Overleg in conflict Tuinkijkhuis PZC PZC Vroeg carnaval in Renesse Steun omwonenden voor stadshotel Goes Plan juniorcollege in Heinkenszand .11 Iware delegaties moeten lucht tussen Inspiratum en gemeente klaren GEVRAAGD ANTIEK luto beschadigd oor stuk Poging tot beroving in Renesse Vluchtelingenwerk in het gedrang Rijbewijs kwijt na dronken rijden Picknicktafel Kattendijke in brand Jongetje gewond bij aanrijding Auto in de sloot agenda maandag 16januari 2006 joorMarceMVIodde KENESSE - De gemeente Schou- „„■Duiveland ziet geen enkele mogelijkheid het Tuinkijkhuis hspiratum in Renesse tegemoet „tooien Het gesprek tussen de „et partijen komende donder- j,, heeft daarom volgens wet- lander A. Croné (VVD, economi se raken) alleen zin, wanneer Je ondernemers met een oplos- j,« komen in het conflict. literaard heb ik de uitnoding ingenomen, maar er moet wel ,t ie bespreken zijn. Ik hoop ganser harte dat meneer ituwenhuizen (directeur van Inspiratum, red.) nog eens ielt nagedacht en het concept al zijn bedrijf gaat aanpassen, font als gemeente kunnen wij beleidsmatig gewoon geen kant L jn het bestemmingsplan staat wat op het bedrijventer- van Renesse mag. En dit niet. Als ik me daar niet hou, krijg ik al die andere öndnemers op m'n nek die ook een plekje hadden gewild terrein, maar die we heb- E ten geweigerd", aldus Croné. «spraken Nieuwenhuizen heeft aangekon digd met een zware delegatie te iomen, onder wie een juridisch idviseur, zijn vijf partners in ft Inspiratum en één van de m eigenaren van het gebouw, Hanse van Habo Beheer. Van ekant van de gemeente zullen ortfeuillehouder Croné, wet- ouder ruimtelijke ordening R. der Wekken (CDA) en twee (Advertentie) Bel voor informatie ZEEUWS VEILINGHUIS Herengracht 74, 4331 PX Middelburg Tel. 0118-650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl 11 Marcel Modde (chef) PietKleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 i 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fa*: (0113)315669 F"mail: redactie@pzc.nl internet "ww.pzanl E-mail; web@pzc.nl betrokken ambtenaren aanschui ven. Nieuwenhuizen hoopt zo alle partijen aan tafel te hebben die met elkaar nog eens zorgvuldig kunnen nagaan wat er voor de komst van het tuinkijkhuis naar de Duinzoom met elkaar precies is afgesproken. Exact dat wat er nu staat, beweert Nieuwenhui zen. Onmogelijk, houdt de ge meente van haar kant nog steeds vol. Nieuwenhuizen is met name be nieuwd naar het verhaal van Van der Wekken. De wethouder was vanuit zijn portefeuille ruimtelijke ordening betrokken bij de onderhandelingen met Ha bo Hoveniers over de bedrijfs- verplaatsing naar de Duinzoom bijna een jaar geleden. Croné kan echter alleen maar herhalen dat hij zich gebonden weet aan het bestemmingsplan en betwist dat de gemeente ooit heeft toege zegd dat het Inspiratum in z'n huidige vorm ('en dat is een be drijfsverzamelgebouw') was toe gestaan. Dat blijkt volgens hem ook uit de afspraken die 'groten deels' zwart-op-wit staan. Mocht het zo ver komen, dan vertrouwt de wethouder er op dat de rechter op basis van die papieren niet tot een andere oor deel komt. Vooralsnog gaat hij er vanuit dat Nieuwenhuizen donderdag water bij de wijn doet. „Ik hoop echt dat het lukt. Het is hele maal geen verkeerd bedrijf. Al leen het past niet daar." Hou den ook de ondernemers achter het tuinkijkhuis voet bij stuk, dan krijgt het Nieuwenhuizen te maken met een enkele duizen den euro's hoge dwangsom voor iedere week dat hij in gebreke blijft. Het Inspiratum heeft tot 1 april de tijd om het assortiment in te krimpen en aan te passen aan de voorschriften in het be stemmingsplan. Bij het tuinkijk huis werken 35 mensen. leton op de weg HDDELBURG - Bij de Zeeuw- politie kwam gistermiddag ond half vijf een melding bin- en dat er jongens op de rijbaan nn de Schroeweg in Middel- krg liepen. lij het zoeken naar de jongens tof de politie een auto aan in de erm van weg. De auto had we lekke banden. Een eindje ïg een groot stuk beton p de weg. Vermoedelijk heeft auto de schade opgelopen, cdat de eigenaar over het stuk don heen is gereden. Het is raigens niet bekend of de jon- ens iets te maken hebben met et stuk beton op de weg. Het «Ion is verwijderd en van de ei- hel j jenaar van