Reis naar Goes eindelijk lonend De kleur van liefde zet Corus in vuur en vlam PZC Jeugd komt niet voor bijrol naar i Indoor Zeeland Ockenburgh met geluk naar remis David verslaat Goliath Jur Vrieling uit Holwierde wint met merrie Nerina Indoor Zeeland Sandy den Exter laat in Goes oude tijden herleven RUGNUMMER Forum Dokic betaalt haar vader een miljoen dollar Bij Jan Ullrich draait alk nu om de Tour de France maandag 16januari 2006 door Koen de Vries GOES - Weer niet! Balend deed Jur Vrieling zaterdagavond met zijn paard Nerina de cooling down, nadat hij in de barrage een domme fout had gemaakt. Al jaren maakt hij in januari de reis van 363,5 kilometer van Hol wierde naar Goes in de hoop de hoofdprijs van Indoor Zeeland in de wacht te slepen. Nu hij daar eindelijk een keer dichtbij was, deed hij zichzelf met een iets te korte wending de das om. GOES - Voor het eerst sinds ja ren speelde een Zeeuw weer een vooraanstaande rol in de hoog ste rubriek van Indoor Zeeland. Sandy den Exter uit Kortgene reed vrijdag met de ruin Cranvil- le naar de zesde plaats in de ru briek tot 1.40 meter, die gewon nen werd door de Egyptenaar Abdel Said. Daarmee herleef den oude tijden, want haar va der Simon den Exter was de laatste Zeeuw die meestreed om de prijzen in de hoogste gelede ren van Indoor Zeeland. Sandy den Exter (36) bleef twee keer foutloos, maar in de twee de rit kreeg ze vier strafpunten wegens tijdoverschrijding. Dankzij haar prestatie plaatste de amazone zich voor de finale van zaterdag. Daarin kon ze geen grote rol spelen. Ze haalde vijf balken naar beneden. „Het parkoers van zaterdag was een stuk moeilijker. Foutloos rond gaan was bijzaak. Het ging er om de finish te halen en er voor te zorgen dat Cranville zelfver trouwen opbouwt in dit soort zware parkoersen." Sandy den Exter keek met een goed gevoel terug op Indoor Zee land. „Vrijdagavond was echt fantas tisch. Het publiek stond op de banken. Een onvergetelijke ge beurtenis." Hoewel? Aan de reacties van het publiek te horen ging het ook zijn concurrenten niet goed af. De ene na de andere balk ging naar beneden. Teleurstelling maakte plaats voor hoop en hoop maakte plaats voor eufo rie. Vrieling won ondanks dat ene foutje Indoor Zeeland. Toch wel! Met Jur Vrieling kreeg Indoor Zeeland weer eens een vrolijke winnaar, in een wereld die gedo mineerd lijkt te worden door in troverte ruiters. De Groninger kon zijn geluk niet op, Ton Ploegmakers uit Beuningen, de eigenaar van de tienjarige mer rie Nerina, beleefde zichtbaar een prachtige dag en ook de groom Marloes was, hoewel het tegen middernacht liep, het zon netje in huis. „Ik had een paar concoursen op mijn verlanglijst je staan en daar was Goes er één van", jubelde Vrieling. Indoor Zeeland stond voor Vrie ling eindelijk onder een gunstig gesternte. De 36-jarige ruiter doet al vele jaren mee, maar moest steeds teleurgesteld terug keren naar Holwierde, een dorp je ten noorden van Delfzijl. Slechts één keer haalde hij in de hoogste klasse de barrage, maar daarin bleef hij ver verwijderd van succes. Dit keer ging het wel goed. Donderdag won hij met zijn tweede paard Riadne Velvet de wedstrijd in de ru briek tot 1.30 meter en ook Neri na liep toen al lekker. Vrijdag liet hij zijn schimmel-merrie op stal nadat ze het basisparkoers van de wedstrijd 1.40 meter klas siek foutloos had afgelegd. „In overleg met de eigenaar heb ik niet meegedaan aan de barra ge. We hebben alles gezet op het koningsnummer. Misschien heeft dat vandaag wel het ver schil gemaakt. Ik wist dat het er in zat. Vorig jaar won Nerina hier al de rubriek tot 1.35 meter. Ze is ongelooflijk fanatiek." Bondscoach De ontknoping van Indoor Zee land