Delta Sport verliest in de zoemer Zilveren speld Cees Arensman PZC All Ready doet sportieve plicht I Voetbalsters WIK laten winst liggen Oefenmeester Van Keulen geniet op bank van RCS I Biljarters 3BSD uit gevarenzone Alles valt goed voor handballers EMM Fop Fonteijne houdt schaats aan de vloer en wint marathon s20 Zierikzeese handballers huilen tranen met tuiten na 22-21-nederlaag Goudzwaard kampioen in de nabeurt 1* I uitslagen maandag 16januari 2006 door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Ze hadden het zo graag gewild. En ze hadden er eerlijk gezegd nog recht op ge had ook. Maar opnieuw liep LifeDesign/Delta Sport gisteren twee broodnodige winstpunten mis. Het bezoekende Aristos boorde in een split second als nog elk Zierikzees handbalopti- misme de grond in. Bij een gelij ke stand van 21-21 trad de Bra bander Thijs Eradus op als scherprechter en tilde de eind stand in de zoemer naar 21-22. Ze zaten er allebei verslagen bij. Grote tranen biggelden over bei der wangen. Jongeling Merijn de Vos en allrounder Joey Aerts- sen waren direct na afloop on troostbaar. Een man mag niet huilen, maar deze keer was het geoorloofd. Na weken had Delta Sport eindelijk weer een puntje in de hand, maar raakte toch nog kwijt. „Dit is hard", zei Ae- rtssen tussen de waterlanders door. De Vos had het er nog moeilijker mee. Al snikkend wist hij in beginsel niet meer uit te brengen dan 'dit is heel erg om zo te verliezen'. Nadat de emoties tot redelijke proporties waren terugge bracht: „We verloren eigenlijk omdat we in de tweede helft té veel kansen misten. Te veel bal len kwamen op de paal, naast en recht op de keeper. Waar dat aan ligt? Tja, hoofdzakelijk ze nuwen, denk ik, en de spanning van dat moment", filosofeerde Aertssen. Ook Merijn de Vos deelde in de malaise en kreeg de ballen er in de slotfase niet in. „Als ik die ene bal er wel in had geschoten, dan, ja dan winnen we mis schien. Ik ben gisteren ook al vier uur met handbal bezig ge weest, fluiten en spelen. Mis schien dat dat me uiteindelijk heeft opgebroken. Wie zal het zeggen." De zichtbare waterlanders ont braken, maar gezien het strakke koppie huilde trainer/coach Bert de Vos inwendig. „Dit is bij zonder zuur", erkende hij. Maar zoals het een goede keuzeheer betaamt meteen analyserend. „We hebben het zelf op een knul lige manier weggegeven. De drie opgelegde en gemiste kansen op het einde hebben ons uiteinde lijk opgebroken. Er is vanmid dag door Delta Sport hard ge werkt en bevlogen gespeeld. De winst was deze keer echt ver diend geweest. En we hebben die punten hard nodig om uit dit dal te komen." Nét niet Delta Sport begon gisteren goed in sporthal Onderdak. Binnen vijf minuten werd een prima 5-1-voorsprong genomen. Met twee doelpunten van aanvoer der Rick Evertse, die een goede eerste helft speelde. Na de her vatting kwam hij er niet meer aan te pas. „Eerdere wedstrij den verloren we vaak al tijdens de eerste tien minuten, omdat we niet fel genoeg waren. Dat hebben we vandaag beter ge daan. Maar nu ontbrak het ons aan dat beetje geluk. Bij ons ging het vaak nét niet, terwijl het bij Aristos net wél lukte." Toen Evertse in de elfde minuut voor 7-3 zorgde, stokte de Zie rikzeese machine. Onder aanvoe ring