Recordaantal nieuwe bedrijven t APK 44.Ü PZC Fietsers moeten inschikken Magazine over reis van Jong Ambon naar Molukken ÏBrlWÉÉ Toenemend vertrouwen in economie stimuleert starters Popmuziekquii rond filmmuzif Voor een Zorgzame Begeleiding keuring pers. auto Bosch Car Service Daar kom je graag teru WAO? Geef mij Hm met een geschikte zaterdag 14 januari 2006 door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Een record aantal mensen is vorig jaar een eigen bedrijf begonnen. In 2005 zijn er in Zeeland 1600 nieuwe ondernemingen ingeschreven in het handelsregister van de Ka mer van Koophandel voor Zee land. Dat zijn er dertig meer dan in het vorige recordjaar 2004. Net als in 2004 is de regio Tho- len relatief de sterkste groeier, aldus de Kamer. Daar kwamen het afgelopen jaar 122 onderne mingen bij. Een stijging van ruim 18 procent ten opzichte van 2004. Ook de andere regio's zijn ge groeid. Op Schouwen-Duive- land zijn 164 bedrijven opge richt 4,5 procent). Op Walche ren kwamen er 444 jonge onder nemers bij; een stijging van bijna 11 procent. In Zeeuws- Vlaanderen werden er drie star ters meer geteld dan in 2004 (in totaal 394). Uit de pas Regio de Bevelanden liep be hoorlijk uit de pas. Weliswaar kwamen daar in totaal de mees te starters bij (476), maar die re gio liet een daling van zo'n 8 pro cent zien ten opzichte van het jaar er voor. Vooral de sectoren bouw (217 starters), detailhandel (285) en persoonlijke dienstverlening (203), zoals kappers en schoon heidspecialisten, zijn in trek bij de jonge Zeeuwse ondernemers. Een belangrijke oorzaak voor de sterke groei is het toenemende vertrouwen van mensen in de economie, stelt woordvoerder M. Volleman van de Kamer van Koophandel voor Zeeland. De recessie is ook aan Zeeland niet voorbijgegaan. „Mensen raakten hun baan kwijt en kozen ervoor om een ei gen zaak op te zetten. Maar Volleman heeft nu niet de indruk dat het verlies aan ba nen, de groei van het aan tal nieuwe bedrijven veroor zaakt. „De gemiddelde leeftijd van de zogenoemde starters ligt tussen de 30 en 35 jaar. Dus het gaat niet om mensen op leeftijd die niet meer aan een baan kunnen komen en dan maar voor zich zelf beginnen. Het komt eerder doordat het makkelijker is ge maakt een eigen onderneming op te richten. Vroeger had je al lerlei diploma's nodig, dat is niet meer zo." Onderuit Het grote aantal starters is voor de Kamer van Koophandel geen reden om actief te volgen of be drijven massaal onderuitgaan. De Kamer waarschuwt er al ja ren voor dat onder meer door een slechte voorbereiding veel beginnende bedrijven binnen vijf jaar mislukken. Volleman: „Het is onbegonnen werk om per ondernemer te con troleren of het allemaal wel goed gaat. Wel zien we veel van die mensen tijdens bijeenkom sten van het startersnetwerk. Ook zien we er veel bij work shops en seminars. Als er aanlei ding is, kunnen we advies geven of op een andere manier hulp bieden." Cijfers Hoeveel bedrijven vorig jaar fail liet zijn gegaan, weet de Kamer nog niet precies. Wel zegt Volle man dat er vorig jaar minder on dernemingen op de fles zijn ge gaan dan in 2004. De Kamer van Koophandel voor Zeeland verwacht ko mende week exacte cijfers daar over naar buiten te kunnen bren gen. -- /...AAW .