Toekomst Feyenoord is hoopvol PZC Del Piero bij Juve opnieuw goud waard Huntelaar wordt als de verlosser gezien PSV wint slechts met hulp Gudelj Winnen is geen argument voor kunstgras Debuut Kromkamp duurt maar minuutj NAC bevindt zich in alarmerende situatie Rotterdammers kunnen na zege op Vitesse verder vooruitkijken Buskermolen wil niet afbouwen AZ opent jacht op Gudjonsson Utrecht klimt i™ naar vijfde ple! maandag 16 januari 2006 door Ruud Ramler ALMELO - Op het kunstgras van Heracles kwam AZ zater dag voor het eerst sinds jaren schadevrij uit de winterstop. Maar de aversie tegen de onder grond verdween niet met de 2-0-zege. „Voetballers moeten met zwarte knieën van het veld stappen", zei Joris Mathijsen. Deze week wordt in Alkmaar be- slist of er in het nieuwe stadion op echt gras of kunstgras wordt gespeeld. Trainer Louis van Gaal gaf het bestuur zijn me ning al. Hij is voorstander van kunstgras. „Met onze speelstijl zijn we in het voordeel. Er kun nen geen polletjes meer in de weg liggen. Wat meneer Van Ha- negem zo mooi vindt aan gras. Maar meneer Van Hanegem en ook meneer Cruijff dragen geen verantwoordelijkheid." Van Gaal was in de perskamer van Heracles veel beter op dreef dan zijn elftal in het verdiend, maar moeizaam gewonnen duel. De voordelen van kunstgras die hij opsomde, waren op het veld niet gebleken. AZ voelde zich ongelukkig op het kunstgras, waar Perez' steekpasses eens niet precies pasten. „Omdat de snelheid van de bal moeilijk in te schatten is", zei de Deen. „De bal rolt niet, maar glijdt", zei Opdam. „En het was glibberig." Desondanks bleef AZ simpel overeind en de Alkmaarders pro fiteerden via Landzaat van het ontzag bij Heracles: 0-1. Arve- ladze verzuimde het vervelende duel al voor rust te beslissen. Pe rez en Huysegems lieten na de pauze kansen onbenut. Heracles hield daardoor het idee dat er iets te halen viel. Maar de thuisclub kreeg zijn beste kans pas toen AZ via een fraaie actie van Perez op 0-2 was gekomen. Timmer redde knap op een inzet van Stefaan Tanghe. Van Gaal bekende blij te zijn met de zege. Dat de winst moge lijk een extra reden is voor het bestuur om voor kunstgras in het nieuwe stadion te kiezen, werd door hem weerlegd. „Win nen is geen argument." GPD door Barry van der Hooft ARNHEM - In het stadion waar het nog nooit won, boekte Feye noord gistermiddag meer dan al leen een zege. De Rotterdam mers zetten Vitesse weliswaar niet flitsend opzij (0-1), maar lie ten in de Gelredome wel zien nog steeds een serieuze titelkan didaat te zijn. De ploeg kan te rugvallen op een degelijke orga nisatie en moet gezien het aan tal afwezigen de komende maan den alleen maar groeien. Over Shinji Ono werd twee da gen na zijn vertrek amper nog gesproken. Begrijpelijk, omdat Feyenoord ook zonder de Japan se strateeg dit seizoen beter pres teert dan menigeen verwachtte. Trainer Erwin Koeman smeed de in zijn eerste half jaar een so lide team met toekomst. Swin gend is het voetbal zelden, maar dat hoeft gezien de resultaten ook niet. Zolang lastige duels als tegen Vitesse worden gewon nen - iets wat in Arnhem voor het laatst een decennium gele den gebeurde - overheerst de te vredenheid binnen Feyenoord. Komende zomer wil de club met gerichte aankopen een volgende stap vooruit zetten. Het aantrek ken van Ron Vlaar tijdens de winterstop past in de filosofie dat de Rotterdammers weer een vooraanstaande rol in Neder land en Europa moeten gaan spelen. De verdediger maakte gisteren zijn officiële debuut in het shirt van Feyenoord en kon terugkijken op een prima wed strijd. „In de eerste helft maak te hij één foutje, verder speelde ALMELO - Michael Buskermo len stopt na dit seizoen als prof voetballer. Mogelijk kiest de middenvelder van AZ voor een trainersfunctie in de jeugdoplei ding van de club. Buskermolen sluit uit dat hij op lager niveau gaat