Zierikzee tevreden met punt Inzet Duiveland wordt beloond PZC Ouwerkerk buigt laat voor leider Nieuwe hoop bij Ron de Bruine s21 u tegen Madese Boys levo kan luiten naar periodetitel Fixet Schuddebeurs koploper af Inhaalrace SKNWK beloond Zierikzee 2 weerstaat koploper Zonnemaire heeft een off-day maandag 16 januari 2006 3 flERlKZEE - Zierikzee hand- feafde gisteren zijn positie in je middenmoot van de tweede .ijsse E. Op eigen veld had de Jc'houvvse club halvervvege een [.([.voorsprong, maar die maak- |e Brabantse tegenstander in tweede helft ongedaan: 1-1. V'j pjf eindstand paste precies bij i feze wedstrijd. Zierikzee startte met een (^-opstelling, waarbij de van w fli blessure terugkomende Ser- iBerrevoets in de basis ont wil. Organisatorisch stond het te bij de thuisclub. Zeker de aste twintig minuten kende de siKg van trainer Gaby Nieman- -vrdriet een heel sterke fase. de vijfde minuut was er al ,.i goede kans na een corner loaf links van Rik de Vos. te minuten later werd We sley Quist door Jeroen Stoop jèrgehaald binnen het straf- Scheidsrechter erstea wees resoluut naar de p, pip. Matthijs Hage klaarde dit Jjiijsje bekwaam en Zierikzee jstond op een 1-0 voorsprong. ierikzee bleef georganiseerd M jpélen, maar naarmate de wed- IjI* snjd vorderde kwam Madese jïs steeds vaker in balbezit. ^bezoekers hadden in de aan- 1diers Joost Jansen en Geert y sfs spelers die volop de aan- ej' acht trokken en ook Michel Jan overs verdiende alle zorg ge- y [eii zijn plunjezak met routine. at( [ierikzee was echter op zijn li-vive. Het gaf nauwelijks tsweg. terwijl Madese Boys te rn een kaartenfestival aanliep 5;JI ajf stuks in de eerste helft). In rast bracht Madese Boys te invallers en in de tweede ift werd de Brabantse druk naar voren nog meer opgevoerd. Zierikzee bleef aanvankelijk overeind, maar langzamerhand begon met name invaller Wou ter de Laat een plaag voor Zie rikzee te worden. Iedereen voel de dat de gelijkmaker in de lucht hing. En in de 80e minuut viel die ook. Madese Boys kreeg aan de linkerkant een vrije trap, na een overtreding op Hein Neefs. Aanvoerder Jan van der Ven voltrok het vonnis en bracht met een goed gericht schot Madese Boys langszij. Trainer Niemansverdriet was na afloop tevreden met het ge lijkspel. „Madese Boys is een goed voetballende tegenstander en vooral de spitsen zijn levens gevaarlijk, maar defensief ston den wij er vandaag. Hadden wij de volle buit kunnen pakken, dan had dit in de eerste twintig minuten moeten gebeuren." Zijn collega van Madese Boys Hans van Wolven wond zich na afloop nog op over het aantal kaarten voor zijn spelers en over een niet toegekende straf schop. Door deze 1-1-uitslag klom Ma dese Boys naar de derde plaats; Zierikzee handhaafde zich in de middenmoot, met een gat van vier punten op de gevarenzone. Zierikzee-Madese Boys 1-1 (1-0). 7. Matthijs Hage 1-0 (strafschop), 80. Jan van der Ven 1-1. Scheids rechter: A.C.G. Kerstes (Etten Leur). Gele kaart: Vincent Bakker (Zierikzee) Joost Jansen, Toine van Broekhoven, Hein Neefs, Jeroep Stoop en Rob Ramberg (allen Madese Boys). Aantal toe schouwers: 150. Zierikzee: Peter Brussé, Barry Ha ge, Martijn van Grunsven, Mariko Rouw (85. Serge Berrevoets), We sley Quist, Rik de Vos (75. Wesley Goud), Freek Torensma, Matthijs Hage, Thomas Vos, Jamo Vermeu len, Vincent Bakker. Zierikzee-speler Rik de Vos is in duel om de bal met Toine van Broekhoven van Madese Boys. Ploeggenoot Matthijs Hage komt aangelo pen. foto Dirk-Jan Gjeltema door Jos van Belzen VLISSINGEN - Door het 3-3-ge- lijkspel van de nummer twee op de ranglijst. Rimboe, is koplo per Zeeland Sport verder uitge lopen-in de vijfde klasse B. De Vlissingers liepen tegen Ouwer kerk in de slotfase uit naar een ruime 4-0-overwinning en heb ben nu zes verliespunten minder dan de ploeg uit Wouwse Planta