-.I ifc De laatste tijd is er zo wei situaties ontstaan. plaats voor fietsers om voor de spoorlijn op de Schroeweg in Middelburg te wachten, dat er soms gevaarlijke foto Ruben Oreel door Maurits Sep MIDDELBURG - Fietsers krijgen, als het goed is, heel snel weer meer ruimte bij de op stelplaats voor de spoorlijn op de Schroe weg in Middelburg. De afgelopen tijd was er zo weinig plaats dat fietsers soms op de weg moesten wachten. Dat leidde tot gevaarlijke situaties. Auto's die rechtsaf de Kanaalweg op wilden, von den fietsers op hun weg. Dat zou tot bijna-aanrijdingen hebben geleid. Het probleem bestaat vooral in de ochtend en avondspits. Dan moeten veel fietsers het spoor over. Het fietspad is erg smal, omdat op de hoek van de Schroeweg een kantoor wordt gebouwd. Op dat punt moeten ook de fietsers die van de Oude Vlissingseweg ko men, invoegen. Maar daarvoor is de ruimte te krap als het druk is. R. Kosters, projectleider van de inrichting van het Stationsgebied, bevestigt dat bij de gemeente enkele klachten zijn binnengeko men. Volgens hem is het probleem tijdelijk, en misschien zelfs al voorbij. „Er moest door Delta gewerkt worden aan nutsvoorzie ningen. Dat werk zou vrijdag klaar zijn." Kosters verwacht daarom dat vandaag of anders begin volgende week de opstelplaats weer wat ruimer is. „Het was even geen ide ale situatie, maar dat heb je altijd als ergens wordt gebouwd. Mensen moeten dan even inschikken. Het mag natuurlijk niet de spui gaten uitlopen. Gevaarlijk moet het niet worden. Maar daar houden we dagelijks zicht op." Afsluiting Maandag wordt de Kanaalweg afgesloten voor auto's, fietsers en voetgangers. Dat duurt tot en met mei. Het is echter niet mo gelijk de opstelplaats voor fietsers tijdelijk te vergroten door de afslag naar de Kanaal weg af te sluiten, zegt Kosters. De bus mag namelijk nog wel via de Kanaalweg naar het station. „Bovendien zou het dan nog ge vaarlijker worden dan het al is." door Maurits Sep MIDDELBURG - Nus Taniwel uit Vlissingen gaat in maart weer naar Ambon. Voor meer dan vakantie. Zeker sinds de trip van de Middelburgse voet balclub Jong Ambon naar de Molukken. „Ik ga er ook kijken wat we verder kunnen doen om hulpprojecten op te zetten, met name voor de voetbalsport." Jong Ambon presenteerde giste ren een magazine over de reis van de club naar de Molukken, in augustus en september vorig jaar. Het eerste exemplaar werd door Jim Pentury overhandigd aan gedeputeerde George van Heukelom (ontwikkelingssamen werking). De reis is gesubsidi eerd door de provincie. „Voor ons was het heel positief om daar iets te kunnen doen", zei Taniwel. „De reis heeft nog lang nagegalmd in ons lichaam." Dat is ook te lezen in het magazi ne. De voetballers van Jong Am- bon, van wie de meesten ook fa milie op de Molukken hebben wonen, vertellen daarin over hun ervaringen. En er wordt uit gebreid verslag gedaan van de gespeelde wedstrijden, de clinic voor jonge voetballertjes, de hulpprojecten en de bezoeken aan vluchtelingenkampen, een huis voor straatkinderen en een school voor gehandicapten. Het leed dat de Molukkers is overko men tijdens het geweld dat Am- bon jaren in de greep hield, komt schrijnend naar voren in een interview met een vrouw die vluchtte voor de oorlog. Filmfragmenten Bij de presentatie van het maga zine zijn gisteren ook filmfrag menten vertoond van het be zoek. Van de gewonnen én verlo