van de Tjechische mid denopbouwer Neman ja Janca verdween de voorsprong van de blauwhemden als sneeuw voor de zon. Negen minuten voor de rust gaf het scorebord een 8-8-tussenstand aan. Met han gen en wurgen bleef Delta Sport voor rust aan de goede kant van de score. Halverwege het duel was het 11-10. Meteen na de her vatting kantelde de wedstrijd echter in het voordeel van de Brabanders. John Warrink, de coach van Aristos bezig aan zijn eerste sei zoen, was heel blij met die om mekeer. „Door de goede break-out van Arthur van Ber gen kwamen we in de tweede helft meteen gelijk. Dat was prettig. Dat is ook de kracht van Aristos; als het belangrijk wordt, komt er rust in het spel en gaat het ineens lopen. Daar bij viel het me ook op dat het ni veau van Delta Sport na de rust ineens onverklaarbaar inzakte. door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - De voetbalsters van WIK'57 moesten met het be zoekende Papendrecht de pun ten delen. Beide ploegen trapten twee keer raak. Zierikzee verde digde de koppositie door met 3-2 te winnen van Patrijzen. ZSC'62 kon met tien speelsters weinig uitrichten tegen Smer- diek 2: 4-1. KATTENDIJKE - Herber Goud zwaard van Onder Vrienden is in café Onder de Toren districts kampioen geworden in het band stoten vijfde klasse poule noord. In een spannende finale klopte hij Cris van der Werf van d'Eule op moyenne. Derde werd Rikus Merle van De Graanbeurs. Het kampioenschap was van be gin tot eind spannend. Cris van der Werf ging de slotronde in met twee punten voorsprong op Herber Goudzwaard en had aan een gelijkspel genoeg voor de ti tel. Dat was het minimum, om dat Goudzwaard over een beter moyenne beschikte. De druk werd de jonge biljarter van d'Eu le kennelijk teveel. Goudzwaard domineerde de finale, won met 30-20 en werd kampioen. Van der Werf droeg zijn verlies als een echte sportman. „Herber was gewoon te sterk voor mij. Dus is zijn titel verdiend." De hoogste partij van het toernooi was ook voor de winnaar die in de tweede ronde al een moyenne van 3.00 liet noteren. Ook de hoogste serie kwam van hem. Met zo'n palmares kun je niet zeggen dat de titel gestolen was. Met als enige een moyenne van boven 1.00 wordt dat nog eens extra onderstreept. Opvallend was nog de prestatie van Marlijn Hendriks van de Herberg. Nog maar enkele maan den lid van zijn vereniging plaatste hij zich voor deze finale en slaagde erin zich op de vierde plaats te nestelen tussen het Schouwse geweld. Goudzwaard verdiende een plaats in de regio nale kampioenschappen, die van 3 tot 5 februari worden ge houden in Sint Willebrord. Guust Sluys van Delta Sport haalt uit op het doel van Aristos. Ze gooiden ineens alles naast, wat ze tot dan toe niet hadden gedaan. Gezien de wedstrijd was een gelijkspel wat mij be treft eerlijker geweest. Nu heeft de gelukkigste gewonnen." Bolwerken In het eerste kwartier van deel twee konden de blauwhemden het nog enigszins bolwerken. Toen de bezoekers in de vijftien de minuut op een 17-18-voor- sprong kwamen, na alweer een prima break-out van Van Ber gen, was het pleit beslecht. Ook de Zierkzeese supporters leken te beseffen dat er nu geen hou den aan meer was. Het hart on der de riem 'kom op, er is nog tijd zat' klonk niet