Molukse verplegers krijgen geld Geen tweede ontslaggolf voor Allévo j( PZC Plan kantoorkolos in Stationspark Goes P GroenLinks: gratis parkeren bij strand voor eigen inwoners Aalscholvers niet ban? voor zwarte zwanen Kort geding tegen ziekenhuis Walcheren wordt stopgezet zodra betaling gedaan is Tienerdisco in de Paraplu Turks eten in het Palet Herdenking watersnoodramp Bingomiddag in Majoraat Wintertocht WIK in Vlissingen Vuilniszakken met een luchtje G Bijboot van schip gestolen lezers schrijven Grootste Traumatainer donderdag 19 januari 2006 door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Zodra de Mo lukse verpleegkundigen het sala ris krijgen, zoals afgesproken in hun contract, is hun kort geding tegen ziekenhuis Walcheren van de baan. Dat moment lijkt daar: het ziekenhuis heeft nog eens in een e-mail beloofd te zorgen dat het geld wordt teruggestort. VLISSINGEN - Vrijdagavond wordt in het Vlissingse jongeren centrum De Paraplu in Paau- wenburg een tiener-disco gehou den. De disco is voor kinderen van 8 tot 13 jaar. De disco be gint om half acht en duurt tot half elf. De entreeprijs bedraagt 75 eurocent. VLISSINGEN - De laatste don derdag van januari (26 januari, aanvang 17.30 uur) kan weer in wijkcentrum Het Palet aange schoven worden voor een diner. Dit keer is voor een Turkse maal tijd gekozen, voor 5 euro per per soon. OOSTERLAND - In Oosterland worden woensdag 1 februari de slachtoffers herdacht van de wa tersnoodramp in 1953. De bijeenkomst begint om één uur in het dorpshuis. Een half uur later is het vertrek naar de begraafplaats, waar om stipt kwart voor twee een minuut stilte wordt gehouden en leden van de dorpsraad een krans leg gen. Vervolgens wordt er een ge dicht voorgedragen en tenslotte is er nog een nazit in de Ooster hof. VLISSINGEN - De stichting Ma joraat aan de Van Hogendorp- weg in Vlissingen houdt een bin gomiddag. De bingo wordt ge houden op zondag 29 januari en begint om 13.30 uur. De entree is gratis. VLISSINGEN - Wandelvereni ging Willen is Kunnen (WIK) houdt zaterdag een wintertocht over de afstanden 5, 10,15 of 30 kilometer. Startpunt is het club lokaal aan de Adriaan Coorte- laan in Vlissingen. Starttijd voor de 30 kilometer is tussen 9.00 en 10.00 uur. Voor de ande re afstanden mag tussen 10.00 en 13.00 uur begonnen worden. MIDDELBURG - Een 68-jarige inwoner van 's-Gravenpolder had er niets verkeerd in gezien om vuilniszakken bij een grow- shop op verzoek van twee vrou wen naar de milieustraat te brengen. Toen een opzichter de man vroeg om de vuilniszakken open te maken bleken er 8 au gustus restanten van hennep planten in te zitten. „Er had een belletje bij u moeten gaan rinke len. U had de inhoud van de zak ken moeten nagaan", meende gisteren de Middelburgse politie rechter G. van Unnik. Hij ver oordeelde verdachte conform de eis tot tachtig uur werkstraf. Het ziekenhuis fungeert als een uitzendbureau: ze detacheert de verpleegkundigen bij zorginstel lingen en betaalt ze uit. Echter, nog maar weinig verpleegkundi gen hebben onregelmatigheids toeslag bij hun salaris zien ver schijnen. Ook is, zonder toestem ming, elke maand 175 euro inge houden voor de stichting, die de verpleegkundigen begeleidt. Geneesheer-directeur J. van den Blink beloofde te zorgen dat het geld werd teruggestort. Net als de onregelmatigheidstoeslag. Dat is nog niet gebeurd en daar heeft juriste E. Schoof, die door de verpleegkundigen is gemach tigd over hun financiën te spre ken, de ziekenhuis verschillende keren op gewezen. In een e-mail aan Schoof wordt door Van den Blink nu nogmaals de belofte ge maakt het geld terug te storten. „Deze betaling wordt met het sa laris van december in januari ge realiseerd rond de 25e." Over zes dagen wordt dus duide lijk of Schoof nog doorgaat met haar kort geding, namens de ver pleegkundigen. „Als het geld er bij zit, trek ik mijn kort geding in. Dan is mijn doel behaald. Ik verwacht dat