Reorganisatie binnen kerken r APK 44.Ü& PZC Magazine over reis van Jong Ambon naar Molukken Jacobuskerk Renesse vijf eeuwen oud Protestants Dienstencentrum Zeeland staat op de tocht b2C Peuterspeelzalen Tholen werken samen met Allévo Popmuziekquiz rond filmmuziet Voor een Zorgzame Begeleiding Thames International keuring pers. auto Bosch Car Service Daar kom je graag terugl rJSB0¥AI<3f WAO? Geef mij liei/et maar een geschikte bi zaterdag 14 januari 2006 door Ernst Jan Rozendaal GOES - Het is niet uitgesloten dat het Protestants Dienstencen trum Zeeland op termijn uit Goes verdwijnt. Dat wil niet zeg gen dat de ondersteuning van de protestantse kerkgemeenten in Zeeland op de tocht staat, aldus hoofd B. van Noord van het re gionale dienstencentrum. Hij reageert, op uitspraken van zijn Friese collega B. Hogeterp. Die vertelde donderdag tijdens SINT-MAARTENSDIJK - De jeugdgezondheidszorg van Al lévo, die in de Oosterscheldere- gio de zorg voor kinderen van nul tot vier behartigt, werkt op Tholen samen met de peuter speelzalen. Doel is het vroegtijdig signale ren van ontwikkelingsstoornis sen. De leidsters van de peuter speelzalen hebben een speciale cursus gevolgd en onderhouden nauwe contacten met Allévo, die de kinderen minstens drie maal in de consultatiebureau^ ziet. Voor kinderen die niet naar de speelzaal gaan, heeft Allévo afspraken gemaakt met de peu terspeelzalen en de kinderdag verblijven. Bij sociaal-emotione le problemen en taalachterstan den, kunnen de kinderen met voorrang terecht. Allévo is van plan de samenwerking in de he le Oosterschelderegio op te zet ten. Ook werkt de organisatie aan een naadloze overdracht naar de GGD, die de gezond heidszorg voor oudere kinderen voor zijn rekening neemt. een nieuwjaarsbijeenkomst dat flink gesneden gaat worden in de dienstenorganisatie van de Protestantse Kerk in Nederland (PKN). Van de 390 formatie plaatsen zouden er voor 2015 on geveer 160 verdwijnen. Hoge terp schat bovendien dat van de negen regionale dienstencentra de helft wordt opgedoekt. Rapportage Van Noord bevestigt dat de PKN de laatste hand legt aan een rapportage over de toe komst op de langere termijn. Uitgangspunt is een recente no ta waarin de verwachting wordt uitgesproken dat het aantal kerkleden door vergrijzing en leegloop in 2015 met 35 procent zal zijn afgenomen. Maandag wordt het personeel van het dienstencentrum in Goes ingelicht. In de loop van volgende week komt de PKN met een bericht voor de pers. Om die reden kan Van Noord nog niet veel mededelingen doen. Hij heeft bovendien de de finitieve versie van de rappor tage nog niet gelezen. „Ik kan wel zeggen dat volgen de week geen reorganisatie wordt aangekondigd. Dat is een te'groot woord. Ik spreek liever van een transformatie." Inkomsten „De kerkverlating is al enige tijd aan de gang. Toch zien we aan de uitkomst van de actie Kerkbalans van vorig jaar dat de inkomsten nog net iets hoger zijn dan de uitgaven. Minder le den geven dus meer geld. De waag is nu wanneer dit gaat kantelen. Een forse terugval van het ledental zal onmiskenbaar zijn invloed hebben op de in komsten van de kerk. Het ligt voor de hand dat de schaalgroot te van de ondersteunende orga nisatie moet worden aangepast. Tegelijk staat buiten kijf dat de dienstverlening aan de kerkge meenten overeind moet blij ven." Van Noord vindt het voorbarig om de verwachte krimp van de protestantse kerk één op één toe te passen op de omvang van de ondersteunende organisatie. Hij sluit bijvoorbeeld niet uit dat bij een afname van het aantal predikanten de hulpvraag van uit kerkgemeenten alleen maar groter wordt. „We staan aan het begin van een breed gesprek over de toe komst van de kerk. Hoe gaat die zich ontwikkelen en wat voor or ganisatie is daar voor nodig? We zullen zoeken naar de meest doeltreffende instrumenten om kerkgemeenten te ondersteu nen. Het zou kunnen dat een fy siek in Zeeland aanwezig dien stencentrum daar niet meer bij- hoort." Het Dienstencentrum