Opnieuw vertraging Concertzaal PZC De Zeeuwse zon als welkomstgeschenk PZC Burgemeester van Veere officieel geïnstalleerd GRATIS TOMTOM Nieuwbouw aan rand Vredehof Vlissingen -13 Onzekerheid over start nieuwe seizoen door te hoge prijs van aannemer Vlissinger ontkent weer hennepteelt Laatste kans [Terneuzenaar agenda Winkeldievegge rookt zware pijp Bromfiets zonder voorwiel gestolen Kraak in Oosterland Auto onder portier door Wiettelende buren krijgen boete dinsdag 17 januari 2006 jgNariia Berkelder JDDELBURG - Het is toeh onzeker of de Concert- en Cfhoorzaal in Middelburg op g open kan voor hel nieuwe jisiin. Er is vertraging ont- 1 ia® omdat de gemeente onder- laideU met de aannemer over inuinigingen op het ontwerp. rg concertzaal ging afgelopen er dicht voor een verbou- ong. Daarmee had deze maand jonnen moeten worden. Het K°rk is aanbesteed on gegund ai het bouwbedrijf dat de ver- iouting voor de laagste prijs doen. Die prijs ligt echter Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax: 0118-493009 E-mail: redwaich@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 wsoaagoes (0113)315500 (0113)315669 S'lhail: redactie@pzc.nl 'nternet yiww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl hoger dan het budget dat de ge meenteraad voor de verbouwing had uitgetrokken, zegt K. Aart- sen van het ingenieursbureau van de gemeente. Het verschil tussen het budget van de gemeente en de prijs van de aannemer zou enkele tonnen bedragen. Hoe groot het bedrag precies is, wil Aartsen niet zeg gen. „Dat zou onze onderhande lingspositie kunnen schaden. We moeten kijken of de aanne mer heeft begroot wat in het be stek en de tekeningen staat. Het krediet van de raad is maatge vend, de aannemer zit daar bo ven." Binnen budget Het is mogelijk dat er bezuinigd moet worden om de verbouwing binnen het budget te kunnen uit voeren. Dat betekent dat het ont werp moet worden aangepast. Ook dat levert vertraging op. „Als het nieuwe ontwerp klaar is, moet er nog een bouwaan- vraag worden ingediend." Intussen loopt er al een procedu re om het bestemmingsplan te wijzigen. Omwonenden hebben bezwaar tegen het bebouwen van een deel van de tuin. Aart sen verwacht dat de procedures in april of mei zijn afgerond. „Maar als mensen naar de recht bank stappen, dan durf ik geen voorspelling meer te doen." Het pand waar de Concert- en Gehoorzaal in gehuisvest is, wordt een stuk kleiner na de ver bouwing. De ingang komt aan de Verwerijstraat in plaats van aan de Singelstraat. Het gedeel te van het gebouw dat bij de oude ingang ligt, wordt ver kocht. Verder worden er nieuwe foyers gebouwd, komt er een nieuwe kassa en wordt het aan tal nooduitgangen uitgebreid. Daardoor geeft de brandweer toestemming om meer toeschou wers in de zaal toe te laten. De zaal zelf wordt opgeknapt. Afspraken Twee weken geleden leek het er nog op dat er half februari be gonnen kon worden met de ver bouwing. Dat was ook al een maand te laat. Het openingscon cert in de verbouwde Concert en gehoorzaal staat gepland voor 1 november. Voor die tijd zou er nog vier weken in de zaal gerepeteerd moeten worden. De gemeente hoopt deze maand overeenstemming te bereiken met de aannemer. Daarna wor den afspraken met de gebrui kers van de zaal gemaakt. Dat zijn Het Zeeuws Orkest, Kamer muziek Zeeland en de Orato riumvereniging. DEN HAAG - Een door de Mid delburgse politierechter wegens hennepteelt veroordeelde Vlis- iger (32) bezwoer het Haagse gerechtshof gisteren in hoger be- nepdat niet hij, maar zijn neef kboosdoener was. Die neef huurde de helft onder de loods aan de Product- in Vlissingen die door de ifrdachte op zijn beurt weer sas gehuurd van een makelaars- De neef werd maart akt. Op de zolder van loods stonden iets meer dan jhonderd planten. De neef [no de verdachte wees de laat ste aanvankelijk als mededader laan. Later zou hij dat weer te- agdraaien. Maar hofaanklaagster G.Knob- Mut gelooft de Vlissinger niet. .Meneer heeft zelf toegegeven it hij in die loods is geweest en ie planten daar stonden, j