Nieuwbouwplan Goese Lyceum Dwarse winkeliers wacht lik-op-stuk de 3 mensen heeft de 2 mensen heeft 1 op lop pech geluk Provincie akkoord met hogere opslag van pallets Yerseke School wil deel oude Van Dusseldorp-mavo behouden rouw rijdt nder portier rachtwagen TILROE OPTIEK 18 Inbraak in schip aan Oesterdam Wiettelende buren krijgen boete Winkeldievegge rookt zware pijp Zorgcentra krijgen keurmerk Veertien laptops uit auto gestolen je:0113-315649 SÏÏa'ctie® pzc.nl «tbus31.4460 AA Goes StUntle-expio.lalie: ndiHHen-Zee 5=1:020-4562600. jinsdag 17 januari 2006 Midden-Zeeland: 0113-315520; 'Vlaanderen: 0114-372770; editie Bevelanden-Tholen ^Ffank Balkenende 0 Het Goese Lyceum «hl over twee jaar een forse jeep: een stuk nieuwbouw en 4l5 verbouw aan de westzijde u het hoofdgebouw aan de n Dusseldorpstraat. De jiool is er daarbij veel aan gele- „oni de karakteristieke gevel p de voormalige Van Dussel- jrp-mavo te behouden. Goese Lyceum voor vmbo, po en wo bestaat uit een bon- «reameling gebouwen, die cr corridors met elkaar zijn róonden. Het hoofdgebouw jat uit 1963. Vijftien jaar te- 0 zijn daar enkele lokalen «r techniek en kunstzinnige faing aan vastgeplakt. Met invoering van de tweede fase het havo en vwo is als een et adelaarsnest op het pand nopen leercentrum gezet. 1 voormalige Van Dussel- up-mavo aan de westzijde van [terrein is het oudste deel :het complex. Die school da- rt uit 1932. Tussen beide ge wen zijn in 1987 een aula en iele lokalen neergezet. slat de school sinds 1999 irtig procent is gegroeid en 1139 leerlingen telt, zijn her der op het terrein tien noodlo den en een extra kantine ge- utst, onder meer in het stuk i voor de Van Dussel- Mjavo. ch is ruimtegebrek niet het obleem. Modern onderwijs ge- i in qua indeling achterhaal- panden wel. „We zijn bezig I het concept van de kleine nol Dat wil zeggen dat je bin- ühet lyceum kleinere eenhe- met eigen voorzieningen lept, bijvoorbeeld voor de ERIKZEE - In de Julia- slraat in Zierikzee hebben gis- rmiddag twee voertuigen scha- opgelopen bij een ongeval li kwart voor drie. Kies op het moment dat een ■jarige vrachtwagenchauf- ii uit de gemeente Reimers- alzijn portier opende om zijn achtwagen te verlaten, reed 141-jarige vrouw uit de ge ste Schouwen-Duiveland in ir personenwagen langs, ai auto schoof onder het por- door en liep behoorlijke iade op aan het dak en aan I portier aan de bijrijders- it. Ook de onderkant van het rjer van de vrachtwagen fee beschadigd. Er raakte -2nd gewond. Te veel koopwaar op straat is zowel de gemeente Goes als de ondernemersorganisatie een doorn in het oog. foto Willem Mieras winkel bekeken of de uitgestal de buitenwaar door de beugel kan. Een kwart van de ondernemers lapt de regels echter regelmatig aan de laars. Tot verdriet van wethouder Linssen, maar ook van de Ondernemers Organisa tie Goes (OOG), die blij is met het aangescherpte uitstallingen- beleid. Voorzitter R. Berks: „De straten ogen mooier als er min der rekken buiten staan. Niet al leen ik vind dat, het gros van de ondernemers en de consumen ten ook. Helaas zijn de gemeen telijke controles afgenomen en je ziet dat een aantal winkeliers daar gebruik van maakt door de straat weer vol te zetten. Daar om is OOG ook voor strenge handhaving." Confrontaties De nieuwe verordening heeft in de praktijk geleid tot een aantal confrontaties met middenstan ders. Zo vond een aantal dat het best in hun portiek een rek of bord kon neerzetten, omdat het niet tot de openbare weg be hoort. Daarnaast had de gemeen te in de verordening ook niet