stond model voor het ver loop van de strijd om de zege in het hoofdnummer. In de niet ge heel uitverkochte Zeelandhallen Jur Vrieling en Nerina nemen tijdens Indoor Zeeland op stijlvolle wijze een hindernis. beten tal van toppers de tanden stuk op het lastige parkoers, met hindernissen tot 1.40 meter. Voor het oog van bondscoach Rob Ehrens liet Europees jeugd kampioen Vincent Voorn een puinhoop achter: 25 strafpun ten. Tweevoudig winnaar Eric van der Vleuten liet zestien strafpunten aantekenen. Ook velen van degenen die wel mooi rond gingen, kwamen niet ongeschonden uit de strijd. An- gelique Hoorn, de winnares van vorig jaar, maakte een fout op de voorlaatste hindernis, net als toptalent Maikel van der Vleu ten. Uiteindelijk haalden slechts vijf van de 25 combina ties de barrage. Brabander Jan Verellen, trainer van de Weelruiters uit Nisse, maakte daarin met Pistache één springfout, waarna Jur Vrieling hetzelfde deed. „Ik maakté de draai te kort, waardoor Nerina te weinig snelheid had. Shit, dacht ik toen ik boven de hinder nis hing. Ik maakte nog heel snel een schietgebedje, maar dat hielp niet. Daarna voelde ik me een loser." Vrieling reed 0,48 seconde snel ler dan Verellen en dat maakte uiteindelijk het verschil. Engeltje Terwijl de Groninger zijn paafd in de naastgelegen hal balend tot rust bracht, gingen de drie overgebleven concurrenten één voor één in de fout. Wiljan Laar akkers, die in het basisparkoers een engeltje op zijn schouder had en daardoor het strafblad blank hield, maakte met Lois- Lane twee fouten, net als Teus van den Brink met Stand-By en de piepjonge Egyptenaar Abdel Said op Pablis. „Iedereen was bang voor Abdel Said", verklaarde Vrieling na af loop. „Abdel is een groot talent. Hij won vrijdagavond niet voor niets de tweede voorwedstrijd." De nog maar zestienjarige Said woont sinds zijn vijfde in Neder land. Volgens zijn trainer Emile Hendrix wordt hij een topper. Hij moet dan nog wel met de druk leren omgaan. „We hadden afgesproken dat hij in hoog tem po de barrage zou rijden", ver foto Willem Mieras telde Hendrix. „Met één spring fout had hij nog kunnen win nen. Maar hij reed net niet snel genoeg en maakte al vroeg een fout. Achteraf gezien had hij het misschien iets rustiger aan moe ten doen." Door de zege kwam Vrieling weer wat nadrukkelijker in beeld bij bondscoach Ehrens. Hij werkt aan een fraaie erelijst. Vorig jaar werd hij tweede in Meppel en won hij onder meer in Nantes, Veendam en Zuid broek. Vriéling gaat voor het hoogste. „Ik hoop ooit uit te ko men voor het Nederlands team en mee te kunnen doen in de Grand Prix. Met dit paard moet het kunnen. We zitten er niet ver vandaan." door Mare Kok Schaakgrootmeester Ivan Sokolov wordt gesponsord door Scarlet. „Help", zegt een toeschouwer bij het Corus-toernooi, denkend aan de recla mes van de telecom-provider. „Dan hoop ik niet dat Ivan in zijn onder broek komt." Welkom bij het jaarlijk se schaakfestival in Wijk aan Zee. In de spelersruimte der grootmeesters ijsbeert Suat Atalik. De nummer 101 van de wereld was jaren als secon dant van Loek van Wely in Noord- Holland. Analyses tussen baas en as sistent stonden vaak borg voor opzwe pende schouwspellen. Nu neemt Ata lik zelf de stukken ter hand. Hoewel hij favoriet is voor winst in de groot- meestergroep C, is hij op de openings dag nerveus. Al rokend legt hij uit: „Ik speel vandaag tegen mijn vrouw Katerina. Hoe het ook afloopt, het be tekent sowieso problemen", lacht de Turk. „Ja, jij speelt vandaag meteen De voetballers van Dom burg wachten al elf uur op een doelpunt. Gisteren lukte hel tegen BSC (3-0-verlies) op nieuw niet bij de zondag-derde klasser. Het laatste doelpunt