de auto wordt een aangifte opgenomen. Een 'percussieklasje' in het dorpshuis van Renesse. door Marcel Modde RENESSE - „Prakata-taptap toe- doe-doedoe. En dan gelijk die oempta oempta daar achteraan." Percussiedo cent Michael de Miranda probeert het beginritme van een echte Braziliaanse salsa zo goed mogelijk onder woorden te brengen. Gesneden koek voor de vijf tien gevorderde deelnemers aan één van de workshops zaterdagmiddag, zo lijkt het. Vrij eenvoudig pikken ze het opzwe pende ritme op en lijkt het carnaval in het dorpshuis van Renesse in volle he vigheid losgebarsten. In een andere ruimte klinkt het geroffel en kenmerkend doffe geklap van Afri kaanse djembé's in een aanmerkelijk volgzamer tempo. Dat zijn de beginne lingen die zich onder aanvoering van Wim Francke de trommelslagen eigen proberen te maken. Maar pas echt gezweet wordt er in de grote zaal. Danseres Edi Azevedo spaart haar klasje temperamentvolle vrouwen allerminst. De bewegingen zijn afwisselend elegant, in symboliek bijna Indisch aandoend en explosief. Armgezwaai en geklapper met de knie ën schijnen hier de basis te vormen voor de salsa in groepsverband. Aerobics op z'n Braziliaans. Niet alle deelneemsters hebben zich van te voren gerealiseerd dat het meer zou zijn dan een leuk middagje dansen. Afgezien wordt er. Sommigen zijn daar duidelijk niet op voorbereid, dachten het af te kunnen met een beetje vlot alle daags kleedje. „Tjeetje, wist ik veel", hijgt één van hen na tijdens een korte pauze die Azevedo hen gunt na een uur beulen. Haar ge zicht is dieprood aangelopen. Druppel tjes parelen op voorhoofd en kin. „Mijn vriendin zei: leuk, een beetje salsa. Als ik dit had geweten, had ik een gympak aangetrokken en m'n haar opgestoken." Een paar flinke slokken koel water la ter, gaat ze er alweer volop tegenaan. Letterlijk stap voor stap neemt de dans- docente haar leerlingen mee op een da verende ontdekkingsreis langs spieren waarvan de meesten waarschijnlijk niet eens wisten dat ze ze hadden. Maar het meest verbluffende is misschien nog wel dat na een goed half uur oefenen op deze manier er al een meer dan toon baar resultaat op de vloer wordt gezet. foto Dirk-Jan Gjeltema Nog een half uur verder slagen de meer ervaren exoten onder de cursisten (zij die al vaker één van de door de Schouw- se percussiegroep Tak 'N Djola georga niseerde workshops hebben bezocht) er in het merendeel van de bewegingen zonder kijken naar Azevedo in de juiste volgorde te volbrengen. Anderen verlie zen haar geen seconde uit het oog. Het zijn dan ook wel heel erg veel bewegin gen om in één keer te onthouden. Zeker wanneer ze in drie verschillende varianten en volgordes moeten worden uitgevoerd ter voorbereiding op het gro te feest diezelfde avond. Ook de percussieklasjes werken strak naar het gezamenlijk slotfeest toe, met het optreden van de Afro-Cubaanse band Rumbambola als beloning. Maar het hoogtepunt van de avond verzorg den de cursisten bovenal zelf, met hun presentaties van een middag keihard werken. door Harmen van der Werf GOES - De komst van een stads hotel in het voormalige GAK-kantoor aan de Van de Spiegelstraat in Goes kan op de steun van omwonenden reke nen. Dat bleek zaterdagmorgen op een informatiebijeenkomst, belegd door initiatiefnemer C. van de Zandt, eigenaar van De Stadsschuur. Hij kreeg na af loop spontaan applaus van de tientallen bezoekers. Met openheid bereik je het meest. Onder dat motto had Van de Zandt de omwonenden en an dere belangstellenden uitgeno digd. Bij de entree van het voor malige GAK-kantoor kregen zij alvast koffie geserveerd. Binnen in de betonnen kolos uit de ja ren zeventig wachtte hun een computerpresentatie over Van de Zandts plan. Veel langer dan een uur duurde het niet, maar dat was genoeg. Geen verrassing Dat Van de Zandt aan de Van de Spiegelstraat iets nieuws wil beginnen, was voor niemand meer een verrassing. Hij wilde eerst in de oude ING-bank op de hoek van de Van de Spiegel- straat-Valckestraat een hotel maken, maar die locatie bleek te klein. Hij kon er slechts 24 ka mers in kwijt. De Rabobank wil de er wel in én - geluk bij een on geluk - uitkeringsinstantie UWV, de buurman, had het GAK-kantoor niet meer nodig C. van de Zandt: „Dit hotel wordt