Van de Gruiter biedt alternatief PZC Wyatt ziet uit naar Rotterdam Volvo Ocean Race: keihard werken in een Michelin-pakje Zeeuwse zwemmers naar NK Masters P Oud-Arnemuidenaar heeft tennisschool in Halsteren Verlinde mag niet naar Zaamslag Poortvliet blijft Arnemuiden bij Van der Wielen schaats! weer met een rechte rug uitslagen Dierkx terug als trainer Apollo'69 Slechte dag voor poolbiljarters De Bruijn geeft visitekaartje af agenda donderdag 19 januari 2006 swl 'bl(| door Job van den Enk HALSTEREN - De missie van Gillis van de Gruiter is helder: het tennis in Zeeland en West-Brabant naar een hoger ni veau brengen. Sinds september heeft hij zijn eigen tennisschool in Halsteren. Tenniscentrum de GOES - Dominique Verlinde krijgt van de KNVB geen tussen tijdse overschrijving van Temeu- zen naar Zaamslag. De voetbalbond heeft het dispen- satieverzoek van de 29-jarige Terneuzenaar dat nodig was vooreen tussentijdse overschrij ving van de zondag- naar de za terdagclub naast zich neerge legd. „Ik voldoe blijkbaar niet aan de criteria", zegt de voetbal ler, die verder weinig woorden wil vuilmaken aan deze zaak. „Ik leg me erbij neer en neem de tijd om te bekijken wat ik vol gend seizoen ga doen." Een soortgelijk verzoek van Hoessein Bouzambou die bij zon dagclub Vlissingen op een zij spoor belandde, is door de KNVB wel gehonoreerd. Bou zambou mag komend weekein de al uitkomen voor zater dag-tweedeklasser Zaamslag. ARNEMUIDEN - Jan Poortvliet blijft ook volgend seizoen ver bonden aan Arnemuiden. De uit het vissersdorp afkomsti ge ex-profvoetballer deed enke le weken geleden zijn intrede bij de zaterdag-eersteklasser nadat de club vanwege de tegenvallen de resultaten, brak met trainer Ad Roovers. De in Eindhoven woonachtige Poortvliet is te vens trainer van de Brabantse zondag-tweedeklasser Nuenen en blijft volgend seizoen ook ac tief bij die vereniging. Melanen fungeert als thuisbasis van de tennisschool Junior Top Tennis. „Deze school is uniek in deze re gio. Er zijn wel meer goede ten- nisscholen hoor, maar niet van dit niveau", vertelt Gillis van de Gruiter. „Dat slaat niet alleen op het niveau van de trainingen. De kinderen die hier trainen, willen allemaal achttien tot twintig uur in de week bezig zijn en hebben een hoog spelni- veau." De 37-jarige inwoner van Ber gen op Zoom, van origine een Ar- nemuidenaar, is inmiddels veer tien jaar actief als tennistrainer. Hij trainde clubs, was actief als privé-trainer en gaf les voor de Nederlandse tennisbond (KNLTB). Het trainen van top talenten smaakte naar meer. Bo vendien was het praktischer om zijn privé-trainingen te centrali seren. „In feite heb ik hetgeen ik al deed geprofessionaliseerd. Ik heb praktisch dezelfde leerlin gen als voor de start van de ten nisschool." Hoewel Van de Gruiter al jaren lesgeeft, kwam hij op relatief late leeftijd in aanraking met tennis. Pas op z'n dertiende. „Ik kwam uit Arnemuiden, dus dan voetbalde je. Daarnaast judode ik ook nog," Maar toen hij de le gendarische tennissers Borg en McEnroe in een onderling duel op televisie zag, was hij ver kocht. Hij stopte abrupt met voetbal en judo en ging tennis sen. Uiteindelijk bereikte hij ni veau drie. Het professionele van zijn ten- nisopleiding zit 'm volgens Van de Gruiter in de accommodatie en het aangeboden pakket van de tennisschool. „De kinderen worden opgehaald van scholen gemeenschap 't Rijks in Bergen op Zoom. Na afloop van de trai ning worden ze daar ook weer afgezet. Zo hoeven de ouders niet bang te zijn voor wat er op de fiets