Williams Sisters raken regie kwijt Vlijmen loopt uit voor zijn dartsheld Eriksson denkt verhaal tabloid wel te overleven Sponsor wil Jelle Klaasen voor de rechter slepen Kalou laat Feyenoord nog wachten Black Betty blijft punten scoren Turijn heeft het budget rond Schakers sprokkelen halfjes Vantornout in Belgische selectie De Fauw van Sparta naar Roda JC Boom tot 2008 bij Rabo Lodewijks wil nog jaar door Australian Open na eerste dag verder zonder zes geplaatste vrouwen Samaras wil een breuk forceren met Heerenveen dinsdag 17 januari 2006 MELBOURNE - Het internationale zeilteam van AB\' Amro I heeft in de tweede etappe van de Volvo Ocean Ba ce opnieuw 3,5 punten toegevoegd aan de klassementsscj re. De Black Betty, varend onder Nederlandse vlag, won gisterochtend voor de westkust van Australië ook de twee. de tussensprint op weg naar Melbourne. Met een totaal van 22 punten gaat het team van de Nieuw-Zeelandsé schipper Mike Sanderson royaal aan de leiding in klassement van de zeilrace om de wereld. Het tweede team van ABN Amro, met drie Nederlanders aan boord, passeerde het meetpunt voor het Eclipse-eiland als twee. de boot. Dat leverde de jeugdige ploeg van de Franse schipper Sebastien Josse drie punten op. De Streetfighte staat op de tweede plaats in het klassement. ANP TURIJN - De organisatie van de Olympische Winterspe- len van Turijn heeft een maand voor aanvang van het eve- nement het budget rond gekregen. De organisator kampten met een tekort van 64 miljoen euro en hebben daarvoor oplossingen bedacht. Die zijn gisteren goedge- keurd. Ongeveer een derde van het tekort wordt opgevan- gen via extra inkomsten uit een krasloterij. De stad Tu rijn, op zijn beurt gedekt door het regionale bestuur van Piemonte, staat garant voor de resterende 40 miljoen ANP/AFP WIJK AAN ZEE - Niet verliezen, was het motto van 4 Nederlandse deelnemers aan het Corus-schaaktoernooiis Wijk aan Zee gisteren in de derde ronde. Ivan Sokolovlik te de wonden na het verlies tegen Ivantsjoek in de tweede ronde en accepteerde na 26 zetten en bijna drie uur spe len met een pion achter het remisebod van zijn Azerbeic- zjaanse tegenstander Mamedjarov. Vrijwel tegelijkertijd maakten Sergei Tiviakov en Loei van Wely een vredig einde aan hun onderlinge partij. Ne- derlands kampioen Van Wely was tevreden met zijn vijf tig-procentscore en had geen zin Tiviakov indringend aai de tand te voelen over diens specialiteit, de Siciliaan me' c3. ANP BRUSSEL - Klaas Vantornout is verrassend opgenomen in de Belgische selectie voor de wereldkampioenschappen veldrijden eind januari in Zeddam. De jonge renner zon der profcontract kreeg de voorkeur boven de meer erva ren Wim Jacobs en Jan Verstraeten. Regerend wereldkampioen Sven Nys is de belangrijkste man in de ploeg. De Raborenner wordt in Zeddam verder vergezeld door Bart Wellens, Erwin Vervecken, Sven Vanthourenhout, Tom Vannoppen en Bart Aernouts. AVP KERKRADE - Davy de Fauw heeft een driejarig contract getekend bij Roda JC. De 24-jarige Belgische rechtsback speelde sinds het seizoen 2001/2002 voor Sparta. Hij ver trekt pas in Rotterdam na dit seizoen. De Fauw is dan transfervrij, waardoor Roda JC geen afkoopsom hoeft te betalen. ANP van onze sportredactie DEN HAAG/LONDEN - Sven- Goran Eriksson denkt niet dat zijn loslippigheid over enkele in ternationals grote gevolgen zal hebben. De Zweedse bonds coach van Engeland verwacht gewoon te kunnen aanblijven en zegt dat zijn spelers hem zijn uit spraken niet kwalijk nemen. „Ik ben nog steeds volledig toe gewijd", aldus de geschrokken Eriksson in een