ren wedstrijden van bon. de hartelijke ontvang de voetballers en van de vb van 430 jaar Ambon, was ook burgemeester Anneke i Dok van Vlissingen aanjE J was, omdat Vlissingen i denband met Ambon oni houdt. Gedeputeerde Van Heukè vond het mooi om te zieni sport verbroedert en wat het geld van de provincie fe V( daan. Voor cnHci,u„,.,w voor nieuwe sportprojectej, F de Molukken verwees hij Ambon door naar zijn «jJ, Harry van Waveren van 9 c „Maar voor ondenvijspro^ hou ik me wel aanbevolen Schoolproject Jong Ambon wil wil met 1 van de KNVB een voetbalt® titie opzetten. Praktijk^) l De Sprong in Terneuzen gens Pentury bereid om zici te zetten voor een schoolproj op Ambon. Taniwel is van plan in maar bekijken waaraan op korte) mijn behoefte is. „Onze tripi een eerste aanzet. Ik ben nieuwd hoe het nu gaat. ffej gelijks leven moet weer loop krijgen. Een voetbalen® titie kan daarbij helpen." MIDDELBURG - De popp J) boekhandel de Drukkerij üi deze maand in het teken tit filmmuziek. De laatste tien vragen gaant filmmuziek, de rest vandeipo gaat over popmuziek in hetï rr meen. De quiz wordt donda 111' 26 januari van 19.30 tot 20.3i 9 houden. Het vervolg van de familieberichten van pagina 18 3 In plaats van kaarten In alle rust is in zorgcentrum "De Kraay- ert" toch nog onverwacht overleden onze oom en oudoom Petrus Johannes Vermeulen in de leeftijd van 92 jaar. uit aller naam: familie Vermeulen Lewedorp, 12 januari 2006 Correspondentieadres: Spreeuwehof 3,4451 CA Heinkenszand De crematie zal op maandag 16 januari om 10.00 uur plaatsvinden in het crematorium te Middelburg. Om je heengaan treuren wij, om watje was zijn we je dankbaar. Bedroefd om de leegte die zij achterlaat, maar dankbaar voor de achterliggende gelukkige jaren, geven wij u kennis van het onverwachte overlijden van mijn geliefde vrouw, onze lieve moeder, oma en overoma Go/we/ia Dooon/ntzn^Dooon/nan, in de leeftijd van 95 jaar *26 april 1910 111 januari 2006 Goes: Jaap Boonman Goes: Piet Boonman in herinnering Saskia en Lars Castricum: Jacques en Gerda Boonman-van Wageningen Tjeerd en Lauris Anne Formosa: (Argentinië) Lou Boonman en Celine Salata (in herinnering) Gloria Toledo Vanessa en Ricardo Lorenzo en Claudia Robinson en Sofia Walter en Luciana Vanina 's-H.hoek: Corrie en Adrie Boonman-Boonman Wilfried en Marjo Carolien Terneuzen: Daan en Nellie Boonman-Boonman Petra en Berend Danielle Lewedorp: Adrie en Plonie Boonman-Hoondert Remco Bianca Anja en Wim en achterkleinkinderen Sint Maarten in de Groe Laantje van Westdorp 1Kamer 202, 4462 AS Goes Onze dank gaat uit naar alle medewerkers van St. Maarten in de Groe voor de liefdevolle ver zorging. Er zal een avondwake worden gehouden op maandag 16 januari om 19.00 uur in de paro chiekerk H. Blasiuste Heinkenszand. De gezongen uitvaartmis zal plaatsvinden op dinsdag 17 januari om 14.00 uur in de paro chiekerk H. Blasius. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de R.K, begraafplaats aldaar. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condo leren in gemeenschapscentrum "De Stenge" te Heinkenszand. Liever geen bezoek aan huis. Hij had de ruimte van de polder lief 't land van vruchtbaarheid en verte De weidsheid van wolken boven de zee en het strand gaven zin aanz'n leven hij hield van dit land. Met groot verdriet, maar tevens vervuld van mooie herinneringen, delen wij u mede dat, na een veelbe wogen leven, plotseling van ons is heengegaan Pieter Hart sinds 8 augustus 1995 weduwnaar van Elizabeth de Ruiter Serooskerke, Burgh-Haamstede. 