gebeurt." Daarnaast kunnen de kinderen terecht bij een fysiotherapeut en is er een conditietrainer in dienst. De tennisschool mag ge bruik maken van de fitnessac- Vier jaar geleden was Klaartje Zuiderbaan één van de deelne mers aan de Volvo Ocean Race. De toen 29-jarige Terneuzense was één van de stuurvrouwen van de Amer Sports Too, een boot die uit louter vrouwelijke opvarenden bestond. Zuider baan woont en werkt nu in Rot terdam en bekijkt de huidige Ocean Race vanaf de wal. Van daag vertelt ze over de tweede etappe, die van Kaapstad naar Melbourne voert. De eerste sche pen hebben de finish in zicht. van onze sportredactie ROTTERDAM - De tweede etap pe van de Volvo Ocean Race heeft niet gebracht wat er van verwacht werd. Gelukkig maar. Omdat de organisatie vanwege de vele ijsbergen de boten ver bood een al te zuidelijke koers te varen, waren de omstandighe den minder gevaarlijk. Toch kre gen de schepen er behoorlijk van langs. Vier boten hebben schade opgelopen en het woei zo hard dat de ABNAmro 2 een we reldrecord kon varen. Bij de Bra- sil brak de mast, één van de ge vaarlijkste dingen die een zeiler kan overkomen. Vier jaar geleden voeren we met de Amer Sports Too veel zuide lijker. Ik las dat het nu soms 24 graden Celsius was. Ik had des tijds vijf lagen kleding aan om het warm te houden, maar dat lukte niet echt. Ik was net een Michelin-mannetje. Mijn laar zen waren drie maten groter dan normaal. Dan kon ik ten minste dikke sokken aan. Ijsklompen Vooral het continue overkomen de zeewater was ijskoud, een graad of vier. Als je wel eens on der een koude douche hebt ge staan weet je dat dat heel koud is. Nou, dit water is nog veel kouder. Als ik even ging slapen dan stak ik mijn handen onder mijn oksels. Ze voelden aan als ijsklompen. Maar veel tijd om warm te worden had je niet, want dan moest je al weer aan de bak. Voor zeilwissels hadden we iedereen aan dek nodig. Zo iets kon, afhankelijk van de zei len, met voorbereiden en oprui men een uur duren en als dat een paar keer op een dag ge Gilles van de Gruiter demonstreert zijn pupillen de techniek van de forehand. commodatie van 't Rijks. Tennis- complex de Melanen hoort bo vendien één dezer dagen of het gravelbanen krijgt. „Dat zou echt perfect zijn, dan heb je echt alles hier", aldus Van de Grui ter. Mogelijkheden Er zijn twee doelgroepen voor de tennisschool. „Dat zijn de kinderen die niet naar de bonds- trainingen in Rotterdam kun nen of willen en de leerlingen die zijn uitgeselecteerd voor die trainingen. Dat wil echter niet zeggen dat ze niet goed genoeg zijn. Als ik wel mogelijkheden zie, dan geef ik ze een alterna tief." De leerlingen, in de leeftijd van acht tot 22 jaar, werken gedu rende de week naar de wedstrij den toe. De aanpak lijkt veel op die van de KNLTB. Van de Grui ter heeft dan ook goed contact met de bond en de regiotrainer daarvan. „We beginnen de week met techniek, waarna we toewer ken naar de wedstrijden. Voor de wedstrijden geef ik de leerlin gen altijd een of twee aandachts punten mee." Zijn er geen wedstrijden in het weekeinde, dan worden er oefen wedstrijden georganiseerd. Dat kan tegen andere tennisscholen zijn, maar ook een onderling toernooi is mogelijk, met enkele gastspelers. „De training, onder linge partijtjes en oefenwedstrij den tegen leerlingen van andere tennisscholen zijn tussenstap pen naar het echte werk", ver telt Van de Gruiter. Bij de lessen van de Zeeuw staat plezier hoog in het vaandel, maar dat staat absoluut niet ge lijk aan vrijblijvendheid. „Dat vrijblijvende