Gemeente zet veel te hoog in EXTRA WINTERV00RDEEL van 'i Hof F PZC Nieuw onderwijs op Zeldenrust-Steelant PZC Het echte feest moet nog komen 11 Langs de Linie opent woning als wijkhuis Progressief Hulst uit kritiek in verkiezingsprogramma ager bestolen ian jachtgeweer Hulst Poezenboot keert terug naar Gent agenda TIJDELIJK TOT 25% VOORDEEL Schuurfeest Aardenburg succesvol Dierententoonstelling erg in trek Schoorsteenbrand in Zuiddorpe Meubilair vliegt in brand Arrestaties na vernielingen in Goes GEVRAAGD ANTIEK maandag 16januari 2006 i-Lou de Gucht L ST-Wijkraad Langs de Li- L hoopt haar wijkhuis, een Huurhuis in de Kelderman- I in april in gebruik te ne- m De wijkraad wil in het |,isvergaderingen en activitei- lfD opzetten. had het wijkhuis al jaar in gebruik moe- tenzijn. „Maar dat is jammer ge- joeg niet gelukt", zegt voorzit- L b. Musters van wijkraad langs de Linie. „Het klussen in het huis heeft veel meer tijd in beslag geno men dan we in eerste instantie gedacht hadden. Het hele huis moest geschilderd worden en er moest een nieuw keukenblok in. De benedenverdieping is klaar, we zijn nu op de bovenverdie ping bezig." Het huis heeft zo'n drie jaar leeg- gestaan. Woonstichting Hulst heeft het huurhuis gratis ter be schikking gesteld. Alvorens de woning als wijkge- bouw in gebruik kan worden ge nomen, moet er een vrijstellings procedure gevolgd worden. Het wijkgebouw is namelijk in strijd, met het bestemmingsplan. De vrijstelling is maximaal vijf jaar geldig. De rijtjeswoning zal zoals veel andere woningen in de wijk over enkele jaren worden ge sloopt in het kader van een her inrichtingsplan. Tot en met 22 februari ligt het plan, inclusief ontwerpbesluit, ter inzage op het stadskantoor in Hulst. Musters zegt blij te zijn met de spullen die aangeboden zijn door de wijkbewoners. „We heb ben bijvoorbeeld al een aantal stoelen en tafels gekregen om het wijkhuis in te richten." Om de overige kosten te beta len, wil de wijkraad hiervoor de 10.000 euro aanwenden die elke dorps- en wijkraad van de ge meente eenmalig heeft gekregen om de leefbaarheid in hun ge bied te verbeteren. Opstapje De wijkraad wil het huis gebrui ken als een opstapje naar een multifunctioneel gebouw in de wijk. In de aanloop naar de laat ste verkiezingen werden door verschillende partijen toezeggin gen gedaan voor de realisatie van een multifunctioneel ge bouw in de wijk. Deze belofte is echter nooit ingelost, dit tot gro te ergernis van de wijkraad. Fi nancieel was het volgens de ge meente allemaal niet haalbaar. Daarop is de wijkraad naar de Woonstichting Hulst gestapt. Een multifunctioneel gebouw blijft nog wel een wens van de wijkraad. Welke activiteiten de wijkraad in het huis gaat organi seren, weet Musters nog niet. „Daarover zijn we nog in onder handeling met een aantal instan ties." [pnr.lfian-Lou de Gucht gULST - Plan Perkpolder en plan Bierkaai getuigen van jootheidswaanzin van de ge- peenteHulst. Dat stelt Progres- jtf Hulst in het verkiezingspro gramma 2006 tot 2010. juden bergen zijn er beloofd de aanloop naar de verkiezin- .in 2002. Het wegvallen van veerverbinding Perkpolder - Kruimngen zou ruimschoots vorden gecompenseerd. Een eco nomische impuls, werkgelegen- Ud, een toeristische trekpleis- k Tot op heden is er niets te rug te zien van al deze beloften. ;g zit er geen schot in de en hebben de gouden bergen al veel van hun glans ver- iren. Nu, enkele maanden voor Ie verkiezingen, komt er weer rat actie om de kiezer te doen geloven dat er toch wat gebeurt, nu maar afwachten of er op- iieuw vier jaar moet worden ge recht voor men echt tot actie ;omt.' M lange tijd is er volgens Pro- ressief Hulst stilstand in de eco- omische en toeristische ontwik- j van de kern Hulst. Dat is ns de partij pijnlijk zicht- in de Hulster Bierkaai raat. Leegstand en verkrotting wat eens een belangrijk en eervol winkelgebied was. 