aangegeven voor welke straten de regels van toepassing zijn, waardoor ze een aantal overtre ders juridisch niet aanpakken. Inmiddels zijn die hiaten in de verordening gedicht. Alles wat buiten de rooilijn van een pand wordt neergezet, behoort tot de publieke ruimte en valt dus on der het uitstallingenbeleid. Het portiek blijft dus gevrijwaard van controles. Verder worden de straten, zelfs de kortste en smalste, allemaal brugklassen en het vmbo. Op die manier kun je een sfeer van veiligheid en geborgenheid creë ren", zegt rector A. Wevers. De huidige gebouwen voldoen niet aan het streven naar kleine eenheden. Ze zijn door hun geda teerde structuur ook lastig te verbouwen. Daarom wordt het vrijwel zeker deels nieuwbouw en deels ver bouw, waar het Goese Lyceum recht op heeft omdat de Van Dusseldorp-mavo ver boven de wettelijke houdbaarheidsdatum zit. Voor die vijf tot zes miljoen euro vergende operatie is al geld gereserveerd in het gemeente lijk huisvestingsfonds voor het lokale onderwijs. Integreren Volgens Wevers is het de bedoe ling het voorste deel met zijn ka rakteristieke gevel van de Van Dusseldorp-mavo te integreren in de nieuwbouw. „Het gebouw geniet wel geen wettelijke be scherming, maar het is wel beeldbepalend en zoveel scho len uit de jaren dertig heeft Goes niet meer." Die insteek betekent vrijwel ze ker dat het bouwplan duurder wordt. Momenteel laat de werk groep huisvesting van het Goese Lyceum het verschil tussen to tale nieuwbouw en het integre ren van de oude mavo doorreke nen. „Als blijkt dat het bouw plan het budget overstijgt, dan zal de politiek moeten aangeven wat het waard is om een stukje karakteristiek Goes te behou den." Met het oog op het concept van kleine eenheden en de voorziene groei van het aantal leerlingen naar 1500, moet tussen hoofdge bouw en oude mavo 5200 vier kante meter nieuwbouw verrij zen. Wevers: „We zullen de hoog te in moeten. Het wordt een kar wei om die vierkante meters in die kleine ruimte weg te zet ten." Noodlokalen Naast lokalen moeten in het nieuwe deel een grotere aula en garderobe komen. Andere invul lingen worden nog bekeken door de interne werkgroep. Met de nieuwbouw verdwijnen op termijn wel alle noodlokalen van het schoolterrein. De bouw begint in 2008 en zal gefaseerd moeten verlopen, om dat de school nog geen tijdelijke onderwij slocaties heeft kunnen vinden. „Ik zie nu geen ruimte in Goes. We zullen op ons ter rein tijdelijke voorzieningen, bij voorbeeld extra noodlokalen moeten plaatsen." De gemeenteraad neemt in de herfst van 2007 een besluit over het nieuwbouwplan. Het Goese Lyceum maakt zich sterk voor behoud van de voorste vleugel van de voormalige Van Dusseldorp-mavo, waarin het forse glas-in-loodraam opvalt. foto Willem Mieras opgesomd in de verordening, zo dat daar geen haarkloverij meer over kan ontstaan. Sommige regels worden soepe ler. Zo kan het volgens wethou der Linssen in straten met veel blinde muren of een rommelig karakter juist wenselijk zijn om koopwaar op de stoep uit te stal len. Op die manier wordt het straatbeeld opgevrolijkt. Lins sen noemt als voorbeeld de hoek Klokstraat/Kreukelmarkt en het Witte Paardstraatje tussen Lange Kerkstraat en Lange Vorststraat. Ook kunnen winke liers voortaan gezamenlijk ont heffing vragen, bijvoorbeeld om collectief kerstbomen voor hun deur te zetten. „We zullen dus uitzonderingen op het beleid toe staan", zegt Linssen. Controles De gemeenteraad stelt in februa ri de aangepaste verordening vast. Daarna voert de gemeente, geheel naar wens van de OOG, de