pzc Geen voldoendes bij Breskens Waterpolovrouwen De Schelde scoren niet Dallinga overtuigt in De Schelde richting middenmoot Grand Prix in Eede IJzendijke is veel te sterk voor Philippine Periodetitel is slechts tussenstation voor vierdeklasser HVV'24 londag-derdeklasser kansloos in degradatieduel met Patrijzen3-0 z2l Bandstoottitel 'oor Van Gessel Slecht begin voor Hoek 2 Vierde verlies op rij Terneuzen Al Terneuzense Boys Al slaat slag HVV'24 verrast RCS Al Terneuzen BI doet goede zaken Nederlaag voor Terneuzen Cl RKC te sterk voor Terneuzen Dl Van Acker wint dartstoernooi maandag 16 januari 2006 BRESKENS - De 45-jarige elf- lilleider Henk van de Brink liep adi een kleine tien minuten 0 tijd warm voor een inval- hort, toen een andere invaller Patrijzen definitief buiten be dil; van Breskens schoot. De -cc Wouter Dijkmans ver- i.3 £n plots alleen voor de uit 's "|j«renhoek afkomstige Bres- jajs-goalie Roy Sallet, faalde jij, en bepaalde de eindstand liet was een ongekende weelde toor Patrijzen, dat na een serie tien wedstrijden zonder dost in Breskens de tweede Z MDpetitiezege boekte. De eer- lövenvinning behaalde de for- Jie van trainer Niek van den tl Houten ook ten koste van Bres- n las De ploeg met de meest ge- - de verdediging bleef gis- ,a gen in een cruciaal duel aan de tij ilaart van de rangschikking met «mak op de been en verhoogde «eigen productiviteit in een rechtstreekse confrontatie in de piizööe met maar liefst vijf- ug procent. Dat leidde tot dolle taferelen in en buiten de kleed- m bmer en zowaar weer tot een irankjl hoop op lijfsbehoud, ünjzen is weliswaar nog eeds hekkensluiter, maar na- Ie Breskens tot op een punt- Het op de tiende plaats ge- 'e Domburg heeft lechts twee punten meer. Dit geeft een goed gevoel", side Niek van den Houten in feestvreugde. „Iedereen y tond ontzettend scherp. Ik had ïl verwacht dat het in de eer- i D iloorPeter Snelders itij PNEUZEN - Koploper IJzen- 4 ijkehad weinig moeite om Phi- ojippine te verslaan in de vijfde klasse van het zondagvoetbal, ikt werd 4-1. ftilippine-IJzendijke 1-4: Na nd ja kwartier opende Adri van legem de score. Tien minu- bnlater zorgde Ivo van de Cal- -ijdevoor 0-2. Toen Van Hane- ste helft zó gemakkelijk zou gaan." Patrijzen domineerde te gen de verwachting in geduren de de eerste helft, scoorde twee keer en verraste Breskens met de aanvallende speelwijze. Mar co Groeneveld (Breskens): „Ik had verwacht dat wij het initia tief zouden krijgen. We zijn ver onder de maat gebleven. Dat is heel raar, want er is de afgelo pen weken heel goed getraind. Niemand had vandaag een vol doende. Ook de trainer niet. We waren technisch niet goed en in de tactische discipline ook niet. We zouden vooruit verdedigen, maar we hebben in de eerste helft alleen maar achteruit gelo pen." Patrijzen verraste in Breskens met een gedurfde speelwijze, die gepaard ging met een tomeloze inzet. Het leidde voor rust tot twee treffers. Aanvoerder We sley Rokven (uit een vrije trap) en Gabriëï Sapulete (al dan niet nadat de bal eerst over de ach terlijn zou zijn geweest) mikten raak. Na de hervatting drong de thuisploeg wel aan. Arno Zwe- gers schoof door naar het mid denveld. In de frontlinie ver scheen meer dan