Burgh-Haamstede onder de loep PZC PZC Koperen ketel geeft een zachtere smaak Mesthandel wil geld van Middelharnis Leerlingen voeren campagne tegen fusie Goese scholen .15 bestemmingsplan biedt geen ruimte voor nieuwe ontwikkelingen LgH-HAAMSTEDE - Twee ondernemers aan de Zandstraat Ijjurghseweg in Burgh-Haam- Le geven aan in de toekomst „ol iets te zien in woningbouw „P de percelen waar nu nog be- iijven gevestigd zijn. Dat Eijkt uit de twintig zienswijzen jiezijn ingediend in reactie op M ontwerpbestemmingsplan Bebouwde kom Burgh-Haamste- |e, Aanhouding na vernieling Alert! wil behoud van middeleeuws Zierikzee en discovrij centrum Renesse Kinderarts stopt hongerstaking Man krijgt klappen en knietje Boetes voor geweld en dreigen Boete wegens discriminatie Werkstraf voor geweldpleging tegen agent woensdag 18 januari 2006 Ifat het drie eeuwen oude aan- emings- en installatiebedrijf ijkerk betreft is de gewenste ijziging in het bestemmings- |an puur uit praktische nood- jak. Het sinds 1880 aan de andstraat gevestigde bedrijf irca 35 werknemers) loopt te en de grenzen van de groei aan L de directie denkt - alle senti- jentele gevoelens ten spijt - be- rijfsmatig de toekomst het '■te treden na be- IISSINGEN - Een zestienjari- e Vlissinger is gisteravond oud negen uur aangehouden regens vernieling op de Van Ho- endorpweg in Vlissingen. De mgen zou een dienstregelingen- ord bij een bushalte vernield ebben. lejongen werd betrapt door po- agenten op de fiets. Zij za- hoe hij de restanten van het in de bosjes gooi- Bezorgklachten: >-0231231 op maandag t/m vrijdag ge- de de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur j REDACTIE schouwen-duiveland Grachtweg 23a us 80 \B zierikzee Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 F-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) 'Piet Kleemans All Pankow Fsme Soesman Melita Lanting centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 goes T8': (0113)315500 Fax: (pi 13)315669 Fmail; redactie@pzc.nl internet •pzc.nl [E-maiweb@pzc.nl de nu door het bedrijf in ge bruik zijnde percelen woonbe stemming moet worden toege staan. Het terrein, in de kom van Burgh-Haamstede gelegen, is als bedrijfsterrein niet meer interessant. Om de bedrijfsver- plaatsing te kunnen bekostigen, wordt daarom gedacht aan een bouwblok voor dertig eenheden of aan een financiële verplaat- singsbijdrage van de provincie. Wat directeur B. Bijkerk betreft blijft de ontwikkeling van een woningbouwplannetje voor die locatie niet tot zijn eigen perce len beperkt. Er zou, schrijft hij in zijn zienswijze op het ont werpbestemmingsplan, een to taalvisie voor het terrein op de hoek Zandstraat met de Hoge- weg moeten worden ontwik keld. Mocht bedrijfsverplaatsing niet tot de mogelijkheden behoren, dan moeten alle zeilen worden bijgezet om Bijkerk levensvat baar te houden. Zo zal er meer bebouwing op het terrein moe ten worden toegestaan en dient de onderneming maximaal te worden gesteund. Belangrijk voor de bedrijfsvoering is onder meer de bereikbaarheid van de locatie voor lang en zwaar vrachtverkeer, aldus de formele reactie. Ook het terrein aan de Burghse- weg, waar een tankstation is ge vestigd, komt in de toekomst mo gelijk voor woningbouw be schikbaar. Aan een ontwikke lingsplan voor deze grond wordt, in opdracht van de grond eigenaar, gewerkt. Verzoeken van beide eigenaren om die mogelijke verandering van bediijfs- naar woonbestem ming in het nieuwe bestem mingsplan op te nemen, zijn ech ter niet aan de orde. Het bestem mingsplan Burgh-Haamstede maakt onderdeel uit van de actu- alisatieslag die de gemeente Schouwen-Duiveland op dit mo ment maakt. De zeker 140 be stemmingsplannen die de ver schillende voormalige gemeen ten op Schouwen-Duiveland sa men inbrachten, worden tot een