Jzc 'lan junior college Heinkenszand Middelburg sportief het nieuwe jaar in Zorg over verkoop spullen Muzeeum Traumatainer Nollestrand succes Acties in havens op komst SGP en CU trekken samen op Vluchtelingenwerk in het gedrang Diefstal auto Oostkapelle zeeuwse almanak Harig JJSRSK-S». 1 maandag 16 januari 2006 vdA Borsele wil onderzoek naar haalbaarheid voortgezet onderwijs Poging tot diefstal van portemonnee uisvredebreuk iet Heinkade i Vlissingen Woninginbraak liddelburg UIA DRIVING EXPERIENCE 2006 editie Walcheren Chipz op Aemstie Alive VLISSINGEN - Havenarbeiders in Rotterdam, Amster dam en Vlissingen voeren vandaag actie tegen het voor stel van de Europese Commissie om het havenwerk te libe raliseren. Door dit voorstel zou bijvoorbeeld het vaak goedkopere personeel op de schepen een deel van de taken kunnen overnemen van de havenarbeiders. FNV Bondgenoten ver wacht dat achthonderd havenwerkers het werk een paar uur zullen neerleggen. De actie concentreert zich in Amsterdam en Rotterdam, maar de vakbond rekent ook nog op actievoerders in de haven van Vlissingen. DOMBURG - De SGP en de ChristenUnie in de gemeente Veere slaan de handen ineen op weg naar de gemeente raadsverkiezingen van 7 maart. De leden en de hoofdbe sturen van de SGP en de CU hebben hun instemming ge geven. De samenwerking kan leiden tot een vertegenwoor diging in het college van B en W. De SGP/ChristenUnie heeft J. Melse uit Aagtekerke als wethouderskandidaat naar voren geschoven. De gezamenlijke lijst wordt aangevoerd door R. de Visser uit Meliskerke. De Visser volgt K. Houmes uit Westkapel- le op, die niet meer beschikbaar is voor een nieuwe raads periode. De eerste kandidaat van de CU op de lijst is A. Maris uit Grijpskerke. In de huidige gemeenteraad is Maris fractie voorzitter van de CU. VLISSINGEN - De Vlissingse raadsfractie van Groen- Links houdt de vinger aan de pols over het voornemen van het college van B en W om de subsidies aan de Stich ting Nieuwkomers en Vluchtelingenwerk Walcheren te stoppen. De fractie wil weten of het de bedoeling van het college is om de stichting in 2007 volledig op te heffen. GroenLinks stelt de vraag of een andere instelling mogelijk de taken van de stichting overneemt. Stichting Nieuwkomers krijgt nu geld van de gemeente Vlissingen voor de inbur gering van nieuwkomers. Door nieuwe wetgeving vervalt die subsidie. OOSTKAPELLE - In Oostkapelle is tussen zaterdaga vond 20.00 uur en gistermiddag 15.00 uur een rode Mits ubishi Colt gestolen. De auto stond geparkeerd aan de Duinweg in Oostkapel le. Het voertuig is voorzien van het kenteken FL-SP-70. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Vlissingse raadsfracties SP en RPCU ma ken zich zorgen over de verkoop van spullen van het Maritiem Muzeeum. „In Vlissingen gaan geruchten rond dat onderdelen van de gemeentelijke collectie op veilingen en beurzen worden aangeboden", melden de raads fracties. SP en RPCU willen ze kerheid over dit onderwerp. Volgens conservator W. Weber van het Muzeeum is de zorg van de fracties- ongegrond. „Er is niets van de collectie verkocht. We hebben alleen enkele oude meubelstukken, zoals een versle ten bureaustoel, verkocht." De raadsfracties SP en RPCU kaartten deze kwestie vorige week aan in de algemene com missievergadering. Toestemming Weber herinnert eraan dat de ge meenteraad ruim twee jaar gele den toestemming heeft gegeven voor de verkoop van oude spul len. „Dan heb ik het niet over waardevolle onderdelen van de collectie. Want daarvoor moet ik apart toestemming krijgen van de gemeenteraad. Dat voor stel volgt nog", zegt hij. In het depot van het Muzeeum staan voor de gemeente Vlissin gen waardevolle culturele, mari tieme en