in Goes telt veertien medewerkers. RENESSE - Het godshuis staat midden in het dorp, de geloofsge meenschap middenin de samenleving. En niet alleen op zondag. De Jacobuskerk in Renesse bestaat dit jaar vijfhonderd jaar. Dat wordt het hele jaar op allerlei manieren gevierd. Voor iedereen in het dorp. Kerkgangers én onkerkelijken. Zaterdag 23 september wordt wat ds. Piter Goodijk betreft een van de hoogtepunten van de festi viteiten. Die dag is er een feestmaal voor het hele dorp en de predi kant rekent toch op zeker honderd tot tweehonderrd mensen. Zon dag wordt met een speciale kerkdienst de aftrap gegeven voor de feestelijkheden. foto Dirk-Jan Gjeltema door Maurits Sep MIDDELBURG - Nus Taniwel uit Vlissingen gaat in maart weer naar Ambon. Voor meer dan vakantie. Zeker sinds de trip van de Middelburgse voet balclub Jong Ambon naar de Molukken. „Ik ga er ook kijken wat we verder kunnen doen om hulpprojecten op te zetten, met name voor de voetbalsport." Jong Ambon presenteerde giste ren een magazine over de reis van de club naar de Molukken, in augustus en september vorig jaar. Het eerste exemplaar werd door Jim Pentury overhandigd aan gedeputeerde George van Heukelom (ontwikkelingssamen werking). De reis is gesubsidi eerd door de provincie. „Voor ons was het heel positief om daar iets te kunnen doen", zei Taniwel. „De reis heeft nog lang nagegalmd in ons lichaam." Dat is ook te lezen in het magazi ne. De voetballers van Jong Am- bon, van wie de meesten ook fa milie op de Molukken hebben wonen, vertellen daarin over hun ervaringen. En er wordt uit gebreid verslag gedaan van de gespeelde wedstrijden, de clinic voor jonge voetballertjes, de hulpprojecten en de bezoeken aan vluchtelingenkampen, een huis voor straatkinderen en een school voor gehandicapten. Het leed dat de Molukkers is overko men tijdens het geweld dat Am- bon jaren in de greep hield, komt schrijnend naar voren in een interview met een vrouw die vluchtte voor de oorlog. Filmfragmenten Bij de presentatie van het maga zine zijn gisteren ook filmfrag menten vertoond van het be zoek. Van de gewonnen én verlo ren wedstrijden van boh, de hartelijke ontvangst de voetballers en van de van 430 jaar Ambon, ook burgemeester Anneke r< Dok van Vlissingen aanttó was, omdat Vlissingen eens !i denband met Ambon om* houdt. Gedeputeerde Van vond het mooi om te sport verbroedert en wat er q het geld van de provincie i$& daan. Voor subsidievetzoefe voor nieuwe sportprojecten» li de Molukken verwees hij J> j, Ambon door naar zijn coij> Harry van Waveren van spj. „Maar voor onderwijsproject j hou ik me wel aanbevolen.' Schoolproject Jong Ambon wil wil met fefc van de KNVB een voetbalcona d titie opzetten. Praktijk^ f De Sprong in Terneuzen isij gens Pentury bereid om atfn te zetten voor een schoolpij op Ambon. Taniwel is van plan in maanj bekijken waaraan op korte», mijn behoefte is. „Onzetripsj een eerste aanzet. Ik ben* nieuwd hoe het nu gaat. Hels gelijks leven moet weer r loop krijgen. Een voetbalcom? titie kan daarbij helpen." MIDDELBURG - De popquii; boekhandel de Drukkerij sin deze maand in het teken mi filmmuziek. De laatste tien vragen gaan os filmmuziek, de rest van dequ gaat over popmuziek in het ais meen. De quiz wordt donderé 26 januari van 19.30 tot 20.30j houden. Het vervolg van de familieberichten van pagina 18 In plaats van kaarten In alle rust is in zorgcentrum "De Kraay- ert" toch nog onverwacht overleden onze oom en oudoom Petrus Johannes Vermeulen in de leeftijd van 92 jaar. uit aller naam: familie Vermeulen Lewedorp, 12 januari 2006 Correspondentieadres: Spreeuwehof 3,4451 CA Heinkenszand De crematie zal op maandag 16 januari om 10.00 uur plaatsvinden in het crematorium te Middelburg. Om je heengaan treuren wij, om watje was zijn we je dankbaar. Bedroefd om de leegte die zij achterlaat, maar dankbaar voor de achterliggende gelukkige jaren, geven wij u kennis van het onverwachte overlijden van mijn geliefde vrouw, onze lieve moeder, oma