inder huurwoningen in kazerne Opruiming I Kapelse raadsfracties noemen vertrek Ganseman juist besluit Jriave uwclicrs wu kopen orporatie VEscaut wil meer appartementen kopen voor sociale sector H'erkstraf voor ijden ondanks ijontzegging Kamer van Hooshyar staat tol met eten Gratis waterpark kinderclub www.gobest.nl Reizen l Daar moetje naar toe. Collecte blijkt oplichting Diefstal uit bedrijfsbus Vlissingse fles voor Elly de Nooijer Grootste uitverkoop ooit! tot wel 70% Korting op alles! zeeuwse almanak Insect !fl *0113-316649 SS'ctie 8pzc.nl is31,4460MGoes *fSidden-Ze'eiand: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; Sonaal: 020-4562500. 14 januari 2006 editie Walcheren y^rFHiih Ramakers [JSSINGEN - Op het moment ll di roep om goedkope huur- oningen groot is, wordt het „la! huurappartementen in nieuwbouwproject aan de ,a pishoeckstraat in Vlissin- bDELBURG - Een 31-jarige »n uit Sint-Maartensdijk is Leren door de Middelburgse llilierechter I. Woltring voor el rijden tijdens een ontzeg- L veroordeeld tot 36 uur Lankwam op 26 februari vo- fcjaar in Sint-Maartensdijk op IProvincialeweg met zijn be- Mfsauto op zijn kant in de [oot terecht. Na het ongeval as hij naar huis gelopen, waar len later de politie voor zijn llirstond. De verdachte vertel et te weten dat hij een rij- id. Hij had na een vei ling in 2003 verzuimd het wijs in te leveren, zodat het id van kracht bleef. (Advertentie) Kinderdagverblijf i "Het Biggetje" Biggekerke l kleinschalig, vakkundig, [iersoonlijk circa.20% goedkoper l www.biggekerke.info j wrNadia Berkelder gen teruggedraaid van twintig naar negen. Het aantal koopap partementen in dat complex wordt opgeschroefd van tien naar 24. Volgens wethouder T. Verhage-van der Ent is de wijzi ging noodzakelijk om het pro ject betaalbaar te houden. Het seniorencomplex wordt ge bouwd door de regionale ontwik kelingsmaatschappij Marsaki en BHC. „De maatschappij ge bruikt de winst uit de verkoop van de koopwoningen voor de bouw van de appartementen in de sociale huursector", zegt Ver hage-van der Ent. De Vlissingse woningcorporatie l'Escaut koopt vervolgens de apparte menten van haar dochterorgani satie Marsaki om ze in de huur sector aan te bieden. J. van Beekhuizen van l'Escaut zegt daar graag meer huurappar tementen aan te schaffen. „Dat proberen we ook nog steeds. Op dit moment hebben we in elk ge val negen appartementen be schikbaar binnen de huursubsi- diegrens." Hij zegt: „Als we nog honderd huurappartementen voor senio ren in die omgeving zouden heb ben, zouden we die in een mum van tijd kwijt zijn. De wacht lijst is groot." Inspanning l'Escaut heeft, om meer apparte menten op de plek van de voor malige brandweerkazerne te ko pen, de toestemming van de ge meente nodig. „We zijn met de gemeente in overleg. We moeten namelijk ook de kans krijgen van de gemeente om elders plan nen te ontwikkelen die geld op brengen. Want het kost een be hoorlijke financiële inspanning om binnen de huursubsidie- grens te verhuren. We hebben zonder de mogelijkheid voor planuitwerking elders voldoen de geld om bij de brandweerka zerne tot negen appartementen te gaan." De woningcorporatie en de ge meente zijn in de slag met de sa menstelling van een 'presta tie-afspraak'. Daarin moet opge nomen worden hoeveel en welke huurhuizen l'Escaut bouwt en afbreekt en in welk tempo dat gebeurt. In de woonvisie van de gemeen te Vlissingen, die een jaar gele den is gepresenteerd, staat over de Van Dishoeckstraat nog de verdeling van twintig huurap partementen tegenover tien koopappartementen. Waarom deze wijziging? Volgens Verha ge-van der Ent is de woonvisie een kader, geen keurslijf. „Van de brandweerkazerne was toen nog geen uitgewerkt plan be schikbaar. De gemeente heeft geen geld om de onrendabele top, die ontstaat bij nog meer huurappartementen, zelf bij te leggen." De vraag is