m Westmaas takt eerste rote prijs 't Hooft en Bomhof mixen het best Zwemmers De Schelde maken indruk Sandra Temmerman maakt overstap naar Dordtse zwemclub Breukelman boekt twee overwinningen in ZK voor jeugd 23 gnst Europa Cup met PKC Winst De Klerk met FvT Zeeuws dartteam nog in titelrace Schoe tweede in Ouddorp Twee remises dammer Provoost Nijpjes wint met groot verschil [wan moet nog ormbehoud men voor ipelen in Turijn Darter Beunk wint met flights van kippenveren maandag 16januari 2006 JOES - Korfballer Niels West- 2- jas uit Goes heeft zaterdag lflPKC de Europa Cup gewon- )(ll in de finale van het toer- ipivoor landskampioenen, dat |0U(lcn werd in het Slowaak- l prievidza, was de Papend- i: thlsc korfbalploeg veel te [rk voor het Belgische Riviera, il werd 20-9. negentienjarige Westmaas, Westmaas niet bij Jong Oranje GOES - De Goese korfbal ler Dirk-Jan Westmaas is iiiet geselecteerd voor de 'eerstvolgende interlands van Jong Oranje. De acht- V« lienjarige speler, die wel in E;' de voorselectie zat, viel bui- Jen de boot omdat hij niet op zondag korfbalt. Op zaterdag 4 en zondag 5 februari speelt het Neder lands korfbalteam tegen Jong Oranje ont moet op dezelfde dagen Jong België. Maar West- de jongere broer van Niels Westmaas, is er op beide dagen niet bij, omdat bij, vanwege zijn geloof, op zondag wil sporten, elopen jaar was er ook een dubbelinterland en loen nodigde bondscoach Sees Vlietstra de Goese- "jj baar wel uit voor de zater- idSj dagse wedstrijd. Nu heeft tij er dus voor gekozen om iea i plleen spelers te selecteren te> [die er op beide dagen bij tonnen zijn. prRnfiland van Vliet die in PKC 2 korfbalt en mee was als reserve, was blij met zijn eerste grote prijs. „De trai ner zei ook na afloop dat deze prijs ook voor de reserves was. Hij had ons niet voor niets mee genomen, zei hij. Ik vind het ook wel gaaf, hoor." Westmaas speelde in Prievidza, waar de belangstelling voor het toernooi niet echt groot was, twee keer een helft mee in de poulefase en scoorde drie keer. „Ik heb voor mijn gevoel wel aardig gespeeld", meldde de Goesenaar. „Het is natuurlijk ook lekker invallen in een goed draaiende ploeg. Bovendien was de tegenstand diepbedroevend. Het niveau van de ploegen uit Tsjechië en Slowakije viel me echt erg tegen. In onze eerste wedstrijd stonden we bij de rust al met 19-1 voor." In de derde poulewedstrijd en de finale bleef Westmaas langs de kant. Trainer Steven Mijsn- bergen koos er zelfs voor om te gen Riviera helemaal geen wis sels toe te passen. Dat was ook niet nodig, de vaste krachten hadden geen hulp nodig om de Belgen te verslaan. Westmaas: „Aan het begin had den we het nog een beetje moei lijk. Bij Riviera probeerden ze echt alles om ons uit de wed strijd te halen en de scheidsrech ter te intimideren. Dat had wel effect, maar vlak voor rust sloe gen we toch een gaatje. En in de tweede helft liepen we zo ver uit, dat je toch nog van een walk-over kan spreken." Voor PKC was het al weer de tiende keer dat de Europa Gup werd binnengehaald. Op het veld - tot 1985 - was de Papend- rechtse club vier keer Europa's beste en in de zaal staat de tel ler al op zes. In 1977 verloor PKC de EC-finale. Van Riviera. In Middelburg warmen de tafeltennissers die meedoen aan het Zeeuws kampioenschap voor gemengddubbels zich op. foto Lex de Meester door Alex Krappen MIDDELBURG - Kim 't Hooft en Jan Henk Bomhof hadden er al drie: titels op de Zeeuwse kampioenschappen tafeltennis voor gemengddubbels. Maar ze hadden er nog nooit samen één behaald. Dat kwam er gisteren wel van. Het duo was in Middel burg in de zevenkamp van de A-klasse ver- rassend gémakkelijk de sterkste. Op voorhand leek de strijd te zullen gaan tussen het gelegenheidskoppel van TTC Mid delburg en Simone de