afbouwen. Het was niet te verwachten dat zijn contract zou worden ver lengd. Trainer Louis van Gaal liet Buskermolen eerder al we ten andere spelers op zijn posi tie van linkermiddenvelder te prefereren. Het is ook de plek waar de vorige week aangetrok ken Rogier Molhoek het beste tot zijn recht komt. GPD ALMELO - AZ wil er serieus werk van maken om Joey Gud jonsson naar Alkmaar te halen. De komst van de IJslandse inter national lijkt een kwestie van tijd, maar Marcel Brands is daar nog niet van overtuigd. De directeur voetbalzaken van AZ weet dat er ook in het Engelse Premiership jacht op Gudjons son wordt gemaakt. De 25-jarige middenvelder, die in Nederland eerder voor MW en RKC uitkwam, mag aan het eind van dit seizoen transfervrij vertrekken bij Leicester City. Ook deze club in de eerste divi sie wil zijn topscorer graag be houden. Brands: „Als het om geld gaat, kan AZ waarschijn lijk niet op tegen de bedragen in Engeland. Ik heb Joey gezegd dat AZ een sportieve verbete ring is en dat vrijwel iedere spe ler onder Van Gaal zeker twin tig procent beter speelt." GPD Ron goed", zei Koeman. „Hij speelde alert, redde twee keer een gevaarlijke situatie en maak te een frisse indruk." Door de komst van Vlaar ver huisde Greene naar de rechts backpositie, waar de geschorste Östlund ontbrak. De Zweed mist de opbouwende en aanval lende kwaliteiten die Greene wel bezit, waardoor er gisteren meer voetbal in de ploeg zat. Vooral in de eerste helft was Feyenoord de bovenliggende partij, al resulteerde dat niet in een stortvloed aan kansen. Kuijt was vanuit een moeilijke hoek dicht bij de openingstreffer en een schot van Paauwe ging rake lings naast. Het doelpunt viel uit een stilstaande situatie. Uit een corner van De Guzman ging de bal langs de graaiende han den van doelman Wapenaar en belandde via het hoofd van André Bahia tegen de netten. Met Bahia is meteen een van de uitblinkers bij Feyenoord ge noemd. De Braziliaan bleef te gen Vitesse weer simpel op de been, al had hij één keer geluk dat scheidsrechter Van Egmond hem het voordeel van de twijfel gaf. Bahia had na 75 minuten handen en voeten nodig om de doorgebroken Benson af te stop pen, maar de arbiter zag er geen overtreding in. De thuisploeg, zonder de disciplinair geschor ste Hersi en Vreven, voerde de druk daarna verder op en dat le verde enkele hachelijke situa ties op voor het doel van Lode- wijks. Feyenoord loerde op een counter en was via Kalou en de jonge invaller Drenthe nog dicht bij een tweede doelpunt. Koeman had door een waslijst afwezigen tegen Vitesse weinig keus, maar dat gegeven is tegelij kertijd hoopvol voor het restant van de competitie. Boussaboun (Africa Cup) en de bijna fitte Castelen en Vincken geven de trainer straks aanvallend meer mogelijkheden. Hofs, Schreuder en Ghaly vergroten de concur rentie op het middenveld en het zelfde geldt in defensief opzicht met de terugkeer van Östlund en straks ook Saidi. De spelers zullen elkaar scherp houden, waardoor Feyenoord zich lang in de strijd om de bovenste plek moet kunnen mengen. GPD Feyenoord-debutant Ron Vlaar torent hoog boven Vitessespeler Michael Dingsdag (links) uit. foto Vincent Jannink/ANP van onze sportredactie TURIJN - Hij werd woensdag topscorer aller tijden bij zijn club, gisteren was Alessandro del Piero opnieuw goud waard voor Juventus. Met een doel punt op slag van rust bezorgde de spits de koploper in de Itali aanse Serie A een benauwde 1-0-zege op Reggina. Del Piero was woensdag in het bekerduel tegen Fiorentina al goed voor een hattrick, waar mee hij oud-speler Boniperti als clubtopscorer uit de boeken ver dreef. Zijn doelpunt tegen Reggi na was nummer 184 in dienst van de Oude Dame. AC Milan haakte als concurrent af door gisteravond met 1-0 te verliezen bij AS Roma. Mancini maakte negen minuten voor tijd de enige treffer. De