eens vier man. Tegen een cordon van verdedi gers werd Breskens echter niet echt gevaarlijk. De 0-3, van de voet van invaller Wouter Dijk mans, zorgde dan ook voor enor me opluchting en bezorgde de thuisploeg een fikse kater. „Wat heeft Domburg gedaan?", klonk het uit de kleedkamer van Bres kens. Marco Groeneveld had daar geen boodschap aan. „Het is niet belangrijk wat andere ploegen hebben gedaan. We heb ben er zelf voor gezorgd dat de spanning terug is." Breskens-Patrijzcn 0-3 (0-2). 14. Wesley Rokven 0-1, 41. Gabriël Sa pulete 0-2, 81. Wouter Dijkmans 0-3. Scheidsrechter: J.H.A. Mulder (Eindhoven). Gele kaart: Iliaz Ya- vuz, Maikel Verschorre, Serge Lap- rade (allen Breskens), Kevin Raas (Patrijzen). Rode kaart (twee keer geel): 84. Michel Cocquyt (Bres kens). Aantal toeschouwers:150. Breskens: Roy Sallet Alexander Oosterlee (27. Idris Yavuz), Arno Zwegers, Serge Nöthen, Michel Cocquyt; Gino Vink, Maikel Ver- schorre (46. Serge Laprade), John ny de Jaeger, Niels PielaatElmar Lauret, Iliaz Yavuz. Breskens-aanvoerder Elmar Lauret glipt tussen de verdedigers William Sallet (rugnummer 3) en Joel Balleur van Patrijzen door. foto Wim Kooyman gem in de tweede helft uit een strafschop 3-0 voor IJzendijke het noteren, was de wedstrijd beslist. Stijn Guilliet zorgde nog wel voor 3-1, maar de marge werd opnieuw verruimd door Mike van de Velde. Biervliet-Groede 1-0: Net voor dat Biervliet op 1-0 kwam liet Angelo Sinack voor de bezoe kers een dot van een kans lig gen. Een kwartier na rust zorg de Remco Faasse op aangeven van Eric Dieleman met een kop bal voor 1-0. Schoondijke-SDO'63 2-1: In de 21e minuut kwam de thuisploeg op voorsprong door een straf schop van Rinan Kreto. SDO'63 nam daarna het initiatief over en liet op slag van rust 1-1 note ren via Dennis van Driessche. Twee minuten in de tweede helft legde Anthony de Wever na een fraai uitgespeelde aanval de 2-1-eindcijfers vast. Sluiskil-Graauw 2-0: Nico Ser- mijn wist in de tweede helft het net te vinden. De wedstrijd werd beslist toen een hoge voor zet van Ivo van Damme door de Graauw-keeper in eigen doel werd geslagen. Sluis-Corn Boys 1-4: Bij rust was het al 0-2 door doelpunten van Ricky Roeb en Xavier Her man. Na de pauze liep Corn Boys uit naar 0-4 door treffers van weer Xavier Herman en Ma rio Bogaert. Glenn de Ruysscher redde de eer voor de thuisploeg. Reserve vierde klasse: Vogel waarde 3-Terhole 3-1: Michel Nieuwelink scoorde drie keer voor Vogelwaarde 3. De verdedi ging van de thuisploeg gaf nau welijks kansen weg. Terhole scoorde tegen via Eric van de Klooster. oor Peter Snelders «jij EEDE - Meerten Dallinga won ia dp overtuigende wijze het derde en Grand Prix driebanden van de il{J Zeeuws-Vlaamse Biljartbond, lij versloeg in de finale Eddie ranGoethem. finalisten moesten even- 1 caramboles (45). Mooier ihet niet in dit handicaptoer- )i waarin de verschillen in temaken aantal caramboles flj «ns zeer groot waren. Ook de inloop naar de finale recht- i nsrdigde de hoop op een fraaie S» ndstrijd. Daarin hadden beide finalisten gedegen driebanden iïten zien. jlaar juist in deze eindstrijd 'el Eddie van Goethem het zit- n. En hij wilde juist zo graag, li fahien wel te graag. Dit sei- lotj Mn draait hij