Klerk/Wim Wegman (SAR'72/TTC Middelburg), met Lennard Ro denburg en Anja van de Berghe als outsi ders. Zo kwam het er ook uit. Rodenburg en Van de Berghe, teamgenoten bij het Bel gische Stekene, hadden de zware en verre uitwedstrijd van zaterdag tegen het Waalse On nog in de benen en kwamen op de mo menten dat er echte scherpte vereist was net tekort. Zij vormden het eerste koppel dat in de titelstrijd afviel. De twee andere koppels traden in de laatste wedstrijd tegen elkaar aan. Dat dit de beste koppels waren, bleek ook uit het feit dat in deze partij het mooi ste tafeltennis van de dag te zien was. In de eerste twee games ging de strijd volledig ge lijk op, maar waren Bomhof en 't Hooft in de slotfase iets nauwkeuriger. In de derde game kwamen Wegman en De Klerk sterk terug. In de vierde game ging de kaars voor het laatstgenoemde koppel echter uit en ging de titel verdiend naar Bomhof en 't Hooft. 't Hooft keek terug op een tactische finale. „Wij probeerden gebruik te maken van het feit dat Simone niet zo beweeglijk is. En dat lukte." Toch bleef het spannend. „Wim kan natuurlijk erg hard doorkomen, dus ik moest mezelf dwingen om actiever te zijn met mijn service-ontvangst." Dat voerde ze goed uit, de soms geniale service-ontvangst van Bomhof deed de rest. In de B-klasse ging de titel enigszins verrassend naar Hi- lair Bislip en Anika Remorie. Nog verrassen der was dat deze TTCM/SAR-combinatie ei genlijk geen moment in gevaar kwam. In een poule waarin elk koppel van elk koppel kon winnen, bleven Bislip en Remorie onge slagen. En dat terwijl de nummers twee, Marscha de Booij/Remco Dijkers (RdT/Ho- tak'68), bijvoorbeeld van de nummers laatst, Claudia van Belzen/Stefan de Groot (Arnemuiden), verloren. In de C-klasse ging de titel ook naar een TTCM/SAR'72-combinatie. In deze klasse waren Lukas Jonkman en Liselotte Fassaert de sterksten. Zij bleven Soren en Carmen de Witte (beiden TTCM) voor. In de laagste klasse was de eerste plaats ook voor een broer/zus-combinatie. Rikke en Sharin Da- vidse wonnen hier, voor de Arnemuiden/ SAR-combinatie Dennis Pouwer/Marjolijn Sey. GOES - Tafeltennisster Simone de Klerk is met haar team FvT goed begonnen in de eredivisie. De Rotterdam se formatie won zaterdag met 4-3 van het Schiedamse Branderstad. De Klerk, afkomstig uit Kloosterzande, won haar beide enkelspelen. Ook in het dubbelspel haalde de Zeeuws-Vlaamse een punt binnen. HENGELO - De Zeeuwse dartselectie heeft door een 10-7-overwinning nog steeds uitzicht op de play-offs voor het Nederlands kampioenschap van regioteams. In Hengelo speelde het Zeeuwse team een prima wedstrijd te gen Dart Vereniging Oost-Nederland. Dit keer bleken de dubbels geen obstakel en ook de maximale score van 180 werd regelmatig gegooid. Door de overwinning blijven de Zeeuwse darters samen met Amsterdam en Leiden strij den voor de bovenste twee plaatsen, die recht geven op het spelen van play-offs. OUDDORP - Mountainbikester Britta Schoe (12) uit Vrouwenpolder is zaterdag als tweede gefinisht tijdens het open kampioenschap van Ouddorp voor elf-en twaalf jarigen. Schoe, lid van de Goese mountainbikeclub X-tre- me, moest op de drie rondes in Ouddorp, waarin enkele heuvels waren opgenomen, slechts één concurrente voor zich dulden. ARNHEM - Zeeuws kampioen Bennie Provoost is in de halve finale van het Nederlands kampioenschap dammen van start gegaan met twee remises. Vrijdagavond hield hij op sportcentrum Papendal bij Arnhem zijn clubgenoot Jeroen van den Akker op een gelijkspel. Zaterdag speelde hij gelijk tegen de Zwollenaar Bill Neven. Ook Toby Ha- ge, uit Tholen afkomstig, ging met twee gelijke spelen van start. Bij de vrouwen kan Leonie de Graag terugkijken op een geslaagd debuut. De speelster uit Goes versloeg Mariëlle