moet ze in ieder geval heb- ingeroken." Ook is hij al eer der veroordeeld wegens hennep- alt. „Maar cüt keer heb ik geen oaf verdiend omdat ik onschul- Lgfaen." Set hof doet op 30 januari uit mak. IDELBURG - Zijn jeugdige [lijd behoedde een 22-jarige ïer van Terneuzen gisteren een gevangenisstraf. Middelburgse politierechter Lameijer gaf de verdachte e kans door hem 160 werkstraf op te leggen, laamaast vonniste hij een Sand voorwaardelijke celstraf iTO euro boete. De man had 28 pril in Terneuzen ruzie gekre nt met een man bij een bushal- Een vrouw die voor de man rong, incasseerde de klap. Die- ifdedag had hij ook een jonge rouw met de dood bedreigd, ijn vriendin moest het in sep- aiber ontgelden. Zij werd door an geschopt, geslagen en be- roigd. Daarnaast had hij een svelvan de politie genegeerd. Fred Landsbergen: „Sommigen vinden het een leuk idee, anderen doen er een beetje lacherig over." door Willem van Dam GOES - Vrijwel dagelijks rijdt hij van Bergen op Zoom naar Goes. En tijdens een van die ritjes over de A58 ontstond Het Idee: zoals New York zijn Vrijheids beeld heeft, Brussel zijn atomium, Pa rijs zijn Eiffeltoren en Berlijn zijn Bran denburger Tor, zo moet Zeeland zijn Zeeuwse Zon krijgen. Fred Landsbergen (woonachtig in Ber gen op Zoom, werkzaam als leerkracht aan De Kring, school voor kinderen met hoor- en spraakmoeilijkheden te Goes) ziet het al helemaal voor zich: ergens langs de A58 moet een torenhoge instal latie komen; een reusachtige zon, die in het duister en bij mist of regen oplicht tot een oranje-gele bol. Want bestaan de veelgeroemde Zeeuwse luchten niet bij de gratie van de zon? Is Zeeland niet de provincie met de meeste zonuren? En, al reacties op uw plan ontvangen Landsbergen: „Een stuk of tien. De meeste reacties heb ik van mijn colle ga's hier op school gekregen. Sommigen vinden het een leuk idee. Anderen doen er een beetje lacherig over, nemen het niet helemaal serieus." Fred Landsbergen werd de afgelopen dagen in de Zeeuwse media geaffi cheerd als kunstenaar. Hij voelt zich daardoor zeer gevleid. Maar kunste naar, nee, zo zou hij zichzelf niet willen noemen. Hij beschouwt zich meer als een ideeënproducent. Landsbergen mag na schooltijd graag iets leuks verzinnen. Onlangs nog stuur de hij naar de gemeente Goes een idee tje om bij het nieuwe stadskantoor op een tien meter hoge constructie een gro te gans te plaatsen die als windwijzer kan fungeren. De enige reactie tot dus ver vormt een bevestiging van ont vangst. „Ik heb een keurig briefje terug gekregen met de mededeling dat mijn suggestie in behandeling is." Landsbergen (55 jaar) lanceerde meer van die leuke ideetjes. Zo verzon hij Roundabout Ronnie; al die rotondes - een paar uitzonderingen daargelaten - zijn het toonbeeld van saaiheid. Dus, be dacht Landsbergen, waarom geen grote - mol maken, die z'n kop uit de bult van een rotonde steekt - precies, zo wordt het net een molshoop! Nog meer? Jazeker. Het zou, schoot hem eens te binnen, aardig zijn om bij Dord recht de oevers van de Oude Maas, Mer- wede en Noord te 'verbinden' met laser stralen. Dat zou, veronderstelde hij, een aardig lichtspel kunnen opleveren. Schreeuw Zijn Zeeuwse zon-plan is, schreef hij op het omslag van het epistel dat hij naar het provinciaal bestuur zond: Een idee met een 'schreeuw' om ondersteuning. Dat idee werd een week of wat geleden geboren. En nadat hij het eerst aan zijn vriendin ('Zij fungeert meestal als toetssteen') had voorgelegd, besloot hij foto Willem Mieras zijn gedachten op papier te zetten. De installatie die hem voor ogen staat, zal - schat Landsbex-gen - al gauw er gens tussen de tweehonderd en driehon derdduizend euro gaan kosten. Maar dat geld is het object, vindt hij, meer dan waard. Alleen al uit marketingover- wegingen. Want zo'n reuzenzon is heel wat aardiger dan een saai bord met een weinig inventieve tekst als 'Welkom in Zeeland'. En, zegt Landsbergen ook, hoe leuk zou het niet zijn om allemaal miniatuurzonnetjes te produceren, die toeristen bij het verlaten van de