Opruiming Project Gouwe en Ee aangepast Invalkrachten op Zeelandbrug Weinig ruimte voor bouw zorg woningen Sobere herdenking ramp Aanvragen Fonds van Kazernering Man gestraft voor diefstal motor Werkstraf voor negeren rijverbod Gratis waterpark kinderclub www.gobest.nl I Reizen I Daar moetje naar toe. zeeuwse almanak Insect herstelplan wordt verstopt in bredere aanpak amer van looshyar staat met eten Zonder rijbewijs Grootste uitverkoop ooit! tot wel 70% Korting op alles! e: 0113-315649 SSctieepzA"1 Is 31 4460 AA Goes rtpntie-exploitatie: Jf! Midden-Zeeland: 0113-315520: "Slaanderen: 0114-372770: penaal: 020-4562500. 14 januari 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland OUWERKERK - De slachtoffers van de watersnoodramp van 1953 op Schouwen-Duiveland worden woensdag 1 fe bruari herdacht met een korte en sobere plechtigheid bij het watersnoodmonument bij de caissons in Ouwerkerk. Na een kranslegging door burgemeester en wethouders volgt een korte toespraak van burgemeester J. Asselbergs. Vervolgens klinkt cle Last Post en volgt een minuut stilte. Aansluitend volgt als sluitstuk het zingen van het Wilhel mus. Oosterlands Fanfare zorgt voor de muzikale begelei ding. ZIERIKZEE - Het Fonds van Kazernering - ooit opge richt om inkwartiering van militairen te bekostigen - biedt ook dit jaar weer financiële steun voor eenmalige so ciaal-culturele activiteiten. Voorwaarde om hiervoor in aanmerking te komen is dat het een activiteit moet zijn die in Zierikzee wordt gehou den of in ieder geval gericht is op inwoners van Schou- wen-Duivelands centrumstad. Het Fonds wil die zaken ondersteunen die verder niet voor subsidie in aanmerking komen. Wie een aanvraag wil indienen moet zich voor 1 april schriftelijk tot het fonds (Postbus 5555, 4300 JA Zie rikzee) wenden. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een dertigjarige Rotterdammer voor diefstal van een motor veroordeeld tot drie maanden cel. De man was in 2003 al eens veroordeeld door de politie rechter voor het stelen van de motor bij een autobedrijf in Rilland, maar hij ging toen tegen zijn straf in hoger be roep bij het Gerechtshof in Den Haag. Plet Hof verklaar de de dagvaarding nietig. Het Openbaar Ministerie bracht een nieuwe dagvaarding uit, zodat de strafzaak gis teren opnieuw op zitting kwam. De verdachte had op 4 fe bruari 2002 een steen door de ruit van de showroom ge gooid en vervolgens de motor gestolen. De zoon van de au tohandelaar uit Rilland zag nog net de auto wegrijden. De politie wist de Rotterdammer thuis op te sporen. Die ontkende, maar alleen al het technisch onderzoek leverde genoeg bewijsmiddelen op. MIDDELBURG - Een 31-jarige inwoner van Sint Maar tensdijk is gisteren door de Middelburgse politierechter I. Woltring voor het rijden tijdens een rijontzegging ver oordeeld tot 36 uur werkstraf. De man kwam op 26 februari vorig jaar in Sint-Maartens dijk op de Provincialeweg met zijn bedrijfsauto op zijn kant in de sloot terecht. Na het ongeval was hij naar huis gelopen, waar even later de politie voor zijn deur stond. De verdachte vertelde niet te weten dat hij een rijverbod had. Hij had na een veroordeling tot een rijontzegging in 2003 verzuimd het rijbewijs in te leveren, zodat het rijver bod van kracht bleef. (Advertentie) Elke week in de zaterdagkrant (Advertentie) www.woonboulevardbreda.nl Daar z'rt méér dan je denkt Heel veel woonwinkels maken plaats voor de nieuwe collecties. