Toezichteis evenementen probleem Appartementen in gat Bruinisse Miss Nederland spint voor Sophia 1 op de 3 mensen heeft pech 1 op de 2 mensen heeft geluk zeeuwse almanak Lang Tv's uit etalage geroofd Auto schuift onder portier door Meer geld voor kinderboerderderij Veertien laptops uit auto gestolen Goese Lyceum heeft grote verbouwing voor de boeg TILROE OPTIEK jrganisatoren vrezen voor onwerkbare situaties inorfiets poorloos a ongeluk KOSSTrlNJ© S,4460MGoes "J'sSdsn'-lèeiand: 0113-315520; 1Vlaanderen: 0114-372770; *2:0204562500. jisdag 17 januari 2006 editie Schouwen-Duiveland Eriksson in lastige spagaat waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 Enkele jaren geleden schafte die inwoner van Zuid-Beve land een bijna-klassieke auto aan. Een niet meer geprodu ceerd model van Scandinavi sche makelij met een verbluf fende schoonheid. „Een lang gekoesterde wens is in vervul ling gegaan", juichte hij. Terecht is de trotse eigenaar buitengewoon zuinig op zijn begerenswaardige bezit. Het voertuig wordt met grote re gelmaat liefdevol gepoetst en technisch nauwgezet onder houden. Laatst kwam hij tot het in zicht dat het niet verstandig is zo'n bijna-klassieker bloot te stellen aan zure regen, op trekkend vocht en verniel zuchtige vandalen. Hij be sloot een garagebox te huren. Met wat hij hoopte dat de bu ren zouden herkennen als rou tineus gemak reed hij zijn au to binnen, stapte uit en maak te aanstalten om de box te sluiten. Daarbij kwam hij tot een ver velende ontdekking: de auto nam twintig centimeter meer in beslag dan de garagebox aan ruimte bood. Sindsdien heeft hij het over zijn te lang gekoesterde wens. OOSTERLAND - Bij Elektro Van den Berge in Ooster- land is gisterochtend even na zes uur ingebroken. De die ven hebben een etalageruit ingegooid en gingen er van door met twee led-televisies. „Het glas ligt overal", aldus eigenaar Van den Berge. Volgens de eigenaar hebben de de dieven het eerder al ge probeerd in filialen in Zierikzee en Nieuwerkerk. „Maar dat is mislukt." De schade bedraagt enkele duizenden euro's. ZIERIKZEE - Bij een niet-alledaags verkeersongeval zijn gisteren in Zierikzee twee voertuigen beschadigd geraakt. Een 25-jarige vrachtwagenchauffeur uit de gemeente Rei- merswaal had zijn voertuig rond kwart voor drie gepar keerd in de Julianastraat. Precies op het moment dat een hij zijn portier opende om zijn vrachtwagen te verlaten, reed een 41-jarige vrouw uit de gemeente Schouwen-Dui veland in haar personenwagen langs. Haar auto schoof onder het portier door en liep behoor lijke schade op aan het dak en aan het portier aan de bij rijderskant. Ook de onderkant van het portier van de vrachtwagen raakte beschadigd. Er raakte niemand ge wond. WESTDORPE - Het initiatief van de stichting Gildefees ten uit Sluiskil om de Terneuzense kinderboerderij finan cieel te steunen heeft navolging gekregen. Zo heeft het be stuur van het Finlandcircuit in Westdorpe besloten om de opbrengst van de verkoop van stickers van motormerken over te maken aan de kinderboerderij. Op basis van ervaringen in voorgaande jaren schat het Finlandcircuit dat dit een bedrag van ongeveer 150 euro oplevert. Een bedrijf uit Sint-Maartensdijk heeft zich al garant gesteld voor dat bedrag en vult het eventueel aan tot 200 euro. MIDDELBURG - Uit een geparkeerde auto aan de Vuur toren in Middelburg zijn tussen zondagavond en gister