Kromhout uit Rijnsburg en deelt nu met Astrid van dei- Stelt en Barbara Graas de eerste plaats in haar groep. OUDE TONGE - Zeeuwse ruiters hebben het afgelopen weekeinde een vooraanstaande rol gespeeld bij dressuur- wedstrijden in Oude Tonge. Zaterdag greep Jessica Nijpjes van stal Hexagon uit Scho- re de zege in de klasse Prix Saint George. Op Maquire scoorde ze 64,50 procent, waarmee ze een straatlengte voorsprong had op de nummer twee. Het was Nijpjes' vijf de wedstrijd op dit niveau. Carola Paauwe uit Yerseke schreef met My Dream de klasse ZZ-licht op haar naam, waar ze sinds kort naar gepromoveerd is. Gisteren won Thamar Zweistra de strijd op Prix Saint Ge- orge-niveau. Ze reed op de achtjarige menie Hexagons Roumanda een fraaie proef, die beloond werd met een ma gere 64,25 procent. Met Argentino, sinds kort onderge bracht bij stal Hexagon in Schore, werd ze tweede met 63,88. Zweistra's stalgenote Raz Nitzani reed met Pachi- no naar de vijfde plaats. Ze scoorde 61,25. .LOUIS - Kunstrijdster Mi- 'lle Kwan heeft zaterdaga- ind haar Amerikaanse titel ergedragen aan de Sasha Co- Daarmee veroverde de nieu- f kampioene een plaats in de rikaanse ploeg voor de ïpische Winterspelen. Sasha Cohen gaan de zes jarige Kimberly Meissner, in St. Louis als tweede ein- jJe, en Michelle Kwan naar 3ü:s^irijn. De laatste, Amerikaans ampioene in de afgelopen acht ir, miste door een blessure de Ps dstrijd. ieen beraad van een klein uur stemming besloot de aHI nenkaanse bond de 25-jarige een plek in de voor Turijn te geven. De udig wereldkampioene op 27 januari nog wel in extra uitvoering laten zien ze volledig is hersteld. !j naar korte en lange kür op die Sod i1,1 orde, dan mag Kwan op tht naar olympisch goud. Dat de medaille die ze nog in haar iï spzenkast mist. ANP Zal.1; I 'O eybalster eizer ondergaat hartoperatie TWEGEIN - Beachvolley- &ler Sanne Keizer ondergaat •nsdag een operatie wegens faitmestoomissen. Aanvanke- P kwerd gevreesd dat de speel- lft krwegens hartproblemen haar it; orlieve loopbaan moest beëin- ïi gen, maar na een week van in- ifc itoef onderzoek blijkt dat een 111:3 Mgreep voldoende is. lSi IL ade operatie moet Keizer vier ÏS'J 'kweken rust houden. „We Wen nu wel iets later met de I ^bereiding op het nieuwe sei- beginnen, maar ik ben ü'^oral opgelucht dat ik straks ftoon door kan gaan. P vormt sinds afgelopen een duo met Marit Ze had al eerder last hartritmestoornissen, maar i ri, P^sehnge dood van FC 19 kechj, speler David di Tom- fel w wilde ze uitsluitsel over de J;! Sri artsen dachten aanvan- U J'h aan een ernstige vorm hwtritmestoornissen, maar l» Pjobleem blijkt nu toch ope- P Verholpen te kunnen wor- 181 AJjfp door Jeroen Dellebeke TERNEUZEN - Zwembad De Vliegende Vaart in Terneuzen huisvestte gisteren zijn eerste topwedstrijd. Nadat de thuis club De Schelde er vorige maand clubkampioenschappen hield, doorstond het zwembad dan nu de echte vuurdoop. De thuisploeg won de wedstrijd in de nationale B/C-competitie van De Stormvogel en De Devel. Met 5188,37 punten verstevig den de Terneuzenaren hun posi tie bij de eerste tien clubs in de B-afdeling. De goede prestaties werden al direct vanaf het begin neerge zet. Op de 4x100 meter wissel slag won de mannenploeg van De Schelde in 4.17,77. Daarmee bleef de equipe liefst drie secon den onder de tijd die gezwom men werd op de jongste Zeeuw se kampioenschappen. Verder waren er overwinningen van Ro bert van de Linden (200 wissel en 100 rugslag), Bas van Houwe- lingen (200 rugslag en 100 vrij) en Kevin Hondsmerk (200 vrij en 200 school). Vooral op de 200 meter schoolslag imponeerde Hondsmerk met een tijd van 2.36,20. Daarmee voert hij de Zeeuwse ranglijsten aan voor plaatsing voor de Zeeuwse zo- merkampioenschappen. Josje van