'Als lige antwoord is met veel tam un voor dit gebied het plan ierkaai gepresenteerd.' ;ief Hulst heeft de in ruk dat er niets is geleerd van ULST - Een jager heeft zater- ag aangifte gedaan bij de poli- pevan diefstal van zijn geweer. ;r was met zijn hond aan at jagen geweest in Hulst. Toen ij zijn boeltje weer in wilde akken en naar huis wilde gaan, mgzijn hond ervandoor. De ja- Erheeft zijn hond weer terugge- aald naar zijn auto en hielp de and onder een afrasterings door. Hiervoor had hij jn jachtgeweer eventjes in de Erm gezet. Toen de man op weg naar huis, bemerkte hij dat i] zijn jachtgeweer was verge- n Hij reed snel terug om het weer op te halen, maar ie- land was hem voor geweest en dhet al uit de berm gehaald. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzeim Tel: 0115-645769 Pax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel René van Stee Brits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Pax: (0114)372771 Jj E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 B-mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET ^w.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl het BAM debacle. 'We hebben veel geld verloren aan een wurg contract met een projectontwik kelaar die grootse plannen had. Nu steekt de gemeente zelf veel geld en energie in plannen die dermate grootschalig zijn dat ze waarschijnlijk nooit zullen wor den uitgevoerd. Ze zijn in finan ciële zin en qua uitvoering sim pelweg te hoog gegrepen. Derge lijke plannen getuigen volgens ons van grootheidswaanzin en zullen de economische en de toe ristische ontwikkeling eerder te genwerken dan stimuleren.' Progressief Hulst is een voor stander van het ontwikkelen en daadwerkelijk uitvoeren van reële financieel haalbare plan nen. „Alleen op deze wijze kun nen we de achterstand op onze omgeving inlopen en ongedaan maken." Als voorbeeld wijst de partij op het vergroten van de terrassen om het toeristische verblijf in Hulst aantrekkelijker te maken. 'Een ingreep die met minimale financiële middelen kan worden gerealiseerd.' Het Scharnier, in de volksmond de Knossel genoemd, is volgens Progressief Hulst uitgelopen op een fiasco. '1,8 miljoen euro heeft dit gekost. Dit geld had be ter gebruikt kunnen worden voor de directe ontsluiting van het BACK-terrein op de N60. Dan wordt gelijk ook een eind gemaakt aan de verkeersonveili- ge situatie die is ontstaan voor fietsers die via de Steensedijk richting Tragelwijk of fietstun- nel willen gaan.' In de waskamer van het zorgplein leren scholieren wassen en strijken. door Patricia de Ryck TERNEUZEN - Een kapsalon, schoon heidssalon, keuken, linnenkamer, schoonmaakhok, een kinderdagverblijf, ziekenhuiskamer, ouderenkamer en een restaurant annex buurthuis. Het Zelden- rust-Steelantcollege in Temeuzen heeft het allemaal. Vandaag komt minister Van der Hoe ven naar Terneuzen om het nieuwe Leer- plein Zorg Welzijn officieel te ope nen. Het Leerplein verschilt in alles van het onderwijs, zoals dat decennia gele den werd gegeven. Bepaalde vroeger de docent de gang van zaken in de klas, nu werken de leerlingen zelfstandig of in groepjes en houdt de docent alleen een oogje in het zeil. Het