qua moyenne uit eend in de derde divisie 'oot biljart. Alleen de winst- •ütijen houden eigenlijk geen MMSWAARDE - Na een erg spannende eindstrijd is Cees san Gessel van HIO distictskam- fioon bandstoten vijfde klasse Ne zuid geworden. Peter Lij- Na van VEGABV werd twee- ken Rob Jacobs van ALM der de eerste ronde zat de ii inning er goed in tijdens de Nstrijd bandstoten. Bij het be- |a van de laatste ronde ging 3n Vessel samen met Jacobs aan de leiding. Toen Van Gessel ®jn slotpartij had gewonnen, lest J nog tegen Lijne- De man uit Iieinkenszand ?n niet anders doen dan dui den en afwachten. Gelukkig 2°r.'lem was Jacobs niet tegen f druk opgewassen en werd snel duidelijk dat hij het zou ^Qen. Van Gesse) verdiende i !s Jj'aats 'n regionale eind ig «ïjd, die van drie tot en met f februari wordt gespeeld in w lnt Willebrord. Adri van der wftvanHGL/KOT '86, de eni- - ofeeuws"^amingin het gezel- v ^kende voor het hoogste |>3 tiHnilrfnM..' .1 11. gelijke tred bij dat goede moyen ne. In het multifunctioneel centrum in Eede, kon hij zijn blazoen flink oppoetsen met een toer nooizege. Was het overconcen- tratie? Niemand kon het zeggen. Ook hijzelf kon geen verklaring vinden. „Het liep niet zoals ik wilde", was zijn duidelijke reac tie na afloop. Feit was wel dat bij hem in de halve finalepoule de spanning zichtbaar toenam. In een goede partij (47 beurten) klopte hij Cees. A Wissel met 45-34. Maar in de strijd tegen Louis de Vos moest hij tot op de bodem gaan om de winst veilig te stellen. Precies 59 beurten had hij nodig om zijn aantal te voltooien. Hij zag De Vos op slechts twee caramboles stran den: 45-33. Soepel Meerten Dallinga 'wandelde' heel wat soepeler door de halve finalepoule heen. In de eerste partijen van het toernooi was hij enkele keren aan een neder laag ontsnapt. Tegen Alexander Schelfhaut en Joke Breur kwam hij met de schrik vrij. Maar van af zijn overtuigende zege op clubgenoot Johan de Witte (45-21 in 48 beurten) ging het al leen maar beter. In de halve finalepoule liet hij Fons Baart in 50 beurten kans loos (45-12). In hetzelfde aantal beurten won hij ook afgetekend (45-25) van Cees J. Wissel. De finale was voor hem eigen lijk niet anders. Al vrij snel nam Dallinga een ruime voor sprong en gaf die niet meer uit handen. Het zat Van Goethem niet mee. Hij kreeg een aantal lastige stootbeelden voorgescho teld en miste verschillende ke ren op een haar na. Vooral dat eerste was ook de verdienste van een sterk spelende Dallin ga. In 46 beurten liet hij Van Goethem kansloos achter met duidelijke 45-27 eindcijfers. door Aector Dooms TERNEUZEN - Het waterpolo- mannenteam van De Schelde heeft de winterstop goed ver teerd. De ploeg van coach Kees Rijnhout won zaterdag in Ter- neuzen in een aantrekkelijk duel met 9-8 van Warande. „We hebben zes weken stilgele gen. Dat is veel te lang, maar het heeft goed uitgepakt. Dit re sultaat hadden we nodig", zei de opgeluchte Schelde-coach Kees Rijnhout na afloop in het zwembad van sporthal Vliegen de Vaart. Door de zege heeft De Schelde aansluiting gekregen met de middenmoot in de twee de klasse Bond. De thuisclub overrompelde in de eerste periode de tegenstan der. De Brabanders keken snel tegen een 3-0-achterstand