Drie sekszaken wel genoeg Het oude Checkpoint is niet meer Opruiming i ZONDAG GEOPEND Brugman Megaparty niet langer in Heikant hypotheek rentes -• ijulle gift voor 2 erneuzense kinderboerderij 'erkstraf voor jden tijdens jontzegging Terneuzen wil limiet in nota prostitutiebeleid aanpassen Gratis waterpark kinderclub www.gobest.nl I Reizen i Daar moetje naar toe. Terneuzen pleit voor veilig fietspad Boete voor bezit van hennep Odink voorzitter Productschap Vis Kamer Hooshyar staat vol met eten w t Grootste uitverkoop ooit! tot wel 70% Korting op alles! Insect Altijd de 1 jaar 3.OS **0 5 jaar 3,50 *b 10 jaar 3,30 °e 30 jaar 4,20 ledactie: 0113-315649 Shed"oie®Pzc-nl S 31, «60 AA Goes ientie-exploitatie: San Midden-Zeeland: 0113-395520; Vlaanderen: 0114-372770: 13:020-4562500. 14 januari 2006 LllSKIL - De stichting Gilde ken uit Sluiskil heeft beslo- j om de opbrengst van haar arlijkse actie te schenken aan noodlijdende kinderboerderij 1 an Terneuzen. De actie wordt letj flOjj ooruitlopend op de jaarlijkse Be heeft de stichting Gilde ken meteen al besloten om t de verenigingskas alvast een maiie van honderd euro te ien. „Op het tekort van dertig- lizend euro dat de kinderboer- jij heeft, lijkt 100 euro niet ïl, maar voor een vereniging la i de onze is het een flink be au We hebben het er echter aag voor over", aldus voorzit- rTon Bastiaansen, die hoopt H andere verenigingen in de ineente Terneuzen het voor van de Sluiskilse Gilde- ptji volgen. „Als iedere vere- ging wat bijlegt, al is het maar 5" of 50 euro, heb je zo een aar- sra .bedragje bij elkaar." stiaansen hoopt met de actie ide politiek wakker te schud- i „De financiële problemen n immers ontstaan doordat de minder subsidie juist Bastiaansen met dit <e op de proppen is gekomen, Ét zo verwonderlijk. Hij was itijds als ambtenaar van de seente Terneuzen betrokken de overdracht van de kinder- irderij door de gemeente aan stichting Tragel. Hij was er fs min of meer de bedenker i destijds was de hele poli- 're® li laaiend enthousiast en was ereen ervan overtuigd dat dit w was, inclusief het geven dat de gemeente dan een jaarlijkse subsidie zou sten geven. Onbegrijpelijk Ide gemeente dan later op die Èsidie bezuinigt." ag IDDELBURG - Een 31-jarige ffoner van Sint Maartensdijk psteren door de Middelburg- politierechter voor het rijden Jens een ontzegging veroor- eld tot 36 uur werkstraf. iman kwam op 26 februari vo- jjaar in Sint Maartensdijk op Provincialeweg met zijn be- jfsauto in de sloot terecht, het ongeval was hij naar igelopen, waar even later de Stie voor zijn deur stond. Ver- ihte vertelde niet te weten :hij een rijverbod had. Hij een veroordeling tot een in 2003 verzuimd in te leveren, zodat tnjverbod van kracht bleef. (Advertentie) 14 15 januari 2006 VAKANTIEBEURS Hotel Serwirin Sint-Niklaas (Koningin Astridlaan 57) Zaterdag 14 januari 2006 Open van 13u00 tot 17uOO Zondag 15 januari 2006 Open van 11 uOO tot 17u00 Alles voor uw aankomende zomervakantie Toegang is GRATIS! De wereld onder één dak leizen De Cauwer Nv '«(Markt 72-9100 St-Niklaas 00323780 7 6 00 infoareizendecauwprhc iww.reizendecauwer.be editie Zeeuws-Vlaanderen door René van Stee TERNEUZEN - De uitbreiding van het aantal sekszaken in Ter- neuzen komt er waarschijnlijk niet. Op initiatief van de SGP en de ChristenUnie buigt het col lege van burgemeester en wet houders zich nogmaals over de conceptnota Prostitutiebeleid gemeente Terneuzen. Er volgt eventueel een aangepast voor stel in de raadsvergadering op donderdag 26 januari. Uitgangspunt in de nota is het toestaan van maximaal vijf seks- inrichtingen (bordelen