Milieuregels soepeler voor bouw PZC Vergroesen wil debat met Poppelaars Dorpenpartij heeft eindelijk Ritthemers Walchers wegennet krijgt oppepper Souburger eroordeeld voor leekpartij geluidhinder, stank en gevaarlijk vervoer minder vaak belemmering woningbouw Aanhoudingen na vechtpartij Verlengde ichooldag agenda Drugs in bloed nekt automobilist Mishandeld door gsm-dief Geen straf voor mishandeling donderdag 19 januari 2006 w 11 ISSINOEN - Milieuregels S„ geluid, stank en gevaarlijk «etzijn niet altijd meer een 2 Simmering voor woningbouw. B parlement heeft dat vastge- kjineen nieuwe wet. Die is ge- 5 Jjjed op een experiment waar- Hij „jegemeente Vlissingen fus ie» 1191 en 2003 met 24 andere verg genten heeft meegedaan. let project 'Stad en Milieu' MIDDELBURG - De meervoudi- Ih^ {kamer van de rechtbank in ijj Middelburg heeft gisteren een 24-jarige inwoner van Oost- Souburg voor zijn rol in een leekpartij 16 oktober in Oost-Souburg veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf, faarvan hondertachtig dagen oonvaardelijk. de man een half jaar ëktronisch toezicht opgelegd, rechtbank achtte de poging jtdoodslag bewezen. (li: mochten gemeenten experimen teren met woningbouw. Zij moesten natuurcompensatie bie den als ze niet voldeden aan de milieuregels. Vlissingen deed aan het experi ment mee voor de herinrichting van de Scheldewerf. Op het ruim 25 hectare grote terrein, worden circa 1700 woningen en culturele voorzieningen ge bouwd. „De milieueisen hadden een belemmering voor de ont wikkelingen in de Dokkersha- ven kunnen zijn", verklaart H. Willemsen van de gemeente Vlissingen. Geen twistpunt De gemeente is niet verrast door dit besluit van de Kamer. Milieu knelpunten voor bouwen in de Vlissingse binnenstad waren al enige tijd opgeheven. „We vol doen aan de regels van verkeers lawaai en geluidsoverlast en de risicocontour vormt ook geen twistpunt meer. Daardoor hoeven we ons niet meer op enige uitzondering te beroepen." De risicocontour - dat is een fic tieve lijn waarbinnen de statis tische kans op letsel bij een scheepsramp groot wordt ge acht - was ongeveer twee jaar ge leden een regelmatig terugke rend onderwerp van gesprek. De risicocontour moest naar de waterlijn worden teruggedron gen om woningbouw op de voor malige werf toe te staan. Dat is gelukt door enkele nau tische maatregelen toe te pas sen. Ankergebieden zijn in de monding van de Westerschelde zeewaarts verplaatst, de beton ning is verlegd en het Oostgat langs de zuidwest kust van Wal cheren is gesloten verklaard voor het bulkvervoer van gevaar lijke stoffen. Ook is er meer in zicht ontstaan hoe gaswolken verwaaien en wat er gebeurt bij een aanvaring met een schip met gevaarlijke gassen. Met de Interimwet 'stad-en-mi- lieubenadering' biedt het minis terie van Vrom gemeenten nu meer mogelijkheden projecten te realiseren op plaatsen waar milieuregels dat belemmeren. Daar heeft dit experiment in zicht ingegeven. Gemeenten kunnen onder een aantal voorwaarden afwijken van de milieunormen voor ge luid, lucht, bodem, stank en am moniak, zowel in stedelijk als landelijk gebied. VLISSINGEN - In Oost-Sou- l Kei urgbegint maandag 30 januari Kt tweede blok van de Verleng- Scliooldag in Oost-Souburg. jactiviteiten zijn voor kinde- ii van de basisscholen en wor- h gehouden op maandag-, isdag- en donderdagmiddag schooltijd op basisscholen in