Houwelingen had een druk ke dag met vijf starts en kon en kel op de 100 meter rugslag de winst behalen. De Stormvogel moest Kaj Scholt missen in het team en dat leverde enkele wijzigingen op in de diverse opstellingen. Hier door werd niet de beoogde score gehaald, maar met 5239,19 blijven de Vlissingers in het lin kerrijtje van de B-afdeling staan. Vooral bij de meisjes wer den veel winstpunten gehaald. Door beide estafettes, de 4x50 Richard Oskamp van zwemvereniging De Schelde is op weg naar de winst op de 100 meter schoolslag bij de minioren 6. Hij deed over de twee baantjes 1 minuut en 34 seconden. foto Camile Schelstraete vrij bij de senioren en de 4x50 wissel bij de jeugd, te winnen, werd al een aardige basis neerge legd. Verder zorgden Manon Minneboo, Judith Stap en Pris- cilla Meerman voor gouden plak ken. Eelco van Gemert behaalde met 2.22,25 een nieuw Zeeuws masterrecord op de 200 meter In Hulst streden Scheldestroom, Bevelanders en Koewacht om de hoogste eer in de C-afdeling. Toby Aarnoutse was de man in zwembad Reynaertland, waar ZC Koewacht de wedstrijd orga niseerde. Met drie overwinnin gen en een belangrijk aandeel in de tweede plaats van de estafet teploeg op de 4x100 wisselslag was hij het succesvolst in de Ka- pelse ploeg. Ook ploeggenoot Nathan Tram per wint steeds meer aan kwali teit, getuige de 2,24 op de 200 meter wisselslag. Florian Boek horst, Robin Hermans en Erik de Groote wisten voor Schelde stroom eerste plaatsen te beha len bij de mannen. Roderick van Doeselaar was de zwemmer in vorm bij Koewacht. Met winst op de 200 meter rugslag en 100 meter vrije slag is hij dé te klop pen man in de junioren-2 catego rie. Overtuiging Stephanie Rombout domineerde opnieuw in deze competitieron de. Bij de dames senioren zwom zij naar winst op de 200 meter wisselslag en 100 meter school slag. Ook de 100 meter vlinder slag in haar eigen categorie, de senioren-2, won zij met grote overtuiging. Met 1.04,26 verbe terde ze zelfs haar eigen Zeeuws jaargangrecord (1.04,80). De Bevelanders moest het heb ben van de jeugd, getuige de drie gouden plakken voor Joy Tramper, Kelsey Onderdijk en Jacqueline Boonman. Met 5270 punten waren de Bevelanders slechts dertien seconden lang zamer dan de Scheldestroom. Thuisploeg Koewacht moest genoegen nemen met 5340 pun ten. door Roeland Alders ZUIDDORPE - Jan Breukelman heeft goede zaken gedaan bij het Zeeuws kampioenschap schaken voor de jeugd. Met twee overwinningen is hij al bijna niet meer te achterhalen door de concurrenten. In de derde speelronde van het ZK had Jan Breukelman niet veel problemen met Middelbur ger Stefan Willemsen. De Ter- neuzenaar won een kwaliteit en daarna was het niet al te moei- lijk meer om te winnen. Grote concurrent Joey Grochal wist in de derde ronde de winst niet te grijpen tegen Koudekerkenaar Robbert Jansen. Een ongelijke lopereindspel was niet te win nen, waarna de vrede getekend werd. In de vierde ronde moes ten Breukelman en Grochal te gen elkaar. Breukelman liet de Goesenaar kansloos en heeft nu dus een straatlengte voorsprong op de concurrenten. Grochal moet zelfs Stefan Willemsen en Robbert Jansen voor zich dul den en staat nu slechts vierde. Bij de b-groep deed de Temeuze- naar Jiri Obels goede zaken. In een onderling duel met Quinten Ducarmon was hij de sterkste. In de vierde ronde moest Inge borg Jansen er aan geloven. Obels wordt gevolgd door die zelfde Ducarmon en HWP- spe ler Nick Wegman. Bij de c'tjes gaat de strijd tussen HWP'er Maarten Rademakers en Temeu- zenaar Luuc van der Zee. Rade makers moest in de vijfde ronde een remise toestaan aan Max-Bastiaan Verwoerd, maar behield een half punt voor sprong op de Terneuzenaar. Bij de d-groep is het erg spannend. De strijd gaat hier tussen het Terneuzense