Grondprijs Karreveld omhoog PZC PZC Spitzen van danseressen uit Tatarstan Stadshotel Goes met applaus ontvangen Plan twaalf meter hoge zon langs A58 Terneuzen wacht met aanscherping van drugsbeleid ]edrijventerrein in Koudekerke valt duurder uit ril Acties voor Iraanse hongerstaker GEVRAAGD ANTIEK diddelburgse rouw beroofd an handtas Vlissingse drankrijders betrapt Jongetje gewond bij aanrijding Ongeluk door laagstaande zon Auto aangetroffen op Schroeweg Inbraak in auto Vlissingen Man mishandelt ex-vriendin «ISSIMGEN - Leden van het Platform Red MehtU' hebbe" Za- Llag in de Vlissingse binnen- Had flyers uitgedeeld om bezoe- Lap de hoogte te houden van je situatie waarin de Iraanse asieizoeker verkeert. Mehdi Lhyar, die in Vlissingen monde, verblijft smds vorige „,kin het uitzetcentrum Zes- fonrSelma Osman DOMBURG - De gemeente Veere schroeft de prijs voor be- drijfsgrond met 19 euro per vier kante meter op. De grondverwer ving voor bedrijventerrein Kar- jeveld in Koudekerke is bijna rond. maar kost de gemeente aanzienlijk meer dan was voor den. Daarom wordt de gemeen- ieraad gevraagd in te stemmen Diet een grondprijs van 89 euro oor een kavel op Karreveld. p bedrijventerrein De Zompe i Serooskerke, dat vorig jaar ■reed kwam, betaalden onder- emers nog 70 euro per vierkan- meter. Het was een wens van raad om de bedrijvigheid in egemeente op twee plaatsen te mcentreren. De grond op De ompe is in rap tempo groten- >els verkocht. Karreveld zou Dg dit jaar bouwrijp gemaakt linnen worden, maar dan moet Veerse raad wel instemmen iet een hogere grondprijs. Eer- was afgesproken dat voor ïide terreinen eenzelfde grond lijs zou gelden. maandag 16 januari 2006 tienhoven. Hij was zaterdag vijf tig dagen in hongerstaking. Het platform wil 'deze onmense lijke mijlpaal herdenken' met de flyeractie. Zij pleit voor een A-status voor Mehdi Hooshyar. Het Platform heeft inmiddels 200 leden. Het bereidt een de monstratie voor voor de deuren van de Tweede Kamer in Den Haag. Spreekbeurt Dinsdag willen ze beginnen op het Plein Den Haag, op de hoek Korte Vijverberg. De demonstra tie duurt van 12.00 tot 16.00 uur. Op de site: www.red.meh- ili.com zijn enkele opmerkelijke bijdragen verschenen. Een negenjarige jongen uit Veere schrijft dat hij speciaal voor Mehdi een spreekbeurt houdt, omdat hij het erg vindt dat Mehdi na al die jaren terug moet. „Als ik de baas van Nederland zou zijn, dan mocht je van mij zeker blijven! Want ik ben een goed mens en wil graag dat an dere mensen ook veilig in leven kunnen blijven. Hoe gaat het met jou? Ik hoop goed en dat je ook weer wat gaat eten! Schrijfster Floortje Zwigtman schreef 'in woede'. Zij vraagt aan minister Verdonk 'Zet mij maar uit'. Zij beschouwt zich zelf niet voldoende geïnte greerd, volgens opvattingen van de minister over een ongewenste vreemdeling. „Ik wil hier niet bijhoren." Zij roept anderen op, die er ook zo over denken om, ditzelfde verzoek aan minister Verdonk over te brengen: „Zet ons maar uit." (Advertentie) Bel voor informatie ZEEUWS VEILINGHUIS Herengracht 74,4331 PX Middelburg Tel. 0118-650 680 wwNV.zeeuwsveilinghuis.