korte reactie op de website van de Engelse voet balbond (FA). „Ook de bond weet dit en ik ben blij met de steun van de bond. Ik heb inmid dels met de spelers gesproken en ben blij met hun reactie. Het vertrouwen tussen hen en mij is niet geschaad." Eriksson hep vorige week in een val die was opgezet door het ta bloid News of the World. Ver slaggever Mazher Mahmood, een berucht undercover journa list en in 1999 uitgeroepen tot beste journalist van Engeland, deed zich in de afgelopen maan den voor als sjeik en sprak in die hoedanigheid enkele malen met Eriksson over een eventuele betrekking van de Zweed in Du bai. In die gesprekken, uiteraard op genomen, zei de 57-jarige mana ger persoonlijke dingen over di verse internationals. Hij noem de verdediger Rio Ferdinand lui, zei dat Wayne Rooney aan zijn opvliegende karakter moet werken, beschouwde de 37 mil joen euro die Chelsea betaalde voor Shaun Wright-Phillips als veel te veel en meldde dat Mi chael Owen en David Beckham ontevreden zijn over hun huidi ge clubs Newcastle United en Real Madrid. Het zijn geen echt schokkende zaken: wel schokkend is dat Eriksson zich tegenover een rela tief vreemde uitlaat over derge lijke dingen. Newcastle Unites en Real Madrid lieten na de pu blicaties meteen via een publici teitsoffensief weten dat de spe lers het echt erg naar hun zin hebben. Maar de stand op de ranglijst lijkt de bewering vat Eriksson te staven en de vraag is hoe de fans in Newcastle en Madrid reageren als hun zwaar- betaalde vedettes in de komen de week een foute pass geven o! een kans missen. Alan Hansen, analyticus van de BBC en een van de gezagheb bendste voetbalcommentatoren in Engeland, noemde Eriksson gisteren 'dom' en 'naïef'. „Enge land heeft een reële kans omir. de zomer wereldkampioen te worden, maar dan moet je wt saamhorigheid in de ploeg heb ben. Deze actie van Eriksson verstoort die harmonie." Secretaresse Het is niet de eerste keer dat Eriksson, sinds 2001 in dienst bij de FA, in opspraak komt en zorgt voor vette koppen in de Engelse tabloids. De Zweed door The Sun inmiddels weer 'Sneaky Sven' genoemd, had af faires met de televisiepresenta trice Ulrika Jonsson en Faria Alam, secretaresse van de Engel se voetbalbond. Ook had hij ia 2004 controversiële afspraken met Peter Kenyon, die hem als trainer naar Chelsea zou wallen halen. Daarnaast lag Eriksson zwaar onder vuur van de pers toen zip team enkele maanden geleden dramatisch speelde in de WK- kwalificatieduels met Wales (kleine zege) en Noord-ledand (kleine maar keiharde neder laag), de mindere voetbalgod® van het Britse rijk. Desondanks plaatste de ploeg zich als poule- winnaar voor het aanstaande WK. GPD NOORDWIJKERHOUT - Lars Boom blijft tot en met 2008 verbon- den aan Rabobank. Algemeen directeur Theo de Rooij bereikte daar over overeenstemming met de nationaal kampioen veldrijden bij beloften. Boom behoort met onder anderen wereldkampioen Sv® Nys tot de troeven van de wielerploeg bij het veldrijden. Hi] n) dit jaar bij het Continental Team ook een volledig wegprogramma Eind 2006 schakelt hij weer om naar het veldrijden. ANP door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Als Salomon Kalou nog met Feyenoord wil praten over een contractverlen ging, dan zal dat pas na de uit spraak in zijn naturalisatiezaak gebeuren. Jorien van den Herik deelde don derdag tijdens de nieuwjaarsre ceptie mee dat beide partijen daarover weer met elkaar in ge sprek zijn, maar de voorzitter blijkt wat te voorbarig te zijn ge weest. Feyenoord en de zaakwaarne mers van Kalou staan wel gere geld met