of seks- bioscopen of -theaters) binnen de gemeentegrenzen. Dit is de voortzetting van het be leid in de oude gemeenten Ter- neuzen, Axel en Sas van Gent. De huidige drie sekszaken, twee in het centrum van Sas van Gent en één in binnenstad van Terneuzen, leveren geen over last op. Mede daarom vinden B en W dat het toegestane maxi mum van vijf kan worden ge handhaafd. De SGP en de Christen Unie wij zen de publieke exploitatie van seksualiteit af. Beide partijen zien liever een uitsterfconstruc tie of een nulbeleid, maar besef fen dat dit geen haalbare kaart is. Daarom willen zij de huidige drie seksinrichtingen hanteren als maximum. Ook pleitten zij tijdens de raadscommissie be stuur en middelen voor een tele fonische hulplijn voor prosti tuees die in de moeilijkheden zit ten en voor strikte handhaving door de politie. Overlast G. van den Berg-van Dijk (Chris ten Unie) was tijdens de commis sievergadering vooral kritisch over de zinsnede dat de bestaan de inrichtingen geen overlast hebben veroorzaakt. „Alsof openbare orde en veiligheid het enige is wat speelt. Van een eva luatie mag je meer verwachten", aldus Van den Berg-van Dijk. C. Freeke (LCF) schaarde zich meteen achter het standpunt van de SGP en Christen Unie. Gaandeweg de discussie bleek ook de PvdA bereid om steun aan de prostitutienota te her overwegen. Verder steunde P. Clijsen (GroenLinks) het pleidooi van de twee kleine christelijke par tijen. „Als er niet meer behoefte blijkt te zijn, moet je niet uit breiden", vond hij. CDA, VVD, TOP-Gemeentebe- Stukje bij beetje wordt het voormalige onderkomen van de Terneuzense koffieshop Checkpoint ontmanteld en in de container gegooid. van onze regioredactie TERNEUZEN - De sloop van de oude koffieshop Checkpoint in Terneuzen is begonnen. Het ver dwijnen van een stukje koffies hopgeschiedenis lijkt niet veel emoties op te roepen. De meeste voorbijgangers op deze vrijdag middag slaan geen acht op de werkzaamheden. „Nee, het doet me niks", zegt een haastige heer die er ook be paald niet uitziet als iemand die ooit in de koffieshop is geweest. „Een paar jerrycans benzine en dan een lucifer erbij. Dat zou nog beter zijn", schampert hij. Op het parkeerterrein tussen de oude en de nieuwe koffieshop Checkpoint vindt een autootje met Belgisch kenteken nog net een plekje. (Advertentie) Kinderdagverblijf "Het Biggetje"' Biggekerke kleinschalig, vakkundig, persoonlijk circa 20% goedkoper www.biggekerke.info Het jonge Gothic-stel dat uit stapt gunt de bouwval geen blik waardig maar stevent direct af op het nieuwe pand van Check point. Alleen een oudere man aan de overkant van de straat blijft even staan kijken hoe twee man nen het dakterras van de oude koffieshop ontmantelen. Of het hem iets doet? „Ja, toch wel een beetje. Niet dat ik er zelf kwam, maar ik had er geen moeite mee. Het zorgt toch voor leven in de brou werij. Daarom vind ik het ook niet erg dat het daar (hij wijst naar het nieuwe gebouw) nu ver der gaat." Sfeer De man met de lange haren, het Vlaamse accent en de beminne lijke lach die even na hem pas seert, antwoordt bevestigend op de vraag of hij iets iets met Checkpoint heeft. Maar dan niet met de koffieshop die nu ge sloopt wordt, verduidelijkt hij. Wel met de allereerste en voor hem nog steeds enige echte Checkpoint, die uit de tijd dat de wiet nog verkocht werd van uit het café op de plek waar nu het Scheldetheater staat. „De sfeer die daar hing, die mis ik nog steeds. Die is ook nooit meer teruggekomen." Hij kwam, bekent hij, af toe nog weieens een joint roken in de nieuwe (nu dus de oude) Check point, maar zijn draai heeft hij (Advertentie) Elke week in de zaterdagkrant door Gino van den Broecke en Jeanette Vergouwen HEIKANT - Het was een succes formule. Zeven jaar na elkaar werd eind april een Megaparty gehouden voor de jeugd en jon geren in de Manege Heikant. En kele initiatiefnemers hebben be sloten ermee te stoppen. Het Feest, dat ook medewerking ver leende aan de Megaparty, heeft echter besloten wél met het eve nement door te gaan op een an dere locatie. Fons de Vetter van de Manege Heikant benadrukt dat er zeven jaar altijd goed is samenge werkt. „De opzet van de Mega party was wel, dat de opbrengst zou gaan naar de stichting Hip pisch Sportcentrum Heikant. Met het geld werden paarden- evenementen gefinancierd. De laatste twee jaar was er echter geen overschot en speelden we gewoon quitte. We kunnen niet bezuinigen op de kosten, want dat zou ten koste gaan van de kwaliteit en daar passen wij voor. We kijken met een goed ge voel terug op de afgelopen ze ven jaar, maar het is voor ons hét moment om er een punt ach ter te zetten." George Lernout stipt nog even de perfecte samenwerking met de gemeente Hulst en de politie aan.„Het was een succesformule en we krijgen nog steeds aanvra gen, maar het is voor ons defini tief voorbij. De brieven naar de betrokken instanties en de vere- (Advertentie) www.woonboulevardbreda.nl 4 Daar zit méér dan je denkt Heel veel woonwinkels maken plaats voor de nieuwe collecties. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! langen en D66 stonden achter het oorspronkelijke collegevoor stel. Volgens P. van Veen-de Rechter (D66) moet de boel niet al te zeer worden dichtgetim merd. Zij vernacht dat een te rughoudend beleid ongewenste omstandigheden in de hand werkt. Van Veen: „Denk bijvoorbeeld aan de situatie waarin de gren zen in de bestaande inrichtin gen worden bereikt. Dan zijn er geen uitwijkmogelijkheden en gebeurt er precies wat wij niet willen. Namelijk illegale prosti tutie die op geen enkele manier is te controleren." TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen blijft bij de pro vincie aandringen op een veilige fietsroute langs de H.H. Dowweg. Burgemeester en wethouders antwoorden dat op vragen van Jo Baart (TOP). Het raadslid wees erop dat langs een deel van de weg een fietspad ontbreekt en dat daardoor onveilige situaties ontstaan. Vooral werkne mers van het bedrijf Elsta kunnen moeilijk hun werk per fiets bereiken. „Een onbegrijpelijke situatie, die absoluut niet zo mag en kan blijven", aldus Baart. B en W wijzen erop dat de H.H. Dowweg in eigendom en beheer is bij de provincie. Volgens het college is het ontbreken van een fietspad al herhaaldelijk aan de orde gesteld. „Wij zullen in de toekomst aan blijven dringen op het treffen van een veilige voorziening voor de fietser(s)." MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 45-jarige vrouw uit Terneuzen voor bezit van softdrugs bij verstek 100 euro boete opge legd. De verdachte werd vrijgesproken van de diefstal van stroom van Delta Netwerk bv. Bij de vrouw werd op 1 juni vorig jaar acht gram hennep aangetroffen. RIJSWIJK - Oud-staatssecretaris J. Odink (LPF) die in het eerste kabinet-Balkenende was belast met onder meer visserijzaken, wordt de nieuwe voorzitter van het Pro ductschap Vis in Rijswijk. Hij volgt P. Loonen op die sinds 2002 de publiekrechtelijke organisatie heeft voorge zeten. De 61-jarige Odink was voor zijn benoeming tot staatssecretaris werkzaam als secretaris bij het Product schap voor Vee en Vlees. MIDDELBURG - De Iraanse asielzoeker Mehdi Hoos hyar, die 49 dagen in hongerstaking is, krijgt in het uitzet centrum in