeten de auto aan de rand van de kern wegzet ten. Om de economie te stimuleren, wil de partij industriegrond te gen spotprijzen van de hand doen, startersinitiatieven stimu leren en innovatieve samenwer king met andere gemeenten op het gebied van scholing, visserij en recreatie. De agrarische sec tor moet volgens de partij de ba sis blijven voor een vitaal platte land. periode omgebouwd zouden worden tot appartementen voor ouderen. In de panden worden nog dit jaar 28 appartementen ge bouwd. Vanaf komend studie jaar gaan daar maximaal zeven tig studenten van de Roosevelt Academy in wonen. Na vijf jaar komen de appartementen be schikbaar voor andere huur ders. Niet alle woningen zullen overigens geschikt zijn voor ouderen omdat ze moeilijk te be reiken zijn. Het is volgens het college van B en W nu mogelijk om met de omwonenden een ter mijn af te spreken omdat er an dere locaties in de stad beschik baar komen voor de studenten. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De voormali ge panden van de gemeente aan de Vlissingsestraat in Middel burg zijn maximaal vijf jaar be schikbaar als studentenhuisves ting. Daarna worden ze als ap partementen verhuurd. Dat heeft het college van B en W besloten. Aanleiding voor het vaststellen van een periode is protest uit de buurt. Bewoners van de Vlissingsestraat wezen op een eerdere toezegging dat er maximaal vijf of zes jaar studen ten in hun straat zouden komen wonen. Bovendien was beloofd dat de studentenkamers na die Opa en oma uit Zeeland wa ren afgelopen weekeinde op bezoek bij hun oudste zoon in een lieflijk dorpje in de Rand stad. Samen met de kleinkinderen wandelden ze langs één van de vele sloten. Treurwilgen aan de oever van het water stonden stram voorovergebo gen. „Kijk 's oma", reageerde de jongste van zes, „een hele rij slap-zielig-bomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27