20 april 1911 13 januari 2006 Vader van: Anna en Rinus van Oeveren-Hart Lineke en Frans van Dijke-Hart Opa van: Ingmar en Saja Marijn Peter en Karin Onno, Eline Kees en Klaartje Zorgcentrum "Duinoord" Kloosterweg 18-189, Burgh-Haamstede Correspondentieadres: Lineke van Dijke-Hart Burghsering 2-214328 LK Burgh-Haamstede De crematieplechtigheid zal plaatshebben dinsdag 17 januari om 12.00 uur in het crematorium aan de Westelijke Oude Havendijk 5 te Middelburg. Wanneer u deze plechtigheid wenst bij te wonen wordt u verzocht om 11.45 uur in de ontvangstruim te van het crematorium aanwezig te zijn. Na de plechtigheid is er in de koffiekamer van het crematorium gelegenheid de familie te condoleren. Uw hartelijk medeleven, zowel persoonlijk als schriftelijk ontvangen, bij het overlijden en het afscheid van mijn lie ve man, onze zorgzame vader, schoonvader en onvergete lijke opa Johannes Carolus Lindgreen föhn is ons tot grote steun en troost geweest. Wij betuigen u daarvoor onze oprechte dank. E. Lindgreen-van Cadsand kinderen en kleinkinderen Terneuzen, januari 2006 Dankbetuiging Dankbetuiging Hartverwannend was uw belangstelling door middel van een kaartje, een handdruk of telefoontje na het overlijden en bij de begrafenis van onze zorgzame moeder, schoon moeder. oma en over-oma Nel Dieleman-Donze Het heeft ons goed gedaan. Hiervoor onze hartelijke dank. Kinderen Kleinkinderen Achterkleinkinderen Hoek. januari 2006 Daar het voor ons onmogelijk is u allen persoonlijk te bedanken, voor de vele blijken van medeleven en be langstelling na het overlijden en bij de begrafenis van onze lieve, zorgzame vader, groot- en overgrootvader fan Schoe weduwnaar van Neeltje Schoe-Janse zeggen wij u hiervoor op deze wijze hartelijk dank. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Oostkapelle, januari 2006 De overweldigende belangstelling en deelneming die u ons heeft betoond na het overlijden van onze zoon, broer, zwager en oom Bart Beerens hebben ons diep getroffen. Wij zijn u dankbaar voor de steun en troost die ons dit heeft gegeven. Ouders Broer, Schoonzus Nichtjes Goes, januari 2006 Hartelijk dank voor uw blijken van medeleven na het overlijden van onze vader, opa en overopa Krijn Schout Uw massale belangstelling maakt het ons onmogelijk u persoonlijk te bedanken. Het heeft ons goed gedaan. Fam. Schout Fam. Joosse West-Souburg, januari 2006 Leven is: willen houden en toch los moeten laten Een brief, een kaart, kusje of schouderklopje, het heeft ons goed gedaan na het overlijden van onze vader, schoonvader en opa Johannes Christiaan Willems Hiervoor betuigen wij u onze dank. Namens de familie: Christ en Liesbeth Goes, januari 2006 Het heeft ons goed gedaan zoveel blijken van belangstel ling en medeleven te hebben ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader en opa Bram van Zweden Hiervoor zeggen wij u hartelijk dank. M.C. van Zweden-de Smit kinderen en kleinkinderen Middelburg, januari 2006 Dag en nacht bereikbaar op (0111) 45 07 17 of (0111) 46 26 00 Alle voorzieningen om thuis op te baren C' Aandacht voor uw persoonlijke v Vraag om