of het zin heeft om een nota te maken als in de praktijk blijkt dat snel jDDELBURG - De Iraanse ielzoeker Mehdi Hooshyar, e 19 dagen in hongerstaking krijgt in het uitzetcentrum in Rlienhoven eten aangeboden. advocaat, H. van Zundert, het daar niet mee eens. „Ik ld dat ze zich beter met zijn ak bezig kunnen houden dan et dit soort dingen. Er wordt n alles gedaan om het debat ontlopen," Een klacht indie- in vindt Van Zundert te ver «n. De kamer van Hooshyar tivol staan met yoghurt, rijst, K'd, pindakaas en melk. „Hij eiimij verteld dat hij het eten ar beschouwt als decorstuk- Dat vond ik wel een geesti- 4w«»j reactie." woordvoerder A. Strij- svanhet ministerie van justi- |s het verplicht om mensen •in bewaring zitten eten te ge- «Dat geldt bijvoorbeeld Ivoor iedereen die in een isvan bewaring of een gevan- sisverblijft. Het is vervolgens ode persoon zelf om te kiezen nj wil eten of niet." 5 Zundert heeft juist beroep ogetekend tegen het feit dat joshyar in een uitzetcentrum eplaatst. „Eén van de vereis- daarvoor is dat er perspec- fmoet zijn op uitzetting. Dat s op het moment dat ze hem faxten zeker niet het geval. töhyar maakt het geestelijk zegt Van Zundert. „Maar «roelijk is hij zwak." Hij is «ochtend bij Hooshyar op geweest. „Verder heeft l n°g geen bezoek gehad. Je la§ daar namen opgeven van ®sen die je wil zien. Dat had- ze hem niet verteld. Inmid- f heeft hij dat wel gedaan, o heel lijstje met mensen uit Robert Jan van der Zwaag: „Wat mij aansprak in de gemeente Veere is de manier waarop wordt omgegaan met de dienstverlening voor burgers. Heel professioneel. foto Lé Giesen door Miriam van den Broek VENLO - Een burgemeester van en tus sen de mensen. Zo hoopt de 44-jarige Robert Jan van der Zwaag te worden in Veere. „Ik ben makkelijk benaderbaar, heb de deur altijd open en bel mensen snel terug. Zo ben ik als wethouder hier in Venlo en zo'n burgemeester hoop ik te zijn in Veere." Van der Zwaag is geboren in Geleen. Na de Pedagogische Academie in Echt studeerde hij maatschappijgeschiedenis aan de Erasmusuniversiteit in Rotter dam. Hij zat in het partijbestuur van de jongerenafdeling van het CDA en later in het dagelijks bestuur van de Europe se variant. Hij ging in Brussel werken en zette daar de European Foundation Centre op. Vervolgens kwam hij in Ven lo terecht bij de voorloper van MKB-Ne- derland. Zijn laatste baan in het be drijfsleven was bij de ING-Bank. Vijf minuten In 1998 stelde hij zich voor het eerst ver kiesbaar voor de gemeenteraad van Ven lo. Hij stond op plaats zeven maar kwam meteen door voorkeursstemmen in de raad. „Ik zat bij een cursus toen ze me belden: Hé Rob, je wordt raadslid. Officieel ben ik maar vijf minuten raadslid geweest. Mijn voorganger ver trok en ik was de eerst aangewezen per soon om wethouder te worden. Ik had zoiets van: Geef me de kans en ik maak het waar. No guts, no glory. Het is ook perfect gegaan. Ik heb als wethouder fi nanciën de voorjaarsnota in mijn eentje verdedigd. Daarmee heb ik het respect van de raad gekregen." Het meest trots is hij op het wijkontwik kelingsplan Blerick. Er waren veel par tijen met tegenstrijdige belangen, maar Van der Zwaag nam ze allemaal mee naar een vakantiehuisje en kreeg de neu zen dezelfde kant op. „Ze zeiden tegen me: Rob, dat lukt je nooit. Als politicus moet je altijd eigenwijs zijn. Ik heb een duidelijke mening, maar vind dat je par tijen wel altijd bij elkaar moet brengen. Bovendien willen mensen gewoon we ten waar ze aan toe zijn. Als iets pas over een jaar kan worden uitgevoerd, moet je dat gewoon zeggen. Hier in Ven lo zeggen ze: 'Met Rob weet je: nee is nee en ja is ja'." Een tijd terug begon het te kriebelen. „De fout die de meeste politici maken, is dat ze te lang blijven zitten." Van der Zwaag zocht een andere uitdaging en stuitte op de vacature voor burgemees ter van Veere. „Ik kende