ge. Kwadendamme-Vosmeer 3-0: Vanaf de beginfase was de thuis ploeg de bovenliggende partij te gen Vosmeer dat voor rust geen kans creëerde. Na de openings treffer van Martin Smaardijk in de 33e minuut zorgde Jacco Zuidhof op slag van rust voor 2-0. In de tweede helft hadden de be zoekers meer balbezit, maar het was Kwadendamme dat via Mar co Remijn verder uitliep tot 3-0. Zeeland Sport-Ouwerkerk 4-0: De koplopers hadden het niet echt eenvoudig tegen een met man en macht verdedigend Ou werkerk. Na de openingstreffer van Geert Francke in de 30e minuut was het pas een kwartier voor tijd Roy Verkerk die de voorsprong verdubbelde: 2-0. In de slotfase bouwden Arnoud Stok en en Roel Schreurs de stand verder uit tot 4-0. Lewedorpse Boys-Renesse 0-2: Beide ploegen kregen in deze wedstrijd de nodige kansen. Waar de thuisploeg verzuimde deze te benutten sloeg Renesse, dat vijf basisspelers miste, al na tien minuten toe via John Berre voets: 0-1. Lebo nam hierna het initiatief over en gaf dit pas in de loop van de tweede helft weer uit handen. Met nog een kwartier op de klok rondde Frenk van Hengel een fraaie solo af met een doelpunt en besliste hier mee dit boeiende duel: 0-2. Volharding-Nieuw Borgvliet 2-7: Halverwege stond er een 1-6-stand op het bord en dreig de er een afstraffing met dubbe le cijfers voor de thuisploeg. Na rust kwamen beide ploegen ech ter nog maar éénmaal tot sco ren. Voor Volharding waren Robin Bal (1-1) en Nathan Schenk (2-6) trefzeker. Namens de Bra banders waren dit Sebastiaan Tempelaars en Nordin Jaddi (beiden tweemaal), Danny Oerle- mans, Mohmammed Boukadan en Aytac Akkaya. COES-Mevo kan de tweede-pe- Dödetitel uit het hoofd zetten, jp sant in Yerseke verloor de jkegvan trainer Cock Knijnen- laigmct 2-0 waardoor de Beve uidse tegenstander onbereik- s!f, br werd in de periode. Brou- fershaven kwam met een W-overwinning op Smerdiek 2 Kd uit de startblokken. IK'57 pakte een punt in Krui sigen. noirl Ïerseke-Mevo 2-0: Al na twin- 'b gseconden raakte Mevo de lat, aar daarmee was het grootste van de bezoekers ook di- Voor rust werd er Adriaan van de bracht Yerseke in de Rede helft aan de leiding na goede aanval. Een vrije trap faJordy den Toonder, die via m binnenkant van de paal in de lal verdween, bracht de beslis- Smerdiek-Brouwershaven 0-1: feerdiek speelde het betere rceibal maar de bezoekers gin- tf rj 'p optimaal met de spaarzame Nn om die ze kregen. Halver- jft-fRge de tweede helft bleek een y||elpunt van Marijn den Boer J tn doorslaggevende betekenis. pdiek kreeg in de laatste ,f iminuten kansen op de gelijk- maar vooral Erik van aften faalde. iiningen-WIK'57 0-0: Krui- dreri speelde met veel inval- en dat was vooral in de eer- ze:; helft, waarin beide ploegen vit-i Olijks kansen kregen, te- le zien. In de tweede helft ®est WIK'57 steeds verder te il, maar het overwicht van de huisploeg leverde geen doelpun- Oosterlanders verrassen met 3-0-overwinning op titelkandidaat SKNWK door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Terwijl uit de kelen van het Duiveland-le- gioen het 'wij geven voetballes' nog naklonk, dropen de teleurge stelde SKNWK-spelers af. De Nieuwerkerkers brachten zelf te weinig, werden op felheid afge troefd door buurman Duiveland en dat leidde tot een 3-0-neder- laag in Oosterland. Beide trainers pasten hun opstel ling voor de derby enigszins aan. Adriaan Nieuwenhuijse trachtte door Gert-Jan Tierie voorin te positioneren - en Wou ter de Jonge op de bank te hou den - voor meer beweging bij SKNWK te zorgen, terwijl Dui- veland-collega Jan Heikamp Erik Fierens op het middenveld liet spelen. De tactische zetten pakten voornamelijk uit in het voordeel van de thuisploeg. De opdracht die de naar Bevel anders vertrekkende Heikamp zijn mannen meegaf, was duide lijk. Duiveland startte fel en een aantal