jst-Souburg. De kinderen kun- gratis aan één activiteit mee- ntxs Jen. Er kan gekozen worden riJI tstreetdance, spelen met che- lie, mandala tekenen, bloem- (Mkken, sport en spel, potten- ikken. De Verlengde School- ag is een project van Palla- um in samenwerking met de isisscholen in Oost-Souburg. „lil mEKACTIVITEITEN mis SIJPSKERKE - Vereniginsgebouw Inde Kerkring, 15.30 - 16.30 u e brf «gen voor 55+; Hotel Zeeduin is inmiddels onbewoonbaar geworden. '^MIDDELBURG - Kloostergangen Ab- door Edith Ramakers Ef Driekoningenspel; i onder de Lange Jan, 15.00 - lur: Miniconcert; De Hoop, 18.30 - 19.15 uur: Gra- imuzieklessen voor kinderen; 1ST-S0UBURG - Palazzolihuis Oran- jlein 41, 10.00 - 12.00 uur: Creatieve en 14.00 - 15.30 uur: Ont- elingsmiddag voor (ex-) kankerpa- hun naasten; DISHOEK - De verf bladdert van de toegangspoort af, hekken staan om het ooit statige huis en ruiten zijn inge gooid. De zonwering is gescheurd en verschoten. Het voormalige hotel Zee duin in Dishoek ligt op een mooie loca tie, aan de voet van de duinen, tegen de bosrand. Het is heel wat jaren geleden dat hotel Zeeduin een hotel was. Nu is het onbewoonbaar. Nog even, want de gemeente Veere en ontwikkelaar Prover- ko werken aan een plan om er weer een 'bijzondere hotelaccommodatie' van te maken. Jan Bostelaar, wethouder van de ge meente Veere, verwacht dat binnen drie maanden een plan voor een nieuw hotel gepresenteerd kan worden. Hij ver wacht dat het opvallende pand, een voormalige dienstwoning, niet meer ge red kan worden. „Het ziet er mooi uit, maar de staat van onderhoud is slecht. Het kost enorm veel geld om het te reno veren en er dan een bijzondere hotelac commodatie van te maken", zegt hij. Plan Sloop wordt overwogen, al is het plan nog in ontwikkeling. De aanbouw, om meer hotelgasten te kunnen ontvangen, detoneert. Hoe lang Zeeduin al niet meer gebruikt wordt als hotel is ondui delijk. Een voorbijganger denkt zeven jaar een ander spreekt van toch zeker tien jaar geleden. Bostelaar houdt het op ruim zeven jaar. Een paar jaar geleden was er weer le ven in het hotel. Chinese studenten trok ken er in, die verbonden waren aan de Hogeschool Zeeland. Vorig jaar keer den zij Zeeland en Zeeduin de rug toe en werd het weer stil, bij slecht weer haast naargeestig, in en rond het oude hotel. De gemeente heeft plannen met het duin- en bosgebied, dat binnen een zo ne ligt waar toeristisch-reereatieve ont wikkelingen mogelijk zijn. Dat geldt ook voor pension en pizzeria Panaché, dat bij het pleintje aan de duinovergang ligt. Ook die hoek kan ontwikkeld wor den. „Plannen daarvoor dateren al van af het moment dat Dishoek nog bij de foto Ruben Oreel gemeente Valkenisse hoorde. Die hoek verdient inmiddels wel een opknap beurt." Opkikker In een nota over Dishoek, die de ge meenteraad enige tijd geleden heeft goedgekeurd, is vastgelegd dat het ver blijf- en woonklimaat van de kust plaats een opkikker kan krijgen. Dat was in 2004. Het pleintje moet intiemer worden en er werd voorgesteld om er een concentratie van terrasjes te ma ken, met eventueel de mogelijkheid om er een mobiel podium te plaatsen voor kleinschalige evenementen. Hotel Zeeduin bestond ooit uit een dienstwoning, met vier zelfstandige bungalows en een aantal hotelkamers in afzonderlijke gebouwen. De bijgebou wen zijn inmiddels gesloopt. Er waren alles bij elkaar 150 slaapplaatsen. Bezorgklachten: 