iuto's blokkeren uitgang theater l£C Terneuzen past parkeerbeleid aan Geen geld voor lerarenopleiding binnen de school 1 op de 3 mensen heeft pech 1 op de 2 mensen heeft geluk 'olitie moet foutparkeerders voortaan laten wegslepen ulst heeft noeg aan rie goede ethouders Fonds geeft geld aan jeugdsozen Stickers voor kinderboerderderij Wiettelende buren krijgen boete Veertien laptops uit auto gestolen Boete na misbruik 112 Rechter geeft agressieve Terneuzenaar laatste kans KORTING TILROE OPTIEK zeeuwse almanak Lang ^0113-315649 IP»»' 1^31,4460 M Goes Swilie-explo'tat'e: Midden-zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; JJl:0204562500. nsdag 17 januari 2006 0 r^nntBareman be gNEUZEN - Theatergezel- Ige- juppen die optreden in het •an- teldetheater stuiten bij aan- Tu- en vooral bij vertrek op va iblemen. De megatrailers die oen decorstukken vervoeren, heb- jdegrootste moeite om de in- üdige laad- en losruimte in en te rijden. De ingang wordt 3 dagelijks geblokkeerd t auto's, vooral van bezoe- lójfcvan de koffieshops in de Diis glkolkstraat. A. Tanghe van spe- Scheldetheater kaartte de eid- tgisteren aan bij wethouder ran Sehaik (verkeer). Zater- .oe'i gvond, na de voorstelling Ne- Jos Brinks 'Als op het Leid- Jein...' kostte het de chauf- aa ii van de megatrailer ruim mei luurom te vertrekken. ■gne: „We hebben alles gepro- id om de weg voor hem vrij frjgen, maar dat lukte niet. parkeerwachters werken tot negen uur 's avonds, me: me agenten die ik aansprak )ps de foutparkeerders, verwe naar de gemeente. Ja, maar stadhuis is 's avonds natuur- wel gesloten." editie Zeeuws-Vlaanderen ;b: (Advertentie) als iedereen de regels naleven. En gebeurt dat niet, dan ver wacht ik dat de politie optreedt. De theaterproducenten lopen door die vertragingen immers economische schade op." De bedrijfsleidster vraagt zich ook af wanneer de Westkolk- straat voor het verkeer wordt af gesloten. „Dat zou direct na de verhuizing van koffieshop Checkpoint gebeuren, maar dat is dus niet gebeurd. Het zou de problemen wel in één klap oplos sen." Wethouder Van Sehaik betreurt de gang van zaken. Het kan niet, vindt hij, dat niemand zijn verantwoordelijkheid neemt. „Als niemand iets doet, gebeurt er ook niets. Dat valt natuurlijk niet te verkopen. Daarom moet de bestaande wegsleepregeling strikt worden gehanteerd. Als er geen mensen van het parkeerbu- reau beschikbaar zijn, is dat een taak van de politie. Zij kunnen via een centraal nummer een ta keldienst inschakelen die voor verwijdering van foutgeparkeer- de auto's zorgt. De kosten wor den verhaald op de overtreder." Van Sehaik weet dat er toege zegd is de Westkolkstraat af te sluiten. Dat kan pas als de par keervoorzieningen bij Check point klaar zijn. Die maatregel lijkt hem in eerste instantie niet logisch, omdat er tijdens de aan leg van het Theaterplein ook een betaald parkeerterrein bij de koffieshop wordt aangelegd. „Het is trouwens hoog tijd dat het Theaterplein zijn definitieve hade a Tanghe hen vroeg de weg- pgeling toe te passen, rdhaar verteld dat die in Ter- izen niet bestaat. „Volgens jhadden ze ook verbaliserend in optreden, want die au- voornamelijk met een es of Belgisch kenteken, ïden daar zonder parkeer- irije en zéker niet met een gunning. Begrijp me goed, ik tegen die koffieshops, ar de bezoekers moeten net irJean-Lou de Gucht Minister van der Hoeven (midden) neemt een kijkje in het nieuwe technieklokaal van het Zeldenrust-Steelantcollege. foto Wim Kooyman !LST - Moet het werk in de ergt- meente Hulst de volgende nitef idsperiode met drie of vier ep> ikiders gebeuren? Net als UT) en de SP denkt Progres- Hulst dat de huidige vier - best met een man minder af- P (erin de huidige