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! Het was een onwerkelijk ver haal, eerder deze week in de kranten. Een vrouw in Zwe den bleek een maand lang met een levende spin in haar oor te hebben rondgelopen. Let wel, een levende. Het deed ons terugdenken aan een bijeenkomst op het politiebureau in Terneuzen, enige jaren terug. Toen er tij dens het gesprek met een jubi lerend adjudant een stilte viel, plofte plots een insect op tafel. Het was onmiskenbaar afkom stig uit het oor van een van de gesprekspartners, die dat ove rigens in alle toonaarden ont kende. „Kijk dan! Een vlieg. Als die in m'n oor had gezeten, had ik 'm toch wel gehoord?!" Maar de vlieg was dood. toMarcel_Modde flERlKZEE - Het projectplan i ;j en Ee wordt inhoudelijk grijpend aangepast. Volgens t9 Tethouder R. van der Wekken (DA. ruimtelijke ordening) ligt ninmiddels een blauwdruk van it mogelijkheden die het plan iedt. Op basis van het haalbaar- 19| ^onderzoek is echter beslo- nhet in een 'maatschappelijk ttl breder geheel te gieten'. Wanneer dat tot concrete beslui- t-4 igileidt, durft de wethouder nu ^niet te zeggen. Ui name de oprichting van een jereveningsfonds verdient vol- D.nji te Van der Wekken nadere uit- mai [Erking. Dat fonds gaat uit van •^principe dat bij een ander, ÏBfc anmercieel gebruik van huidi- c«j ilandbouwgrond door de ini- «fij iefnemer in kwestie een bij- agemoet worden gestort. Dat jd kan vervolgens weer wor- a gebruikt om de cultuur-his- rische versterking van het ndschap te betalen. Als voor- oio: [«ldin de planvoorbereiding is idat verband de vestiging van fc®privékliniek genoemd in een a boerderij of op een land- k! os} ie nieuwe economische dra- 5 zouden onder dat principe amen vallen. Maar het moet 6 leefbaar blijven", waar- luwt de wethouder voor de peiding van het grote geld. o| Vandaar ook dat wij hebben ge- ïjoij fgd dat we het maatschappe- Sin een veel breder geheel Pé reten gieten clan alleen maar 'j» Kuitgraven van een paar oude kapten." ■verbreding betreft eveneens plangebied. Concentreerde project zich aanvankelijk srNadia Berkelder 5DDELBURG - De Iraanse «Izoeker Mehdi Hooshyar, c' fc 19 dagen in hongerstaking krijgt in het uitzetcentrum Zestienhoven eten aangebo- ijn advocaat, H. van Zundert, kt daar niet mee eens. „Ik ze zich beter met zijn ïk bezig kunnen houden dan a dit soort dingen. Er wordt gedaan om het debat a 1 a klacht indienen vindt Van 'adert te ver gaan. De kamer lï.Hooshyar zou vol staan met tghurt, rijst, brood, pindakaas melk. „Hij heeft mij verteld hij het eten maar be- kuwd als decorstukken. Dat cd ik wel een geestige reac- woordvoerder A. Strij- ivan het ministerie van Justi ces het verplicht om mensen kin bewaring zitten eten te ge- ,Dat geldt bijvoorbeeld ik voor iedereen die in een as van bewaring of een gevan- mis verblijft. Het is vervolgens ade persoon zelf om te kiezen hij wil eten of niet." =3 Zundert heeft juist beroep Nagetekend tegen het feit dat I i p)ar in een uitzetcentrum -wn van de vereisten daarvoor jdat er perspectief moet zijn P uitzetting. Dat was op het ®ment dat ze hem oppakten ze- saiethet geval." hshyar maakt het geestelijk zegt Van Zundert. „Maar lelijk is hij zwak." Hij is tochtend bij Hooshyar op Ner heeft hij nog geen gehad. Je mag daar opgeven van mensen die 'wil zien. Dat hadden ze hem F verteld. Inmidd'èls heeft |dat wel gedaan, een heel '1e met mensen uit het (Advertentie) Kinderdagverblijf "Het Biggetje" Biggekerke kleinschalig, vakkundig, .persoonlijk goedkoper mvw.bij iggekerke.info vooral op het middengedeelte van Schouwen (het oude stroom gebied van de Gouwe, Ee en Mai- re), nu wordt het onderdeel van het provinciale omgevingsplan en het nieuwe bestemmingsplan buitengebied van de gemeente. Natuurontwikkeling is binnen die aangepaste benadering ze ker niet meer de hoofdmoot, al dus Van der Wekken. „Hier en daar komt dat nog wel aan bod, maar veel minder ge structureerd dan ons eerst voor ogen stond. Ik wil niet van te voren op een kaart intekenen waar bepaalde initiatieven zou den mogen komen. Daarmee frustreer je wellicht creatieve ideeën. Waar sommige