ochtend veertien laptops inclusief tassen gestolen. De ei genaresse van de auto had de draagbare computers 's avonds ingeladen. De diefstal werd maandagochtend rond half acht ontdekt. Aan de auto is voor bijna duizend euro schade aangericht. De waarde van de laptops is onbekend. Ze zijn eigendom van het bedrijf waar de Middelburgse werkt. GOES - Het Goese Lyceum wacht over twee jaar een forse ingreep: een stuk nieuwbouw en deels verbouwing aan de westzij de van het hoofdgebouw aan de Van Dusseldorpstraat. Ruimtegebrek is niet het pro bleem. Modern onderwijs geven in qua indeling achterhaalde panden wel: „We zijn bezig met het concept van de kleine school. Dat wil zeggen dat je bin nen het lyceum kleinere eenhe den met eigen voorzieningen schept, bijvoorbeeld voor de brugklassen en het vmbo. Zo kun je een sfeer van veiligheid en geborgenheid creëren", zegt rector A. Wevers. De huidige ge bouwen voldoen niet aan het streven naar kleine eenheden en zijn door hun gedateerde struc tuur ook lastig te verbouwen. (Advertentie) DEZE KORTINGEN GELDEN BIJ AANKOOP VAN EEN COMPLETE BRIL (MONTUUR GLAZEN) DE COLLECTIE BRILMONTUREN ZUN ALLEMAAL UIT DE COLLECTIE 2005/2006 WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 www.tilroe.nl (maak me hier grote zorgen sr", zegt W. van den Akker. I j is voorzitter van de Stich- Burghse Dag, maar spreekt [namens de VOV, verenigde jememersverenigingen op touwen-Duiveland. Clubs die fe ïlmatig grote evenementen ;sniseren. „Waar haal je bij- [rbeeld als stichting Burghse igdertig toezichthouders van- in?", waagt hij zich af. een toezichthouder aan Kt voldoen, staat niet in de no- omschreven. Wel geeft het ge- 4 sntebestuur aan dat profes- jk cele beveiligers een goed al- matief kunnen zijn als de or- sisatie geen eigen toezicht- u aders heeft. Dat levert vol- is Van den Akker problemen Want als een organisatie ei- toezichthouders inzet die gekwalificeerd zijn, hoe •t dan de verzekering reage- lals er daadwerkelijk iets ge urt? :rzekcring schetst een fictief geval om te geven waar organisato- if mee te maken kunnen krij- l „Stel: op de maritieme da- dopen twee paarden. Die die- trappen drie mannen de her- (Advertentie) van de reepe SCHOENMODE I orAlelitaJ-antina IHGH-HAAMSTEDE - De eis toezichthouders aan te stel- bij festiviteiten, zet grotere "nementen als Burghse Dag, use Visserijdagen of de Vlas onder druk. Organisatoren evenementen moeten - vol- V os de concept-nota evenemen- 8 nbeleid - in het vervolg per I bezoekers een toezichthou- i [aanstellen, en dat kan veel |dgaan kosten. sens in. Daaruit volgt een scha declaim, want de toekomst van de mannen ligt in puin; geen in komen voor het gezin en de kin deren kunnen niet meer stude ren. Dan zal de verzekering van het evenement onmiddellijk gaan kijken hoe de vergunning er uitziet en willen weten wie de toezichthouders zijn." Een verantwoordelijkheid die volgens Van den Akker moeilijk te dragen valt voor organisato ren. Het alternatief, professione le beveiligers inhuren, kost de organisatie het nodige extra, want aan een beveiligingsbe drijf hangt een aardig prijskaart je. Een beveiliger kost al snel tussen de 27 en 37 euro per uur. Daar bovenop komen nog aller- lei kosten zoals huur van porto foons, huur van een regiewagen van waaruit de mensen worden aangestuurd, enzovoorts. Een extra kostenpost die voor veel organisatoren moeilijk