is over als je hier begint. De basis voor prestaties foto Willem Mieras is discipline. De kinderen moe ten plezier krijgen, doordat ze merken dat ze beter worden. Daar draait het om." De trainer kijkt tevreden terug op de eerste maanden. „De kin deren zijn allemaal flink vooruit gegaan en ze presteren uitste kend. Ik kan alleen maar tevre den zijn." De huidige prestaties moeten een voorbode voor de toekomst zijn. „We willen de basis leggen voor toptennis in dit gewest. Uitein delijk moeten die gasten naar de top en anders naar de subtop van Nederland." beurt, kom je nauwelijks aan sla pen toe. Er zaten dagen tussen dat we maar twee uur sliepen. Op een gegeven moment waren we zo moe dat we niet meer be seften dat de maan die door de mist opkwam de maan was. We dachten dat het een enorme ijs berg was waar we recht op af voeren. Maar op de radar zagen we niets. Uiteindelijk hebben we de navigator, die net een paar uur had geslapen, erbij ge haald en die zag het meteen. Genieten Iemand moest me eraan herinne ren dat het ondanks alle ontbe ringen wel de mooiste zeilom- standigheden waren: grote gol ven, wind mee, we waren voor namelijk aan het surfen. Je moet er van kunnen genieten, anders hou je het niet vol. Je besef van tijd vervaagt hele maal. Het enige waar je mee be zig bent is zo snel mogelijk zei len naar de finish. Of het nou drie, tien of vijftien dagen varen is, maakt niet uit. Het enige tijdsaspect is het ritme van de boot: vier uur op, vier uur af. Onderweg kwamen we veel alba trossen tegen. Je denkt, we zei len lekker hard. Totdat je zo'n vogel ziet die een paar rondjes rond het schip vliegt en er met behulp van de termiek van de golven en de wind weer ontzet tend hard vandoor gaat. Dan voel je je opeens een prutser. Nieuwe wind De ABNAmro 1 maakt volgens mij de beste kans om als eerste in Melbourne aan te komen. Het schip lag eerst ver voor, kwam in een hogedrukgebied terecht, werd daardoor achterhaald door de ABNAmro 2 en de Movi- star, maar ze kwamen wel weer als eerste in de nieuwe wind, waardoor ze toch weer afstand namen. Hun snelheid is nu net wat hoger, waardoor ze blijven uitlopen. Het weerbericht geeft echter aan dat de wind sterk af neemt. Zo werkte dat met ons vier jaar geleden ook. We lagen ver achter op de andere boten, haalden ze bij Eclipse Island voor de Australische kust bijna in, maar misten net de wind die de anderen wel oppikten. Uitein delijk kwamen we twee dagen na de winnaar aan in Sydney, waar de etappe toen finishte. Lindsay Wyatt is nog niet bezig met het verdedigen van de wereldtitel: „Voorlopig richt ik me op de kwalificatie en daarna zien we wel." foto Lex de Meester door Job van den Enk MIDDELBURG - Ze is regerend wereld kampioen jiujitsu, maar dat wil echter niet zeggen dat Lindsay Wyatt al ge plaatst is voor het komende WK. „We be ginnen allemaal weer op nul", aldus Wyatt. Het Dutch Open van aanstaande zaterdag is het eerste meetpunt voor de Ne derlandse bond. Geconcentreerd, bedachtzaam en scherp. Het zijn attitudes die zeer bruikbaar zijn voor een jiujitsuka. Het lijkt erop dat de mat, oftewel de tatami, niet de enige plaats is waar ze naar boven komen. De 29-jarige Goese is geen vrouw van grote woorden. Elk antwoord wordt zorgvuldig afgewogen. Aan haar kansen op het komende WK wil ze niet veel woorden vuil maken. „Mis schien haal ik het WK niet eens", stelt ze. Ze ziet twee concurrentes, van wie één zeer serieuze. „We beginnen allemaal weer op nul. We zullen het wel zien." Het Dutch Open is niet het enige meet punt