van Domburg dateert alweer van bijna drie maanden gele den, toen op 16 oktober Patrij zen met 1-0 werd verslagen. Na een uur scoorde voormalig Zeeuws topscorer Chiel Mara- nus toen. Sindsdien staat Dom burg al zeven duels droog, wat neerkomt op elf uur. Met zes doelpunten is Domburg mo menteel ook de minst produc tieve club van Zeeland. HVV'24 is met 49 doelpunten momenteel het productiefst. je belangrijkste pot", pepert de passe rende wereldtopper Boris Gelfand hem in. Als de klokken worden inge drukt, geven de twee Ataliken elkaar de hand. „Succes! "Maar de gezichten blijven niet lang in de plooi. De groot meesters die elkaar enige maanden te rug het jawoord gaven, krijgen rode koontjes. Die kleur is ook een geliefd gespreksonderwerp in Wijk aan Zee. Bij de nieuwe aankleding van de zaal, waarbij schakende astronauten en diepzeeduikers de muren bekleden, zijn enorme, rode gordijnen opgehan gen. „Alle witspelers uit de kroon groep kijken ernaar", zegt toernooidi recteur Jeroen van den Berg. „Rood kan woede en agressie oproepen. Mis schien dat we dit toernooi daardoor veel aanvalspartijen met beslissingen krijgen." De oude vos Vassili Ivan- tsjoek (36) valt tot nog toe inderdaad aan en leidt na twee zeges. Leeftijdge noot Viswanathan Anand volgt op een halfje. Van de Nederlanders staat alleen Loek van Wely, met remises te gen Sokolov en Mamedijarov, nog op een score van vijftig procent. Van Wely vindt de 'roodtheorie' on zin. De regerend nationaal kampioen heeft een eigen kijk op de zaken. In de aanloop naar voetbalderby's willen de supporters zich wel eens roeren. Soms wordt de middenstip ontvreemd en soms worden de doelpa len geverfd. Bij AZW werd in de aan loop naar de ontmoeting met rivaal Zaamslag voor het ergste gevreesd, dus had de Axelse voetbalclub maatre gelen genomen. Zo hield iemand in de nacht van vrijdag op zaterdag de wacht in het clubhuis om oproer kraaiers op heterdaad te betrappen. Wie zich echter niet lieten zien, wa ren de aanhangers van Zaamslag. „Toch jammer, constateerde een be stuurslid van AZW, „want als we ze hadden betrapt, hadden we ze mooi een pilsje kunnen aanbieden." Was er dan helemaal geen ophef? Toch wel. In de dagen voorafgaand aan de wed strijd ging het er nogal heftig aan toe op het forum van de website van AZW. Zaamslag maakte zaterdag be zwaar tegen de opruiende taal, waar na AZW meteen actie ondernam en het forum van de site haalde. „Rood is de kleur van de liefde. Mis schien dat ik over twee weken wel van al mijn tegenstanders houd." Affectie is er verderop, in het deel waar de amateurs spelen, wat minder als een deelnemer aan de bar een ver snapering koopt. „Ik hoop niet dat ie erwtensoep haalt", zegt zijn opponent tegen een vriend. „Vorig jaar speelde ik ook te gen hem en moest hij flink wat win den laten. Hij tetterde de hele zaal door. Zo iemand moet een erwtensoep verbod krijgen, haha." Ondertussen lijkt het hoofd van Kate rina Atalik op een tomaat. Rood aan gelopen moet ze een stukoffer van manlief Suat aannemen. Even later moet opgeven, geschaakt door haar echtgenoot. „De zege is leuk voor mijn toernooi, maar nu moet ik thuis de consequenties aanvaarden", zegt Suat. Grijnzend stapt hij de avond schemering van Wijk aan Zee tege moet. Met een roodoplichtend wolken dek als kleurig decor. GPD Tennisster Jelena Dokic heeft haar vader bijna een miljoen dollar be taald om door hem met rust gelaten te worden. Damir Dokic onthulde dit za terdag in de Engelse krant The Daily Telegraph. Dokic heeft al jaren een moeizame verhouding met haar vader. Hij zorgde geregeld voor opschudding rond de baan. Vijf jaar geleden be sloot hij met zijn dochter en de rest van de familie