erg overtui gend. Vanaf dat moment liep Delta Sport constant achter de tegenstander aan. Toch lukte het uitblinker Jim Niemans om dertig seconden voor het einde met een enorme krachtinspanning 21-21 te ma ken. Sporthal Onderdak ontplof te. Uit alle macht werd het ene winstpuntje verdedigd. Het kost te aanvoerder Evertse zelfs een rode kaart. „Je doet er natuur lijk alles aan om een tegendoel punt te voorkomen. Zelf een nut tige overtreding mag dan, vind foto Dirk-Jan Gjeltema ik. In dit geval had ik echter de pech dat ik een duw kreeg van Bob (van Lint), waardoor ik de tegenstander, die al in de lucht hing, onmogelijk kon ontwij ken. Dit is mijn eerste rode kaart in mijn carrière, dus dat valt nog wel mee." Scores Delta Sport: Jim Niemans 6, Rick Evertse 4, Joey Aertssen, Bob van Lint, Erwin Schaalje, allen 3, Guust Sluys 2. WIK'57-Papendrecht 2-2: Met nog één minuut op de klok had Bianca Kloet de winnende tref fer voor WIK op de schoen. Haar vrije trap passeerde de paal echter aan de verkeerde kant. De punten moesten zo doende worden gedeeld. De be zoekers kwamen na 13 minuten op voorsprong. Ellen Schreurs verzilverde zeven minuten later een penalty: 1-1. Bianca Kloet trapte vervolgens een corner met een fraaie draai in één keer tegen het net: 2-1. Na de hervat ting kwam Papendrecht na een scrimmage op gelijke hoogte. „Het was jammer dat Bianca die laatste kans miste", vond trainer Ko Goudriaan, die zijn contract met een jaar verleng de. Zierikzee-Patrijzen 3-2: In een bar slechte wedstrijd boekte Zie rikzee toch weer de volledige winst. Lianne Quist opende na twee minuten de score voor Zie rikzee. Patrijzen kwam terug tot 1-1 en stootte zelfs door naar 1-2. Na de hervatting kwam Zie rikzee terug via Annemarie Lou ter. Ellen Bijzet tekende in de 85e minuut voor de 3-2. Smerdiek 2-ZSC62 4-1: Omdat één speelster zonder opgaaf van redenen niet was opgekomen, reisde ZSC met slechts tien spe lers af naar Smerdiek. Veel eer viel er voor de Scharendijkse elf niet te behalen. De thuisploeg excelleerde probleemloos naar een 4-0-voorsprong. Judith Zwiestra redde de eer voor ZSC'62 door met het hoofd te scoren uit een vrije trap van Iris Vroegop. van onze sportredactie BRUINISSE - Cees Arensman is zaterdagavond in Bruinisse gehuldigd voor zijn jarenlange werk voor het volleybal en vol leybalclub Kwiek in het bijzon der. De voorzitter van de Bruse vereniging werd in sporthal De Vanger onderscheiden met een zilveren speld van de Neder landse Volleybalbond (NeVo- Bo). Arensman is geen kind van Kwiek. Hij begon immers als speler bij Intermezzo in Mid- delharnis. In de jeugd schopte hij het met zijn team ver: toto Nederlands kampioen. In 1982 stapte Arensman op 23-jarige leeftijd over naar Kwiek. Na een jarenlange carrière in het eerste mannenteam speelt hij nu in het tweede team. Ook op het gebied van training geven is Arensman erg actief. Op 23-jarige leeftijd haalde hij zijn diploma B en ging het trai nersvak in. Verenigingen waar hij actief was, zijn onder meer: Intermezzo, Jong Pendrecht, Delphi Mevo'80 en Kwiek. Mo menteel traint hij het eerste vrouwenteam (regiodivisie) en het tweede mannenteam (twee de klasse). Voorzitter Arensman is sinds 1989 be stuurslid van Kwiek. In 1995 