Veere van va kantie." Hoewel Veere met zijn 22.000 inwoners niet te vergelijken is met de gemeente Venlo met 90.000 inwoners, ziet Van der Zwaag gelijkenissen. „Ven lo heeft ook landelijke gebieden met ver schillende gemeenschappen. Veere heeft natuurlijk weer geen grootstedelij ke problematiek, maar dat zal ik ook niet missen." „Wat mij aansprak in de gemeente Veere is de manier waarop wordt omgegaan met de dienstverle ning voor burgers. Heel professioneel. Onderzoeken hoe inwoners de dienstver lening ervaren en daar vervolgens op in spelen, is iets waar ik van hou." „Burgerparticipatie vind ik heel belang rijk. Want je zit daar niet om de burgers lastig te vallen. Natuurlijk klinkt dat voor de hand liggend, maar soms zie je bestuurders van wie je je afvraagt waar om ze dit werk eigenlijk doen. Dat zijn die mensen die te lang op dezelfde post zitten." Identiteit Hoewel Veere negen jaar na de gemeen telijke herindeling goed op de rails lijkt te staan, ziet Van der Zwaag nog ge noeg uitdagingen. „Ik weet dat het pro ject Zwakke Schakels eraan komt en ook de algemene veiligheid gaat de ko mende tijd een belangrijke rol spelen." De Veerse gemeenteraad wil dat de bur gemeester zich goed staande weet te houden tussen de gemeenten Middel burg en Vlissingen. Van der Zwaag heeft daar alle vertrouwen in. „Je moet regionaal samenwerken zonder de iden titeit te verliezen. Dat doen we hier in Venlo ook." Eén gemeente Van één grote Walcherse gemeente is de Limburger geen voorstander. „Je ziet overal dat ze terugkomen van schaalver groting. Het geeft misschien financiële voordelen voor de ambtelijke organisa tie, maar wat heeft de burger er aan? Die komt alleen verder van de gemeente af te staan. Bovendien zie ik er geen noodzaak voor. Veere kan zichzelf goed bedruipen." Hij houdt er van om in zijn vrije tijd door de natuur te wandelen. Ook pro beert hij elke zaterdag, als hij tijd kan vrijmaken, een stuk te joggen. Als hem gevraagd wordt naar cultuur, is zijn eer ste reactie carnaval. „Als je in Zuid-Limburg geboren wordt, word je vanzelf met het virus besmet. Ik dus ook. Of ik het zal missen in Veere? Mis schien valt het wel mee. Als je er hele maal niks van hoort of ziet, mis je het ook niet zo snel." die de gemeenteraad vlissingen eind december ~r minister Verdonk stuurde et het verzoek om Hooshyar «schrijnend geval te beschou- 's.n°g niet beantwoord, ötrijbis. „Hij is in beant- °roing. Dat heeft alles te ma- 11 met de feestdagen die ertus- ezaten." ^Zundert vindt dat de minis tro dit geval haast moet ma- roet haar antwoord. „In een d asielzaak is zo'n pe- e normaal. Maar gezien de «tand waarin hij zich be- V!nd ik dit niet normaal. Advertentie Elke week in de zaterdagkrant KAPELLE - Alle fracties in de gemeenteraad van Kapelle vin den dat wethouder P. Ganse man (Gemeentebelang) er goed aan heeft gedaan zijn ontslag in te dienen. Niet alleen de oppositiepartijen spreken van een 'verstandig be sluit', ook woordvoerders van coalitiegenoten WD en CDA menen dat de omstreden (inmid dels ex-) wethouder een juiste beslissing heeft genomen. Het vertrek van Ganseman opent overigens nieuwe perspec tieven voor fractievoorzitter C. Vleugel van Gemeentebelang. Vleugel kondigde eerder aan, dat hij zich niet beschikbaar wil wordt afgeweken van de cijfers uit de woonvisie. Verhage-van der Ent: „In de woonvisie is het beleid op het gebied van bou wen en wonen uitgestippeld. We hebben bijvoorbeeld een stand punt bepaald over de manier waarop we omgaan met het zo genoemde 'scheefwonen'. Dat betekent dat huurders, gezien hun inkomen, wonen in te goed kope woningen." De gemeente verwacht dat door de bouw van seniorencom plexen en betaalbare, middeldu- re woningen doorstroming wordt gerealiseerd. 