elkaar in contact, maar niet over een nieuw contract. Toch hebben de uitspraken de begeleiders van de Ivoriaan niet echt verrast. „Nee, maar bij Feyenoord weten ze ook dat het niet klopt", zegt Jan de Visser. „Wij willen tot na de uitspraak wachten om eventueel met Feye noord rond de tafel te gaan. Ik praat geregeld met de voorzitter en als hij het dan naar dit ver taalt, vind ik dat prima." Het contract van Salomon Ka lou loopt tot en met de zomer van 2008 en Feyenoord wil die overeenkomst graag openbre ken. Kalou is echter in afwach ting van de uitspraak in zijn na turalisatiezaak. Minister Verdonk van Vreemde lingenzaken heeft bij de Raad van State beroep aangetekend tegen de uitspraak van de Rot terdamse bestuursrechter, die onlangs bepaalde dat Verdonk onvoldoende grond had om de versnelde naturalisatie van Ka lou tegen te houden. De Raad van State behandelt de zaak op 26 januari, waarna de uitspraak waarschijnlijk in februari volgt. GPD Twee uur wachten in de regen hadden de fans er voor over. Toen verscheen de jon ge god Jelle aan een bovenraam. door Jace van de Ven VLIJMEN - Bijna niemand van de zeker tweeduizend wachtenden heeft het ge zien. Het is tegen negen uur 's avonds en ze staan al twee uur in de regen tegen over Partycentrum De Apollo in Vlijmen. Sommigen al langer. Opeens is er opwin ding alom. „Hij is binnen", roept ie mand. „Niet waar", roept een ander. Fans rennen van de ene kant van De Apollo naar de andere. Jelle Klaasen is nergens te bekennen. „Twee bodyguards hielden hem zo vast", vertelt Sof ie Dekkers (12) en ze toont de houding waarin carabinieri maffiabazen naar de rechtbank loodsen. „Ze hebben hem hier door deze poort achter het café gebracht." Niet iedereen gelooft het, maar Tim van Leeuwen (11) valt haar bij. Hij heeft de schim van Jelle aan het bovenraam gezien. „Hij tilde de beker in de lucht, en schudde zijn hoofd, en..." „Wat en?", vragen vriendjes. „Hij huil de", zegt Tim. Hij huilde! Mirth e Peppen ster (11) en haar vriendinnen kijken naar het donkere venster. Ze gillen een yell: „Jelle, Jelle is the best, hij is beter dan de rest!" Maar geen Lakeside-kampioen te zien. Begrijpelijk, want door de luidspre kers kun je horen dat hij nu in het café moet zijn. „Dank voor het komen", zegt hij van achter de bodyguards. Even later komt de kampioen naar bui ten. Hij deelt handtekeningen uit; de jeugd vliegt op hem af. In de menigte be vindt zich ook Bob, de vader van Jelle Klaasen. „Kijk, hij is het idool van de jeugd", zegt hij met een glas bier in zijn hand. „Een goeie jongen, hij rookt niet en hij drinkt niet. Zo iemand heeft de sport no dig, zeiden ze op de BBC." Niet iedereen krijgt Jelle te zien. „Nen hoop èrremoej en nog gin flikker ge zien", verzucht een Vlijmense op weg naar huis. Iemand raadt haar aan woens dag maar naar Alphen te gaan. Dan wordt Jelle Klaasen daar gehuldigd. GPD spits Georgios Samaras van SC Heerenveen heeft een arbitrage zaak tegen zijn werkgever aan gespannen. Manchester City wil Samaras graag uit Friesland wegkopen, maar Heerenveen- voorzitter Riemer van der Velde ging gisteren tijdens finale on derhandelingen over de transfer niet akkoord met het bedrag dat de Engelse club wil betalen. Om nu toch naar Engeland te kunnen wil Samaras door de ar bitragezaak een breuk met Hee renveen forceren. Manchester City bezocht gisteren met een driehoofdige delegatie Heeren veen. Van der Velde houdt de deur voor een transfer nog wel open. „Voor de arbitragezaak kan vanuit Manchester City wel een opening worden gevonden", aldus Van der Velde over een mogelijk