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 «30 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie S'ationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet ^ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl De gemeente houdt er rekening mee dat de aanschaf van de grond voor Karreveld duurder zal zijn dan gewone landbouw grond. Daarover bestaat nog een geschil met de verkoper. „Wij vinden dat we die meer waarde niet moeten betalen", zegt wethouder M. te Roller. Vei ligheidshalve is er wel rekening mee gehouden. Een deel van de mogelijke extra kosten is al in de grondexploitatie verwerkt. Mocht de gemeente de zaak ver liezen, dan moet er nog ruim 60.000 euro uit een ander potje komen. Karreveld groeit met ruim 2,7 hectare. Nu het plan duurder uitvalt, ziet het college geen andere mo gelijkheid dan de grondprijs om hoog te doen. „Goedkoper leve ren is niet mogelijk." Het colle ge ziet geen heil in het vragen van hogere prijzen voor bedrij ven die zich op zogenoemde zichtlocaties, aan de rand van het terrein, willen vestigen. Het is niet de bedoeling dat be drijven zich qua inrichting en re clame-uitingen etaleren naar de kant van de nieuwe rondweg Koudekerke. B en W tillen niet zo zwaar aan het gegeven dat Veere straks in vergelijking tot de overige Wal- cherse gemeenten een hoge grondprijs heeft. Te Roller houdt er rekening mee dat de grond niet lang in voorraad hoeft te worden gehouden. „Dat kost je klauwen met geld. De Zompe was in heel korte tijd vol." Bovendien heeft de wet houder ervaren dat kleinere be drijven die hun afzetgebied op Walcheren hebben, dolgraag aan de Veerse kant van het Ka naal willen zitten. Volgende week donderdag spreekt de commissie ruimtelij ke ordening over de grondprijs voor bedrijventerrein Karre veld. Op 9 februari beslist de ge meenteraad over het voorstel. DDDELBURG - Op de Agaat Middelburg is gisteravond mdkwart voor acht een 55-ja- ge vrouw beroofd van haar uidtas. e 55-jarige Middelburgse liep met de tas in haar hand - sa- len met een vriend door de gaat. trok iemand het tasje uit lar hand. waardoor zij haar fenwicht verloor en op de ond smakte. Daarbij raakte s vrouw licht gewond aan het ezicht. In de tas zaten diverse ersoonlijke papieren en een duidelijk signalement van kon het slachtoffer «t geven. Balletdanseressen uit Nederland en Tatarstan ontmoeten elkaar in de zaal van de Stadsschouwburg in Middelburg. door Edith Ramakers MIDDELBURG - Ineens was er contact tussen de danseressen van het staatsbal- let uit de Russische republiek Tatarstan en die van de Kunsteducatie Walche ren. Daar was nog geen sprake van op het podium van de Middelburgse Stads schouwburg, toen Walcherse danseres sen zich voor de warming-up voor de uitvoering Sneeuwwitje mochten men gen met de professionals. Later, toen de spieren los waren, kwamen de profs de zaal in. Ze wilden spitzen verkopen, bal letschoenen met harde neuzen. Nieuwe tegen een tweedehandsprijs van tien eu ro. De Walcherse amateurdanseressen dachten even dat ze een cadeautje kre gen. „Maar een tientje voor spitzen is echt heel weinig. Dat is bijna een ge schenk. Hier kosten ze zo'n zestig eu ro", zei Marieke, een van de danseres sen, die meemaakte hoe de professio nals zich voorbereidden op de balletuit voering. „Nu zijn ze heel anders. Toen we daar stonden, gingen ze op in de oe fening en ze keken, maar zagen ons niet", zei ze. „Ze waren helemaal niet gespannen, dat niet, eerder ontspannen. Alsof ze het al jaren doen." Ouders werden gebeld. Camilla, elf jaar, kreeg toestemming om de spitzen aan te schaffen. „Deze zitten goed, ze ker als ik er teenbeschermers in doe. En nu zou ik ook nog graag een handteke ning erop willen van de hoofdrolspeel ster, Sneeuwwitje", zei ze. Op spitzen beweeg je mooier en sierlij ker. „Het is zeker geen marteling. Ge woon niet te lang doen", zei Camilla. Camilla was een van de weinigen die met het 'koopje' naar huis kon gaan. De balletdanseressen uit Tatarstan hadden kleine maatjes meegenomen. Tot maat 38. „En kijk naar onze Nederlandse dan seressen. Niemand staat er van te kij ken als een meisje van tien al maat veer tig heeft", zei dansdocente Isabelle Zwaan. „In Nederland beginnen we pas