hanteerbaar aantal terugge bracht. Om deze slag binnen de wettelijk bepaalde tijd af te han delen, worden nieuwe plannen niet opgenomen; de tijd is te kort om die goed door te lichten, aldus een gemeentelijke woord voerder. In de nieuwe plannen wordt daarom uitsluitend de be staande situatie opgenomen. betekent echter wel dat op Ie Vlissinger is door de agenten omen naar het politiebu- eau en is daar verhoord' over et vergrijp. olgens zijn eigen lezing zou hij leen maar tegen het bord aan hebben. Volgens hem du het bord hierdoor afgebro- m zijn. de Vlissinger wordt pro- es-verbaal opgemaakt. Starkoo speelt in eugdsoos De Pul BRUINISSE - Jeugdsoos De Pul liedt zaterdag 21 januari een ive optreden van Starkoo, een lederlandse artiest in het zoge- len partyhouse-genre. boekte het afgelopen par succes met het nummer Ik Hij scoorde ook diverse kits met onder meer gecoverde afüi |mmers van Guus Meeuwis en larco Borsato in een dance-ver- de. >e Pul is vanaf 20.00 uur ge- pend. Belangstellenden wor- fen geadviseerd op tijd te imen, omdat voor dit optreden tlprincipe 'vol is vol' geldt, lp deze avond zijn tevens aarten verkrijgbaar voor het winterfeest dat op za- 18 maart wordt gehou- k Destillateur Meinderd Kampen bij zijn gerestaureerde Stonner-destillatieketel uit 1935. door Piet Kleemans BRUINISSE - Het was een onooglijk, incompleet gevaarte. Zwaar geoxideerd en vervuild. Maar een half jaar noeste arbeid verder is de volledig gerestau reerde Stonner destillatieketel uit 1935 het pronkstuk in de stokerij van Kam pen Destillateurs uit Bruinisse. Een ko peren ketel. Roestvrij staal komt er bij de ambachtelijke stokerij niet in. Koper geeft, weet destillateur Meinderd Kam pen, een zachte smaak en dat is het han delsmerk van de Bruse destilleerderij. Het destilleren begon voor Kampen als hobby. In zijn vrije tijd bouwde hij van een boiler, een koperen ketel en nog wat bijeen gesprokkelde onderdelen een bescheiden stookketel. De recepten werden steeds verfijnder en de vraag nam toe. Pietgeen Kampen ertoe bracht om in 2004 samen met zwager Gert de Keijser en vriend Jeroen Kik van Kam pen Destillateurs een officieel bedrijf te maken. Een geschikte bedrijfsruimte werd gevonden aan de Bruse Havenka de en toen begon de speurtocht naar een grotere stookketel. Een verhaal apart. Kampen zocht voor de kleine ke tel naar een patrijspoort om als verbin dingsstuk tussen twee delen te gebrui ken. Via Marktplaats op internet vond hij wat hij zocht, maar de patrijspoort alleen was hem niet genoeg. „Ik wil al tijd het verhaal achter iets weten. Dus ben ik gaan zoeken naar de geschiede nis van die patrijspoort. Het ronde scheepsraam bleek afkomstig van stoomschip C. Bosman waarmee in lang vervlogen tijden een veerdienst tus sen Stavoren en Enkhuizen werd onder houden. Toen bleek dat een nazaat van de naamgever bezig was met de restau ratie van dat schip. Kampen stuurde de man een mailtje en zo ging het balletje aan het rollen. „Of ik misschien nog on derdelen had van het schip. Ik terug ge maild dat ik die wel had, maar dat hij die niet kreeg. Van het een kwam het an der en toen bleek dat die man een oude stookketel had staan." Het bleek een stookketel van het merk Stonner, date rend uit 1935. Een gevaarte met een in houd van 650 liter en een gewicht van ruim 400 kilo. Een object voor de echte liefhebber. Oxidatie „Er moest nogal wat aan gebeuren. De warmtewisselaar was geklapt en de ke tel zelf was zwaar geoxideerd. Dus ben eerst aan het schoonmaken gegaan. De oude pakking tussen ketel en deksel was van asbesttouw. Die heb ik vervan gen door een rubberen en ik heb een compleet nieuw verwarmingssysteem gemaakt. Van oorsprong is deze ketel stoomverwarmd maar ik heb hem omge bouwd tot elektrisch gestookt. Eerst heb ik geëxperimenteerd met water