hoger bod vanuit Enge land. Samaras heeft nog een contract tot en met halverwege 2008. Vol gens zijn advocaat Eric Vilé kan de spits aanzienlijk meer verdie nen in Engeland. Hij gooit daar om tijdens de zaak 'positieverbe tering' in de strijd als argument om een transfer af te dwingen. ANP ROTTERDAM - Patrick Lode wijks blijft nog vrijwel zeker een jaar keeper bij Feyenoord. De 38-jarige Eindhovenaar zou aanvankelijk volgend seizoen keeperstrainer worden bij de Rotterdammers, maar heeft posi tief gereageerd op een verzoek van de club nog een jaar door te gaan als speler. Vrijdag zal daar over een bespreking volgen, waarbij afspraken worden ge maakt. Het is de tweede keer dat Lode wijks zijn contract met een jaar verlengt. Het huidige seizoen was aanvankelijk al bedoeld voor Lodewijks om zich voor te bereiden op een baan als keeperstrainer, maar nadat hij vorig jaar twee keer Gabor Ba- bos uit het eerste elftal had ge keept, zag zowel Lodewijks als de club geen reden te stoppen. Zijn aanblijven betekent dat Pim Doesburg ook nog een jaar doorgaat als keeperstrainer bij Feyenoord. GPD van onze sportredactie TILBURG - Harry van Hoof, di recteur van het Tilburgse be drijf All In Firestop, overweegt juridische stappen tegen Lakesi- de-winnaar Jelle Klaasen. Van Hoof heeft een sponsorcontract met Klaasen dat loopt tot 14 ok tober 2007 en stelt dat de darter de overeenkomst niet respec teert. „Hij moet het logo van mijn be drijf op zijn shirt hebben als hij een wedstrijd gooit. Bij de Lake side was dat niet het geval." Gerry Walters, de manager van Jelle Klaasen, is van mening dat het contract van zijn pupil met All In Firestop niet meer rechts geldig is, omdat Van Hoof niet aan alle betalingsverplichtingen zou hebben voldaan. „Laat ze Jelle maar voor de rechter sle pen." Van Hoof erkent dat niet alle betalingen zijn verricht, maar hij beweert daar goede re denen voor te hebben. Onder meer voert hij aan dat Klaasen plots bleek verhuisd, eerst naar Tilburg en later naar Boxtel. „Ik heb veel pogingen gedaan met hem in contact te komen, maar dat is niet gelukt. De be wijsstukken daarvoor liggen bij mijn advocaat, die mij een goe de kans geeft de zaak te win nen." Van Hoof stelt nadrukke lijk dat hij Klaasen niet kapot wil maken. „Ik gun hem het suc ces van harte. Mede dankzij mijn steun is hij zo ver kunnen komen. Ik wil gerechtigheid." De Britse media reageerden gis teren enthousiast en respectvol op de zege van de jonge Neder lander bij de Lakeside. 'Jeugdi ge schittering' en 'Jelle-koorts' schreef dagblad The Times over het optreden van Jelle Klaasen. 'First Klaas' kopte The Sun, die daarmee verwees naar de Engel se uitdrukking First Class (top klasse). 'Klaasen geeft darts een nieuw, jong gezicht' vond The Guardian, die vaststelde dat een week terug nog maar weinigen van Jelle Klaasen hadden ge hoord. Terwijl hij zich nu 's we relds jongste kampioen mag noe men. The Mirror refereerde aan Klaasen als de pin-up boy van de dartwereld die zorgde voor een fantastische finish. Roddelkrant The Sun maakte zich drukker over Jelles cupido pijlen dan zijn dartpijlen. „Zijn verliefde vriendin had beloofd li ve op het podium een aanzoek te doen als hij favoriet Van Bame- veld zou verslaan. Maar Yvanca durfde niet meer op het cruciale moment dat haar partner een he roïsche overwinning vierde." GPD door Cilya van der Kooy MELBOURNE - Vele jaren re geerden ze het vrouwentennis met harde hand. maar de zusjes Williams lijken de regie steeds verder kwijt te raken. Venus Williams vloog gisteren al op de openingsdag van de