dat zal gebeuren; ik neem zijn belofte serieus." Loonstrookjes Alleen is dat voor het zieken huis makkelijker gezegd dan ge daan, vreest Schoof. Het zieken huis heeft het geld, dat eigenlijk was bedoeld voor de verpleeg kundigen, overgemaakt naar de gemeente Vlissingen en die zou den het, volgens de loonstrook jes waarover Schoof beschikt, weer hebben overgeboekt naar de Stichting Samenwerking Vlis singen Ambon. „Nu is het aan hen om het terug te geven." Maar de stichting zegt van niets te weten. B. Latuheru denkt dat het geld nog bij de gemeente is. Dat is iets tussen hun om uit te vechten, vindt Schoof. „De stich ting heeft zich, zoals dat wette lijk heet, onrechtmatig verrijkt. Geeft de stichting het geld niet terug, dan mag het ziekenhuis haar dagvaarden. Maar wij zijn dan verder klaar." Hoewel Schoof nog wel zo haar zorgen heeft. De verpleegkundi gen hebben namelijk een brief gekregen van het Ambonese ge meentebestuur, die schrijft dat de Molukkers hun thuisfront in verlegenheid hebben gebracht. 'Zware sancties volgen bij terug keer voor hen die zich gedragen in strijd met het beleid.' Sancties „Als je al zo'n brief krijgt, wat mag je dan nog doen om voor je recht op te komen? Die sancties zijn al genomen. Bij een meisje is het salaris, dat steevast naar haar ouders ging, stopgezet. Te gen haar ouders is gedreigd dat als hun dochter zich niet terug trekt uit het kort geding, dat ze haar bij terugkomst zullen over plaatsen naar een afgelegen ge bied of dat ze haar ambtenaren- status zullen afnemen." Ook gedeputeerde G. van Heuke- lom, die gisteren zijn ronde van gesprekken over de problemen afrondde, zegt zich zorgen te ma ken. „Ik ken in Nederland geen burgemeester die zo'n brief naar zijn mensen stuurt, laat staan zulke dreigementen uit. Ik hoop dat die 20 gastjes in alle vrijheid en vrolijkheid in mei terug kun nen naar de Molukken. Dat wil ik wel graag zeker weten." Ook aan Van Heukelom is door Van den Blink beloofd het geld nog deze maand terug te geven. „Er zijn fouten gemaakt en die moeten worden rechtgezet. Sim pel. Maar ik ben benieuwd. Dan zal het conflict zijn opgelost." Impressie van het kantoor- en hotelcomplex dat Arcadis in het Goes Stationspark wil bouwen. Bedoeling is rond het gebouw ook een nieuw stationsplein aan te leggen. door Frank Balkenende GOES - Projectontwikkelaar Arcadis uit Apeldoorn is bezig met een ambiti eus plan voor de bouw van een fors kan toren- en hotelcomplex in het Goese Stationspark. De gemeente Goes is lo vend over het plan. Focus, zoals het project is gedoopt, be helst een zes bouwlagen tellend com plex, dat vijfduizend vierkante meter kantoorruimte en veertig tot vijftig ho telkamers (tweeduizend vierkante me ter) herbergt. Op de begane grond is ruimte voor horeca en winkels, in totaal zo'n duizend vierkante meter. Verder is een parkeerkelder met 165 plaatsen voorzien, waarmee het Focus-gebouw zo'n tienduizend vierkante meter vloer oppervlak omvat. De totale investering bedraagt zo'n zestien miljoen euro. Bin nen twee jaar moet er worden gebouwd. Het mixed-use complex komt aan de zuidzijde van de spoorlijn pal tegenover het NS-station en het voetgangerstun neltje te staan. Daarom is het de bedoe ling, in overleg met de gemeente, om het gebouw aan een chique plein aan te leggen, inclusief taxistandplaatsen. In het gebouw is op de begane grond een deel opengelaten, zodat reizigers zon der omweg het station kunnen berei ken. Het Focus-project past volledig in het bestemmingsplan. Arcadis heeft inmid dels een optie genomen op de kavel in het Stationspark, waardoor er nu in dat gebied geen bedrijfsgrond meer te koop is. De projectontwikkelaar heeft make laar Sinke Komejan opdracht gegeven gegadigden voor de kantoren en een ex ploitant voor het hotel te zoeken. Directeur K. Schreuder van Sinke Ko mejan zegt in gesprek te zijn met 'twee serieuze kandidaten voor de kantoor ruimte in het Focusproject'. Ook