controles op uitstallingen op. Er wordt eerst gewaarschuwd, daarna komt een wagentje langs en wordt de koopwaar ingela den. Wie zijn spullen terug wil, moet een boete betalen. (Advertentie) (Advertentie) van 5CH0ENM0DE door Frank Balkenende GOES - Goese winkeliers die het nu nog niet zo nauw nemen met de regels voor het aantal rekken koopwaar en reclamebor den dat ze op straat mogen zet ten, krijgen dit voorjaar lik-op-stuk. De gemeente gaat dan intensief controleren op uit stallingen. Wethouder C. Linssen waar schuwt alvast: „Dwarskonten, we komen eraan!" Met de op levering van de heringerichte winkelstraten in de Goese bin nenstad, begin 2005, heeft de ge meente het uitstallingenbeleid aangescherpt. Ze vond dat te veel borden en rekken met al lerhande artikelen de winkel straten er niet mooier op maak ten. Bovendien zijn veel obstakels hinderpalen voor rolstoelers en mindervaliden. De gemeente maakte een nieuwe verordening en stelde daarin paal en perk aan borden op de stoep. Rekken werden in omvang en in aantal beperkt. In smalle straten is per Eén op de drie automobilisten krijgt pech. Gelukkig is één op de twee automobilisten lid van de ANWB met Wegenwacht-service. Word nu óók lid, al voor 49,75. Dat is nog geen 1,- per week. Kijk op anwb.nl of bel 0800 0503. Goede reis ANWB en ook nog op alle soorten glazen DEZE KORTINGEN GELOEN BIJ AANKOOP VAN EEN COMPLETE BRIL (MONTUUR GLAZEN) DE COLLECTIE BRILMONTUREN ZIJN ALLEMAAL UIT DE COLLECTIE 2005/2006 WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 www.tilroe.nl OP VERTOON VAN UW ZORGPAS KRIJGT U BIJ op de gehele collectie brilmonturen (Advertentie) Eriksson in lastige spagaat THOLEN - Uit een schip dat lag afgemeerd aan een stei ger aan de Oesterdam in de gemeente Tholen, zijn een plotter en computerapparatuur gestolen. De waarde van de ontvreemde spullen bedraagt enkele duizenden euro's. De diefstal is gepleegd tussen vrijdag tien uur 's avonds en gistermorgen zes uur. MIDDELBURG - Een 52-jarige inwoner van Hulst werd gisteren, uitgerekend op zijn verjaardag, door de politie rechter getrakteerd op een boete van 1500 euro. Bij een in val op 1 juni vorig jaar in Hulst trof de politie 147 hennep planten aan. „Ik heb een uitkering. Ik wilde geld hebben om nieuwe spullen voor mijn woning te kopen", zei de ja rige Hulstenaar. Zijn 47-jarige buurman onderging het zelfde lot. In zijn woning vond de politie die dag 149 hen nepplanten. Deze verdachte had het geld willen gebrui ken voor een vakantie met zijn jongste zoon. De Hulste naar werd eveneens veroordeeld tot 1500 euro boete. GOES - Personeel van een winkel aan de Oostwal in Goes heeft maandagmiddag een 62-jarige Goese winkeldieveg ge aangehouden en overgebracht naar het politiebureau. De vrouw werd om kwart voor twee betrapt toen ze een pakje sigaretten in haar zak stak en vervolgens niet afre kende. Op het politiebureau verklaarde de vrouw te zijn gestopt met roken en plotseling zo'n zin te hebben gekre gen in een sigaret, dat ze niet meer wist wat ze aan het doen was. De vrouw kreegt een boete van 160 euro. MIDDELBURG - Centrum voor reactivering en Zorg 't Gasthuis in Middelburg en zorgcentrum Simnia in Dom burg krijgen vandaag het bronzen keurmerk in de zorg voor verpleeg- en verzorgingshuizen uitgereikt. Beide cen tra zijn door Stichting Perspekt en de Stichting Cliënt en Kwaliteit beoordeeld op twaalf criteria. Daarvan zijn kwaliteit van zorg, welzijn en veiligheid de belangrijkste. De twee zorglocaties van de Stichting Verpleeg- en Rust huizen Zeeland scoren op