historische stukken. Maar ook veel oude 'waardelo ze' spullen. „Een typemachine uit de jaren tachtig bijvoor beeld. Dan vraag ik me af: moe ten we die bewaren", zegt We ber. Het Muzeeum schoont de opslag ruimten. „Het was gebruik om oud materiaal of oude gebruiks voorwerpen uit bijvoorbeeld het stadhuis aan het Muzeeum te ge ven. Klokken, waarvan er der tien in een dozijn gemaakt zijn bijvoorbeeld. Identieke klokken die niet bijzonder zijn, maar ge bruikt werden om te zien hoe laat het was." Wat het Muzeeum nu doet, is om alles in kaart te brengen. „Daarna bieden we die lijst aan de gemeenteraad aan en verbin den er een voorstel aan. We moe ten weten wat we in huis heb ben om te kunnen beoordelen wat we ermee zullen doen. Ook moeten we vastleggen hoe we met de schenkingen omgaan." Vaste presentatie Hij geeft een voorbeeld van de werkzaamheden: „We ontdek ten dat we haardplaten hadden. Niet een of twee, maar zo'n vijf tig. We belden naar het Haard- platenmuseum. Dat bestaat dus Dat museum heeft zo'n vijl haardplaten. We houden deze haardplaten - nemen enkele op in onze vaste presentatie - om dat we een vrij complete verza meling hebben." En dan de duizenden schelpen die bewaard zijn gebleven. „Moeten die allemaal behouden blijven?", vraagt Weber zich af. Weber moet met de opslagruim ten woekeren. „Omdat Nieuwst- raat 24 wordt verkocht, heb ik binnenkort nog minder plaats voor spullen." Opbrengst De opbrengst van de verkoop van onder andere Webers voor malige kantoorstoel wordt ge bruikt om de collectie uit te brei den. Het Muzeeum koopt daar geen kantoorinventaris voor terug en het zuivert het tekort er niet mee aan. „Die hond van jullie, is dat een jongen of een meisje?", vroeg Raymon tijdens een middagje spelen bij klasgen ootje Tanne. Hond. Tirza is rustig en aanhalig, dus had zijn hart al snel gestolen. „Het is een meisje", antivoord- de Tanne. „Ja, dat zie je bij honden na tuurlijk nooit zo gemakkelijk. Want bij honden kunnen jon gens én meisjes lang haar heb ben. liprtentie-exploitafe: f H en Midden-Zeeland: 0113-315520; 7eeuws Vlaanderen: 0114-372770; Sal: 020-45625 0 0. (Advertentie) VLISSINGEN - Van een 44-jari- ge man uit Vlissingen is vrij dagnacht geprobeerd zijn porte monnee te stelen. Dat gebeurde rond half een in de Paul Krugerstraat in Vlissin gen. De eigenaar van de porte monnee rende de vermoedelijke dader achterna en dwong hem tot stoppen. Een worsteling volgde, waarbij de Vlissinger twee vingers brak. De vermoedelijke dader was niet in het bezit van de porte monnee. De inwoner van Vlissingen vond later zijn portemonnee terug in de bosjes vlakbij de plek waar hij de jongen had aangesproken. Er was uit de portemonnee niets weggenomen. Een signalement van de dader is niet bekend. Strandwacht A. Dijkstra wil de uitkijktoren en hulppost komende zomer opnieuw bij de Nolledijk in Vlissingen plaatsen. foto Lex de Meester door Edith Ramakers VLISSINGEN - De proef met de traumatainer op de Nolledijk in Vlissingen is geslaagd. Dat zegt strandwacht A. Dijkstra, die de opvallende uitkijktoren en de hulppost het komende zomersei zoen opnieuw wil plaatsen. „Als het budget het toelaat. De trau matainer heeft zijn waarde be wezen. Nog tien andere kustge- meenten willen er een plaat sen." T. Jansen van TraumaTainer BV beaamt dat de Vlissingse pilot iir het land niet onopgemerkt is gebleven. „Onder andere Texel, Den Helder, Hoek van Holland en Scheveningen hebben zich al aangemeld. Er is zelfs belang stelling voor de traumatainer vanuit Frankrijk en België." De traumatainers die in twee uur tijd kunnen worden opge steld, zijn volledig ingericht als eerste hulppost. Vanuit de uit kijktoren konden zowel het Bad- strand als het Nollestrand