pittige duels in de begin fase leverden de gastheren twee gele kaarten op. Aanvoerder Lex Zwang, die met twee goals uit vrije trappen de grote man werd bij de thuis ploeg, kon zich wel vinden in de speelwijze. „Er werd tenminste weer gewerkt in het veld. Ieder een bij ons was zich bewust van onze situatie." Voor SKNWK- speler Mark den Haan, wiens wortels in Oosterland liggen, kwam de nederlaag hard aan. „Het was triest van onze kant. De tweede helft konden we hele maal niets meer brengen. Mis schien was er toch sprake van onderschatting. Ook voor trainer Nieuwenhuijse kwam de nederlaag onverwacht. Hij was niet verrast door de felle start van Duiveland, maar na één helft maakten zijn spelers toch precies één overtreding meer (12 tegen 11) dan die van Duiveland en op het eind zelfs drie (23 tegen 20). „Maar wij maakten heel domme overtredin gen", reageerde de trainer. „De uitslag is de verdienste van Dui veland. Wij zijn hier afgetroefd. De eerste helft begonnen we nog goed, maar de tweede helft heb ben we te weinig gebracht." Toch had SKNWK twee momen ten waarop het de wedstrijd een andere wending had kunnen ge ven. In de vierde minuut bracht Duiveland-doelman René Zwart Duiveland-speler Leen IJzelenberg (licht shirt) in duel met Martin Huisman van SKNWK. redding op een vrije trap van Léon de Bruine, maar had Emiel Kuijten in de rebound voor 0-1 moeten zorgen. De aan valler schoot de bal echter naast. Nadat Barry Steenpoorte Duive- lands eerste mogelijkheid liet liggen kwam de thuisploeg in de achttiende minuut toch aan de leiding. Martin Huisman maak te een overtreding op Marcel de Bruine. Lex Zwang zette zich achter de bal en doordat zijn in zet onderweg van richting veran derd werd, bleek doelman Quik kansloos. Vijf minuten na de 1-0 kreeg Gert-Jan Tierie zijn enige kans van het duel, maar van dertig meter schoot hij de bal over de uitkomende René Zwart over de goal. Daarna manifesteerde vooral de verdediging van SKNWK zich in negatieve zin. Welgeteld zes keer bezondigden Martijn Neele en Frank Boere zich aan balverlies in de op bouw. Doordat ook het Nieuwer- kerkse middenveld geen vat kreeg op de tegenstander, was het matige spel van SKNWK verklaard. Vijf minuten na rust kwam het tweede moment waarin de be zoekers de wedstrijd hadden kunnen kantelen. Erik Fierens kreeg in het eigen strafschopge bied de bal ongelukkig op zijn hand en scheidsrechter Bracht floot voor een penalty. Maarten Padmos belastte zich met het buitenkansje, maar hij schoot de bal naast. Het was voor Pad mos de eerste gemiste straf schop ooit. „Die had er in gemoe ten! Maar eens moet de eerste keer zijn dat ik er eentje mis", baalde hij na afloop. Moegestreden Duiveland kreeg daarna de kans op 2-0, maar Steenpoorte miste een kans die gelijk stond aan die van Tierie in de eerste helft. Daarna kreeg SKNWK zijn eni ge kans na rust. De moegestre den Marnix van der Hulle ver speelde de bal aan invaller Christian van Vossen, die vervol gens René Zwart op zijn weg vond. Twee minuten later besliste aan voerder Lex Zwang de wed strijd. Marcel Zwager werd ge vloerd door Frank Boere en Zwang sprak van net buiten het strafschopgebied zijn balgevoel wederom aan. Langs de muur en naast Quik plaatste hij de bal in de uiterste hoek. Oosterland ontplofte, met het publiek als gangmaker. Daarna had vooral Jan IJzelen- berg geluk dat hij het einde haal de, want natrappen op Martin Huisman, onder de ogen van de arbiter, leverde hem zelfs geen kaart op. Dennie le Comte raak te drie minuten voor tijd na een fraaie Oosterlandse aanval nog foto Dirk-Jan Gjeltema de lat en een minuut later maak te Marcel Zwager met zijn doel punt het Duivelandse feestje compleet. Duiveland-SKNWK 3-0 (1-0). 