zaken het beste kunnen, laat ik veel lie ver aan dat initiatief zelf over. Als gemeente kunnen we dan al tijd nog toetsen of die ontwikke ling op die plek wenselijk is of niet." Het plan om de loop van de Gou we, Ee en Maire gedeeltelijk te herstellen, dateert van 1999. Het oorspronkelijke idee daar achter is de belevingswaarde van de oude geulen te verster ken. Dat zou zowel uit cul tuur-historisch oogpunt dan wel toeristisch interessant kun nen zijn voor Schouwen-Duive land. De Gouwe vormde vroeger het scheidingswater tussen Schou wen en Duiveland. De Maire stroomde tussen Schouwen en Dreischor. De Ee was een kreek die door Schouwen slingerde en in De Gouwe uitmondde; aan die kreek dankte Zierikzee zijn ontstaan. Stuurgroep Voor de planvorming is een stuurgroep in het leven geroe pen. Daarin zijn behalve de ge meente ook het waterschap, de landbouwsector en vertegen woordigers van het bedrijfsle ven en cultuur-historische be langenorganisaties vertegen woordigd. Het haalbaarheidson derzoek is gesubsidieerd dooi de provincie. Daarnaast is altijd gezegd dat Schouwen-Duive land voor de uitwerking van het plan aanspraak zou kunnen ma ken op rijksgeld en verschillen de landelijke stimuleringsfond sen. De bediening van de Zeelandbrug gebeurt voorlopig nog ter plaatse. foto Dirk-Jan Gjeltema door Marcel Modde ZIERIKZEE - De bediening van de Zeelandbrug gebeurt nog ze ker tot najaar 2007 vanuit het brugwachtershuisje. Pas dan schakelt de provincie over op het afstandssysteem dat wordt bediend vanuit het sluizencom- plex in Vlissingen. Tot die tijd verandert er feite lijk niets aan de bediening van het beweegbare deel, zegt pro jectleider S. Stelpstra. Dat ver klaart volgens hem ook waarom het landelijk actieve ODV Dienstverlening uit Almelo een specifieke werving is begonnen voor brugwachters op de Zee landbrug. In de advertentie van het bureau in de huis-aan-huis krant op Schouwen-Duiveland wordt gesproken van 'uitbrei ding van werkzaamheden per half maart'. ODV is met name op zoek naar oproep- en deeltijd krachten met een maritieme ach tergrond. De werving gebeurt op verzoek van de provincie, zegt J. Dekens in een toelichting. „Die uitbrei ding slaat op de naderende zo- merdrukte. En daar worden mensen voor ingehuurd, omdat de provincie zelf aan het afbou wen is in verband met de invoe ring van de afstandsbediening." Dekens zoekt de tijdelijke krach ten in eerste instantie onder oud-medewerkers van de PSD of vissers die willen bijverdie nen. Het dienstverband loopt in principe 1 november weer af. De kans is evenwel groot dat de provincie voor het vaarseizoen 2007 opnieuw een beroep moet doen op invalkrachten voor de brugbediening. Pas in het na jaar wordt overgeschakeld op de bediening vanuit Vlissingen. In het eerste kwartaal van 2007 is eerst de sluis van Veere aan de beurt, aldus Stelpstra. Om schakelen tijdens het hoogsei zoen is onverstandig, benadrukt hij. Mogelijke storingen aan het sys teem zouden dan gelijk voor een hoop problemen kunnen zorgen op het water en de weg. Begin 2007 worden er al wel ca mera's geplaatst op de Zeeland brug, die vanuit Vlissingen een overzicht moeten geven van de situatie ter plekke. Ook wil de provincie aan de Schouwse kant, in de bocht van de oprit, een rivierradar plaatsen. „De af stand tot de brug en de snelheid waarmee de scheepvaart nadert, is met een radar beter in te schatten dan met een camera. Bovendien komt de scheepvaart op de Oosterschelde van alle kanten, een belangrijk verschil met het kanaal door Walcheren waar we wel uitsluitend met ca mera's werken", legt Stelpstra uit. Hulpbehoevende dorpelingen aangewezen op grotere kernen door Piet Kleemans KERKWERVE - In Kerkwerve, Noordwelle, Ellemeet en Seroos- kerke is onvoldoende ruimte voor zorgwoningen. Dorpelin