is hij voorzitter geworden en dit is hij nog steeds. Naast het voorzitterschap houdt hij zich bezig met de sponsoring en is hij voorzitter van de technische commissie senio ren. In het verleden is Cees de inspirator geweest voor het op zetten van de jeugdafdeling. De vrouwen van het eerste team moesten bijvoorbeeld ver plicht om de beurt op zaterdag ochtend training geven. Mede door dat initiatief heeft Kwiek nog altijd een bloeiende jeugd afdeling. Ook op talloze andere gebie den (zoals arbitrage en accom modatie) heeft de nu 46-jarige Arensman zijn sporen ruim schoots verdiend. Daarin zag de NeVoBo voldoende aanlei ding om hem zaterdag na zijn wedstrijd met het tweede team te onderscheiden met een zilve ren speld. Voordat Cees Arensman zijn zilveren waarderingsspeld kreeg uitgereikt, speelde hij met zijn team eerst nog een wedstrijd. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ron de Waal OOST-SOUBURG - Voor de voetballers van Dongen het goed en wel doorhadden, was de wedstrijd tegen RCS al gespeeld. Door een bliksemstart van de ploeg van Alexander van Keulen waren de Brabant se bezoekers al na tien minuten (3-0) kansloos. De Souburgers wonnen uitein delijk met 5-0. Het is nog maar zelden gebeurd dat Alexander van Keulen zich zo snel zeker voelde, zei hij. „Het was inderdaad snel gebeurd", zei de tevreden oefenmeester na afloop. „We begonnen nu wel eens een keer goed en konden met zo'n riante voor sprong lekker vrijuit gaan spelen." Na de zege staat RCS zelfs weer boven aan, mede omdat de wedstrijd tussen kop loper Unitas'30 en Halsteren werd afge last. „Maar ik ben vooral blij omdat we voor de periodestand vijf goals hebben gemaakt. Natuurlijk moet je voor niets minder dan het kampioenschap gaan, maar het winnen van een periodetitel is zeer gewenst", aldus Van Keulen. Al na zes minuten opende RCS bij de eer ste mogelijkheid de score. Rudley St. Ja- go omspeelde keeper Abdulahovic van Dongen, maar hij kon nog wel een hand tegen de bal krijgen. Remco Felius was er als de kippen bij en tekende de 1-0 aan. Nauwelijks twee minuten later kreeg Rudley St. Jago op aangeven van Alwin van Ham weer een kans om te sco ren, maar zijn schot werd geblokt. Nu joeg Dangelo Martien de teruggekaatste bal tegen het net: 2-0. Dongen was volledig de kluts kwijt en tot overmaat van ramp kreeg het een minuut later opnieuw een dreun. De Brabantse defensie werd helemaal weggespeeld door RCS, maar doelman Abdulahovic voorkwam de beloning. In de rebound was het weer de attente Dangelo Martien die de trekker overhaalde: 3-0. „Heerlijk als je zo kan beginnen", zei Dangelo Martien bij het verlaten van het veld. De jonge linkeraanvaller, net als Rudley St. Jago één van de smaakmakers, had een heerlijke middag. „Mijn directe door Ben Hameeteman WADDINXVEEN - All Ready heeft zaterdag niet meer dan zijn sportieve plicht vervuld. In Waddinxveen werd de plaatselij ke hekkensluiter Korbis met 15-10 verslagen. De Zierikzeese korfballers bezetten zodoende nog steeds de tweede plaats, drie punten achter koploper Sagitta. Het is altijd weer opvallend wanneer na afloop van een wed strijd van All Ready de statistie ken worden opgemaakt. Meestal blijkt dan dat iedereen wel zijn doelpuntje heeft