Opnieuw uitstel Plan Perkpolder PZC PZC Senioren stuiven over de dansvloer Het andere gezicht van Kenia GRATIS TOMTOM Wethouder broedt op verlagen snelheid in Zuidlandstraat 13 Onduidelijkheid over financiering nieuwe natuur I Kijkdag gestolen (Fietsen in Hulst Dartstoernooi agenda Aanhouding na bedreiging Politie neemt 15 rijbewijzen in Dweilband met De Dijk in Ahoy Rijverbod voor drankrijder dinsdag 17 januari 2006 ..Harnldde Puysseleiir 1 HULST - De presentatie van Plan Perkpolder aan de gemeen teraad en de bevolking van ilst is opnieuw uitgesteld. zekerheid over de financië le van de aanleg van nieuwe 'natuur in het gebied rond de voormalige veerhaven van Perk polder is daarvan de oorzaak, al- wethouder B. Pauwels jffiuimtelijke Ordening). Plan Perkpolder omvat onder ffleer de bouw van 150 perma nente woningen, een vakantie dorp met 200 woningen, een „olfbaan en een jachthaven met 350 ligplaatsen. In de intentie verklaring tussen de deelnemen de overheden (Rijkswaterstaat, de provincie, het waterschap en de gemeente) is ook ruimte opge nomen voor een experiment met een nieuwe waterkering. De hui dige zeedijk wordt dan wellicht vervangen door twee lagere dij- ienmet daartussen een overslag- Mgebied. -■^vankelijk was het de bedoe- [ing dat er geld uit de tweede FI verdieping van de Westerschel- de beschikbaar zou komen voor de aanleg van nieuwe natuur in Plan Perkpolder", zegt Pauwels. „Alleen is daaruit geen geld voorzien voor de aanleg van de dijk met bereik." ns de wethouder zijn de [provincie en Rijkswaterstaat momenteel druk in de weer om daar bij het ministerie van Land bouw, Natuurbeheer en Visserij «yjioch geld voor te krijgen. „Ik hoop dat daar in de loop van de j| romende weken meer duidelijk heid over komt." De aanleg van de dijk met be reik kost vijftien tot twintig mil joen euro, geld dat van het Rijk •Mmoet komen en niet van de ge meente of de marktpartijen die betrokken zijn bij het Plan Perk- polder, zegt Pauwels. f Zekerheid De presentatie van het plan aan gemeenteraad en bevolking was aanvankelijk eind vorig jaar ge pland. De fractievoorzitters in de raad vonden het toen echter |hULST - De politie houdt mor- I een kijkdag voor eigenaars «gestolen fietsen. (Wie zijn fiets kwijt is, kan ko men kijken op het politiebureau aan de Van der Maelstedeweg in |Hulst. Van 9.30 tot 12.00 uur en tan 13.00 tot 16.30 uur zijn daar iegevonden fietsen te zien. iINT - JANSTEEN - In de kan- ine van voetbalvereniging steen in Sint-Jansteen wordt za- rdag de eerste editie van het teen open dartstoernooi ge- leeld. Ie deelname staat open voor lefhebbers vanaf 14 jaar. De eerste pijltjes worden vanaf ^u!,30 uur gegooid. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE zeeuws-vlaanderen I Willem Alexanderlaan 45 I Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl i René Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel René van Stee j Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET "ww.pzc.nl Email: web@pzc.nl bezwaarlijk om informatie over Plan Perkpolder te krijgen in een bijeenkomst voorafgaand aan de raadsvergadering van 22 december. Vervolgens werd een nieuwe datum geprikt (maan dag 23 januari), waarop het plan behalve aan de gemeente raad ook aan de bevolking zou worden gepresenteerd op een bij eenkomst in Kloosterzande. Pauwels wil dat echter pas doen op het moment dat er absolute zekerheid is over de financie ring van de nieuwe natuur in Plan Perkpolder. „Verder is het plan helemaal rond", vertelt hij. „Zodra er groen licht is van het ministerie, kan de stuurgroep het plan accorderen. Daarna gaan we naar de gemeenteraad en de bevolking toe en kunnen we starten met de procedure voor een nieuw bestemmings plan." De wethouder spreekt de ver wachting uit dat de presentatie van het plan aan de raad en de bevolking kan plaatsvinden voor de nieuwe gemeenteraads verkiezingen op dinsdag 7 maart. Progressief Hulst gelooft daar niet in. De oppositiepartij vindt Plan Perkpolder en de Nieuwe Bierkaai getuigen van 'groot heidswaanzin van de gemeente Hulst'. De plannen zijn finan cieel en qua uitvoering volgens Progressief Hulst 