Milanezen liggen door de nederlaag al twaalf punten achterop bij Juve en moeten nu ook rivaal Interna- zionale voor zich dulden. Inter won met 3-2 van Cagliari. De tegenstander van Ajax in de achtste finales van de Cham pions League dankte de zege aan het spitsenkoppel Martins en Adriano. Martins opende de score na tien minuten, vijf minu ten later was Braziliaan Adria no trefzeker. Esposito deed wat terug, waarna Adriano vanaf de strafschopstip zijn twaalfde van het seizoen binnenschoot. Suazo scoorde kort voor tijd nog. Spits Toni hielp Fiorentina aan een 2-1-zege tegen Chievo. Met zijn twee doelpunten verstevig de de international zijn kopposi tie op de topscorerslijst. Hij maakte al achttien goals. Fioren tina dankt er mede de vierde plek op de ranglijst aan. Spanje FC Barcelona won gisteren voor de twaalfde keer op rij. Dat ging ten koste van Athletic de Bil bao: 2-1. Het kostte, zonder top schutter Eto'o die zijn aandacht richt op de Africa Cup, onver wacht veel moeite. De Basken, kampend met grote degradatie- zorgen, kwamen na een kwar tier op voorsprong door Fernan do Llorente. Ronaldinho maak te voor rust gelijk uit een straf schop. Messi wees Barga zes mi nuten na de hervatting de weg. Door de kleine marge bleef het niettemin benauwd. De Portu gees Deco, die naast Van Bom mel in de basis begon, kreeg in Alessandro del Piero was met zijn 184e treffer voor Juventus weer belangrijk. foto Max Rossi/RTR Ik vraag me af of Klaas-Jan Huntel- aar er wel zo verstandig aan heeft ge daan om tussentijds over te stappen naar Ajax. Bij Heerenveen was alles op hem afgestemd, speelde hij in een goed draaiende ploeg en zat hij lekker in zijn vel. Nu, bij Ajax, heeft hij met een enorm verwachtingspatroon te maken. Hij wordt gezien als de verlosser. Hij moet Ajax aan doelpunten helpen. En als dat dan zoals in dat oefenpotje tegen Haar lem en de wedstrijd van gisteren tegen NEC niet gebeurt, wordt de druk met een opgevoerd. Natuurlijk: hij heeft er nog maar twee wedstrijden opzitten, dus het is wat vroeg om te oordelen. Maar bij een club als Ajax word je wei nig rust gegund. Als je als spits niet scoort, gaat dat aan je knagen. Dan ga je meestal andere dingen doen. Nog harder werken bij voorbeeld, al werkt dat meestal ave rechts. Je gaat je forceren, waardoor je net niet die scherpte voor de goal hebt. Bij Heerenveen hoeft dat geen ramp te zijn, omdat daar de druk niet zo hoog is als bij een topclub. Maar als je bij Ajax een paar weken droog staat... Ik ben zelf ook ooit in de winterstop van club veranderd. Dat was in 2001. De trainer bij Heerenveen zag het niet meer in me zitten en ik dacht dat ik er goed aan deed om naar mijn oude club Sparta te gaan. Het werd geen succes. Ik had het zelf niet eens zo in de gaten, maar iedereen keek naar me en ver wachtte wonderen van me. Sparta stond op degraderen en ik moest de club aan goals helpen. Ik heb er niet één gemaakt, geloof ik. Ik had de vorm niet. Ik had ook twee jaar lang geen rust gehad vanwege een blessure. Ik was vermoeid. Verder had ik de pech dat ik niet in een goed draaiend elftal kwam. En de trainer, Wim van Hanegem, zag het niet echt in me zitten. Ik was als spits gehaald, maar ik begon als rechtsbuiten. Huntelaar ondervindt dat nu ook bij Ajax. Bij Heerenveen was alles op hem gericht. Bij Ajax begint hij weer op nul. Hij krijgt te maken met een andere manier van trainen, moet wennen aan zijn omgeving en medespelers. Vroeger, toen de winterstop nog een paar weken door Frans van den Nieuwenhof ROTTERDAM - Uitwedstrijden blijven helse ondernemingen voor PSV. Tegen Sparta, de nummer zestien van Nederland, kon de koploper het op eigen kracht niet bolwerken. De hulp van verdediger Nebosja Gudelj was noodzakelijk om de winst (0-1) te pakken op Het Kasteel. Gudelj had de pech en miste de handigheid om een bal die van de paal