provin cie als souvenir mee naar huis kunnen nemen? Landsbergen geeft het opgewekt toe. Al zijn mooie ingevingen bleven tot op he den helaas even succesvol als het geldtrommeltje dat hij destijds bedacht; een trommeltje dat is voorzien van een paar magneten en zich daardoor gemak kelijk aan de onderkant van - bijvoor beeld - een bureau laat bevestigen en al dus aan het zicht van eventuele inbre kers wordt onttrokken. Tweeduizend van die blikjes liet hij vervaardigen. „Maar het loopt van geen meter." door Miriam van den Broek DOMBURG - Rob van der Zwaag uit Venlo is gisteren in Domburg geïnstalleerd als nieu we burgemeester van de gemeen te Veere. Tijdens de ceremonie werd hem van verschillende kan ten te verstaan gegeven dat hij over deze baan niet te licht moet denken. Maar de Limburger kijkt uit naar de uitdaging en staat te popelen om te beginnen. „Zo! En morgen aan het werk", zei hij aan het einde van zijn toe spraak. Zowel plaatsvervangend voor zitter van de raad Ko Houmes als loco-burgemeester Wim van Tatenhove liet de kersverse bur gemeester weten wat ze de komende jaren van hem ver wachten. „U mag een krachtige impuls geven aan de Veerse eco nomie, en het aantal inwoners van Veere mag niet meer teruglo- pen. We vei-wachten rendement op onze investering", zei Hou mes. Dynamisch mens „Wat zoekt zo'n man in Veere met een kwart van het aantal Venlose inwoners, met totaal an dere problematiek en schaalni veaus, zonder multinationale werkgevex-s, zonder grote steden beleid en zonder regionale cen trumfunctie?", zei Van Tatenho ve. „Na enig nadenken kwamen we tot de conclusie dat ons colle ge met zo'n dynamisch mens met deze ervaring en kennis, als voorzitter, alleen maar wordt versterkt en verrijkt. Wij willen graag van uw ervaring gebruik maken. De samenwerking moet ten goede komen en ten nutte zijn van onze Veerse bevol king." Ook Van der Zwaag zelf bena- drukte het belang van een goede samenwerking. „Het dualisme moet de politiek dichter bij de inwoners brengen. Maar blijk baar is er meer dan vroeger, een wij/zij-strijd ontstaan tussen het college en de raad en tussen raadsleden en de inwoners van Veere. We moeten onszelf steeds de vraag blijven stellen voor wie we dit eigenlijk doen. Het is na melijk geen wij/zij-verhaal. We moeten het voor en met elkaar doen." GOES - Personeel van een winkel aan de Oostwal in Goes heeft maandagmiddag een 62-jarige Goese winkeldieveg ge aangehouden en ovei'gebracht naar het politiebureau. De vrouw werd om kwart voor twee betrapt toen ze een pakje sigaretten in haar zak stak en vervolgens niet afre kende. Op het politiebureau verklaarde de vrouw te zijn gestopt met roken en plotseling zo'n zin te hebben gekre gen in een sigaret, dat ze niet meer wist wat ze aan het doen was. De vrouw kreegt een boete van 160 euro. VLISSINGEN - Tussen 18.50 en 20.15 uur is bij een sport hal aan de President Rooseveltlaan in Vlissingen een bromscooter gestolen. Het betreft een gele Piaggio type Runner met op het verze keringsplaatje het nummer WZW-643. De nieuwwaarde van de scooter is enkele duizenden euro's. In de brommer zaten een helm en een paar handschoenen. De eigenaar van de scooter had zijn scooter goed afgesloten achtergela- ten. Hij had het voorwiel aan een fietsenrek vastgezet. Dit konden de daders niet meenemen. De eigenaar keek raar op toen hij alleen zijn voorwiel nog bij het fietsenrek zag staan. OOSTERLAND - Bij elektro Van den Berge in Oosterland is gisterochtend even na zes uur een kraak gepleegd. De dieven hebben een etalageruit ingegooid en zijn er van door gegaan met twee LCD-televisies. „Het glas ligt overal", aldus eigenaar Van den Berge. Hij vertelt dat de dieven het eerst hebben geprobeerd in Zie- ïikzee en Nieuwerkerk. „Maar dat is mislukt." De schade bedraagt enkele duizenden euro's. ZIERIKZEE - In de Julianastraat in Zierikzee hebben gis termiddag twee voertuigen schade opgelopen na een onge val rond kwart voor drie. Pi-ecies op het moment dat een 25-jarige vrachtwagenchauffeur uit de gemeente