raadsperio- ioor vier wethouders is geko- l hangt volgens Progressief bt samen met de kwaliteit ent! ideze bestuurders. „Wellicht «n de individuele kwalitei- :van de huidige wethouders 'zwaar genoeg om de klus ira z'ndrieën te klaren." sief Hulst vindt dat de sende raadsperiode de kun- -feidvaneen kandidaat-wet- ïier centraal moet staan bij benoeming. „Dit betekent cok buiten de eigen partij ge nt moet worden. Tot op he- is door de coalitiepartijen tbs gekozen voor de nummer op de lijst. De afgelopen pe- fe is dikwijls, op pijnlijke te door het college zelf, aan- oond dat dit selectiecrite- ffl geen garantie is voor kwali- door René van Stee TERNEUZEN - Onderwijsminis ter M. van der Hoeven is enthou siast over het Zeeuws-Vlaamse project om in de eigen streek le raren voor het voortgezet onder wijs op te leiden. Maar extra geld heeft zij er niet voor be schikbaar. Dat zei zij gisteren op het Zeldenrust Steelant Colle ge (ZSC) in Terneuzen. De minister opende daar het nieuwe Leerplein Zorg Wel zijn van de school, waarbij vmbo-leerlingen zeer praktijkge richt aan de slag kunnen. Ze woonde ook een presentatie bij over de opleiding van beginnen de leraren in de school. Dat juicht ze toe, maar: „De schoolbudgetten gaan structu reel omhoog. Daar moet finan ciële ruimte worden gezocht. Het is belangrijk een dergelijk project niet afhankelijk te ma ken van een subsidie die eindig is", zei Van der Hoeven tegen de medewerkers van het project. Die boodschap klonk niet als een verrassing, maar volgens A. Lievaart - docente wiskunde aan het ZSC en coördinator van het project - is er toch extra geld nodig voor onderzoek. „Want wij hebben nu alleen nog maar het gevoel dat wij min stens even goede docenten afle veren als de reguliere lerarenop leiding. Alleen door onderzoek valt te achterhalen of dat ook zo is. Daarom is een steuntje in de rug zeer welkom", aldus Lie vaart. Het project 'Opleiden in de school' is een initiatief van de vier Zeeuws-Vlaamse scholen voor voortgezet onderwijs, het ROC Westerschelde en de lera renopleiding van Fontys Hoge scholen in Tilburg. De verwach ting is dat een lerarenopleiding in Zeeuws-Vlaanderen meer aankomende docenten in de streek vasthoudt en het drei gend personeelstekort in het voortgezet onderwijs oplost. Expertise Veertig beginnende leraren ma ken momenteel gebruik van de expertise die binnen het project is opgebouwd. Daarnaast zijn er dertig studenten die voltijds, in deeltijd of als zij-instromer hun opleiding volgen. Onder hen zit ook een aantal Zeeuws-Vlaamse studenten dat vorig jaar nog op de middelbare school zat. Zij hebben drie dagen per week praktische vorming op een van de deelnemende scholen en vol gen twee dagen theorieles in Til burg. Verder zijn er Vlaamse sta giaires en leraren in opleiding. In totaal zijn binnen de scholen 26 mensen opgeleid die helpen de aankomende docenten klaar te stomen voor het vak. h'dA wil het aantal wethou- s afstemmen op de gemeen- jke organisatie. „Als de akzaamheden dat toelaten, best kunnen overwegen bet werk met drie wethou se doen", zegt lijsttrekker huidig wethouder) P. Wee- rils „Als Hulst echter de ko- emge am is wiltonen, heb je toch vier houders nodig. Na de •- eca langen moeten we daarom \i' een open discussie bepalen Fa» at de ambitie van de gemeen- :]aa lH"u idet- door René van Stee TERNEUZEN - Terneuzen past het nieuwe parkeerbeleid verder aan, om tegemoet te komen aan wensen van bewoners en werkne mers. Wethouder C. van Sehaik verwacht dat zo de laatste plooien worden gladgestreken. Bewoners van de binnenstad kunnen voor vijf euro per jaar een kaart aanschaffen waarmee hun bezoek gratis kan parkeren. Om te voorkomen dat er een han deltje in