en overoma G'o/vie/ia LZuazina Q$oofunan-(föoonniazi in de leeftijd van 95 jaar *26 april 1910 Goes: Goes: Formosa (Argentinië) 111 januari 2006 Jaap Boonman Piet Boonman (/n herinnering SaskiaenLars Jacques en Gerda Boonman-van Wageningen Tjeerd en Lauris Anne Lou Boonman en Celine Salata (in herinnering Gloria Toledo Vanessa en Ricardo Lorenzo en Claudia Robinson en Sofia Watteren Luciana Vanina 's-H.hoek: Corrie en Adrie Boonman-Boonman Wllfrieden Marjo Carolien Terneuzen: Daan en Nellie Boonman-Boonman Petra en Berend Daniëlle Lewedorp: Adrie en Plonie Boonman-Hoondert Remco Bianca Anja en Wim en achterkleinkinderen Sint Maarten in de Groe Laantje van Westdorp 1Kamer 202, 4462 AS Goes Onze dank gaat uit naar alle medewerkers van St. Maarten in de Groe voor de liefdevolle ver zorging. Er zal een avondwake worden gehouden op maandag 16 januari om 19.00 uur in de paro chiekerk H. Blasiuste Heinkenszand. De gezongen uitvaartmis zal plaatsvinden op dinsdag 17 januari om 14.00 uur in de paro chiekerk H. Blasius. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de R.K. begraafplaats aldaar. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condo leren in gemeenschapscentrum "De Stenge" te Heinkenszand. Liever geen bezoek aan huis. Hij had de ruimte van de polder lief 't land van vruchtbaarheid en verte De weidsheid van wolken boven de zee en het strand gaven zin aan z 'n leven hij hield van dit land. Met groot verdriet, maar tevens vervuld van mooie herinneringen, delen wij u mede dat, na een veelbe wogen leven, plotseling van ons is heengegaan Pieter Hart sinds 8 augustus 1995 weduwnaar van Elizabeth de Ruiter Seroos kerke, Burgh-Haamstede. 20 april 1911 13 januari 2006 Vader van: Anna en Rinus van Oeveren-Hart Lineke en Frans van Dijke-Hart Opa van: Ingmar en Saja Marijn Peter en Karin Onno, Eline Kees en Klaartje Zorgcentrum "Duinoord" Kloosterweg 18-189, Burgh-Haamstede Correspondentieadres: Lineke van Dijke-Hart Burghsering 2-214328 LK Burgh-Haamstede De crematieplechtigheid zal plaatshebben dinsdag 17 januari om 12.00 uur in het crematorium aan de Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Wanneer u deze plechtigheid wenst bij te wonen wordt u verzocht om 11.45 uur in de ontvangstruim te van het crematorium aanwezig te zijn. Na de plechtigheid is er in de koffiekamer van het crematorium gelegenheid de familie te condoleren. Dankbetuiging Dankbetuiging Hartverwarmend was uw belangstelling door middel van een kaartje, een handdruk of telefoontje na het overlijden en bij de begrafenis van onze zorgzame moeder, schoon moeder. oma en over-oma Nel Dieleman-Donze Het heeft ons goed gedaan. Hiervoor onze hartelijke dank. Kinderen Kleinkinderen Achterkleinkinderen Hoek, januari 2006 Daar het voor ons onmogelijk is u allen persoonlijk te bedanken, voor de vele blijken van medeleven en be langstelling na het overlijden en bij de begrafenis van onze lieve, zorgzame vader, groot- en overgrootvader Jan Schoe weduwnaar van Neeltje Schoe-Janse zeggen wij u hiervoor op deze wijze hartelijk dank. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Oostkapelle, januari 2006 De overweldigende belangstelling en deelneming die u ons heeft betoond na het overlijden van onze zoon, broer, zwager en oom Bart Beerens hebben ons diep getroffen. Wij zijn u dankbaar voor de steun en troost die ons dit heeft gegeven. Ouders Broer, Schoonzus Nichtjes Goes, januari 2006 Uw hartelijk medeleven, zowel persoonlijk als schriftelijk ontvangen, bij het overlijden en het afscheid van mijn lie ve man. onze zorgzame vader, schoonvader en onvergete lijke opa Johannes Carolus Lindgreen John is ons tot grote steun en troost geweest. Wij betuigen u daarvoor onze oprechte dank. E. Lindgreen-van Cadsand kinderen en kleinkinderen Terneuzen, januari 2006 Hartelijk dank voor uw blijken van medeleven na het overlijden van onze vader, opa en overopa Krijn Schout Uw massale belangstelling maakt het ons onmogelijk u persoonlijk