gen die meer zorg nodig hebben dan de thuiszorg kan bieden zijn aangewezen op intensievere zorg in de grotere kernen. Dat blijkt uit het voorontwerpbe stemmingsplan voor de bebouw de kom van genoemde kernen. De provincie wil de bouw van zorgwoningen stimuleren. Van Schouwen-Duiveland wordt ver wacht dat daar voor 2010 in to taal 185 zorgwoningen worden MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter I. Wol tring heeft gisteren een 66-jari- ge man uit Roosendaal bij ver stek voor het rijden zonder rijbe wijs en zonder verzekering ver oordeeld tot dertig uur werk straf en 325 euro boete. De Brabander reed op 21 novem ber vorig jaar ter hoogte van Waarde over de Rijksweg A58 toen hij in zijn auto werd aange houden. gebouwd. Die komen echter naar verwachting niet in Kerk werve, Noordwelle, Ellemeet of Serooskerke. Daar ontbreekt simpelweg de ruimte voor derge lijke woningen. Ook voor 'gewo ne' woningen is de ruimte in ge noemde dorpen zeer beperkt, zo blijkt uit het voorontwerpbe stemmingsplan. In Kerkwerve is momenteel nog één uitbrei dingslocatie beschikbaar, maar daar moet het dorp het dan ook mee doen. Noordwelle, Seroos kerke en Ellemeet staan wat dat betreft helemaal op een droogje. Daar kan alleen woningbouw ge pleegd worden op zogeheten rin- breidingslocaties'. Daar mogen alleen gaten in de bestaande be bouwing opgevuld worden, bij voorbeeld als een bedrijf uit de dorpskern vertrekt. De komen de jaren gaat er naar verwach ting in genoemde dorpen qua structuur niet zo bar veel veran deren. In het gemeentelijke meerjarenprogramma stedelijke vernieuwing zijn voor Kerkwer ve, Noordwelle, Ellemeet en Serooskerke geen herstructure ringsprojecten opgenomen. Behoedzaam Voor wat betreft de bedrijvig heid wil de gemeente uiterst be hoedzaam opereren. Milieuhin- derlijke bedrijven zijn - agrari sche bedrijven uitgezonderd - in de dorpkemen uit den boze. Nieuwvestiging van bedrijven kan alleen ter vervanging van bestaande bedrijven. Waardevol De historische kernen van Kerk werve en Noordwelle zijn op de Archeologische Monumenten Kaart (AMK) bestempeld als 'ar cheologisch waardevol terrein'. Dat houdt in dat als in die dor pen ergens gebouwd wordt een archeologisch deskundige ge hoord dient te worden. Bij het opstellen van het nieuwe bestem mingsplan is ook gekeken of er illegale bouwsels verrezen zijn of dat panden ergens ander voor worden gebruikt dan volgens de bestemmingsplanbepalingen is toegestaan. Tot dusverre is slechts op één plek een illegaal bijgebouw aangetroffen. Permanente bewoning van een vakantiewoning aan de Stoof is gelegaliseerd evenals het ge bruik van twee panden aan de dorpsring in Noordwelle als pen sion. Naar mogelijke illegale ver- blijfsrecreatie is bij het opstel len van het nieuwe bestemmings plan nog niet gekeken. Dat ge beurt in een later stadium. Het voorontwerp van het bestem mingsplan voor de bebouwde kommen Kerkwerve, Noord welle, Serooskerke en Ellemeet ligt bij de gemeente ter inzage. Aan het plan worden drie infor matieavonden gewijd en wel op dinsdag 31 januari in het dorps huis in Serooskerke, woensdag 8 februari in het dorpshuis in Noordwelle en donderdag 9 fe bruari in dorpshuis 't Zuudende in Kerkwerve. (Advertentie) Alles gaat weg tegen bodemprijzen Kom nu snel uw voordeel halen HORLOGES Seiko, Pusar. Jacob Jensen. Prisma, libel, Bonard SIERADEN Lapponia, Diamondé, -Desiree. AS, Y studio en nog meer. Alle gouden sieraden fors afgeprijsd KLOKKEN Alles tot 40%.: (*f8der ruil uw eTTT y Tl* OUD GOUD IN c* Have II uweiiers wu kopen OOK IN! Nwe coll. Seiko en Pulsar vraag Nieuwe Burg 14 - 16. Middelburg Tel. 0118-635275 Voorwaarden Juweliers - Diamantairs - Horloger HRD Gecertificeerd Diamantair

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 69