18. Lex Zwang 1-0, 77. Lex Zwang 2-0, 88. Marcel Zwager 3-0. Scheidsrechter: A. Bracht (Ammer- zoden). Gele kaart: Lex Zwang, Erik Fierens en Marcel Zwager (Duiveland), Gert-Jan Tierie en Emiel Kuijten (SKNWK). Aantal toeschouwers: 260. Duiveland: René Zivart, Mark de Reus, Lex Zwang, Bart-Jan van Damme en Marnix van der Hulle (84. Chris IJzelenbergMarcel de Bruine (78. Dennie le Comte), Leen IJzelenberg, Erik Fierens (77. Jan IJzelenberg) en Wilmar van der Sande; Barry Steenpoorte en Marcel Zwager. SKNWK: Léon Quik, Johan Pad mos (56. Wouter de Jonge), Frank BoereMartijn Neele en Mark den Haan, Leon Goedegebure (66. Christian van VossenLeon de Bruine, Maarten Padmos en Mar tin Huisman; Gert-Jan Tierie en Emiel Kuijten. ZIERIKZEE - De volleyballers van Fixet Schuddebeurs zijn hardhandig van hun troon gestoten in de B-poule van de recreatieve competitie in Zierikzee. De koploper ver loor met 3-0 van De Brug 1, waardoor zowel De Brug 2 als HCR De Kroon/Wiska passeerde op de ranglijst. Beide- teams wonnen immers met 3-0. De Brug 2 heeft de beste papieren, want die ploeg heeft zelfs nog een wedstrijd minder gespeeld. In de A-poule kwam Zeelandia langszij bij koploper Big Boss door een 3-0-zege Marleco/ClOOO/Cluzona. In de vrouwenpoule hielden de koplopers DRV accountants/Wik 2 en Juwelier Postma ge lijke tred met 3-0-zeges. ARNEMUIDEN - De korfballers van SKNWK hebben za terdag een zwaarbevochten 9-8-overwinning behaald op TOP 4. Na een bar slechte eerste helft keek SKNWK te gen een 7-3-achterstand aan. De pauze werd gebruikt om alle zaken op een rijtje te zetten en verdedigend twee wij zigingen aan te brengen. SKNWK dicteerde na rust de wedstrijd volledig. De verdediging gaf geen meter ruimte meer weg en in de aanval zocht de ploeg nu wél geduldig naar de kansen. Halverwege de tweede helft was de stand rechtgetrokken naar 7-7. Door het enige Amemuidse doel punt na rust kwam TOP weer op voorsprong, maar de Nieuwerkerkse ploeg sloot de wedstrijd toch af met een 9-8-overwinning. Scores SKNWK: Rocco Bax en Johan van de Linde beiden 3, Jacco Folmer 2, Jaap van Gastel 1 VELDHOVEN - Een punt, dat is waar Zierikzee 2 voor kwam tegen koploper UNA. En dat punt kreeg de ploeg van trainer Walter de Jonge ook. In Veldhoven werd het 1-1. Nummer tien op de ranglijst Zierikzee startte in een 4-5-1-formatie tegen de Brabantse lijstaanvoerder. En dat pakte goed uit, liet De Jonge weten. „Zij hebben ge woon de beste ploeg van onze competitie, dus deze opstel ling leek me het best. Door het bevroren veld kwamen zij niet aan hun technische spelletje toe, want de bal kon alle kanten op springen. Kort na rust verschalkte de thuisploeg toch uitblinker Vanya van Iwaarden: 1-0. Zo'n tien minuten later was het alweer gelijk, nadat Patrick Verkaart een goede actie van Patrick Roggeband afrondde. Zierikzee kreeg nog een kans op de overwinning, maar De Jonge was uiteraard te vreden met het gelijkspel. „De jongens geloven er echt weer in. De volgende wedstrijd tegen nummer laatst Reu- sel Sport 2 is van groot belang. Het zal spannend blijven tot het einde van het seizoen." RENESSE - De voetballers van Zonnemaire beleefden gis teren een collectieve off-day. Tegen laagvlieger Renesse ging de ploeg van Adrie Geelhoed met 2-0 onderuit. Re- nesse vond in beide helften eenmaal het net. Zonnemaire kreeg in de eerste helft nog wat kansjes, maar was in de tweede helft nergens meer. „Al hadden we nog een uur doorgespeeld, we zouden toch niet meer gescoord heb ben", was het commentaar van Geelhoed. „Het liep echt niet, maar dat lag aan onszelf. Deze wedstrijd moeten we maar snel vergeten. door Bas Abresch BURGH-HAAMSTEDE - Na een wisselvallige eerste seizoens helft was de motivatie een beet je weggeëbd, bekende DFS-trai- ner Ronnie de Bruine. Maar een goed gesprek vóór de jaarwisse ling en een trainingsweekend er na, brachten nieuwe hoop bij de coach. Niet voor niets tekende hij dit weekend