1-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 EB MIDDELBURG Jel: 0118-493000 [Fax: 0118-493009 :-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) tNadia Berkelder ■Èdith Ramakers ■Miriam van den Broek ■Selma Osman f'Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 ^60 AA goes Te,: (0113)315500 Fa« (0113)315669 E-mail; redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: vveb@pzc.nl door Maurits Sep SEROOSKERKE - Ze zijn het roerend oneens en dat zal onge twijfeld zo blijven. Maar mis schien komt het toch tot een openbaar debat tussen Joep Vergroesen van het Platform N57 en gedeputeerde voor ver keer Toine Poppelaars over de Dammenroute. Poppelaars heeft de uitnodiging van Vergroesen in beraad. Het zal niet gaan over de vraag wie gelijk heeft, stelt Vergroe sen. Dat moet de tijd maar le ren. Hij hoopt vooral dat het de bat met de gedeputeerde tot meer eerlijkheid en openheid leidt in de discussie over de Dammenroute. Vergroesen voorspelt dat het vrachtverkeer enorm zal toene men; Poppelaars bestrijdt dat. Zo staan ze inmiddels al jaren te genover elkaar. „Poppelaars zegt dat er niet meer vrachtwa gens over de N57 zullen komen, omdat ze via de snelwegen rond Zeeland zullen rijden, maar hij weet dat het anders zal lopen", meent Vergroesen. Precies die bekentenis hoopt hij de gedeputeerde in een debat te ontlokken. „Duidelijkheid en eerlijkheid. Dat wil ik. Poppel aars moet kleur bekennen. Want hij spreekt zichzelf soms ook te gen. Ik zal hem confronteren met die uitspraken. Al denk ik Joep Vergroesen van het Platform N57 wil duidelijkheid en eerlijkheid van gedeputeerde Poppelaars. foto Ruben Oreel niet dat hij zal toegeven." Maar; 'baat het niet, het schaadt ook niet', vindt Vergroesen. Want: 'het is twee voor twaalf'. Op 23 februari worden de bezwaren te gen de nieuwe Dammenroute be handeld door de Raad van Sta te. Plet debat zou wat hem be treft vóór die dag moeten plaats vinden. Hij acht de kans klein dat dat lukt. „De provincie staat sterk in de procedure. Zo lang de zaak onder de rechter is, zal de gedeputeerde er waar schijnlijk niks over willen zeg gen." „Ik weet het nog niet", reageert Poppelaars op de uitnodging. „Ik sta er in principe voor open, maar ik moet eerst intern over leggen." Het is niet dat hij niet durft, of geen zin heeft. „Mijn belangrijkste overweging is of zo'n debat meerwaarde heeft ten opzichte van alle informatie die we al hebben. Mijn opstel ling is dat het vraphtverkeer op de N57 afneemt. Ik weet alleen niet of ik Vergroesen daarvan kan overtuigen. Re betwijfel of ik hem ooit zal kunnen overtui gen van nut en noodzaak van de nieuwe Dammenroute. Vergroesen: „Hij zou van mij ge lijk krijgen, sterker nog, ik zou stoppen met de procedures, als hij zou zeggen: er komen niet meer vrachtwagens, maar moch ten het er ooit toch meer wor den, dan nemen we acuut maat regelen om dat tegen te gaan. Want daar gaat het mij om." Vergroesen is ook tevreden in dien de gedeputeerde onomwon den zou verklaren dat de nieu we Dammenroute wel degelijk een rol mag spelen voor het vrachtverkeer tussen Rotterdam en Gent. „Als dat de keuze is, prima, maar zeg dat dan ook. Als ze mij directeur maken van een containerbedrijf, dan zou ik ook anders tegen de situatie aan kijken." Poppelaars zal binnen een week laten weten of hij de uitnodi ging aanvaardt. Waar, wanneer en onder