is de nieuwe ma nier van werken op het vmbo (voorberei dend middelbaar beroepsonderwijs). Door de werkplekkenstructuur en simu laties wordt de praktijk de klas in ge bracht. De praktische manier van wer ken, moet de overstap naar een mbo-op- leiding op het naastgelegen ROC ver kleinen. Het interieur valt meteen op. De felle kleuren hebben allemaal hun eigen betekenis. „Blauw en groen staan voor oriëntatie op beroepen in de ge zondheidszorg. Rood staat voor de cen trale taken, assistentie en administra tie", vertelt docente Zorg Welzijn Hei een Houg. Aanbod In april 2005 werd met de verbouwing begonnen. Waarom een Leerplein op het Zeldenrust-Steelantcollege? Direc tievoorzitter Titus Frankemölle: „Het is de bedoeling dat we op het vmbo in de toekomst overal op deze manier gaan werken. Zo komen de leerlingen al vroeg in aanraking met allerlei verschil lende beroepen. Vroeger kwamen bij verzorging maar een paar beroepen aan de orde. Nu is ons aanbod veel groter. Op deze manier verloopt de overstap naar het ROC ook gemakkelijker. Daar werken ze ook al heel praktisch. De leer lingen weten nu ook beter wat ze wil len, omdat ze met meer beroepstakken kennis hebben gemaakt." De verbouwing heeft de school zelf be kostigd. „Een forse investering. Toen wij begonnen, was er nog geen sprake van een subsidieregeling. Inmiddels heeft minister Van der Hoeven deze me thode wel ingevoerd en krijgen scholen nu zestig procent van de kosten ver goed. Het heeft ons nu 350.000 euro ge kost. Daar heb ik geen spijt van. We hebben zelf voor deze methode geko zen." Dow Benelux betaalde een deel van de kosten van het technieklokaal. Op dit moment maakt alleen de boven bouw van het vmbo gebruik van het Leerplein. Twaalf uur per week krijgen de leerlingen les. Er is plaats voor 48 leerlingen die per blok vier uur aan de foto Camile Schelstraete slag gaan in het lokaal. Docente Houg: „Vier uur is erg lang, maar het gaat steeds beter. Als je gaat koken, heb je die uren ook echt wel nodig. De leerlin gen kunnen ook nooit zeggen dat ze klaar zijn. Ze werken namelijk zelfstan dig hun werkboek door. Als docent ben je nu meer een coach. Je stimuleert ze." En leerlingen, die niet voldoen aan de opdrachten of ze simpelweg niet uitvoe ren, zullen dat weten. Houg: „De leerlin gen moeten zoveel mogelijk opdrachten op elkaar uittesten. Zo moeten ze el kaar ook een voetmassage geven. Er zijn een paar leerlingen die dat niet wil len doen. In de zorg moet je niet vies van anderen zijn, dus dan krijgen ze een onvoldoende." De leerlingen oefenen nu op elkaar, maar afdelingsdirecteur vmbo Martin Visse wil verder gaan. „Zo kunnen we in de toekomst misschien wel broodjes gezond verkopen die onze leerlingen hier maken." Houg: „Of mensen komen hier naar toe om him haren te laten wassen of hun na gels te laten verzorgen." door Jean-Lou de Gucht SLUISKIL - De poezenboot Caprice uit Gent keert dinsdag terug naar Gent. Tijdens groot onderhoud bij scheepswerf De Schroef in Sluiskil bleek dat de schade aan de boot minder groot was dan in eerste instan tie was gevreesd. De Caprice valt onder de verant woordelijkheid van de Vlaamse stichting OFPA. Die strijdt te gen dierenleed. Gedumpte en verwaarloosde katten worden aan boord opgevangen. Groot onderhoud was nodig, om dat in het schip aan stuurboord zijde boven de waterlijn een gat zat dat een jaar of vijf geleden door een aanvaring was ont staan. Het gat was inmiddels provisorisch gerepareerd. Vol gens Mieke Schuddinck van OF- PA zijn er op de werf in Sluis