voor de bond. Ook het NK in april telt mee. Voor de zomer wordt duidelijk heid wie in de selectie zit voor het WK in november in Rotterdam. Hoewel ze niet wil vooruitlopen op de za ken, lijkt het haar geweldig om haar titel te verdedigen in Rotterdam. Ze was toe schouwer bij de gouden EK-finale van ju doka Elisabeth Willeboordse en dat maak te indruk. Ze bleek een snelle leerling, al snel behoorde ze tot de Nederlandse top. De tak die de Goese beoefent, het fighting system, bestaat voor tweederde uit judo. Het staande judo en het grondjudo, het derde onderdeel is karate. Judo beoefent Wyatt al vanaf haar vijfde, vooral het ka rate eiste daarom veel aandacht. Nog steeds rijdt ze wekelijks naar Haarlem voor een karatetraining bij een befaamde karateschool. In 2005 voerde Wyatt de trainingsarbeid flink op en dat betaalde uit. Ze won zilver op het EK en behaalde de bronzen plak bij de worldgames, de olympische spelen voor de niet olympische sporten. In het najaar van 2004 werd ze bovendien wereldkampi oen in Madrid. „Ik denk dat de trainingsintensiteit zelfs de belangrijkste reden was voor het succes in 2005", stelt de Goese. Dinsdag en zater dag zijn de judo en jiujitsu vrije dagen. Ge middeld traint ze ruim acht uur in de week. Perfectionist Het past binnen haar beleving als topspor ter. Wyatt omschrijft zichzelf dan ook als een perfectionist. „Het is simpelweg nooit goed. Er kan altijd iets beter, dat is vol gens mij een positieve eigenschap." Het perfectionisme ziet ze ook terug in haar werk als Mensendieck-therapeute. Ze houdt zich bezig met houdings- en bewe gingstherapie. „Dan corrigeer je mensen. Dat past wel in het plaatje." De perfecte wedstrijd is een utopie. Maar de wedstrijd die dit het dichtst benaderde volgde op de slechtste partij van het zo succesvolle jaar. Tijdens de Worldgames verloor ze kansloos in de halve finale. In de twee daaropvolgende partijen voor de derde plaats speelde ze naar eigen zeggen haar beste partijen ooit. Hoe het verschil op één dag zo groot kon zijn weet Wyatt nog steeds niet. Starend naar het plafond denkt ze er geruime tijd over na. „Ik heb er nadien nog lang over na gedacht", bekent ze. „Misschien was ik gewoon te gespannen, maar dat weet ik niet zeker. Wist ik het maar." Dat het einde van haar carrière nadert, heeft de Goese al enkele malen aangege ven. „Ik heb besloten daar maar niets meer over te zeggen", reageert ze. „Voorlo pig richt ik me op de kwalificatie en daar na zien we wel." Wel geeft ze aan dat de sfeer en samenstel ling van het Nederlandse team belangrijke factoren zijn. Het huidige team is al drie jaar bij elkaar. „Ik heb serieus overwogen te stoppen, maar toen gingen er velen toch weer door. Daar heb ik me bij aangeslo ten." Ze houdt zich voorlopig maar even op de vlakte. „Ik stel me geen grote doelen meer. Ik leef van moment naar moment." Eerst maar eens het WK bereiken dus. En als ze er eenmaal is? „Als je bij een groot toernooi bent, dan wil je hem winnen ook." door Jeroen Dellebeke GOES - Vier Zeeuwen nemen komend weekeinde in Era- meloord deel aan de NK zwem men voor Masters. Het zijn André Schutte, Ron van Vliet (beiden Stormvogel), Peter Romkes (Luctor) en Ingrid van Assche (De Schelde). André Schutte, uitkomend in de categorie 45-49 jaar, heeft het drukste programma. Met starts op de 100 en 200 meter rugslag, de 200, 400 en 800 vrij en de 100 en 200 wissel richt hij zich voor al op zijn specialisme op de rug slag. Clubgenoot Ron van Vliet kiest voor de sprint, door op alle 50 meters en de 100 