Opruiming }anseman handelde verstandig Viaduct moet in grijs beton Drie maanden cel voor diefstal motor Plan voor doortrekken oude spoorlijn Gratis waterpark kinderclub www.gobest.nl Grootste uitverkoop ooit! tot wel 70% Korting op alles! zeeuwse almanak Insect Korting ziektekosten minima Goes Diefstal uit bedrijfsbus Werkstraf voor huiselijk geweld meenteraadsfracties Kapelle noemen vertrek wethouder juiste beslissing (erkstraf [edactie: 0113-315649 ^v:PZCi;o® ri7c.nl mfl n60al'u Js31,4460AAS°es '"^Midden-Zeeland: 0113-315520; 1 Waanderen: 0114-372770; 1020-4562500. aterdag 14 januari 2006 editie Bevelanden-Tholen (Advertentie) Kinderdagverblijf "Het Biggetje" Biggekerke ig, vakkundig, persoonlijk www.biggekerke.ir door Harmen van der Werf HOEDEKENSKERKE - Het ou de goederenspoor door de Zak van Zuid-Beveland wordt moge lijk doorgetrokken tot aan de Baandijk bij Driewegen. Dit idee is al vaker geopperd, maar het kan handen en voeten krijgen dankzij de aanwijzing van een groot deel van de ge- (Advertentie) www.woonboulevardbreda.nl meente Borsele tot Nationaal Landschap. „Het is één van de plannen die zijn besproken in een overleg over wat er allemaal de komen de jaren kan gebeuren om het Nationaal Landschap Zak van Zuid-Beveland te versterken", laat een woordvoerder van de ge meente Borsele weten. „Zoals er ook aan wordt gedacht om kre ken te herstellen, om het oude, rechthoekige wegenpatroon in de Borsselepolder te accentue ren met beplanting én om har der te trekken aan het behoud van historisch waardevolle boer derijen." Het oude goederen- spoor door de Zak van Zuid-Be veland is aangelegd in de jaren twintig van de vorige eeuw, met name voor het vervoer van land bouwproducten. Het liep in een ring van Goes langs bijna alle Borselse dorpen in de Zak, waar na het bij Eindewege weer aan sloot op de hoofdlijn Vlissin- gen-Goes. In 1971 is het goede renvervoer gestopt. Van de spoorlijn is nu alleen nog het stuk tussen Goes en Hoedekens- kerke in gebruik en wel bij de stichting Stoomtrein Goes-Bor- sele (SGB). Kostbaar Voorzitter van de SGB is R. de Bart uit Hoedekenskerke. Hij kijkt ervan op dat het plan voor het verlengen van de spoorweg weer uit de kast is gehaald. Hij is er ook niet over geraadpleegd. „Dat wordt een kostbare zaak", aldus De Bart, „want het spoor is op een aantal plekken al weg gehaald. We zouden wel weer zo langs Baarland tot aan Oudelan- de kunnen rijden. We hoeven dan alleen wat begroeiing weg te halen, maar Goes-Hoedekens- kerke is eigenlijk mooi genoeg voor onze organisatie. Veertig minuten duurt de stoomtreinrit. Dat is net lang genoeg voor ge zinnen met kinderen." Een probleem is ook nog, aldus De Bart, dat gronden van de lijn in het verleden zijn verkocht aan particulieren. Die krijg je niet zomaar terug om weer een spoor aan te leggen. Het is naar zijn oordeel veel realistischer om het oude spoortracé - voorzo ver niet in privéhanden - te ge bruiken voor nieuwe wandel- of fietspaden. Door het groen In binnen- én buitenland zijn zo al veel oude spoorlijnen omgeto verd tot wandel- of fietspaden door het groen. „Dat kan ook", geeft de woordvoerder van Bor sele aan, „maar het belangrijk ste is dat er een partij komt die dit idee ziet zitten." Daar zit méér dan je denkt Heel veel woonwinkels maken plaats voor de nieuwe collecties. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! (Advertentie) Elke week in de zaterdagkrant |:f i Daar moetje naar toe. Alles gaat weg tegen bodemprijzen Kom nu snel uw voordeel halen HORLOGES Seiko, Pusar, Jacob Jensen, Prisma, Ehel, Bonarel SIERADEN Lapponia. Diamonde. Desiree, AS. Y studio en nog meer. Alle gouden sieraden fors afgeprijsd KLOKKEN Allés tót ;4U% RUIL UW OUD GOUD IN JLjLdLVC lU WC1ICJLÖ WIJ KOPEN OOK IN! Juweliers - Diamantairs - Horloger HRD Gecertificeerd Diamantair Nwe coll. Seiko en Pulsar vraag Nieuwe Burg 14 - 16. Middelburg Tel 0118-635275 VOOfWaarden MIDDE1BURG - De Middel burgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een dertigja rige inwoner van Rotterdam voor diefstal van een motor ver oordeeld tot drie maanden cel. De man was in 2003 al eens ver oordeeld door de politierechter voor het stelen van de motor bij een autobedrijf in Rilland, maar hij ging toen tegen zijn straf in hoger beroep bij het gerechtshof in Den Haag. Het hof verklaar de de dagvaarding nietig. Het Openbaar Ministerie bracht een nieuwe dagvaarding uit, zo dat de strafzaak gisteren op nieuw op zitting kwam. De verdachte had op 4 februari 2002 een steen door de ruit van de showroom gegooid en vervol gens de motor gestolen. De zoon van de autohandelaar uit Ril land zag nog net de auto wegrij den. De politie wist de Rotter dammer thuis op te sporen. Die ontkende, maar alleen al het technisch onderzoek leverde ge noeg bewijsmiddelen op. Advertentie Het was een onwerkelijk ver haal, eerder deze week in de kranten. Een vrouw in Zwe den bleek een maand lang met een levende spin in haar oor te hebben rondgelopen. Let wel, een levende. Het deed ons terugdenken aan een bijeenkomst op het politiebureau in Terneuzen, enige jaren terug. Toen er tij dens het gesprek met een jubi lerend adjudant een stilte viel, plofte plots een insect op tafel. Het was onmiskenbaar afkom stig uit het oor van een van de gesprekspartners, die dat ove rigens in alle toonaarden ont kende. „Kijk dan! Een vlieg. Als die in m'n oor had gezeten, had ik 'm toch wel gehoord?!" Maar de vlieg was dood. GOES - De gemeente Goes wil bijstandsgerechtigden en inwoners met een zeer laag inkomen maandelijks een kor ting geven van 5 euro op hun aanvullende ziektekosten verzekering. Het dagelijks bestuur van Goes, het college van B en W, heeft daartoe besloten, nadat dit was voorge steld door de PvdA. Met de korting hoopt het college dat meer mensen een aanvullende ziektekostenverzekering ne men en zo verzekerd blijven van een breed zorgpakket. De regeling geldt in de eerste plaats voor bijstandsgerech tigden, maar ook Goesenaren met een zeer laag inkomen (tot 116 procent van de bijstandsnorm) kunnen er gebruik van maken. Er wordt gerekend op achthonderd deelnemers onder wie ruim honderdzestig niet-bijstandsgerechtigden. Voor Goes brengt dit op jaarbasis 48.000 euro aan kosten met zich, maar dat betekent dan wel dat mensen met een erg laag inkomen in elk geval verzekerd blijven van een goe de ziektekostenverzekering. Wat zij aan de verzekeraar moeten betalen, wordt automatisch ingehouden door de gemeente. De gemeenteraad moet het voorstel nog goed keuren. MELISKERKE - Uit een bedrijfsbus die geparkeerd stond in de Jan Vaderstraat in Meliskerke zijn instrumen ten ter waarde van meer dan drieduizend euro gestolen. De diefstal vond plaats tussen donderdagmiddag kwart voor vijf en vrijdagochtend tien voor half acht. De buit be stond uit een laserapparaat, een waterpasinstrument en statieven. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring veroordeelde gisteren een veertigjarige inwoner van Roosendaal voor huiselijk geweld conform de eis tot 120 uur werkstraf en twee maanden voorwaardelijke gevange nisstraf met verplicht reclasseringscontact. De man woonde in Tholen toen hij tussen 1 juli 2002 en maart 2004 zijn vriendin (die in mei 2003 zijn echtgenote werd) meermalen mishandelde. Zelf vertelde hij dat hij haar twee keer na een ruzie had geslagen, maar hij wist het zich niet meer goed te herinneren. De geweldsuitbar stingen leidden uiteindelijk tot een echtscheiding. Volgens de verdachte had zijn ex in 2005 aangifte gedaan, omdat er problemen waren met de omgangsregeling. „Ik ben levenslang gestraft, omdat ik mijn zoontje niet mag zien", was zijn reactie. Raadsman B. Vermeirssen vond één mishandeling bewe zen. Hij pleitte voor een voorwaardelijke straf. De officier verzette zich daartegen. In haar eis liet ze meewegen dat de Brabander al eerder voor huiselijk geweld is veroor deeld. 1PELLE - Alle fracties in de meenleraad van Kapelle vin- n dat wethouder P. Ganse- m (Gemeentebelang) er goed 3heeft gedaan zijn ontslag in dienen. je; alleen de oppositiepartijen ^en van een 'verstandig be- lii, ook woordvoerders van jlitiegenoten WD en CDA men dat de omstreden (inmid- ls ex-) wethouder een juiste ilissing heeft genomen, vertrek van Ganseman aan zichzelf heeft gehouden. Maar: „Ik gun het niemand om op zo'n manier de politiek te ver laten. Zeker niet als het iemand van mijn eigen partij betreft." De fractievoorzitters van de op positiepartijen PvdA, SGP en ChristenUnie huldigen eveneens het standpunt dat Ganseman 'een verstandig besluit' heeft ge nomen. L. Kosten (SGP): „Hij had dat al eerder moeten doen. Ganseman is veel te vaak in opspraak ge weest. En dat is niet goed voor het imago van Kapelle." H. van Oostende (Christen- Unie): „Het is triest dat hij het bijltje er bij neer heeft moeten gooien. Want ondanks alle kri tiek was hij toch ook met een aantal goede projecten bezig, zo als het plan Zuidhoek. Maar ik denk dat hij de beste oplossing gekozen heeft. Ganseman was aangeschoten wild geworden." R. Lambeck (PvdA): „Zijn posi tie was onhoudbaar. Niet alleen door het incident in de Oester baai. Ganseman kwam regelma tig in opspraak en in de raad ontspoorde hij ook om de haver klap. Dat is niet alleen slecht voor de beeldvorming van de man zelf, maar ook voor de ge meente Kapelle." WD-fractievoorzitter G. van Gooi stelde gisteren eveneens vast dat Ganseman de afgelopen tijd regelmatig het mikpunt van kritiek was. „Als een wethouder op negatieve wijze in het nieuws komt, is dat ook negatief voor de gemeente. En daar zitten we niet op te wachten." CD A-raadslid M Eversdijk sloot zich daar bij aan: „Ik betreur dat het zo gelopen is, maar ik denk dat het vertrek van de wet houder het beste is voor alle be trokkenen." Onverwacht De beslissing van Ganseman om op stappen kwam toch nog enigszins on vernacht, omdat hij voortdurend had volgehouden niet uit eigen beweging te zullen vertrekken. Donderdag veran derde hij echter van mening na een 'indringend gesprek' met burgemeester S. Kramer en ge meentesecretaris W. Unk. Tij dens dat onderhoud was niet al leen het incident in de Oester baai onderwerp van gesprek, ook (vermeende) belangverstren- geling kwam aan de orde. Ganseman was gisteren niet be reid om tegenover de PZC een nadere toelichting te geven op zijn besluit. Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie meldde dat het onderzoek naar het handgemeen in het villapark Oesterbaai in Wemeldinge tus sen de (ex-)wethouder en een be stuurslid van de Vereniging van Eigenaren nog steeds niet is af gerond. DDELBURG - De Middel de politierechter heeft giste- i een 66-jarige man uit ssndaal het rijden zonder rij- njs cn zonder verzekering tordeeld tot dertig uur werk- den325 euro boete. Brabander reed op 21 novem- [bij Waarde over de A58 toen jn zijn auto werd aangehou- Het voormalige stationnetje in Driewegen; het oude goederenspoor wordt wellicht weer doorgetrokken naar dat dorp. foto Willem Mieras door Harmen van der Werf LEWEDORP - Rijksweg A58 krijgt tussen Lewedorp en Arnemuiden een heel andere aanblik. Een ongeveer 150 meter lang spoor viaduct voor de nieuwe Sloelijn wordt de ko mende anderhalf jaar in twee fasen over de weg getrokken. De schoonheid zal het viaduct ontlenen aan de flauwe bocht, niet aan de kleurstelling. Spoorbeheerder Prorail, de opdrachtgever van de Sloelijn, had er wel een vrolijk kleur tje in willen verwerken. Technisch was dat ook geen probleem geweest, maar welstands deskundigen stelden een harde eis: het spoorviaduct mag in het open landschap tus sen Lewedorp en Arnemuiden niet al te veel opvallen en moet daarom in grijs beton wor den uitgevoerd. De enige versiering die is toegelaten, komt aan de kant van het bestaande Zeeuwse hoofdspoor: een muur opgebouwd uit basal- tonblokken. Dat mag wél, want basalton- blokken zijn Zeeuws. Ze worden volop toe gepast in zeedijkglooiingen. Baan van zand Maandag begint het werk aan de nieuwe Sloelijn tussen Vlissingen-Oost en het Zeeuwse hoofdspoor écht. Veel zand zal er de eerste tijd vooral worden verreden met vrachtwagens vanaf de Vlissingse Westhof- haven. Een baan van zand wordt gelegd aan de uiterste rand van de Quarlespolder, op het tracé van het toekomstige goederen- art overigens nieuwe perspec- ;en voor fractievoorzitter C. jugel van Gemeentebelang, ugel kondigde in november •:s jaar aan, dat hij zich niet idukbaar wilde stellen voor a nieuwe periode in de ge- ®teraad van Kapelle. Aanlei- ag vormde een vertrouwens- eak met Ganseman. Die zou ipraken hebben geschonden i de wethouderskandida- i.Nu Ganseman is opgestapt beeft laten weten dat hij zich terugtrekt als lijsttrekker [Gemeentebelang, stelt Vleu- zichzelf alsnog kandidaat, tor mij ligt de weg nu open." :gel wil als lijsttrekker en l;andidaat-wethouder de ko lde verkiezingen in. Daar- nverbindt hij wel enkele voor- aiden. „Ik wil in elk geval éde steun hebben." meentebelang beraadt zich eerder dan volgende week slag over de ontstane situa- .We willen het eerst in alle sop ons in laten werken." sgel zegt 'een dubbel gevoel' rebben over het vertrek van mouder Ganseman. Hij vindt - [juist dat Ganseman de eer spoor. In juni moet dit klaar zijn, waarna het zandbed zich maandenlang moet zetten Aan het spoorviaduct over rijksweg A58, het meest in het oog springende karwei, wordt vanaf maandag 20 februari gebouwd. In twee fasen zal dit kunstwerk verrijzen. Te beginnen met het deel tegen de bestaan de spoordijk aan. Alle auto's op de A58 worden dan over de zuidbaan geleid, over vier smallere stroken. Vanaf oktober worden de rollen omge draaid. Het zuidelijke stuk van het spoorvia duct wordt dan aangelegd en alle verkeer moet over de noordbaan. De Sloelijn die het oude goederenspoor langs 's-Heerenhoek en Heinkenszand gaat vervangen, moet eind 2007 helemaal gereed zijn. Treinen rijden straks in een flauwe bocht boven de snelweg. tekening Prorail

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 61