aan. Sven Schieman scoorde de eer ste Terneuzense treffer. Daarna toonde Cees van Houwelingen zijn sterke wapen door van af stand twee keer hard raak te schieten. In de tweede periode kwam Wa rande terug door de overtalsitua- ties uitstekend te benutten. „Ze speelden bewust op overtredin gen van onze spelers want in overtalsituaties is Warande sterk", meende Rijnhout. Chris IJsebaert scoorde van dichtbij de 4-1 en Van Houwe lingen, die weer eens van on schatbare waarde was, maakte met een hard schot uit een over- tal 5-2. Toch bedroeg aan het einde van de tweede periode het verschil nog slechts één punt: 6-5. Verdedigend lieten beide ploegen nogal eens een steekje vallen. „In de derde en vierde pe riode liep het verdecügend be ter", vond Rijnhout. Jelco Sweegers debuteerde za terdag prima voor De Schelde. De ex-speler van TBR/RES uit Tilburg is een aanwinst voor de uitgedunde selectie van de Ter- neuzenaren. Sweegers was een belangrijke schakel in de op bouw en ontpopte zich tot een sterke spelverdeler. De debu tant pikte ook zijn doelpunt mee door de 7-5 te maken. Intikkers Na die treffer sprongen de aan vallers te slordig om met de kan sen. Intikkers en lobjes werden gepareerd door de Waran de-doelman of gingen over en naast. De Brabanders kwamen toen voor de eerste keer in de wedstrijd op voorsprong, maar door IJsebaert kwamen de Ter- neuzenaren langszij: 8-8. In de laatste periode was de spanning te snijden. Aan beide kanten waren er de nodige mis sers. Warande kwam in de pro blemen omdat drie spelers te veel straffen hadden opgelopen en aan de kant moesten blijven. De ploeg uit Oosterhout kon slechts twee wissels inzetten. Het overtal ontging een aantal spelers van De Schelde, maar het Terneuzense team wist toch nog één keer te scoren. Bram van de Heuvel werd matchwin naar voor De Schelde toen hij attent reageerde op een schot van IJsebaert dat tegen de paal terugketste. Warande kwam vlak voor tijd nog in balbezit, maar kon niets meer terug doen. De eerste thuisoverwin ning van De Schelde in het nieu we zwembad kon worden ge vierd. Zaterdag speelt De Schelde in Schijndel tegen de nummer laatst SWNZ en zondag in Bar- neveld tegen DWK. „Vooral te gen SWNZ is van belang", blik te Rijnhout alvast vooruit. Scores De Schelde: Cees van Hou welingen 4, Chris IJsebaert 2, Sven Schieman, Jelco Sweegers, Bram van de Heuvel. Sven Schieman (nummer 12) van De Schelde scoort met een tip-in zijn enige treffer. foto Wim Kooyman ■jj ;-"%«"iuaeme met 1.66, "r ^vam niet verder dan een «4 e plaats. De hoogste serie !i Maam°P naara van Peter Lijne- TERNEUZEN - De waterpolovrouwen van De Schelde speelden dan misschien wel goed, maar hadden niets in te bren gen tegen Lutra. Het team wist zelfs niet te scoren en verloor met 4-0. Hieronymus 2-Schelde 2 4-7. In Roosen daal ging het in de eerste periode gelijk op, maar vanaf de tweede werd De Schel de 2 langzaam beter. De ploeg gaf weinig weg en had het geluk dat Hieronymus 2 ook nog eens erg slordig met de spaarza me kansen omsprong. De Terneuzenaren liepen uit naar een 5-3-voorsprong. Hier onymus 2 gaf het op en De Schelde boek te een mooie 7-4-winst. Scores De Schelde 2: Leander Klanderman en Martijn Buijze 2, Marcel Verlinde, Thijs