uit Australië te vertrek ken omdat er volgens hem met de lo ting bij de Australian Open was gema nipuleerd. Tegen de krant zei hij: „Ik heb er spijt van dat we uit Australië zijn weggegaan en heb er spijt van hoe ik mijn dochter heb behandeld." Dokic zei dat hij het geld vorig jaar kreeg en dat hij daarna niks meer van Jelena hoorde. „Ze belde niet met Kerstmis en ook niet met oud en nieuw. We wilden zo graag iets horen. Zo kan ze niet verder." Dokic zakte vorig jaar ver terug op de wereldranglijst. Ze kreeg een wild card voor de Australian Open, dat van nacht is begonnen. PHOENIX - Steve Nash (13) van de Phoenix Sims laat zien niet onder de indruk te zijn van de imponerende gestalte van Zydrunas Ugauskas. De reus uit Let land van de Cleveland Cavaliers meet liefst twee meter en twintig centimeter. Het Phoenix Suns van Steve Nash versloeg zaterdag de Cleveland Cavaliers met 115-106. foto Jeff Topping/Reuter door Lucien Roelandt GOES - Het deelnemersveld van de internationale rubrieken van Indoor Zeeland bestond uit een mix van geroutineerde interna tionals en aanstormend interna tionaal talent. Een samenstel ling die zaterdag borg stond voor een fraai sluitstuk van de 27e editie van het evenement in de Zeelandhallen in Goes. De jeugd bleek niet naar Goes gekomen voor een bijrol. Met spectaculaire ritten en sensatio nele zeges zetten zij de Zeeland hallen op zijn kop. In de finale om de Gouden Mossel klasse Z bracht Carolein van de Plasse het spel op de wagen en als eer ste starter in de barrage zette Pa tricia Greve de concurrentie on der druk. De jeugdintemational uit Bergschenhoek stuurde Su per Girl foutloos rond in 29.52. Carolein van de Plasse met Del ta Mossel's So Lovely deed die tijd echter verbleken. De amazo ne uit Yerseke bracht het pu bliek op de banken door het par cours in 27.72 te ronden. Als laatste starter hield Tanja Kom- mers met Simsalabim het straf blad ook blank, maar haar 30.41 was voor Van de Plasse geen be dreiging. „Geweldig. So Lovely heeft hier zes zware parcoursen gelopen en geen fout gemaakt", zei de genietende Van de Plasse. Kippenvel „Ongelooflijk, ze wilde gewoon geen fout maken. Ik kreeg er kip penvel van. Vier jaar terug won ik met Oase hier mijn eerste Gouden Mossel in de L. Vorig jaar met Roma in de M. En nu met So Lovely in de Z. Dit is de mooiste zege." In de klasse ZZ prolongeerde Jo- han Kerstens de titel. Vorig jaar was de ruiter uit Heerie de beste met Kawanua le Sursaut, die dit maal niet thuis gaf. Maar Ker stens had nog een troef. Vreka le Sursaut nam het probleemloos over. De Brabander hield in bei de omlopen de nul moeiteloos vast. Als laatste starter in de be slissende ronde was tie ruim een tel sneller daJ tot dan toe leidende Roosa£ Ier Tim Franssen met Riovarg Kerstens: „Vreka gaat uu ój 1 zelf al makkelijk rond. I heeft een sensibel karakter,g I fout ligt altijd op de loer. ze liep goed, ik ben tevreden' Minder tevreden was I®fe Zeeland-voorzitter Piet Hui? 'doi „Met acht combinaties was| ZZ als enige slecht bezet. C: BE dat we het programma mei g er le dagen terugbrachten.ua de ruiters zich via selectie? strijden plaatsen. Voor dei blijkt dat niet te werken. plaatsten zich genoeg combi^ ties, maar een ruiter uit Gel land of Drente die zich na; met een paard plaatst, vindl! te duur om naar Goes te kots Dat moet anders." In de finale internationaal! meter zorgden de 17-jarige lenten Maikel van der en Ruben Lamers voor een® slot. Als voorlaatste starts de barrage stuurde Van Vleuten de merrie Dargifc. 