in de verwarmingsleiding, maar toen kook te het steeds droog. Ik gebruik nu olie, doodgewone slaolie, en dat werkt foto Dirk-Jan Gjeltema goed." Omdat het oog ook wat wil en het de bedoeling is op termijn bezoe kers te ontvangen heeft Kampen de ke tel 'ingepakt' in isolatiemateriaal en af gewerkt met hout. Met aandacht voor detail, want zelfs op de richting van de houtnerf is gelet. Uniek In de 'nieuwe' ketel kan Kampen 550 li ter gedestilleerd stoken. De grondstof wordt gevormd door 60 kratten ofwel 1440 flesjes 'afgekeurd' bier. Met de hand te ontkurken en leeg te schenken. Een klus die Kampen in drie uur klaart. Kampen verwacht ongeveer een half jaar nodig te hebben om uit te vogelen wat de juiste manier van werken is met de nieuwe ketel. Het gaat daarbij niet alleen om de ingrediënten, maar ook om de verhittingsgraad en de opbouw van het destillatieproces. Iedere stoker heeft zijn eigen geheime recept. „Het is wel zoeken naar de juiste recepten voor deze ketel. Ht kan de receptuur die ik ge bruik voor de kleine ketel niet zomaar overnemen voor deze. Iedere stookketel heeft zijn eigen, unieke smaak. door Piet Kleemans MIDDELHARNIS - De gemeen te Middelharnis hangt een forse schadeclaim boven het hoofd. Meststoffenhandel Kunst Eco- Service zegt zeker enkele ton nen schade te hebben geleden omdat de gemeente bouwvergun ning voor de afdekking van twee mestsilo's heeft geweigerd. Het bedrijf wil die schade verha len op de gemeente en stapte naar Raad van State. Het geschil tussen de gemeente en Kunst EcoService sleept al enkele jaren. Het meststoffenbe- drijf wil een tweetal mestsilo's aan de Johannespolderseweg voorzien van een afdekking. Aanvankelijk leek dat snel te kunnen worden geregeld, maar de praktijk bleek weerbarstiger. De gemeente weigerde bouwver gunning. De silo's zouden door het afdekken te hoog worden en niet in het open polderland schap passen. Kunst EcoService legde zich niet neer bij de weige ring van de gemeente. Het be drijf tekende bezwaar aan tegen het besluit, maar dat werd onge grond verklaard. Een gang naar de rechter baatte evenmin. Dat was voor Kunst EcoService geen reden de handdoek in de ring te gooien. Op verzoek van het bedrijf heeft de Raad van State zich inmiddels over de kwestie gebogen. Directeur W. Nielen van Kunst EcoService heeft geen goed woord over voor het beleid van de gemeente Middelharnis. „Het schaadt ons ernstig in onze be drijfsvoering. Het argument van de gemeente dat de silo's door de afdekking door Melita Lanting ZIERIKZEE - Behoud van het silhouet van Zierikzee, disco's weren uit het centrum van Re- nesse en de omvorming van het ambtelijk apparaat tot een effi ciënt werkende organisatie. Alert! lanceert in het verkie zingsprogramma tal van nieuwe en reeds bekende ideeën. Zierikzee moet het middeleeuw se karakter blijven behouden. Dat betekent in de ogen van de partij dat de groene schil rondom het centrum van de stad niet aangetast mag worden en daarin past ook geen hoge bebouwing. „Woontorens, bij voorbeeld", legt lijsttrekker J. van Felius uit. De stad ver dient volgens Alert! opwaarde ring. Herinrichting van het ha venpark, ondergronds parkeren onder het Havenplein en stimu lering van de lokale economie door vestiging van speciaalza ken. Ook monumenten op het eiland verdienen volgens de partij be scherming. Schouwen-Duive land moet zich profileren als een gemeente die eigenaren van monumenten ondersteuning geeft. Maar ook de eigen monu menten moeten worden behoed voor verval en instoring. „Adel dom verplicht", zegt Van Felius. „Bijvoorbeeld de pakhuisjes in de Maarstraat. Je kan als ge meente panden slecht onderhou den en dan storten ze vanzelf Alert! pleit ook voor het terug dringen van de overlast van het uitgaansleven in Renesse. Dis co's zouden daarom