kil alleen een paar stalen platen vervangen, die de romp moeten verstevigen. Vorig jaar maakte het schip twee keer water en moest het dringend gerepareerd worden. (Advertentie) STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur; Kaarten, vrij biljarten; 14.00 uur: Bewe gen 55+; De Halle, 14.00 uur: Prijskaarten, biljar ten; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten en biljar ten; CLIIMGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO koersbal en biljarten; 14.00 uur: Info over nieuwe zorgverzekering; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljar ten, koersbal; 19.30 uur; Line dance; 20.00 uur: Badminton; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten; 10.30 uur: Yoga; 13.00 uur; Biljar ten; 13.30 uur: Yoga, jeu de boules; 15.00 - 17.00 uur: Repetitie orkest Oud Hulst; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur; Biljarten; 13.30 uur; Koersbal; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen komst; NIEUW - NAMEN - De Kauter, 13.30 uur: KBO koersbal en handwerken; OOSTBURG - De Schotse Hoek, 19.30 uur: Werken met kleur; SAS VAN GENT - St.Albert, 14.00 uur: Kaarten en biljarten; De Vlaanderen, 20.00 uur: Bingo; De Regenboog, 14.00 uur: ANBO koers bal; SINT - JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 9.30 uur: Biljartles; 13.00 uur: Biljarten clubcompetitie; 13.15 uur: Engels; 13.30 uur: Bingo; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren en biljarten; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur: Yoga; 13.00 uur; Koersbal en bowls; 't Schelpenhoekje, 19.00 uur: Country dance voor beginners; 19.45 uur: Coun try dance voor gevorderden; Café Ter Nose, 19.30 en 20.15 uur: Free Country Dancers; Ter Schorre, 14.00 uur: Palazzolihuis bij eenkomst (ex) kankerpatiënten. op diverse soorten tapijt, gordijnen en vinyl. WONINGINRICHTING Molendijk 15 - HOEK - Tel. 0115-4412 35 AARDENBURG - Een grote loods afgeladen vol met jon geren, die drinkend, dansend, springend, lachend, zin gend en zoenend een sfeervol begin maakten van het aan komende carnavalsfeest in de Kikkerstad van Prins Pietje den Eersten. Voor de 31e keer stond zaterdagavond het schuurfeest in Aardenburg op de leutagenda, en een feest was het absoluut aan de Paardenmarkt. Zevenhonderd jongeren genoten van een sfeervol en gezellig avondje uit in de boerenschuur. Breezers, bier en dienbladen gingen in de schuur van hand tot hand. De West-Zeeuws-Vlaam se jongeren maakten er onder begeleiding van de BNN-roadshow 'The beats of BNN on tour' een flitsende start van het aankomende carnavalsfeest van. WESTDORPE - Kijk papa, wat een mooi konijntje", roept een meisje tegen haar vader. Ze vergaapt zich aan een van de vele kleindieren, die afgelopen weekend voor de 48e keer op de tentoonstelling van Kleindierenvereni- ging Westdorpe en omstreken te zien waren. De traditio nele driedaagse tentoonstelling in Cultureel Centrum Con cordia begon vrijdagmorgen met een open keuring door vijf erkende keurmeesters. De open keuring, waarbij pu bliek is toegestaan, is op grotere tentoonstellingen in het land al een tendens aan het worden, maar Westdorpe had ermee de primeur voor Zeeuws-Vlaanderen. Het publiek wist ook dit jaar weer de weg naar Concordia prima te vinden. Gedurende de tentoonstelling kwamen zo'n zeshonderd belangstellenden een kijkje nemen naai de 398 tentoongestelde kleindieren. ZUIDDORPE - In een woning aan de Hoofdweg Noord in Zuiddorpe heeft zaterdagavond een schoorsteenbrand ge woed. Er was niemand aanwezig in