'simpelweg te hoog gegrepen'. Wethouder Pauwels neemt af stand van de kritiek. Hij zegt respect te hebben voor het werk van Progressief Hulst, maar stoort zich aan de 'nega tieve benadering' van het pro ject door de oppositiepartij. Perkpolder, de Nieuwe Bier kaai en het ambitieuze plan om woonwinkel Morres te koppe len aan het centrum van Hulst zijn haalbaar, zegt Pauwels, en worden volgens hem ook verwe zenlijkt. Gerda van der Laan temidden van de solodansers die ze les gaf: „Zoveel mensen die gekomen zijn. Onvoorstelbaar." door Paul Begijn SAS VAN GENT - „Ik zou het wel leuk vinden om alle solodansers uit mijn groep op mijn 55-ste verjaardag bij el kaar te krijgen", zei danslerares Gerda van der Laan vier maanden geleden. Wat begon als een geintje werd gisteren werkelijkheid in de Vlaanderenhal in Sas van Gent. Na haar oproep om alle dansers bij el kaar te krijgen, krabbelde Van der Laan een beetje terug. „Dat meende ik niet", zei ze achteraf nog eens. Maar die woorden weerhielden Emmy Ouden- aerd er niet van om een groot dansfes- tijn op poten te zetten in de Vlaande ren. Ze nodigde alle solodansers per soonlijk uit. En dus werd danslerares Gerda gisteren in het zonnetje gezet, ter ere van haar 55-ste verjaardag vorige week maandag. Zo'n 140 oudere solo dansers, allemaal leerlingen van Gerda, kwamen op het dansfestijn af. „Wat een geweldig initiatief. En zo veel mensen die er op af zijn gekomen. Onvoorstel baar." Van der Laan begon ooit met stijldansen. Ze dacht er destijds geen ogenblik aan dat ze later zelf dansles zou geven. „Noem het maar een uit de hand gelopen hobby." Inmiddels is ze vijf jaar actief als lerares bij de senio ren. Ze genoot gisteren met volle teugen van alle feestvreugde. Dolenthousiast schoof zij aan bij haar leerlingen die hun uiterste best deden om het hoge tempo van de Griekse sirtaki te volgen. Pirouette Hand in hand, zij aan zij stoven de se nioren over de dansvloer. Voeten van de vloer, even zwaaien met de benen of een pirouette. Aan niets was af te zien dat de leeftijd van de senioren invloed heeft op hun conditie of coördinatie. Zelfs niet toen het snelle nummer Mambo number 5 werd gespeeld. Frans Bauer is echter de onbetwiste nummer één voor de oudere dansers. Toen de band Music Lovers Een eiland in de zon inzette, bleek dat Frans Bauer de dansvloer het snelste laat volstro men. De Music Lovers hadden er nog een hele kluif aan om het tempo van de krasse senioren bij te benen. De muzi kanten moesten het nummer zelfs op nieuw spelen, want een dansende menig te die een paar seconden voorloopt, is geen gezicht. De massale deelname maakte het dans partijtje al bijzonder, maar de verjaar- foto Wim Kooyman dag van lerares Gerda maakte er hele maal een geslaagd feest van. „Op deze manier komen mensen ongedwongen sa men. Veel senioren zitten dagelijks thuis. Zo neem je toch een beetje een zaamheid weg. En de mensen blijven in beweging", aldus Oudenaerd van solo dansgroep De Biscaya's uit Westdorpe. Herhaling Solodanser Frits Lecluyze (65) uit Ter- neuzen kon zich wel vinden in die woor den. „Ik zit hier bij mensen uit Axel die ik normaal gesproken nooit zie. Gele genheden als deze brengen mensen bij elkaar. Een mooi initiatief van Emmy." Als het aan de senioren ligt, is het dans- spektakel voor herhaling vatbaar. Daar kon en wilde Oudenaerd ook niet om heen. „We krijgen ontzettend veel leuke reacties. Ik heb al vaak gehoord dat mensen meer aan deze dansfeesten wil len meedoen. Als het aan mij ligt, swin gen we hier binnenkort weer." door Harold de Puysseleijr HULST - Bezoekers van de bi bliotheek in Hulst kunnen tot en met 2 februari kennismaken met het andere gezicht van Ke nia. Dat is de titel van de be scheiden foto-expositie die in de bibliotheek is opgesteld. De tentoonstelling is ingericht door de Stichting Buru Nyakwe- re Nederland (SBNN), die van uit Hulst hulpacties op touw zet om de levensstandaard van de bevolking van het gelijknamige dorpje Buru Nyakwere in het westen van Kenia te verbeteren. „Kenia staat voor velen sym bool voor alles wat Afrikaans is. Iedereen ziet meteen beelden voor zich van