voor één jaar bij. De doelstelling voor de rest van het seizoen is de nacompetitie halen. Want dat is zeker niet on mogelijk volgens De Bruine. „Op VCK na is er geen enkele ploeg waar wij van hoeven te verliezen. We moeten gewoon zorgen dat we bij de eerste vier komen. Dat is ook waar wij thuis horen, samen met VCK, Be velanders en MZVC." Ondanks de uitgesproken ver wachtingen van zijn trainer is middenvelder Huib Nortier heel wat minder ambitieus. Op de vraag of DFS kanshebber is voor de derde periode, ant woordde hij: „Dat zie ik niet ge beuren. We hebben in de eerste seizoenshelft veel blessures ge had, soms zelfs zo veel dat het tweede en derde elftal niet ge noeg mensen hadden om te kun nen voetballen. Wat dat betreft gaat het slecht met de vereni ging. We hebben een te kleine se lectie." Duidelijke taal van de midden velder. Maar wel met een flinke kern van waarheid. Want in de bestuurskamer van de club uit Burgh-Haamstede waren zater dag al plannen hoorbaar om het tweede elftal uit de competitie te halen. En wat het eerste elftal betreft: dat is in hoge mate af hankelijk van enkele spelers en als die geblesseerd zijn of afzeg gen (zoals Lennart Padmos afge lopen zaterdag, volgens De Brui ne met een, netjes verwoord, heel slechte smoes), is dat moei lijk op te vangen. Dat bleek voor de winterstop, toen DFS goed startte met ne gen punten uit vier wedstrijden, maar uit de volgende zes duels slechts drie punten haalde. Erg wisselvallig dus, al dan niet ver oorzaakt door de vele blessures. Voor de winterstop zette het her stel zich enigszins in (zeven uit drie), gevolgd door de overwin ning van zaterdag op MZVC. DFS (tot zaterdag zevende op de ranglijst) koos voor een iet wat afwachtende houding tegen nummer zes MZVC. Met een goed gesloten achterste linie gokte DFS op creatieve ingevin gen van middenveld en aanval, en mocht MZVC voornamelijk' het spel maken. Die tactiek loon de, mede omdat de bezoekers uit Middelburg niet in staat wa-' ren DFS hun wil op te leggen. De thuisploeg had het geluk dat na twintig minuten een MZVC-goal onterecht werd afge keurd wegens buitenspel en- sloeg zelf aan het einde van de eerste helft toe. Jeroen Grèfkens. vond met een voorzet de lange- Remco Rotte, die zijn kopbal via de onderkant van de lat op het hoofd van Huib Nortier zag be landen: 1-0. De voorsprong bracht duidelijk rust in de gele deren en een kwartier na de pau ze volgde de 2-0. Nortier vond de ruimte op rechts bij Gref- kens, die Anco van der Linde op maat bediende. De routinier kopte via de grond raak. Onnodig „Dat was een uitstekende goal", vond De Bruine. „Maar hierna lieten we ons ver terugzakken.' We hadden afgesproken wat meer teruggetrokken te spelen tegen een goede ploeg als MZVC, maar nu gingen we wel erg ver terug. Verder vergaten we vooruit te verdedigen, waar door we het onszelf onnodig moeilijk maakten." MZVC kwam onder leiding van good old Henk de Nood terug in de wedstrijd en Sander de Vries maakte de aansluitingstreffer. DFS zocht naar adem en die werd verstrekt door René Brus sé. In de 82e minuut krulde hij een vrije trap langs de totaal ver keerd geposteerde MZVC-muur: 3-1. In de 'dying seconds' zorg de invaller Wouter de Vries met een volley voor de 3-2-eind- stand. Daardoor wisselden bei de ploegen stuivertje op de rang lijst en staat DFS nu zesde. DFS-MZVC 3-2 (1-0). 39. Huib Nortier 1-0, 59. Anco van der Lin de 2-0, 72. Sander de Vries 2-1, 82. René Brussé 3-1, 90+3. Wouter de Vries 3-2. Scheidsrechter: H. van Meerkerk (Streefkerk). Aantal toe schouwers: 55. DFS: Stefan Smalheer: René Brus sé, Martijn Boot (84. Michael Leij- ten), Bas Bitter, Ronald Braain; Marco Bergs7na, Huib Norlier, Bas Hogestein; Jeroen Grefkens, Anco van der Linde, Remco Rotte (57. Maris Bom).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35