alle onderwerpen een voldoen de. SVRZ heeft als eerste in Zeeland op verzoek van zorg verzekeraar CZ aan het kwaliteitsonderzoek meegedaan. Het afsluiten van contracten met CZ zou voor een gecerti ficeerd zorgaanbieder gunstiger zijn. De verzekeraar is namelijk van mening dat de instelling daarmee laat zien dat het bewust met kwaliteit voor zorg bezig is. Het is de bedoeling dat vóór 2007 alle zorginstellingen in Zeeland het bronzen keurmerk in bezit hebben. M. Leers, voorzit ter van de Raad van Bestuur van CZ reikt om 14.00 uur in 't Gasthuis en om 16.00 uur in Simnia een plaquette uit. door Jan van Ommen DEN HAAG - De provincie Zee land stemde maandag bij de Raad van State alsnog in met een hogere opslag van houten pallets bij houtbedrijf Dirk van der Jagt aan de Grintweg in Yer seke. Eerder weigerde de provincie het bestemmingsplan voor de buitenopslag van pallets goed te keuren. Van der Jagt wil zijn pallets tot zes meter hoog op slaan. De provincie eiste dat de pallets in verband met brandge vaar niet hoger dan drie meter worden opgeslagen. Maar tij dens de spoedprocedure bleek dat de brandweer van Yerseke en de gemeente al lang met de opslag van pallets hebben inge stemd. Voorwaarde is wel dat de pallets tussen de vier en tien meter van de erfscheiding van het bedrijf staan. Een woordvoerder van de brand weer zei dat Van der Jagt op ad vies van de brandweer de pal lets in vijf aparte compartimen ten opslaat. Tussen de compar timenten zit gemiddeld tien me ter ruimte, zodat in geval van brand de overslagkans niet groot is. Bovendien kan de brandweer er makkelijk bij. Staatsraad P. van Buuren vroeg waarom de provincie zo moei lijk doet als de brandweer de zaak onder controle heeft. Daar op zei de provinciewoordvoer der dat Zeeland kan instemmen met de eisen die de brandweer en de gemeente hebben opge steld. De staatsraad beloofde te zullen bekijken of hij een uit spraak kan doen waardoor Van der Jagt gewoon door kan gaan met het opslaan van pallets tot zes meter hoogte. Uitspraak over enkele weken. MIDDELBURG - Uit een gepar keerde auto aan de Vuurtoren in Middelburg zijn tussen zondaga vond en maandagochtend veer tien laptops, inclusief tassen ge stolen. De eigenaresse van de auto had de draagbare computers 's avonds ingeladen. De diefstal werd maandagochtend rond half acht ontdekt. Aan de auto is voor bijna dui zend euro schade aangericht. De waarde van de laptops is onbe kend. Ze zijn eigendom van het bedrijf waar de Middelburgse werkt. zeeuwse almanak Lang Enkele jaren geleden schafte die inwoner van Zuid-Beve land een bijna klassieke auto aan. Een niet meer geprodu ceerd model van Scandinavi sche makelij met een verbluf fende schoonheid. „Een lang gekoesterde wens is in vervul ling gegaan", juichte hij. Terecht is de trotse eigenaar buitengewoon zuinig op zijn begerenswaardige bezit. Het voertuig wordt met grote re gelmaat liefdevol gepoetst en technisch nauwgezet onder houden. Laatst kwam hij tot het in zicht dat het niet verstandig is zo'n bijna-klassieker bloot te stellen aan zure regen, op trekkend vocht en verniel zuchtige vandalen. Hij be sloot een garagebox te huren. Met wat hij hoopte dat de bu ren zouden herkennen als rou tineus gemak reed hij zijn au to binnen, stapte uit en maak te aanstalten om de box te sluiten. Daarbij kwam hij tot een ver velende ontdekking: de auto nam twintig centimeter meer in beslag dan de garagebox aan ruimte bood. Sindsdien heeft hij het over zijn te lange gekoesterde wens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23