met spitzen op twaalfjarige leeftijd. Uit zonderingen, zoals Camilla, daargela ten." Want om op de toppen van de tenen te dansen moet je sterke en ontwikkelde voeten hebben. „Wij vinden dat zolang de voeten in de groei zijn, extreme belas ting gemeden moet worden." De uitnodiging voor de gezamenlijke warming-up was een initiatief van het dansgezelschap uit Tatarstan en be doeld als promotiestunt. De jonge dan seressen uit Tatarstan, van gemiddeld circa 1.50 meter groot, zagen er afge traind uit. „Wij trainen dagelijks en als we tien jaar zijn, mogen we op spitzen", zeiden ze. De Walcherse danseressen keken met afgunst. „Dat wil ik ook", zei een dertienjarige. Ze zwakte het af „Ik wil foto Lex de Meester in elk geval beter worden dan ik nu ben." De vijf uitverkorenen, Nikie, Vera, Tialda, Veere en Marieke (tussen veertien en zestien jaar) zeiden realis tisch te zijn. „Voor ons is het te laat om ooit dit niveau te bereiken", wisten ze. „Wij trainen drie keer per week. Dat is hartstikke leuk. Maar ik denk niet dat ik het op had kunnen brengen om hele maal voor klassiek ballet te leven", zei Vera. Docente Isabelle Zwaan weet dat de bal letwereld niets en niemand ontziet. „Het leven van een professional is een leven met een beperkt zicht. Je bent met je lijf bezig, met pijntjes, met de be wegingen. Voortdurend stel je jezelf de vraag: ben ik wel goed genoeg? Het is een harde wereld. Je moet er maar te gen kunnen om altijd te zoeken naar de fysieke en geestelijke grenzen." De vijf meiden waren blij dat ze achter de coulissen hebben mogen meekijken. „Als je de dansers op het podium ziet, heb je niet in de gaten dat ze erg ge spierd zijn. Van dichtbij zijn sommigen mager. In onze ogen dan." door Harmen van der Werf GOES - De komst van een stads hotel in het voormalige GAK-kantoor aan de Van de Spiegelstraat in Goes kan op de steun van omwonenden reke nen. Dat bleek zaterdagmorgen op een informatiebijeenkomst, belegd door initiatiefnemer C. van de Zandt, eigenaar van De Stadsschuur. Hij kreeg na af loop spontaan applaus van de tientallen bezoekers. Met openheid bereik je het meest. Onder dat motto had Van de Zandt de omwonenden en an dere belangstellenden uitgeno digd. Bij de entree van het voor malige GAK-kantoor kregen zij alvast koffie geserveerd. Binnen in de betonnen kolos uit de ja ren zeventig wachtte hen een computerpresentatie over Van de Zandts plan. Veel langer dan een uur duurde het niet, maar dat was genoeg. Dat Van de Zandt aan de Van de Spiegelstraat iets nieuws wil beginnen, was voor niemand meer een verrassing. Hij wilde eerst in de oude ING-bank op de hoek van de Van de Spiegel straat-Valckestraat een hotel maken, maar die locatie bleek te klein. Hij kon er slechts 24 ka mers in kwijt. De Rabobank wil de er wel in én - geluk bij een on geluk - uitkeringsinstantie UWV, de buurman, had het GAK-kantoor niet meer nodig door een reorganisatie. „Ik was in onderhandeling met GAK On roerend Goed over de aankoop van een meter grond", zei Van de Zandt, „het is het hele pand geworden." Hij had het niet beter kunnen treffen. Het pand mag van een grote lelijkheid zijn, wie daar doorheen kijkt, ziet een zee van ruimte. En, toonde Van de Zandt zaterdagmorgen aan, ook van een lelijk gebouw valt iets moois te maken. Het GAK-kan toor zal als stadshotel met vier sterren met 'een kleine plus naar vijf' onherkenbaar zijn. Het wordt een klassiek aan doend gebouw. Een deel van de voorzijde wordt gesloopt, waar door daar meer buitenruimte ontstaat. Om dit verlies te com penseren, komt bovenop het pand een extra etage. Ambitieus Tachtig kamers moet het stads hotel gaan tellen van dertig tot tweeëndertig