uit het cen trum moeten verdwijnen. „Dat zouden we zeer toejuichen", zegt Van Felius. Dierenwelzijn Een gemeentelijk dieren wel zijnsbeleid staat ook hoog op de- politieke agenda van Alert!. De partij blijft pleiten voor een wet houder die zich onder meer met dierenwelzijn gaat bezighou den. „Alles wat zichzelf niet kan verdedigen, verdient be scherming." Een eerdere poging van de partij om een wethouder dierenwelzijn te benoemen kreeg geen steun van de gemeen teraad. veel te hoog worden en ernstig ontsierend zijn, slaat volgens Nielen nergens op. „We zitten hier middenin de rimboe en vlakbij is een vuilnisbelt van 26 meter hoog terwijl de silo's een meter of tien, twaalf hoog zijn. Dus dat argument kan ik niet zo goed plaatsen. Mocht de Raad van State het re cyclingbedrijf in het gelijk stel len, dan wil Kunst EcoService alsnog bouwvergunning voor de afdekking van de silo's en boven dien wil het bedrijf de geleden schade - onder meer de kosten van enkele milieu-onderzoeken - verhalen op de gemeente. Wethouder G. de Jong van de ge meente Middelharnis zegt de uit komst van de zitting bij Raad van State met vertrouwen tege moet te zien. „Wij houden staan de dat de silo's gewoon te hoog worden door de afdekking. Dat botst met onze ideeën over de ontwikkeling van dat gebied. We hebben eerder al een gerech telijke procedure gewonnen en ik ben en blijf van mening dat wij als gemeente correct en zorg vuldig gehandeld hebben." Raad van State doet over enkele weken uitspraak. VLISSINGEN - Kinderpsycholoog D. van der Meer is na vier weken gestopt met de hongerstaking die hij voor Kerstmis was begonnen om een Vlissingse patiënt te hel pen. Hij heeft zijn actie gestaakt op aanraden van een be vriende huisarts. „Ik voelde me niet lekker, had hoofdpijn en kon niet meer helder denken. Mijn lichaam raakte door de hongersta king vervuild met afvalstoffen", verklaart Van der Meer. „Ik heb twee kinderen voor wie ik moet zorgen. Zij mo gen niet lijden onder de actie van papa." De kinderpsy choloog was in hongerstaking gegaan uit protest tegen de weigering van zorgverzekeraar CZ om de rekening te ver goeden voor de behandeling van een negenjarige jongen uit Vlissingen die door hem in een Duitse kliniek werd be handeld voor ADHD en psychotische aanvallen. Volgens CZ voldoet de kliniek niet aan de Nederlandse maatsta ven. De zorgverzekeraar kreeg gelijk van de bestuursrech ter in Middelburg. De actie tegen CZ gaat gewoon door, zegt Van der Meer. „Ik hoop dat CZ alsnog om gaat. Ik heb het probleem met mijn hongerstaking op de kaart ge zet. Er is aandacht voor gekomen en de SP heeft er Ka mervragen over gesteld. Bovendien hebben we met de moeder een bezwaarschrift ingediend bij de rechtbank. GOES - Een negentienjarige man uit Heinkenszand is maandagavond mishandeld in de Voorstad in Goes. Hij kwam daar om kwart voor acht een bekende tegen van één van de twee vrouwen met wie hij op pad was. De man gaf hem klappen en een knietje, twee maten van hem pak ten het slachtoffer daarna nog eens stevig vast. Daarop rende het drietal weg. De politie heeft nog geen informatie over de aanleiding voor de mishandeling. MIDDELBURG - Een 45-jarige vrouw uit 's- Gravenpol der en een 55-jarige man uit Driewegen hebben voor mis handeling en bedreiging voorwaardelijke boetes van 350 en 250 euro opgelegd gekregen door de Middelburgse poli tierechter. De vrouw kreeg het 23 januari dit jaar aan de stok met haar ex-man toen die de achtjarige zoon in ver band met de omgangsregeling kwam ophalen. Ze had te gen zijn benen geschopt, omdat hij haar treiterde. De 55-jarige verdachte, haar nieuwe vriend, zou de ex met de dood hebben bedreigd. Gisteren nuanceerde hij zijn eerdere verklaringen bij de politie dat hij de ex zou afmaken. „Ik heb hem alleen gesommeerd