28.32 foutloos rond. De ii uit Mierlo was daarmee! sneller dan zijn voorgans maar het was niet genoeg de zege. Lamers, die eerder snelheidduivel al de harten) het publiek stal, stelde zijns hang niet teleur. In een allest nietsrit stuurde de Budelnaai ruin Mentos naar 27.23. Ook in de finale van het 1,3öd ter was Lamers sterk op Joost Martens reed met Ik ter Doelen onder het zadel- foutloze rit in 25.38. Aangee digd door het publiek leek: mers met Lavendel ook nc winst naar zich toe te trekt Maar aan de finish kwam een fractie tekort. In de strijd voor jonge talent le paarden deden de Zeem jonkies Chayenne Wiskerke: vdl Roxina (tweede) en Ah Kort met Verdi's Falstaff (c de) het goed. Dennis Ere (18) werd met Redbullindek! ne finale van het 1.30 meterv dienstelijke derde. door Joop van den Oudenhoven GOES - De driebanders van Delta/Ockenburgh speelden in de eerste thuiswedstrijd van dit kalenderjaar gelijk tegen BC Den Hoek. Na de twee verlies- punten van vorige week weer een kleine aderlating in de race om een plaats in de play offs. Over het 4-4-gelijkspel tegen Den Hoek mag de thuisploeg niet klagen. Het had met een beetje geluk voor met name Peter Ceulemans wel eens an ders kunnen aflopen. Bij 49-48 in zijn partij tegen Jean Paul de Bruijn miste de jonge Belg op een haar zijn laatste carambole. Het was De Bruijns verdienste dat hij onder druk een moeilijk patroon tot punt promoveerde en vervolgens de partij uitmaak te. In plaats van 2-2 werd het daardoor 4-0 voor Ockenburgh. Eerder had Ad Koorevaar im mers geen land aan de zwak spe lende Louis Ha vermans. Koore vaar begon sterk (18 uit 6 en 30 uit 14) en het weerwerk van de Zundertse routinier was bene den peil (4 uit 6 en 5 uit 14). Koorevaar kon zijn concentratie niet bewaren en zakte flink te rug. Met een punt uit twaalf beurten verdween de glans van zijn optreden. Na afloop ver klaarde hij zijn verval met het gebrek aan tegenstand, maar een speler van zijn niveau moet zo'n karwei op professionele wij ze afmaken. Hoe dan ook, BC Den Hoek-kop- man Peter de Backer had er tij dens de pauze nog maar weinig fiducie in. „Wat het moet wor den, weet ik niet. Maar ikhs een zwaar hoofd in. Vanmo: om half zeven stapte ik op vliegtuig in Spanje, na een 05 den in de Spaanse compei Na die vermoeiende reis mee nu aan de bak, met deze te stand. Het wordt moeilijk," Maar De Backer startte lm met na dertien beurten punten op het bord. Roland? thomme bleef het ante schuldig. De Waal speelde zijn beste par-tij, maar dei vangsstoten waren ook me: vrolijk van te worden. Pasvi de zestiende beurt kwam hije beetje los en poetste zijnmoj ne nog wat op. De'kans op dei ge was toen allang verkeken Op de andere tafel kende Ja: nouts een glorieuze middaj speelde een van zijn beste; tijen van dit seizoen. Met: spel liet hij de slecht speie Martin Spoormans kansloos Ockënburghs teamleider mond Nicodem: „Den Hu wordt voor ons langzamer!: een angstgegner. Vorig jaar loren we twee keer van he dit seizoen kregen we inde! wedstrijd ook al klop. Zer? op papier zwakker, maai blijft een goede ploeg voor ons een lastige opptë Dat bewezen ze vandaag vtf Jan Kerkoerle, teamleider de Brabanders, genoot in) „Bij de pauze gaf ik geen! meer voor onze kansen- Ik® al: we zitten weer in de" waar de klappen vallen. Nb ik gelukkig met het pte hebben waar we voor kwö Maar met wat geluk hadden er ook twee kunnen zijn door Peter van Leeuwen MALLORCA - In het jaar na het afscheid van Lance Armstrong draait bij Jan Ullrich en zijn ploeg T-Mobile alles om de Ron de van Frankrijk. „Dit jaar staat voor mij nog een maal alles in het teken van de Tour. Ik word er niet jonger op en veel kansen nog eens te win nen heb ik niet", zei Ullrich za terdag op Mallorca. De ploeg is gebouwd rond de kopman, die

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 24