Zestienhoven eten aangeboden. Zijn advo caat, H. van Zundert, is het daar niet mee eens maar vindt het te ver gaan een klacht in te dienen. De kamer van Hooshyar zou vol staan met yoghurt, rijst, brood, pin dakaas en melk. Volgens woordvoerder A. Strijbis van het ministerie van justitie is het verplicht om mensen die in bewaring zitten eten te geven. Het is vervolgens aan de persoon zelf om te kiezen of hij wil eten of niet. Hooshyar maakt het geestelijk goed, zegt Van Zundert. „Maar licha melijk is hij zwak." Maandag wordt de nieuwe asielaan vraag van Hooshyar in behandeling genomen. Hooshyar is bang dat hij het niet overleeft als hij terug moet naar Iran. „Zijn nachtmerrie is dat hij aankomt en wordt opge hangen", zegt Van Zundert. (Advertentie) foto Wim Kooyman er nooit gevonden. „Veel te com mercieel. Niet relaxed." Hij staat nu op het punt de aller nieuwste - derde - Checkpoint te bezoeken, in de hoop dat hij daar wel iets terugvindt van de sfeer van vroeger. Nog geen twee minuten later is de Vlaamse Terneuzenaar al weer terug op straat. Eén blik om de hoek van de deur was ge noeg, vertelt hij. „Niks voor mij. Nog commerciëler dan de vorige koffieshop." van 12.00 tot 1 8.00 uur 'uitsluitend keukenshowroom. KEUKENS BADKAMERS Voor meer informatie bel gratis 0800-0234560 of kijk op www.brugman.nl (Advertentie) Hulst', Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 nigingen zijn onderweg." Of de Megaparty ooit nog georgani seerd wordt, blijft de vraag. „Er kunnen altijd mensen opnieuw beginnen, maar voor ons is het over en uit." De Vetter wil in ieder geval geen Megaparty meer laten hou den in de Manege. Nieuwe initia tiefnemers zullen dus naar een andere locatie moeten zoeken. Patrick Roelands van Het Feest, grijpt die uitdaging met beide handen aan. Hij verzekert dat de Megaparty ook dit jaar in april gewoon doorgang vind. „Helaas niet meer in de Heikant- se Manege, maar op een nog na der te bepalen locatie." Vast staat in ieder geval, dat het evenement wél doorgaat." Roe lands heeft daarom ook al een vergunning aangevraagd bij de gemeente Hulst. Ook gaat Roe lands op 23 januari in gesprek met de Terneuzense burgemees ter Jan Lonink om te kijken of er mogelijkheden zijn om met de Megaparty daarheen te ver huizen. „Ik vind het wel jammer dat de samenwerking op deze manier eenzijdig wordt opge zegd, want het is altijd een schit terend feest geweest en wij wil len dat graag blijven voortzet ten", aldus Roelands. Alles gaat weg tegen bodemprijzen Kom nu snel uw voordeel halen HORLOGES Seiko, Pusar, Jacob Jensen, Prisma, Ebel, Ilonard SIERADEN Lapponia. Diamonde, Desiree, AS, Y studio en nog meer. .Ai le gouden sieraden fors afgeprijsd KLOKKEN Alles tot 40% RUIL UW OUD GOUD IN WIJ KOPEN OOK IN! Nwe coll. Seiko en Pulsar vraag voorwaarden Juweliers - Diamantairs - Horloger HRD Gecertificeerd Diamantair Nieuwe Burg 14 - 16. Middelburg Tel. 0118-635275 zeeuwse almanak Het was een onwerkelijk ver haal, eerder deze week in de kranten. Een vrouw in Zwe den bleek een maand lang met een levende spin in haar oor te hebben rondgelopen. Let wel, een levende. Het deed ons terugdenken aan een bijeenkomst op het politiebureau in Terneuzen, enige jaren terug. Toen er tij dens het gesprek met een jubi lerend adjudant een stilte viel, plofte plots een insect op tafel. Het was onmiskenbaar afkom stig uit het oor van een van de gesprekspartners, die dat ove rigens in alle toonaarden ont kende. „Kijk dan! Een vlieg. Als die in m'n oor had gezeten, had ik 'm toch wel gehoord?!" Maar de vlieg was dood.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 79