meegepakt. Echte uitschieters en topscorers zijn er eigenlijk nooit. Afgelo pen zaterdag tegen Korbis werd deze stelling nog maar eens on derstreept. Nagenoeg iedereen bleek te hebben gescoord. Deze keer zelfs zes spelers even vaak, namelijk tweemaal. Het bleek dan ook geen moeilij ke wedstrijd voor All Ready. Vlot werd een 2-0-voorsprong genomen. In deze fase bleef de thuisploeg nog redelijk ui ta spoor van de Zeeuwen. Tot p ging de score gelijk op. Hi^ namen de Zierikzeeënarenevg. wel het heft definitief in den, om dit nooit meer weg teaö ven. Halverwege de ontmoel gaf het scorebord een rustsfa van 5-8 prijs. In de tweede helft kende All 1 dy een kleine terugval Henk de Graaf zijn straW miste. Korbis kwam terug 7-9. Toen ook Manon Torensn en Desiree Voshart hun goali» gingen meepakken, stonden rood-zwarten er echter ah?> beter voor: 7-11. In deslotf^ konden ook de reserves Matö< Brul en Gwen Nooteboom worden gebracht. Zelfs de belovende B-junior Laura vj Aelst (15) kreeg haar speelmin ten. Scores All Ready: Desiree Vbs/mrf Zie Manon Torensma, Dennis Vosk Luuk van Eijken, Esther Sm Remy Quist allen 2, Henk Graaf, Gwen Nooteboom, Manrij Brul allen 1. if Die ifz .3 door Joop van den Oudenhoven GOES - De winterstop heeft de driebanders van 3BSD Partyser vice kennelijk goed gedaan. Na het gelijke spel in de uitwed strijd van vorige week werd nu op eigen tafels Groot Avontuur verslagen. Die zege impliceert dat de Schouwenaren drie punten af stand hebben genomen van de laatste plaats, en de nummer twaalf in de rangschikking tot een punt zijn genaderd. Bij de pauze was het al 4-0 voor 3BSD. Ron Speijer speelde een knappe partij, waarin hij Nico de Leeuw in slechts 35 beurten ver pletterde. Jan Suykerbuyk ver sloeg met het nodige geluk Ri- nus Kramer. Na 39 beurten was het 19-24 en had Kramer nog maar één punt nodig voor F winst. Dat kreeg hij echter mo'11 voor elkaar en Suykerbuyk^" nishte onverwacht nog als ste. Zelfs de nabeurt was Goesenaar niet meer besteed. In het tweede deel kon Phib van der Male in een matige py^ tij geen vuist maken en Jan Brandenburg voor h sterk. Sjaak de Visser overdo: derde Dick de Kubber met bliksemstart, negen carambo! in 12 beurten. Ook al viel man uit Brouwershaven daar 10 nagenoeg stil, de tegenstand: er was zodanig aangeslagen dat: winst niet meer in gevaarte ?J!' Gedetailleerd: Philip van deri le-Jan Brandenburg 25-30,55;, Suykerbuyk-Rinus Kramer 2'y 4 7; Sjaak de Visser-Dick de Kt ber 25-15, 67; Ron Speijer-Nico Leeuw 20-8, 35. doorWim Kakebeeke GOES - Het gaat goed met eer steklasser EMM. Uit de laatste vijf duels haalden de handbal lers acht punten. Gisteren pak ten de Middelburgers een punt je bij De Sprint in Deume, 24-24. De tijd waarin EMM met zich liet sollen en op de laatste plek stond, lijkt verleden tijd. In Deurne sleepte EMM een puntje weg voor de poorten van de hel. Er was in de rust wel een don derpreek van speler/trainer Eric Dingemanse voor nodig. „Je zag een bepaalde laksheid biniK de lijnen en er werd veel tea geschoten." EMM knokte zich terug, mi in de laatste minuten èeig 1,1 het toch fout te gaan. Maarsli 111 post Mike van de Voorde, deit 1,1 vanger van Ramon Vael, ste in de slotminuten vaak op goede plek. Dingemanse: T