vierkante meter. Het is dan rendabel te exploite ren. Veertien vergaderzalen ko men er ook in, een fitnessruim te, een sauna. En los van het ho tel zijn op de begane grond com merciële functies gedacht waar in stadswinkeltjes kunnen ko men. „Dit hotel wordt een cen traal ontmoetingspunt in Zee land voor de zakelijke markt", stak de Goesenaar zijn ambities niet onder stoelen of banken. De goedkeuring van omwonen den heeft hij alvast. Zij stelden wel wat kritische vragen, over bouwoverlast en over geluidhin der door airco-apparatuur. Maar één vraagstuk dat bij zul ke ontwikkelingen altijd de meeste problemen geeft, het par keren, is bij voorbaat opgelost. Naast de deur, onder het com plex De Stadspoort, zit een gro te parkeergarage ook voor de ho telgasten. Eén adder zit nog on der het gras. De provincie heeft een onderzoek geëist naar de be hoefte aan hotelkamers in Zee land. Als dat positief uitvalt, kan Van de Zandt beginnen. Na de zomer hoopt hij. Omwonen den L. Traas en J. Koppe wach ten in spanning af. „Straks hoe ven we hopelijk niet meer tegen dat smerige betonblok aan te kij ken." agenda STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE - Dorpshuis Biggekerke, 14.00 - 16.00 uur: Tafeltennis voor 55-plussers; KOUDEKERKE - Sportcentrum Cou- burg, 9.15 - 10.15 en 10.15 - 11.15 uur: Bewegen voor ouderen; VLISSINGEN - Open Hof, 9.10 uur Ha tha yoga en om 10.45 uur 55+ yoga; Yogazaal Open Hof, 19.00 - 20.00 uur: Djembélessen voor beginners en tus sen 20.00 - 21.00 uur voor gevorderden; Yogazaal, 18.00 - 19.00 uur: Kung Fu voor jongeren en volwassenen. VLISSINGEN - Een 38-jarige Vlissinger is rond elf uur zaterdagavond op de Hercules Segherslaan in Vlissingen betrapt op het rijden onder invloed. De man moest direct zijn rijbewijs overhandigen aan de politie. Hij moet bin nenkort voor de rechter verschijnen. In de Spuistraat in Vlissingen werd rond twaalf uur zaterdagnacht een 42-ja- rige man zonder vaste woon- of verblijfplaats betrapt op dronken rijden. Hij kreeg een rijverbod van twee uur en bovendien gaat de politie na of de man nog wel in staat is een motorrijtuig te besturen, omdat hij al vijf keer eerder voor eenzelfde feit is veroordeeld. MIDDELBURG - Bij een aanrijding op de Spinhuisweg in Middelburg is zaterdagmorgen rond 11.00 uur een ne genjarig jongetje uit die stad gewond geraakt. Volgens de 29-jarige Vlissingse automobiliste stak het jongetje plotse ling de weg over. Hij kwam op de motorkap van de auto terecht en viel voor de auto op de grond. Het jongetje kon direct weer opstaan. Hij is ter observatie meegenomen naar het ziekenhuis. KOUDEKERKE - Op het Dorpsplein van Koudekerke heeft zaterdagmiddag rond 12.45 uur een automobiliste een oudere dame met een rollator die overstak over het hoofd gezien. De 81-jarige vrouw is gewond geraakt. Ze had diverse kneuzingen en is overgebracht naar het zie kenhuis. Doordat de zon wat laag stond en fel scheen werd de automobiliste, een 35-jarige vrouw uit de gemeen te Veere, verblind en zag de vrouw niet. MIDDELBURG - Bij het zoeken naar jongens die op de rijbaan van de Schroeweg in Middelburg zouden lopen, trof de politie gistermiddag rond half vijf een beschadig de auto aan in de berm van die weg. Het voertuig had twee lekke banden. Een eindje terug lag een groot stuk be ton op de weg. Vermoedelijk liep cle auto de schade op, omdat de eigenaar van de wagen over het stuk beton heen is gereden. Het is overigens niet bekend of de jongens iets te maken hebben met het stuk beton op de weg. Het beton is verwijderd en van de aangetroffen auto wordt aangifte gedaan. Een schadebedrag is niet bekend. VLISSINGEN - In de Kenau Hasselaarsti-aat