is er overleg met een gegadigde voor de hotel vleugel. De laatste tijd regent het in Goes plan nen voor de bouw en uitbreiding van ho tels. Zo wil Hotel Goes Van der Valk van 120 naar 160 hotelkamers groeien, gaat eigenaar C. van de Zandt van res taurant De Stadsschuur het voormalige Gak-kantoor aan de Van der Spiegel straat ombouwen tot een stadshotel met tachtig kamers en ligt er ook een plan om hotel De Korenbeurs aan de Grote Markt in afgeslankte vorm terug te la ten keren. Projectmanager B. Sandberg van Arca dis verwacht niet dat er straks in Goes een overschot aan hotelcapaciteit ont staat. „Ons hotel zit in het middenseg ment. Van der Valk is budget en Van de Zandt wil juist voor vier tot vijf sterren gaan. In die zin mikken wij op een ande re doelgroep." Ook de kantorenmarkt kan zo'n nieuw complex aan, denkt Sandberg, hoewel er in Goes wel leegstand is. „Kantoren die in Goes langdurig leegstaan, zijn al tijd kleine eenheden tot maximaal 1500 vierkante meter. Ons plan richt zich dui delijk op bedrijven die veel meer ruimte nodig hebben." Schreuder van Sinke Komejan heeft er allerminst een hard hoofd in. „Het is weliswaar een ambiti eus project, maar Goes is volgens een Elsevier-onderzoek wel zakenstad num mer twee van Nederland. PriceWater- houseCoopers bouwt niet voor niets in Stationspark." Maatje te groot Ook wethouder S. van 't Westeinde (WD, economie) denkt niet dat het Fo cus-project een maatje te groot is voor Goes. „Je merkt dat zakelijke dienstver leners voor Goes kiezen vanwege haar centrale ligging. Bovendien is het Sta tionspark een unieke locatie, aan het spoor en vlakbij de binnenstad." Van 't Westeinde is eigenlijk heel blij dat Arcadis zo'n fors project ontwikkelt op een strategische plaats in het Sta tionspark. „Op die manier kun je name lijk in één keer een prachtig stations plein maken." Thuiszorgorganisatie denkt met facilitair bedrijf een miljoen euro te besparen door Frank Balkenende GOES - Bij thuiszorgorganisa tie Allévo verdwijnen in de tweede fase van een omvangrij ke reorganisatie geen banen. Vorig jaar was Allévo gedwon gen 35 arbeidsplaatsen te schrappen. De thuiszorgorgani satie moet nog een miljoen be sparen en denkt dat te bereiken door efficiënter te werken. Allévo, werkzaam in de Ooster- sehelderegio, verwacht goedko per te kunnen werken door de zorg en facilitaire zaken van el kaar los te koppelen. Doel is sa men met dienstverlener Vebego een nieuw facilitair bedrijf op te zetten. Daarin worden alle Allévo-medewerkers die zorg- ondersteunend werken, onder gebracht. Het gaat om 80 tot 100 van de 2200 personeelsle den die Allévo in dienst heeft. Hun overstap naar het nieuwe bedrijf heeft geen rechtspositio nele gevolgen. Ze blijven vallen onder hun huidige cao. De joint venture met Vebego moet medio dit jaar zijn beslag krijgen, zegt Allévo-directeur M. van Campen, die erop wijst dat het om een voorgenomen be sluit van de Raad van Bestuur gaat. De knoop wordt pas door gehakt als de ondernemings raad en cliëntenraden hun zeg je over het plan hebben gedaan. Van Campen ontmoet tot nu toe geen negatieve reacties op de vorming van een apart facili tair bedrijf. „De reacties varië ren van neutraal tot positief." Het nieuwe bedrijf wordt ver antwoordelijk voor onder meer de schoonmaak van de Al- lévo-gebouwen en ruimtes die de thuiszorgorganisatie huurt (44 in totaal), het beheer van ge bouwen, de linnendienst, repro ductie en post, de inkoop en de catering en thuiszorgkeukens. Allévo heeft ervoor gekozen met Vebego in zee te gaan, om dat dit in verschillende Europe se landen actieve bedrijf veel er varing bezit op het gebied van schoonmaak en facilitaire dienstverlening. Ook is het de moeder van verschillende uit zendbureaus. Besparing Van Campen denkt dan ook dat een interne besparing van één miljoen euro mogelijk moet zijn. „Er is onderzoek naar ver richt, waaruit blijkt dat we dat bedrag moeten kunnen