terugstuitte te ontwij ken. Zo kon PSV-aanvaller Jef ferson Farfan toch nog juichen, nadat hij een open kopkans om zeep had geholpen. Dat een der gelijke schlemielige goal het kwaliteitsverschil tussen beide teams moest uitdrukken, zegt veel over de zorgelijke staat waarin PSV zich thans bevindt. Coach Guus Hiddink erkende dat hij 'zeer blij' was met de drie punten, hoewel dat een van zelfsprekendheid moet zijn. Het was beter geweest als hij 'zeer blij' zou zijn met het vertoonde spel. Hiddink noemde de eerste helft matig tot slecht. „In balbe zit waren we slordig. Dan moet de verdediging staan, maar dat was niet het geval. Daardoor kon Sparta gevaarlijk worden." Moeizaam Nu viel het wel wat mee met het Sparta-gevaar. Gomes was door gaans op zijn post en echte kan sen deden zich in de eerste helft niet voor. Na een lange, moeiza me aanloop nam PSV het duel in de laatste tien minuten in han den. Phillip Cocu kreeg de beste kans na een combinatie met Jason Culina en Farfan. Jan Ven- negoor of Hesselink kopte de bal over na een voorzet van Culi na. En Vennegoor of Hesselink loste ook nog een volley, na een handig passje van Farfan. Het waren kleine en grote moge lijkheden en PSV zou redelijk zorgeloos de rust ingaan als Mi chael Lamey niet tegen een rode kaart was aangelopen. Twee overtredingen rond de midden lijn werden terecht bestraft met een officiële waarschuwing. Met zijn domme actie dupeerde Lamey zijn ploeg niet eens zo zwaar. Met linksback m Ball voor linksbuiten DalA Beasley gaf Hiddink aanfe de organisatie intact wL den. En echt gemist wej' asley niet. Hij was voorna ledig onzichtbaar. Hiddink- de niet op de man spelen, J vallend was er te weinis y f ging en speelden we onszé goed vrij. Je moet dome in de zone waar je speelt." Toch gaf Hiddink aan da; zelf ook niet tevreden wa?' de gekozen speelwijze. Hijr voortborduren op de mani* spelen van de laatste „Maar het is duidelijk dal aantal jongens dicht tege ploeg staat", verwees hiji de groeiende vorm van A:; Aissati en Vayrynen. „IVê' minder creatief dan vorigi en niet in staat een uit te bouwen", zo drie hoop op een PSV had die creativiteit ren niet nodig. Gomes behc de ploeg enkele keren voort tenverlies. De mooiste re kwam vlak na de 0-1, toes! mes onwaarschijnlijk redj l, een schot van Van den Er Hiddink: „Een keeper pakt; y; lijks enkele punten. Gomesi L middeld zeer goed en op mo: ten doorslaggevend." GPD W'l lal Koo: W ld DEN HAAG - FC Ctreclll J naar de vijfde plaats in deer: n visie door een 3-2-zegc bijl Den Haag. Van den Bergh, Nelisseen! dalli bezorgden de Utredl na een uur "een veilige ie Via Mols en Den Ouden- het nog spannend in het Z: park. Bij RBC Roosendaal]? g, de de trainerswissel het beo: effect op. RBC pakte metü kant op de bank een puntC bij RKC Waalwijk. Het té ven de hekkensluiter gs teerde Willem II sloot af nis zelfde score tegen FC Tweni: Jr de slotminuut nog rood. Barcelo na liep, met dank aan nmnmer drie Valencia, uit op de concur rentie. Valencia won de topper tegen nummer twee Osasuna met 2-0. Barcelona staat nu ze ven punten los van Osasuna. Va lencia volgt op tien punten. Real Madrid klom naar de vierde plaats na een 4-2-zege op Sevi- la. Zidane scoorde driemaal. Engeland Manchester United verkeert weer in crisis. De nederlaag van zaterdag in de derby tegen stad genoot Manchester City (1-3) kwam hard aan. De thuisclub leidde bij de rust al met 2-0 via Sinclair en Vassell. Een kwar tier voor tijd bracht Ruud van Nistelrooij met zijn zestiende competitiedoelpunt de spanning terug. United speelde op dat moment met tien man na de rode kaart voor de Portugees Ronaldo we gens een charge op Andy Cole. Invaller Fowler besliste in bles suretijd het duel, 3-1. Het naai de vijfde plek gezakte Arsenal haalde uit tegen Middles brough: 7-0. Henry was topsco rer met drie goals. ANP door Theo