in Vlissin gen is gisteren tussen 16.00 en 20.45 uur een auto openge broken. Uit het voertuig is een radio weggenomen. SCHARENDIJKE - In bungalowpark Port Zélande aan de Brouwersdam is zaterdag een 22-jarige man uit Den Haag aangehouden. Hij wordt ervan verdacht zijn acht jaar oudere ex-vriendin te hebben mishandeld. De vrouw werd op de grond gegooid en de man kneep haar keel dicht. Het slachtoffer liep bij het handgemeen diverse blauwe plekken op. De verdachte wordt verhoord. door Ab van der Sluis GOES - Kunstenaar Fred Lans bergen uil Bergen op Zoom wil een twaalf meter hoge, kunstma tige zon plaatsen langs de A58 of de Zeeuwse spoorlijn. Hij heeft het idee in een brief voor gelegd aan het provinciaal be stuur. Lansbergen stelt dat Zeeland wijd en zijd bekend staat als de provincie met de meeste zon en schitterende luchten. Zijn idee is om op een goede plek - geen directe bebouwing in de buurt, maar langs de snel weg of het spoor - een twaalf me ter hoge zon neer te zetten als permanente installatie. De 'zon' moet door middel van kleine ver lichtingslampjes 'schijnen' als de echte zon het laat afweten. De installatie moet een eerbe toon, een herinnering en een symbool zijn voor de provincie Zeeland. Het kunstwerk krijgt een door snede van twaalf meter, opge hangen tussen twee roestvrijsta len palen. Over de kosten heeft de kunste naar uit Bergen op Zoom nog niet nagedacht. Wel vindt Lans bergen zijn idee de moeite waard om grondig te worden on derzocht op haalbaarheid. door Jan-Lou de Gucht TERNEUZEN - Met een even tuele aanscherping van het ge doogbeleid drugs wil burgemees ter J. Lonink van Terneuzen wachten tot na de internationa le conferentie over drugs in Gent in mei. Het internationaal Forum Drugstoerisme zou in eerste in stantie op 1 februari plaatsvin den. De conferentie is nu uitge steld tot 24 mei. „De universi teit Gent kon het programma niet op tijd rondkrijgen", zegt Lonink. „Daarom leek het ons beter de conferentie uit te stel len. Dan kun je tenminste een volwaardig programma opstel len." Deelnemers aan het forum zijn onder meer de provincies Zee land, Oost- en West-Vlaanderen en het Franse departement Nord Pas de Calais. Doel van de conferentie is om een euregio- naal beleid uit te stippelen in de strijd tegen het drugstoerisme, zowel op beleidsmatig, als justi tieel en politioneel vlak. Verschillende partijen in de ge meenteraad van Terneuzen dron gen er bij Lonink op aan nog de ze raadsperiode een evaluatie te maken van het lokale gedoogbe leid. Dat was immers afgespro ken. Volgens fractievoorzitter Cees van Burg van de SGP is er al genoeg onderzocht en kan er nu best een evaluatie volgen. Lo nink vindt dit niet het juiste mo ment om te evalueren. Hij wil ook de uitwerking van de zoge noemde Cannabisbrief van mi nister Donner van Justitie af wachten. Voor de grensgemeenten draait de Cannabisbrief om de aange kondigde nieuwe instrumenten tegen het drugstoerisme. Met het experiment in Maastricht waarin bij wijze van proef de verkoop aan buitenlandse klan ten wordt verboden, is nog niet begonnen. „Het is verstandig om de discussie in Terneuzen in te bedden in het landelijk ka der", stelt Lonink. Nederwiet Ook wijst Lonink op het onder zoek naar het werkzame be standdeel THC in nederwiet. Re cente onderzoeken wijzen uit dat het gehalte THC de laatste jaren is gestegen en in de rich ting van een harddrug gaat. De burgemeester van Terneuzen benadrukt dat elk nieuw instru ment om overlast en drugstoeris me te beteugelen welkom is. „Want ons streven blijft om drugstoerisme vanuit België en Frankrijk terug te dringen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11