ons gratis informatiepakket! „SCHOUWEN-DUIVELAND" M. DE BRUIJNE J. C. HOEKMAN Werckendetstraat 4, Zierikzee Postbus 189, 4300 AD Zierikzee www.uitvaartzorgcentrum.nl Op deze manier wil ik iedereen bedanken die hun medele ven hebben getoond tijdens mijn ziekte. Tevens wens ik iedereen een gezond 2006 toe. M. Gabrielse-Brand Dankbetuiging Het heeft ons goed gedaan zoveel belangstelling en mede leven te hebben ontvangen na het overlijden van mijn zorgzame man, onze lieve pa en opa Lucien Jozef Sylvain d'Hondt Wij hebben dit zeer gewaardeerd en betuigen daarvoor onzè oprechte dank. Lydi d'Hondt- de Block Kinderen en kleinkinderen Sas van Gent, januari 2006. Het leven gaat verder, maar wordt nooit meer zoals het met haarwas. Anthonia de Nood-van Hekken Wij willen u bedanken voor uw aanwezigheid bij de be grafenis, telefoontjes, kaarten en bezoekjes. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Goes, januari 2006 In Memoriam 14-01-'06 Leo Al eenjaar zonderjou. Het was een heel zwaar jaar. We missen je nog elke dag. Astrid, Ronnie, Stefan FERRY VOORDEEL ENGELAND Thames Travel International heeft ALTIJD de laagste prijzen voor overtochten naar Groot-Brattannie. Al tien jaar lang!! Calais - Dover Calais - Dover Calias - Folkestone Hoek van Holland - Harwich IJmuiden - Newcastle Rotterdam/Zeebrugge - Huil Zeebrugge - Rosyth Seafrance P&O Ferries Eurotunnel Stena Line DFDS Seaways P&O Ferries Superfast Ferries En nu ook Transeuropa Ferries Oostende - Ramsgate Introductieaanbieding: Retour auto v.a. 125 Bel THAMES TRAVEL INTERNATIONAL 0118-474477 of surf naar www.britainacros.com GEMEENTE VEE1 OPENBARE RECEPTIE Het gemeentebestuur van Veere nodigt u van harte uit op de openbare receptie ter gelegenheid van de installa tie van de heer drs. R.J. van der Zwaag als burgemees ter van Veere op maandag 16 januari 2006 van 16.00 uur tot 18.00 uur in hel gemeentehuis aan de Traverse te Domburg. excl. 3-gas- en dieseIroetmeting AXEL, Autocenter Snoodijk Drieschouwen Zuid 18, Telefoon 0115 - 56 20451b hl BORSSELE, Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8, Telefoon 0113 - 35 15 51 KAPELLE, Garage Hoogesteger Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 13 15 nwmiHsiH^nTFiwi Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 MIDDELBURG, Autobedrijf Van Lien Herculesweg 12a, Telefoon 0118 - 62 76 8 VLISSINGEN, Autobedrijf Murre Gerbrandystraat 4, Telefoon 0118 - 46 4644 Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 -59lil WISSENKERKE, Autobedrijf de Moor Oostvoorstraat 23, Telefoon 0113 - 371210 www.boschcarservice.nl "Ten onrechte zijn honderdduizen den arbeidsgehandicapten afge schreven. Zij kunnen werken en willen werken. Maar dan moet er wel passend werk voor ze zijn. Plus inkomenszekerheid als het echt niet langer lukt. Ik wil zeggenschap over mijn leven. Ik sta niet graag aan de kant. Dus ben ik ANGO-lid. Arbeidsongeschikt? Chronisch ziek? Gehandicapt^' het nu gaat om juridische ondersteuning, belasti gave, uitkeringen, zorg en hulp, woningaanpassingen, vervoer of lotgenotencontact... Kom op voor je belangen. Word ook lid van ANGO! ANGO maak(t) beter leven mogelijk! T«L<033> www.i (Handicap.nl is de fondsenwervingsorganisatie van ANC-O kijk op www.handicap.nl voor meer info)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 20