meter i derslag te starten. Peter Ro-ï' (45049 jaar), die al meerdert tels greep, komt weer uitop* specialiteit, de schoolslag. Met de 'triple', de 50,100 meter spreidt hij zijn Enige vijftigplusser is van Assche. Het is voor dei, neuzense een van de eerstel ren dat zij op de titelstrijd Lol de start komt. De zwemster;- De Schelde is de enige van MR club die het masterzweni 0I, echt bedrijft en wellicht ook zij op afvaardiging naar J WK in San Fransisco, deze:, *n mer. Ze komt in actie op de j L en 200 school, 100 en 200^ der en de 100, 200 en 400 ui JUq ja: door Job van den Enk ZIERIKZEE - Weer eens lekker schaatsen zonder blessures, dat was de doelstelling van vorig jaar. Het ging echter boven ver wachting voor Leon van der Wielen. In de leeftijdsklasse der tig tot veertig jaar schaatste hij zich bij de beste twaalf van Ne derland langebaan. Vandaag en morgen doet hij in Breda een gooi naar het Nederlands kam pioenschap. In 2000 werd de gereedschaps maker uit Zierikzee wereldkam pioen bij de veteranen. Hierna richtte hij zich op het marathon- schaatsen. Blessures aan zijn rug en knie dwongen hem in 2002 daarmee te stoppen. Vooral de pijnlijke rug bleek hardnekkig. „Ik heb een heel tra ject afgelopen, fysiotherapie, krachttraining", somt de 37-jari- ge Zierikzeeënaar op. De oplos sing kwam toen hij vorig jaar bij een manueel therapeut te recht kwam. Zijn wervels ble ken scheef te staan. Overbelas ting was de oorzaak. Achteraf gezien bleek de marathon toch iets te veel te vergen van zijn lichaam. „Het was eigenlijk een simpele behandeling. Ik ben en- kele keren gekraakt en sus dien heb ik eigenlijk geen) meer", vertelt de schaatst!, de avonduren en in het weeïg ini de is Van der Wielen actiefj regiocoach voor de KNSB.W strijden rijden zat er dan* niet meer in. Totdat debondl sloot de wedstrijden seniors (dertig tot veertig jaar) door- ét- weeks te houden. De regioca 1 had net zijn laatste trainers) ia cus afgerond en voelde u weer fit. Hij besloot een p^j te wagen. „Ik begon natuurlijk mets heel ander doel dan een z am jaar geleden", vertelt hij wilde vooral pijnvrij over ht;; $c) glijden. Het ging boven vent? ting". Aan het einde van hels aar zoen bleek ik op de 500 en li n' meter bij de beste twaalf vanfi ae derland te zitten." Op rijdt hij morgen de 500 meter. Op de slotdag staar aai 1000 en 3000 meter op help ti gramma. Van der Wielen het kampioenschap met ope zier te gemoet. „Ik ben de ais: jd pen jaren natuurlijk wel acc jg uit geboerd." De concurrent an bovendien van hoog niveau.. zijn er bij die de 1500 meter: it onder de twee minuten rij! n Dat red ik niet meer." Melbourne. Australian Open. Man nen, tweede ronde: Roddick (VSt/2)- Moodie (ZAf) 7-5 6-3 6-2, Gaudio (Arg/8)-Burgsmuller (Dui) 6-3 6-2 6-3, Santoro (Fra)-Pavel (Roe) 6-4 6-1 6-4, Ljubicic (Kro/7)-Kohlschreiber (Dui) 7-5 6-2 6-1, Gremelmayr (Dui)-Ginepri (VSt/13) 2-6 5-7 6-4 6-3 6-3, Baghdatis (Cyp)-Stepanek (Tsj/17) 6-4 6-3 3-6 0-6 7-5, Ferrer (Spa/11)-Bracciali (Ita) 6-4 6-4 6-7 (5) 6-2, Ancic (Kro/18)-Hernych (Tsj) 6-1 6-4 6-4, Benneteau (Fra)-Gar- cia-Lopez (Spa) 6-4 7-6 (3) 6-1, Niemi- nen (Fin/16)-Yeu-Tzuoo (Tai) 6-2 7-6 (3) 6-2, Blake (VSt/20)-Faurel (Fra) 2-6 6-1 GOES - Bart Dierkx uit Goes keert terug naar Apollo'69. De voetbaltrainer vertrok vorig jaar bij de zaterdagvierdeklas ser uit 's-Gravenpolder, nadat hij de eerste selectie twee jaar geleid had. Hij keert terug om dat Henk Sprong het na één jaar voor gezien houdt bij Apollo. Dierkx, die momenteel Krabben- dijke 2 onder zijn hoede