wor den overzien. „We zouden in de toekomst ook nog een professio nele reddingspost op het strand van Westduin willen plaatsen", zegt Dijkstra. „Die wens hebben we ook in de strandnota opgeno men, die in februari wordt be handeld door de gemeente raad." Het opvallende gebouw werd in het zomerseizoen be zocht door driehonderd badgas ten, die verschillende kwalen hadden. Dat blijkt uit een eva luatie van het gebruik van de traumatainer. Van kwallenbe- ten, snij- en schaafwonden tot serieuze botbreuken. Drie keer werd er vanuit de traumatainer een ambulance gebeld, zestien personen werden doorverwezen naar de huisartsenpost en twaalf mensen naar de spoedei sende eerste hulp van Zieken huis Walcheren. |,prHarmen van der Werf UNSZAND - De schaal- ■groting in het voortgezet on- invijs is te ver doorgeschoten, gndt de PvdA Borsele. Om die jidens om te buigen, bepleiten |Borselse sociaal-democraten i onderzoek naar de mogelijk- |id van voortgezet onderwijs (Heinkenszand. jt voorstel staat in het nieuwe dezingsprogramma van de Borsele, voor de gemeente- irkiezingen van begin Het middelbaar onder- jjs in Nederland is de laatste 'ntallen jaren getekend door iie op fusie. Mammoetscholen i ontstaan met een paar dui- id leerlingen. „Dat gaat al .ten koste van het persoon- :contact tussen leerlingen on- ig en tussen leerlingen en tchten", stelt raadslid P. iaard. „In een kleine school lil je dat herstellen en kun je ik meer zorg aan individuele jpgen besteden." PvdA Borsele wil daarom in geval een onderzoek naar de isen voor een middelbare hooi in Heinkenszand, de 'cen- dekern' van de gemeente Bor- le. De gedachten gaan uit ar een school voor de eerste ;n in het voortgezet onder- js, een juniorcollege, it dit goed kan werken, blijkt in de praktijk in Zeeland, vol ts Vollaard. Hij noemt als irbeelden de relatief kleine geschool Zeeland - waar hij-' I werkt sinds zijn vertrek als [houder in 2002 - én de klein- lige universiteit in Middel rode Roosevelt Academy, illaard realiseert zich dat de ichting van een juniorcollege JSS1NGEN - In een pand aan Piet Heinkade in Vlissingen gistermiddag twee mannen ogchouden. van de twee, een 42-jarige iinger, was in de veronder- ing dat de woning leeg- ind. Hij dacht dat hij dan wel kon gaan wonen. De enaar van de woning kwam lis en waarschuwde de poli- .omdat de 42-jarige man hem tbinnen wilde laten. De man langehouden en overgebracht ar het politiebureau waar hij 'erhoord. kompaan van hem, een [jarige Vlissinger, was bij de op bezoek. Hij werd even- is aangehouden en verhoord, volgens zijn beiden weer vrij aten. Tegen hen is proces-ver- DDELBURG - In een woning nde Scholeksterstraat in Mid- Iburgis zaterdag ingebroken. (inbraak heeft plaatsgevon- i tussen 16.00 en 20.30 uur. de woning zijn sieraden en laptop weggenomen. De da- is het pand binnengekomen )reen raam te tikken. in Heinkenszand veel kosten met zich meebrengt. Voor het middelbaar onderwijs is Borsele nu volledig georiënteerd op de gemeente Goes die daarvan de lusten én de lasten draagt. Vol laard: „Voor Goes biedt een ju nior college dus ook kansen. Zo'n college kan een dependan ce van een middelbare school in Goes worden." In het verkie zingsprogramma 2006-2010 komt de PvdA Borsele nog met een ander opvallend voorstel op onderwijsgebied, een samenwer kingsschool in het basisonder wijs voor alle gezindten. Alleen dan is het volgens de sociaal-de mocraten mogelijk ook in de kleinste dorpen van Borsele een onderwijsvoorziening in stand te houden van voldoende kwali teit. Een samenwerkingsschool kan ervoor zorgen dat 'zoveel mogelijk kinderen in het eigen dorp op school' gaan'. Dat ver groot het draagvlak. WCT De PvdA Borsele is over de