de parkeerkaarten ont staat, mag per adres maar één kaart worden aangeschaft. Wie een tweede auto heeft, of in wonende kinderen, kan alsnog een vergunning aanschaffen. De kosten hiervan zijn nog niet be kend, maar gedacht wordt aan het tarief van een werknemers vergunning. Die kost maximaal 250 euro. Daarnaast kunnen le den van de watersportvereni ging een werknemers vergun- (Advertentie) Eén op de drie automobilisten krijgt pech. Gelukkig is één op de twee automobilisten lid van de ANWB met Wegenwacht-service. Word nu óók lid, al voor 49,75. Dat is nog geen 1,- per week. Kijk op anwb.nl of bel 0800 0503. Goede reis ANI/M$ ning aanschaffen en hun auto voortaan op de Scheldekade par keren. Verder worden de parkeerplaat sen voor werknemers uitgebreid op het terreintje tussen de bibli otheek en het gebouw van de Tij man, op het Oostelijk Bolwerk tussen Waterfront en het stad huis en aan de zijkant van de Tij- man in de Steenkamplaan. „De personeelsleden kunnen daar door hun auto dicht bij hun werk kwijt", aldus Van Sehaik. Vaste dagen De wethouder denkt ook een op lossing te hebben gevonden voor personeel dat niet op vaste da gen werkt. Hun werkgever kan een vergunning aanschaffen die niet aan een vast kenteken is ge koppeld. Van Sehaik: „Op die manier kunnen meerdere men sen de vergunning gebruiken. Een bedrijf hoeft er dan minder te kopen." WD-fractievoorzitter W. Broek- huysen vindt dat de uitvoering van het nieuwe parkeerbeleid volkomen faalt. Volgens hem hadden alle infrastructule maat regelen klaar moeten zijn voor 1 januari, de datum waarop het nieuwe beleid inging. „Het is onbegrijpelijk dat kof fieshopbezoekers nog steeds gra tis kunnen parkeren aan de Bin- nenvaartweg, omdat er geen be taalautomaat staat. De situatie Eriksson in lastige spagaat vorm krijgt. Want door de herin richting van het terrein voor het theater, is parkeren er straks niet meer mogelijk. De overlast die er nu nog is, behoort dan ook het verleden." Zodra het 'oude' Checkpoint is gesloopt, wordt begonnen met de bouw van de tweede fase van de parkeergarage. Daarna komt het plein aan bod. AARDENBURG - De jeugdsozen van Aardenburg en Hoofdplaat krijgen samen 6450 euro van het Oranje fonds. Zowel Point Zero in Aardenburg als Joveho in Hoofdplaat knapten hun onderkomens onlangs op. Het geld is bedoeld als bijdrage in die kosten. Joveho kan nu ook een felbegeerde spelcomputer kopen. Het Oranje fonds subsideert projecten die de leefbaarheid in dorpen en wijken bevorderen. WESTDORPE - Het initiatief wan de stichting Gildefees- ten uit Sluiskil om de Terneuzense kinderboerderij finan cieel te steunen, heeft navolging gekregen. Zo heeft het be stuur van het Finlandcircuit in Westdorpe besloten om de opbrengst van de verkoop van stickers van motormerken over te maken aan de kinderboerderij. Op basis van erva ring uit voorgaande jaren schat het Finlandcircuit dat dit een bedrag van ongeveer 150 euro oplevert. Een bedrijf uit Sint Maartensdijk heeft zich al garant gesteld voor dat bedrag en vult het eventueel aan tot 200 euro. MIDDELBURG - Een 52-jarige inwoner van Hulst werd gisteren, uitgerekend op zijn verjaardag, door de politie rechter getrakteerd op een boete van 1500 euro. Bij een in val op 1 juni vorig jaar in Hulst trof de politie 147 hennep planten aan. „Ik heb een uitkering. Ik wilde geld hebben om nieuwe spullen voor mijn woning te kopen", zei de ja rige Hulstenaar. Zijn 47-jarige buurman onderging het zelfde lot. In zijn woning vond de politie die dag 149 hen nepplanten. Deze verdachte had het geld willen gebrui ken voor een vakantie met zijn jongste zoon. De Hulste naar werd eveneens veroordeeld tot 1500 euro boete. MIDDELBURG - Uit een geparkeerde auto aan de Vuur toren in Middelburg zijn veertien laptops gestolen. De ei genaresse van de auto had de draagbare computers zon dagavond ingeladen. De diefstal werd maandagochtend ontdekt. Aan de auto is voor bijna duizend euro schade aangericht. De laptops zijn eigendom van het bedrijf waar de Middelburgse werkt. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 44-jarige inwoner van Yerseke bij verstek veroordeeld tot 400 euro boete. De man had in mei vorig jaar misbruik gemaakt van het alarmnummer 112. door Aector Dooms MIDDELBURG - Zijn jeugdige leeftijd behoedde een 22-jarige inwoner van Terneuzen gisteren voor een gevangenisstraf. De Middelburgse politierechter R. Lameijer gaf de verdachte een laatste kans door hem 160 uur werkstraf op te leggen. Daarnaast vonniste hij een maand voorwaardelijke gevan genisstraf en 70 euro boete. „Het moet nu klaar zijn", zei de politierechter. De Terneuzenaar had 28 april vorig jaar in Ter neuzen ruzie gekregen met een man bij een bushalte. Een vrouw die voor de man sprong, incasseerde de klap. „Het ging om niets", erkende de verdachte gisteren. Diezelfde dag had hij ook een jonge vrouw met de dood bedreigd. Zijn vriendin uit Hoek moest het in september ontgelden. Zij werd door hem ge schopt, geslagen en bedreigd. Een week eerder had hij een be vel van de politie genegeerd. (Advertentie) aan de Scheldekade, tegenover het stadskantoor ,is volstrekt on duidelijk omdat borden ontbre ken. En dat is nog maar een klei ne greep uit de chaos", ver klaart Broekhuysen. Geforceerd In tegenstelling tot Van Sehaik vindt Broekhuysen de invoering veel te geforceerd. De wethou der had een overga ngs- en ge wenningsperiode voorzien. Maar volgens Broekhuysen had alle heisa rond invoering van het betaald parkeren kunnen worden voorkomen door betere voorlichting. Van Sehaik is het daar wel mee eens. Dan was wel licht ook de lawine aan telefoon tjes en e-mails direct na invoe ring achterwege gebleven. Broekhuysen heeft de indruk dat de gemeente een slaatje wil slaan uit het nieuwe parkeerbe leid. Hij twijfelt aan het verhaal dat parkeren niet kostendek kend zou zijn. Daarom wil hij in zicht in de laatste cijfers. „Ook vinden wij het treurig dat de wethouder zich verschuilt achter inkomstenderving van gratis parkeren tijdens koopzon dagen om de veel te hoge tarie ven voor winkelpersoneel te rechtvaardigen. Die tarieven moeten omlaag. Het kan niet zo zijn dat te pas en te onpas kos ten op werkgevers worden afge wenteld." op de gehele collectie brilmonturen en ook nog op alle soorten glazen E KORTINGEN GELDEN BIJ AANKOOP VAN EEN IL (MONTUUR GLAZEN) DE COLLECTIE BRILMONTUREN ZIJN ALLEMAAL UIT DE COLLECTIE 2005/2006 WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 www.tilroe.nl Enkele jaren geleden schafte die inwoner van Zuid-Beve land een bijna klassieke auto aan. Een niet meer geprodu ceerd model van Scandinavi sche makelij met een verbluf fende schoonheid. „Een lang gekoesterde wens is in vervul ling gegaan", juichte hij. Terecht is de trotse eigenaar buitengewoon zuinig op zijn bezit. Het voertuig wordt met grote regelmaat liefdevol ge poetst en technisch nauwge zet onderhouden. Laatst kwam hij tot het in zicht dat het niet verstandig is zo'n bijna-klassieker bloot te stellen aan zure regen, op trekkend vocht en vandalen. Hij besloot een garagebox te huren. Met routineus gemak reed hij zijn auto binnen, stap te uit en maakte aanstalten om de box te sluiten. Daarbij kwam hij tot een ver velende ontdekking: de auto nam twintig centimeter meer in beslag dan de garagebox aan ruimte bood. Sindsdien heeft hij het over zijn te lang gekoesterde ivens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33