wiens leiding zij even tueel zullen debatteren, daar over heeft Vergroesen nog niet nagedacht. „Maar daar komen we dan wel uit." MIDDELBURG - De politie heeft gisteren vier Middelbur gers aangehouden vanwege hun vermeende betrokken heid bij een vechtpartij op 11 januari. v Op die dag werden in een horecabedrijf aan de Bos- schaartsweg in Middelburg twee 19-jarige Vlissingers aangevallen na een woordenwisseling. Toen de politie ar riveerde waren daders verdwenen. De politie is een onder zoek gestart en heeft als gevolg gisteren vier Middelbur gers van vijftien tot en met zeventien jaar aangehouden. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 30-jarige Axelaar voor het rij den onder invloed van softdrugs en het veroorzaken van een verkeersongeval conform de eis 710 euro boete en een half jaar voorwaardelijke rijontzegging opgelegd. De man begreep niet dat er sporen van cannabis in zijn bloed wer den aangetroffen nadat hij vorig jaar 20 september in Ter- neuzen na de botsing was afgevoerd naar het ziekenhuis. „Ik heb die dag niet geblowd. Ik had wel in het weekein de een jointje gerookt", zei hij. Van Unnik ging af op het rapport van het Nederlands Forensisch Instituut dat in zijn bloed restanten van cannabis had aangetroffen, te vergelijken met een alcoholpromillage van 1,1 milliliter. De politierechter merkte op dat na het roken van joints de drugssporen nog zes weken in het bloed kunnen zitten. Ook het ambulancepersoneel vermoedde dat de man drugs had gebruikt. Het ongeval vond plaats op de krui sing van Rijksweg N61 met de Koegorsweg". De verdachte gaf geen voorrang aan een auto. De 48-jarige bestuurster van die auto raakte gewond en ziet als gevolg nog steeds dubbel. Zelf werd hij in bewusteloze toestand afgevoerd. MIDDELBURG - Een 23-jarige man uit de gemeente Veere is gisteren op het perron van het Middelburgse sta tion van zijn mobiel berooft. De man stond op de trein te wachten met zijn telefoon in de hand toen een jongeman deze uit zijn hand griste. Toen het slachtoffer zijn tele foon terugvroeg kreeg hij een klap in het gezicht. De jon geman maakte deel uit van een groepje jongelui. MIDDELBURG - Een 67-jarige inwoner van Kloosterzan- de moest in Middelburg als verdachte van een mishande ling voor de politierechter verschijnen. De rechter oor deelde dat de man fout was geweest, maar meende dat er geen straf moest volgen. Op 16 september ging de man de mist in, toen hij zich ergerde aan een man die zijn honden uitliet. Een van de honden kwam op hem af, terwijl hij voor zijn woning stond te praten. „Houdt die rothonden bij je", had hij geroepen. Dat pikte de hondenuitlater niet. Die verkocht hem een klap, waarna de Kloosterzan- denaar terugmepte. „Bij mij ging het licht uit", zei hij. Toen de hondenbezitter de 67-jarige man op een karate trap trakteerde voelde hij zich nog meer genoodzaakt om terug te schoppen en te slaan. „Ik heb me verdedigd", vond hij. „U had zo naar binnen kunnen gaan, want de voordeur stond open", reageerde officier van justitie G. Oosterveld. De man kon zijn emoties niet meer bedwin gen. De officier en de politierechter hielden rekening met de omstandigheden van het incident, het blanco strafblad en de rol van het slachtoffer. door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - De Partij Souburg Ritthem heeft eindelijk de Ritthemers verzameld, die ze zo graag wilde. Op