te bedanken. Het heeft ons goed gedaan. Fam. Schout Fam. Joosse West-Souburg, januari 2006 Leven is: willen houden en toch los moeten laten Een brief, een kaart, kusje of schouderklopje, het heeft ons goed gedaan na het overlijden van onze vader, schoonvader en opa Johannes Christiaan Willems Hiervoor betuigen wij u onze dank. Namens de familie: Christ en Liesbeth Goes, januari 2006 Het heeft ons goed gedaan zoveel blijken van belangstel ling en medeleven te hebben ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader en opa Bram van Zweden Hiervoor zeggen wij u hartelijk dank. M.C, van Zweden-de Smit kinderen en kleinkinderen Middelburg, januari 2006 ZZ Dag en nacht bereikbaar op (0111) 45 07 17 of (0111) 46 26 00 v" Alle voorzieningen om thuis op te baren Aandacht voor uw persoonlijke v Vraag om ons gratis informatiepakket! Werckendetstraat 4, Zierikzee Postbus 189, 4300 AD Zierikzee www.uitvaartzorgcentrum.nl Op deze manier wil ik iedereen bedanken die hun medele ven hebben getoond tijdens mijn ziekte. Tevens wens ik iedereen een gezond 2006 toe. M. Gabrielse-Brand Dankbetuiging Het heeft ons goed gedaan zoveel belangstelling en mede leven te hebben ontvangen na het overlijden van mijn zorgzame man, onze lieve pa en opa Lucien Jozef Sylvain d'Hondt Wij hebben dit zeer gewaardeerd en betuigen daarvoor onze oprechte dank. Lydi d'Hondt- de Block Kinderen en kleinkinderen Sas van Gent, januari 2006. Het leven gaat verder, maar wordt nooit meer zoals het met haarwas. Anthonia de Nood-van Hekken Wij willen u bedanken voor uw aanwezigheid bij de be grafenis, telefoontjes, kaarten en bezoekjes. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Goes, januari 2006 In Memoriam Leo Al een jaar zonder jou. Het was een heel zwaar jaar. We missen je nog elke dag. Astrid, Ronnie, Stefan FERRY VOORDEEL ENGELAND Thames Travel International heeft ALTIJD de laagste prijzen voor overtochten naar Groot-Brattannie. Al tien jaar lang!! Seafrance P&O Ferries Eurotunnel Stena Line DFDS Seaways P&O Ferries Superfast Ferries En nu ook Transeuropa Ferries Oostende - Ramsgate Introductieaanbieding: Retour auto v.a. 125 Bel THAMES TRAVEL INTERNATIONAL 0118-474477 of surf naar www.britainacros.com Calais - Dover Calais - Dover Calias - Folkestone Hoek van Holland - Harwich IJmuiden - Newcastle Rotterdam/Zeebrugge - Huil Zeebrugge - Rosyth gemeen: VEE3 OPENBARE RECEPTIE Het gemeentebestuur van Veere nodigt u van harte uit op de openbare receptie ter gelegenheid van de installa tie van de heer drs. R.J. van der Zwaag als burgemees ter van Veere op maandag 16 januari 2006 van 16.00 uur tot 18.00 uur in het gemeentehuis aan de Traverse te Domburg. excl. 3-gas- en dieselroetmeting AXEL, Autocenter Snoodijk Drieschouwen Zuid 18, Telefoon 0115 - 56 20 451 f Quistenburg 8, Telefoon 0113 - 35 15 51 Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 13 15 Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 MIDDELBURG, Autobedrijf Van Liere Herculesweg 12a, Telefoon 0118 - 62 76 Gerbrandystraat 4, Telefoon 0118-46 VROUWENPOLDER, Veersedam Auto '6 80 46 44 I Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 5915j| Oostvoorstraat 23, Telefoon 0113 - 37 1210 www.boschcarservice.nl "Ten onrechte zijn honderdduizen den arbeidsgehandicapten afge schreven. Zij kunnen werken en willen werken. Maar dan moet er wel passend werk voor ze zijn. Plus inkomenszekerheid als het echt niet langer lukt. Ik wil zeggenschap over mijn leven. Ik sta niet graag aan de kant. Dus ben ik ANGO-lid. Arbeidsongeschikt? Chronisch ziek? Gehandicapt? Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belastingleg gave, uitkeringen, zorg en hulp, woningaanpassingen, vervoer of lotgenotencontact... Kom op voor je belangen. Word ook lid van ANGO! ANGO maak(t) beter 38ooawamsW leven mogelijk! www.ango.nl (Handicap.nl is de fondsenwervingsorganisatie van ANGO, kijk op www.handicap.nl voor meer info)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 64