'Scheefwo- ners' of ouderen verlaten hun goedkope huurwoning, die aan trekkelijk is voor de huurders van de wachtlijst. MIDDELBURG - Het Rode Kruis waarschuwt voor een oplichter in Middelburg. Het gaat om een vrouw van tus sen de twintig en dertig jaar. Zij doet zich voor als collec tant van het Rode Kruis, maar dat houdt op dit moment geen collecte. De organisatie heeft de afgelopen dagen vier meldingen ontvangen van mensen in Middelburg die slachtoffer zijn geworden van de poging tot oplichting. De vrouw zette de mensen onder druk om een bank- of gi ronummer en een handtekening te geven. Ook bij de poli tie heeft een mevrouw aangifte gedaan van poging tot op lichting. Het Rode Kruis collecteert nu niet, zegt G. Wol- ters van de Middelburgse afdeling. Wolters waarschuwt mensen niet in te gaan op verzoeken van mensen die nu langs de deur komen en zich voordoen als iemand van zijn organisatie. De politie verzoekt mensen niet te bellen maar persoonlijk aangifte te doen op een politiebureau. MELISKERKE - Uit een bedrijfsbus die geparkeerd stond in de Jan Vaderstraat in Meliskerke zijn instrumen ten ter waarde van meer dan 3000 euro gestolen. De dief stal vond plaats tussen donderdagmiddag kwart voor vijf en gisterochtend tien voor half acht. De buit bestond uit een laserapparaat, een waterpasinstrument en statieven. VLISSINGEN - Met Elly de Nooijer is 'het gezicht van de wijkraad Paauwenburg' vertrokken. „Het valt niet mee om haar op te volgen", zei de nieuwe voorzitter van de wijkraad Leen Rottier gisteren bij de nieuwjaarsreceptie van de wijkraad. Voor haar inzet voor Paauwenburg reik te burgemeester A. Van Dok gisteren de zilveren Vlissing se fles uit. „Vanaf de beginjaren zestig heeft Elly de ont wikkelingen in de wijk kritisch positief gevolgd", zei Van Dok-van Weele. In haar beginperiode trok De Nooijer aan de bel bij de ge meente, toen groot onderhoud aan de woningen in de Beaufortstraat noodzakelijk was. Ook bij de herstructure ring van Paauwenburg had ze inbreng. Voordat ze voorzit ter was van de wijkraad, was ze de stuwende kracht van het wijkcomité. De Nooijer was verguld met de gemeente lijke onderscheiding. „Ik hou mooie herinneringen aan de wijkraad. Helaas niet alleen maar. Soms had ik iets meer waardering voor mijn inzet verwacht. Maar de fles ver goedt veel", zei ze. Advertentie www.woonboulevardbreda.nl Heel veel woonwinkels maken plaats voor de nieuwe collecties. Daar zit méér dan je denkt Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! (Advertentie) Alles gaat weg tegen bodemprijzen Kom nu snel uw voordeel halen HORLOGES Seiko. Ptisar, Jacob Jensen. Prisma. Ebd. Bonard SIERADEN Lapponia, Diamond?. Desiree, AS; Y studio en nog meer. Alle gouden sieraden f'qrs afgeprijsd KLOKKEN Allés'tol' 40% ^der RUILUW ■Wtt t II. OUD GOUD IN nr\v iKii Juweliers - Diamantairs - Horloger HRD Gecertificeerd Diamantair Nieuwe Burg 14 - 16. Middelburg Tel. 011S-635275 OOK IN! Nwe coll. Seiko en Pulsar vraag voorwaarden de stellen voor een nieuwe perio de in de gemeenteraad. Aanlei ding vormde een vertrouwens breuk met Ganseman. Die zou afspraken hebben geschonden. Nu Ganseman is opgestapt en heeft laten weten dat hij zich ook terugtrekt als lijsttrekker van Gemeentebelang, stelt Vleu gel zich alsnog kandidaat. Het was een onwerkelijk ver haal, eerder deze week. in de kranten. Een vrouw in Zwe den bleek een maand lang met een levende spin in haar oor te hebben rondgelopen. Let wel, een levende. Het deed ons terugdenken aan een bijeenkomst op het politiebureau in Temeuzen, enige jaren terug. Toen er tij dens het gesprek met een jubi lerend adjudant een stilte viel, plofte plots een insect op tafel. Het was onmiskenbaar afkom stig uit het oor van een van de gesprekspartners, die dat ove rigens in alle toonaarden ont kende. „Kijk dan! Een vlieg. Als die in m'n oor had gezeten, had ik 'm toch wel gehoord?!" Maar de vlieg was dood.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 17