prachtige trotse mensen, van wilde dieren in de Masai Mara en het spectaculaire landschap van de Afrikaanse Rift Valley", zegt voorzitter Micaëla van Bunder van de stichting. „Maar Kenia heeft ook een ge zicht dat mensen niet zo goed kennen. Kenia is nog altijd een van de armste landen ter we reld. Meer dan de helft van de bevolking moet leven van nog geen euro per dag. De gemiddel de levensverwachting is 52 jaar. Ongeveer veertig procent van de kinderen maakt de lagere school niet af. Meer dan de helft van de bevolking moet leven zonder ba sisvoorzieningen als schoon drinkwater, en zo'n vijftien pro cent van de bevolking is hiv-po- sitief", schetst ze de schrijnende omstandigheden waarin het land verkeert. Op panelen in de Hulster biblio theek zijn foto's te zien van de resultaten die SBNN met haar hulpacties tot nu toe heeft ge boekt. Er zijn beelden van de opening van het gezondheidscen trum dat is gebouwd om twee aids-preventiemedewerkers hun werk te laten doen, en van de waterpomp die vorig jaar is ge plaatst. Regen- en rivierwater waren daarvoor de enige water bronnen in het dorp. Dat rivier water wordt elk jaar vuiler, waardoor de kans op gezond heidsproblemen toeneemt. De foto's in de bibliotheek laten zien welke resultaten S boekt. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.00 uur: Party dansen; 13.30 uur; Kaarten, biljar ten, jokeren; De Halle, 13.30 uur; Kaarten, biljarten, aerobics; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, sjoelen; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur: KBO jokeren; HEIKANT - t Heike, 14.00 uur: Oude ren zangkoor; 19.00 uur: Zangkoor; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten, gymnastiek; 13.30 uur: Kaarten bie den en jokeren; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten, computeren; 10.30 uur: Volksdan sen; 13.00 uur: Biljarten, computeren; 13.30 uur: Kaarten; 19.30 uur; Stijldan sen; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur; Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek; 15.00 uur: Senioren koor; Kerk- laan 87, 19.00 uur: Creatieve bijeenkomst; NIEUW - NAMEN - Café St.Cecilia, 20.00 uur: Kaarten; SAS VAN GENT - De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; Bibliotheek, 19.30 uur; Vertelavond in dialect; TERNEUZEN - Een 45-jarige man uit de gemeente Ter- neuzen is gistermiddag rond kwart voor zes aangehouden in de Terneuzense Van Bovenstraat. De man wordt er van verdacht een 30-jarige vrouw te hebben mishandeld en be dreigd met een steekwapen. De man zat gisteravond nog vast, in afwachting van zijn verhoor. STEKENE - De politie in de gemeenten Sint Gillis-Waas en Stekene heeft van begin december tot gisteren vijftien rijbewijzen ingenomen van dronken automobilisten. Dat gebeurde tijdens alcoholcontroles in het kader van de jaarlijkse Bob-campagne. Het motto was 'Kies een Bob en 't is feest'. De Bob is degene die nuchter blijft bij een feest om terug te kunnen rijden. De campagne wijst erop dat drinken en autorijden niet samengaan. 139 Politie-inspec- teurs controleerden in beide gemeenten in totaal 702 voer tuigen. 464 Bestuurders moesten de ademtest afleggen. Op last van het parket moesten vijftien van de in totaal 22 overtreders hun rijbewijs inleveren. KLOOSTERZANDE - De dweilband Windkracht 9 uit Kloosterzande speelt zaterdag 4 februari in Ahoy in Rot terdam, in het voorprogramma van De Dijk. Deze groep verzorgt dan een jubileumconcert ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. Windkracht 9 verzorgt eerst in de foyer, en later in de zaal, de warming up voor de ruim 10.000 fans. Ze spelen alleen nummers van De Dijk. Als slotnum mer brengen ze Als het golft, samen met De Dijk. De muzi kanten uit Kloosterzande oefenen nu twee keer per week. Zondag 29 januari, een week voor het spektakel, geeft Windkracht 9 vanaf 15 uur een try-out in hotel de Linde in Kloosterzande. „Dan zien we hoe we er voor staan", zegt bestuurslid en muzikant Peter de Kort. De dweil band dankt de uitnodiging vooral aan gitarist Jan Bart Meijers van De Dijk. Deze uit Hulst afkomstige muzikant speelde jaren zijn partijtje mee in Windkracht 9. Hij zette de band op de kandidatenlijst voor het voorprogramma. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter R. La- mei j er heeft gisteren een 26-jarige inwoner van Aarden burg veroordeeld tot tien maanden rijontzegging en vijf honderd euro boete wegens dronken rijden. De verdachte zat nog in zijn proeftijd toen hij 28 oktober in Sluis werd aangehouden voor een blaastest. Toen bleek dat hij te veel gedronken had, en door de politie werd gesommeerd om mee te gaan naar het politiebureau in Oostburg ,ging hij er als een haas vandoor. „Het was een paniekreactie" zei de Aardenburger over zijn vluchtgedrag. Hij zei in zijn maag te zitten met het rijverbod. Een 53-jarige vrachtwagenchauffeur uit het Belgische;Ze- Ie werd voor dronken rijden veroordeeld tot 17 maanden rijverbod en duizend euro boete. De bestuurder werd 5 september vorig jaar in Borssele aangehouden met een al coholgehalte van 930 microgram; ruim vier keer zoveel al cohol als is toegestaan. De man negeerde het rijverbod en stapte een dag later opnieuw in zijn vrachtwagen. Daar voor werd hij bestraft met 28 uur voorwaardelijke werk straf. Voor Belgische drankrijders geldt de rijontzegging alleen in Nederland. door René van Stee TERNEUZEN - Op de Terneu zense Zuidlandstraat wordt nog steeds te hard gereden. Het gaat om het stuk tussen de verkeers remmer ter hoogte van de Jacob Catsstraat en de rotonde met de Guido Gezellestraat. Dit bleek gisteravond tijdens een bijeen komst over de duurzaam veilige inrichting van de Zuidland straat en de Serlippensstraat. In het verlengde van de Zuid landstraat liggen in de Serlip pensstraat sinds kort drie ver keersremmers. Ook zijn op het hele traject nieuwe fietsstroken aangebracht. De bewoners zijn hier redelijk positief over. Toch willen zij extra maatregelen op het gedeelte waar te hard wordt gereden. Wethouder P. Hamelink zegde toe al het mogelijke te doen om aan die wens tegemoet te ko men. Dat wordt volgens hem las tig, onder meer omdat er een bushalte ligt en doordat er nau welijks mogelijkheden zijn ter hoogte van de nieuwe parkeer vakken aan de huizenkant in de Zuidlandstraat. „Misschien is een proef met een versmalling aan één kant van de weg een op tie", aldus de wethouder.Ook op perde iemand de mogelijkheid een scherm te plaatsen waarop de snelheid van auto's is af te le zen. Volgens J. Duerink van het gemeentelijk wijkbeheer wordt in die richting gedacht, maar is het onzeker of dit er echt van komt. Verder kwam naar voren dat sommige parkeervakken te klein zijn. Ook in dit geval deed Hamelink de belofte dat er aan passingen komen, voor zover mo gelijk. Dit gold ook voor de ver betering van het trottoir op en kele plekken en het weghalen van een put in de weg ter hoogte van een riooldeksel. „Want als er een bus voorbijrijdt, zitten we te trillen op de bank", meld de een aanwezige. Parkeervakken aan de kant van Toonbeeld zitten er niet in, om dat dit de verkeersveiligheid niet ten goede komt. Bovendien krijgt de groenstrook op dit ge deelte nog een opknapbeurt. Ook was er aandacht voor het halen en brengen van jonge le den van gymclub EMM. Gepar keerde auto's en overstekende kinderen zorgen regelmatige voor gevaarlijke situaties. Net als de bewoners en het EMM-be- stuur wil Hamelink hier van af. Advertentie www.ritel.nl ting Buru Nyakwere Nederland heeft ge- foto Camile Schelstraete SINT - JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur; Bloemschikken; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Ouderenkoor; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur: Gymnastiek; 13.30 uur; Handwerken, bil jarten; 19.30 uur: Dansen;Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Biljar ten; 't Schelpenhoekje, 14.00 uur; Vrou wen hobbyclub; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WESTDORPE - Zaal Concordia,13.30 uur: KBO koersbal. Goes 0113-323SS5 Vllsslngen 0118-430290 Middelburg 0118-651691 Temeuxen 0115-616121 Bergen op Zoom 0164-233403 Breda 076-5141945 Oosterhout 0162-420033 Roosendaal 0165-521952 Oordretht 078-63S1441

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35