Wes- terschelde Container Terminal (WCT) in Vlissingen-Oost van gedachten veranderd. Het onder zoek naar de maatschappelijke kosten en baten afwachten, heet te het nog in het vorige verkie zingsprogramma. Nu geeft de partij aan geen voorstander te zijn van een 'World Class Termi nal met de maat van Antwerpen of Rotterdam'. „De maat moet Zeeuws blijven", aldus Vol laard, „zodat het spoor- en we gennet op Zuid-Beveland het vervoer kan behappen." Binnen het bestaande Sloege- bied mag wat betreft de Borsel- se sociaal-democraten een klei ne containerfaciliteit komen om in de behoefte aan containerver voer van gevestigde bedrijven te voldoen. Formeel heeft Borsele overigens niet zoveel te zeggen over de WCT. De plek waar de grote containerterminal is ge pland, aan de Kaloot langs de Westerschelde, ligt niet op het grondgebied van de gemeente Borsele, maar op dat de gemeen te Vlissingen. Diverse sportverenigingen gaven zaterdag demonstraties tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst in Middelburg. foto Lex de Meester door Edith Ramakers MIDDELBURG - Middelburg gaat sportief het nieuwe jaar in. De gemeente zette die opmer king kracht bij door in sporthal De Kiuitmolen de nieuwjaarsbij eenkomst te vieren. „We breken met een traditie. Ja renlang hebben we de nieuw jaarsbijeenkomsten gevierd op de eerste maandag van het nieu we jaar in de statige Burgerzaal. Maar vorig jaar waren er zo wei nig mensen, dat we een andere formule moesten bedenken", zei burgemeester K. Schouwenaar. „Want we kenden de oorzaak niet van die matige opkomst." Of Middelburg voortzet met de 'themagewijze' aftrap van het nieuwe jaar, moet nog blijken. „Maar mogelijkheden zijn er wel. We hebben nog thema's te over: veiligheid, gezondheid, cul tuur of milieu", zei hij. Druk was het zaterdag wel en er waren ook veel mensen die nog nooit eerder op een nieuwjaars bijeenkomst geweest waren. Met deze formule wenst een an der publiek elkaar gelukkig nieuwjaar. Schouwenaar zei het niet met zoveel woorden, maar de nieuwjaarsbijeenkomsten in de Burgerzaal werden elitair. „Eerst was er een maaltijd, een eenvoudige maaltijd. Daarna werd de maaltijd uitgebreider en stond er een vergoeding te genover. Die vergoeding werd ook steeds minder eenvoudig." Demonstraties Verenigingen verzorgden in de sporthal demonstraties en na af loop vermengden de verenigings bestuurders, deelnemers, part ners van de gemeente en politici zich met elkaar bij de nieuw jaarsborrel. Er werd in de wandelgangen ge sproken over de overdekte ijs baan, die er moet komen, von den sommigen. Een goede bui tenbaan was verstandiger, vol gens anderen. De sportboulevard - een samen werkingsproject van Vlissingen en Middelburg - kwam voorbij. Wethouder A. de Vries wilde daarover niet meer zeggen dan dat de financiële afwikkeling van het project van alle kanten bekeken wordt, maar dat het wel de goede kant opgaat. „Als we eruit komen en er wordt eenmaal gebouwd, dan zullen er meer sportieve ontwik kelingen dan hockey, atletiek en zwemmen in dat gebied plaats vinden. Het een steekt het ande re aan." Een nieuwe ijsbaan wellicht? „Een overdekte baan is, zoals ik nu kan overzien, veel te kost baar. Ik ben met de ijsclub in ge sprek over de buitenaccommoda tie." ^portievelingen gezocht voor de Picos de Europa. B0n je sportief, hou je van autorijden en ga je geen j "'daging uit de weg? Dan zoekt AutoTrack.nl jou! Geef je op en ga de strijd aan van 8 t/m 16 april tijdens -e KIA Driving Experience 2006. Bezoek snel 'ww.aiitotrack.nl voor meer informatie en maak kans °Pde 8-daagse rit van Nederland naar de woeste Picos de Europa, in de Spaanse Pyreneeën. (8) AutoTrack.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9