een centraal ontmoetingspunt in Zeeland voor de zakelijke markt." foto Willem Mieras door een reorganisatie. „Ik was in onderhandeling met GAK On roerend Goed over de aankoop van een meter grond", zei Van de Zandt, „het is het hele pand geworden." Hij had het niet beter kunnen treffen. Het pand mag van een grote lelijkheid zijn, wie daar doorheen kijkt, ziet een zee van ruimte. En, toonde Van de Zandt zaterdagmorgen aan, ook van een lelijk gebouw valt iets moois te maken. Het GAK-kan toor zal als stadshotel met vier sterren met 'een kleine plus naar vijf' onherkenbaar zijn. Het wordt een klassiek aan doend gebouw. Een deel van de voorzijde wordt gesloopt, waar door daar meer buitenruimte RENESSE - Twee onbekende mannen hebben in de nacht van zaterdag op zondag op de Wilhelminaweg in Renesse geprobeerd een 43-jarige man uit 's-Gravenpolder te bero ven van zijn geld. De man liep rond drie uur over bovengenoemde weg toen hij merkte dat hij achterna gelopen werd door twee man nen. De mannen pakten hem vast en de 43-jarige kon zich losrukken en rende weg. Hij liep de tuin in bij een woning aan de Wilheminaweg. Hier kwamen de mannen hem nog achterna en gaven het slachtoffer klappen in het gezicht en schoppen tegen zijn knie. De mannen vroegen om geld. Het slachtoffer belde aan bij de woning waar hij naartoe was gelopen. Toen het licht in de woning aanging renden de mannen er vandoor. VLISSINGEN - De Vlissingse fractie van GroenLinks houdt de vinger aan de pols over het voornemen van de college van B en W om de subsidies aan de Stichting Nieuwkomers en Vluchtelingenwerk Walcheren te stop pen. De fractie wil weten of het de bedoeling van het colle ge is om de stichting in 2007 volledig te liquideren. Groen Links stelt de vraag of er een andere instelling is die mo gelijk de taken van de stichting overneemt. De stichting krijgt nu geld van de gemeente voor de inburgering van nieuwkomers. Door nieuwe wetgeving vervalt die subsi die. 's-GRAVENPOLDER - Een 43-jarige automobilist uit Zie- rikzee kon zaterdagavond even na half tien zijn rijbewijs inleveren bij de politie, toen hij op 's-Gravenpolderseweg in 's-Gravenpolder was betrapt op het rijden onder in vloed. De man had drie keer zoveel gedronken als mag. Een 22-jarige inwoner van de gemeente Goes liep later, kort na twaalf uur zaterdagnacht, tegen de lamp in de Piet Heinstraat in Goes. Hij bleek ook te veel gedronken te hebben. Zijn rijbewijs is ingenomen. De politie gaat nog bekijken of de man in staat is om een auto te bestu ren, omdat hij eerder is gesnapt met een slok te veel op en omdat hij een beginnend bestuurder is. KATTENDIJKE - Een houten picknicktafel op de Katten- dijksedijk bij Kattendijke heeft het moeten ontgelden af gelopen weekeinde. De tafel is in brand gestoken. De poli tie gaat de vermoedelijke eigenaresse, de gemeente, bena deren om aangifte te doen. Een schadebedrag is dan ook nog niet bekend. MIDDELBURG - Op de Spinhuisweg in Middelburg heeft gisterochtend rond elf uur een aanrijding plaatsge vonden waarbij een 9-jarig jongetje uit Middelburg ge wond is geraakt. Volgens de 29-jarige Vlissingse automobiliste stak het jon getje plotseling de weg over. Hij kwam op de motorkap van de auto terecht en viel voor de auto op de grond. Het jongetje kon direct weer opstaan. Hij is, ter observatie, meegenomen naar het ziekenhuis. ontstaat. Om dit verlies te com penseren, komt bovenop het pand een extra etage. Tachtig kamers moet het stads hotel gaan tellen van dertig tot tweeëndertig vierkante meter. Het is dan rendabel te exploite ren. Veertien vergaderzalen ko men er ook in, een fitnessruim te, een sauna. En los van het ho tel zijn op de begane grond com merciële functies gedacht waar in stadswinkeltjes kunnen ko men. „Dit hotel wordt een centraal ontmoetingspunt in Zeeland voor de zakelijke markt", stak de Goesenaar zijn ambities niet onder stoelen of banken. De goedkeuring van omwonen den heeft hij alvast. Zij stelden wel wat kritische vragen, over bouwoverlast en over geluidhin der door airco-apparatuur. Maar één vraagstuk dat bij zul ke ontwikkelingen altijd de meeste problemen geeft, het par keren, is bij voorbaat opgelost. Naast de deur, onder het com plex De Stadspoort, zit een gro