Brinkman DEN HA AG/LI VERPO OL - In de schaduw van het ongenaakba re Chelsea kunnen de andere En gelse clubs niet meer doen dan zich op de tweede plaats te rich ten. In die strijd deed Liverpool zaterdag uitstekende zaken. Het versloeg concurrent Tottenham (1-0) en zag een andere rivaal, Manchester United, verliezen. De achterstand op koploper Chelsea is enorm, maar kans loos voor de titel wil Liverpool zich niet noemen. „Als we onze twee inhaalduels winnen, staan we nog elf punten achter", zei Jan Kromkamp. „Dat is natuur lijk een heel moeilijk verhaal, maar een club als Liverpool moet voor de titel gaan. En het seizoen is nog lang, ook voor Chelsea. Dus wie weet." Kromkamp maakte zaterdag zijn competitiedebuut op An- field Road. Een minuutje, meer niet. De 25-jarige international kwam als invaller in blessure tijd in het veld. Op veel meer re kende Kromkamp niet. „Ik ben hier pas anderhalve week", zegt de verdediger die van Villarreal overkwam. „Bovendien was ik net tien dagen vrij geweest en had al een conditie-achterstand omdat er bij Villarreal minder hard wordt getraind. Dan kun je niet verwachten dat je al heel snel in de basis staat. Zeker niet bij een topclub als Liverpool, waar de concurrentie enorm is." Kromkamps concurrent vm positie van rechtsback is S Finnan. De Iers internatte al lang vaste keus en dee: ook zaterdag prima. Hij gai vendien de assist voor de a treffer, een prachtige vollej Harry Kewell na een uurspf Maar Kromkamp kan zié op andere posities richten., zou goed kunnen dat de te me hangend op rechts gebni Zoals ik vroeger bij AZ sjs voordat ik rechtsback were Kromkamp zou een plek middenveld niet verkeerd' den. „In Engeland worden) een rechtsback toch weers re dingen verwacht dan in! derland. Daarom heb ik a dag veel naar Finnan om te kijken hoe hij zich op3 in bepaalde situaties." De 1-0 was voor Liverpool weer de elfde zege in de U twaalf duels. Een zege dier? sis van het aantal kansen' diend was. Vooral voorrust' ren de Reds via de Peter Crouch en Fernando! rientes enkele keren gevaa Tottenham creëerde alleen: tweede helft kansen, maar?, bie Keane en Mido niet. Kromkamp genoot va sfeer op Anfield Road. ,,FaS tisch, al die zingende een gegeven moment hoorê ze zingen 'Martin Jol, 1 Jol, he's got no hair, bul don't care'. Dat is toch veelf ker dan dat ze zingen dat de ner een klootzak is?" GPD duurde, kon dat ideaal. Dan werd er een trainingskamp in een warm oord belegd en werd de speler in alle rust in gepast. Nu gaat dat dus niet meer. Hun telaar ging weg bij Heerenveen en moest er een week later al staan bij Ajax. En dan kun je nog zo'n koele kik ker zijn, zoiets gaat niet in je koude kle ren zitten. Het is natuurlijk makkelijk praten, maar misschien had Huntelaar er beter aan gedaan om pas aan het eind van het seizoen over te stappen. Dennis de Nooijer door Bas Timmers BREDA - Het duel NAC-Roda JC (0-4) was zaterdag halverwe ge toen Pierre van Hooijdonk op weg naar de kleedkamer een dis cussie aanging met een toeschou wer. „Als je bovenaan staat, ge beurt zoiets niet", beaamde de spits van NAC na afloop. Het maakte duidelijk dat de aan valler en NAC niet lekker in hun vel zitten. De 0-4 tegen Ro- da JC was de grootste thuisne derlaag sinds 30 oktober 1993 (0-5 tegen Ajax). Sinds eind sep tember boekte NAC één zege. De ploeg verloor de laatste wedstrijden, met lastige duels met Utrecht en Grote in het verschiet en een® dige lijst blessures. „Des® is alarmerend", zegt Van® donk. Veel uitzicht op ve# ring lijkt er op korte tfl niet. „Ook ik houd me vast' de spelers die terug moet®1 men van blessures. Maar® wel levensgevaarlijk, oir je af mag vragen of en wanneer ze weer fit zijn. Maar NAC-voorzitter M van der Hoeven ze[ „geen aanleiding is om P30 aankopen te doen." GPD geldlening

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 16