halen. Het is daarbij zo dat we niet al leen kosten besparen door een apart en efficiënter werkend fa cilitair bedrijf op te zetten. Ook in de zorg zullen we winst boe ken, omdat personeel wordt ver lost van allerlei taken die het fa cilitair bedrijf straks uitvoert. Dat betekent dat zorgpersoneel meer tijd krijgt voor zorg." Voorlopig zal het nieuwe be drijf alleen voor Allévo werken, maar Van Campen sluit niet uit dat in de toekomst ook diensten worden verricht voor andere in stellingen en bedrijven. In de tweede ronde van de reor ganisatie is dit de eerste efficiëncyslag, maar de direc teur zegt dat er nog meer zullen volgen. Allévo moet bezuinigen omdat er volgens Van Campen steeds minder geld beschikbaar komt voor zorg. Dat er ook an dere thuiszorgaanbieders, zoals het Walcherse Zorgstroom, pro beren voet aan de grond te krij gen in het werkgebied van Al lévo, baart Van Campen minder zorgen. „Wij gaan uit van onze eigen kracht." door Melita Lantinq ZIERIKZEE - GroenLinks wil dat eigen inwoners van de ge meente Schouwen-Duiveland gratis kunnen parkeren bij de stranden. Dat staat in het verkie zingsprogramma. Het betaald parkeren van 1 april tot 1 no vember is volgens lijsttrekker T. de Gelder 'een beetje peste rij'. „De inwoners hebben al genoeg overlast", zegt De Gelder. „Je zou alle geregistreerde inwoners van Schouwen-Duiveland een ontheffingspas moeten geven. Dat kan dan tegen een symbo lisch bedrag van bijvoorbeeld tien euro, dan hoeft het niet kos tenverhogend te werken." Een ontheffing voor alle inwo ners betekent wel dat de meente minder inkomsten heeft. „Ter compensatie kan de toeris tenbelasting omhoog." De Gelder benadrukt dat deze ontheffingspas alleen zou gaan gelden voor de parkeerplaatsen bij de stranden. In de binnenste den blijft de huidige regeling van kracht. GroenLinks vindt daarnaast dat het seizoen van de periode van betaald parkeren ingekort moet worden tot 1 september in plaats van de huidige regeling tot 1 november. „Dat is de perio de dat de gemeente toch niet zo nauw controleert." Om de eigen inwoners verder te gemoet te komen, pleit de partij ervoor om drukke centra als Burgh-Haamstede, Zierikzee en Renesse autoluw te maken. Par keren in de kernen moet voorbe houden blijven aan de inwoners. Toeristen moeten de auto aan de rand van de kern wegzetten. GroenLinks wil verder de con tacten met de burgers uitbou wen. Daarom moeten er brain storm- en themabijeenkomsten komen met breed samengestelde groepen inwoners en moet het raadgevend referendum worden ingevoerd op Schouwen-Duive land. De partij wil verder het ambte lijk apparaat omsmeden tot een kleine, efficiënt werkende Ambtenaren moeten project ito tig werken en de partij wil'^T liteitsmanagement introduit op het gemeentehuis. De toeristische sector moeij zetten op kwaliteit, partij raakt het niveati'vafl voorzieningen steeds verder; terop in vergelijking met, pi sen als bijvoorbeeld Domb Uitbreiding van de sector ka^ de ogen van de partij alleen^ er sprake is van innovatieve» fooi tiatieven of bij natuurcompg tieregelingen. Uitbreiding t gm permanente gebouwen op strand is - als het aan Gite kri Links ligt - niet mogelijk, |d Om de economie te stimuli* t wil de partij industriegronè; gen spotprijzen van de s „m doen, startersinitiatievenslis $1 idi' ge- leren en innovatieve samen!» tour and king met andere gemeenter,. het gebied van scholing, visa en recreatie. De agrarische» tor moet volgens de partij del; Hij sis blijven voor een vitaal pijp je< land. Nieuwe economische® en viteiten in het buitengebied: ©1 alleen mogelijk in combics met agrarische bedrijfsvoei: Bedrijven die niets met desp rische sector te maken het; pra horen wat GroenLinks beta jl niet thuis in het buitengebiei tp THOLEN - De bijboot van53 binnenvaartschip is vorigew j in de nacht van woensdag 1 ers donderdag gestolen. De stlj me per heeft daar gisteren aanp >vi van gedaan bij de