talent Renzo Du carmon en Goesenaar Coen Die- leman. Dieleman leek de beste papieren te hebben, maar ver speelde zijn ongedeelde eerste plaats door van Soubuger Tim de Jonge te verliezen. Beide kop lopers hebben nu acht punten. door Job van den Enk GOES - Sandra Temmerman heeft in MNC Dordrecht haar nieuwe club gevonden. De uit het Zeeuws-Vlaamse Slijkplaat afkomstige zwemster had het niet meer naar haar zin bij SBC2000 uit Breda. Ze hoopt bij haar nieuwe club de stap naar de internationale top te kunnen maken. De 26-jarige zwemster had voor zichzelf een duidelijk profiel ge schetst van haar nieuwe club. Het moest in de buurt van Bre da zijn en er professioneler aan toe gaan dan bij SBC2000. „Het moest voor mij een stap omhoog zijn", legt Temmerman uit. „Ik geef mezelf twee jaar de tijd om uit vinden wat er internationaal mogelijk is voor mij." Temmerman is zich ervan be wust dat dit een tijdrovend pro ces is. Stap voor stap wil ze de tijdslimieten voor internationa le wedstrijden opzoeken. Bij dit proces zocht ze naar een top- sportvriendelijke omgeving. „Ik wil geen 'hoge boom' binnen een vereniging zijn. Dat was in Bre da wel het geval. Daarbij wilde ik achttien tot twintig uur per week kunnen trainen, maar dat kon niet." In Dordrecht is dat geen pro bleem. Bij MNC denkt Tem merman niet alleen te kunnen groeien door de trainer, maar ook door haar clubgenoten. „De meiden hebben hetzelfde niveau en dezelfde toewijding. De eerste indrukken zijn heel goed." Gemengde gevoelens Over het vertrek uit Breda heeft Temmerman gemengde gevoe lens. „Ik heb zes jaar bij die club gezeten, het vertrek doet dan toch pijn. Je bouwt een band op met mensen. Maar ik kies voor topsport", klinkt het gedecideerd. De voortdurende onrust bij SBC2000 en het gebrek aan faci liteiten deden haar besluiten te vertrekken. „In Breda kon ik ge woon niet genoeg trainen. Als al iets geregeld kon worden, dan zaten er nog altijd haken en ogen aan. In Dordrecht was het aantal uren geen enkel pro bleem." Doordat ze dit seizoen al in actie kwam voor SBC2000, mag Temmerman dit seizoen echter niet meer uitkomen voor MNC Dordrecht. De nu nog in Breda wonende zwemster kwam in contact met MNC via een be vriende zwemmer bij MNC. He gevoel was goed en nadat ambi ties van Temmerman en de club overeen bleken te komen waren ze er snel uit. Op termijn zal de Zeeuwse verhuizen naar Dor drecht. Wel houdt ze haar baan - ze is sportconsulent - in Breda aan. „Ik heb een heel leuke baan. Het is voor mij pure afleiding, die uurtjes heb ik nodig." Conclusie Over twee jaar, als Temmerman 28 is, bekijkt de Zeeuws-Vlaam- se hoe ver ze al gekomen is. Daar trekt ze vervolgens een conclusie uit. „Heb ik het inter nationale circuit niet bereikt, dan kies ik voor een maatschap pelijke carrière. Zit ik echter te gen de internationale top aan, dan ga ik door." SINT MAARTENSDIJK - Het jaarlijkse darttoernooi in party centrum Haestinge in Sint Maar tensdijk is gisteren gewonnen door Wesley Beunk. De darter uit Nieinandsdorp viel niet al leen op door zijn prestatie. Zijn pijlen waren namelijk voorzien van zelfgemaakte flights van ge le kippenveren. Het was gisteren de vierde edi tie van het toernooi. Het wordt ieder jaar georganiseerd op de dag van de Lakeside-finale. Na afloop was er gelegenheid om die op groot scherm te bekijken. Er deden vijftig darters, waar van twee vrouwen, mee om de prijzen. Uiteindelijk bleek We sley Beunk te sterk voor Sander Kot. Ludwin Teröster won de verliezerspoule. Stefan Maers schreef de hoogste uitgooi op zijn naam: 125. Winnaarspoule: 1. Wesley Beunk; 2. Sander Kot; 3. Stefan Maers. Verliezerspoule: 1. Ludwin Terlöster; 2. Frank Boom; 3. Ettien- ne de Buist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23