op te brengen zal zijn. Het uiteindelijke kostenplaatje hangt overigens sterk af van het soort evenement. Een concert met Pinksteren in Renesse vraagt nu eenmaal een andere aanpak dan de rommelmarkt in Oosterland. Miranda Slabber in haar speciale Miss Nederland-shirt: „De meeste mensen daar zullen mij nu niet direct herkennen als Miss Nederland. Ze zien niemand met een kroontje op..." foto Dirk-Jan Gjeltema DDELBURG - Een 61-jarige Melburger is zijn elektrische (diets kwijt. De man was vrij- 5 met het voertuig gevallen lie Berkenlaan in zijn woon kat hij naar het ziekenhuis ri afgevoerd voor onderzoek, bofde een jongen dat hij de tfiets bij de man thuis zou af wen. Dat is nooit gebeurd, ïdektrische snorfiets type He- tmerk Amazing Wheels is tóen spoorloos. Hij kan 25 lometer per uur. ■iongen die hem thuis zou be- $n is ongeveer veertien jaar De politie is naar beide op door Marcel Modde ZIERIKZEE - Zo lang Miranda Slabber de miss-titel nog draagt, wil ze hem gebruiken ook. Toen Marcel Willemse en Daniëlle van Tongeren haar af gelopen najaar benaderden of ze met het team van sportschool Take Care wilde meedoen aan de spinningmarathon voor het Sophia Kinderziekenhuis, hoef de Nederlands mooiste niet lang na te denken. Zaterdag 28 januari stapt ze, sa men met nog 69 andere deelne mers van de Zierikzeese school, in Topsportcentrum Rotterdam op de fiets voor een drie uur du rende bijdrage aan de estafet te-marathon. Slabber presen teerde gisteren in Take Care het shirt dat speciaal voor haar is ge maakt. Drie in totaal, zodat ge bruik kan worden gemaakt van meerdere sponsors uit de regio, die straks voor vijfhonderd euro per stuk maar wat graag met de regerend Miss Nederland op één stukje textiel vereeuwigd willen worden. De gebruikelijke sjerp die bij of ficiële gelegenheden door de Zeeuwse wordt gedragen, is voor het bewegingsgemak in het t-shirt verwerkt. Het vergroot de herkenbaarheid, verklaart Slabber het speciale ontwerp. „Ik ben ingedeeld bij de zogehe ten BN'ers. Maar de meeste men sen daar zullen mij nu niet di rect herkennen als Miss Neder land. Ze zien niemand met een kroontje op dus... Kijk, neem je Ali B, die ook meedoet, die kent zo'n beetje iedereen wel." Het evenement past goed bij de inzet die er van een regerende miss wordt verwacht, legt Slab ber uit. „Miss Nederland zet zich in voor goede doelen. Je bent vrij om daarin zelf keuzes te maken. Ik ben afgestudeerd aan de pabo, heb dus iets spe ciaals met kinderen en ik ben sportief. Dit past dus helemaal in mijn straatje. En zo lang ik de titel draag, wil ik op dit vlak zoveel mogelijk doen. Over vijf jaar weet niemand meer wie ik ben en kan je wat dat betreft dus ook weinig meer beteke nen." Sfeer Slabber kreeg gisteren met Wil lemse en Van Tongeren een rond leiding in het Sophia. Ze waren onder de indruk van de bijzonde re sfeer die er door aanpak en in richting wordt gecreëerd. „Voor alle leeftijden is er op iedere af deling wel een ruimte waar de kinderen even een beetje kun- door Esme Soesman BRUINISSE - Nu is het nog een gapend gat in de Bruse bebou wing. Binnenkort wordt die leeg- (Advertentie) Eén op de drie automobilisten krijgt pech. Gelukkig is één op de twee automobilisten lid van de ANWB met Wegenwacht-service. Word nu óók lid, al voor 49,75. Dat is nog geen 1,- per week. Kijk op anwb.nl of bel 0800 0503. Goede reis ANVtë te met bouwdrukte