Salome en Jean Jack van de Vijver 1. De Schelde-Lutra 0-4. De vrouwen van De Schelde speelden goed, maar hadden RIJSOORD - De reserves van hoofdklasser Hoek zijn de tweede competitiehelft zaterdag slecht begonnen. Tegen middenmoter Rijsoord 2 verloren de voetballers uit Hoek met 3-1. Bij rust stond het 1-0. Kort na de hervatting 2-0. Hoek 2 kwam niet verder dan een tegentreffer van Gert-Jan Hamelink (penalty). In de slotminuut werd het 3-1. ROOSENDAAL - De A-junioren van Terneuzen hebben zaterdag voor de vierde keer op rij verloren in de derde di visie. Uit tegen hekkensluiter BSC Al werd het 3-1. BSC nam voor rust een beslissende 2-0-voorsprong. Het stond al 3-0 toen Janos Vick een tegendoelpunt maakte. TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzense Boys hebben zaterdag een belangrijke slag geslagen. Op eigen veld won het team met 3-0 van Unitas'30 Al, een concur rent in de strijd tegen degradatie. Sean Verhagen opende halverwege de eerste helft de score. Na rust troffen Jarmo Gilling en Randy van Overmeeren doel, 3-0. HULST - De A-junioren van HW'24 hebben zaterdag de zesde voor de vijfde plaats verruild door een 2-0-overwin- ning op RSC Al, de nummer drie van de hoofdklasse. Ti- mo de Bruijn maakte in de vijftiende minuut de eerste goal en niet veel later bracht Jorn Knibbeler via een straf schop de stand op 2-0. HW'24 liet daarna nog veel moge lijkheden onbenut. TERNEUZEN - In de strijd om de eerste plaats hebben de B-junioren van Terneuzen zaterdag goede zaken ge daan. De ploeg versloeg thuis HW'24 met 2-1 en profi teerde van het puntenverlies van de concuiTentie. Joris Geelhoedt en Souffian Doorns scoorden vroeg in de wed strijd, maar daarna domineerde HW'24. De bezoekers kwamen echter niet verder dan een goal van Robert van Driessche. TERNEUZEN - In de strijd om lijsbehoud in de derde di visie lieten de C-junioren van Terneuzen zatei'dag punten liggen. Op eigen veld werd het tegen TSC Cl 3-1. De stai't was voortvarend (na één minuut scooi'de Wouter van der Worp), maar daarna kregen de Terneuzenaren geen grip meer op de tegenstander. WAALWIJK - De D-pupillen van Terneuzen waren zatei- dag de mindei'e van hun leeftijdsgenoten van RKC Waal wijk. In Waalwijk werd het 5-0 voor de thuisploeg. RKC liep voor rust al uit naar 4-0, maar kon na de pauze nog slechts één keer het doel vinden. het lastig tegen Lutra. Luti'a nam een 1-0-voorsprong. Daarna werd het even erg spannend, maar geen enkele ploeg kon scoren. Pas in de derde pei'iode vond Lutra weer het doel. De gasten maakten nog twee tref fers en wonnen met 4-0. door Rinus Verberkmoes HULST - Op weg naar de titel in de vierde klasse heeft HW'24 gisteren en passant de tweede periodetitel opgeraapt. Een rian te 4-0-zege op Koewacht was meer dan voldoende voor een klein feestje. Topschutter Jari Vyane was niet geheel fit, maar scoorde wel drie keer. Vyane was één van de smaakma kers in een duel waarin Koe wacht het tot net na rust aardig kon bijbenen. Toen maakte Vya ne met de tweede treffer een ein de aan alle illusies van de ploeg uit het vlassersdorp. De 19-jari- ge Hulsterse spits ontfutselde vrije verdediger Harald Verschu ilen de bal en had toen alleen doelman Michel van Houdt nog