de lijst duikt behalve weerman Jos Broeke ook WD'er Alex Achterhuis op. De Partij Souburg Ritthem doet voor de tweede keer mee aan de gemeenteraadsverkiezingen. Ze kwam vier jaar geleden gelijk met vier zetels binnen in de raad. Alleen waren dat allemaal Souburgers. Dat moest dit jaar anders, vond raadslid Dick Schinkel. „Lastig, want in Rit them wonen maar 560 mensen en Souburg heeft er twaalfdui zend. Logisch dus dat je uit Sou burg meer mensen haalt. We gin gen in Ritthem op zoek en we kwamen uit bij Jos Broeke. Die wilde niet in de raad, maar wel' op de lijst als lijstduwer." Via de bekende weerman drup pelde Alex Achterhuis binnen. „Die kenden elkaar van korfbal. Jos wist dat Alex lokaal geïnte resseerd was en zei: bel Alex eens. Dat hebben we gedaan. Zo hadden we een Ritthemer." Achterhuis had toen al gezegd te willen stoppen als WD-raads- lid. „Ik voelde me niet thuis bij hun nieuwe lijst. We hadden af gesproken te vernieuwen en dan staan twee oud-wethouders hoog genoteerd. Ik geloof niet dat dat erg vernieuwend is. Zo was er voor mij geen lol aan. En dat was waarvoor ik het deed." Tussen kerst en oudjaar is Ach terhuis gevraagd voor de PSR. „Ze hebben niet vaker naar me gelonkt, maar het is me wel al tijd opgevallen dat die twee par tijen op veel punten tegelijk de vinger opsteken. En nu kon er dan eindelijk een Ritthemer op de lijst. Dat vind ik ook heel be langrijk. In het programma staat niets waar ik me als WD' er niet in kan vinden. Je mag buiten partijpunten je eigen lijn volgen. Bovendien denk ik niet dat ik bij de WD veel stemmen weghaal. In Ritthem wonen am per WD'ers. Ik ga niet met oor log weg." Sterker nog: Achterhuis blijft lid van de WD. „Ik ben nu een maal een WD'er. Dat bijt el kaar niet. Er zijn meer raadsle den lid van een andere partij." door Selma Osman VROUWENPOLDER - Op het Walcherse platteland worden de komende weken twee wegen ver beterd en drie recreatiepaden aangelegd. Dat gebeurt in op dracht van de landinrichtings commissie voor de ruilverkave ling Walcheren. De werkzaamheden beginnen vandaag bij de Zandputweg in Vrouwenpolder. De weg wordt aan de oostkant verbreed. Daar voor moeten een aantal wilgen en populieren worden gekapt. Om dat verlies te compenseren, wordt bij een nog in te richten camping in de omgeving groen teruggeplant. Met de verbreding van de Zand putweg worden de kampeerbe- drijven in de buurt beter ontslo ten. Ook wordt de verkeerssitua tie er veiliger. Van het stuk Noorddijk tussen de Zandput weg en de Koningin Emmaweg wordt een fietspad gemaakt. Na Vrouwenpolder is Dishoek aan de beurt. De Verlengde Dis- hoekseweg krijgt vanaf de Zwaanweg tot aan Dishoek een nieuwe asfaltlaag. De oude is versleten. Verder wordt een nieuw wandel pad ten noorden van Veere aan gelegd. Dat pad loopt vanaf de Meinerswerfweg naar het Veer- se Bos. Het tweede fietspad dat de commissie in petto heeft, komt bij Oostkapelle. Het be gint bij de Dunoweg en loopt door tot aan het dorp. De werkzaamheden duren onge veer tien weken. De verbetering van het wegennet kost 6,5 ton. De landinrichting wordt naar verwachting volgend jaar afge rond. De volgende stap in het project is volgens DLG-woord- voerder J. Proost het aanleggen van bossen tussen Vlissingen en Westkapelle, bij Oostkapelle en bij Veere. Ook daar komen fiets paden in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11