opgevuld. Aan de Dr. de Kockstraat in Bruinisse wordt begonnen met de bouw van appartementen complexen BruVille en Residen tie De Hertenhof. Op de plaats waar ooit het ge meentehuis van Bruinisse stond, bouwt de Goese ontwikkelaar Proverko een complex met 21 appartementen. Comfortabele woningen in een gebouw met een luxe opzet, zegt adjunct-di recteur J. Littooij over De Her tenhof. Zo kent het complex een gemeenschapsruimte voor de vereniging van eigenaren, wat vrij uitzonderlijk is voor derge lijke koopcomplexen. De appar tementen worden voor een bre de doelgroep (namelijk levens- loopbestendig) gebouwd en er zijn bovendien zorgafspraken te maken met het nabij gelegen zorgcentrum 't Opper. Oud- Bruenaar B. Verton tekende als architect voor het ontwerp, even als voor het daarnaast te bou wen BruVille - waardoor beide gebouwen, evenals de tuininrich ting, op elkaar afgestemd wor den. BruVille is een nieuwbouwpro ject van woningcorporatie Zeeuwland en voorziet in 36 ap- nen vergeten dat ze in een zie kenhuis liggen. Ze hebben er zelfs een chatroom en een bio scoop." Centraal in het bezoek stond een presentatie van ,de arts die onderzoek doet naar betere be handelmethoden van aangebo ren hartafwijkingen bij kinde ren. In het bijzonder wordt ge zocht naar een preventieve aan pak tijdens de zwangerschap. „Heel indrukwekkend. Ik heb nu ook echt zo iets van: daar gaan we het allemaal voor doen!" De spinningmarathon wordt uit gesmeerd over twee dagen. In to taal klimmen 1750 deelnemers op de fiets. Per 'blok' zijn er steeds 350 mensen actief, waar na de volgenden het stokje over nemen. Team Take Care voor So phia moet in het derde blok (van 18.00 tot 21.00 uur) van de eer ste dag aan de bak. Van Tonge ren is door de organisatie aange wezen het eerste uur van dat blok de hele groep aan te voe ren. Take Care had aanvanke-, lijk ingezet op een streefbedrag van tienduizend euro voor het goede doel. „Maar daar zitten we al dik over", zegt Willemse. „We hebben de lat nu wat hoger gelegd, op vijftienduizend. Dat moeten we halen." Verwacht wordt dat de totale opbrengst van de marathon, die voor de vijftiende keer wordt gehouden, de twee ton ruim zal overschrij den. partementen die in twee fasen worden gebouwd. Ook in dit complex komt een ontmoetings ruimte en daarnaast een kinder dagverblijf, waarmee BruVille een belangrijke centrum- en ont moetingsfunctie voor Bruinisse kan vervullen. Zeeuwland houdt maandag 23 januari een inloopavond over BruVille in het Dorpsuus in Bruinisse, van 20.15 tot 21.30 uur. Zeeuwland gaat uit van een bouwtijd van een jaar voor de eerste fase. Als de eerste fase is afgerond, gaat de nu nog intact gehouden oude bebouwing te gen de vlakte. In 2007 hoopt de woningcorporatie de bouw te hebben afgerond. Littooij schat eind februari, be gin maart daadwerkelijk met de bouw van De Hertenhof te kun nen beginnen. Veertien van de appartementen zijn reeds ver kocht. De schatting vooralsnog is dat dit complex in de zomer van 2007 wordt opgeleverd. Binnenkort moet hier de eerste bedrijvigheid op gang komen, als bouwvakkers beginnen aan de bouw van appartementencomplexen De Hertenhof en BruVille. foto Dirk-Jan Gjeltema op vertoon van uw zorgpas krijgt u bij aankoop van een complete bril op de gehele collectie brilmonturen en ook nog op alle soorten glazen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27