voor zich. Vyane bedacht zich geen moment en trapte de bal keihard in de bovenhoek. Koe wacht brak en onderging vervol gens de suprematie van de Hul stenaren. De ploeg van Rudi Rietjens trok echter geen muur op en de trainer het zijn elftal vrijuit spelen. De positieve instelling van bei de elftallen zorgde ervoor dat HW'24 - Koewacht een aardig duel werd. Voor rust was Koe wacht zeker niet ongevaarlijk. Het kreeg een paar doelkansen omdat de Hulsterse vrije verde diger Robin Mc Taggart te veel risico in zijn spel legde. Johnny Lensen en Carlo van Grimbeig- he konden daar echter niet van profiteren. HW'24 ging rusten met een 1-0-voorsprong door een doel punt van Evert van den Berg. Hij rondde het voorbereidende werk van Job Ingels en Kana da Rosa Bernardo af. Da Rosa Ber nardo en Van den Berg drukten toch hun stempel op het duel. Zij hadden HW'24 voor rust al naar een ruimere voorsprong kunnen loodsen. Kieran O'Shea zag een kopbal gestopt en in de rebound schoot hij over. Da Ro sa Bernai'do zag een kopbal te gen de paal belanden. Rietjens bracht na rust de water- vlugge Robin Mariman in de ploeg voor Lorenzo d'Hont. Hij kon niet vooi'komen dat HW'24 steeds meer grip kreeg op het duel. O'Shea en Da Rosa Bernar do kregen de eerste kansen en daarna was Vyane aan de beurt. Hij scooi'de nadat Van den Berg een kopbal op de lat zag belan den. Na de 2-0 was de 3-0 een kwestie van tijd. Een puike voor- zet van Van den Berg werd an dermaal door Vyane in het doel. gewerkt. Vanaf dat moment was het vei'zet van Koewacht defini tief gebroken en kon Leonhart naar hartenlust wisselen. Vyane was een van de spelers die mocht gaan, maar hij zorgde eerst nog wel voor 4-0 na een dieptepass van O'Shea. Opmer- kelijk in de reeks wissels was de bijdrage die de onlangs ingelijf de Bert Lecluyse leverde. Zijn spelinzicht riep vergelijkingen op met de voor de regio legenda- ï'ische HW'24-speler Angelo Verbi'aeken. UW'24-Koewacht 4-0 (1-0). 15. Evert van den Berg 1-0, 53. Jari Vyane 2-0, 63. Jari Vyane 3-0, 75. Jari Vyane 4-0. Scheidsrechter: J. Loohtjens (Breda). Gele kaart: Ha rald Verschuren (Koewacht). Aan tal toeschouwers: 300. HW'24: Tim Siersema; Danny Kar stens, Robin Mc Taggart, Hans Goethals, Job Ingels; Evert van den Berg, Kieran O 'Shea, Maarten Scheerders, Jaymi de Visser (63. Niels Comelis); Kana da Rosa Ber nardo (74. Koen de Bliek), Jari Vyane (79. Bert Lecluyse). Koewacht: Dennis Aerts; Reinbert Broos, Carlo van Grimberghe, Win van Gorp, Rudy Govaert; Jacky Lambert, Johnny Lensen, Harald Verschuren, Danny Vlassenrood; Lorenzo d'Hont (46. Robin Mari man), Michel van Houdt. CLINGE - Jean Paul van Acker uit Axel heeft zaterdag de vier de editie van het Troubadour open darts toernooi in Clinge op zijn naam geschreven. Van Acker bleef in een enerverende finale zijn plaatsgenoot Rob Hennessen de baas met 6-5. Op een gedeelde derde plaats eindigden Horst den Etzold uit Terneuzen en Johan den Alloo uit het Belgische Aalst. Bij de vrouwen ging Anita Hen nessen uit Axel met de overwin ning strijken. Zij klopte in de fi nale Daphne Durinck uit Axel. Kaï-in der Weduwe uit Clinge, de winnares vorig jaar, eindigde als derde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45