te parkeergarage ook voor de ho telgasten. Eén adder zit nog onder het gras. De provincie heeft een on derzoek geëist naar de behoefte aan hotelkamers in Zeeland. Als dat positief uitvalt, kan Van de Zandt beginnen. Na de zomer hoopt hij. Omwonenden L. Traas en J. Koppe wachten in spanning af. „Straks hoeven we hopelijk niet meer tegen dat smerige betonblok aan te kij ken." door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - De schaal vergroting in het voortgezet on derwijs is te ver doorgeschoten, vindt de PvdA Borsele. Om die tendens om te buigen, bepleiten de Borselse sociaal-democraten een onderzoek naar de mogelijk heid van voortgezet onderwijs in Heinkenszand. Het voorstel staat in het nieuwe verkiezingsprogramma van de PvdA Borsele, voor de gemeente raadsverkiezingen van begin maart. Het middelbaar onder wijs in Nederland is de laatste tientallen jaren getekend door fusie op fusie. Mammoetscholen zijn ontstaan met een paar dui zend leerlingen. „Dat gaat al snel ten koste van het persoonlijk contact tussen leerlingen onderling en tussen leerlingen en leerkrachten", stelt raadslid P. Vollaard. „In een kleine school kun je dat her stellen en kun je ook meer zorg aan individuele leerlingen beste den." De PvdA Borsele wil daarom in elk geval een onderzoek naar de kansen voor een middelbare school in Heinkenszand, de 'cen trale kern' van de gemeente Bor sele. De gedachten gaan uit naar een school voor de eerste klassen in het voortgezet onder wijs, een juniorcollege. Dat dit goed kan werken, blijkt al in de praktijk in Zeeland, vol gens Vollaard. Hij noemt als voorbeelden de relatief kleine Hogeschool Zeeland - waar hij zelf werkt sinds zijn vertrek als wethouder in 2002 - én de klein schalige universiteit in Middel burg, de Roosevelt Academy. Vollaard realiseert zich dat de oprichting van een juniorcollege in Heinkenszand veel kosten OUWERKERK - Op de Stelweg in Ouwerkerk heeft gistermid dag rond half zes een eenzijdig ongeluk plaatsgevonden. Doordat de weg ter plaatse glad was, gleed een personenauto langzaam van de weg de sloot in. De auto werd bestuurd door een 44-jarige Zierikzeese. De vrouw heeft zonder verwondin gen de plaats van het ongeluk kunnen verlaten. De auto is uit de sloot getrokken door een buurtbewoner. met zich meebrengt. Voor het middelbaar onderwijs is Borsele nu volledig georiënteerd op de gemeente Goes die daarvan de lusten én de lasten draagt. Vol laard; „Voor Goes biedt een ju nior college dus ook kansen. Zo'n college kan een dependan ce van een middelbare school in Goes worden." In het verkiezingsprogramma 2006-2010 komt de PvdA Borse le nog met een ander opvallend voorstel op onderwijsgebied, een samenwerkingsschool in het basisonderwijs voor alle gezind ten. Alleen dan is het volgens de sociaal-democraten mogelijk ook in de kleinste dorpen van Borsele een onderwijsvoorzie ning in stand te houden van vol doende kwaliteit. Een samen werkingsschool kan ervoor zor gen dat 'zoveel mogelijk kinde ren in het eigen dorp op school' gaan'. Dat vergroot het draag vlak. De PvdA Borsele is over de Wes- terschelde Container Terminal (WCT) in Vlissingen-Oost van gedachten veranderd. Het onder zoek naar de maatschappelijke kosten en baten afwachten, heet te het nog in het vorige verkie zingsprogramma. Nu geeft de partij aan geen voorstander te zijn van een 'World Class Termi nal met de maat van Antwerpen of Rotterdam'. „De maat moet Zeeuws blijven", aldus Vol laard, „zodat het spoor- en we gennet op Zuid-Beveland het vervoer kan behappen." Binnen het bestaande Sloege- bied mag wat betreft de Borsel se sociaal-democraten een klei ne containerfaciliteit komen om in de behoefte aan containerver voer van gevestigde bedrijven te voldoen. Formeel heeft Borsele overigens niet zoveel te zeggen over de WCT. De plek waar de grote containerterminal is ge pland, aan de Kaloot langs de Westerschelde, ligt niet op het grondgebied van de gemeente Borsele, maar op dat de gemeen te Vlissingen. STREEKACTIVITEITEN zierikzee - Nieuwe Kerk, 19.30 uur, Openbare samenzangavond in het te ken van passie- en paasliederen; Gemeentehuis, 20.00 uur, ontregel- avond over minder regels voor burger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31