om weg te blij ven." De ex zou niet van onbesproken gedrag zijn. Offi cier van justitie M. O vermeer eiste tegen de man en de vrouw onvoorwaardelijke boetes van 400 en 330 euro, maar de politierechter hield rekening met de omstandig heden en beperkte zich tot voorwaardelijke boetes van 350 en 250 euro. Politierechter Van Dijke trok wel zijn conclusies. „Het kind is hiervan de dupe." MIDDELBURG - Een 27-jarige vrouw uit Goes is giste ren bij verstek veroordeeld tot een boete van 480 euro we gens discriminatie. De verdachte had 1 mei vorig jaar in Goes grove taal geuit tegen negroïde mensen. Dezelfde dag had ze allochtonen uitgescholden. door Willem van Dam GOES - Leerlingen van het Goe se Sint Willibrordcollege voeren actie tegen de voorgenomen fu sie van hun school met het Buys Ballot College. Ze hebben zich verenigd in de AFC: de Anti Fu sie Clan. Volgens Daan Overtoom (15 jaar, vmbo-T 3), een van de inita- tiefnemers, hebben inmiddels ruim tweehonderd leerlingen via e-mails hun sympathie met de actie betuigd. Overtoom en zijn klasgenoten Martin Smal- heer (16) en Jaap Meijering (15) schatten dat ongeveer drie kwart van de leerlingen van het Sint Willibrord tegen de fusie is. De actievoerende leerlingen heb ben de afgelopen dagen in het schoolgebouw affiches opgehan gen met leuzen als 'Stop de Fu sie' en 'Steun de AFC'. Die affi ches worden echter - zeggen Overtoom, Smalheer en Meije ring - met dezelfde volhardend heid door de schoolleiding ver wijderd. De AFC wil de komende tijd nog een aantal acties organise ren. Daarbij denken ze aan een handtekeningenactie, ze willen T-shirtjes met protestleuzen la ten drukken en ze overwegen hun school een nacht te 'bezet ten'. Vorige week maakte het bestuur van de Stichting Christelijk On derwijs Zeeland bekend, dat het zijn fusieplannen doorzet. Per 1 augustus 2007 worden het ka tholieke Sint Willibrordcollege en het protestants-christelijke Buys Ballot College samenge voegd tot één school met meer dan 2600 leerlingen en 200 do centen. De directies van de be trokken scholen zijn het eens over de fusieplannen. Evenals een aantal leerkrachten van het Sint Willibrord vrezen de actievoerende leerlingen ech ter dat de fusie ten koste gaat van karakter en identiteit van hun school; de leerlingen menen dat de sfeer op het Buys Ballot minder losjes is dan die op het Willibrord. Ook zijn ze bang dat klassen 'uit elkaar getrokken' worden. „Het wordt een grote chaos." Volgens de AFC hebben enkele leerlingen en docenten al aange kondigd de school te zullen ver laten, indien de fusie een feit wordt. De Anti Fusie Clan hoopt met zijn actie te bereiken dat de me dezeggenschapsraad van het Sint Willibrordcollege zich te gen de voorgenomen samenvoe ging van de beide scholen uit spreekt. Rector J. Brand is niet blij met de actie van zijn leerlingen. Brand zei gisteren, dat hij ze en kele keren heeft uitgenodigd voor een onderhoud. „Wij hou den hier van een pittig en open gesprek. Maar dat ontlopen ze categorisch." MIDDELBURG - Een 32-jarige vrouw uit Vlissingen is gisteren in Middelburg voor het plegen van geweld tegen een politie man veroordeeld tot zestig uur werkstraf. Aan de agent moet ze ook 200 euro smartengeld beta len. De vrouw had 4 juni vorig jaar in Vlissingen het portierraam van haar auto omhoog gedraaid toen de agent zijn arm naar bin nen stak om de sleutel uit het contact te halen. De arm van de agent zat enkele minuten be kneld. Het slachtoffer hield er blauwe plekken en schaafwon den aan over. Volgens politie rechter L. van Dijke was er vol doende bewijs voor een mishan deling. (Advertentie) Van den Dongen PARKETVLOEREN Wij zijn verhuisd van Middelburg naar Boes Amundscnweg 15 Tel. 0113-233365 www.vandendongenparkct.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41