Reimers- waal zijn portier opende om zijn vrachtwagen te verlaten, reed een 41-jarige vrouw uit de gemeente Schouwen-Dui- veland in haar personenwagen langs. Haar auto schoof on der het portier door en liep behoorlijke schade op aan het dak en aan het portier aan de bijrijderskant. Ook de onderkant van het portier van de vrachtwagen raakte beschadigd. Er raakte niemand gewond. MIDDELBURG - Een 52-jarige inwoner van Hulst werd gisteren, uitgerekend op zijn vei-jaardag, door de politie- rechter getrakteerd op een boete van 1500 euro. Bij een inval op 1 jxini vorig jaar in Hulst ti'of de politie 147 hennepplanten aan. „Ik heb een uitkering. Ik wilde geld hebben om nieuwe spullen voor mijn woning te ko pen", zei de jarige Hulstenaar. Zijn 47-jarige buurman onderging hetzelfde lot. In zijn woning vond de politie die dag 149 hennepplanten. Deze verdachte had het geld willen gebruiken voor een vakan tie met zijn jongste zoon. De Hulstenaar werd eveneens veroordeeld tot 1500 euro boete. door Selma Osman VLISSINGEN - Na zeventien jaar wordt het terrein van de voormalige LTS aan de Zaai- hoekweg in Vlissingen weer be bouwd. Burgemeester en wet houders hebben ingestemd met de bouw van dertien woningen langs de Koudekerkseweg en ne gentien huizen op het terrein daarachter, grenzend aan de Vredehoflaan, Zaaihoekweg en de watergang. De grondwerk zaamheden zijn deze maand ge start. De bouw van de huizen be gint deze zomer. Met woningbouw op deze plek gaat een lang gekoesterde wens van de gemeente in vervulling. Het heeft jaren geduurd omdat er enkele problemen opgelost moesten worden, zoals vervui ling van de grond waarop een praktijk- en technieklokaal heeft gestaan en strenge geluids- eisen waaraan de nieuw te bou wen woningen moeten voldoen. Die problemen zijn nu opgelost. De gemeente heeft projectont wikkelaar Loostad bv in de arm genomen om het terrein te ont wikkelen. De woningen zijn ont- woipen door WTS Architecten uit Vlissingen. Het bouwplan is opgesplitst in twee delen. Langs de Koudekerkseweg verrijst een woningwand van dertien moder ne huizen. De kopers bepalen sa men met de architect hoe hun voor- en achtergevel eruit komt te zien. Daarachter komen een verkeersluw hofje en een doodlo pende straat, met een ingang aan de Vredehoflaan. Daar wor den twaalf vrijstaande huizen en zeven twee-onder-een-kap- huizen gebouwd. De prijzen van de woningen variëren van 292.000 tot 450.000 euro. Vlissingen komt met het bouw plan tegemoet aan de vraag naar duurdere woningen dichtbij het centrum. De meeste omwonenden reageerden posi tief op het plan. Het terrein heeft jaren bi-aakgelegen, nadat het houten gebouw van scholen gemeenschap Swanenburgh eind 1989 in vlammen opging. Vijf jaar later, toen het woonwa genterrein aan de Zaaihoekweg in gebruik werd genomen, was al bekend dat de acht woonwa gens in de toekomst buren zou den krijgen. Het duurde nog twaalf jaar. De belangstelling voor de nieu we woningen is groot. Makelaar dij Aerssens en Pateer heeft ruim zestig gegadigden. De wijk is volgens makelaar A. Aerssens in trek omdat het een stukje oud-Vlissingen is, vlakbij de boulevard en winkels. (Advertentie) Nokia 2600 TomTom One navigatie-kit Loco-burgemeester Wim van Tatenhove hangt Rob van der Zwaag, de nieuwe burgemeester van Veere, de ambtsketen om. foto Lex de Meester I STREEKACTIVITEITEN MIDDELBURG - Wijkcentrum Palet: 13.30-16.30: Seniorenclub, met oa biljar ten, kaarten, koersbal en sjoelen; OOST-SOUBURG - Palazzoli Huis, 10.00 - 11.00 uur: Yoga; RITTHEM - Sportzaal Korfbalvereni ging Atlas, 19.30 - 20.30 uur: Gym en trimmen vanaf 50 jaar. VLISSINGEN - Welzijnscentrum A. Coortelaan, 13.30 -16.30 uur; Schaak sociëteit schaakclub Vlissingen; Open Hof, 16.15 uur: Power yoga; Open Hof, 20.15 - 21.30 uur: Oerdansles- Goes 0113-323555 Vlissingen 0118-430290 Middelburg Oil8-6S1691 Terneuten 0115-616121 Bergen op Zoom 0164-233403 Breda 076-5141945 Oosterhout 0162-420033 Roosendaal 0165-521952 Dordrecht 078-6351441

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13