de woning, de bewo ners hadden het pand op tijd verlaten. Door de brand weer werd de brand snel geblust. De bovenverdieping van de woning heeft rookschade opgelopen. HOEK - op de Molendijk in Hoek is zaterdagavond brand in een woning ontstaan. Door een buurtbewoner was het vuur reeds geblust toen de brandweer ter plekke kwam. Een ruit van een deur van het pand was gebroken. Meubilair in de woning had vlam gevat. De politie onderzoekt de zaak. Mogelijk is er sprake van brandstichting. GOES - Twee mannen, één van 24 jaar uit Heinkenszand en één van 23 jaar uit Goes, zijn zaterdagnacht even na één uur door cle politie aangehouden op verdenking van het kapot slaan van een ruit van een woning aan de Bees tenmarkt in Goes. In de woning was toen een feestje aan de gang. De Goese- naar bekende na zijn arrestatie dat hij de ruit kapot had gemaakt. Hij wist niet meer waarom hij dat had gedaan. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Tegen de inwo-r ner van Heinkenszand worden geen verdere stappen on dernomen. Anna Pieters-Pharasijn en Robert Pieters waren zaterdag zestig jaar getrouwd. foto Wim Kooyman door Jeanette Vergouwen HULST - Zaterdag vierden An na Pieters-Pharasijn en Robert Pieters nog geen feest. Wel wa ren ze toen zestig jaar getrouwd voor de wet, maar het echte feest wordt pas gehouden op 9 februari, want toen trouwde het echtpaar voor de kerk. Het diamanten paar woont nog steeds zelfstandig en de auto staat nog altijd voor de deur. „Dat is toch gemakkelijk, hoe wel we niet vaak meer weggaan. Ik blijf rijden tot ik 90 jaar ben", lacht Robert Pieters (88). Het paar heeft vier kinderen, zoon Piet woont nog thuis, en drie kleinkinderen. De verkering begon in 1942. Ro bert woonde in Nieuw-Namen en had gewerkt op de boerderij en in de bouw. Anna, geboren in Graauw, diende bij een boeren familie in Nieuw Namen. „Ik zag Anna lopen en ik dacht dat is een lief meisje. Ik heb haar toen een brief geschreven en om dat zij mij ook een aardige jon gen vond schreef ze terug." Na de bevrijding werd Robert douanier. Hij werkte tot 1955 in Nieuw-Namen, daarna tot 1961 in Hansweert bij de douane die de schepen controleerden op de Westerschelde die naar Antwer pen voeren en tot zijn pensioen verder in Hulst. Als hij over zijn werk vertelt blijkt dat hij dat al tijd met plezier graag gedaan heeft. Spannende verhalen over het speurzoeken in de polder en het aanhouden van smokkelaars brengt hij nog vlot. Anna (83) vertelt op haar beurt over de twee trouwdata. „14 ja nuari 1946 zijn we met drie ouders naar het gemeentehuis in Clinge gefietst en na de plechtig heid weer terug naar Nieuw-Na men waar we meteen weer aan het werk gingen. 9 februari was een rampdag, het stormde en re gende en het paard dat voor de koets gespannen was sloeg op hol. De koets zat klem tussen een lantaarnpaal en een huis, we zijn toch in een andere koets naar de kerk gereden en daar werd de dienst snel afgewerkt want een half uur later was er een begrafenis." Het echtpaar geniet een redelijke gezondheid en maakte in het verleden ver schillende georganiseerde bus reizen naar Europese landen. Anna zegt dat Robert gouden handen had. Hij knutselde veel en tuinierde. Haar grootste hob by was handwerken. Ook als lid van de vrouwenbond was zij ac tief en werken in de groentetuin en fietsen deed ze met Robert sa- Advertentie Bel voor informatie ZEEUWS VEILINGHUIS Herengracht 74, 4331 PX Middelburg Tel. 0118-650 680 www.zecuwsveilinghuis.n!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39