Australian Open uit het toernooi. Titelver dedigster Serena leek in Mel bourne het voorbeeld van haar zus te gaan volgen, maar wor stelde zich uiteindelijk toch in drie sets langs de Chinese Li Na. Het eerste Grand Slamtoernooi van dit jaar verloor bij de ouver ture naast de als tiende gerang schikte Williams nog vijf andere geplaatste speelsters: Elena De mentieva (9), Tatiana Golovin (24), Ai Sugiyama (26), Anabel Medina Garrigues (28) en Klara Koukalova (29). Ook bij de man nen strandden met Carlos Moya en Taylor Dent twee spelers van de plaatsingslijst. De Argentijn David Nalbandian wankelde te gen de Thaise qualifier Danai Udomchoke, maar besliste de partij in de vijfde set toch in zijn voordeel. Zenuwen Er bestonden lange tijd twijfels over de deelname van de Willi ams Sisters aan de Australian Open. Ze kregen in de aanloop naar het toernooi beiden weer last van blessures. Maar de jong ste van de twee wilde zich daar na afloop niet achter verschui len. Het zat bij haar vooral men taal niet goed. „Iedereen heeft wel eens last van zenuwen. Ik had dat vandaag", legde Serena uit. „Ik was het gewoon kwijt en wist niet wat ik moest doen." HEERENVEEN - De Griekse Venus Williams, afgelopen zo mer nog winnares op Wimble don, had niet echt een verkla ring voor haar onverwachte ne derlaag tegen de onbekende Bul gaarse tiener Tszvetana Pironko- va (2-6 6-0 7-6). Idool De volkomen verraste debutan te huilde na afloop van vreugde na haar onverwachte overwin ning. „Als klein meisje keek ik naar Venus op de televisie, maar toen ik eenmaal op de baan stond kon ik gelukkig loslaten dat ik tegen mijn idool aan het tennissen was. Dit is echt gewei- dig." Williams bleef koel na haar ne derlaag. „Ik was goed in vorm, maar het kwam er niet uit. Ik kon mijn spel niet op de rit krij gen. Ik weet niet waarom." Ze haalde haar schouders op over de kritiek dat ze de afgelopen maanden te weinig had ge speeld. Ze meldde zich afgelo pen seizoen in totaal acht keer af met knie- en enkelproblemen en had alle tijd zich op andere zaken buiten het tennis te rich ten. Ze hoopt dit jaar af te studeren aan de modevakschool en stu deert Spaans. „Ik heb geleerd mijn grenzen te accepteren. Als ik niet spelen kan, dan speel ik niet, zo simpel is het. Dit is ook niet de reden voor mijn neder laag, want ik was er klaar voor. Gelukkig is het pas het begin van het jaar, er komen nog vele toernooien aan." Hoewel ook Andy Roddick nog aan het begin van een nieuw ten- nisjaar staat, kon hij zich een snelle nederlaag in Melbourne niet permitteren. Hij had zo'n uitglijder in september al bij de US Open in New York, waar hij als een van de favorieten aan het toernooi begon. Hij noemde het de grootste teleurstelling in zijn carrière. In Melbourne het hij 'deze nachtmerrie' definitief achter zich door met veel over tuiging de Zwitserse qualifier Michael Lammer te verslaan: 6-4 6-2 6-2. „Ik heb niet echt meer aan de wedstrijd in New York gedacht, maar was toch wat onzeker", keek Roddick terug. „Gelukkig heb ik eenvoudig gewonnen, maar er is zeker nog wel ruimte voor verbetering. Het is de ko mende wedstrijden vooral be langrijk dat ik mijn concentra tie kan vasthouden." ANP Venus Williams (links) vloog al in de eerste ronde van de Australian Open uit het toernooi. Haar zus Serena (rechts) ontsnapte aan een blamage. foto's RTR/EPA Jelle Klaasen werd gisteravond in fotografen en cameramensen. Vlijmen omringd door honderden feestende fans, een aantal beveiligingsmensen en een horde foto Sandra Peerenboom/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 38