waterpolitk De diefstal vond plaats ie vluchthaven van Tholen. schipper kwam op 13 januar.ljk: enkele vrije dagen weer 1 eg boord en zag de bijboot: rij meer op het dak van de wc ig De boot is van het e Fun-Yak, type Secu Jé oranje/rood van kleur en vc>: Üsc zien van een witte zitplank. t ien de woning wordt niets vermist Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC» schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reac tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent nieli de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrift Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen vkw niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. 0vn; weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. De gemeenteraadsverkiezingen komen eraan en de SGP en Christenunie gaan ervan uit dat zij de grootste partij worden in de gemeente Veere (PZC 17-01). Ik betwijfel dat want de mensen moeten wel beseffen wat voor veranderingen dat teweeg brengt. Op zondagen mogen al leen de kerken open, en al het wereldse vermaak komt er niet aan te pas, onder andere geen winkels open, geen sport, zwem baden, kroegen enzovoort. Al wat andere mensen leuk vinden, wordt dan verboden. Deze par tijen staan niet midden in de sa menleving, maar kijken vanaf de kant toe. Ga hun principes maar na, daar schrik je van. De discussie over vrouwen of de kandidatenlijst heeft in de ge meente Veere nauwelijks ge speeld, zeggen ze. Er is maar één vrouw op de gezamenlijke lijst, dat zegt toch al genoeg over hoe die partijen over vrou wen denken. Volgens hun bijbel se opvattingen is de vrouw a derdanig aan de man en diev len de grootste partij word Wat naïef. F.K. Schip/ MolenstM Vfa| Als badgast van het Vlissi Nollestrand ben ik zeer conté met de plaatsing van de trans s tainer, zeker nu er ook 's nac mensen aanwezig zijn inw band met de reertë dag/nachthuisjes (PZC 16-11 Op zondag ga ik meestal metïï gezin rond een uur of 5 naaü strandtent voor een ijsje ol a s limonade. Als ik daar dan rond een uur 6 weg ga en het strand nogora vol is ben ik verbaasd. Ik zie dan geen personeel®! op en nabij de traumalafe Heeft het personeel deze" werktijden als ambtenaren? R .Brast Steengrachtstrami VlissM door Raymond de Frel CLINGE - Aalscholvers zijn niet bang voor zwarte zwanen. Dat zegt M. van Roomen van vo gelbeschermingsorganisatie So- von in Beek, bij Nijmegen. Van Roomen doet de veronder stelling af als een broodje- aap- verhaal en verwacht daarom ook niet dat de vogels voortaan de Zestigvoetkreek in Clinge zul len mijden. Visclub De Clingse Hengelaars dropte daar onlangs zes zwarte, plastic zwanen in zijn visput, omdat de visstand de laatste jaren flink is afgeno men. Oorzaak: frequente bezoek jes van aalscholvers, een vogel soort die dagelijks een halve tot hele kilo vis tot zich neemt. De visliefhebbers lazen in het blad van de Organisatie voor de Bin nenvisserij dat aalscholvers bang zijn voor zwarte zwanen. En dus startten de Clingse hengelaars een experiment met dobberende, zwartgeschilderde kunststofzwanen. „Het is mij niet bekend dat^ scholvers bang zijn voor P* belzwanen", zegt Van Rooms Van Roomen kan niet zeggen' het aantal aalscholvers in land het afgelopen jaar is ge® gen. Het voorbije weekendt Sovon vogeltellingen in Ne®! land, maar de definitieve w laten nog een tijd op zich we ten. „In januari 2005 teldeZft- land duizend aalscholvers D8 vogel overwintert in toenefr" de mate in Nederland, nP* vind het te ver gaan om van explosieve stijging te spreker Voorzitter A. Wieland van® Vogel werkgroep van natuun* eniging De Steltkluut hr'"" niet het idee dat de aak in Zeeland veel terrein W „Deze vogel heeft het tot jaar geleden moeilijk F vanwege waterverontreii# gen. Daarna kwam er aandacht voor het milieu, als gevolg dat het aantal scholvers weer toenam. De» ste jaren is dat aantal stable? bleven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 12