zitten nu al weken aan de go' kant van de score. Alles Scores EMM: Alexander ftaioiil fe Edwin Davidse, Wally JMff en Jean-Marie Toubiana 3, Hora Van Zwieten, Elian Minnaen Thijs De Vos 2. streep dan die van Fonteijne.I reglementen schrijven eéi voor dat de schaats op het' moet zijn. De schaats van der Meijden hing in de hui - Hierdoor kende de scheidia van onze sportredactie DEN HAAG - Marathonschaat ser Fop Fonteijne heeft in Den Haag de Piet Keijzer Bokaal ge wonnen. De veteraan uit Burgh-Haamstede won in de eindsprint van zijn medevluch ter Hans van der Meijden uit Raamsdonkveer. De sprint gaf stof voor de regle mentenlezers. Fonteijne en Vn der Meijden kwamen zij-aan-zij over de eindstreep. De schaats van Van der Meijden kwam en kele centimeters eerder over de II S tegenstander werd al na een halfuur spe len van het veld gehaald en ook van zijn vervanger had ik niet al te veel last", zei het met gevoel voor understatement. Na een klein half uur liet keeper Abdula hovic een simpele vrije trap van Rudley St. Jago los, waarna Dennis de Nooijer de 4-0 kon binnenkoppen. In de tweede helft kopte Dennis de Nooijer, na een voorzet van Martien, ook de 5-0 binnen. RCS - Dongen 5-0 (4-0). 6. Remco Felius 1-0, 8. Dangelo Martien 2-0, 9. Dangelo Mar tien 3-0, 27. Dennis de Nooijer 4-0, 61. Den nis de Nooijer 5-0. ScheidsrechterC.W. Bos (Eindhoven). Gele kaart: Thijs van Groezen (Dongen). Aantal toeschouwers: 200. RCS: Arvid Pieterse; Youssef Afkir (75. Mar tin Janse), John Beulschap Knook, Alfaro Pentury, Niels Tournoy; Alwin van Ham (55. Joey van Zalen), Rudley St. Jago, Aschraf Elhrouz; Remco Felius (61. Joey van der Zweep), Dennis de Nooijer en Dangelo Martien. Hierdoor kende de schei ter de overwinning toe aan Fonteijne. Bij de recreanten^ jT tolkte Jacco RingelberguitGtf jT een hoofdrol. Samen met Jan- van Wingerden uit Zwijndra j moest de oud-inwoner van» rikzee sprinten voor de zf Ringelberg ging de sprint vflj aan en pas op het laatstere^ eind kwam Van Wingerden bij en won. fe Zierikzee. Recreatieve competitie. Poule A: Marleco/C 1000/Cluzona-Zee- landia 0-3, Ravia/Tolhoek Schilderbe- drijf-Mevo'80 0-3, Bijdevaate Hypothe ken-Profile Tyrecenter Rinus Roon 0-3. Stand: 1. Big Boss 11-29, 2. Zeelandia 12-29, 3. vc Lob 10-25, 4. Mevo'80 11-19, 5. Duiveland Vastgoed/Kwiek H3 11-19, 6. Profile Tyrecenter Rinus Roon 11-19,7. Brogum 9-11, 8. Bijdevaate Hy potheken 10-7, 9. Marleco/C 1000/Cluzona 11-6, 10. connexxion 10-5, 11. Ravia/Tolhoek Schilderbedrijf 10-5. Poule B: HCR De Kroon/Wiska-Profile Tyrecenter Rinus Roon Mix 3-0, De Brug-FIXET Schuddebeurs 3-0, Zeelan dia 2-Schilder de Oude/Kwiek H4 0-3, De Brug 2-Schouwse Bouwmaterialen handel 3-0. Stand: 1. De Brug 2 10-26,2, l$] Kroon/Wiska 11-25, 3. FIXETScf^ beurs 11-24, 4. Profile Tyrecenterr--» Roon Mix 11-21, 5. Schik»J Oude/Kwiek H4 11-20,6. De Bw9« vo-DEK verkeersopleidingen 'lO-llJ u m a Marleco/C 1000/Cluzona 11-8, Iandia2 12-8,11. Schouwser rialen handel 11-2. Café Helder 0-3, Juwelier ma-Kwiek/Sporthuis Zierikzee-■ DRV accountants/Wik 2-AtrpS 11-29, 2. Juwelier Postma 11-&J vo'80 Dames 10-21, 4. Airpa«g meisjes 12-21, 5. Bolle Dier&J^ 12-12, 6. C 1000/Cluzona

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 34