heeft, is een verbintenis van twee jaar overeengekomen MIDDELBURG - Ze hadden wel onder de tafels willen weg kruipen, de poolbiljarters van Roadhouse Roadies. In eigen huis werd een kansloze 0-9-ne- derlaag geleden tegen het toch echt niet geweldige Fifty Fifty uit Oosterhout. „Het was slecht", zei teamcap tain Mark van Wijngaarden na afloop. Zij stonden lekker te bal len en bij ons was niemand in goeden doen. Gauw vergeten is het beste." Alleen Arno van der Wal had nog even de geest en kwam in het 9-ball met 4-1 voor. Toch zag hij nog kans te verliezen. WIJCHEN - Jean Paul de Bruijn gaf in het eerste pouleduel van het NK bandstoten in Wijchen direct zijn visitekaartje af. In slechts tien beurten en mede dankzij een serie van 81 ver sloeg hij René Tuil uit Alphen aan den Rijn met 150-41. Mor gen speelt De Bruijn tegen Ferdi nand Polman uit Doetinchem. Ook Polman won van Tuil, maar had aanzienlijk meer moeite: 150-146 in 35 beurten. 6-4 6-3, Simon (Fra)-Berdych (fö 6-3 6-2 4-6 6-2, Lopez (SpafllHM (Lux) 6-2 6-4 6-7 (6) 6-4, Rots (Spa/16)-Toersoenov (Rus) 7-6(1 7-6 (5) 6-3, Thomas Johansson|Z«* -Malisse (Bel) 6-3 3-6 7-5 4-6 6-3, bandian (Arg/4)-Wawrinka (Zwi)64 6-4 6-2. Vrouwen, tweede ronde: Davafoj (VSt/1 )-Sprem (Kro) 7-6 (4) 6-3, Spa va (Rus/4)-Harkleroad (VSt) 6-1! Henin-Hardenne (Bel/8)-Sromov3 Rl 7-6 (2) 6-1, Serena Williams (VStü- (|o (Fra) 6-3 6-1, Vesnina (RusfSi (Dui) 6-0 7-5, Savtsjoek (Oek)-Jarto (SMo/23) 6-3 6-4, Santangelo (lia)S: S3 tonik (Slw) 7-6 (5) 5-7 6-3, Kre ra (Kro)-Ondraskova (Tsj) 6-2 6-1Cs"; (Ita)-Bitsjkova (Rus) 4-6 7-6 (7) 6-2.C lenko (Rus/25)-Voskoboeva (Rus)MI 6-4, Koeznetsova (Rus/14)-ParraSsn: p2 ja (Spa) 6-2 6-7 (3) 6-2, Hantutt) (Slw/17)-Amanmuradova (Oez)W!™1 Petrova (Rus/6)-Muller (Dui) 6-46-1,1 zano (Fra)-Martinez Granados (SpiK ip (3) 6-3, Granville (VSt)-Pironkova1: t 7-5 6-2, Ruano Pascual (Spa)-Likfe: r va (Rus/18) 6-4 6-4. erl ai Eredivisie AZ-ADO Den Haag 3-1 (1-0).: -; zaat 1-0, 60. Landzaat 2-0,8" 90. Stroeve 3-1. Scheidsrecht: sen. Rode kaart: 6. Opdam (AZjJ kaart: Saavedra, Bodde (ADO 3 Haag). Aantal toeschouwers:8T" Sparta-NEC 1-3 (0-1). 40. Nieda 0-1, 47. Niedzielan 0-2, 64. Nieds 0-3, 71. Van Tornhout 1-3. ScheidiTj ter: Blom. Rode kaart: 86. SwMJ (Sparta/2x geel). Gele kaan: G,: (Sparta), Wielaart, Olsson (NECU9L toeschouwers: 7239. i De stand: PSV 19-45, Feyenootd^l] AZ 19-44, FC Utrecht 19-32, GnwiHjj 19-32, Ajax 19-31, RKC 19-31,1 19-31, Heerenveen 19-29, Vitesse'^ Roda JC 19-25, FC Twente 19-22« cles 19-22, NAC 19-19, ADO Den'4 19-18, Sparta 19-16, Willem II" RBC 19-5. Angaston (Aus). Tour DowniM Eerste etappe, Mawson Lak'^ gaston: 1. Gerrans (Aus) 3.3.'.'- Sanchez (Spa) 0.02, 3. McEwtf y 0.11, 4. Walker (Aus) 0.37, 5.ji (Aus) 1.39, 6. Dumoulin (Fral,S( Kort 23.45. Algemeen klassent!' Gerrans 3.38.24, 2. Sanchez 0.7U McEwen 0.18, 4. Walker 0.46,5.S 1.45, 6. Dumoulin 1.48, 64. Os1» 23.45. Bremen. Zesdaagse. EindstM» I Slippens/Stam (Ned) 389 punten,'J bel /Villa (Dui/lta) 386,3, BeikircM (Dui) 373. B5SS55EEHI Stockholm. Wereldbekervt/eW (kortebaan). Vrouwen, 100 vrij: 1. Veldhuis'I 53,28, 2. Marshall (GBr) 53,82, hammar (Zwe) 54,02. 50 vlinder: 1. Alshammar f- Kammerling (Zwe) 26,05, 3. (VSt) 26,46, 4. Veldhuis 26,67. donderdag Biljarten Graanbeurstrofee. nooi. Derde ronde. Locatie: club Graanbeurste Zierikzee. Aanval J Dammen PZDB-competitie: Tholen/DSVF-Middelburg. klasse A: BDV 2-PWG 's-Grav 5. Tweede klasse B: Oostfel^1 merenburg 2. Aanvang 19-30-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 16